olSMlJHIl!! Middengeleider Bredeweg wordt verwijderd Kerstpakkettenactie Stichting Zuidpias Helpt Bankavond in Oudheidkamer Baggeren brengt niet alleen troep boven water HART VAN HOLLAND ZUtDPLAS 10 DECEMBER 2014 45 ^Al^-r.NlFlJWERKER^yp. TJ53EL.j*fef, 1 Q <&Q./ Te.ALHERINNE.RING AAN HEIT VIJFi EM TWINTIG JARIG &ESTAAN OP DEM 22— JANUARI I323 RAAD V*« TOtZCMT^^, JOH. MELL Zoéfa. M.VENTE. »eca F. wt HOUT. i BESTUUR. A. v.c.t5U53ETi voorz. P. AAPT El JU secR. T.STOUT. KAtjSltR' M.C.SMIT Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur kand. J.R. van Vugt en 18.30 uur ds. H. Verheul. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. A.J. van den Herik en 18.30 uur ds. M.A. van der Berg. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. J. Boer. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur ds. A. Agtereek. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. GJ.M. Baalbergen. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Eucharis tieviering met pater Deku. In de Josephkerk in Gouda wordt iedere woensdag om 12.00 uur het getij dengebed gebeden. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met mevrouw Z. van Uffelen. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur spreker Ronald Ram. Prot. Gem. De Bron: 10.00 uur ds. F.P. Treep. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: ZONDAG 14 DECEMBER 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. MJ. 01- denhuis. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.30 uur ds. H.J. van der Veen. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H. Markus en 17.00 uur ds. J. van der Meijden. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): do. 11 dec. 19.30 uur ds. A. van Voorden; zo. 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur Marien Kollen- staart (viering avondmaal). St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. C. Wesdorp en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. A. Groen. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. L.J. Koning-Polet. Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur J.H.B. de Waard. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst. Zuidpias - Stichting Zuidpias Helpt organiseert voor de elfde keer een kerstpakkettenactie voor plaatsge noten die een extraatje in de vorm van (luxe) etenswaren goed kunnen gebruiken. De stichting staat garant voor een zorgvuldige screening van de daar voor in aanmerking komende inwo ners van Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Oud Verlaat en Zevenhuizen. De inhoud van de pakketten wordt zo goed mogelijk afgestemd op de samenstelling van het ontvangende gezin. Zelf samengestelde pakket ten en losse artikelen als bijvoor beeld levensmiddelen en cosmetica zijn ook welkom. Vorig jaar heeft de stichting in december en januari 199 pakketten kunnen uitdelen. Aanleveren kerstpakketten In Moerkapelle van maandag 15 tot en met dinsdag 23 december op werkdagen na 15.30 uur bij Lood- gietersbedrijf Huurman, Oranje straat 20. In Moordrecht van maandag 15 tot en met dinsdag 23 december, iedere ochtend en iedere avond na 19.00 uur bij zalencentrum Zespunt aan de Molenlaan la. In Nieuwerkerk aan den IJssel op za terdag 20 december van 10.00 tot 16.00 uur bij de kraam in winkelcen trum Reigerhof; tot en met dinsdag 23 december op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur bij advocatenkantoor De Deugd aan de Kerklaan 53; van maandag 15 tot en met woensdag 24 december tijdens openingsuren bij Rabobank Gouwestreek aan het Raadhuisplein 34; op maandag 22 en dinsdag 23 december van 17.30 tot 20.30 uur op de adressen Verdipad 37 (Dorrestein), Italiaansezoom 5 en 13 (Parkzoom) en Elbe 8 (Esse Laag). In Zevenhuizen van maandag 15 tot en met woensdag 24 decem ber tijdens openingsuren bij Rabo bank Gouwestreek, Dorpsstraat 194. Voor meer informatie, ook voor het ophalen van pakketten of het storten van een gift: 0180-314442, szh@ box.nl ofwww.zuidplashelpt.nl. Tegeltableau uit 1929 toen de bank huisde in villa Buitenlust aan de 's-Gravenweg, nu een rijksmonument. Moerkapelle - De stukgereden be tonnen middengeleider op de Bre deweg in Moerkapelle wordt verwij derd. Tot deze spoedmaatregel heeft het college vorige week besloten. Losliggende stukken beton zorgen voor gevaarlijke situaties op de weg. De Bredeweg werd afgelopen zomer opnieuw ingericht. De aangebrach te rijbaanscheiding vertoonde al na een week gebreken. Bij de aanleg is volgens de gemeente verkeerde spe cie gebruikt en een te korte uithar- dingstijd gehanteerd. Besloten is om de geleider voor de winter weg te halen en te vervangen door asfalt. In het voorjaar wordt een alternatieve rijbaanscheiding teruggebracht. Gedurende de win termaanden ontbreekt dus de rij baanscheiding. Tot vrijdag 19 december is de Bre deweg 's avonds en 's nachts afge sloten voor doorgaand verkeer. Een deel van de 'oogst' uit de Ringvaart ter hoogte van de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Zuidpias - Fietsen, verkeersborden en straatnaambordjes. Maar ook 14.000 kuub aan baggerspecie. Dat haalt het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard bij baggerwerkzaamheden allemaal omhoog uit de Ringvaart tussen Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Zo'n negentig procent van de bag ger voldoet volgens het hoog heemraadschap aan de eisen om te kunnen worden hergebruikt bij het egaliseren van landbouwgrond en bij het verbeteren van de bodem kwaliteit. Tien procent is te zeer vervuild met zware metalen, bestrijdingsmidde len en andere stoffen om nog op het land te kunnen worden toege past. Door te baggeren wordt de Ring vaart op de juiste diepte gebracht, zodat de doorstroming goed blijft en eventuele overschotten aan wa ter zo snel mogelijk kunnen worden afgevoerd. De werkzaamheden du ren, afhankelijk van het weer, nog twee tot vier maanden. De werkzaamheden zijn maandag vlakbij de bebouwdekomgrens van Moerkapelle begonnen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ge- interesseerden onder de 25.000 leden van Rabobank Gouwestreek zijn woensdag 10 december vanaf 20.00 uur welkom in de Oudheid kamer. Speciale aandacht is er voor verzamelde bankspullen, zoals een lokale legpuzzel en generaties dito spaarbusjes, maar ook voor van de Rabobank Gouwestreek permanent geleende Nieuwerkerkse objecten. Daarbij horen jubileum-tegelta- bleau's uit 1929 (van Goedewa- gen), een eerste steen uit 1951 en aardewerken wandborden. Henk van den- Heuvel, meer dan dertig jaar betrokken bij de Rabobanken in Nieuwerkerk, Moordrecht en Gouderak en Adri den Boer, auteur van het tien jaaroudejubileumboek 'Een eeuw Rabobank Nieuwerkerk - Moordrecht' zijn de rondleiders.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 45