rheid Aanhouding na brand in Nieuwerkerkse flat De Populier Telefooncirkel biedt stukje veiligheid Bewoners denken mee over duurzaamheid Dochter Miss Universe schrijft boek 4 HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 24 DECEMBER 2014 15 De kleine liftbrand kon snel worden geblust, (foto: Marco van Bemmel, 1l2HM.nl) Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de zesde keer in korte tijd is de brandweer woensdag 17 december aan het begin van de avond opgeroepen voor een brandje in flatgebouw De Populier in Nieuwerkerk aan den IJssel. De 18-ja- rige inwoner van het dorp die in de omgeving werd aangehouden, blijft nog zeker twee weken vastzitten, zo heeft de Haagse rechtbank dinsdag bepaald. In één van beide liften in het com plex woedde een kleine brand die snel kon worden geblust. Eerder werd diverse keren brand gesticht in de lift en in kelderboxen. De bewo ners van de flat zijn in overleg met woningbouwvereniging Vestia en de gemeente over extra maatregelen tegen de vermoedelijke brandstich tingen. De politie onderzoekt de betrokken heid van de aangehouden 18-jarige Ook wordt bekeken of hij verant woordelijk kan worden gesteld voor eerdere brandjes in de flat. Af? aal Door Pepijn de Groot een vlotte pen is handig, om nog niet te spreken van een vlotte babbel. Een kort lijn tje met invloedrijke figuren, al dan niet met behulp van een zorgvul dig samengestelde Rolodex, komt goed van pas. Een fingerspitzen- gefühl voor trends en sluimerende actuele ontwikkelingen kan geen kwaad. Bezit je meerdere van boven staande talenten? Dan ben je spekkoper in de journalistiek. Maar zelfs als je praat als Brug man en schrijft als Shakespeare ben je nergens zonder betrouw baarheid. Betrouwbaarheid is het fundament van de journalistiek. Alleen al door een gebeurtenis te situeren in Doorn terwijl het in Eloorn gebeurde krijgt je jour nalistieke imago, dat bestaat bij de gratie van zorgvuldigheid, een optater. Voor een journalist is betrouw baarheid zijn houdbaarheid. Als journalist is Perdiep Ramesar over datum sinds november. De inmiddels ontslagen journalist van Trouw schreef veel over on derwerpen waar moeilijk bronnen bij te vinden zijn, zoals mensen handel en de radicale islam. Die bronnen zijn nu ook moeilijk te vinden: men gaat ervanuit dat Ramesar veel van zijn anonieme bronnen verzonnen heeft. Na on derzoek staat Trouw niet meer in voor 126 artikelen van Ramesar. Hij schreef verhalen over intrige rende onderwerpen, was thuis in werelden waartoe andere journa listen geen toegang hadden. Hij werd in 2012 genomineerd voor De Loep - een grote prijs in de on derzoeksjournalistiek van de lage landen - en in 2007 uitgeroepen tot Hindoestaan van het Jaar. Zonder hem was onze woorden schat niet verrijkt met het begrip 'shariadriehoek'. Ramesar was een knuffeljournalist. Op de School voor Journalistiek keek ik met studiegenoten ooit de film Shattered Glass. De be scheiden maar erudiete journalist Stephen Glass is de publieksfavo riet op de redactie van een groot tijdschrift. Bij de voorstellen die hij doet voor artikelen gieren zijn collega's van het lachen alsof Glass een oudejaarsconference opvoert. Uiteindelijk dondert het kaartenhuis in elkaar en blijkt al les uit de dikke duim gezogen. Waarom Glass' collega's daar zo laat achter komen? Glass fact- checkt de verhalen van zijn col lega's grondig en wint zo hun vertrouwen. Om een soortgelijke reden zal niemand bij Trouw de integriteit van Ramesar in twijfel hebben durven trekken. Het gevolg: het dagblad dat zich profileert als 'misschien wel de beste krant van Nederland' moet diep door het stof en met haar de hele journalistiek. 'De media' staan er slecht op in Nederland en dank zij het ongeremd fabuleren van Ramesar gaan meer mensen den ken dat de oorsprong van de uit drukking 'liegen alsof het gedrukt staat' afgeleid kan worden van het bedrieglijke karakter van papieren media. De kwestie-Ramesarzal de journa listieke gemoederen nog wel even bezighouden. Over een jaar zal Ra mesar een boek uitbrengen over de kwestie en bij meerdere talkshows mogen aanschuiven, net als advo caat Bram en professor Diederik. Hoe fundamenteel betrouwbaar heid ook is in de journalistiek, uit eindelijk kun je er met onbetrouw baarheid ook een slaatje uit slaan. Zuidpias - De Telefooncirkel ging op 1 oktober van start. Na twee maanden proefdraaien kwamen de deelnemers begin december bijeen in het restaurant van De Mean der om ervaringen uit te wisselen en om nader met elkaar te kennis te maken. Zo kreeg men nu ook een gezicht bij een telefoonstem. Voor een aantal deelnemers was het bij de start van de Telefooncirkel wel even wennen om dagelijks rond 8.30 uur gebeld te worden, maar het ritme wende snel en het gevoel van een stukje veiligheid wordt door alle deelnemers als zeer prettig ervaren. Belangstellenden voor deel name aan de Telefooncirkel kunnen zich mel den. Ook vrijwilligers die als bege leiding willen optreden zijn welkom. Voor meer informatie en aanmel den: 06-15362443 of telefooncir- kelzuidplas@anbo.nl. Zuidpias - De gemeente is bezig met een nieuw duurzaamheidsbeleid. Zo'n twintig inwoners, medewerkers van de gemeente en ondernemers staken daarover op 17 december de hoofden bij elkaar. Een initiatief van wethouder Rik van Woudenberg die meer duurzaamheid als een van zijn belangrijkste speerpunten ziet. Door Erwin van 't Hof Met gele post-its en groene stic kertjes konden aanwezigen aan geven wat zij op het gebied van duurzaamheid belangrijk vinden. Dat waren vooral een goede voor lichting en educatie, de wens om de gemeente een grote rol te geven als promoter van duurzaamheid en de wens om het duurzaamheids beleid een hoge ambitie te geven. Wethouder Rik van Woudenberg gaf aan dat hij het belangrijk vindt om bewoners te betrekken bij het op stellen van beleid: 'Normaal gespro ken wordt er eerst een stuk gemaakt waarop bewoners en de gemeente raad kunnen reageren. Hier wilden we het anders doen. Eerst de input van bewoners ontvangen en deze dan implementeren in het stuk.' De wethouder ziet de opstelling van het nieuwe duurzaamheidsbeleid als een belangrijke gebeurtenis in zijn politieke carrière: 'Toen ik ruim vier jaar geleden als raadslid begon deed ik dat omdat ik me wilde in zetten voor duurzaamheid. Ik weet dat ik de wereld niet in mijn eentje kan veranderen, maar ik kan wel op kleine schaal mijn bijdrage leveren. Op deze manier hoop ik dat de ge meente in een zo breed mogelijke zin weer een stuk duurzamer wordt. Op de afdeling milieu van de ge meente worden de suggesties en notities van de deelnemers aan de bijeenkomst meegenomen in een stuk dat eind januari wordt ge presenteerd aan de gemeenteraad. De gemeente moet een grote rol krijgen in het promoten van duurzaam heid, vinden de deelnemers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor Amelie, de 9-jarige dochter van An gela Visser, de Nieuwerkerkse die in 1989 tot Miss Universe gekroond werd, is onlangs een droom uit gekomen met het verschijnen van haar eerste boek. Het boek gaat over een zwerfhondje dat op zijn overlevingstocht tal van avonturen beleeft en over een tien jarig meisje dat heel graag een eigen hond wil hebben. De belevenissen van het meisje en de hond nemen op het eind een onverwachte wending. Het boek is verkrijgbaar via amazon. com en kidpub.com. Amelie is inmiddels aan haar tweede boek begonnen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15