"Ve oudere gurde ziet vroeger ti jden herleven" i\ "Ikgebruik fafol vlees en niemand krijgt van mij een aangebakken lap" 'Supervrïjmfl^er'Antony ?riestw9K i 1 ■MMP HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 DECEMBER 2014 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - Als iemand weet hoe hij mensen bij elkaar moet brengen en hoe je het gezellig kunt maken, is het Nieuwerkerker Anthony Priestman (43) wel. Of het nu zijn eigen buurt betreft, het aan zijn straat grenzende woonzorgcentrum De Meander of jeugdcentrum 't Blok, Priestman laat zijn vrijwitii- gershanden wapperen. Waar hij is, is er een kerstborrel, buurtbarbecue, rockfeest of mooie nieuwe binnentuin. "Het geeft me veel voldoening als ik mensen blij kan ma ken. Door Emmy Pons In het dagelijks leven werkt Priestman als senoir technology specialist bij een softwareleve rancier. "Ik verzorg presentaties en demonstraties en reis zo'n beetje de hele wereld over om onze producten aan de man te brengen." Net terug uit Istanbul had hij er even geen erg in dat hij op de dag van thuiskomst gelijk 's avonds bardienst in 't Blok had. Op zo'n moment vinden zijn vrouw Yvette en zoons Jamy en Aydan het minder leuk dat hij vrijwilliger is, maar verder vin den ze het helemaal prima. Zo gaan de 10-jarige Jamy en 6-jarige Aydan regelmatig mee naar rockconcerten op zondag middag in 't Blok. "Terwijl ik aan het werk ben, genieten zij mee van de muziek of doen ze een spelletje. Of ze nemen hun step pen mee, wantje kan daar ook lekker buiten zijn. Ze kennen iedereen, het gaat er allemaal heel relaxed aan toe. Zo combi neer ik mijn liefde voor muziek, vrijwilligerswerk en samenzijn met mijn kinderen. Ideaal toch?" Masterclass Zijn eerste vrijwilligerservaring deed Priestman op als jeugd- coach bij de Waterdragers, waar zijn zoon basketbalt. "Nu, als assistent-coach, val ik in als dat nodig is, want het is belangrijk dat de jongens kunnen blijven sporten." Daarna kwamen die dingen op Priestmans pad waar zijn inte resses liggen: muziek, barbe cues verzorgen en de medemens van dienst zijn. Barbecueën heeft hij tot kunst verheven. "Sinds een paar jaar organi seer ik met een paar buren de straatbarbecue. Ik vind dat erg leuk om te doen. Ik gebruik ha - Met enkele buren organiseert Priestman jaarlijks de buurtbarbecue. lal vlees en niemand krijgt van mij een aangebakken lap. Voor de hygiëne haalde ik mijn HAC- CP-certificaat en onlangs deed ik een barbecue masterclass bij tv-bekendheid Jeremy Vermo len. Door de buurtbarbecues "Wij houden van warmte in contacten en van gezelligheid" heeft iedereen elkaar leren ken nen. Men groet, vraagt hoe het gaat en biedt hulp waar nodig. De oudere garde, die hier vanaf het begin woont, ziet vroeger tijden herleven toen dat, wat nu met een mooi woord buurtpar- ticipatie heet, nog gewoon was. Een vaardigheid die we door de verharding in de maatschappij waren kwijtgeraakt." Metamorfose Priestman werd gevraagd voor de stichting Vrienden van Me ander. Daarna kwam de vraag vanuit stichting Jeugdwerk, voor 't Blok. Voor De Meander heeft hij, sa men met andere vrijwilligers, de organisatie voor het project 'binnentuin' bijna afgerond. "Voorheen een fantasieloos stukje groen. Dankzij geld van sponsoren heeft dit een meta morfose ondergaan en is het nu een mooie tuin met een kas, een pleintje, bankjes en nieuwe planten en bomen. Overal wordt bezuinigd. Wij proberen iets ex tra's te doen voor de bewoners. Dit wordt super gewaardeerd." Binnen 't Blok is ProgFrog een podium voor progressieve of symphonische rockbands. Het was niet gek dat Priestman daarvoor werd gevraagd, want hij is dol op dit soort rockmu ziek. "Iedere maand is er een concert. Ze hadden wat extra handen en ideeën nodig, en zo kwam ik daar terecht." Ook is hij regelmatig achter de bar van 't Blok te vinden. Hij draait diensten op woensdagavon den. "Nee, niet alle woensdag avonden! Ik probeer de gulden middenweg te bewandelen, een balans te vinden in de combina tie werk, gezin en vrijwilligers werk." Opgetuigde den Of het hem helemaal is gelukt om die gulden middenweg als leidraad te houden, is de vraag. Als hij met zijn vrouw in het dorp gaat eten, spreken veel Nieuwerkerkers hem aan. Dat is ook erg handig, vertelt Pries tman, want door zijn brede net werk kan hij altijd mensen om hulp vragen voor het een of an der. Het gezin pikt er een aardig graantje van mee, dat houdt de boel in balans. "Wij houden van warmte in contacten en van gezelligheid. Dit wil ik ook bereiken voor de mensen in De Meander en voor de bezoekers van 't Blok. Daar doe ik het voor, om ze een goed gevoel te geven. Vooral ouderen zijn vaak heel blij met kleine dingen. Zo was er jaren geen kerstboom en hebben wij gere geld dat er weer een opgetuig de den kwam. Daar genieten ze echt van, ze zijn er dankbaar voor." Tijdens de kerstdagen is het ge zin Priestman onder meer bij fa milie te vinden en thuis zijn ze er helemaal voor elkaar. "Qua lity time met vrouw en kinderen vind ik belangrijk, daarvoor zijn de kerstdagen heel geschikt. Maar de rest van het jaar ook hoor!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25