WINTH OPRUIMING WEEK1 30% i WEEK 3 hartman Raad verdeeld over verdeling spreektijd Eindejaarsfeest 't Blok overgoten met Galaxy-sausje Werkloze krijgt getuigschrift voor 'bammetje' (Jdj OUDJAARS TIP_^ www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 24 DECEMBER 2014 3 Kosten met zeker tienduizend euro teruggebracht A-Z Gourmet Menu per persoon: 12 95 VAN 27-12-14 TOT 01-01-15 lAfCCI/ O VAN 02-01-15 VVEEW L. TOT 08-01 -15 VAN 09-01-15 TOT 17-01-15 binnenhuisadviseurs Odon H oogendoorn Marije Dirksen en Allard Lammerts van Bueren van Jeugdwerk Zuidpias: "De aankleding is nieuw, de muziek een feest der herkenning." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zal dit jaar met oud en nieuw 'stil' zijn op het Raadhuisplein. Dat is in ieder geval de hoop van burgemeester en politie. Het eindejaarsfeest dat de afgelopen zeven jaar werd gehouden op het plein en nogal wat geluidsoverlast veroorzaakte, verhuist dit jaar naar jongerencen trum 't Blok aan het IJsermanpad. Het wordt een voor de gemeente goedko per feestje, maar dat maakt de jaarwisseling voor de feestgangers niet minder gezellig, belooft jongerenwerker Allard Lammerts van Bueren. "Het wordt een feest waar je bij moet zijn geweest." Door Bart Jansen en Judith Rikken Feesten op het Raadhuisplein tijdens de jaarwisseling is voor veel jonge ren de afgelopen jaren een traditie geworden. Elk jaar wisten velen weer de weg naar de grote tent op het Raadhuisplein te vinden. Daar stond de deur open voor iedereen die zin had om feestend het nieuwe jaar in te gaan. Ook dit jaar organiseert stichting Jeugdwerk Zuidpias, in samenwer king met gemeente en politie, een feest, ledereen is uitgenodigd om langs te komen in 't Blok, maar om binnen te komen moet wel een en treekaartje worden aangeschaft. Deze kosten zowel in de voorver koop als aan de deur vijf euro. "Bij binnenkomst krijgen bezoekers dan twee drankmuntjes waardoor ze eigenlijk alsnog gratis naar binnen kunnen", vertelt Marije Dirksen. "We verkopen dit jaar kaarten zodat we ervoor zorgen dat er echt maar 250 mensen naar binnen kunnen, 't Blok is nou eenmaal wat kleiner." Bij het jongerencentrum worden wel moge lijkheden geschapen om jongeren op te vangen als de toeloop toch groter blijkt te zijn, zo liet burgemeester Gert-Jan Kats eerder al aan de me dia weten. "We willen niet dat op een gegeven moment het hek dicht gaat en jongelui door het dorp gaan zwerven." Met de verplaatsing van het feest naar het jongerencentrum bespaart de gemeente alleen al tien tot vijftienduizend euro op de kosten van de tent op het Raadhuisplein. De afgelopen jaren is een maatschappe lijke discussie ontstaan over de vraag of het nodig is zoveel kosten te ma ken voor één nacht. Dat het feest nu kleinschaliger wordt aangepakt, heeft voor de organisa tie ook voordelen met zich meege bracht. "We gaan helemaal los met aankleding", vertelt Allard. '"t Blok zal niet terug te herkennen zijn. De ingang wordt doorgetrokken naar het tunneltje onder het spoor. Alles krijgt een Galaxy-sausje. Het wordt echt feestelijk." De aankleding mag dan helemaal nieuw zijn, qua muziek zal het voor de trouwe bezoekers een feest der herkenning worden. "Ook dit jaar draaien er weer lokale dj's. Vorige ja ren hebben die de tent op zijn kop ge zet, dat zullen ze nu vast weer doen." Het 'GiMMe Tha LiGHT Galaxy-feest' gaat tijdens de jaarwisseling om 00:30 van start. Zuidpias - Moet de grootte van een fractie bepalend zijn voor de lengte van de spreektijd tijdens de raads vergadering? Deze vraag verdeelde de gemeenteraad op 16 december in twee kampen. De twee grootste par tijen WD en ChristenUnie/SGP zijn vóór, de rest noemtzo'n model 'onde mocratisch'. Door Erwin van 't Hof Ongeveer twee jaar geleden werd spreektijd ingevoerd om de lengte van de bijdragen van de verschil lende politieke partijen aan banden te leggen. Elke fractie heeft nu even veel spreektijd. Daan de Haas (WD) noemde de wens om de spreek tijd evenredig te verdelen over alle raadsleden niets minder dan demo cratisch. "Op die manier heeft elke volksvertegenwoordiger evenveel tijd om zijn visie te verkondigen." Claudia Wolff (D66) is tegen en stelt dat de grotere politieke partijen al een flinke stempel op de beraad slaging kunnen drukken doordat zij meer stemmen hebben bij het vast stellen van raadsbesluiten: "Als daar ook bij komt dat grote partijen veel langer de tijd krijgen om hun stand punten te verdedigen, dan wordt het moeilijk voor kleinere partijen om goede inbreng te leveren gedurende beraadslagingen." De ChristenUnie/ SGP gaf ook aan voorstander te zijn van de verdeling van spreektijd naar grootte van de fracties, maar had zich nog geen mening gevormd hoe deze precies zou moeten worden vormgegeven. Het lijkt erop dat de twee kampen in de gemeenteraad elk een ander idee hebben van wat democratie precies inhoudt. Diegenen die voor een pro portionele verdeling van spreektijd zijn, hanteren het grondbeginsel dat de grootste groep mensen in de samenleving de grootste stem zou moeten hebben. Zij hebben immers de meeste stemmen gehad. Diegenen die tegen een differenti atie van de spreektijd zijn, gaan uit van het beginsel dat juist in een democratie rekening moet worden gehouden met minderheden in de samenleving. Democratie gaat in dit geval niet in de eerste plaats over de meeste stemmen, maar over de fun damentele waarde dat iedere per soon gehoord zou moeten worden. Begin volgend jaar staat het onder werp spreektijd weer op de agenda van de gemeenteraad en wordt be sloten of daar iets aan wordt veran derd. CD Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Bieflap *Slavink Kipfilet Kipsaté Blanke schnitzel Shoarmavlees Cordonblue Ontbijtspekplakjes Hamburger met broodje Salades en garnituur Ananasstukjes Eieren, paprika Uien, champignons Aardappelschijfjes Komkommersalade Rauwkost Rundvleessalade Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Perzikschijfjes Pannenkoekenmix Stokbrood met kruidenboter Benodigdheden Bakboter Steakkruiden Porseleinen borden RVS bestek Gourmetstelletjes J of elektrische bakplaat Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.gourmetten.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS 000R HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! Zuidpias - Langdurig werklozen die met behoud van hun uitkering aan het werk zijn, krijgen voortaan een getuigschrift dat vermeldt welke vaardigheden ze bij die tegenpres tatie hebben opgedaan. Dit voorstel van ChristenUnie/SGP werd in de raadsvergadering van dinsdag 16 december raadsbreed gedragen. Door Erwin van 't Hof De SP noemde het voorstel sympa thiek, maar had een kanttekening. Raadslid Adri Woudstra: "Op een getuigschrift vermelden dat iemand goed papier kan prikken heeft niet veel zin." Ze waarschuwde dat de getuigschriften geen 'veterstrik- diploma's' moeten worden waar werkzoekenden in de praktijk niet veel baat bij zullen hebben. "Er moeten goede kaders worden ge steld aan de competenties die op deze getuigschriften komen te staan, zodat ze ook daadwerkelijk bewijs leveren dat er iets zinnigs is geleerd." In eerste instantie wilde ChristenUnie/SGP het document een certificaat noemen. Later werd gekozen voor de minder officiële term getuigschrift. De partij wil overigens af van het woord tegenprestatie, en de ver plichte werkzaamheden liever be noemd zien als een 'bijdrage aan de maatschappij' oftewel een 'bam metje'. Wethouder Rik van Woudenberg legt de verantwoordelijkheid voor de verlening van de getuigschrif ten neer bij de werkgevers: "Op dit moment zijn er in onze gemeente gelukkig niet heel veel mensen die een tegenprestatie moeten leveren. Hierdoor zal de verstrekking van het aantal getuigschriften laag liggen. Als het meer wordt, dan zou dat een te grote administratieve last kunnen betekenen voor de gemeente." De wethouder gaf ondanks deze kant tekening aan dat hij positief tegen over de motie stond. Evaluatie De motie was onderdeel van be raadslaging over de Participatiewet en de Uitvoering Werk en Inkomen 2015. Door de decentralisaties van taken van het Rijk naar de gemeen tes is ook Zuidpias vanaf volgend jaar zelf verantwoordelijk voor de herintegratie van inwoners met een arbeidsbeperking op de arbeids markt. Over het algemeen kon de politiek zich vinden in de strategie die het college in de stukken heeft voorge steld. Er waren echter ook kritische geluiden. Zo stelde Frans Klovert (D66) dat er weinig sprake is van ambitie: "Het college maakt wat betreft dit onderwerp geen actieve maar een praktische start." Verschillende fracties hebben aan gedrongen op een uitgebreide eva luatie in de zomer om de resultaten van de acties en initiatieven van de gemeenten om mensen te reïnte greren onder de loep te nemen. Zondag 4 januari zijn wij ook geopend Zondag 11 januari zijn wij ook geopend Mathenesserlaan 190 3014 HE Rotterdam telefoon: 010 - 4361543 email: info@hartmanbinnenhuis.nl Knibbelweg 42, 276.1 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 li muil: infotfodonhoogendooin.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3