Winterse uitjes voor het hele gezin 'Zullen wij een sneeuwpop Musicalklassieker 'Annie' maken' zingt de hele zaal weer helemaal up to date Nederlandse kerstfilm Finn Sprinkhanen, builenpest en gaat over keuzes maken een splijtende zee: Exodus HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 DECEMBER 2014 59 Eropuit tijdens de kerstvakantie: volop te doen in de regio Nog meer kerstfilms Vrolijke panda's in de sneeuw: een van de taferelen van China Lights Een leuke tip voor tijdens de kerstvakantie. (Foto: Willem van Altena] Regio - Eropuit tijdens de kerstva kantie: voor veel gezinnen is dat vaste prik. En er is zo veel meer dan alleen meubelpleinen! Naar de film bijvoorbeeld, traditiegetrouw zijn de laatste weken van het jaar de druk ste voor de Nederlandse bioscopen. Maar ook pretparken en dierentui nen doen het goed tijdens deze win terse weken. Daarnaast is er ook van alles te doen, dat specifiek voor deze dagen georganiseerd wordt. Zin in een kerstballet? Veel kersti- ger dan 'De Notenkrakef wordt het niet, want dat ballet speelt zich af tijdens een magische kerstavond. Pure betovering, helemaal als dat klassieke ballet -op tijdloze muziek van Tsjaikovski- wordt gedanst door een topgezelschap als het Sint Pe tersburg Ballet uit Rusland. (Dins dag 25 december, Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam) Ook Tsjaikovski, maar dan anders: 'Het Zwanenmeer'. Beter gezegd: 'Swan Lake on Ice': een grootse en spectaculaire ijsrevue, waarbij de zwanen gracieus over een bevroren De volgende vijf films hebben een hoog kerstgehalte, maar wel in verschillende gradaties. Fanny en Alexander - Zoals In- gmar Bergman een kerstfeest bij de rijke excentrieke familie Ekdahl in beeld brengt is onover troffen. Een heerlijke polonaise door een prachtig versierd huis met overal kaarslicht, kristal, knappende haardvuren en kra kende verse sneeuw. Love Actually - Ja, zelfs ondanks 'All I want for Christmas' blijft dit toch een heerlijke kerstfilm. Met een lach en af en toe een traan. Favoriete scene: Rowan Atkinson, die Alan Rickmans geduld op de proef stelt als hij een kerstca deautje inpakt. The Grinch - Jim Carrey speelt Dr. Seuss' kersthatende monster en biedt precies het juiste tegen wicht tegen de suikerzoete Whos die bezeten zijn van kerst vieren maar eigenlijk alleen aan de ui terlijkheden denken. Zoals ze dat bij die grote supermarkt zingen 'Kerstfeest vier je samen'. Joyeux Noel - Actueel omdat het 99 jaar geleden echt gebeurde: Franse en Duitse soldaten, die tijdens een eendaags bestand op Eerste Kerstdag vrolijk een potje met elkaar gingen voetballen tus sen de loopgraven in. Om elkaar op tweede kerstdag weer naar het leven te staan. Die Hard - Dé kerstfilm voor kersthaters blijft toch wel Die Hard. Waarin rauwdauwende politieman John McClane huis waarts keert om kerst met vrouw en kind te vieren. Maar dat pakt dus heel anders uit. In Die Hard 2 gebeurt ongeveer precies hetzelf de, en waarempel weer met kerst. meer glijden. Bij uitstek een winter- spektakel voor het hele gezin, zeker voor de liefhebbers van 'Frozen'! Driehonderdtachtig miljoen keer. Zo vaak is het videofragment van het Oscarwinnende liedje 'Let it go' inmiddels bekeken. Met het ijs- prinsessensprookje 'Frozen' scoorde Disney vorig jaar de grootste hit uit de geschiedenis van het bedrijf, en daarom is het geen gek idee dat 'Frozen' deze winter terug is in de bioscopen. Niet zomaar, maar in een onver valste meezingversie! Alle liedjes -in het Nederlands- worden on dertiteld, en een dansende muziek noot speelt voor dirigent. Al zullen de meeste Disney-prinsesjes alle teksten waarschijnlijk wel uit hun hoofd kunnen meezingen... en een heleboel ouders waarschijnlijk ook. Alvast even inzingen? Nou vooruit Natuurlijk is er ook weer een kerst film van eigen bodem: Finn. Gere gisseerd door Frans Weisz, en met onder andere Daan Schuurmans en Hanna Verboom. Het gaat over de negenjarige Finn die met zijn vader op het platteland woont. Finn wil graag muziek maken, maar zijn vader wil liever dat hij gewoon blijft voetballen, net als alle andere jongens. (Nee, het is niet Billy Elli ott...) Finn snapt niet waarom, maar zijn vader wil er niet over praten. Bij een vervallen boerderij ontmoet Finn op een dag een oude man die op een viool de sterren van de he mel speelt. Elke zaterdag, terwijl zijn vader denkt dat hij gaat voet ballen, gaat Finn stiekem naar de boerderij om in het geheim te oe- (Nog tot en met 25 decembe in het RAI Theater, Amsterdam. Daarna tot en met 4 januari tournee naar Apel- Meezingen met Elsa de ijsprinses! dan maar... 'Zullen wij een sneeuw pop maken? Dat voelt zo fijn bekend. Je deur is dicht al dagen lang,doe open dan, 't is of je er niet bent...' Frozen Singalong, nu in de bios coop. Jan Decleir en Mels van der Hoeven in 'Finn'. fenen. Dan vraagt de juf of Finn wil optreden in de kerstmusical. Durft Finn het aan om op Kerstavond te spelen? Ook voor zijn vader...? Finn draait nu in de bioscopen doorn, Leeuwarden en Heerlen) En dan zijn er natuurlijk nog de befaamde kerstcircussen. Wie er- Na 'Frozen' nog niet uitgezongen? Dan is een bezoekje aan de nieuw ste versie van 'Annie' misschien helemaal geen gek idee. Want ook daarin valt veel bekends te horen, zoals 'It's a hard knock life' en na tuurlijk de ultieme weesmeisjes- powerballad 'Tomorrow'. In deze nieuwe versie is wel het no dige aangepast aan de huidige tij den. Meteen maar het opvallendste: Annie is geen kirrende Shirley Tem- ple-kloon met pijpenkrullen en een rood jurkje. Maar ze is zwart, en de norse miljonair die haar adopteert is dat ook. Twee acteurs van kaliber zijn ingehuurd: Quvenzhane Wal lis werd als twaalfjarige de jong ste Oscargenomineerde voor Beste Actrice aller tijden ('Beasts of the Ridley Scott zit aardig in de oud testamentische films, lijkt het wel. Na het nogal bizarre 'Noah' pakt de man die de wereld ooit 'Alien' en 'Blade Runner' schonk deze kerst dagen uit met 'Exodus: Gods and Kings'. Inderdaad, de aloude klassieker 'The Ten Commandments' in een nieuw computergestuurd jasje. Met Christian 'Batman' Bale als Mozes, die het opneemt met farao Joel Edgerton. Het befaamde bijbelver haal van hoe het Joodse volk aan de Egyptische slavernij ontsnapte. Met prachtige special effects, ui teraard, want daar lenen de plagen van Egypte zich natuurlijk uitste kend voor. De sprinkhanen alleen al bezorgen je de kriebels, en dan van houdt om leeuwen, tijgers en olifanten allerlei kunstjes uit te zien halen kan er maar beter snel bij zijn, want dat wordt binnenkort verleden tijd. Laatste kans dus om de witte leeuwen te bewonderen in Kerstcircus Ahoy' in Rotterdam (Woensdag 24 tot en met zondag 28 december). Ook op het Malieveld in Den Haag staat een Kerstcircus. (Woensdag 24 december tot en met zondag 4 januari) Twee jaar geleden een hit in Rotter dam, dit jaar te zien in Utrecht: het China Lights Festival. Levensgrote veelkleurige Chinese lantaarns en lichtobjecten, heel sfeervol en fo togeniek. Een prachtig oosters win ter-wonderland. (Nog tot en met 4 januari, Botanische Tuin, Utrecht) Iets gratis misschien? Nog tot en met 18 januari baadt Amsterdam in het licht van het Amsterdam Lights Festival. Veertig lichtkunstwerken langs en in de grachten. Leuk om langs te wandelen, maar ook heel mooi te bewonderen vanuit een rondvaartboot. Quvenzhane Wallis als de moderne versie van 'Annie'. southern wild'), en Jamie Foxx won al zo'n gouden beeldje voor 'Ray'. De gemene weeshuismadam wordt gespeeld door Cameron Diaz. Annie draait nu in de bioscoop. Christian Bale (rechts) als Mozes in Exodus: Gods and Kings hebben we het nog niet eens over de doortocht door de Rode Zee. Aan de kant, Charlton Heston en Cecil B. de Mille. Exodus: Gods and Kings draait in 2D en 3D in de bioscopen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 59