Woningverkoop woningproject Westergouwe van start IJsselland Ziekenhuis opent toekomstgerichte apotheek Cor Berkhouwer biedt jongere generatie ruim baan HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 24 DECEMBER 2014 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dogen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Capelle aan den IJssel - De apo thekers van het IJsselland Zieken huis zijn blij met hun gloednieuwe onderkomen. Het is een overzich telijke lichte ruimte op de eerste etage van het ziekenhuis. De nieu we indeling van de apotheek sluit perfect aan op de nieuwe werkwij ze van de apotheek waarbij het ac cent meer ligt op werkzaamheden als medicatiebewaking. De oude locatie op de begane grond was flink verouderd en vol deed niet meer aan de eisen van de IGZ (Inspectie Gezondheids zorg). Ruimtes werden niet meer gebruikt waarvoor ze ooit waren ingericht. De apotheek is verant woordelijk voor de farmaceutische zorg in het ziekenhuis en zo'n tien aangesloten verpleeghuizen. De taken van de apotheek zijn in de loop van de jaren veranderd. 'Toen we hier introkken, maakten we nog 100.000 infusen en honderd duizenden ampullen op jaarbasis', vertelt Peter van der Zee, zie kenhuisapotheker. 'Al sinds 2000 maken we niets meer zelf. Alles wordt ingekocht. Op de oude lo catie hadden we een enorme be reidingsruimte die niet meer als zodanig werd gebruikt. Het accent is veel meer op andere werkzaam heden zoals medicatiebewaking komen te liggen. Daar hebben we met de nieuwe ruimte veel meer geschikte werkplekken voor.' Apotheek speelt actieve rol in me dicatiebewaking Een goed voorbeeld van medica tiebewaking is hoe we omgaan met antistollingsmedicatie. Dit zijn medicijnen die de stolling van het bloed verminderen of vertra gen. Ze worden ook wel bloedver- dunners genoemd. 'Wij zijn één van de weinige ziekenhuizen in Nederland waar de ziekenhuis apotheek een actieve controle uitvoert op het doseren van speci fieke antistollingsmedicatie', ver telt Kelly Mentink, apotheker. 'We werken hierin nauw samen met de Trombosedienst STAR en we organiseren scholing binnen het ziekenhuis voor artsen in oplei ding. Zij doseren de medicatie. We merken dat er veel bewuster om wordt gegaan met het toedienen en het bepalen van de hoeveel heid van de antistollingsmedica tie. Dat is van groot belang voor onze patiënten. Met de actieve controle door de apotheek en door de scholing wordt de patiëntvei ligheid vergroot, want het teveel of te weinig toedienen van de me dicatie kan fataal zijn voor de pa tiënt, dit luistert heel nauw', legt Mentink uit. Gouda - Op donderdagavond 29 januari van het nieuwe jaar wordt om 18.30 uur in het Huis van de Stad het startsein gegeven voor de verkoop van de eerste woningen van Westergouwe. De VOF Westergouwe en Jans sen de Jong Projectontwikkeling presenteren u dan vol trots hun eerste woningaanbod. Concreet gaat het om respectievelijk 16 en 18 riante en betaalbare eenge zinswoningen met uitzicht over de waterplas van Westergouwe. Meer informatie wordt later bekend ge maakt, maar 29 januari 2015 als startdatum staat vast. In de eerste fase van Westergouwe komen ook huurwoningen die door Woonpart- ners Midden-Holland worden ont wikkeld. De concrete inschrijving voor de verhuur start op een later moment in 2015, maar Woonpart- ners zal op 29 januari wel aan wezig zijn om meer informatie te delen. Westergouwe wordt een groene en waterrijke woonwijk in Gouda. Deze wijk krijgt een grote diversiteit aan woningen en ap partementen in verschillende ty pen en prijsklassen, maar biedt ook de mogelijkheid om een eigen huis te bouwen. Westergouwe ligt een paar minuten fietsen van het centrum van Gouda en is pri ma aan te rijden vanuit o.a. Den Haag en Utrecht. Meer info op www.westergouwe.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel- Cor Berkhouwer, bekend als fysio- en manueel therapeut binnen de regio gaat na ruim 40 jaar met pensioen en biedt de jongere generatie daormee alle ruimte. Cor, een bekend gezicht voor velen in Nieuwerkerk en omgeving, is al sinds jaar en dag een begrip voor heel veel klanten in de ondersteu ning en behandeling bij blessures en kwetsuren. Al in januari 2013 verkocht Berkhouwer zijn praktijk en bracht hij de afgelopen twee jaar zijn tijd met veel plezier door met werkzaamheden voor Corpo- forte. Vanaf 1 januari 2015 zullen Sven Metselaar en Linda Stuijfzand, twee jonge, uitstekende therapeu ten de plaatsvervangers worden op de vertrouwde locatie aan de Mr. P.D. Kleylaan 10. De twee opvol gers zullen bestaande maar ook nieuwe klanten bij staan in de behandeling op het gebied van manuele en fysiotherapie. Het adres aan de Mr. P.D. Kleylaan 10 in Nieuwerkerk aan den IJssel blijft daarmee ge handhaafd voor behandelingen en ook het telefoon nummer blijft 0180 -31 22 10 hetzelfde. Wanneer iemand zich afvraagt of Cor dan nu eindelijk een keer zal gaan stilzitten heeft het mis. Hij is al jaren zeer betrokken bij tennisclub Nieuwerkerk en zal dat voorlopig ook blijven volhouden. Hij is bovendien zeer ondernemend met zijn (klein)kinderen en fietst graag een aantal kilometers weg. Het gehele team van Corpoforte en heel veel Nieuwerkerkers bedan ken Cor voor alle goede zorgen en wensen hem en zijn vrouw Ria alle gezondheid en geluk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 63