Ce dra h Verkoop Afhalen Assortiment Bestellen HART VAN HOLLAND UIDPLAS 24 DECEMBER 2014 73 De herinneringen van Cees Hertog (1931) VAN HARTE WELKOM! Vers gebakken en GRATIS bezorgd! Dinsdag 30 december tussen 10M600 Woensdag 31 december tussen ÏCP-IS00 locatie Zwembad de Sniep Aantal Per stuk Totaal 1 Oliebollen naturelArenten €1,- €1,- 10 Oliebollen naturel/krenten €0,60 €6,- 50 Oliebollen naturel/krenten €0,50 €25,- *De kosten kunnen contant worden voldaan bij het ophalen of ontvangen van de bestelling. Mail je bestelling door aan zpcdegouwe@gmail.com of ga naar onze facebookpagina en klik op de link om naar het bestelformulier te gaan Vader en moeder Hertog bij de molen in Moerkapelle. aan de stoep ook een sigarenwin keltje hadden. In Nederland had je in 1968 14.000 schoenherstellers. Door de komst van trimmers en plastic schoenen waren dat er in 2013 nog maar vijfhonderd. Ik trouwde met Jo Golverdingen uit Zoetermeer en ging in het onderste gedeelte wonen met een schoenen winkeltje. Op 22 december 1954 stond het water in de IJssel zo hoog zodat ons huis onder water liep. De olietank bij Arie dreef rond zonder dop. Toen het weer droog was, zat alles onder de olie, zeil en behang waren bedorven. Vaak bevroren 's winters de loden waterleidingen en had je geen water. Alleen als hij doorbrak had je water, maar dan teveel. We besloten een nieuw huis en winkel te bouwen. Tijdens de bouw in 1963 hadden we een oud noodwinkeltje langs de stoep van de Schielandstraat. Arie en Neeltje gingen naar het bejaardenhuis. In 1968 ben ik voor het eerst op de Rotterdamse markt gaan staan met een schoenenkraam, dat deed ik veertig jaar, terwijl mijn vrouw met twee winkelmeisjes de zaak runde. Een auto hadden we pas in 1968. In 1976 verkochten we de zaak aan Wim Doornhein; hij is ook alweer enkele jaren geleden gestopt. Wij lieten vlakbij de zaak een huis bouwen met uitzicht op de IJssel; we wonen er nu nog. We kregen drie zoons waarvan er een al twin tig jaar in Dubai woont. Wij gaan er elk jaar een keer naartoe." van school en ging werken bij de schoenmakerij van Arend Doorn hein in Moerkapelle. Ik haalde mijn middenstand- en vakdiploma's. Daarna ging ik bij schoenmaker Kees Doornhein werken in Nieu- werkerk aan den IJssel. Er was in de zaak niet genoeg werk, dus ging ik langs de deur in Moordrecht voor schoenreparaties. Antje Verboom van het snoepwinkeltje zei dat het bakkerswinkeltje met woonhuis van Arie Fijn op de dijk leeg stond, en misschien iets voor mij was. Ik ging er op af en huurde het. Later kocht ik het op voorwaarde dat Arie en zijn zus Neeltje erboven konden blijven wonen. Arie Fijn had achter langs de IJssel een schuur waarin hij een patat zaakje runde. Je had in die tijd twee schoenherstellers in Moordrecht, naast de drogist zat Piet de Roon, en in de Visserssteeg Kees Huur man en zijn zus Anna, die boven Met de komst van een waterge maal werden de vijf achtkantige molens en één vierkantige wipwa- termolen in Moerkapelle overbo dig. Er woonden veel families Her tog in de andere molens. Het was primitief wonen, geen water en elektriciteit. We dronken uit de re genput en hadden petroleumlam pen voor licht en we stookten een houtkachel. Ik had drie broers en drie zussen. Een broertje verdronk in de Rotte, daardoor mochten we Het oude pandje in Moordrecht waarin eerst Arie Fijn woonde. Door Elly van Gelderen De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen rietsnijders en zalmvissers), ver dwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. "Op de eerste molen vanaf de Hol- levoeterbrug in Moerkapelle ben ik opgegroeid. Mijn vader Jan was eerst molenaar op de 'platluismo len' in Moerkapelle langs de on derweg. Daarna werd hij molenaar aan de Rottedijk, dat was voor de onttakeling in 1924. De molen werd eigendom van vader, de kap en wieken zijn destijds verkocht. niet zwemmen, maar wel varen in de roeiboot en kano, dat was ook gevaarlijk. Op 26-jarige leeftijd leer ik alsnog zwemmen, tussen de schoolkinderen. Op 14-jarige leeftijd kwam ik Van harte welkom op DV maandag 29 december 2014 in restaurant 'de Lepelaar' in woonzorgcentrum Beth-San te Moerkapelle. Een mooie gelegenheid om samen met leeftijdsgenoten uit de omgeving te genieten van een heerlijk 5-gangendiner. Drie amuses op een rij Eendencarpaccio met gemengde sla en oude kaas Zacht romige mosterdsoep Kalkoenhaasje met rode wijnsaus Parfait ijstaartje met slagroom Tijd: Inloop vanaf 17.30 uur Locatie: Wilde Veenen 1 te Moerkapelle Prijs: 22,50 per persoon Reserveren U kunt tot en met DV zaterdag 27 december a.s. reserveren via de receptie van Beth-San, te bereiken via 079 - 593 18 40. Woonzorgcentrum Beth-San wilde Veenen 1 2751 EE Moerkapelle T 079 593 18 40 Ereceptie.beth-san@cedrah.nl 1 www.cedrah.nl OLIEBOLLEN 0**

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 73