dÈgJÈ ërUüfii tik ÉvfrÉfo» fi-yüfc> ^°2 <s HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 DECEMBER 2014 15 In het nieuws SSfc In het nieuws In het nieuws Enkele leerlingen van basisschool Passe-Partout zijn diabetespatiënt. Reden voor de school in Nesse- lande om de 'suikerziekte' centraal te stellen in de goededoelenweek. Een suikerkiontjesrace en kleding- inzameling brachten ruim zevenduizend euro in het laatje voor het Diabetesfonds. Burgemeester Kats sprak zijn bezorgdheid uit over de bereikbaarheid van de politie voor Nieuwerkerkers toen bekend werd gemaakt dat het politiebureau in 'de hoofdstad van de fusiegemeente' gesloten wordt. WD, D66, SP en NEZ bereikten paaszaterdag een akkoord op hoofdlijnen over het coalitiepro gramma voor Zuidpias voor de komende vier jaar. Nesselander Maarten van Veen rende de marathon van Rotterdam. Met zijn tijd 2.34.34 was hij de 'snelste ambtenaar van Rotterdam'. Moordrecht - Met zwaar materieel werd 5 april een compleet nieuw viaduct geplaatst in de rijbaan van de A20 richting Rotterdam ter hoogte van afslag Moordrecht. Het moment waarop de tientallen tonnen wegende constructie op zijn plaats werd gezet, was spannend: "Het moet precies passen, anders loopt de hele operatie in de war. Vrijwilligers uit de Molukse gemeenschap trokken op 1 mei 'met bloemen en borstels' door de wijk. Zij verwijderden de graffiti van gemeentelijke en particuliere eigendommen en gedupeerden kre gen bloemen overhandigd. Molukse organisaties namen daarmee de verantwoordelijkheid voor de bekladdingen. Dan-nog-wethouder Rinus Bosman legde samen met zijn echtge note een krans bij het gedenkteken in Moerkapelle tijdens doden herdenking. De laatste klus van wethouder Jan Verbeek was het lichten van de vang, waarmee hij de Nationale Molendag opende. Arjen Hazelebach was wegens gezondheidsproblemen niet aanwe zig bij de laatste raadsvergadering op 13 mei. Bij de afscheidsre ceptie op 28 mei gaf hij weer acte de présence en kon het voltal lige wethouderstrio uitgezwaaid worden. Tweehonderd klassieke motoren gingen 18 mei op bedrijventerrein De Hooge Veenen de com petitie met elkaar aan. Jan Kostwinder spande zich het meest in om het historische motor evenement terug naar Nieuwerkerk te halen. Rinkel-de-kinkel! Traditioneel begon de verjaardag van het staatshoofd in Zevenhuizen met een lawaaioptocht. Alhoewel, traditioneel: dit jaar was anders. Zoals burgemeester Gert-Jan Kats zei: "Jullie maken vandaag geschiedenis mee: dit is de eerste Koningsdag.De koning verjaart op 27 april; dit jaar werd zijn partijtje gehouden op zaterdag 26 april. De restauratie werd in 2011 voltooid, maar het plan om de steenovens op Klein Hitland in Nieuwerkerk aan den IJssel nieuw leven in te blazen kwam maarniet van de grond. Stichting Steenovens Hitland wil weer leven in de steenbakkerij brengen en hield daarom in juni open huis om ideeën op te doen voor toekomstige bedrijvigheid. CKV schreef historie met promotie naar de hoofdklasse. Eén enkel punt tegen Telstar was voldoende om zaterdag 17 mei het kampioenschap in de Overgangsklasse binnen te halen. De korfbalploeg uit Nieuwerkerk aan den IJssel liet echter geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen en won met 24-12. Tanja Overduin uit Zeven huizen sleepte, met haar danspartner Floris van Wil genburg, een dubbel Neder lands kampioenschap ball- roomdansen in de wacht. In het Hart van Holland van 11 juni kwamen de moe der en oma van voetballer Memphis Deepay aan het woord. De trots spat er van af. Tegen de publieke opinie van dat moment in zei oma: "Ik denk dat een plek in de halve finale mogelijk is." Hoe groot het aandeel van hun zoon en kleinzoon was en hoe het afliep voor het Nederlands Elftal weet u... Het kunstevenement Pinkst'Art vierde tijdens de pinksterdagen het derde lustrum. Vijftien jaar al wordt kunstminnend Zuid- plas getrakteerd op werk van plaatsgenoten. Dit jaar waren veertien kunstloca ties te bezoeken. Jan Hordijk (WD), André Muller (SP), Joke Vroegop (WD) en Rik van Woudenberg (D66) vormen met burgemeester Gert-Jan Kats het nieuwe college van Zuidpias. Op 14 mei kwamen ze voor het eerst bij elkaar en werden de portefeuilles verdeeld. Gluren bij de buren, het mocht even in Moerkapelle. Bewoners van huurwoningen van Woonpartners kregen de kans om eikaars voortuin te bekijken én te beoordelen tijdens de tuinenwedstrijd. De eerste prijs was voorde bloemenzee aan deJulianastraat. Organisatoren Lies Bart en Martje Pilgram poseren in de winnende tuin.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15