Hulphond voor Isa Restaurant VAKGARAGE BOODE www.vakgarage-boode.nl APK keuring MONROE SAFETY EXPERT PREMIUM HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 DECEMBER 2014 Benefietconcert Trio Snoeshaen £t Friends W 19 Teken- en schildercursus Nieuwjaarsdrive Nieuwjaarsbijeenkomst Vrouwen van Nu Vrijdag 2 januari zijn wij de gehele dag gesloten Wij danken u voor het vertrouwen in 2014 En wensen u een gezond en smakelijk 2015 Oliebollen 0,85 per stuk, 10 stuks voor 8,00 appelbignettes 1,50 per stuk Nijverheidscentrum 4 Zevenhuizen Tel.: 0180-631420 All in prijs voor alle benzine- en diesel auto's, incl. afmelden, viergastest, roetmeting of EOBD-meting. Schokbrekertest op onze nieuwe testbank. Haai en brengservice. Gratis scooter of fiets als vervangend vervoer beschikbaar. Levering en onderhoud van alle merken, nieuw en gebruikt. Ook de mogelijkheid voor zoekopdrachten.] Schadetaxaties en reparaties. Bij elk werkplaatsbezoek ontvangt u een 50% kortingspas voor een jaar, voor de wasstraat bij Garage Schmidt. Isa en Bo, onafscheidelijk. Moordrecht - Isa is een vrolijk jonge tje van 7 jaar. Sinds kort heeft hij een hond, Bo, een dartel, vriendelijk dier. Vanaf het moment dat ze elkaar za gen zijn ze onafscheidelijk. Voor ieder kind is het hebben van een huisdier leuk, maar voor Isa, die een moeilijke start had in het leven - met blijvende gevolgen - betekent het meer. Om een opleiding tot hulphond moge lijk te maken wordt zondag 11 janu ari een benefietconcert gehouden in East End. Door Aleid Otto Na een te vroege geboorte traden bij Isa complicaties op met als gevolg twee long- en drie hersenbloedin gen. "Die hersenbloedingen veroor zaken eigenlijk alle problemen die hij heeft", vertelt moeder Tamara Terouw, "Isa heeft een drain in zijn hersenen. Achterin zijn hoofd zit een pompje en daar zit een drain op naar de grote hersenkamer. Hij heeft er later als een van de weinigen in Ne derland een bypassdrain bij gekregen naar de kleine hersenkamer omdat die ook vol liep." Isa is vaak geope reerd. Moeder Tamara ligt ook re gelmatig in het ziekenhuis vanwege hartproblemen. Isa kreeg de diagnose Post Trau matisch Stress Syndroom (PTSS) en 'extreme sensomotorische integra tie problemen'. De drain veroorzaakt gedrag vergelijkbaar met ADHD en autisme. Wat dat in de praktijk betekent? "Hij krijgt een soort Ritalin om hem te temperen. En op het moment dat er ook maar iets gebeurt, sluit hij zich af. Je kunt hem niet meer bereiken. Als je hem aanraakt, sluit hij zich nog verder af." Hond Bo geeft dan rust: "Als Isa zich terugtrekt, legt Bo haar hoofd op zijn schoot. Uiteinde lijk gaat hij haar aaien en zorgt de hond ervoor dat hij zich weer open kan stellen." Moeder Tamara is blij dat Isa op de reguliere basisschool in Moordrecht zit. "Hij krijgt veel begeleiding en het gaat erg goed." Er kan echter zomaar een verslechtering optreden. Een CT- scan is traumatisch en veroorzaakt een terugval van weken waarin Isa niet zonder zijn moeder kan. "Hij moet dan door drie volwassenen op school vastgeklemd worden om hem daar te houden. Mensen gaan daardoor anders naar hem kijken, dat vind ik heel erg." Opleiding tot hulphond Als Bo, geschonken door de fokker, opgeleid kan worden tot hulphond of PTSS-hond, kan ze ook mee naar het ziekenhuis. Bo leert aan de li chaamstaal stresssymptomen te herkennen en Isa te kalmeren. Ook bij slaapproblemen en nachtmerries, waar Isa veel last van heeft, kan een PTSS-hond helpen. Zo'n training kost 15.000 tot 20.000 euro. Voor Petr Hora van Trio Snoeshaen aanleiding een benefietconcert te organiseren om een steentje bij te dragen aan de kosten. Zondag 11 januari van 16.00 tot 18.00 uur ver zorgen Trio Snoeshaen Et Friends een muzikale middag in eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Kaarten zijn aldaar verkrijgbaar; in de voorver koop 4 euro, aan de deur 5 euro. Be stellen kan ook: isaenbo@outlook. com Nieuwerkerkaanden IJssel-Voor zo wel beginners als gevorderden gaan onder leiding van Bettina Wappner, docente kunt en cultuur alsmede beeldend kunstenaar, op dinsdag avond 6 en donderdagavond 8 januari cursussen tekenen en schilderen van start. Er zijn nog enkele plaats vrij. Voor meer informatie en aanmelden: 06-44874627 of bettinawappner@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bridgeclub IJsselbridge houdt de Nieuwjaarsdrive zaterdag 3 ja nuari in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10. Er is plaats voor 96 paren die om 13.00 uur van start gaan met de eerste van 24 spellen waarbij vol gens de geldende NBB-schaal mees- terpunten verdiend kunnen worden. Inschrijven via aalbertserna@ gmail.com of www.nbbclubsites.nl/ club/5033 onder vermelding van drive-2015-nieuwjaarsdrive. De kos ten bedragen 18 euro per paar. Moordrecht - De nieuwjaarsbijeen komst van Vrouwen van Nu vindt op woensdag 7 januari vanaf 14.30 uur plaats in het duivenlokaal aan de Sportlaan bij de voetbalvelden. Op het programma staat een wan deling door het dorp, waarna bij terugkomst de erwtensoep staat te wachten. Er zijn geen kosten aan verbonden, een vrijwillige bijdrage is welkom. Wethouder Venteweg 65 2805 JL Gouda T: 0182 513695 6:0182 614258 leplaan 89 2742 ZC Waddinxveen T: 0182 614162 www.bakkerij-smit.cominfo@bakkerij-smit.com Openingstijden Waddinxveen ma 08.00 -12.30 di t/m vr 08.00 -17.30 za 08.00 - 15.00

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19