HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 DECEMBER 2014 25 In het nieuws In het nieuws AUGUSTUS In het nieuws Aan wethouder Jan Hordijk de eer om maandag 7 juli de symbolische eerste steen te leggen voor de wijk Zeven rozen hof. Het project in Zevenhuizen is het eerste van drie bouwplannen in de Zuidplaspolder die de komende jaren worden gerealiseerd. Toekomstige buurjongens Valentijn en Kevin maakten alvast kennis met elkaar. Een Nieuwerkerkse lezer stuurt een foto van drie spelende vosjes. Een deskundige laat weten dat het tegenwoordig heel gewoon is om vossen in de bebouwde omgeving te zien. In Oud Verlaat wordt op 13 juli een zeven kilometer lange zwemtocht naar Rotterdam gehouden. Organisator is triatleet Erik Boer; volgend jaar wil hij een zwemevenement organiseren aan de Zevenhuizerplas: zwem men van strand tot strand. In Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen gaat maandag 21 juli, de eerste vakantie dag, de jeugdweek van start. Wethouder André Muller liet bij het oplaten van bal lonnen als startactiviteit van de week, we ten dat de gemeente op zoek is naar mo gelijkheden om in het vervolg biologische afbraakbare ballonnen, met papieren touw tjes, op te laten. Op de dag van nationale rouw, woensdag 23 juli, afge kondigd om de slachtoffers van de vliegramp met de MH 17 in Oekraïne eer te bewijzen, hingen ook in Zuidpias vlaggen halfstok. Om vier uur werd in heel Nederland een minuut stilte gehouden. De vier molens in de Twee manspolder in Zevenhuizen, bekend als de molenvier gang, werden in de rouwstand gezet. Stichting VEDJ laat weten dat de Danceparade niet door kan gaan. De sponsor van het evenement, dat er al tien edities op heeft zitten, trok zich terug en er kon niet op tijd een nieuwe gevonden worden. Volop vakantie: snikheet en rustig op straat. In Moordrecht wordt een straatvoetbaltoernooi georganiseerd voor de thuisblijvers. Omdat er onweer is aangekondigd is er slechts een klein groepje fanatiekelingen dat hun kunsten vertoont op het kunstgrasveld. Isaiah, Samuel, Just en Nehemiah laten zich niet tegenhouden door weervoorspellingen. Bij het oefenen laten ze zich inspireren door Moordrechts trots Memphis Depay. Telers uit de regio luiden de noodklok. Door de boycot die Rus land heeft ingesteld, wordt de West-Europese markt overspoeld door kort houdbare pro- - ducten. Telers van tomaten, paprika's en komkommers in Zuidpias ondervinden de gevolgen. A X Stilte voor de storm: het is 'bouwvak' in Moerkapelle-Oost. Daar waar tot voor kort de voetbalvelden van Moerkapelle lagen, is alles in gereedheid gebracht voor de nieuwe woonwijk De Jonge Veenen. Na de vakantie start de bouw van ruim 130 woningen. De ruiterpaden langs de Zevenhuizerplas dreigen te verdwijnen. Het ontbreekt het recreatieschap aan financiële middelen om de paden te onderhouden. Een drietal ruiters roept sympathisanten op met elkaar het geld voor onderhoud op te hoesten. Het schap staat open voor het initiatief en becijfert welke structurele bijdrage nodig is voor het instandhouden van de paden. Het Molenviergangspad langs de Rotte is zaterdag 13 september officieel geopend. Dit gebeurde door de onthulling van tien nieuwe informatieborden langs het wandelpad. De Willem-Alexander Baan is in 2016 het toneel voor het wereldkampioen schap roeien. Niet alleen voor dit eve nement wordt een brug over de Ring vaart gerealiseerd. Dat zegt tenminste projectleider Roderick Simons tijdens een inloopbijeenkomst op 8 september. Met de bouw van de brug wordt ook rekening gehouden met een toename van de verkeersdruk door nog te bou wen woningen in het project Zeven huizen-Zuid. Burgemeester Gert-Jan Kats opent, samen met zijn dochter Myrthe op 13 september de nieuwe tweedekanswin- kel in Moerkapelle. Rond de Zevenhuizerplas werd de eer ste Men of Steel Run gehouden. Hon derden mannen en vrouwen van staal trotseerden zeven of veertien kilome ter lang een groot aantal hindernissen. Het Serviceteam Moordrecht presen teerde zich op Burendag, zaterdag 27 september, aan de buurt. De groep mensen met een beperking, gevestigd aan het Burg. Snelplein, doet klusjes voor buurtbewoners. Voor even werd het Ringvaartkanaal zaterdag 20 september overgenomen door tientallen piraten schepen. Gewapend met ooglapjes, kanonnen, plastic zwaarden en getekende stoppelbaar den trotseerden de zeemannen en -vrouwen de Nieuwerkerkse wateren. De tiende editie van de Vlootschouw stond in het teken van piraterij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25