In het nieuws In het nieuws HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 31 DECEMBER 2014 33 In het nieuws NOVEMBER Een paar scheppen, meer hadden wethouder André Muileren kinderburge meester Jeroen Bac donderdag 4 december niet nodig om de laatste boom in de vernieuwde Dorpsstraat van Moerkapelle te plaatsen. Met de feeste lijke gebeurtenis werd de herinrichting van de Dorpsstraat afgerond. Nieuwjaarsfeest vieren met dorpsgenoten? 't Blok aan het IJsermanpad is vanavond the place to be. Zeven jaar werd het feest op het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan den IJssel gevierd. Dit jaar gebeurt dat bij het jongerencentrum. Er is overigens wel een kaartje nodig om binnen te komen. De gemeente betaalt mee aan het feestje, dit jaar zijn de kosten met tienduizend euro teruggebracht. De coalitie loste een verkiezingsbelofte in: winkeliers in Zuidpias mogen zelf bepalen op zij op zondag open of gesloten zijn. Vijf van de bijna vijftig winkel in winkelcentrum Reigerhof waren zondag 16 november open. "Ik vind het maar een dooie boel", vindt een winkelende dame. In de andere kernen van Zuidpias bleven de winkels dicht. In Moerkapelle ging in november de eerste paal de grond in voor een nieuwe clubaccommodatie voor de voetbalclub. De club verhuist een paar honderd meter oostwaarts om plaats de maken voor woonwijk De Jonge Veenen. Nieuwerkerk verliest een bureau en krijgt er een servicepunt voor terug. Dat werd duidelijk tijdens een informatiebijeenkomst van de politie op 18 november. Door de fusie tussen de politiediensten van Zuidpias en Waddinvxeen zal vanaf eind 2015 alleen het bureau in Wad- dinxveen open blijven. Honderden minisintjes en -pietjes wachtten op de goedheiligman. Zuidpias was eerst aan de beurt: Kinderburgemeester en burgemeester hadden het er druk mee: viermaal schudden zij Sint zaterdag 22 november de hand. Een dag later werd Sint in Nes- selande verwelkomd tijdens de Kids Mega Party.+ De voetballers van het vierde van Nieuwerkerk werden 12 oktober ver rast door ex-international Ronald de Boer. Hij stapte de kleedkamer in en overrompelde het team met de hoofdprijs van Gelukstreffers: een wedstrijd tegen ex-internationals. Nieuwerkerk verloor de wedstrijd - in november gespeeld - maar de pret was er niet minder om. Met groot materieel werd uitgerukt naar zorgcentrum Beth- San in Moerkapelle. Zes medewerkers hadden klachten aan hun luchtwegen na het inademen van een schadelijke damp. De damp ontstond bij een chemische reactie die optrad doordat in de spoelkeuken twee soorten afwasmiddel waren samengevoegd. De zaak is in onderzoek. De bibliotheek aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk was giste ren voor het laatst open. Bibliotheek De Groene Venen start een nieuwe bibliotheekvoorziening op een nieuwe locatie: dorpshuis De Batavier. De gemeente Zuidpias en acht buurgemeenten laten half decem ber weten dat jongeren die in de knel zitten en andere kwetsbare mensen, volgend jaar verzekerd zijn van zorg. "Hon derd procent van de zorgcontracten is gete kend," was in een persbericht te lezen. Eindelijk wapperde de regenboogvlag op het Raad huisplein. De vlag, die symbool staat voor sociale acceptatie van homo's, lesbiennes en biseksuelen, was eerder onderwerp van discussie in de raad. Met een nieuw college en nieuw vlaggenbeleid kwam het er - tot blijdschap van vooral SP en WD die vorig jaar een motie indienden - dan toch van. "Sinterklaas is een kinderfeest, geen discussiepro gramma", verwoordde de Moordrechtse organistor de landelijk gevoerde Pietendiscussie over het ui terlijk van de assistent van Sinterklaas. Die mening werd door de organiserende instanties in de andere kernen van Zuidpias gedeeld: "Piet blijft Piet, punt." In Zevenhuizen worden voorbereidingen getrof fen voor een brug over de Ringvaart. Met die brug willen gemeente, provincie en recreatieschap de Eendragtspolder en roeibaan beter bereikbaar maken. Bewoners van het Zuideinde vrezen nog meer sluipverkeer en zamelen handtekeningen in. Wethouder André Muller nam de handtekeningen in ontvangst en liet weten 'te werken aan ver- keersmaatregelen'.mislukt. Laatstgenoemde neemt vanaf 2015 al het bibliotheekwerk in Zuidpias over. Wachten tot het rode licht is gedoofd, hoeft en kan niet meer bij de spoorwegovergang op de Moordrechtse Zuidelijke Dwarsweg. Fietsers, brommers en automobilisten kruisen het spoor voortaan via de nieuwe tunnel in de Zuidelijke Dwars!aan. Wethouders Jan Hordijk en André Muller openden op 20 "Ti oktober steppend de tunnel. Meneer Verboom en meneer Holleman zijn klaar om te ver huizen. De deur van zorgcentrum Moerdregt in Moordrecht gaat in november voorgoed dicht. De ene bewoner vindt het niet leuk te moeten vertrekken, de ander be kijkt het wat laconieker. "Overal wordt brood gebakken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 33