"Zeg maar dag tegen de bibliotheek" WINTER OPRUIMING hartman "Op eerste kerstdag moet er toch een lampje gaan branden..." Glibberen op het Kerkenpad HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 DECEMBER 2014 3 Bibliotheek Nieuwerkerk is niet meer VAN 02-01-15 TOT 08-01-15 binnenhuis adviseurs Nieuwerkerk - Met 2014 komt vandaag ook een einde aan bibliotheek Nieu werkerk. Lang was er onduidelijkheid over de situatie, nu is bekend dat Bibli otheek De Groene Venen het bibliotheekwerk voortzet in De Batavier. Deze week konden mensen hun laatste boeken inleveren bij de sluitende bieb. Maar, ook daar is onduidelijkheid over: er kan gewoon verlengd worden. "Vlij weten ook nog steeds niet wat er gebeuren gaat." Ingezonden brieven mogen maxi maai 350 woorden lang zijn en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. f j HofELTuOOERKERK sports city Havenloods kowu WCLER PfcHORAMA Zevenhuizen - Het Kerkenpad in Zevenhuizen maandagochtend om 07.30 uur. Net als op vele andere plekken, was het glibberen geblazen op het wandelpad waarvan altijd veel mensen gebruikmaken om naar de bushalte en andere openbare voorzieningen te gaan. "Diep triest dat dit niet ijsvrij wordt gehouden door de gemeente", schrijft Zevenhuizenaar Ed Roos. "Als hier vandaag ongelukken ge beuren mag de gemeente zichzelf dit direct aanrekenen." Door Pepijn de Groot Op de deur van het bibliotheekge bouw in het Reigerhof hangt een blaadje. 'Tijdens feestdagen (Kerst en oudejaarsdag) gesloten'. Geen woord over het feit dat deze schuif deur met ingang van 2015 nooit meer opengaat, althans niet om in de bibliotheek te komen. Van een fusie tussen Stichting Basisbiblio theek Nieuwerkerk en De Groene Venen is het niet gekomen, waar door eerstgenoemde opgedoekt wordt en laatstgenoemde het bi bliotheekwerk per 2015 nieuw le ven in mag blazen in dorpshuis De Batavier. De laatste boeken inleveren, die toch verlengd mogen worden. Met boodschappentassen vol boe ken lopen mensen maandagmiddag het pand in en komen naar buiten met een lege tas, klaar om gevuld te worden met boodschappen voor de jaarwisseling. Dat de bibliotheek de deuren sluit, weet Janneke Hoek wel. "Uit de media vernomen. Maar ik kon toch twee voorleesboeken verlengen. Het is een beetje een open einde, binnen weten ze ook niet hoe of wat." Ook Henny en Frans van Velzen komen met een stapel lectuur het pand uit. "Wat er met die boeken gaat gebeuren? Binnen is gezegd: als de volgende organisatie ze wil hebben, komen ze ze wel halen. Dat ga ik ook doen als mijn contributie wordt afgeschreven zonder dat er bibliotheekwerk tegenover staat", aldus Frans. Geen schoonheidsprijs Over de gang van zaken is het echt paar niet te spreken. Henny: "De be richtgeving is slecht. Ik ben lid van deze bibliotheek en dan is zo'n in stelling verplicht leden in te lichten, maar we weten alles uit de krant." Dat ze voor de bibliotheek niet naar Capelle, maar slechts naar de Bata vierlaan hoeven vinden de Van Vel- zens fijn. "Waar ik terecht moet met mijn vragen - wanneer gaat de bieb open, wat zijn de openingstijden - weet ik niet. Nee, de communicatie verdient niet de schoonheidsprijs", zegt Frans. Boven, in de bibliotheekruimte, zijn de tafels nog gedekt met kerststuk jes. Het tijdschriftenrek is echter al leeg. "Waar mogelijk is het ontman telen al begonnen", zegt interim manager Jan Morsch. "Waarschijn lijk moeten we het pand voor eind januari kaal overleveren." Morsch zegt te zoeken naar een nieuwe be stemming voor collectie en inven taris. Verder weet ook hij weinig. "Het is allemaal onduidelijk, voor iedereen. Dat komt mede omdat er geen contact is tussen De Groene Venen en Bibliotheek Nieuwerkerk." 'We hebben het altijd gezellig gehad' Rond een leestafel zit een groep dames, samen goed voor bijna hon derd jaar vrijwillig bibliotheekwerk, thee te drinken. Ze zeggen rancune te koesteren tegen het stichtingbe- stuur. Hun namen willen ze niet in de krant hebben. "Dat zorgt alleen maar voor geduvel. Je komt elkaar ook buiten de bibliotheek tegen. Als vrijwilligers willen we het ge zellig houden, want zoals je ziet hebben wij het hier altijd gezellig gehad." De dames vinden het een nare situ atie. Hun geliefde bibliotheekwerk kunnen ze niet meer doen en ze lopen nog altijd met vragen. "Wij weten ook nog steeds niet wat er gebeuren gaat, met die boeken bij voorbeeld. We hebben al die tijd De bieb anno 2015- leeg. niks geweten. Dat is moeilijk, want er zijn leden die denken: 'u bent hier elke maandag, natuurlijk heeft u een antwoord'. Dat is moeilijk." Op maandagmiddag, de voorlaatste dag van bibliotheek Nieuwerkerk, komen veel mensen gedag zeggen en medewerkers bedanken. Dat doet de dames dan wel weer goed. Maar straks de deur voor goed ach ter zich dicht doen, dat is een ver velend vooruitzicht. Ook voor vaste bezoekers is het afscheid nemen. Een moeder staat bij de uitgang stil met haar kind. "Zeg maar dag tegen de bibliotheek." "Daaag." Mathenesserlaan 190 3014 HE Rotterdam telefoon: 010 - 4361543 email: info@hartmanbinnenhuis.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Mijn echtgenote en ik hebben, na veertig jaar buiten Nederland gewoond te hebben, enorme bewondering voor de manier waarop het gemeente bestuur onze gemeente zo plezierig en leefbaar houdt. Het is positief te zien hoeveel aandacht er ook besteed wordt aan algemene za ken zoals groen, parken etc. Juist daarom is het een frustratie dat, on danks duidelijke opgaven van data door de gemeente voor wat betreft het ophalen van plastic, papier en ander afval, sommige ingezete nen van onze gemeente het no dig vonden, ondanks de duidelijke datum van afhalen van plastic op 29 december, reeds op dinsdag 23 Zondag 4 januari zijn wij ook geopend Zondag 11 januari zijn wij ook geopend december zakken met plastic afval langs de straten te deponeren. Dit kan natuurlijk per ongeluk ge beurd zijn echter, wanneer het af val op eerste kerstdag nog steeds langs de straat staat moet er toch een lampje gaan branden en haalt men de zak weer weg. Er zijn, wat ik gemerkt heb, heel veel 'Nieuwer- kerkers' die zich hieraan storen. Ook als ingezetenen van de gemeente hebben we allemaal de plicht mee te werken aan het in stand houden van een prettige leefomgeving. Niet alleen het gemeentebestuur is hier voor verantwoordelijk. Tweede kerstdag ergens in W. Chr. Barendsen, Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3