aMMerlaan Kip-kerriebroodje 1,25 Pakje crackers 2 - Multikoren 2,- I Alle dames-kinder-baby mode en schoenen 2e artikel De Zeven Muzen is na veertig jaar niet klaar met inspireren 3 bakker <9 De voorjaarscollectie druppelt ook al binnen! HART VAN HOLLAND DPLAS 31 DECEMBER 2014 7 Een voorspoedig 2015 www.bakkerammerlaan.nl naar keuze met zonnebloempitten, kaas, pompoenpitten of spelt met zonnebloempitten j De aanbiedingen gelden van vrijdag 2 t/m woensdag 7 januarij •goedkoopste artikel voor 1,00. Geldt riiet op nieuwe en basiscollectie. Burg. Boerstraat 22-24 2761 VP Zevenhuizen (ZH) Tel. 0180-631238 Fax. 0180-634162 Email: infoa>bacmode.nl www.bacmode.nl Zevenhuizen - Sport verbroedert, cultuur idem dito. De Zeven Muzen ver bindt al decennia met cultuur in dorpsverband. Met het 40-jarig bestaan nabij - 3 januari is het zo ver - kijken bestuursleden Joop Huson en Peter Lelieveld terug en vooruit. 'VJe inspireren graag, maar we gaan niet op de markt staan om niet-geïnteresseerden te zeggen: 'bekeer u tot cultuur!' Door Pepijn de Groot De kans zit er dik in dat u De Ze ven Muzen associeert met muziek onderwijs. Hoewel dat sinds twee jaar een verantwoordelijkheid van MOZ-Art (Muziekonderwijs Zuid- plas) is, blijft er bij De Zeven Muzen nog genoeg te doen qua cultuur. "Qua naam is er niet voor niets gekozen voor 'Zeven Muzen'", zegt voorzitter Joop Huson (69). "Daar vallen van begin af aan ook expres sievormen als toneel, dans, beel dende kunst en vertelkunst onder." De Zeven Muzen is niet de enige Zevenhuizense organisatie die jubi leert; er was een heuse verenigings babyboom medio jaren '70. "Plan- West werd gebouwd en er kwamen hier veel jonge gezinnen wonen", memoreert bestuurslid Peter Lelie veld (72). "Naast De Kleine Trompet ter en particuliere muziekdocenten was er weinig te doen op cultureel gebied, terwijl het mensen bij el kaar kan brengen. Ik heb nooit in dit dorp gewoond en toch moet ik extra tijd nemen als ik hier boodschap pen doe. Ik voel me Zevenhuizenaar, mede dankzij De Zeven Muzen." Huson: "Al in 1976, een jaar na het begin van de culturele commissie - zo heette De Zeven Muzen voor het in 1990 een stichting werd - is er een musical opgevoerd. Dat laat al zien dat er behoefte was aan cul tuur." Ook was er de docent van een lyceum in Schiedam. Op zijn school werden films vertoond voor enkele dagen. "Die mocht hij in de avond meenemen om af te spelen in Swanla. Zo ontstond de Filmclub waar liefhebbers elkaar ontmoet ten. Dat is een mooi voorbeeld van hoe je via cultuur contact met el kaar kunt leggen in een, al dan niet nieuwe, dorpsomgeving", aldus Hu son. Geen zendingsdrang De Filmclub bestaat niet meer, wel zijn er sinds kort cursussen Crea tief Schrijven en Lol met Wol. "Het komt op, piekt en kan weer ver dwijnen - zo is het nu eenmaal", stelt een nuchtere Huson over het aanbod. "Als stichting proberen we vraag en aanbod bij elkaar te brengen en niet ten koste van alles bepaalde cursussen of activiteiten te handhaven." Lelieveld geeft een voorbeeld. 'Pas opperde iemand een cursus Spaan se taal en cultuur te geven. Zo lang het cultuur is, staan we er voor open. Als er dan te weinig aan meldingen zijn, vind ik dat jammer. Dankzij cultuur kan er een nieuwe wereld voor je open gaan.' Huson vult aan; 'We hopen op interesse, Joop Huson en Peter Lelieveld bladeren door veertig jaar Zeven Muzen. maar we kunnen niemand dwin gen. Ik ga niet op de markt staan om tegen niet-geïnteresseerden te roepen: 'bekeer u tot cultuur!' We willen inspireren maar hebben geen zendingsdrang.' Niet uitgeïnspireerd Voor zowel Lelieveld als Huson is muziek de muze - respectievelijk piano en zang. Dat muziekonder wijs niet meer bij De Zeven Muzen hoort, vindt Huson eerder positief dan negatief. "Het laat zien dat cultuureducatie ook doorgaat zon der ons en dat is een geruststel lende gedachte." Daarmee wil hij niet zeggen dat De Zeven Muzen klaar is met in spireren. "Het mooiste dat ik heb gezien, was de musical The Wave in 2009. De jongeren hadden zich bekwaamd in dans, drama en zang én brachten de essentie van het verhaal - vrijheid - over. Mensen kunnen, dankzij ontwikkeling van talenten in culturele expressie, bo ven zichzelf uitstijgen. Dat drijft mij in dit organisatorische werk.' De Zeven Muzen viert het 40-ja- rig bestaan op zaterdag 3 januari tijdens het nieuwjaarsconcert van Symfonieorkest Midden-Holland in dorpshuis Swanla. 1 SLA JE SLAG!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7