'CV Pl/x HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 DECEMBER 2014 9 In het nieuws In het nieuws In het nieuws Onder deskundige begeleiding, en met hulp van enkele kinderen, droeg wethouder Jan Verbeek (links) zijn steentje bij aan het slaan van de eerste paai van de Brede School in Moordrecht. Achthonderd kinderen van de drie basisscholen waren erbij. Regio-Alle patiënten van de verpleegafdelingen verloskunde, gynae cologie en kindergeneeskunde van de Jozeflocatie in Gouda verhuisden 20 januari naar de nieuwbouw van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleulandweg. Met speciaal ingerichte verhuiswagens werden de patiënten onder politiebegeleiding naar hun nieuwe locatie gebracht. De molenprijs werd niet gewon nen, maar het twee kilometer lange schelpenpad langs de mo len kon toch gerealiseerd worden. In maart organiseerde het Recreatieschap Rottemeren een feestelijke bijeenkomst. De Moerkapelse Rehobothschool werd deze maand damkam- pioen van Zuid-Holland. De zaal in La Baraque was tot de nok gevuld: de politieke kopstukken van Zuidpias kwamen aan het woord tijdens het eerste Hart van Hollands verkiezingsdebat. Het schoolplein van het Comenius College werd officieel rookvrij verklaard. De stemmen werden geteld en de zetels verdeeld. Burge meester Gert-Jan Kats tekende op 21 maart de uitslag van de verkiezingen van 19 maart. WD bleef met zeven zetels de grootste fractie, ChristenUnie/SGP behaalde zes zetels, het CDA ging van vijf naar vier, PvdA/GroenLinks kreeg een zetel minder (2) dan de PvdA had, de lokale partij NEZ won er één, D66 verdubbelde (naar 4) en de SP verdriedubbelde (3) het aantal zetels. 9.0VC/^ De bibliotheek van Zevenhuizen heeft een nieuw onderko men gevonden. Met de verhuizing van de Dorpsstraat naar het dorpshuis, isSwanla volgens wethouder Jan Verbeek nu nog meer 'huis van het dorp'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Problemen met meneer Dudok Dat heeft geen leerling op het Comenius College ooit gehad. Voor Jan Dudok was het 14 ja nuari geen 'business as usual'. Op zijn tachtigste verjaardag kréég hij van zijn vrouw een ontbijtje, in plaats van dat hij er een voor haar maakte, en in de aula van het Co menius College hoefde hij tijdens de pauze nu eens geen orde te houden, maar slechts de felicita ties van honderden leerlingen en personeel in ontvangst te nemen. Breicafé Nieuwerkerk bestaat vijfjaar; de breidames vierden de mijlpaal met een high tea in De Batavier. In Zevenhuizen werd het startschot gegeven voor de eerste fase van de bouw van zo'n tachtig woningen in het project Zevenrozenhof. De kindergemeenteraad koos uit de geopperde plannen voor het realiseren van afvalvan- gers in de gemeente. "Met een sponsorloop vullen we het bedrag van de gemeenteraad aan", zei kinderburgemeester Amber van Houwelingen. De 2-jarige Daisy uit Zevenhuizen kwam in het nieuws omdat het Dolfinarium in Harderwijk de zojuist geboren babydolfijn naar haar vernoemde. Dat gebeurde nadat haar moeder het zeezoogdierenpark een brief stuurde over hoezeer haar dochter onder de indruk was van moe derdolfijn Molly. Met een tennistoernooi voor politici op 18 januari werd de basis gelegd voor scherpe debatten en duidelijke boodschappen op weg naar de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart. Enkele dorpsbewoners en raadsleden vroegen aandacht voor de plannen voor het opknappen van de Middelweg. Zij vonden dat de ambtenaren de toegangsweg naar het dorp niet kennen en adviseerden de gemeente 'even door te sparen' om de weg in z'n geheel aan te pakken. De raad vroeg een heldere toelichting op de financiële risico's, voordat ze haar zegen gaf aan het nieuwbouwproject De Jonge Veenen in Moerkapelle. In februari kwam meer duidelijkheid over deze risico's, in de vorm van een geheime nota. De 8-jarige Peter van Vliet uit Moordrecht won een landelijke kleurwedstrijd; als beloning werd zijn droomslaapkamer gerea liseerd. Hoewel de astronomische lente nog zeker drie weken op zich liet wachten, was het eind februari al goed toeven buiten. Op de foto: tegen een blauwe lucht klimmen en klauteren aan het strand van Nesselande.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9