BINNENLAND. Verscheiden heden. mmsm stukken. zelfs bij voortduring de werkplaatsen om bet werkvolk aan te mauen zich rustig te gedragen en bedaard de opening der Kamer af te wachten. Wel heeft men de hoop, dat het dien dag niet tot wanordelijkheden zal komenmaar geheel ge rust is men evenwel nog niet, en de beurs onder vindt den invloeddien elke onzekerheid uitoefent. Den llden Oct. is te Antwerpen brand uitgebarsten aan boord van het Fransche schip Hortense, beladen met 1644 kisten Naphta. Het schip en de lading zijn vernield. De ove rige schepen zijn behouden. J In de City van Londen wordt sedert eeni- gen tijd êene circulaire verspreidwaarin koop lieden, die zich in vbenarde omstandigheden" bevinden, wordt aangeraden zich voor 1 Januari 1870 failliet te verklaren, aangezien op dat tijd stip de nieuwe wet in werking treedt, die on eindig veel meer bezwaren oplevert. De circu laire begint en eindigt met ae .woorden: vNu ia bet nog tijd." De sterfte te Louden is in de laatste we ken aau merkelijk toegenomen er heerscht o. a. schaHakenkoorts; jn de afgeloopeii week' stier ven 288 personen aan deze ziekte, die in de laatste negen weken 1445 dooden eischte. Over het geheel stierven in de afgeloopen week 1895 personen, waaronder zeven personen door on gelukken op Btraat. De ter aarde bestelling van den fenian Martin - die «onlangs door het omvallen van een huurrijtuig het leren'verloor, en tengevolgo van zijne gelijkenis op den beruchten hoofdman der fenians Kelly, de held van den dag werd - gaf dezer dagen aanleiding tot eene demonstratie op groote schaal. Tien duizenden bewogen sich in den vroegen ochtend van den dag der door de Londenscbe straten, om van die plechtigheid getuige te rijn. De politie had eene moeilijke taak te vervullendoch niemand had mede lijden met haar, aangezien zij zich zelve den last op den hals had gehaalddaar zij louter op een vermoe den mededeelde eene goede vangst te hebben gedaan. Ongeveer 40.000 personen sloten zich bij den lijk stoet aan, dooh in strijd met de geruchten, liep alles rustig af. De bladen spotten zeer terecht met de op gewondenheid van het publiek, na hét zich tot zulk een manifestatie liet verleiden, alleen omdat de over ledene op »Kelly" geleek. Te Boston is weder gebleken wat de werk tuigkunde vermag. Aldaar is ter verbreeding_ eener straat een groot gebouw van steen, het" hotel Pelham, 96 voet hoog en 10,000 ton nen zwaar, jn zijn geheel veertien voet verplaatst zonder eenige schade of yerwrikking te lijden. Dit werk is in drie dagen tijds, met behulp van rolblokken en dommekrachten, volbracht; de aannemer heeft daarvoor 25,000 dollars ont vangen. De Unita Cattolicameldt, dat de markies van Villamarina, te Turin, eeD krachtigen brief van adhaesie aan pater Hyacinthedie zoo rid derlijk voor zijne gevoelens is uitgekomènheeft gezonden. Op dien brief heeft Hyaciathe o. a> geant woord, dat de bewijzen van sympathie, zooals hij dqeer had te Wtyangen, wel geschikt zijn om hem aan te moedigen op den moeielijken weg, dien hij besloten beeft te volgen. Pater Hyacinthe is naar N. Amerika ver trokken. Zijn reis zal ongeveer-twee maanden durcu. Vóór het concilie hoopt hij wedèr te retourneeren. 'Te Oldenburg werd den lsten dezer maand een familiefeest gehouden, dat wellicht het eerste v»u dien aard kan genoemd worden sedert de schepping der wereldde heer Fuhrken en zijn beide zusters, 80 jaar geleden als drie lingen ter wereld gekomen, vierden iu vroolijke stemming den datum Van den-'gemeenschappe- lijken dag hunner geboorte. -—Te Dendermonde zijn driemanrten gevan kelijk binnengebracht, dieN gepoogd hadden de buskrnitfabriek te Wetteren te doen in de lucht springen. Men ijst bij de gedachte aan de vree- selijke ramp, die het wel slagen van dit wan bedrijf zou Veroorzaakt hebben. SCHOONHOVEN, 16 October. He Baad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van eergisteren tot Gemeente-Ont vanger benoemd de heer P. PeereboomMajoor der Infanterie bij het O. I. leger, thans met verlóf hier te lande en verblijf houdende te Bergen op Zoom. Het keenschip Johanna Helena, dat den 13den Sept. jl. alhier voor de stad gezonken was, is met goed gevolg gelicht. Zaterdag jl, had men het geheel boven water. Het schip heeft slechts in zoo verre geleden, dat het er verbazend smerig uit ziet. De schipper schijnt zich daaraan minder te ergeren dan het publiek. De kolen zijn voor het grootste gedeelte aan gekocht door de directie dér Schoonhovensche boot. Evenals gewoonlijk had ,de paardenmarkt hier jl. Woensdag weinig of ijiets te bettekenen. Slechts 18 paarden waren aan de lyn. Jammer, dat aan de* verbetering van deze zaak volstrekt niet wordt gearbeid. Het doet ons bijzonder genoegen te ver nemen dat het Bestuur onzer Nuts-afdeeling met 1° Nov. de Nuts-bibliotheek weder zal open stellert. Wij hopen dat vele ingezetenen van Schoonhoven in den naderenden winter van deze uitmuntende gelegenheid om koeteloos vee) nuttigs te lezen zullen gebruik maken. De jongelingen der Art. Instr. Komp. al- hiér, die eene maand piet verlof afwezig waren, geweest, zijn dezer dagen geretourneerd en de lessen zijn weder aangevangen 26 korporaals zijn naar verschillende regimented vertrokken en 30 jongelingen, die eene plaatsing bij de compagnie verlangden, zijn tegen den 19den dezer op nieuw opgeroepen. Men verneemt dut de heer de Brauw voor nemens is de behandeling van zijn ontwerp toj wijziging der onderwijswet binnen kort weder aanhangig zal maken. (Men is benieuwd hoe de mandie vóór en tegen de openbare school is, de zaak liu zal plooien.) In de laatste dagen zijn te 'sHage de werkzaamheden aan het Nationaal Monument van 1313, ter plaatsing van het kolossale beeld der Nederiaudsclie Maagd, met den Leeuw qp zijn voetstuk, gelukkig volbracht. Naar men vertelt is Prof. van 'Oostenfee met goed gevolg •aangezocht, om bij de feestelijke onthulling van het monument de feestrede te houdén. Uit H&ge werd verleden week gemeld, dat Bosman, Vranken, Boelaars, Wolters, van Klaveren, de Weerd, van Krimpen en Melhado, de veroordeelden tot 5 jaren tuchthuisstraf, wier verzoek om giulie dezei dogen door den Koning is afgewezen, naar Leeuwarden zijn vervoerd, om hunnen straftijd in het tuchthuis aldaar door te brengen. De genoemde personen zijn veraqrdeeld wegens de ongeregeldheden te Botterdam in het vorig jaar. Ib deze week is het beroep in cassatie van J. de Vletter bij den Hoogen Raad ook verworpen. - De bedevaart naar Kevelaar heeft dit jaar, waarschijnlijk ten gevolge der meer gemakke lijke communicatie, eene ongekende uitbreiding bekomen. Sedert een tal van weken zijn de spoortreinen gevuld met kevelaargangers. Soms komen en gaan zij met speciale treinen, allen derde klasse rijtuigen. Men zegt, dat die be devaarten nog tot 1 November, aanstaande zul len voortduren. De Tilburg-Langstraatsche Buurtspoorweg vindt veel bijval. Door de gemeente Loon op Zand werd voor f I0,0ü0 deelgenomen in de geld leening voör dien spoorweg. Ook vele han- delaars nemen deel. Men verwacht op goede •gtonden, "dat de leening slagen zalook omdat er zekerheid bestaat, dat de concessionarissen alle pogingen doen om de lijn later tot Gorin- chem uit te breidenvan waar men zal trachten o. a. langs Nieuwpoort en Schoonhoven in ver binding tó kpmen met den Rhijnapoorweg te Gouda. Men verwacht ook,-dat de welvarende stad Gorinchem haren steun zal schenken aau dezen Buurtspoorweg, die de eerste sectie moet uit maken van eene spoorwegliju, waardoor Gorin chem met de noorder- en zuiderlijnen zal wor den verbondenen aan welke die stad al meer en meer de behoefte gevoelt. Door de gebr. de Vreugt te Stolwijk werd 14 Oct. met hunne werklieden een huiselijk feest gevierd, dat, boewei in beperkten kring, onder de zeldzaamheden mag gerekend worden; het was namelijk toen de dag, dat een der werklieden 25 jaar onafgebroken bij ben in dienst was geweest. De jubilaris verkreegonder meer geschenkenook de portretteu van zijne drie pa- troous en een sierlijk getuigschriftluidende Als blijk van erkentelijkheid voor zeldzaam ge- evenaarden zeker nooit overtroffen ijver en getrouwheid, gedurende 25 achtereenvolgende ja ren in hunnen dienst betoondwordt dit ge tuigschrift afgegeven aan Willem Fredrikze, door zijne patroons en vrienden, Js. de Vreugt, C. de Vieugt en L! A. de Vreugt. Stolwijk Oct. 1869. Des avonds vereenigden zich al de werklieden van genoemde firrpa, ten huize van den jongste hunner en gaven aldaar doorslaande bewijzen van de hartelijkste overeenstemming, tusschen genoemde patroons en werklieden steeds Ueer- schehde. Ook mocht men het genoegen smaken den yader van den jubilaris onder de feestvie renden te tellen; die was-ook reeds vroeger bij den vader der patroons werkzaam geweest. Be halve genoemden Willem Fredrikze, zyn er on-. der de overige werklieden nog een die 23 jaar, een die 12 en 8 aie 10 jaar in hun dienst zijn geweest. Een en ander gaf wel reden tot een vroolijke stemming bij patroons en werklieden. Ook aan de vrouw en de kindereu was door de zorg der gebr. een, genot vollen avond verschaft. Zaterdag 9 October is in-de touwslagerij van den heer A. Oskam te Anuberatol vervaar digd door Jan Willem van Loon het eerste Nederlandsch-Engelsch zegengarenten dienste der zaimvisscherijen. Al weder een staaltje van vooruitgang. Als eene bijzonderheid tan uien mede- deelen dat te Noordeloos, bij de Weduwe A d. J., een met vruchten beladen appelboom van verscheidene bloesems voorzien is. Het stille landelijke Dalem had Dins dag een recht feestelijk aanzien- Huj8 aan huis wapperde de vaderlandscbe driekleur. En geen wonderhet werd- vereerd met een bezoek van Z. K. H. den Prins yan Iranje, vergezeld van H. D. Adjudant, Z. M. Opperkamerheer, den Baron en Jonkers Aylva van Pallandt, bij wieuZ. K. H. te Neerijnen gelogeerd is. Ten 10 ure op gewacht door den heer J. Viruly van Vuren en Dalem en diens zonen, den burgemeester en den predikant dezer gemeentenamelijk de hee- ren van Everdingen en Everwijnheeft het aaq- zieulijk gezelschap zich daarna ter jacht begeven en is ten half twee ure geretourneerd met 19 fazanten eu 33 hazen, om gezamenlijk aan een collation deel te nemen. Omstreeks 4 ure is Z. K. H. met H. D. gastheer en gevolg wéder naar Neerijnen gpreden. Naar wij yan goederhaud vernemen, moet het kalf, hetwelk, volgens het bericht iy ons vorig nommer, te Polsbroek voor den buiten- gewonen prijs van 90 is verkocht, door den verkooper zonder eenige vergoeding gedurende dezen winter nog worden gevoederd en gedu rende den zomer geweidzoodat genoemde som van /90 daardoor eene aanmerkelijke vermin dering ondergaat. Het aangevraagde emeritaat van Ds. M. A. G. Vorstman, predikant te Gouda, waar van vroeger is melding gemaakt, is door het {irovinciaal kerkbestuur eervol verleend. Met eedwezen zal de gemeente haren in alle op zichten achtenswaardigen en ijvengen" voorgan ger zien vertrekken. Door het kiescollege te Barg-Ambaoht is totWedikant beroepen Ds. A. P. A. du (Jloux, te Spijk in Groningerland. Tot het vergelijkend examen ter vervul- ling der vacature van Hoofd-Onderwijzer aan de Openbare school te OudeWater zijnvan de tien sollicitanten welke aan v do oproeping voldaan en niet bedankt hebben, negen opgekomen, Ook heden zal hpt examen nog plaats hebben. De examinatoren zijnbehalve de Heer School opziener, Dr. J. Broedelet, de HH. M. H. Kluit man en J. L. Terwen uit Qouda, en cfè Heer .G. H. Westbroek uit Schoonhoven. Het hennepzaad geldt te Hoornaar reeds 8, terwijl voor de beste aardappelen, lange paarsche wolkammers; f 4 de hectoliter gevraagd, wordt. - Onder de zalmen, welke eergisteren te Ammeratol afgeslagen werden, was er een, welke 37 halve kilo s woog en die de kapitale som van 102,80 opbracht. Te meer is deze prijs1 opmerkelijkdaar op den genoemden datum de marktprijs per half kilo nog 50 Cts. lager was dan in het begin der week. *i- Den 14. October werd te Ameide de van ouds bekende paarden- en veulenmarkt gehou den, en door verscheidene kooplieden ook uit den vreemde bezocht. Ongeveer 1400 paarden of veulens waren er aau de lijn. De handel was echter niet zeer levendig. De Langstraatsche „beesteukoopers begin nen zich weder als ieder najaar in de Alblas- aerwaard te vertoonen en koopen het rundvee langs de huizen op. Bijna eiken dag ziet men hen bij tweeën of drieën van dorp tot dorp ipndtrekken, alleen maar oog hebbende voor koeien. Vooral zijn zij begeeritj naar zooge naamde tijdkoeiendie tegen Januari of Februari -kalven moeten, en besteden daarvoor van 150, tot 200 gulden. Mén schrijft ons uit Gouderak dd. 11 Oct. heden had hier in de kerk een samenkomst van maps lidmaten plaats, die «gewijd werd aan-de bespreking van de kerkel. administratie en het beheer der ker kelijke fondsen. Nadat de predikant die den vorigen Zondag van den kansel ae oproeping tot de samenkomst gedaan hadda circulaire had Voorgelezen van het algem. ooilege van toezichtWaarbij het getal der toegetre den (947) der afwachtende (403) en der weigerende gemeenten (168)alsmede enkele andere belapgrijke punten met nadruk werden uitgesproken, werd er eenparig goedgekeurd, dat wij ook te Gouderak ge rust zullen afwachten de reglementen, die nu vau wege het hooger toezicht zullen komen en die ter beoordeeling zullen worden aangeboden aan de ge meenten, die, evenals Gouderak, door het in Maart benoemen van nieuwe colleges van notabelen eu kerk voogden tot óp nieuwe orde vau zaken zyn toegetre den zieh natuurlijken ook naar den geest van het alg. college, voorbehpudende alle vrijheid om, zoo gemelde reglementen onverhoopt niet mochten over eenkomen met het waarachtig belang onzer gemeeute en met den wensch der meerderheid van manslidniaten daartegen te handelen. We moeten releveeren, dat deze tamelijk talrijke samenkomst, waarbij zien voorstanders vak verschil lende godsdienstige richtingen bevonden, ordelijk en minnelijk afliepzonder aanleiding te geven tot harde en bittere uitdrukkingen. Den lSden dezer werd de gemeente Lopik bezocht door de HH. Dr. Kiehl en Dn Over boek Meije, respectievelijk inspecteur en ad junct-inspecteur 'van 't geneeskundig staatstoe zicht in de provinciëh Gelderland en Utrecht. Naar men verneemt stond de komst dier bee- ren in verband .met 't aanleggen4 eener nieuwe begraafplaats in deze gemeentedaar de kerke- lij'ke begraafplaatsen van Lopik en Lopikerkapel niet meer aan de bepalingen der wet voldoen. Bü eene oproeping van stembevoegde le den der Ned. Hervormde kerk te werd door de opgekomen leden met algemeene stem-, men besloten van af 1 October jl. een eigen, vrij bèheer te houdeü over de kerkelijke goe deren en inkomsten der gemeenteeu zich dus niet aan te sluiten aan het Algemeen College van Toezicht, volgens zijn besluit van den 12den October 1868. Tevens werd eene comiiiissie uit de leden der gemeente benoemd om dat beheer over te ne- men, tot het nieuwe reglement is opgemadkt en ingevoerd. Kerkvoogden weigerden evenwel aan de uitnoodiging tot overgave te voldoen, waartoe zij door genoemde commissje waren ver zocht en hun is daarop bij deurwaarders exploit aangezegd dé administratie op den door de com missie bepaalden dag ovér te geven. Men is verlangend te zienweikeu afloop die weigering hebben zal, vooral daar de overgroote meer derheid der stemgerechtigden degfcr gemeente bo venstaand besluit hebbeu vastgesteld. - Zondag jl. werd bij gelegenheid van eeue inspectie der d. d. Schutterij te Gouda de heer Mr. J. Förtuijn Droogleever plechtig geïnstal leerd als Auditeuren de muzikant C. Groe- nendaal ontving nóg een prijs, bestaande in een bokaal met zilveren voet, die hij behaald heeft bij den schietwedstrijd aan de Bilt, maar die door vergissing toen niet aan hem is uit gereikt. Voor de vacante betrekking van hulpon derwijzer te Polsbroek, is eene nominatie op* emaaktbestaande uit de HH. Teuimsenvan e Steeg, bij Arnhem, de Visser, van Streefkerk en van Wijnen, van Khenoy. Voor de verloting ten behoeve van de verbouwing' der Luthersche kerk te Gouda heeft de commissie nog ontvangen een prachtig haardkleed van H. K. H. Prinses Hendrik en een zeer schoon schilderij van den heer Hoffman uit 's Hage. In de bus van het Postkanloor alhier is dezer dagen een brief gevonden met het vol gende adres: De WelEdele baard hebbende vrouw bezit tende altijd draiende nooit waarheid sprekende eeuwig beminneude Uoudjes der Krimpeuerwaard te Loopshannes. Welke geletterden» zich soms wagen om mede te dingen naar eene administratieve betrekking, blijkt duidelijk uit het feit, dat on der de 100 sollicitatie-brieven voor de betrek king van Gemeente-Ontvanger alhier een jbriefje gevonden werd, letterlijk van onderstaanden inhoud. Wij ontvjngen liet onlangs ter over name. N"u de benoeming geschied is, willen wij*van dat aaubod gaarne gebruik maken. Waarde rand van de gemeente ie Schoonho ven ik hen onderligt dat UEd. een gempente ontvanger zoekt dus vervoegt ik mij met een woord en komt bij U lieden dat ik en die post Zenie zou hebben en borg van vier duizen gul den aan eigen goeden behalve geld ale U lieden genoegen schep dan heeft U Iteden maar te ant woorden aan mijn op deze brief Zoo Noem ik mij U geachte Vrind enz. Een gewoon soldaat in Californie heeft een nieuw middel gevonden om de melk af te roemen. Hij bevestigt een stuk fijn gaas aau eenh^e- pel ter grootte van de test, waariiï de melk be waard wordt, legt deze zpo gevormde zeef op de test en vult die daarna zóóver, dat de melk even boven het gaas staat. Wanneer de room zich heeft afgescheiden neemt hij voorzichtig den geheelen hoepel weg, en daarmede al de ge vormde room. Het denkbeeld is uiterst eenvou dig en vèrnuftig; zonder twijfel zal het prak tisch resultaat even gunstig zijn. Uit Haastrecht meldt mep ons: Als een bewijs, hoezeer kennis tot vooruitgang strekt kan dienen, dat in de gemeente Stem, aan den IJsel, over Haastrecht, al waar J eenige jaren ge leden bijna niets dan rietland was te zien, dat aanhondend door den vloed werd overstroomd-, thans, na het daaratellen van den Waaijersluis bij Gouda, herschapen is in vruchtbaar weiland, zoodat alle bestaande dijken tot keering der inundatie achtereenvolgens worden weggeruimd, en de vruchtbare kleiaarde daarvau over de lan den gebracht, waarvan de waarde dan ook aan- - zienlijk is gestegen. 4," Te Boussu is een huisgezin van vijf leden bijna vergiftigd. De vrouw had een stuk kalfs- 'vleesch bereid eu met peterselie bestrooid. Even na 't gebruiken gevoelden allen hevige krampen; deze namen zoo sterk toedat ze stuiptrekkend en kermend op den grond vielen. De buurvrouw, niet wetende wat er gaande was, kwam binnen en yond ze op den grond liggen, bijna zonder Stem of leven. Er werd spoedig een doctor ge haald; deze, aan vergif aeokende, schreef een krachtig geneesmiddel voor, en weldra ontwaardde men beterschap. Later bleek, dat er m plaats van peterselie, wilde kervel gebruikt was, een dobdelijk vergif. Men mag bij' groeilten-berei- .ding wél voorzichtig zijn;»eene kleine onacht zaamheid-kan veel onheil te weeg brengen. Dezer dagen is bij een boer te Rijswijk des flaebts een diefstal gepleegd, zoo brutaal als nog zeldeu plaats vond. De dief heeft zich den toegang weten te verschaffen in de slaap kamer, waarin iman en vrouw lagen te rusten. In de slaapkamer bevond zich eene gesloten secretaire, doch de dief had de bijzondere ver metelheid, den sleutel uit een vrouwenzak, dit? zich op de beddeplank bevondte nemen en zoo doende uit de secretaire eene som van ,700 te ontvreemden. De dief moet een en ander zoo behendig ten uitvoer gebracht hebben, dat noch man noch vrouw in den slaap werden gestoord. Den dader isrimen. nog'niet op'het spoor, of schoon de politie een yverig onderzoek instelt. De' landman C. Roosendaal^ le Lopik stond Woensdagmiddag op een boerenwagen, waarvoor een paard gespannen was. Op eens gaat 't paard vooruit, de man valt van den wagen en bezeert zich deerlijk aan den schou der, waarvan 't sleutelbeen gebroken is. Van den «-Onderwijzer (in den Alblascerwaard) bij wien geen schoolverzuim bestaat", ontvingen wij het onderstaande, met verzoek het als in- gezoudeu stuk te plaatsen Gaarne geloof ik -dat het stukje van 3 October 1L, over sohoolverzuitnde aandacht yan sommige mijner ambteenooten heeft getrokken. De heer Vos vond zich bitter teleurge-teld, omdat er geene voorschriften waren opgegeven om dit kwaad te verbeteren, maar doodeenvoudig feiten zonder oorzaken te noemen. De oorzaak wegens schoolverzuim op alle plaatsen neg te nemen zal voorzeker niet gemakkelijk gaanmaar toeh kan .er door eene krachtige Schoolverordeipng veel ge daan worden om dit te verbeterenechter komt net mij niet gepast voor om door middel van dit blad hieromtrent eenige inlichting t&gevenomdat het meer eene zaak betrekkelijk Onderwijzers en minder voor het algemeen is, en ook al te uitgebreid om in deze courant geplaatst of opgenomen te worden. Wanneer iemand mijner ambtgenooten hierover iets meer ver langt te weten, adresseere hij zioh franco aan de Hee- ren uitgever'» dezer Courant, letters N. N. Wij betreuren hel dat de Schrjjeer {een ouderwijzer) zulk eene volkszaak minder belangrijk voor het „alge- meen" noemt. Rbd. Mijnheer de Redacteur! Om U met de onvolledigheid of onjuistheid van de officieuse verslagen van de handelingen van den ge meenteraad alhier, welke met bereidvaardigheid en ver trouwen van Uwen verslaggever in Uwe courant opge nomen worden, bekend te maken, is het den onder- gëteekende wensohelijk voorgekomen, gewaarmerkte afschriften van vastgestelde notulen ter inzage te verschaffen. Het door door hem daartoe gemaakt afschrift van de notulen van de raadsvergadering van den 23 Sept. 11., heefs hijjaan den heer Secretaris dezer gètneente ter waarmerking ter hand gesteld; maar (p weerwil van een schriftelijk verzoek aan ZijnEd., dd. 11 dezer, van eene missive aan den heer Burgemeester, dd 12 dezer, en van eene missive aan hh, Burgemeester en Wethoudersdd. 15 dezer, met bèleefd verzoek de waar merking te willen bevorderlijk zijnwerd hem genoemd afschrift niet terug gezonden, nochvoorzien van de waarmerking voor'gelijkluidend afschrift uitgereikt, noch hij met eenig antwoord op eene van de drie missives aan den heer Secretaris, aan den heer Burgemeester en aan hh. Burgemeester en Wethouders vereerd. Met de opname in Uw^ geachte courant zal U tfcer 'verplichten, UwEd. Dv. Dienaar, SchoonhovenA. GR A VE8 KOOIMAN Jz. 16 Ootqber 1869. Lid van den Gemeenteraad. De Directeur van het Postkantoor Ijp Schoon hoven bericht, dat onderstaande briefen, gedu rende de le helft „der maand September 1869 van zijn kantoor verzondenwegens onduidelijk heid van adres of onbekendheid der personen, niet-fcan de geadresseerden konden worden bezorgd Fenneman te Rotterdam. A. van Lóuven te Utrecht. De Directeur voornoemd, NAHUIJ8. KERKNIEUWS. HERVORMDE KERK, Beroepen: naar Doetborgh: G. J. van der Flier te Semuet-Binnen, naar Harderwijk: W. Kraijenbelt te Ede, naar Krmelo: J. Kraijenbelt te Heemstlie, naar QravCtnnde: N. J. H. Oudegeest te Maurik, naar Leiderdorp: E. A. Lasonder te Bethel en Roden rijs,naar HeerjonsHam en Kijfhoek: A J. Kan te Ni'uw eh St Jooüland, naar Hagetlein: H. van der lïagt te Westbroek c.a., naar 'Aukeoeen: H. A. E. Heinecken, caud., naar Edam: J. Wiarda te O. en W. Blokktr, naar Arwmuiden t L. Kan de Beer te 1 Vrouwepoldrrnaar SchalzumT. T. Heringa te Waal c anaar lilija en HoogebeintumJ. Folpmers te Opperdoes, naar IJ 1stE. Wolf te Valburg, nadr BlokzijlN. Kamp, cand., naar Niehooe: Tj. Canne- gfeter, cand naur Tjamsweer: J. H. Guldenarm te Ooslhem c. a., naar Klundert: G. A. Rademaker te Snoek. Aangenomen: Noorden -door E. W. Heinecken, caud Fxerltngsbeek door G L Krol te Dieden. Bedankt: voor Nijkerk: J. Noordink te Oldebroek voör Hoevelaken: J. Kraijenbelt te Heemstede, voor Leimuiden: J. E. Steenbakker Morilyon Loysen te Oversckie, voor Scheveningsn: N Warmolts te Ee, voor CortgeneA. H. de Hartog te Rotterdam voor jPassens: C. Boskes te Aalsum e. voor Sckraard: L. van Maanen te Blitterswijk, voor Beet- terzwaaq c. a H. Oort te Hurling envoor Uitwijk C L. D. van Coeverden Adriani te Benthuizenvoor Hóllandscke Veld: A. Pipcr te Heemxe. Eervol ontslag verleend: aan A. C. Dukerte Geervliet' tegen 24 October e. k. Eervol emeritaat verleend: aan M. A. G. Vorstman te Gouda tegen 1 Jan 1870. Overleden: A. Boon te Ochten.

Schoonhovensche Courant | 1869 | | pagina 2