SCHOONHOVENSCHE COURANT WEEKBLAD ZONDAG 14 NOVEMBER. 1869. N°. 20. s. VOOR DE KRIMPENER-, RIRUSSER- EN LOPIKERWMRD. E, 4P- leid en, ode /f, AM BER van (226) r BUITENLAND. oone (230) S. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven, Uitgever». PRIJS DEZER COURANT: Voor Schoonhoven per, drie maanden 0,60. Franco per post- 0,75. cd Hen- 9 80, i met Hen )lido be- i met met kilo, iftrek Z: veel :n. Run- alve- 225 qual. bene- i, de ,50 ilo a 3GE. Jver- 0. tsche alles 6,40 Omer iange .auge 0,~; 7- VER .25 i O.— LRD- EN, i 55 nde oen icht (23$) van )AG, s ten isen - per witte 50 i dito 8,80; ,1U icuwe 650- 6.20; Te Luik is van wege het gemeente-bestuur een volstrekt verbod uitgevaardigd, om in hok- - De opening van ’t Suez-kanaal is nog niet eens geschiedof weder zijn nog grootscher plannen beraamdn. 1. om ’t woeste binnen- PRIJS DER ADVERTENTIE! Van 1 tot 5 regels0,00. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco. land van Afrika, dat lager ligt dan de zee, met den oceaan in gemeenschap te brengen en alzoo tot zeer vruchtbaar en handeldrijvend land te herscheppen. Er wordt reeds van concessiën in dat opzicht gesproken. strijd reeds in vollen gang. ’t Zal daar een strijd wezen Usichcn dc libcrJcr behoud van het keizerrijk hervormingen in het staatsbestuur, en de republikef met toenemeifle driestheid eene geL~< ring prediken van de tegenwoordige i zaken. Jl. Zaterdag avond ten acht ure, werd de kiesvergadering in het eerste district van Frankrijks hoofdstad geopendwaarin Heiiri Rochefort is verschenen, om zich persoonlijk bij de kiezers aan te bevelen. Op de uitbun digste wijze werd hij begroet, toen hij ten 9 ure in de eivolle zaal trad, en met den meest onverdeelden bijval werden zijne toesprakendie een echt Franschen volksgeest ademden, aange hoord. De politie te Marseille heeft een aantal pa- rapluies in ‘beslag genomen. Dat Hinkt wel wat vreemd, maar de parapluies bevatten dolken en degens. Dat verandert de zaak. Ook te Rome heeft men dezelfde ontdekking gedaan. De Opinion Nationale verzekertdat Tropp mann bekend heeft, dat de moord van Pantin door hem alleen bedreven is en dat hij ook den ouden Kinck oingebracht heeft. Dit had hij 25 Aug. op eene vlakte bij Guebwiller gedaan, waar hij ook het lijk begraven heeft. De oudste zoon Gustaaf werd door hem naar Pantin gelokt en daar 18 Sept, gedood. Den 20 begaf hij zich met de overige leden der familie Kinck ’s avonds daarheen in een huurrijtuig. Hij verliet dit eerst met de moeder en de twee jongste kinde ren. Bij den kuil op het veld aangekomen stootte hij eerst het jongste kind zijn mes in het lijf en wierp het nog levend in den geopenden kuil. Na eene korte worsteling gelukte het hem, de moeder en het kleine jongetje af te maken. Hij ging nu de drie anderen halen. Den oud sten wierp hij een strik om den halstrok hem half gestikt op den grond en, na ook de beide andere kinderen gedood te hebben maakte hij hem verder af. Zoo snel en onver wachts heeft hij zijne slachtoffers overvallen, dat slecht? het kleinste jongetje tijd gehad heeft om te schreeuwen, terwijl Troppmann de moe der aanviel. De akte van beschuldiging zal spoedig openbaar gemaakt worden en veel op helderen, wat nu nog duister is, o. a. hoe hij de ongelukkige vrouw heeft kunnen bewegen, hem midden in den nacht naar een afgelegen plaats te volgen. De Gazette des Tribunaux deelt mede, dat het berichtals zou Troppmann tot volledige bekentenis zijn gekomen, onwaar is. In zoover komt de mededeeling van dit blad overeen met die van de Figaro; doch de Gazette voegt er bijdat de booswicht op de hem gedane vragen stelselmatig zwijgt. Te Altorf wil men een nieuw standbeeld voor Willem Teil, op kolossale wijzeoprichten. Het oude, thans nog bestaande, is zoo ver weerd, dat het dreigt ineen te storten. I In een schrijven uit Rome van 25 Oc tober meldt een Katholiek correspondent het volgende aan het Journal de Bruxelles: Het aantal te Rome aanwezige bisschoppende hier gevestigde mede gerekend, is vijf en tachtig. Dadelijk bij hunne aankomst ontvingen de bui- tenlandsche bisschoppen ^de gedrukte verslagen van hetgeen gedaan ia, om de in het concilie te behandelen vraagpunten rijp voor beslissing te maken; en zij bestudaeren thans die versla gen ten bewijze dat het om wezenlijke discussie en vrije beslissing in het concilie te doen is. Naaf het schijnt zijn de roovers in het zuiden van Italië nog altoos niet geheel en al uitgeroeid. In het district Aquila werden, kor ten tijd geledendoor de roovers der Abruzzen twee civiel-ingenieurs en een spoorweg-onderne- mer naar de bergen gesleept. De regeering heeft bevel gegeven op alle mogelijke wijze, al ware het door concentreering eener groote strijdmacht of door betaling van het losgeld (150,000 lire), de gevangenen te bevrijden. De ziekte van en het is nagenoeg zeker, dat het gevaar ge weken is. Ook de zeer onrustbarende berich ten omtrent de gezondheid van den keizer van Rusland worden tegengesproken. Daarentegen verneemt men, dat v. Bismarck, wel verre van genezen te zijn, aan eene groote prikkelbaar heid der zenuwen lijdt, die het hem onmogelijk maakt zich met staatszaken bezig te houden. De Italiaansche bladen meldendat Ga ribaldi niet ongeneigd is het voorzitterschap van het anti-concihe te Napels op zich te nemen. Zijne vrienden raden hem echter, in zijn eigen belang, dezen stap ten sterkste af. In Barcelona heeft de gouverneur gelast, dat geen vreemdeling zich in die stad mag ophou den, tenzij hij een verlof daartoe gekocht heeft. De hotelhouders zullen met boeten en gevan genis gestraft worden f, als zij iemand zonder zulk een bewijs herbergen. De regeering van Spanje heeft onvoorwaardelijk vrijheid van godsdienstop Cuba geproclameerd. In het decreet wordt gezegddat Spanje niet langer bij de overige Staten van Europa kan achter blijven en dat voor Cuba de hervorming te noodzakelijker wasaangezien het een rijk tot nabuur heeft, waar het beginsel van godsdienst vrijheid reeds sedert lang wordt gehuldigd. Bij het bekleeden van regeeringsposten zal geen on derscheid meer tusschen de belijders der ver schillende godsdiensten gemaakt worden. De Neue freie Fresse meldt, dat in Ma drid eene nieuwe candidatuur, namelijk die van aartshertog Lodewijk Victor, broeder des kei zers van Oostenrijk, besproken wordt. Men meldt uit Lissabon: Het misver stand, met Spanje ontstaan ten opzichte van het benoemen van den gezant, is uit den weg geruimd. De nieuwe leening belooft gunstig te zullen slagen. De opening George Peabody, die onlangs in den om. derdom van 74 jaar te Londen is overleden, was de rijkste filantroop der wereld en besteedde zijn enorm vermogen om hen te helpendie minder met aardsche goederen gezegend waren. Maar tevens was hij ook eén practisch man, "'’t geen daaruit blijkt, dat hij meer dan een alf millioen dollars heeft besteed aan onderwijs-in- riebtingen in de Vereenigde Staten. Peabody verwachtte van de ontwikkeling der Amerikaan- sche jeugd het beste geneesmiddel tegen de el lende in de maatschappij der toekomst. Hij was zelf Amerikaandoch sedert 1839 in En geland gevestigd, strekte zijn milde hand zich rijkelijk uit ook over de ingezetenen van zyn tweede vaderlandalleen aan verbeterde wonin- ..„i gen voor Londensche handwerkslieden besteedde ,-*■*de koloml. - 3 millioen a ml honderdduizend gulden (300,000 pd. st.). Peabody was in 1795 uit nederige ouders te Dam vers in Massacbussetts geboren; bij verschillende hande laars trad hij in betrekking; bij den oorlog te gen Engeland nam bij als vrijwilliger dienst. Te Baltimore begon hij met het geld van ze keren Riggs een manufactuurhandel, die zich zeer uitbreidde. In 1839 zette hij zich te Lon den als bankier neer, en maakte hij door om zichtigheid., scherpzinnigheid en oprechtheid zijn fortuin. De koningin bedankte hem voor zijne vorstelijke milddadigheid en bood hemden titel van baronet en het grootkruis der Bathorde aan. Voor beide bedankte bij. Engeland richtte voor hem echter bij zijn leven reedsfeen standbeeld op. De ex Carmelieter pater Hyacinthe heeft te New-York veel last gehad van de reporters de verslaggevers der Amerikaansche bladen. Die van den New-York Times had zich naar boord laten roeien en trof den geestelijke op het dek, terwijl deze, zijn brevier lezende, op en neder ging. Dadelijk klampte hem de reporter aan. Pater Hyacinthe, niet vermoedende met wien hij sprak en met welk doel hij aangesproken werd, ging argeloos tot een onderhoud over eu in weinige minuten had de reporter stof voor een artikel. Nauwelijks in zijn hotel gekomen, begon de concurrentie met volle woede. Meer dan honderd reporters waren in de groote zaal bijeen, en zeven kpechts moesten af- en toe loopen om al de visitekaarten naar boven te brengen. Hyacinthe wilde thans natuurlijk nie mand spreken. Maar de reporters lieten hun nen buit zoo gemakkelijk niet los. Nu allen wer den afgewezen, maakten zij gemeene zaak en wil den gemeenschappelijk den beroemden geestelijke in zijne kamer gaan opzoeken. De hotelhouder moest eindelijk tusschen beide komen en strenge maatregelen nemen om zijnen gast te bescher men tegen de hongerige nieuwskramers. In Frankrijks hoofdstad is de verkiezings- n tr-1 a“T.op nieuw tusschen de liberalendie met i wenschen republikeinendie iestheid eene geheele omkee- de tegenwoordige orde van rtftjd

Schoonhovensche Courant | 1869 | | pagina 1