it:1- VEKSCHEIDENHk)EN. 8<V» Z. M. lie Koning heeft de verzoeken om gratie voor Jacob de Vletter en de andere ver oordeelden in de Rotterdam ache ongeregeldhe den, door de HH. Mock, Bergama en een aan tal RotterdamscHe burgers ingediend, van de hand gewezen. Uit het in, de vorige week gemelde drie tal is door het kiescollege der Nederl. Herv. gemeente te BERG-AMBACHT tot herder en leeraar gekozen Ds. E. A. Lazonder, predikant te Berkel en Rodenrijs. Door den minister van binnenlandsche za ken is vastgesteld eene lijst van verdeeling der ambtenaren van den Waterstaat, ingeval van bui tengewone correspondentie bij ijsgang en hoog opperwater op de rivierengedurende den win ter vaii 18691870. Vreeswijk, Gorinchem of eldefc?: J. A. Beijerink, inspecteur; P. H. Kejuper, surnumerair; A. J. van den Berg, bui tengewoon opzichter. Vianen: J. Kluit, aspi rant-ingenieur; M. C. Lugten, opzichter. Vrees wijk W. C. P. baron van Ree,de van Ouds- hoom, hoofd-ingenienrW. H. Hubrecht, in genieur; G. H. Escher, adj. ingen. in alg. dienst; J. van der Harst, H. J. Brusse, op zichters. Ameide S. G. W. van der Straaten, bniteng. opzichter. Schoonhoven: J. van der Vegt, ingenieur; 8. F. Teeling, bniteng. op zichter. Krimpen: C. Spoor Az., opzichter. GorinchemJ. F. Augier, hoofd-ing., L. H. J. J. Mazel, F. W. H. van Opstall, ingenieurs, F. C. Brak, opz., en J. Zemel Jr., buiteug. opz. Hardinxveld: A. N. van Munster, sur numerair. Asperen: H. L. 0. H. Sarolea, opz. Sliedrecht: C. van der Vlies, buiteng. opz. Dordrecht: J. G. Lugten, opz. Alblasserdara G. F. Beumer, buiteng. opz. Ter Provinciale Griffie te UTRECHT is o. a. verpachtHet onderhouden van de schip brug, liggende over de rivier de Lek, tussqhen Vreeswijk en Vianen, met de beide veerhuizen, de noodhaven enz., van 1 Jan. 1870 tot ultimo Dec. 1872, aangenomen door H. R. Bennik, te Vreeswijk, voor 22.540. Dinsdag 11. is voor de. rechtbank te ROTTERDAM behandeld eene aanklacht legen Jac. Spanjersberg Jz., drukker en uitgever van het bekende (Rotteidamsche) Volksblad, wegens verschillende beleedigcnde uitdrukkingen in dat blad voorkomende. Het Openb. Ministerie eischte de veroordeeling van den beklaagde tot eene gevangenisstraf vanéén tot zes maandeneene geldboete van f 25 tot f 1000; en-eene geld boete van 8 iotyrf 250, met of zonder ont zetting der rechten bij art. 8 der wet van 29 Juni 1854 (Staatsbl. No. 102) omschreven en met bepaling bij wanbetaling der boeten van eene daaraan geëvenredigdc subsidiaire gevan genisstraf. De Rechtbank bepaalde de uitspraak op 10 November. De officier van justitie te GORINCHEM waarschuwt tegen drie personen, die eenige da gen in dat arrondissement hebben rondgezwor ven, zieh voordoendede een ah Engelsch koop man in manufacturen een ander als diens tolk en een derde als koopman in brillen. Deze laatste meldt zich het eerst aan en verhaalt, dat hij een Engelschman in de gemeente heeft ge zien die, wegens geleden schipbreukzijne ge redde goederen tegen spotprijs te koop aanbiedt, een ieder ten sterkste aanradende iets bij dien persoon te koopen; daarna vertoont zich de aan geduide Engelschman, vergezeld van gemelden tolk. De Engelschman is klein van gestalte, 20 25 jarpn oud en gekleed met ^inteijas en ronden hoed. De tolk is van middelmatige lengte, gestalte gezet, kleur gezond, uitzigt don ker, gekleed met blauwe kiel. Hij draagt een zak met koopwaren. De brillenkoopman is van middelmatige lengte, oud 40 A 45 jaren, bleek van kleur en gekleed met laken jas en hoed. Politieblad. Bij de onlangs plaats gehad hebbende verkiezingen voor het kiescollege te KRIMPEN a/d YSEL zijn de aftredende leden, de HH. C. Hoogendijk Dz., F. Mijnlieff en J. Ver boon herkozen. De heer A. J. 8chaepm»n, aartsbisschop van UTRECHT, i9 Donderdag uit die gemeente naar Rome vertrokken, ten einde het aldaar te houden concilie bij te wonen. De heer N. J Jongkindt te STREEF KERK heeft eergisteren met goed gevolg examen als Candidaat-Notaris afgelegd. Ds. Laan, predikant bij de Nederl. Herv. gemeente te MAASSLUIStrad Zondag-namid dag voor eene talrijkeschare op, doch verliet onmiddellijk den kansel, na verklaard te heb ben, dat et zich onder zijne hoorders persouen bevonden, voor wie hij niet gezind was te pre diken. Omtrent deze zaak komt een ingezonden stuk voor in de N. R. C. van gisterendaarin schrijft de heer Laan o. a. vHet is door een treurigen samenloop van om standigheden en door de machinaties van eenige menschen, die vergeten, dat God liefde is, die verre zijn in* uitsluiten en veroordeelen van an dersdenkenden en door den lasterdie groeit van een kind tot een reus, tot een uitbarsting gekomendat de ondergeteekende zich verplicht achtte een openbaar getuigenis af te leggen te gen dergelijke liefdeloosheid en huichelarij, die alle vertoon van vroomheid ijdel maakt, en zich daarom niet slechts geroepen gevoelde op dit oogenblik den kansel te verlaten, die te heilig is voor comediespel, maar ook zoo diepjgeschokt was door het schreeuwende onrecht van schijn vromen in de laatste dagen, dat hem de krach ten tot prediken zichtbaar ontzonkenwaarvan een groot aantal vriendeni die hem de meest hartelijke deelueming toonen, die hem tot dank baarheid stemmen, getuigenis kunnen afleggen." Van eene bevoegde zijde vernemen wij, dat het door ons in N°. 20 opgenomen be richt betreffende de subsidie van de gemeente UTRECHT aan de uitgevers van het Utrechtsch Dagblad niet in allen deele juist is. De heeren Bosch Zn. ontvangen wel f 900 jaarlijks voor het uitgeven van het verslag van het ver handelde in den Gemeenteraad, maar zij beta len daarentegen de som van 200 voor bet recht van plaatsing der Gemeentelijke publica- tiën en advertentiën. Tot het eerste bezigen, zij een stenograaf, en zenden aan elk der raads leden een afschrift van het gesprokene, die dit naar goedvinden wijzigen. Het verslag heeft daardoor geen officieel karakter; op de uitgaaf is volstrekt geen toezicht van wege den Raad. Bij gelegenheid van het 24ste Ned. land- huishoudkundig congres zal in de maanden Juni, Juli en Augustus 1870 te ARNHEM, voor het eerst in Nederland, plaats hebben eene internationale tentoonstelling van landbouw werktuigen. Maandag avond, ongeveer 6 ure, ontstond er brand in de waskaarsenfabriek van de heeren Brandon te AMSTERDAM, welke, door den grooten voorraad van talk en andere brandbare stoffen bevorderdzoo zeer in hevigheid toenam, dat de gansche fabriek eene prooi der vlammen dreigde „te worden. De brand is ontstaan in de zoogenaamde koekenkamer, waar een bran dende kaars in aanraking kwam met gesmolten vet. De vlam werd plotseling zoo hevig, dat aan blusschen niet meer viel te denkenen het'vuur zich weldra mededeelde aan de distil leerderij. Deze gedeelten der fabriek zijn ge- héél vernield. Het overige werd behouden. Men berekent de toegebrachte schade op ongeveer t 500,000. Het water van den polder Korteland onder KRIMPEN a/d YSEL staat zoo hoog, dat sommige landerijen geheel onder water staan. Was dit enkel een gevolg van ongunstige weers gesteldheid, men zou in zulk een toestand kun nen en moeten berusten. Het moet echter ge weten worden aan het slechte gemaal dier pol ders; de molens toch zijn zoo slecht, dat, nu wind en waterstand geschikt zijn om te malen en water te loozen, de molens hun werk niet of zeer gebrekkig kunnen verrichten. En toch is deze toestand maanden vooruit bekend en voorzien geweest Verleden week heeft te HILLEGERS- BERG een brutale diefstal plaats gehad. Op het midden van den dag is men m een huis van een ingezeten aldaar, door het raam naar binnen gedrongen en heeft men uit een aldaar staande secretaire een gouden halsketting, een dito horlogieketting, een paar dito oorbellen en eenige kleedingstukken ontvreemd. De sleutel der lade, waarin die goederen waren geborgen, lag in de altijd openblijvende bovenste lade der bewuste secretairezoodat de dief dien -sleutel daar uit heeft wpten te halende dader schijnt daarmede dus zeer goed bekend te zijn geweest. De politie doet ijverig onderzoek, maar tot nog toe zonder gunstig gevolg. Donderdag werd te STOLWIJK in eene vergadering van eenige ingezetenen besloten eene afdeeling van het schoolverbond op te richten, waartoe bereids al de aanwezigen toe traden. Tot leden van het voorloopig bestuur dier vereeniging werden verkozen de heeren J. C. Kroon, pres.G. Groeneveld, secr.L. A. de Vreugf, - penn., J. Hertogsveld en G. de VreugtJz. bestuursleden. Door genoemd bestuur zal aïsnu eene circulaire aan de ingezetenen worden gericht, ten einde hen tot geue alge- meene deelneming op te wekken. Ook te GOUDERAK is men werkzaam eene afdeeling van het schoolverbond op te richten. Te BERG-AMBAOHT werden de af tredende notabelen P. Verkerk en M. van Vliet, en de-insgelijks aftredende kerkvoogden W. Ver- duijn Wz. en G. Voorsluijs, te Berg-ambacht, bij de op "Vrijdag 26 Nov. jl. plaats gehad hebbende stemmingen allen herkozen. Aangaande het verongelukken der schroef stoomboot Stad Breda, varende tusschen Breda en Rotterdam, verneemt men, dat genoemde bootbij het verlaten der haven te Rotterdam door den mis* en de duisternis misleid, tegen een der palen van de Koningsbrug gestooten heeft en daardoor een lek bekwam, welk lek niet dadelijk is opgemerkt, zoodat de boot, even buiten Rotterdam, niettegenstaande de pogingen der Middelburgsche stoomboot, reeds zonk. Naar men zegt, had de boot eene lading in ter waarde van ƒ80,000, welke lading grootendeels als verloren moet beschouwd worden. Naar aanleiding van het onlangs voor gevallene in de Nieuwezijds-Kapel te AMSTER- DAM, alwaar een ouderling zijne gemoedsbe zwaren tegen de gehoorde prediking meende te moeten lucht gevenis dezer dagen door bijna al de Hervormde predikanten, waaron der van zeer uiteenloopende richtingeneen schrij ven gericht aan den Amaterdamschan kerke numL Met volkomene eerbiediging van elks gevoelen op godsdienstig terrein en van elks recht op uiting van gemoedsbezwaren, vragen genoemde redikanten daarin, dat de Amsterdamsche ker- eraad afkeure de wijze waarop door een in functie zijnde ouderling zijne denkwijze werd ge openbaard. De Amsterdamsche kerkeraad heeft bij meerderheid van stemmen besloten, het go- drug van den Heer Ruys niet af te keuren. Te DEVENTER bestaat eene bibliotheek voor de militairen, die door de officieren uit eigen middelen, zonder ondersteuning van het gouvernement, is opgericht. Aan de stations van den Hollandschen ijzeren Spoorweg zijn op den dag der onthul ling van het Monument te 's Hage 80000 plaatskaartjes afgegeven. Aan de academie te GRONINGEN zijn dit najaar 2 zegge twee studenten in de theologie ingeschreven. Leiden kreeg er 9 Utrecht 25. De kantonrechter van ARNHEM heeft verschillende personen veroordeeld, ter zake van het te koop uitstallen van aardappelen in zak ken, die geen heel of twee halve Nederl. mud den inhielden, Zaterdag avond vervoegt? zich een wel gekleed heer in een horlogiemakerswinkel aan de Hoogstraat te ROTTERDAM en kreeg op zijn verlangen eenige gouden horloges te zien. De horlogemaker, zijn bezoeker een stoel wil lende aanbiedenging daartoe even in eene ka mer achter den winkel, in welken tijd de heer snel een horloge wegnam en zich daarmede ver wijderde. Hij werd door den winkelier achter volgd en aan het West-Nieuwland iugehaald, waar hij door de politie aangehouden en naar de wacht geleid werd. De dief is een Fransche koopman, die in armoedige omstandigheden ver keerde. In de II. Woensdag gehouden vergade- riug van den Gemeenteraad te TI EL, is met 7 tegen 6 stemmen tot de oprichting eener Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus besloten. Verleden Maandag werd door eenige hee ren uit Avezaath een jacht georganiseerd op een wild zwijn, dat zich aldaar ophield en van Eek en Wiel schijnt gekomen te zijn. Toen men op het jachtterrein kwam, halfweg Buren, zag men want men had nog getwijfeld dat er wezenlijk een wild zwijn moept huisves ten. Er waren zeer aanzienlijke gaten in den grond gewroet en overal stond spoor. De bos- schen werden afgejaagd doch het dier werd niet gevonden waarop men naar Erinchem trok. Aldaar bracht een jonge schaapherder de tijding, dat bij het beest gezien had in een vrij klein boschje. Voor men het nog afgezet had, kwam het dier te voorschijnde beweging eu de drukte van de aanzienlijk toegenomen schare kon niets anders doen verwachten. Het beest kwam te gen een polsdrager indie zich natuurlijk niet zeer op zijn gemak gevoelde. Door een luid geschreeuw daartoe nog te eer aangemoedigd ging het op den loop, zwom de Linge door, en begaf zich naar Op-Hemert. Het .werd ach tervolgd tot het duister werddoch niet meer gezien. Het dier was zeer groot, grooter dan onze grootste tamme varkens. T. C. Het is zeker reeds eene zeldzaamheid dat, gelijk dit jaar, de appelen meer waarde heb ben dan de peren. Dit verschil is thans ech ter zoo groot, dat D.. de R. te HOORNAAR voor 5 liter (kop) zoogenaamde eijdenhemdjee een halve hectoliter (mud) goede stoofperen in ruilde en nog 10 cents toe ontving. K. Verhoog, Bouwman te STOLWIJK heeft deze week aan B. Swenk te Vlist eene kalfkoe verkocht voor de belangrijke som van 810. Het hoofd der Wederdoopers te Welling ton heeft zich voor de tweede maal in den echt begeven met, zooals een dagblad zegt, ©ene mooie jonge dame. Zijne wettige vrouw, die veel ou der is, heeft hij reeds eenige jaren in een ar- moedigen toestand verlaten. Gedurende drie ja ren was hij bezig, de gravin van Boschdal, mevrouw R...., uit Breda, in Holland, met hare drie dochters over te halen, om naar Wel lington te komen, die dan ook onlangs aldaar arriveerden. Sedert dien tijd heeft hij zich met eene der dochters in het huwelijk laten beves tigen door een lid zijner gemeente. Nimmer heeft men <e HOORNAAR en naburige gemeenten zooveel overlast gehad van ratten en muizen al9 dit jaar. Na zich den geheelen zomer aan de veldvruchten te goed gedaan te hebben, komen zij thays in huizen en schuren zich op de daar aanwezige levéhs- iniddelen vergasten. Niets is veilig voor hunne vraatzucht, daar zij zonder onderscheid kaas, vleesch, vruchten, boeken, linnengoed, hout, kortom alles doorknagen en verslinden. Met de gewone klemmen en vallen wordt wel een grobt aantal dezer lastige gasten ge vangen en gedood, doch er blijven zoo velen over, dat meer afdoende middelen bedacht moe ten ^jworden om boer en burger van die ware plaag te verlossen. Blum verhaalt in zijn /rRappel" de vol gende vroolijke geschiedenis: De directeur van een theater werd door een jong, onbekend au teur aanhoudend met diens manuscripten ver voegd. De directeur, een goedaardig manliet niet na den jeugdigen schrijver om zijn letter arbeid te prijzenmaa* voegde er dan bij, dat de stof niet gelukkig gekozen,, en ook de dia loog niet vloeiend genoeg was, of iets derge lijks. De auteur nam geduldig zijn werk weêr meê naar huis, en toog op nieuw aan den ar beid. Maar, 't ging weêr als v«>eger; de di recteur had veel lof voor hem oVer, maar niet minder bezwaren. De schrijver vertrouwde het niet, en kwam eindelijk tot de zekerheid, dat de directeur zijn handschriften zelfs niet inzag. Deze ontving eenige dagen later weêr van den jeugdigen schrijver een rol, zorgelijk met wit papier en een rood zijden lint omwonden. Toen hij na eenigen tijd om antwoord kwam vragen zeide de directeur: //Mijn goede vriend, uw stuk is boeiend, ik heb het met de meeste be langstelling gelezen, maar ik moet het u tot mijn spijt zeggen ik kan het stuk niet gebruiken." vis de stof wellicht te oud?" vroeg de schrijver. vNoenhet tegendeel is waar; de eenige aanmerking, die ik te makeu heb, is dezevzij is niet pittig genoeg voor mijn tob- neel." u Oat is hoogst opmerkelijk," antwoordde de jongman terwijl hij het manuscript en een keurige worst die er in gerold lag, voor de blikken van den verbaasden directeur vertoonde; vik had er nog wel een met knoflook uitgezocht, in de hoop dat gij hem bijzonder >mak*elijk zoudt( vinden." {Signale für die Mueikalitche Welt.) Vergadering van den Baad der gemeente Schoonhovenop 23 Nov. 1860, des namiddags ten 1 ure. Alle Leden zijn tegenwoordig De notulen der vborguande vergadering worden ge lezen en na eene wijziging goedgekeurd. 1. Wordt lezing gedaan eener missive van het Bur gerlijk Armbestuur dezer gemeente, houdende verzoek om een voorschot over 1870 f 600 te mogen ont vangen, ten einde in de uitgaven te kunnen voorzien. Na eenige bespreking wordt een lijst ter tafel ge bracht, waaruit blijkt dat het geuoemd Armbestuur van andere gemeenten over 1868 en 1869 heeft te vor deren de som van f 2648,12. De heer Kooiman Jz. stelt voor1°. een voorschot k f 475 te verleenen. 2°. Burgemeester en Wethou ders te machtigen, indien het mocht noodig zijn, in de dienst te voorzien, na alvorens de zaak te hebben onderzocht. Bet voorstel sub 1 in omvraag gebracht zijnde, wordt met meerderheid van stemmen aange nomen; het voorstel sub 2 wordt met meerderheid van Stemmen verworpen. 2. Wordt besloten 16000 stuks straatsteenen aan te schaffenten einde de aangevangen bestrating te kunnen vervolgen. 3. Wordt ter tafel gebracht de gewijzigde Reke ning van het Qeref. Weeshuis dezer gemeente over 1868, alsmede de begrooting voor genoemd gesticht over 1870. Na eenige discussiën wordt met meerder heid van stemmen besloten, genoemde Rekening te- rog te zenden aan heeren Regenten van meergenoemd Sticht, met versoek, nog eene wijziging daarin te ngen. 4. Wordt ter tafel gebracht de besluiten tot hef fing van begrafenisrechten op de Alg. Burg. Begraaf plaats dezer gemeente, waarbij is gevoegd eene nota van bedenkingen, daarop gevallet bij Heereu Qedep. Staten dezer Provincie. Gesteld in banden van Burgemeester en Wethou ders, met verzoek de noodige wijziging te doen plaats 6. Wordt ter tafel gebracht de begrooting van in komsten en uitgaven voor de d.d. Artillerie-schut terij dezer gemeente voor 1870, tot een bedrag van 366 in ontvang en uitgaaf, alsmede een suppletoire begrooting voor 1869, tot een bedrag van J 106, in ontvang en uitgaaf. Zijnde beide stukken voorsien van de vereisonte goedkeuring door. Heeren Gedep. Staten, dezer Provincie. Genoemde stukken uitreikeu aan den Heër Kapitein-komm. der schutterij dezer gemeente. 6. Wordt lezing gedaan eener missive van den Heer J. M. Lazonder alhier, houdende bericht dat ZEd. de benoeming als lid van het Borg. Armbestuur de zer gemeente aanneemt. Aangenomen Iroor mededeeling. 7. De Voorzitter brengt ter tafel de acte van borg- togt A f 3400, gesteld door den Heer P. Peereboom, in zijne betrekking vdn Gemeente-Ontvanger alhier. Aangenomen voor mededeeling en het stak gede poneerd ter Secretarie. 8. Wordt lezing gedaan eener missive van den Heer Postdirecteur alhier, houdende verzoek, voor het Postkantoor in de Elgersteeg een gas-lantaarn te plaatsen. Na eenige bespreking wordt besloten te berichten, dat, daar net verzoek op ongezegeld papier is gesteld, hetzelve niet kan worden behandeld, en tevens te kennen pegeven, dat door den Raad aan het ver langen met kan worden voldaan, met het oog op de bestaande gaslantaarn in de Koestraat over de ge noemde steeg. m i 9. Van eene missive van den Heer Inspecteur der Posterijen, daarbij in overweging gevende, voor reke ning dezer gemeente een lokaal voor Postkantoor te doen boawen, en hetzelve alsdan aan het Rijk te verharen, zijnde daarbij gevoegd een grondteekening. Aangehouden, en de teekemng gesteld in handen van den Gemeente-Architect, ten einde daarvan nota te nemen. 10. Wordt lezing gedaan eener missive van de plaats. School-Gommissie dezer gemeente, daarbij aan- nevelende voor de betrekking'van lid der plaats. School commissie, in plaats van den Heer G, van Ewijk, die als zoodanig aftreedt, de Heeren Mr. W. G. Loeff en Dr. A. J. Oort. Aangehouden tot de volgende vergadering. 11. Als voren, daarbij gunstig berichtende op de in hare handen gestelde missive van de Heeren G. H. Westbroek, L. Akkerhuijs JEz. en A. Kuijlenburg Pe., houdende verzoek om van het schoollokaal, de leermid delen enz. gebruik tc mogen maken voor het volks onderwijs. Na eenige bespreking wordt aan Burge meester en Wethouders verzocht, met de Heereu G. H Westbroek o. s. te spreken, en van den uitslag mededeeling aan den Raad te doen. 12. Wordt lezing gedaan van een adres vau S. In 't Veld, koornmolenaar binnen deze gemeente, houdende verzoek de hoornen bij zijn molen te doen opruimen. Gesteld in handen der Commissie van Fa- brikage, ter fine van rapport. 13. Op uitnoodiging van den Voorzitter (met vér- gunning van den Raad) verschijnt de Heer Redeker Gemeente-architect alhier, in deze vergaderi'ng, ten einde de in der tijd onder zijne direotie bij de Viscb- brug gelegde afsluitdammen te bespreken en toe te lichten. Door het verlaten der leden van deze vergadering, en het vergevorderde uur sluit de Voorzitter deze Vergadering. ÜERKMfillWS. Beroepen; naar Leimutden: W. van den Bijtel te 'a Greoelduin Kapelte,naar Rozenburg: J. Kromsigt te Wijk bij Heutdmnaar Huamztede: M. Corstius te Oost zaannaar Znamalag: G J. Vos te Zeven huizen, naar Paesent: E. Jansen Schoonhoven te Moer- dijk, naar Almelo A. P. van Gruting te Wageningen naar Lellms: H. Leemhuijs te Blokzijl, naar Schoonoord: H. C. Speekman te Waverveen. Aangenomen: Oeldermahem door J. Antinkcand. Leiderdorp door P. D. Schouw Santvoort te Arnhem Nederhortt den Berg door H. Smeding, cand., Stavenüze door R. O. G. Aitton te Ztjderveld, ffee- renhoek door J. van 't Hooft, oand., Culenborg door Nijhoff te Drimifelen, lhllegertberg door D. H. Teljer te Oostburg, Baarland door Ramaker te Zoutelande. Bedankt: voor Bergambacht: du Cloux te Spijk,— voor SprangH. J. P. van der Linden te Zevenbergen. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 19. tot den 26. Nov. 1869. Geboren: Adolf Hendrik, moeder J. Kooiman, (waa opgegeven de Ridder.) Lourens, ouders J. van Gelde ren en A vau Driel. Johanna Maria, ouders G. H. Suur en J. van Baaren Pieterouders D. Hoogen- doorn en J. Edeling. Tieleman, ouders J. de Jooden H W. H. van Eek. Overleden: A H van der Sluijs, ond 13 jaren.— J. M. de Kogel oud 9 weken. BEURSTIJDINGEN. p°- Nederl., Werk. Schuld. 21/, Dito dito8 Dito dito4 Loten Rotterdam. SpanjeObligation8 Dito Buitenl. 1867.8 Portugal, Oblig. 1858. 8 Dito 1866—1863. 3 Dito 18673 Rus., Obl. Hope 1798 en 1816. 5 Dito Hope, 5de Serie. 5 Dito 6de Serie6 Obl.-leening 1864 A f 1000. Dito 1866 A /1000. Dito 1860 2e leen-. Dito 1867 Dito 1809 Aand. 1864 5 pet. Rs. 100. Dito dito 1866. Oostenr.,Obl pap.Mei-Nov. Dito dito Febr.-Aug. Dito in zilver, Jan.-Juli. Dito dito, April-Octob. Aand. 5 pet. fl. 500 1860. Dito. fl. 100 1864. Italië Cert. en insch. Turk je, Ojlig. Alg. Sch. Egypte Obl. pd.st.100 leen.1868. 7 N. America, Obl. V.St. 1882. 0 DitJty dito 18856 Brazil. Obl. 18655 Gr. Buas. spoorw. 5 pet. aand. f Russ. spoorw. (Jelez). 5 Russ. Poti TiflisA/1000. 5 Russ. spoorw. Jelez-Ojel 1868. 5 Dito Kursk Charkow. 5 DitoCharkow-Azowp.st. 100. 5 Dito Moskou-Smolenks 1809. 5 Aand. Oostenr. nat. bank. 3 IllinCentr. spoorw cert. Aand. dito constr. obl. 7 Dito dito Debentures. 8 Obl. St. Paul Pac. Ie sect. 7 Dito dito 2e sectie. 7 Dito dito 18697 Zuid-(lal. Spoorw. Obl. 3 6 November. 63'/,. 627, 85 25'/, 26>7„ 327. 31% 3_l"/„ 627, '67. 90'/, 89»/,, 81% 61'/. 2277, 66%. 113% 60% '8%. 88% 88% 88% 213 199 88% 81% 81% 81% 700 707, 69 737, COKRBSPOMD8NTIE. Het Stuk over eene Nutsvergadering wordt in het volgend nommer geplaatst. Dat uit M. is in dank ontvangen, en wordt mcd« zoo spoedig mogelijk opgenomen.

Schoonhovensche Courant | 1869 | | pagina 2