!»- w «Vu '„li1/» over Breda en Gorinchem naar Utrecht, daarbij te bepalen dat die lijn zal worden gelegd door deze gemeente. Dit adres moet, naar men ver neemt, reeds van een 45tal handteekeningen zijn voorzien. Arkel, 17 Maart. Thans voor bet eerst i| hier eenig leven gekomen in den hennephandel. In den loop dezer week zijn zoo hier als in eenige naburige gemeenten eenige duizenden ki logrammen, tegen ƒ18 de 50 kilogr. opgekocht, om te Gorinehem en Schoonhoven geleverd te worden. Te KRIMPEN a/d IJSEL zijn ook po gingen in 't werk gesteld tot oprichting van eeue afdreling van het schoolverbond. In tegenover stelling met zoovele andere gemeenten in ons va derland, hebben deze zeer weinig bijval gevonden. Slechts 12 ledenmeest allen uit den burgerstand, vereenipden zich om het schoolverzuim tegen te fnandaar er van dezen slechts negen zich véér e aansluiting aan het Schoolverbond verklaarden, en dit getal te klein is om eene afdeeling te vor men, is er besloten om voorloopig zelfstandig werkzaam te blijven. Eén der bezwarentegen het oprichten eener diergelijke vereeniging inge bracht, luidde: dat men zich uiet kon verbinden om het schoolgaan te bevorderendaar het school lokaal veel te klein is om de reeds nu schoolgaande kinderen een behoorlijke plaats te verleenenen het twijfelachtig is of in dezenreeds geruimen tijd bestaandentoestand spoedig een gewenBohte verandering zal gebracht worden. Tot bestuurders der bovengenoemde vereeniging zyn benoemd de hh. C. van der Giessen, scheeps bouwmeester, Holsteijn, em.-predikant, van Hoog straten, predikant. Dezer dagen werd het schoollokaal te GROOT-AMMERS geïnspecteerd door den Heer Adjunct-Inspecteur van het Geneeskundig staats toezicht. Dientengevolge zal het schoolgebouw, dat thans wegens de heerschende mazelen ge sloten is, worden schoongemaakt en met chloor kalk gedesinfecteerd. Dinsdag-avond 11. had de laatste win tervergadering van het Departement Meerkerk, Ameide c. a. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen plaats, welke gehouden werd in de zoo comfortabele zaal van dên heer Romeijn, logeopnthouder te Meerkerk. De lezing werd gehotmen door den heer J. P. Romijn, pred. te Meerkerk, en had tot onderwerp: vHet ge noegen der moeielijkheden." Na hem traden op de heer Verhagen uit Zwolle, met een gedicht van van der Hoop, getiteldvDe blind geborene de heer Berckenhoff uit Ameide, met humoristisch-politieke beschouwingen; de heer Doressen uit Utrecht, (bij afwisseling) met drie dichtstukken, en wel: Ie De Legende van de Dfcachenfels, vatr> A. J. de Buil; 2e De blinde Kaning, van W. J. Hofdijk; 3e De Metser diender van Jan van Beers. Dc voordracht van den heer Doresseu, als declamator zoo gunstig bekend, getuigde van veel talent en studie, en liet niet na een die pen indruk te maken op zijne hoorders. Het publiek, dat dien heer voor het eerst hoorde, hoopt dat dit niet de laatste maal moge ge weest zijn. Op Woensdag 16 Maart had in het ger meentehuis te HAZÈRSWOUDE, vanwege het bestuur der droogmakerij aldaar, de aanbesteding plaats van het onderhouden der polderwerken bestaande uit 15 scheprad watermolens, bruggen, vedaten, enz., voor den tijd van zes achtereen volgende jaren, ingaande 16 April e. k.; alsmede vaiChet maken, leveren en onderhouden van do ail- en touwwerken van bovengenoemde mo lens, gedurende dezelfde 6 jaren. Van het eer ste werden aannomers de HH. P. van der Lee» den en J. A. van der Stroaten, te Berg-Am bacht, voor f 13.692; het tweede werd aan- nomen door den heer J. Wilkeu, te Rotter- m, voor 5299. De heer 1. J. Snel als Secretaris van den polder BERKEN WOUDE bedankt hebbende, werd Woensdag 11. voor die betrekking geko zen de heer M. Bron te Gouderak. Naar aanleiding der door de heeren Bennert en Ghauchet te Antwerpen gedane aanvraag om concessie tot aanleg en exploitatie van een spoor weg van Antwerpen over Breda en Gorinchem naar Utrecht, heeft de raad der gemeente IJSbL- STE1N zich bij adres tot den Minister van Bin- nenlandsche zaken gewendmet verzoek dat bij eene even tueele verlee iing der concessie, het tracé tusachen Gorinchem en Utrecht langs of door die gemeente moge gelegd worden. Men is te GRONINGEN een afschuwe lijke misdaad op bet spoor gekomen. Voor ongeveer 8 weken was de vrouw van den voer mansknecht Einhausen plotseling gestorvennaar men zeide ten gevolge van het misbruik van sterken drank. Voor een paar dagen evenwel verkreeg de politie inlichtingen die haar noop ten een nader onderzoek te doen instellen naar de oorzaak van den dood van genoemde vrouw. Dit onderzoek had plaats en heeft tot de ont dekking geleid, dat genoemde vrouw hoogst waar schijnlijk overleden is ten gevolge van eene toe gebrachte verwonding in de borstholte. Naar men verder verneemt, heeft de man, die Maan dag 11. in verzekerde bewaring was genomen, zijne misdaad reeds bekend. Het XXIVste Nederl. landhaishoudkundig congres zal dit jaar den 27en, 28en, 30en Juni enden len Juli te ARNHEM plaats hebben. Bij gelegenheid van dat congres zal tevens in het vroegere stationsgebouw der Ned. Rijnspoorweg maatschappij eene internationale tentoonstelling van landbouwwerktuigen plaats hebben, waarop het congresbestunr de aandacht heeft gevestigd. Een der AMSTERDAMSCHE vrijmetse laarsloges heeft een adres aan de wetgevende macht opgezonden, aandringende op afschaffing van de doodstraf, als strookende die afschaffing geheel met de ma?onieke beginselen. Tevens heeft zij de andere loges in Nederland hiervan kennis ge- geven en tot navolging opgewekt. Ds. K. W. Hulstijn, pred. te WILLIGE- LANGERAK, zal aldaar zijne afscheidsrede hou den op Zondag, 24 April e. k., en zijne intree-rede te Vreeswijk op Zondag, 1 Mei daaraanvolgende. Hoornaar, 17 Maart. Laatstleden Zat£ dag zijn reeds twee personen, zijnde Elisabeth Horman en hare dochter, naar Rotterdam ver trokken om zich van daar naar Noord-Amerika in te schepen en zich te Pella in den staat Jowa te vestigen. De gunstige berichten van haar voor eenige jaren derwaarts vertrokken broeder, deden haar besluiten, kaar geboorteland voor bet onbekende goudland te verlaten. Twee meer tal rijke huisgezinnen zullen haar weldra volgen. Bergsohenhoek, 17 Maart. Gisteren werd alhier de eerste steen gelegd voor de te bouwen nieuwe ke^k der Hervormden. Die plechtigheid is geschied door de zonen van den predikant Callenbach en van den preéident-kerkvoogd L. Sieling; terwijl eerst door den predikant en daarna door den burgemeester, benevens de heeren L. Sieling, N. Kloppert en C. Pijan het woord gevoerd werd. Van vele particuliere wo ningen waren bij die gelegenheid de vlaggen uitgestoken, waardoor onze gemeente een recht feestelijk aanzien had. Te OUDERKERK a/d IJael is, door een ongelukkig toevalhet bijna 6-jarig doch tertje van den heer S. H., steenfabrikant aldaar, zoodanig gebrand, dat zii korten tijd daarna aan de gevolgen is overleden. Iu de volgende maand verwacht men te ROTTERDAM eene Vee-tentoonstelling, van de afdeeling der- tiollandtche Maatschappij van Landbouw. Het terreiu van den Doelen is als het ware voor zulke zaken aangelegdgeheel af gesloten en vrij, omringd van ruime zalen tot restauratie. Immers, die hoort er bij. De Rot- terdamsche Vee-teutoonstellingen hebben eene goede reputatie, en lokken altijd een druk be zoek uit de omstrekeu. Met den vastenavond is te 's HERTOGEN BOSCH eene aardigheid verkocht, die tot zeer veel onaangenaamheden had kunnen leideniemand in een koffiehuis presenteeVde den kastelein ben bankbiljet vau /40,(40-voudigen wensch) en vroeg daarvoor een glis groc; de kastelein gaf het gevraagde en wilde het wisselen, doch de vra ger weigerde en zeideik lieb u bij den neus ge had, het is geen bankbiljet., De kastelein, die het nagemaakte biljet voor het glas groc behield, wilde hiermede op zijn beurt een grajï hebben; toen bij met den directeur vau het door hem geëngageerde zanggezelschap had afgerekend en dezen betaalde, gat lnj hem het veertigvoudig biljet als een cadeau. De directeur, iu het vertrouwen dat hem werkelijk een echt cadeau was gegeven, be taalde daarmede zijn logement en vertrok eerst na het vertrek ontdekte de logementhouder de aardigheid, die hij niet als zoodanig beschouwde, maar daarvan aangifte deed; het gezelschap werd nagereisd en de directeur te Utrecht aangetroffen, -die geheel vrijwillig naar 's Hertogenbosch terug kwam, aldaar ziju goede trouw bewees, be taalde en weder naar Utrecht vertrok. Vooial den eersten uitgever moge dit geval iu het ver volg tot eeue gewichtige les strekken. De onafgehaalde prijzen uit de loterij vau voorwerpen, aangekocht op de tentoonstelling, ten vorigen jare te AMSTERDAM gehouden, zijn verkochten de zuivere opbrengsteene som van ƒ403,07, ten geschenke gegeven aan het kinder ziekenhuis aldaar. Naar wij vernemen zijn ook in de ge meente LANGERAK de mazelen uitgebroken. Zij schijnen echter weinig gevaarlijk, daar de ziekte-verschijnselen zeer gering zijn. Men schrijft uit MAASTRICHT: Er heeft hier een zonderling voorval plaats gehad. Yoof 7—8 jaren verdween bier een agent van een handelshuis in wijnen; de agent had na melijk misbruik gemaakt van vertrouwen en zoo zijn patroon eene som van 9- A 10,000 fr. ont vreemd. Aanvankelijk geloofde men dat hij naar Amerika gevlucht wasdit verklaarde ook zijne familie. Langzamerhand werd er over den ageut niet meer gesproken. Maar voor eenige dagen zog eene dienstmaagd uit eeu huis, dat grenst aan dat, waarin ao frmilie van den voor 15 jaren verdwenen agent woont, een groot menschenboofd met ren gro- ven langen baard. De arme dienstmeid, ten uiterste verschrikt, spoedde zich naar hare mees teres, zeggende dat zij voor het venster aan de overzijde een spook met een langen board gezien had. De familie, waar zij diende, hield dit voor verbeelding en lachte hartelijk. Zij hield evenwel vol, dat zij een spook gezien had, eu het gerucht ging zoover, dat eiken avond groote menigten nieuwsgierigen derwaarts kwamen om het spook te zien. De zaak werd aan de politie bekend gemaakt; maar daar zij niet de minste bevoegdheid bezat om het huis binnen te gaan van personen, die alom geëerd en geacht waren, weigerde z\j om op het verzoek der naburige familie een onder zoek in te stellen. Daar evenwel de dienst meid volhield een spook gezien te hebben, drong de commissaris van politie, vergezeld van twee agenten, onder voorwendsel dat er brand ont staan was in het huis, waar het spook zich op hield, met geweld binnen. In weerwil vau den tegenstand der bewoners, die rechtstreeks ver klaarden dat er geen spoor van brand in hun huis te ontdekken was, zetten zij hun onderzoek voort, en tot hun groote verwondering vonden zij in een klein kamertje een groot gezet per soon van ongeveer 65 jareu met een langen zwarten baard. Hij viel hun te voet en werd herkend als de persoon, die voor 7 jaren ver dwenen was en zich al dien tyd'daar verborgen hield om aan de vervolging van ziju patroon te ontkomen. Maar wat nog zonderlinger heeten moet bij de ontknooping dezer spookgeschiedenis is, dal de man zich in den toestandwaarin hy reeds ja ren verkeert, volkomen op zijn gemak bevindt. Hij denkt er dan ook niet aan zijn verblijf te verlaten. Hij is vroolijk en opgeruimd; hij zingt zelfs in zijne cel, waarin hij door zijne overi- ns achtenswaardige familie onderhouden wordt, ij twijfelt er niet aan of deze plaats, waar zijn ongeluk hem gebracht heeft, zal ook zijn sterf bed zijn. Het behoeft niet gezegd te worden dat zijn patroon, overtuigd van de genoegzaam heid zijner vrijwillige straf, hem geen proces zal aandoen, terwijl het feit overigens toch reeds verjaard ia. De Geneesk. Ct. waarschuwt tegen het tabak rooken door knapen. Door Decaisne is uitge maakt, dat jongens, die van 9 tot 15 jaren ta bak rooken, aan bloedarmoede en zelfs aau verstandsverbijstering lijden en zucht tot ster ken drank zich bij hen ontwikkelt. Staken zij de verderfelijke gewoonte, het organisme her stelt zich dan spoedig. De ouden zijn ge waarschuwd. De Eerste Kamer der Staten-Genenal ia bijeengeroepen tegen Dinsdag den 22. dezer, ter behandeling der agrarische en andere wets ontwerpen. Tegen den pacMp van het veer over de Maas te HEDEL'isJPne vervolging ingesteld ter zake van knevelarijbij gelegenheid van den ijsgang, welke bij het dooiweer voor eenigen tijd plaats had. Die pachter moet namelijk zeer hooge overzetgelden gevorderd en ontvan gen hebben, zonder daartoe van hoogerhaud behoorlijk te zijn gemachtigd. Naar men verneemt, bestaat te WOER DEN het voornemen, om bij gelegenheid van de paardenmarkt, eene groote verloting te hou den. Een aanzienlijk kapitaal zou reeds ver zekerd zijn. Eene commissie heeft zich ge vormd, die uitnoodigingen gedaan heeft aau aanzienlijke en invloedrijke mannen, om zich bij haar aan te sluiten. Het is te hopen, dat zij haar oogmerk zal bereiken. Men meldt uit ROTTERDAMVerleden Vrijdag kwam een oogenschijnlijk deftig heer in een schoenwinkel op de Hoogstraat, en vroeg om een paar laarzeu. Na verscheidene gepast te hebben, vond hij eindelijk een paar naar zijn genoegen. Die aan zijn rechtervoet zat hem netjes, en die aan zijn linkervoet bijna aan hebbende, komt een ander onbekend persoon in den winkelen geeft den laarzenaantrekkende op zijn achterdeel een termen klap, waarna hij spoedig het hazenpad koos. De beleedigde per soon springt met een verwoed ede d. u*dat zal ik je betaald zetten" op, en loopt den klappengever na. De schoenmaker, partij trek kende voor zijn klant, spoort hem aan om te loopen zoo hard hij kan en den brutalen vent te pakken. Tot nu toe ia of zijn beide onbekenden nog om het hardst aan 't loopen en de schoenmaker is bevreesd, dat zijne beste laarzen van 9,50 versleten rollen wezen, eer de klant terug komt. Uit dezer dagen medegedeelde berichten bleek, hoe schandelijk er in Engeland met de thee geknoeid wordt. Thans blijkt het dat die bedriegerijen jaren lang met succes gepleegd werden, en tevens dat de in beslag genomen zoogenaamde Moning Congo (theebladeren, die afgetrokken en op niéuw gedroogd zijn) eigen lijk nog superieure qualiteit mag genoemd wor- deuals meu daarbij vergelijkt wat te Londen bovendien "in den handel wordt gebracht. Zoo schrijft de Grocer een blad speciaal aan den handel in koloniale waren gewijd dat er elk j&ar in Mincinglane duizenden ponden zooge naamde thee in veiling worden verkocht en wel onder den naam van Scented Caper, Gunpow der en Siftings, welke theeën" mengsels zijn van excrementen van zijdewormen, gomoplos- singen, zaagsel, stoj van thee en allerlei vui ligheid. Deze thee wordt in den kleinhandel verkocht voor 6 A 9 stuivers het pond. Goada raad aan aardappal-rarbouwrers. Ondervinding is de beste leermeesteresse vooral ook in den landbouw. De mededeeling van hare resultatenwaartoe dit dagblad in eene bijzondere rubriek gelegenheid geeft, achten wij uit dieu Roofde ook van 't grootste aanbelang, en, naar het ons voftrkomt, moest geen land bouwer die ongelezen laten. Er zijn reeds vele nuttige wenken gegeven, waardig om in prak tijk gebracht te worden, al was het eerst bij wijze van proefneming. De goede raad, dien wij hebben te geven, betreft den zoo gewich- tigen aardappelverbonW. De ondervinding heeft ons namelijk geleerd, dat het een schadelijk vooroordeel ishetwelk door velen nog gekoes terd wordt, alsof het voor de opbrengst om het even ware, of men kleine, dan of men groote aardappels uitpoot. Uit zuinigheid worden daar toe dikwijls kleine gekozen, maar zoo ergens, dan bedriegt bier de zuinigheid de wijsheid, 't Laat zich op rationeele gronden wel begrijpen dat klein pootgoed een nadeeligen invloed op het gewas en de opbrengst moet hebben. Voor eerst bevinden zien onder de kleine aardappe len niet weinigen, die wel kiemvatbaarhcid maar toch den behoorlijken graad van rijpheid niet hebben. Hoe zou zich daarvan een welig tieren laten verwachtenP De ondervinding heeft ons telkens geleerd, dat zij spichtige en arine uitspruitsels voortbrengen en dat gebrek der jeugd ook later niet geheel te boven komen, voorts is bekend, dat een aardappel, die in den grond wordt gelegd, een tijdlang van zijn eigen vleesch, gelijk het wordende kieken van het eiwit moet teren. Hoe grooter nu de aan wezige voorraad is, des te krachtiger kan en zal ook de groei zijn. Schraalheid van voor raad, zoo als 't geval is bij kleine pootaardap- pelen, zal schraalheid van gewas, uiet tijdens de ontkieming alleen, maar ook later, den ge- heelén groeitijd door, ten gevolge hebben. Ver gelijking heeft ons dat dikwerf in proeven ge leerd, en wij gelooven das aan alle aardappel verbouwers een goeden raad te geven, wanneer wij bun 'aanbevelen over alle bedenkingen van zuinigheid heen t*e stappen en tot het uitpo- teu van dat gewas geene kleine, maar bij voor keur dikke eu volgroeide knollen te kiezen. Bij de opbrengst zullen zij zich dat kleine en schijn bare verlies gewis niet beklagen. Groninger Courant. MGEZOM STIKKEN'. STOOMBOOT VREESWIJK. Waaraan zou bet toch te wijten ziju, dat de Cu- lemborgsche atoomboot de dienst tu-schen Rotterdam én Culeinborg nog niet bervat hééft, sedert 17 No vember 11. gestaakt? Van waar zou bet toch komen, dat in al men tijd zelfs niet bet minste door de an ders zoo wakkere Directie is aangewend, om in bet ongerief te voorzien; te meer daar zij, naar men zegt, daarvoor in de gelegenheid is door een boot, welke steeds door baar in reserve wordt gehouden, in tijd van ongeval Zal die toestand nog lang blijven voort duren, en het publiek, dat er boogen prijs op stelt de vaart weder geopend te zien, nog langer worden teleurgesteld door ae staking der dienst? Wanneer onvermijdelijke reparatiën het in de vaart brengen der boot belettenwaarom dan niet op de beide markt dagen, Maandag en Dingsdag, of nog liever, zelfs om den anderen dag, de dienst laten waarnemen door genoemde reserveboot, die immers wel meer tijdelijk dienst heeft gedaan? Velen langs de Lek zon dit zeker hoogst aange naam wezen, vooral van deze en naast liggende ge meenten; cn ik vertrouw dan ook wel, dat liet genoeg zal wezen dit in de aandacht van de Directie aan te bevelen, niet twijfelende of zij zal, met hare bekende welwillendheid ten opzigte van het algemeen gerief, wel zoo spoedig mogelijk alle middelen in het werk stellen, om aan het billijk verlangen van het rei zend publiek te voldoen. Gelievemijnheer de Redacteurdaartoe deze rege len in uw eerstvolgend nummer op te nemen. Ameide, 18 Maart 1870. X. COBBBSPONDENTIB. Wij ontvingen een ingezonden stak, geteekend B., dat wjj in z\jn geheel niet kunnen opnemen, doch waarin de schrijver mededeelt, dat het besluit van den Gemeenteraad om een stuk grond tegen 1.— de Q meter te vefkoopen, met bepaling dat daarop geene woningen mogen gebouwd worden, de aandaaht van velen beeft getrokken. Bij gebrek aan geschikt bouw terrein in deze Gemeente wordt die verkoop bejam merd en in overweging gegeven, of het niet wensche- lijk ware, dat de Gemeenteraad op dit besluit terug kwam. Het stuk nit B., geteekend X, kan niet geplaatst worden. Deze quaestie is afgehandeld. Het Raadsverslag bij het volgend nommer. KERKNIEUWS. HERVORMDE KERK. Beroepen: naar Randwijk en naar Opkeutden W. J. Geselschap te Delf shaven, naar Doesborgk Creutzberg te Maarue», naar Sckeveningen du Cloux te Spijk in Groningen, naar Spijk Pikaar te Hoog- Blokland, naar Zijdeneld van Koeverden Adriani te Benthuizen, naar Nieuwleuten A. van Laer Jr. te Egmond aan Zee. Aangenomen: Waal op femel door van Vledder te Huisduinen, Britium door F. J. ter Meulen te Vrouwen-Parochie. Bedankt: voor Randwijk Bax te Waurder, voor Opheutden E. A. Lazonder te Berkel en Rodenrijs,— voor Sckeveningen P. Deetman te Bennekom, voor Rozenburg P. N. Pikaar te Hoog-Blokland, voor Ransdorp van Vledder te Huisluinen, voor Wolsuns Chr. Knap te Noordtujk- Binnen. Toezegging van beroep: naar Harderwijk aan E. A Lazonder te Berkel, naar Loenen op de Veluae C. Koker, cand., naar Ar kei aan den oand. A. J. E. r. Diok. Eervol emeritaat verleend: san Burger- houdt te Schiedam met 1 Aug. e. k. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 11. tot den 18. Maart 1870. Geboren: Wouter Marinus, ouders C. van de Bunt en A. M. Sperna Weiland. Jacobus, ouders A. P. Koppenol en J. H. Stekeleubuiw Hendricus Josephu» Gerurdus, ouders C. b. vau Biaren en C Bak. Klaas, ouders H vau Vlaardiugen ca A. Ver haar. Adriana, ouders E. H. Oosterbosch en H. Buurman. Getronwd: H. J.' J. de Hoog met E. W. van den Berg. Overleden: D. de Rooijoud 4 maanden. L. G. van den Bergh, oud 3 maanden. Levenloos kind van het vrouwelijk geslacht, ouders J. van den Bergh en P C. Wewer. - A. van Os van den Abeelen, oud 69 jaren, eohtgenoot van M. C. Verbree. J. H. C. Behagel, oud 6 maasden. NASETBEEICHTEN. Schoonhoven, 16 Maart. Goe-boter per t kilo 60 C., Wei-boter 50 C., Kaas van 30 C. tot 40 C., Aardappelen van 3,60 totƒ4,—, Appelen van/6,— tot 8,—, Peren van 4,— tot 8,—. Heden was veel Hennep san de markt; de prijs was per 50 KG. vah j 18 tot J 18,50 bet zoogenaamd gewas. Goud*, 17 Maart. Weiboter /1,24 b 1,34 per kilo. Vee met weinig aanvoer. Magere varkens 20 4 38. Biggen 8 4 14. Nuchtere kalveren 4,50 4 6. Rotterdam, 14 eu 15 Maart. Aangevoerd 765 runderen, 142 velte en graskalveren, 236 nuchtere kal veren, 62 schapen of lammeren, 346 varkens en 213 biggen. Prijzen: Runderen 1ste qual 72 C., 2de qual. 60 O., kalveren 1ste qual. 90 C., 2de qual. 70 C., scbapeu 65 C., alles per kilo. De prijzen der boter waren als volgt: 1ste qual./ 63, 2de qual. f 56, 3de qual. f 52. Aangevoerd werden 66/8 en 158/16, benevens 4592 stukken van kilo boter. Tarwe. Nieuwe ZeeuwseheV laamscherlakkeesehe en Overmaasscbe 8,— 4 f 9,10mindere f 6,70 4 7,70. Jarige f 10,50 4 f 12,-. Rogge. Vlaam- sche en Zeeuwscbe f 6,4 6,60; Overmaasscbe en Noord-Brabantsche J 5 80 4/ 6,40. Boekweit. Noord- Brabautscbe/235239, 240,/242245, Fransohe J 207, 210 per 2100 kilo. Gerst Winter ƒ5,20 4/5,80, mindere f 4,50 4/ 6,— Zomer 4,50 4 5,50. Haver. Nieuwe korte f 3,20 4 ƒ4,50; lange 2,50 4 /4 Paardcnboonen. 6,70 4 7,40. Ilennepzaa^. Nieuw Inlandsch 10J. Utrecht, 12 Maart. Ruwarige van 11,— 4 11,25; Tarwe van f 8,26 4 J 8,75. Rogge van f 6,25 4 6,75. Gerst van 5,— 4 5,50 Boekweit van 7,50 a 8,—. Haver van f 5,26 4 f 6,25. Duivenboonen van 8,75 4/9. Aard appelen 3,4 3,55. Boter vau 1,4 f 1,50 bet kilo. Eieren van 2,60 4 f 4,— per 100 stnks. Gorinchem, 14 Maart. Tarwe 10,15, f 10.50, f 11. Rogge 8, 8,30, 8.7K Gerst 6,50, 6, f 6,25. Haver f 4, 4,40, 4,90. Boek weit f 215 4 ƒ226. Dordrecht, 17 Maart. Tarwe, Jarige witte Zeeu wsehe, Vlaamsehe en Overmaasache 11,40 4 11,80, mindere/ 10,80 4 f 11,30, Nieuwe f 8,— 4 8,60, mindere als voren 6,80 4 7,60, blauwe 6,80 a f 7,20, jarige Zomer-Tarwe f 9,60 4 f 10, nieuwe dito f 8 4 ƒ9,50. Rogge, Nieuwe Zeeuwscbe Vlaamsehe en Overmaassche J 5,80 tot6,60. Gerst Winter zak maat 5,a 5,60, gestort/6,70 4 ƒ6, Zomer zakmaat /5,— 4 ƒ5,30, gestort /6,20 4 5,60. Hennepzaad Jarig Inlandsch 295, Nieuwe 300. BEIIBSTUDIMB. ,Nederl., Werk. Schuld. Dito dito. Dito dito Loten Rotterdam Spanje, Obligatiën Dito Buitenl. 1887. Portugal, Oblig. 1853. Dito 1856—1803. Dito 1867 Rus., Obl. Hope 1798 en 1810. Dito Hope, 5de Serie. Dito 6de Serie. Obl.-leeniug 1864 A 1000. Dito 1800 A 1000. Dito 1800 2e leen. Dito 1887 Dito 1809 Aand. 1804 5 pet. Rs. 100. Dito dito 1866 Oostenr.,Obl pap. Mei-Nov. Dito dito Febr.-Aug. Dito in silver, Jan.-Juli. Dito dito, April-Octob. Aand. 5 pet. fl. 500 1800. Dito fl. 100 18t>4. Italië Cert. en inach. Turkje, O >11^. Alg. Sch. EgypïfObl. pd.8t.100 leen.1868. 7 N. America, Obl. V.St. 1882. Dito dito 1885 Brazil. Obl. 1865 Gr. Russ. spoorw. 5 pet. aand. Russ. snoorw. (Jelez). Russ. Poti TiflisA/1000. Rum. spnorw. Jelez-Orel 1868. Dito Kursk Charkow. DiloCliarkow-Azowr p.at.lUO. Dito Moskou-Smolenkai869. Aand. Oostenr. nat. bank. IllinCentr. apoorw. cert. Aand. dito constr. obl. Dito dito Debentures. Obl. St. Paul Pac. Ie sect. Dito dito 2e sectic. Dito dito 1869 Zuid-ltal. Spoorw. Obl, lt Maart. 66'/,. 68 86'/, 91'/. Ï87, 3 a*/, 32'/,. 32'/,. 62'/, 67'/. 67'/. 223 218'/, 56'/. 567, 474 114'/, 94 83"/,. 86'/, 2!9'/, 202 1 88 82'/, 82'/, 82'/. 123'/, 69 67»/,, 69 81'/,

Schoonhovensche Courant | 1870 | | pagina 2