IV- »2'/' BUITENLAND. BINNENLAND. 'T'» 2?/» ^3,/' 817, Doch «Ie grondwet schrijft een onderzoek in de afdeelingen voor en zeer zeker heeft het Reglement van Orde daaraan nog de meest prac- tische strekking gegeven door het te doen dienen als middel tot inlichting der regeering, tot be vordering van liet gemeen overleg. Zoolang die bepaliugen bestaan, moeten alle kamerleden er toe medewerken dat zij waarheid zijn. Het geheim der sectievergaderingen is een dekmantel, die, wij hebben er thans èen staaltje van gezien, zeer, gemakkelijk kan worden op gelicht. En de kiezers kunnen de namen der afwezigen zeer goed te weten komen, ook zon der dat zij officieel worden publiek gemaakt. Zelfs meenen wij dat het hun plicht iff dat te doen. Bij de volksstemming in Frankrijk op 11. Zondag hebben zich rnim 7 millioen stemmen verklaard voor de politiek, welke de Keizer volgt, en V/% millioen daar tegen. De uitslag is beter dan men verwachttewant de regeering rekende slechts op zes millioen stemmen; het Fransche volk verklaart zich dus voor het keizerrijk en keurt de revolutie af, iets, waaraan niemand twijfelde, want allen, die iets te verliezen heb ben, vreézen de revolutie en haten de republi keinen, die met hun onpractische plannen en systemen Frankrijk reeds herhaaldelijk met den ondergang bedreigden. Vooral aan het platte land is de groote meerderheid, welke het kei zerrijk behaalde, te danken, daar in Parijs zelf en den onmiddellijken omtrek slechts 143,000 kiezers ja, tegen 177,000 neen stemden. Nadat de uitslag der stemming bekend was, hebben in die hoofdstad eenige oploopen plaats gehad, en zelfs zijn eenige barrioaden opgewor pen. Met kracht worden dergelijke wanorde lijkheden tegengegaan en het laat zich niet aan zien, dat deze verdere gevolgen zullen hebben. Op den spoorweg van Luxemburg naar Diekirch, en wel bij het station Domeldange, heeft een ontzettend ongeluk plaats gehad. Een zwaar geladen goederentrein is bij het station Domeldange in volle vaart tegen een tot ver trek gereed staanden personentrein aange- stoomd. Onderscheidene passagiers hadden bij het instappen der rijtuigen het gevaar gezien en waren natuurlijk in allerijl teruggegaan. Aan vele, anderen, die reeds plaats hadden genomen, gelukte het nog in tijds er uit te springen; doch 13 personeu^ bleven op de plaats dood, terwijl er 19 zwaar gewond zijn. De schok moet al lerhevigst zijn geweest; niet alleen toch zijn de beide treinen nagenoeg geheel vernield, maar alles lag zoodanig op en door elkander, dat men slechts met veel moeite er-in kon slagen, om de lijken uit den hoop verbrijzelde voor werpen voor den dag te brengen. Hier en daar vond men een arm, een been, een verpletterd hoofd. De machiuist en de stoker van den goederentrein zijn vóór den schok van den lo comotief gesprongen en ongehinderd in het zand neder^ekomen. Zij zijn thans, evenals de chef van het station en de inspecteur, in arrest genomen. Te Luik heeft Vrijdag jl. aan het spoorweg station eene gebeurtenis plaats gehad, aie èpiig in hare soort is. Het spoorwegstation is er toe gankelijk voor iedereen. Van die omstandigheid heeft een persoon gebruik gemaakt om zich op het plankier te begeven. Na aldaar een oogen- blik'rondgewandeld te hebben, sprong hij plot seling op een locomotief, die reeds onder stoom gebracht was, stelde haar in beweging en was in een oogwenk verdwenen. Toen men van de eerste verbazing bekomen was, bracht men den telegraaf in beweging in de richting van Verviers. De te legram werd daar eerst ontvangen toen de loco motief reeds voorbij was. Het antwoord uit Verviers luidde dat de locomotief in helsche vaart den weg naar Duitschland had genomen. De politie liet een tweede locomotief gereed maken en snelde den onbekende achternamaar daar hij te "veel voor was, zal ze hem toel niet inhalen. Heeft hij de locomotief, die eene waarde van 40 h 60,000 francs heeft, willen stelen Is het een misdadigerdie op deze wijze aan alle vervolging wil trachten te ontsnappen Heeft men met een waanzinnige te doen? Men verdiept zich te Luik in gissingen. Alles wat tot lieden vernomen is van de buitensporighedendie uit dweperij ontstaan kunnen wordt overtroffen door netgeen nu uit de Russische provincie Saratow gemeld wordt. Daar hebben ae profeten eene nieuwe leer Ver kondigd, dat de eenige weg der zaligheid bestaat in zelfverbranding, en zulk een geestdrift onder de domme en bijgeloovige boeren opgewekt, dat in óón dorp meer dan 1700 menscheu zich in houten huizen vereenigdenen na deuren en ven sters dichtgestopt te hebben de gebouwen in brand staken en zoo in de vlammen omkwamen. De autoriteiten doen alles wat zij kunnen, om deze enormiteiten tegen te gaandoch zonder veel gevolg. SCHOONHOVEN, 14 Mei. Gisteren zijn van de Art. Instr. Komjiagnie alhier als korporaal naar de regimenten over gegaan 17 jongelingente weten 4 bij het reg. veld-artillene, 1 bij het le reg., 4 bij het 2e reg. en 8 bij het Se reg. vest. nrtill. Donderdag-morgen viel het 4-jarig zoontje van F. O. alhier dat bij zijne groot-ouders nabij deze stad verpleegd werd, in het zich rondom het huis bevindende water. Ondanks spoedig aange brachte huïp mocht het niet gelukken 't lieve kind in het leven te behouden. *Door Burgem. en Weth. dezer Gemeenteziju op gisteren aan het Veerhuis bij A. Brandwijk publiek aanbesteed de navolgende werkzaamhe den binnen deze gemeente, als: 1°. Het her stellen van de kaaimuren en steenen watertrap pen langs de haven (W.Zminste inschrijver C. Woudenberg te Groot-Ammers voor 2^0, afgemijnd door H. Woudenberg alhier voor/230. 2°. Het bestraten van een gedeelte der kerkstraat met oude keienminste inschrijver C. Verdonk alhier voor 46, afgemijnd door M. Verdouk alhier voor 45. 3°. Het bestraten en verleg gen van een gedeelte op de Oude Haven (OZ.); minste inschrijver C. Verdonk voor f 104 (niet afgemijnd). 4°. Het bestraten van een voet pad en het leggen van afvoerbuizen op de Scheep makershaven minste inschrijver P. Praat alhier voor f 170, afgemijnd door denzelfden voor 168. 5°. Het verleggen van de riolen en het raetselén van een zinkput met spruit in het Uitdragerssteegje; minste inschrijver C. Verdonk voor 76 (niet afgemijnd). 6°. en 7°. Het ontruimen van de vischbanken en het restauree- ren van de Veerpoort; minste inschrijver M. Verdonk voor 198; afgemijnd door P. Prast voor f 195. 8°. Het verstraten van 100 vierk. meter keien in de Koestraat en bij de Lopi- kerpoort; minste inschrijver C. Verdonk voor f 42 (niet afgemijnd). Z. M. heeft benoemd tot hoogheemraad van het groot-waterschap van Woerden A. C. van Aelst. Z. M. heeft bij de dd. schutterij te GOUDA benoemd tot len luitenant den 2en luitenant G. C. Fortuyn Droogleever, tot 2en luitenant J. A. Roest van Limburg. Dr. J. C. Matthes, leeraar aan de hoo- gere burgerschool te Groningen, is benoemd tot voorzitter der commissie belast met het afnemen van het eindexamen voor de Hoogere Burger scholen in de provincie Friesland. Inwoners van de gemeente Sluipwijk heb ben in een adres aan de Tweede Kamer aan gedrongen op vereeniging met eene andere ge meente en opheffing als zelfstandige gemeente, omdat hare financiën in hoogst "bngunstlgeu toe stand verkeeren. *Gkwda. Het eerste concert", zondag jl. door de Liedertafel //Apollo" alhier gegevenheeft niet alleen aan de verwachting voldaanmaar die verre overtroffen. Al de nommers van het programma werden met juistheid en keurig uit gevoerd. 't Is waar, de aanwezigheid van een deel der staf muziek anten der Grenadiers en Ja gers had een merkelijk aandeel aan het verschaf fen van dien genotvollen aVondwant nog klinkt ons die ouverture //Dichter ünd" Bauer", door SuppjjS, in de ooren maar ook het //Abendlied" van Abt en vim Walde" van Smits (beide vocaal) werden bijzonder goed uitgevoerd. Geen won der dan ook dat men als om strijd zich aan meldde om, hetzij als werkend, hetzij als bui tengewoon lid, bij die vereeniging te worden opgenomen, waardoor zij reeds nu ongeveer ISO leden telt. i Bij het hoogheemraadschap de ALBL AS SER WAARD c. a. bestaat het plan, om dit jaar ander de gemeente Sliedrechttegen den dijk Weder eene lengte van 149 meter steeuglooiing të leggen; terwijl men insgelijks voorrtemens is cjm onder de gemeente Alblasserdain den dijk over eiene aanmerkelijke lengte te verhoogen en te Verzwaren. De dijk onder de gemeente Lange- Ïkvan den steenen beer te Nieuwpoort, zal eneens aanzienlijk worden verhoogd en ver ward, over eene lengte ongeveer van 1600 meters. Ds. E. A. Lazonder te BERKEL, die 3 maanden geleden voor de gemeente Wagenin- gen bedankte, is thans voor de tweede maal naar die gemeente beroepen. Bergambacht, 12 Mei. In deze gemeente is men ook begonnen met het telen van sui kerbieten voor de suikerfabricatie. In Boven berg is door twee landbouwers beetwortelzaad gezaaid. Een hunner heeft zelfs een half mor-, gen daartoe gebruikt; de zaaiing bij dezen is - door een en rondreizenden agent éener beetwor telsuikerfabriek geschied, en wel met eene zaai- Jrpachine. De directie van gemelde fabriek neemt de,opbrengst van deze telcrij volgens tarief over. Ameide, 10 Mei. Men verneemt, dat bij de 'directie der Arnhemsche stoomboofen I en II, varende tusschen ArnhemRotterdam, het voornemen bestaat alhier eene aanlegplaats te maken, o? overeen te komen met de direc tie der Culeinborgsche stoomboot, om aan haren steiger aan te leggen. Dezer dagen werd bij het 2de regiment vestingartillerie te 's BOSCH als milicien inge lijfd èen huisvader van zes kinderen. De lote- ling is geboren in 1850 en op 18-jarigen leef tijd gehuwd met eene weduwe met 5 kinderen. Wie zal gedurende den diensttijd in de be hoeften van 's mans huishoudeit voorzien? Met aardsche goederen schijnt hij ifiet bedeeld, daar hij geen plaatsvervanger heeft kunnen stellen. Den 7en Mei werd tot Poldersohout van den polder BERKENWOUDEherbenoemd de heer C. de Jong, die ook voor twee maan den als zoodanig was verkozen in plaats van den heer J. J. Snel, die toen bedankte. Op de verkooping van den inboedel van de douairière Teding van Berkhout te HAAR LEM werd een 24-persoons oud-Saksisch tafelser vies verkocht voor den kapitalen prijs van f4575. *-y De commissie voor de gemeene belangen van db ALBI.ASSERWAARD c. a. en de VIJF IJEERENLANDEN is voornemens den Diefdijk in dit jaar te doen verhoogenover eene lengte van 1250 meters, en daar achter een berm te leg gen, over eene lengte van 170 meters; terwijl te vens nabij de oude Asperensche sluis een magazijn tot berging van noodmaterialen zal worden- ge bouwd. - Te VREESW IJK werd Zondag 11. de van Willige-Langerak aldaar beroepen predikant Ds. Hulstijn ih den voormiddagdienst door Ds. Klomp van Polsbroek bevestigd. In de namiddagbeurt hield de nieuwe predikant eene intreeredenaar aanleiding van 2 Uorinthe 12 vs. 19. Het kerk gebouw was te klein om de vele belangstellen den, zoowel uit Vreeswijk als uit anderg ge meenten, te bevatten. *De brand, die Dinsdag 3 Mei te BOSKOOP plaats had was ontstaan in het pas aangekochte gebouw van J. de Jong aldaar, welk huis door nog 3 gezipnen werd bewoond. Een dezer ge zinnen was slechts een uur vóór dat de brand uitbrak in dat huis komen wonen. Bijna alles is een prooii der vlammen gewordendoch een Schuur en hdfeiberg zijn, dank zij de spoedig aan gebrachte hulpgespaard. Hoornaar, 12 Mei. Door de strenge nacht vorst van gisteren zijn hier en daar ae aard appelen afgevroren. Enkele verbouwers' begin nen echter nd zoodanige nachtvorst, even vóór het opgaan der zon de planten te begieten, zoodat haar warmtegraad weder boven het vries punt komt en daardoor de rijm of bevroren» dauw van de plant verdwijnt. Men wil datj de planten door deze handelwijze behouden - blijven, L 3 c V© Lexmond, 12 Mei. Stemgerechtigde ingèlan- den van den polder Achthoven hebben met bijna algemeene stemmen (ten getale van ruim 300) tot heemraad van dien polder gekozen den heer J. Kleijnin plaats van den heer A. v. d. Boom gaard, die zijn ontslag genomen had. Naar men zegt, zullen ter verbetering van het vaarwater (dat er zeer slecht is) nog in dezen zomer, nafcij den korenmolen van LANGERAK, door 's rijks waterstaat eenige kribben worden aanbesteed. Onlangs is een rijke Fries.—zoo schrijft men uit Sneek aan de Vlendummer Ct. op zijn last begraven zóóals hij te bed lag, en is daardoor een schat van effecten mee in de kist gelegd. Later werd dit ontdekt, en daardoor de naam der huishoudster, die men van diefstal verdacht, gered. Jaarsveld, 18 Mei. De ingelanden vau den polder Vogelenzang, Wiel o. a. zijn eenige dagen geleden bijeengeroepen, om te beraadslagen over de wenschdijkbeid van bet bouwen van een stoom gemaal, ter vervanging van de windmolens, tiet 18 alleszins te wenscbendat men, bet heilzame er van inziende, tot het oprichten van een stoom gemaal moge besluiten, waantan groote behoefte is. De windmolens toch zijn onvoldoende, im mers dit is nn, in dit voorjaar, terwijl andere polders geen last van water hebben, op meuw S Zooals Dinsdag jl. tAvEENENDAAL boelhuis is gehouden, gebeurt het zeker maar zelden. De geheele inboedel, die daar verkocht is, en die, naar men zegt, eene waarde had van minstens zestig duizend gulden, heelt nau welijks honderd gulden opgebracht, De mwo- ners van die plaats hebben samen eens duidelijk willen laten zien, dat hun, die het onderste uit de kan willen hebben, het lid op den neus valt. De vork zat aldus aan den steel. De erfgenamen van eene onlangs overleden vrouw wilden van eene billijke schikking met weten en nbodzaakten den weduwnaar tot verkooping. Deze, die in zijne woonplaats de algemeene achting geniet en zulks waardig is heeft nu zelf, dewijl niemand geld bood, den geheelen inboedel als 't ware voor een zuur gezicht kun nen koopen. Een vreemdeling, die nog koop lustig en misschien niet op de hoogte van de zaak was, werd heel spoedig aan t verstand gebracht, dat hier niet te ^oopen viel. Onder anderen brachten twee gouden horloges samen tien cents op; hetzelfde gold een zilveren ser vies. Voor paard en rijtuig werd dne kwartjes betaald enz. Is het wonder, dat de onderhoo- rigen van den verkooper (hier ook kooper) door bunnuen patroou kostelijk zijn onthaald, in twee rijtuigen, met vlaggen en wimpels ver sierd, een rijtoertje maakten ea overal, waar zij passeerden, hunne vreugde zingendeu lieten blijken? *Èoalroop, 12 Mei. Niettegenstaande de aard beziën veel hebben geleden, staan deze zeer goed en beloven veel. De vooruitgang op dit gebied mag zeer groot genoemd wordendaar er thans voor de aardbeziiSn-kompagute ingeschreven zijn 215 leden. Gisteren werden volgens gewoonte de schippers aangenomen tot vervoer der aard beziën. Op Vrijdag den 6 Mei had te LEKKER- KERK eene stemming plaats door Ingelanden van den polder den Hoek en Schuwagt. lot polderachout werd herkozen de heer h. Blok en omtrent een Heemraad bleef bij eene eerste stemming de zaak onbeslist. Eene tweede stem ming had plaats, en toen werd in plaats van het aftredend lid, den heer B. Streefland, met groote meerderheid verkozen de heer W. Oskam, Wz. NoordelooB, 10 Mei. Heden is door den Polderschout, den heer C. F. Gerdessen Timmermans, pproeping gedaan aan de stemge rechtigde ingelanden van de vier polders onder Noordeloos, tegen Woensdag den 25sten Mei aanstaande, ter verkiezing van eenen Heemraad voor eiken polder; zijnde aan de beurt van af treding de hb. A. van Kleef, G. Slob, W. de Jong Az. en J. Brouwer de Koning. Aanstaanden Woensdag, den I8en dezer, zal door het polderbestuur vau Papendrecht wor den aanbesteed: het leveren, stellen en in wer king brengen van een stoompomp voor genoein- den polderbenevens het maken van het gebouw ter plaatsing van dat stoomwerktuig. De jiol- I dev Papendrechf zal dan de eerste zijn in de Alblasserwaard, die zijn water met stoom zal uitmalen. Met te meer belangstelling zien wij I daarom den uitslag te gemoet, en hopen dat het goede voorbeeld, bij welslagen (waaraan wij trouwens niet twijfelen), navolging moge vinden. De kerkeraad der hervormde gemeente te GORINCHEM heeft in zijne jongste vergadering besloten, zich andermaai bij adres tot den ge meenteraad te wendenmet het verzoek om de wekelijksche markt, wanneer deze invalt op den tweeden Paasch- en Pinksterdag, en ook, zoo dit het geval mocht zijn oó den tweeden Kerstdag, op een anderen dag te doen plaats hebben, ter .voorkoming van de ergerlijke losbandigheid, waar door die tweede feestdagen daar gewoonlijk zijn gekenmerkt. *-— Donderdag, den 19en Mei a. s., zal te 's HFAGEten dienste van de lijn van Nieuwe- Diep naar Amsterdam worden aanbesteedhet maken van een gemetseldcn Viaduct, langs de Houttuinen, benevens 3 pijlers voor de brug, tegenover de Eelihoornsluis te Amsterdam. De raming vau dit niet alledaagschekapitale kunst werk beloopt een sotn van tusschen de 8 en 9 tonnen gouds. Nieuwpoort, 13 Mei. De openbare school dezer gemeente, door het algemeen heerschen der mazelen voor eenigen tijd gesloten geweest zijnde, is thans weder geopend. De Japanneezen zijn zeer bekwame timmer lieden en schrijnwerkers. Alles wat uit hun han den komt is zeer netjes en draagt alle blijken van met zorg te zijn afgewerkt. Tot zelfs in de ruwste samenstelling ziet men ze geen verband met spijkers, maar steeds door zwaluwstaarten vervaardigenen is het voorwerp zoo glad, alsof het met fijn schuurpapier was bijgewerkt. Zonderling genoeg schijnen die bekwame werk lieden, in tegenstelling van andere ambachtslieden, in plaats van //van zich af" in omgekeerde orde, of //naar zich toe" te werken. Onder anderen als zij schaven strekken zij de handen uit, en halen het gereedschap naar de borst. Ook de Zaagtanden hebben juist een omgekeerden stand, en snijden als men net gereedschap ophaalt. Alblaaaerdam, 12 Mei. De achtentwin tigste gewestelijke vergadering van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap in Zuid-Hol land zal den llden Juni, des voormiddags ten 10 ure, in de Sociëteit aan den Kinderdijk in deze gemeente gehouden worden. Vergadering van den Baad der gemeente Schoonhoven, op 10 Hek 1870. Alle Raadsleden zijn tegenwoordig. De notulen der voorgaande vergadering worden gelezen en Zalmviasoherij te AmmerstoL Aan den afslag geweest vau 9 tot 14 Meivan de zegen 50 zalmen, 1200 elften en een steur, van de drijfschepen 3 zalmen; de prijs van de zalm ƒ0,80 tot 0,95 per halve kilogr., van den elft van 0,60 tot 0,75 per stuk; de steur verkocht voor f 21,00. INGEZONDEN STIK. Mijnheer de Redacteur! In uw blad van 8 Mei jl. (No. 45) komt een be- rigt voor omtrent de invoering van poRtzegels (emffres taies), ten einde het port van ongefrankeerde brieven aan te duidenin plaats van de thans gebruikelijke ge schreven cijfers. .Zooals dat berigt geplaatst is, zullen velen in dwa- lirig verkeeren en natuurlijk denken dat alle ongefran keerde brieven met poRtzegels zullen belast worden. Dit is volstrekt het geval niet; alleen de ougefr. brieven, die bepaald bestemd zijn voor plaatsen, binnen het arrondissement van bet postkantoor van afzending gelegen, worden van portzegels in plaats van gesohreven cijfers voorzien. PoRtzegels zijn voor het publiek met verkrijgbaar, terwijl de benaming PoStzegels vervangen wordt door die van FRANKEERZEGELS. Ter voorkoming van misverstand omtrent de strek king der portzegels, zoude het mij aangenaam zijn deze regelen in TJw blad te zien opnemen. Met achting IJEd. dw. Dienaar, Schoonhoven NAHUIJÖ, 10 Mei 1870. Directeur van bet Postkantoor. De Directeur van het Postkantoor te Schoon hoven bericht, dat onderstaande brieven in de le helft van April, wegens onduidelijkheid van adres of onbekendheid van personen, niet aan de geadresseerden konden worden bezorgd J. Buis te Dordrecht. L. P. Kreling n Eensden. J. Schoonhoven Krimpen ajd Lek. Verhaar Rotterdam. K. F. Lakerveld tt Nieuwerbruggen. De Directeur voornoemd, NAHUIJS. guuugcxcuru. 1. Ii in de vergadering verschenen J. P. Klees, benoemd buitengewoon Ambtenaar by de plaatselijke belastingen dezer gemeente, die als zoodanig den eed in handen van den voor zitter aflegt. 2. De aangehouden puuten'der voorgaande vergadering, betreffende sommige aangeslsgenen in den hoofdelijken om slag dezer gemeente voor 1870in behandeling gebracht zijnde, worden de vooratellen dienaangaande met meerder heid van stemmen verworpen. 3. Het kohier van den hoofdelijken omslag 1870 wordt met meerderheid van stemmen goedgekeurd en vastgesteld. 4. Het konier der hondenbelasting 1870 wordt met alge meene ateramen goedgekeurd en vastgesteld. 5. Wordt besloten aan den eervol ontslagen nachtwacht H. Huisman een' gratificatie te verleenen van f 25. KERKNIEUWS. HERVORMDE KERK. Beroepen: naar Arnhem K. F. Crcutzberg te Maart een naar Wageniugen en naar Zaamtlag VVJ. Gesel schap te Del/thacen, naar Randwjkc.a. H. 81othouber te Doornspijk, naar Overschie G. Boer te Ouderkerk aan den IJ set, naar Spijk B. A. de Jong te Hardintvld naar Oostbutg K. Dommisse te Oude en Nieuwe Wetering naar Akkrum J. S. Cloeok Hellema te Kockange, naar Oenemuiden 3. J. van der Lip te Lensden, naar Nieuw Leasen H. 8. J. van Rijsoort tè Rhijnsturg. Aangenomen: Nijmegen door P. van Son te War mond, Doethorgk door A. Wartena te Lichtenvoorde, Loenen door C. Koker, cand., Maurik door C. P. de Meijer te Nootdorp, Haringkarspel door J. F. L. Mul ler te Pingjum c. a. Bedankt: voor Harderwijk H. G. Voorhoeve te Amersfoort, voor Wickmond3. 3. Eigemau te Loosdui nen voor Oostsaan P. Doedes te Hemmenvoor ter Aar G. J. van der Flier te Bemnes-Binnen, voor Si. Juntua en Delsirakuiten H. van derHagt te Wttlbroelfe.a. Benoemd als predikant in Neêrl. Indië: C. W. Sohoorel te Asel en J. van der Ven te Heemtkhrk. Overleden: H. Poelman, pred.te Aalst, ber.pred. te Piesten- Nieuwkerk. BUKGEKLIJKG STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN., Ingeschreven ran den 6. tot den 13. Mei 1870. Geboren: Jansje, ouders J. Schoenmakers en T. Huisman- Getrouwd: P. Hogendoorn met T. van der Wal. J. J. Duwel met G. Verheij. Overleden: I. M. Oort, oud 6 maanden. 1). lloogendoorn, oud 4 maanden. t BBIlftSTUDINfiSN. pO. Nederl., Werk. Schuld. 21/» i4 ^Ditó dito. 3 Dito dité4 Loten Rotterdam3 SpanjeObligatiën3 Dito Buitenl. 1867.. 3 Portugal, Oblig. 1853. 3 Dito 1856—1863. 3 Dito 18673 Rus., Obl. Hope 1798 en 1816. 5 Dito Hope, 5de Sbrie. 5 Dito 6de Serie. 5 Obl.-leening 1864 h 1000. 5 Dito 1866 a 1000. 5 Dito. 1860 2e leen. -* 41/* Dito 1867.4 Ls. 100. Dito 1869. Aand. 1864 5 pet. Dito dito 1866 Oostenr.,Obl pap.Mei-Nov. 5 Dito dito Febr.-Aug. 5 Dito in zilver, Jan.-Juli. 5 Dito dito, April-Octob.5 Aand. 5 pet. fl. 500 1860. f Dito fl. 100 1864. v Italië Cert. en insch. 5 Tufrkye, Oolig. Alg. Sch. 5 Egypte Obl. pd.st.100 leen.1868. 7 N. America, Obl.V, St. 1882. 6 Dito dito 1885. 6 Brazil. Obl. 18656 Gr. Russ. apoorw. 5 pet. aand. Ruaa. spoorw. (Jelez). 5 Rusa. roti Tiflish/1000. 5 Roes. spoofw. Jelez-Orel 1868. 5 Dito Kursk Charkow. f. 5 DitoCharkow-Azowp.at.lüO. 5 Dito Moekou-Smolenksl869. 5 Aand. Oostenr. nat. bank. 3 IllinCentr. «poorw. cert. f Aand. dito constr. obl. 7 Dito dito Debentures. 8 Obl. St. Paul &Pac.le sect. 7 Dito dito 2e sectic7 Dito dito 1869 Zuid* (tal. Spoorw. Obl. 3 13 Mei. M"/i. j67 86Vi, »87a 29y8 29y8 38»/i, 327/8 92»/4 21»' «8 «Vu «V» 55./, •4611/, 11* 527. 4"s "V. M'/i. siy, 8*7„ 83., 686 1207. 32 671/, 6»V. 807,

Schoonhovensche Courant | 1870 | | pagina 2