kuumiitts. iïiiiiiiiE LAATSTE BERICHTEN. peloton ging bet evenzoo. Onze artillerie-officieren zijn eenstemmig over de vernielende werking der mitrailleuses. Volgens uit het hoofdkwartier te Mainz ontvangen berichten ia het aantal der onge kwetste gevangenen 800. De keizer van Frankrijk heeft in eene par ticuliere depêche aan de keizerin o a. gemeld: hLouis heeft den vuurdoop ontvangen; hij was bewonderenswaardig van koelbloedigheid en vol strekt niet aangedaan. Wij waren in het eerste gelid, maar de kogels vielen aan onze voeten. Louis heeft een geweerkogel bewaarddie dicht bij hem is gevallen. Er waren soldatendie ween den toen zij hem zoo kalm zagen. Aan Onze zijde zijn slechts een officier en tien man ge dood. Napoleon." Uit Nieder-Offenbach wordt van Donder dag ten 6 ure des namiddags gemeld: Eene schitterende maar bloedige zegepraal' is door het leger van den Kroonprins onder diens Joogen behaald bij de bestorming van Weissenburg en van het daarachter liggende gebergte door eenige regimenten van het 5de en 11de Pruisische en van het 2de Beiersche* legerkorps. De Franscbe divisie onder bevel van generaal Douay en be^ hoorende tot het korps van Mac Mahon werd met achterlating van haar tenten in wanorde teruggedreven. Generaal Douay is gesneuveld en meer dan 500 niet gekwetste soldaten, waar onder vele Turco's, en een stuk geschut, vielen v in handen der Pruisen. Vap deze zijde is ge neraal Kirchbach licht gewond, en leden de koninklijke grenadiers en het vijftigste regiment zware verliezen. Het Fransche leger zal ook gebruik ma ken van een versterkten spoortrein. Deze zal aldus samengesteld zijn: Een zeer zware en zeer sterke wagen met 18 wielen en bedekt met ijzeren platen van '8 centimeters dikte. Aan ieder der vier hoeken bevindt zich een stuk ge schat, dat met kabels vastgebonden is opeen affuit, evenals op de oorlogsschepen. Overigens bevinden zich kanonniers, kanonnen, mnnitie, proviand, enz. evenals daar volkomen beschut. Zulk een wagen nu wordt vóér de locomotief geplaatst, die hem dus voortduwt', in plaats vanevenals het overige gedeelte van den trein getrokken te worden. Bovendien wordt nog een dergelijke vragen achter den laatsten waggon geplaatst. De geheele trein is dus -tussenen vuurmonden geplaatst, die ieder oogenblik en in alle richtingen hunne projectielen kunnen n. Ook zijn er hospitaal-waggons uit- ht. Dit rijn goederenwagons, die zoo danig ingericht zijn dat zij gekwetsten kunnen opnemen. Die inrichting is zeer eenvoudig en gemakkelijk: ieder rijtuig bevat 24 gangmat ten die in drie ryen boven elkander geplaatst zijn. Door dit stelsel zal den gewonden het schokken grootendeels gespaard worden. Volgens geruchten bestaat ér eenig uit zicht, dat de uitvoer van steenkolen uit Pruisen naar Nederland, onder zekere voorwaarden, we der zal worden toegestaan. De Pruisische artillerie is in het bezit van een revolverkanon van zeer eigenaardige constructie; het is derwijze ingericht, dat men bijna zonder ophouden het vuren kan voort zetten en op die wijze een gansche linie van den eenen vleugel tot den anderen kan bestrijken. Te Berlijn waren bij de formatie van eene nieuwe compagnie infanterie elf man te veel op gekomen. De kapitein zeidedat er elf moesten heengaan, maar allen bleven. Toen noodigde hij diegenen uit, welke hetzij een talrijk gezin of eene zaak hadden, die door hunne afwezig heid zoü te niet gaan, huiswaarts te keeren. Weder bewoog zich niemand. Eindelijk trad een landweerman vooruit, deelde mede, dat hij negen kinderen had, dat zijne vronw van het tiende in het kraambed lag, en dat hij alleen om die reden van het verlof gebruik maakte. De kapitein liet hem heengaan, maar kon niet belettendat de anderen hem narie pen. Toen den volgendep dag de compagnie weder was aangetreden, klwain de landweerman terng: zijne vrouw was al weder op de been en kon roof de nering zorgenGod zou het overige wel voor zijne rekening nemen. Op last van keizer Napoleon is voor den tegen woordjgen veld li cht^fe clmkot bij het leger* afgeschaft. De Monde meentdat het zeer wel mogelijk zou kunnen zijn, dat de koning van Pruisen den Paus als tijdelijk toevluchtsoord Keulent het Rome van het Noorden, aanbood, waar vol- f:ns de oude Dnitsche legende de vervolgde aus een schuilplaats zal vinden. Uit Ronie wordt van den lsten dezer bericht, dat de Fransche troepen reèds begonnen zijn het pauselijk grondgebied te ontruimen. In den regel is de passage met rijtuigen per pontveer over de Lek op den Donderdag van Goudsche kermis zeer druk. Thans -is, tiaar wij met zekerheid vernemengeen enkel rijtuig bestemd voor de Goudsche kermis 11. Donder dag alhier overgezet. In minstens 30 jaren heeft zich, naar men zegt, een dergelijk geval niet voorgedaan. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op' de achterstaande advertentie, betreffende eene bij eenkomst van allen, die belang stellen in de vereenigiug //Het Roode Kruis/' op a. s. Maan dag te dezer stede te houden. Vindt elders deze vereeniging de grootst mogelijke belang stelling en medewerking, wij zijn er zeker van dat haar die ook hier niet zal ontbreken. /rHet Roóde Kruis" is eenef vereeniging voor allen, zonder onderscheid van geloofsbelijdenis of kerk leer, van rang of stand; eene vereeniging voor mannen en vrouwen, ja, voor Üe laatsten niet" 't minst. "Op de bijeenkomst van Maandag zullen zvj ook, naar we hopen, talrijk^ vertegen woordigd zijn. Heden ten 1 ure, viel de dienstbode van den heer N., terwijl zij bezig was water te scheppen, in de N. Haven. Door spoedig aan gebrachte hulp van verschillende zijden wer-d zij gelukkig gered. Maandag werd door het prov. bestuur van Zuid-Holland aanbesteed het uitdiepen en ver-1 breeden van een gedeelte der rivier den Hol- landschen IJsèlten noordwesten van de steen plaats van J. van Lange te Gouderak. Daarvoor waren 4 biljetten van inschrijving ingekomen; de minste inschrijving was die van den heer M. van Rees te Sliedrecht, voor 784. 2. Werd aanbesteed: de uitvoering van ver nieuwingen en herstellingen iii de Nienwe Maas enz. in Zuid-Holland. Minste inschrijver de heer G. Roskam te Sliedrecht,'voor J 7150. De heer L. den Breijer te Hardinxveld was voor 5278 aannemer van het derde perceelhet onderhoud van 's rijks oeverwerken bij Hellevoetsluis.1 Zaterdag-avond ten half elf ure had aan' 1)EN HELDER het navolgende ernstig voorval plaats. 'Achter in de buitenhaven, bij het fort Oostoever, eene afgelegen en eenzame plaats, ligt het casco van de vroegere oorlogsbrik de Heldin, dienstdoende tot berging van projectielen en buskruit. Het dek van dat vaartuig werd bewaakt door een schildwacht der mariniers, gewapend met een hartsvanger. Deze be speurt de nadering van een vlet, met eenige personen Demand, die recht op de Heldin aanhouden en deze aanklampen. De schildwacht roept, ingevolge zijn consigne, driepjaal /•werda," doch ontvangt geen ant woord. Hij ziet inmiddels dat de mannen in de vlet zich gereed maken, om op de Heldin over te klimmen. Hy doet ten overvloede de waarschuwing, dat als men hem geen antwoord geeft en men voort durft gaan het vaartuig te enteren, hij er op in zal hak ken. Alweder te vergeefs; een der voorste mannen steekt reeds het hoofd door een der geschutpoorten; de schild waoht houdt echter woord en steekt met forsehe hand zijn hartsvanger zoo ver mogelijk in het li chaam, waarschijnlijk in het hoofd, van den vreem deling, die daarop een ijselijk gillend geluid doet hooren. De schildwacht grijpt direct naar den ver wonde, om hem zoo mogelijk verder binnen boord te halen; dit mooht hem echter niet gelukken, hetzij bet lichaam te zwaar was of dat de andere mannen het weder in de vlet trokken, om onmiddellijk de Heldin te verlaten en weg te roeien; voor zoo ver de schild wacht kon bespeuren, de achteropening der haven uit en in de richting naar Wieringen. De'schild waoht, geen menschelijk wezen overigens in den omtrek bespeurende, tracht door geschreeuw de aandacht van de naaste schildwacht, voor het wachthuis in het fort Oostoever, tot zich te trekken; dit mocht hem gelukken, zoodat spoedig eenige man schappen van daar kwamen opdagen. Men vond het dek van het schip op de aangewezen plaats met bloed bevlekt, ook de handen van den schildwacht en o. a. zijn hartsvanger ter lengte van ongeveer drie palmen. Van de vluchtelingen was echter niets meer te be speuren. Dit raadselachtig voorval geeft aanleiding tot velerhande geruchten, dooh daar men, trots de meest aotieve nasporingen, de daders tot nog toe niet op het spoor heeft kannen komen, is het wel niet mogelijk om te kannen beslissen met welke bedoelin gen deze aanslag op dit kruitschip is geschied. Gouda, 4 Aug. Maandag-avond ten 7 ure ontstond alhier brand in de atroopfabriek van de heeren Schoneveld en Westerbaan. Nau welijks was het geroep: brandI brand! gehoord, of ieder ^snelde ter halpe. Spoedig waren er twee spuiten op de plaats des onheils, die krachtig werkten. Toen sloeg de vlam zoo ge weldig uit, dat menigeen aan een Bodegr&ven- schèn brand begon te denken. Gelukkig was er geen wind, waardoor men de vlam van het achterste gedeelte van het gebouw kon houden. Ware dit het geval niet geweest, naar men- schelijke berekening zou dan aan de ramp geen eindfr te zien geweest zijn. Nn zijn alleen van het voorste gedepte des gebouws de zolders ver brand waar. de branddoor welke oorzaak weet men niet, begonnen is. 500 jaren geleden is dit gebouw alleen, gespaard gebleventoen de heele stad verbrand is, waarschijnlijk omdat t het eenige steenen gebouw was. Bergambacht, 4 Aug. Ds. A. F. Simons, pred. te Giesen en Rijswijk, hèeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. Bergambacht, 5 Ang. In de ritting van den gemeenteraad op Dinsdag jl. is besloten dit jaar de kermis alhier niet te doen plaats heb ben, en wel om den ongnnstigen toestand der tijden. Op Dinsdag jl, werden alhier de hennep en koorntienden van het kroondomein en eenige andere tienden publiek verpacht. De pachtsom men brachten wel minder op dan vroeger, doch mochten evenwel nog zeer voldoende genoemd worden. Zaterdag is van de werf van den scheeps bouwmeester M. v. d. Kuql te SLIKKERVEER te water gelaten de Schroefstoomboot Piet Hein voor rekening van de firma A. Bouwens Zoon, fe Rotterdam. Daarna is de kiel gelegd van eene schroefstoomboot voor de heeren Klooster Co. te Groningen. Woensdag werd van de werf der heeren J. Sc K. Smit te KINDERDIJK te water ge laten <een ijzeren stoomboot, voor rskening der firma Zeilen Decker te Rotterdam, terwijl onmiddellijk twee kielen werden gelegd voor eigen rekening, ten dienste van goederenvervoer. Hoornaar, 5 Augustus. In de plaats van wijlen den heer H. Bikker is heden alhier tot Wethouder beuoemd de heer W. H. Slob met 4 tegen 3 stemmenwelke op den heer J. W. de Klerk vereenigd waren. Heden is alhier bericht ontvangen dat Ds. Wvan Dis'te Heicophet berdep naar deze gemeente heeft aangenomen. In de jongste vergadering van den gemeen teraad van YIAN EN is ingekoöien eene missive van den gemeente-ontvangerinhoudeude mede- deeling dat zich geene inschrijvers hebben aan gemeld voor de geldleening groot 8600 ad 5 pet. ten laste dier gemeente. In de gemeentp SCHOONREWOERD en omstreken kwam bondag het gerucht in omloop, dat het zoogenaamde Culemborgsche veld onder water was gezet. Reeds des nachts ieden "een tal van wagens om het hooi, het eigendom vele; landlieden, te komen halen. Zij waren zeer verheugd te bevinden dat het gerucht ver zonnen was; zij konden dus met hunne ledige wagens terug keeren. In de gemeente LANQERAK en WIL- LIGE-LANGERAK is men druk bezig met het leggen van kribwerken, ter verbetering van het vaarwater in de rivier de Lek. De paardenmarkt te LEKS MOND zal, als altijd, op den vierden Maandag in Augustus worden gehouden. Het lijk van den jachtopziener van Zanten te LEIDEN is eindelijk van onder de houten balken, in het water/ nabij een houtzaagmolen opgehaald. Het was voor de justitie niet moeie- lijk te constateerendat hier een moord waa gepleegd, daar men, niettegenstaande de reeds plaats gehad hebbende ontbinding, eene wond aan de rechterslaap en aan een der handen kon opmerken. De plaats, waar het lijk is gevon den, is ongeveer een uur verwijderd van de plaats, waar de moord moet zijn gepleegd. Da delijk nadat het lijk gevonden was, zijn de rechterlijke autoriteiten aangevangen met een nauwgezet geneeskundig onderzoek tb bevelen -en een verdacht persoon te halen uit zijn wo ning," waar hij slapen^ en in beschonken toe stand gevonden werd. Bij het lijk gebracht, scheen hij ongevoelig, doch liet zich eene uit drukking van veel «beteekenis ontvallen. Een 7jarig zoonlje werd ook gehaald, omdat dit kind een verwijt had gedaan't welk grond gaf tot het vermoeden, "dat de ongelukkige veld wachter, toen hij eene - strooppartij ontdekte, tijdens hij op diefstal van aardappelen surveil leerde, met het vischnet in het water is ge trokken en zijn lijk verdei' werd geborgen on der een houtvlot, liggende aiiti den zaagmolen in den Delftschen vHet. - Het vergrooten der openbare school te KRIMPEN a/d ÏJsel is aangenomen door H. Kusters, mr. timmerman aldaar, voor 3250. Meerkerk, 5 Aug. Gepasseerde week vis van wege het bestuur van den waterstaat een .duikelaar gezonden (riet bet doel om de vloeren, puntstukken enz. der verschillende sluizen van net Zederikkanaal te onderzoeken. Aan de slui ten te Vianen en te Arkel is het een en ander reeds onderzocht. t— In eene door het Leerdamsche departe ment der maatschappij tot Nut van 't Algemeen gehouden vergadering is besloten tot het op richten van eene spaarbank. Stolwijk, 4 Aug. Van de 148 Kiesgerechtig den kramen Maandag 29 kiezers ter stembus, ten einde een lid van den gemeenteraad te kiezen. Er werden uitgebracht op: D. Anker 22 stem men. M. Dekker Wz. 4 st., G. Zijdprlaan 1 st.; terwijl 2 bilj. van onwaarde werden verklaard. De benoemde was de candidaat der liberale kiesvereeniging. Zaterdag jl., des avonds tusschen 10 en 12 ure, is aan B. de Mik, kaashandelaar te OUDERKERK a/d IJsel, eene som van bijna f 600 ontvreemd. De dief schijnt achter aan het huis een stuk uit eene ruit genomen, daarna de pen van het raam ^gelicht en hetzelve open geschoven te hebben. Vervolgens heeft hij waar schijnlijk met een scherp werktuig het slot van t^e bureau afgedrukt en zich het geld toe»e- eigend, terwijl andere waarden onaangeroerd zijn gebleven. Den 31 sten Juli jl. heeft de gemengde Koraalzang-vereeniging té OUDEWATER voor de eerste maal eene uitvoering gegeven in de groote kerk aldaar, welke, met het oog op den korten tijd van haar btetaan, ten zeerste heeft voldaan. De opkomstwas vrij goed te noèmeü. De zuivere opbrengst1,-!ten voordeele der Ned. Herv. Armen, heeft de som,vanfSO,75 bedriigen. Zondag werd het talrijk publiek aan het badhuis te SCHEVENItyGEN iu agitatie ge bracht door een franschg oorlogstoomboot, die, op een half uur 'afstands genaderd, een sloep naar land zond, waarin een adelborst en vijftien manschappen waren. Toen deze-aankwambleek het dat de adelborst niets anders wenschte dan naar Parijs te telegrafeeren. De telegrafist maakte zwarigheid, te meer toen het hepi bleek, dat de Franschman aan zijn minister van marine nagenoeg dit verlangde te^* seinen//Wilt gij dat ik uw order geheel en al ten uitvoer leg?" In overleg met den bevelhebber ran den Sche- veningschen wachtpost, word er zonder dralen een estafette te paard naar den Haag gezonden om het oordeel der regering in te wijinen. En deze gaf bevél, dat aan het Verlangen van den Franschen adelborst niet' zou worden voldaan. Derhalve zijn de vreemde bezoekers onverrichter zake weer afgetrokken. Nog dien eigen avond zond 'L. M. twee kanonnen tiaar bét strand. Uit BRIELLE schrijft men: Toen het Fransche oorlogschip, dat zooveel sensatie te Scheveningen teweeggebracht heeft, Zondag 11. vóór zijn kortist te Schevèningen in de nabij heid van den Hoek van Holland was, gaf het door het hijschen van de gewone vlag het tee- ken, dat het een loods begeerde te hebben. Men zond een loods naar het schip, en deze, atin boord gekomen zijnde, werd' beleefd uitge- noodigd om naar beneden te gaan. In de ka- jdït werden toen door den kommandant ver schillende vragen aan den loods gedaan, o. a. wat Ier voor nieuws was? of er veel Pruisische scheden te Rotterdam waren? fcnz. Ten laatste j yroeg de koitimandant, of er een officier aan wal kon worden gezet. De loods, die op de eerste vragen gezegd had, -dat hij van niets wistgat' op de laatste vraag ten antwoord dat hij aan den schipper van den. kotter moest vragcfl, of aan het verzoek icon wofden vol- dajjn Het laatste geschiedde en na eenig over leg werd den kommandant te «kennen gegeven dat de kotter niet bestemd was om passagiers te VervoerenDe zaak liep daarmede af. Des Maandags daarop vertoonde zich onge veer op dezelfde hoogte een ander kluner Fransch oorlogschip, dat evenzeer een loods begeerde te hebbenom, gelijk het heette, naar Duin kerken te worden gebracht.- Wederom werd de hulp geweigerd; de loods, die aan boord ge gaan was, gaf, toen men er hem or» gevraagd had, alleen eenige inlichting omtreijt het oor logschip, dat zich des Zondags had laten zien. Zooals men hem zeide, had men eén brief aan boord, bestemd voor dat schip, en wenschte men van dat schip een brief te ontvangen. De Held. Cow. van heden meldt Tot nog toe is met zekerheid niets bekend aan gaande de personen die eene entering "zo/tóen be proefd hebben van het bewuste kruilsdflp, achter m de haven alhier. Daar wij echter nader heb ben vernomen dat eenige schepen gedurende dien nacht in de koopvaardershaven op stroom hebben gelegenis ons vermoedendat die matinen op een dier schepen, waarschijnlijk op een Zweedsch schip thuis behoordefi j dat zij aan wal zijn ge weest en getracht hebben weder naai7 boord te roeien, doch op de sterke vloed niet bedacht, tot achter in de haven zijn gedreven en uit vrees nog verder af te drijven het laatste schip, zonder te weten dat het een kruitschip was, hebben aan geklampt, terwijl de man die de verwonding heeft bekomen, waarschijnlijk de vanglijn meende vast te maken en onbekend met de Nederlandsche taal, den schildwacht niet heeft verstaan. Met inspanning van krachten kunnen zij daarha tégen den stroom zijn opgeroeid en hunnen bödem heb ben bereikt. Wat echter van den gewonden is geworden, is moeielijk te gissen. Als een navolgenswaardig voorbeeld kan men van ALMELO mededeelen, dat de arbei ders aan een der fabrieken aldaar geheel uit eigen beweging besloten hebben, wekelijks van hun arbeidsloon 20 5 25 ets. te laten staan tot ondersteuning der nagelaten betrekkingen van hen, die in dezelfde tabriek werkzaam wa ren, doch nu tot handhaving onzer neutraliteit onde» de wapens zijn geroepen. Als eene statistieke bijzonderheid kan uit AMMERSTOL vernield worden, dat er in het 2e kwartaal dezes jaars aldaar slechts één persoon is overleden, terwijl het aantal overledenen in hèt le kwartaal 14 bedroeg. Berkenwoude, 2 Aug/ De mazelen zijn in deze gemeentezoodanig toegenomen, dat de school provisioneel moest gesloten worden. Men verneemt dat de hh. Donders en v. Goudoever, hoogleeraren te UTRECHT, hunne diensten hebben aangeboden bij het comité van het Roode Kruis. Naar men verneemt, is het besluit uit gevaardigd, waarbij aan alle luitenant-adjudanten, kwartiermeesters en officieren van gezondheid ge last wordt zich ten spoedigste vat paarden te voorzien. /'Wat praat jelui van aclderlaat-geweer 1" riep een schjpper, oud-vrij williger van 1830, de zer dagen de passagiers in de roef toe, wie een jong luitenantje met hoogst belangrijke beschou wingen over den oorlog onderhield. vZijn dat soldaten tegenwoordig. In '30 dacht men er niet aan om zijn. geweer achter te laten." Niettegenstaande de pogingen der vijanden van eene schielijke en zekere eigeuhulp, en hoewel gelijksoortige huismiddelen talloos verschijnen, staan de volgens het voorschrift van den Pro fessor in de medicijnen, Dr. HARLESS, en naar geweten bereide STOLliWERCR'SCHE BORST—BONBONS tot heden volkomen onbereikbaar daar. De SOjarige/steeds toene mende consurütie is het zekerste bewijs voor de deugdelijkheid van het fabrikaat, hetwelk aan alle borstlijders niet genoeg ,kan worden aan- bevolen. (908) BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Geboren: Neeltjeouders II. Liefhebber en 1'van der Ree. Anthoniaouders L. Copier en M.' Walter.— Jannagie, ouders H. Hartman en A. den Oude. Getrouwd: A. de Vaal en K. M. de Jong. ,J. Wendels en T. Blonk. verleden: Geene. HERVORMDE KERK. Beroepen: uaar Aalburg C. H. ten Harrasen van der Beek te Reilzim e. %a^, naar Katwijk aan Zee G. J. Vos Fl. zn. te Zevenhuizen, naar Maan lui' G. Boer te Ouderkerk afd IJeel, naar Oost zaan 3. C. Pool te 1lansdorp c. a., uaar Sluis R. J. Swaan te Eetknee - Buiten rnaar Koekengen G. J. Noomeu te Dubbeldam, naar JSuameer W. R. Kalshoven te Warnswerd, naar Rijnen W. J. Geselschap te Delf'haven? Aangenomen Katwijk aan Zee door.G. J. Vos te Zerenhuttende toezegging van beroep naar Zwam- mar dam door J. van Doesburgh te Zgid-Zijpe, Edam door N. A. van Wijk te Wijk aan Zee en Duin, Atel door A. Mac-PheAon te- Montfoort. Bedankt: voor" Brakel W. van Veen te Eet hen en Drongelen, voor Ermelo N. Warmolts te Be,-r voor Valburg Nahuijs te Zeist, voor Harderwijk G. J. Noomen te Dubbeldam, voor Fijnaart e.a. A. H. Da- val Slothouwer te Kralingen, voor Waddinxveen M. A. van Rechteren Altena te Niglevegt, voor Huizen P. Deetman te Bennekomvpor Woudsend L. H. A. Bahler te Keeteren. Schoonhoven, 3 Augustus. Goe-boter 63 C., Wei- boter S3 C., Kaas 19 tot 35 C. per kilo, Aardappelen f3,50 k 4, Appelen f 3,50 5 4Peren 6 a 6 per mudV Hennep f 17,50 per 50 kilo. Gonda, 4 Augustus. Kaas. Aangevoerd 90 partijen, prijs j 22,50 k 24,50 per 50 kalo naat wicht en qunl.Goe- boter 1,60 1,66, Weiboter f 1,30 a 1,40 per kilo. Magere Varkens 21 tot f35,80, Biggen ƒ21 k 23, Vette Schapen f 17 k 24. Rotterdam, 1 en 2 Augustus. AaJlplvoerd 1 paard, 997 runderen, 201 vette en graskalvereu17 nuchtere kalveren, 604 schapen of lammeren, 250 varkens en 114 biggen. Prijzen: Runderen 1ste qual 70 C., 2de qual. 55 O,, kalveren 1ste qual. 80 C.2de qual. 60 C., schapen 66 O., alles per kilo. Vette wei varkens 46 tot 54 C. het kilo. De prijzen der grasboter waren als volgt: lsté qual. f 58, ïdequal. f50, 3de qual. 54, Weiboter/44en 46. Aangevoerd werden 91/8 en 114/16, benevens 46A4 .stukken van j kilo boter. Tarwe. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Ovei> maassche 10,75 5 11,25, mindere 9 5 10,60. Rogge. Vlaamsche en Zeeuwsche f 7,60 k 8,30, Over- maassebe en Noord- Brqbantsche f 7,30 k8.— Boekweit. Noord-Brabantsche 246 tot /260 per 2100 kilt». Gerst, Winter 5,80 k 6,60, Zomer ƒ5,60 5 6,30. Haver, korte 4,50 5 5,50; lange 3,80 5 5. Paar- denboonen 7,30 5 8,30. tJtreoht, 30 Juli, Ruwarige 12.5 13; Tarwe f 11512. Rogge 7.50 5 9. Nieüwe Rogge 8. Gerst 7 5 7,25 Haver 5 5 6. Boekweit 8 a 8,50. Duivenboonen 8,25 5 9,25. Koolzaad A14.50 5 15. Nieuwe Aardappelen 1,80 5 2,30. Boter 1 5 1,40, Weiboter 1 5 1,20 het kilo. Eieren f 3 5 4 per 100 stuks. Gorinohem1 Augustus. Vee. Prijzenlste qual. f 170^245 2de qpal.130 5165, 3de qual. f 66 a 120; nuchtere Kalvereu 5 5 8; Varken;: vette 48 u 50 C. per kilo, fok varkens vanj) 5 8 weken f 4,5Q 5 7, oudere 10 5 13, weivarkens van ongeveer 40 5 50 kilo ƒ18 5 24. Goeboter ƒ1,60 5 1,70, Weiboter ƒ1,3051,40 per kilo. 'Kipeieren 85 5 95 Ct. de 26 stuks. i Dordrecht, 4 Augustus. Tarwe, puike jarige witte Zeeuwsche, VJaamscbe en O vermaas sclie y 12 5 13, puike nieuwe dito 10,20 5 10,60, goede 9,20 5 9,90, geriilge en blauwe 8,80 5 9,20, Iplandsche Zoiner- Tarwe 9 5 9,50. Rogge, Nieuwe'Zeeuwsche en Vlaamsche 8, mindere dito f7,50 5 7,70. Gerst, Winter en Zomer 5,50 5 6,30. Haver, Nieuwe ln- landsche voeder 4 5 ,4,80, dito dikke 5 5 6. Paardenboonen 8,50, mindere f 8 5 8,30. Zalmviasoherij te Ammerstol. Aan den afslag geweest van 1 tot 6 Augustus72 zalmen, de meeste öt. Jacobs zalmen, prijs van ƒ0,75 tot ƒ1,10 per halve kilogram. KARLSRUHE, 5 Augustus. De Karlt- ruher Zeitung van heden deelt het volgende mede: Volgens alhier ontvangen berichten is de B^densche divisie gisteren voormiddag zuid waarts opgerukt en de Fransche grenzen over getrokken. Haar hoofdkwartier ligt in bet Fran sche stadje Lauterbnrg. Bij eene verkenning aan den linker Rijnoever door onze troepen tot bij Selz is geblekendat atdaaT slechts weinige Fransche troepen zijn. De onzen hebben bij die gelegenheid 30 boo ten buit gemaakt en naar den rechter Rijnoever in veiligheid gebracht. Aan onze zijde zijn één luitenant en twee man gesneuveld en is één man gewond.

Schoonhovensche Courant | 1870 | | pagina 2