immiiws. LAATSTE BERICHTEN. draagbaren de gewonden van het slagveld dra gen; de Barmherzigen Schwestern, die hen ver plegen en die in hare zwarte gewaden en witte kappen aan nonnen, ten pelgrimstocht uitgegaan doen denkende geneesheeren en studenten van de hospitalen eu universiteitenmet wagens vol geneesmiddelen, verbanden draagbaren enz., en eindelijk geestelijken van elke godsdienstovertui ging tetwijl de raarsch besloten werd door een corps //doodgravers," eveneens onder kommando. Bij zijn bezoek aan het slagveld zag hij overal waar een gesneuvelde Pruis begraven was, het naaldgeweer van den gevallene, met de ba jonet in dpn grond gestoken, om het graf aan te duiden. Daar waar 5 naaldgeweren, met de baionet tot wortel, geplant warenlagen 5 Duit- Bcners begraven, en onder de honderden graven waren er met opschriften als deze: »Hier ruhen in Gott28 Preussen, 69 Franzosen. Grab N°. 4." De Daily News bevat een verhaal, hod het aan de Badensche troepen onlangs gelukte, te Hagenau een spoortrein met Fransche sol daten gevangen te nemen. De Duitschers had den Hagenau bemachtigd, en natuurlijk den Franschen telegrafist door een Duitscher doen vervangen. Deze ontving een telegram van den kommandant van Straatsburg waarin hij vroeg vla alles veilig, kunnen wij troepen zenden?" De Dnitsche telegrafist antwoorddevouioui I" Een uur later kwam een trein met 1000 Fran- achen te Hagenau aanvanwaar zijzonder dat men hen liet uitstijgen, met pak en zak direct naar Berlijn geëxpediëerd werden. Te Keulen zijn 400 Duitsche huisgezin nen, die te Parijs woondenaangekomendaar zij, tengevolge van de bevelen, die uitgevaardigd zijn bij het verklaren van Parijs in staat van beleg, laatstgenoemde stad uitgezet zijn. In Mainz liggen zeer vele Fransche ge wonden. Vooral vele gewonde Turco's, van wier woestheid de zeldzaamste staaltjes verhaald worden. Zoo had een Turco zijn zoo even ge amputeerde vingers der eene hand met de andere verachtelijk weggesmeten. Onze soldaten zijn het alle» daarin eens dat zijevenals de Zouaven, geen vuur vreezen, maar er regelrecht tegen in loopen. Omtrent de door hen op het slag veld betoonde wreedheid heerscht echter een ai- gemeen afgrijzen. Volgens zeggen der soldaten hebben zij dan ook van hooger hand bevel ge kregen: alle'óp het slagveld liggende Turco's, gewond of niet, zonder genade te doen dooden. Over de Turco's wordt uit Frankfort geschreven dat zij een dubbele wacht noodig makennooit zag men dierlijker gezichten. Bij enkelen leest men de sluwheid op het gelaat; het zijn over het algemeen oude soldaten met de madalje van 1859. Pruisische en Beiersche soldaten verze keren, dat zij acht gevangen genomen Beieren de handen afgehakt hebben. De monsters, die| dit deden, werden op hun beurt gevangen, en toen de Duitschers hunne verminkte kameraden gewaar werden, met bajonetsteken afgemaakt. De Times ontraadt den Pruisen de annexa tie van den Elzas, daar dit een voortdurende^ vrede zou beletten. Het blad noemt als scha devergoeding van oorlogskosten 40 raillioen pond sterlint;De Morning Post houdt het er voor dat er nog geen kans van vrede is. In de nabijheid van Metz hebben de Pruil sen dezer dagen een Fransche ambulance, bel staande uit 15 officieren van gezondheid, 9(| oppassers, 16 paarden en 8 voertuigen in haul den gekregen. Het gansohe personeel was aanvan| kelijk naar Keulen gedirigeerdaldaar aangekomen werden allen in vrijheid gesteld en is het hun vergund over België, dat zij doortrekken, naar Frankrijk terug te keeren. Men verzekertdat prins Albrecht vap Pruisen, die de ruiterij aanvoerde, in het gevecht op 11. Dinsdag gesneuveld is. Deze Prins wajs dc oudste zoon van Prins Albrecht van Pruiseiji en Prinses Marianue der Nederlanden, en gel- boren in 1887. In eene 11. Maandag-avond gehouden ver gadering werd alhier een hulpcomité van de vereeniging /'Het Roode Kruis" geconstitueerd. In het op die vergadering aangenomen regle ment, 't welk aan het hoofdbestuur ter goed keuring is gezonden, wordt bepaald dat het bestuur dezer afdeeling zal bestaan uit 15leden, waarvan 7 dames, terwijl de contributie voor de leden op een minimum van 1 is gesteld. Het bestuur der afdeeling is samengesteld als volgt: de heeren Dr. A. J. Oort (President), Dr?A. J. P. de Wilde (Vice-President), B. J. R. Engelbregt (Secretaris)L. Akkerhuijs, JEz. (Vice-Secretaris)L. R. van Sandick (Penning meester), G. H. Westbroek, A. Denekamp, en C. J. F. van den Braaken de dames D. H. de Wilde-Jacobsen, G. W. Oort-Fangman G.' W. H. Westbroek-Mourix Kuijpers, A. Na- hiiijs-Merens, A. J. Collard, J. E. Meuleman en J. M. C. Kooiman-Schepp. De afdeeling telt thans 92 leden, waaronder 28 dames. Woensdag-namiddag, ruim half 3, viel het zoontje van den heer A. Moes, dat bezig was met visschenin de Zevender, bij de openb. school. De sterke stroom had het knaapje al tot op een belangrijken afstand medegevoerd, toen het aan den zoon van Okhuijzen, die juist aan de overzijde in den tuin werkzaam was, gelukte het kind uit dien uiterst gevaarlijken toestand te redden. In den loop dezer week zijn op nieuw 6 jongelingen bij de Art. Instr. Kompagnie alhier aangenomen. Woensdag avond viel een zoontje van J. van Dam alhier in de Havensloot, en werd door P. Prast niet zonder inspanning geluk kig gered. In de vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 11. is besloten als leden voor het college van zetters voor te dragen de hee ren C. J. F. van den Braak, C. Hooghwinkel, S. E. van Nooten, J. M. Lazonder, E. E. üe- neknmp, P. Greup, H. J. E. Groeneveld v. d. Kop eu Mr. L. Slingeland. Z. M. heelt aan G. J. Verwey, opzijn verzoek, een eervol ontslag verleend als plaats- verv. kantonr. te Sliedrecht. Bij Zr. Ms besluit van 6 dezer is, met wijzi ging van art. 1 van het kon. besluit van 5 Sept. 1830 No. 98, regelende de schadeloos stelling welke aan df leden der schutterijen zal worden verleend, ingeval zij door het vertrek der militaire garnizoenen of uit eenigen an deren hoofde, op last der hiertoe bevoegde au toriteiten, in de verplichting komen wachten van 24 uren waar te nemen, goedgevonden, dat die vergoedingen, te rekenen van 22 Juli jl.voortaau zullen zijn als volgt: voor een onderofficier 1,70, voor een korporaal ƒ1,20 en voor een tamboer of schutter ƒ1. Omtrent het door eenige bladen mede- reelde gerucht als of besloten zou zijn om gehuwde militiens der opgeroepen lichtingen weldra met verlof huiswaarts te doen keeren verneemt men het volgende: Terwijl op vroe gere aanvragen om verlof voor gehuwdenmet het oog op de tijdsomstandigheden, steeds on voorwaardelijk afwijzend is beschiktmoet dezer dagen op vernieuwde aanvragen zijn te kennen gegeven, dat, bij gunstige verandering van de omstandighedende gehuwde militiens het eerst aan de beurt zouden zijn bij eventueele toe kenning van verlof. Uit een schrijven van onzen gezant te Berlijn blijkt, dat aan de directeuren der dou anen te Keulen en Hannover de noodige beve len zijn gegeven voor het verleenen van vrijen uitvoer van steenkolen, bestemd voor Nederland- sche spoorwegen en fabrieken, tegen eenvoudige afgifte, aan het kantoor van uitvoer, van een certificaat van het plaatselijk bestuur in Neder land, waaruit blijkt, dat de steenkolen ter be stemder plaatse zijn aangekomen. Zondag-middag is te 's Hage het bericht ontvangen, dat de expeditie van het Haagsche comité van het Roode Kruis met al haar ma terieel in goede orde te Luxemburg is aange komen. Het Jov/rnal de Lïège meldtdat dezer dagen een gezelschap van 20 Nederlanders, onder welke 6 dameste Luik is aangekomen door de vereeniging Het Roode Kruis naar het oorlogstooneel gezondenten einde hulp aan de gekwetsten te brengen. Twee waggons waren opgevuld met alles wat zij tot bereiking van hun doel noodig hadden. Het blad zegt verder: *Wanneer zullen wij ook in België zulk een edel streven te vermelden hebben?" De Van 's HAGE vertrokken expeditie van het Roode kruis heeft van haar aankomst te Luxemburg kennis gegeven aan de Fransche en Noordduiteche regeeringen, en is daarop door de Noordduitsche autoriteit uitgenoodigd om zich naar Saarbrück te begeven, waar eene groote menigte gekwetsten bijeen is. Aan die uitnoo- diging is gKflg gegeven en jl. Maandag zijn onze landgenooten naar Saarbrück vertrokken. De arr. rechtb. te GORINCHEM heeft voor de vaceerende plaats van lid in dat col lege opgemaakt de navolgende aanbeveling, als mrs. J. van HeukelomH. W. de Basjhr. O. Q. van Swinderen, subst.-griffiers bij de recht banken te Leiden, Haarlem en Arnhem. Zondag zijn door Utrecht ruim 200 paarden gepasseerd, die voor rekening van de regeering bij verschillende landbouwers waren opgekocht. Dinsdag-middag ten 121/» ure ^rak te ASPEREN een hevige brand uit. 6 woon huizen met een tiental hooibergen werden iu een paar uur tijds een prooi der vlammen. Een 4tal spuiten van andere gemeenten waren spoedig ter plaatse aanwezig, welke, met de spuit der gemeente zelve, den verderen voortgang aer vlam men snuitten; ook de bezetting van het fort nam deelzoowel om de orde te handhavenals om het blusschen van den brand te bespoedigen; de verbrande gebouwen waren tegen brandschade verzekerd. SoheUuinen, 18 Aug. Zaterdag 11. zijn de appels en peren van de verschillende boom gaarden alhier verpacht aan den boom tegen 2 het mud. Een der boomgaarden, nog geen hectare (bunder) groot, is verpacht voor 815 behalve de onkosten. Hoog-Blokland, 14 Aug. Heden maakte onze predikant, de heer P. N. Pikaar, ons bekend, eene beroeping te hebben ontvangen naar de ge meente Zuid-Beierland. Gouda, 18 Aug. Ten gevolge van het niet tijdig verleggen van het wisselspoor is Woens dag-morgen, nabij het station alhier r een trein tegen een locomotief geloopen, waardoor een conducteur en enkele passagiers lichte wonden bekomen hebben, en aan de locomotieven be langrijke schade is toegebracht. Aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs alhier is provisioneel aangesteld de "heer Verheul, hulponderwijzer te Naaldwijk, en wel om dienst te doen voor een hulponder wijzer, die reeds sedert Januari door ziekte zijne betrekking niet heeft kunnen waarnemen. Bergambacht, 17 Aug. Heden werd al hier een huwelijk door echtscheiding ontbonden. Op eene te Jaarsveld jl. Dinsdag gehou den vergadering van het college van den Lek dijk Benedendams en van den Useldam is benoemd tot kameraar de heer L. A.* van der Voort te Zaandam, in plaats van wijlen den heer G. van Tuijl. Door de aardbeziën-compagnie te Boskoop zijn in het afgeloopen saisoen verzonden ruim 450,000 potten aardbeziën. Door haar is ont vangen ruim f 21,000waaronder ook is be grepen de opbrengst der door haar verzonden bessen enz. De pluk der aardbeziën was zeer overvloedig. Langs den Rijnspoorweg passeerden te Arnhem een aantal Duitschersdie Parijs heb ben moeten verlaten. tn de Heer-Hugowaard bracht Zondag een hulponderwijzer een bezoek aan den zoon van een landman. Een geweer, gebruikt om de vogels uit den moestuin te jagen, trekt zijn aandacht, en hij neemt het spelende ter hand. De jonge landman verzekert hem, dat het geweer door hem zelveu is afgeschoten. De hulponderwijzer richt daarna het geweer op den vriend, haalt gekscherende den naan over en een duchtig schot brandt los. De va der had een oogenblik te voren het geweer geladen. De jonge landman stortte stervende op den schoot zijner moeder. Men verneemt dat de persoon, die de onschuldige oorzaak is van zijnen dood, ten gevolge van schrik en ontsteltenis, ernstig ongesteld is. Polsbroek, 19 Aug. De heer Maarst uit Opperdoes zal zich met 1 Sept. alhier als ge neeskundige vestigen, en is tevens benoemd tot Gemeente-geneesheer. Hoornaar, 20 Aug. Yoor mi8® ds8en hsd neb alhier een bijna vijfjarige oom met rijn ruim eenjarig neefle te dicht bij het water gewaagd en was bet neefje al spelende in een moddersloot ge- raakt Zonder de hulp van oom zou neetje waarschijnlijk gestikt of verdronken zijn. Hoe wel niet sterk genoeg om het kind er uit te balen; hield hij het toch bij het'hoofd goed vast en boven water. Gelukkig kwam de dienst meid op het angstig geroep van: «Kom maar hier Kornelisje, kom maar hierl" toesnellen, greep het kind en verloste zoo beiden uit een dreigend gevaar. Men weet dat het oude hoor voor eenige weken hier en in de naburige gemeenten voor 22de 500 kilo opgekocht werd om in pakken van 100 kilo geperst naar elders verzonden te worden. Sedert kwam er echter eene belang rijke daling in dat artikel, doch thans wordt met hetzelfde oogmerk weder 20 door de opkoopers besteed. Albiaaserdam, 17 Aug. Heden werd de 22-iarige jongeling ter aarde bestelddieeergis- teren, terwijl bij werkzaam was aan het in aanbouw zijnde clipper-fregat op de werf van deu heer Smit alhierdoor een val het leven verloor.^ diner week had een der dek- knechts van de stoomboot Schoonhoven het on geluk in de rivier te vallen. Op het herhaald geroep van den kapitein «zwemmen 1 zwemmen 11 had de drenkeling, hoewel een goed zwemmer, op het oogenblik op eigen hulpmiddelen met bedacht, het te danken dat hij gered werd. Te AMSTERDAM is, naar men zegt, een geheele trein met Israëlieten uit Parijs aan gekomen, die meenden lijf en goed in veilig heid te moeten brengen, met het oog op den loop der gebeurtenissen. Dinsdag hadden te WOERDEN de hard draverijen, gegeven door de Afd. Woerden en omstreken dér HoU. Maatschappij van Landbouw, plaats. Aan de voormiddag-harddraverij, voor baardar, welke nimmer een prijs gewonnen had den, namen er 12 deel, en werd de prijs, eene fraaie pendule, behaald door den bruinen ruin Hosanna, eigendom van en bereden door H. Blonk van Hazerswonde. Op de namiddag-hard draverij voor paarden van zessen klaarwas het concurreerend getal 15, en viel de prijs, een zilveren bouilloir, ter waarde van 225ten deel aan den zwarten ruin de Boer, eigenaar J. Metz te Waddmxveen, bereden door den pikeur J, Bos, en de premie, twee madera-karaffen met zilver limonteerdaan den zwarten ruin de Kam pioen, eigenaar J. Boele te Watergraafsmeer bereden door den pikeur P. H. Bromberg. Aan- gen aam zomerweder begunstigde dit volksfeest. Door den gemeenteraad te AMSTERDAM is besloten de kermis aldaar te doen doorgaan, Het N. en A.-blad van Gorinchem deelt het volgende mede In de roeiboot van schip per H. de Weerd is, onder het varen te Bol nes bij Rotterdam een paar dagen geleden een •/alm gesprongeuwelke juist^ drie kilo's Woog. Dit is voorzeker weinig gebeurd. Sinds korten tijd zijn al de stratenste gen enz. der stad CULEMBORG van fraaie naambordjes voorzien, waardoor, vooral aan vreemdelingen, veel gemak bezorgd wordt. Te meer stelt men hierop prijs, daar in vele an dere, zelfs grootere steden, dergelijke naambord jes nog ontbreken. Langerak, 20 Augustus. Heden morgen had een der boerendie ter kaaslevering naar Groot-Ammers deze gemeente passeerde, het ge luk aan een groot gevaar te ontkomen. Door iemand, die een zak over het hoofd had ge slagen, schrikte het paardwaardoor al spoedig wagen eu kaas van den dijk werd geworpen doch slechts twee der kazen vermorzeld werden. Volgens zeggen is de boer iemand uit de bovenwaard. Algemeen trok het de aandacht dat de hulpvaardigheid van vfelen zelfs met geen //bedankje" werd beloond. De Berlijnsche Montag-Zeitung bevat het volgende telegram: vSt. Helena den 7den Aug. Men is bezig met schoonmaken." KANTONGERECHT. Bil vonniwen wmn den 2.Augu.tu. jl. wmn het Kanton gerecht te Schoonhoven sijn veroordeeld de na te noemen personen te weten i 1 Nijs Oldenburg, goudsmidsknecht te Schoonho ven,' wegens de overtreding van bij onvoorzichtigheid vuiligheden op iemand te werpen, tot eene geldboete van 0,50 of eene subsidiaire gevangenisstraf van I da|; Cornelia Oostrom en Cornelia de Wit, dienst boden te Schoonhoven, wegens de overtreding van het uitslaan van karpetten en kleeden op de openbare straat te Schoonhoven, na des morgens 10 uren, ieder m eene geldboete van 1 of subsidiaire gevangenisstraf van 3^ Johannes van Zuilen, schoenmaker te Haastiecht, wegens de overtreding van als geleider euner mot 2 honden bespannen kar, op die kar te hebben gezeten, terwijl de honden niet waren gemuilband, in 2 geld- boeten, ieder van 3, of subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag voor iedere boete. 4. Jan de Bruin, arbeider te Stolwijk, wegens de wanbedrijven van het bevissehen van eens anders nsch- water, zonder voorzien te zijn van eene daartoe be trekkelijke akte, zouder schriftelijk bewijs van vergun ning van den eigenaar van of rechthebbende op dat visohwater, en zulks ingesloten vischtnd; alsmede: 5Jan Johannes Butter, Lz., te Capelle a/d IJ sel, en 6. Pieter van Ipenburg, visscher te Schoonhoven, wegens het bevisscnen van eens anders vischwater zonder voorzien te zijn van eene daartoe betrekkelijke akte en zonder schriftelijk bewijs vah vergunning van den eigenaar van of rechthebbende op dat visohwa- ter, ieder in 2 geldboeten, elk van/3, of eene sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag voor iedere boete. 7. Frank Vermeer visscher te Krimpen a/d LI sel, wegens het wanbedrijf van in gesloten vischtijd aan de daartoe bevoegde beambten het onderzoek tewel" geren of er visch wordt vervoerd, in oene geldboete van ƒ3 of subsidiaire gevangenisstraf van 1 das. 8. Cornelia Collewijn, stoelenmatter te Cnlemborg, wegens de overtreding van zich in kennelijk beschon ken toestand op den openbaren weg te Schoonhoven te hebben vertoondin eene geldboete van 5 of sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag. By vonnisMn wmn 9 Aug. jl. veroordeeld i 9. Gerbert Bakker, arbeider te Haastrechten 10. Martinus of Matthijs Vergeer, slager te Haast recht als het vonnis tegen C. CollewijnNo. 8l Aug. 11. 11. Jan de Graaf, sigarenmaker te Haastrecht, we gens de overtreding van zich in kennelijk beschonken toestand op den openbaren weg te Schoonhoven te heb ben vertoond, en zulks na gedurende 't laatste jaar voor gelijke overtreding te zijn veroordeeld, in eene geldboete van 10 of drie dagen subsidiaire gevange nisstraf. 12. Jan de Graaf l hnvpmrenoemd J we8en8J.de 13. Gerbert Bakker 5 ""eng™0"""1 l o»ertredlug van op straat te Schoonhoven anders dan in de daar toe bestemde Jiakken (urinoirs) te watereu, ieder m een geldboete van 1 of 1 dag subsidiaire gevange nisstraf. 14. Arnoldns Gerardus Smits, te Lekkerkerk, en 15. Adrianus den Oudsten, assuradeur te Lekker kerk, wegens de overtreding van, hoewel daartoe op geroepen, niet te zijn tegenwoordig geweest bij de be proeving der brandbluschmiddelen van de gemeente Lekkerkerk, ieder in eene geldboete van f 1 of 1 dag subsidiaire gevangenisstraf. HERVORMDE KERK. Beroepen: naar Rozenburg A. W. Versprille te Noordelooz, naar Zuid-Beier laud P. N. Pikaar te Hoog-Blokland, naar Qapinge A. C. Duker, vroeger pred. te Geervlietnaar Vliuinge» L. Schouten te Harderwijk, naar Hantum c. a. Chr. Knap te Noord- wijk-B%nue*naar Wijk J. de Jong, cand. Aangenomen: Marken door H. EbbingeOost- zaan door J. C. Pool te Ransdorp c.a., Axel door A. Mac-Pherson te Montfoort. Bedankt: voor Barneveld B. Mossel te Benkum, voor Ovenchie G. Ringnalda te Aarlanderveenvoor Kockengen G. J. Noomen te Dubbeldamvoor Hil versum W. Mense te Bodegraven. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 12. tot den 19. Augustus 1870. Geboren-, Hendrik, ouders J. B. Gnodde en E. Van der Ree.Jan, ouders J. van Drongelen en C. Zoon.—Bastiana Maria, ouders D. Blanken en C. Nobel. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. De Directeur van het Postkantoor te Schoonhoven bencht, dat onderstaande brieven, (verzonden geweest naar België), in de le helft van Mei, wegens ondui delijkheid van adressen of onbekendheid van personen, niet aan de geadresseerden konden worden bezorgd: H. de Haas te Antwerpen. Tellier en Zn. te Beirendrecht. De Directeur voornoemd, NAHUIJS. Zalmviaa oherij te AmmerstoL Aan den afslag geweest van 16 tot 20 Augustus: 74 zalmen, de meeste St. Jacobs-zalmen, en 5 zalmen van de drijfsohoiten, prijs van ƒ0,70 tot ƒ1,00 per halve küogram. IARKTBERICBTEN. Schoonhoven, 17 Augustus. Gocboter 74 C., Wei- boter 66 C., Kaas 22 tot 34 C., kleine Kaasjes 20 C\ per 4 kilo, Appelen f 3 4 4, Peren 4 4 5 per mud, Hennep f 17,60 per 60 küo. Gouda, 17 Augustus. Aan de groote Kaasmarkt, heden alhier gehoudenwerden 226 partijen aangevoerd. Prijzenj 22 4 26puike qunl. 25 a 27,50 per 50 küo. Gouda, 18 Augustus. Goeboter 1,60 4 1,60, Weiboter 1,10 a 1,20 per kilo. Vette Varkens 23 it 26, vette Schapen 20 26. Botterdam, 15 en 16 Augustus. Aangevoerd 909 runderen, 228 vette en graskalveren, 6 nuohtere kalveren854 schapen of lammeren, 319 varkens en 183 biggen. Prijzen; Runderen 1ste qual 72 C., 2de qual. 55 C., kalveren 1ste qual. 80 C.2de qual. 60 C., schapen 65 C., alles per kilo. De prijzen der gras boter wasen als volgt1ste qual. 66, 2de qual. 63, 3de qual./ 60, Weiboter/46en 60. Aangevoerd werden 100/8 en 103/16, benevens 4234 stokken van küo boter. Tarwe. Vlaamsche, Zeeuwsohe, Flakkeesche en Over- maasscbe 10,40 h 11,20, mmdere 9 h 10,20. Rogge. Vlaamsche en Zeeuwsohe 7,40 h 7,80; Over- maassehe en Noord-Brabantsche f 7,10 a 7,50. Boek weit. Noord-Brabantsohe f 255, 257 per 2100 kilo. Gerst. Nieuwe Zeeuwsohe Winter f 6,80 a 6,20, mindere 5,40 a 5,70, nieuwe Zomer f 5,40 h 6,20. Haver. Korte 4,50 a 5,50; lange 3,40 4 5. Paarden- boonen 7,20 4 8. Utrecht, 13 Augustus. Ruwarige 12 418Tarwe 11411,50. Rogge f 74 8,25. Gerst ƒ64 6.50. Haver f 5 4 6. Boekweit 8 4 8,50. Duiven- boonen 8 4 9. Koolzaad f 14 4 15. Groene Erwten 10 4 12. Aardappelen 1,40 4 2,40. Boter 1 4 1,50, Weiboter 1 4 1,30 het küo, Eieren 3 4 3,76 per 1Ó0 stuks. Gorinohem15 Augustus. Vee. Prijzenlste qual. f 165 4 230, 2de qual. 130 4160, 3de qual. 604 125; nuchtere Kalveren ƒ6 4 8,50vette varkens van nl.m. 150 kilo 46 a 48 C. het kilo, weivarkens 18 4 26, fokvarkens van 6 4 8 weken f 3,60 4 6,60. Goeboter,/1,30 4 1,60, Weiboter ƒ1,06 41,10 per kilo. Kipeieren 85 4 90 Ct. de 26 stuks. Dordrecht, 18 Augustus. Tarwe, puike jarige witte Zeeuwsohe, Vlaamsohe en Overmaassche J 11,70 a 12,50, puike nieuwe dito 10 4 10,30goede 8,90 4 9,60 geringe en blauwe 8,50 a 8,90Zomer-Tarwe 8,70 4 f y^o. Rogge, Jarige Zeeuwsche en Vlaamsche /7 a f 7,50, nieuwe dito en Overmaassche 6 4 7. Gerst, Winter zakmaat 5.50 4 6,40gestort 6,40 4 6,80, Zomer zakmaat 6,30 4 6. Haver, Lnland- sohe voeder 4 4 4,80, dito dikke 6 46 Paar- deuboonen. Puike 8,50, mindere f 8 4 8,30. CORRESPONDENTIE. Y maakt de bevoegde autoriteit opmerkzaam op den zeer bouwvalligen toestandwaarin een muur aan het noordeinde der Koestraat verkeert. Reeds geruimen tijd is deze muur gevaarlijk voor de voorbnganger» en niet het minst voor de kinderen, die in de nabij heid daarvan gewoonlijk spelen. Het ware wensohehjk, dat, ter voorkoming van ongelukken, die maar zoo spoedig mogelijk werd hersteld. Berlijn, 19 Aug. Groote zegepraal onder aanvoering des konings, door Z. M. aan de ko ningin aldus geqield«Bivouac bij Bezonville, 18 Aug., 's avonds 9 ure. De Fransche armee is heden onder mijn opperbevel in eene zeer sterke positie ten westen van Metz aangetast. Na eene bataille, die negen uren heeft geduurd, zijn de Franschen totaal geslagen, van hunne communicatiën afgesneden en naar de zijde van Metz teruggeworpen." KARLSBUHE, 19 Augustus. Heden och tend ten 7 ure begon het beschieten van Straats burg van den oever dezerzijds bij Kehl. Het duurde tot 12 unr en werd ten 8 ure hervat. Het vijandelijk vuur richtte te Kehl geen on beduidend nadeel aan. ROME, 18 Augustus. Men zegt hier, dat de pauselijke nnotius van Weenen zal worden teruggeroepenten gevolge van de opheffing van het concordaat door de Oostenrijksche regeering. KEULEN, 19 Augustus. F,r schijnen vre desvoorslagen van Engeland in 't hoofdkwartier te Herny aangekomen te zijn. De Koning heeft er op geantwoord, dat hij slechts een vrede wilde sluitenwelks bestaan voldoende gewaarborgd zou zijn, zoodat een aanval van Frankrijk als deze in 't vervolg onmogelijk zou wezen. PARIJS, 19 Augustus. Het legerkorps, dat onder bevel van generaal Dooay is gevormdis van Bplfort, ten zuiden van Colmar, ovpr Parijs, naar het kamp van Chhlona opgerukt.

Schoonhovensche Courant | 1870 | | pagina 2