st ff' i BUITENLAND. BINNENLAND. P '—Men bericht, dd. 8 dezer, dat de ver kiezingen te Parijs zonder eenige rustverstoring hebben plaats gehad. Men onderstelt, dat Thiers, Victor Hngo, Louis Blanc en Belescluze zijn gekozen. Tnssrhen von Bismarck en Favre is een overeenkomst tot stand gekomen, betreffende het verlengen van den wapenstilstand. - Volgens de mededeeling van verschillende dagbladen is de oorlogsschatting van Parijs thans bepaald op 53 millioi n thalerwaarvan 40 millioen vöor den TCoorddujtschen Bond en 13 milliotm voor Zuid-Duitschland. Gambetta heeft aan de prefecten en on derprefecten by circulaire doen weten, dat hij zijn ontslag neemt. - Met de Fransche oostarmee onder Bour- baki, die onlangs de ZwiUersche grenzen over trok, en daar krijgsgevangen gemaakt werd, zag het er volgens de Zwitsersche bladen treurig uit. Men meldt daaromtrent het volgende?: In'de straten van Neufchfltel hoorde men den ganschen nacht van 1 op 2 Februari den stap van de binnenrukkende scharenEn hoe zagen zij er uit! Vuile mutsen bedekten den ongelukkigen het hoofd, en aan de half- ontbloots lendenen fladderden de vaneengereten kleêren, waarin geen fatsoen, geen stofsoort, geen kleur meer te ontdekken was. Welke treu rige verwarring in de nederlaag! Geen ver- deeling meer! Alles woest dooreen gemengd. Mobieleu loopen naast liniesoldateu en in hun midden draven 'de vermagerde artillenepaarden, met de uitgehongerde artilleristen er op, die hier en daar voor soldaten van een ander wapen hebben piaats gemaakt. Dan komt de cavalerie, op rossen, die wemig meer vertoonen dan vel en beensidderend op de dunne beenen en he- vig snuivend. Nenfchktel gelijkt op een kamp. Van alle kanten wordt spijs, worden kleeding- stukken aangevoerd', de gastvrijheid der inwo ners van Neufch&tel is onuitputtelijk. Aan de deur van den Temple Neuf verdringt zich een lange rij van dames, die den daar verpleegden koffie, soep, chocolade, brood en wat al niet meer toedienen. In de kerkwaar anders de vromen vergaderen vindt men nu eeu verza meling van uitgehongerde soldaten, die den kansel met hun ranflsels behangen en zich als razende dieren werpen op den hun voorgehou den kost. Sommigen, die den eersten aaudrang der verwaarloosde maag hebben gekeerd, ver wijderen zich naar een der hoeken van de zaal, waar anderen hun reeds zijn voorgegaan, om brieven, met tranen bevlekt, aan ouders, vrou wen, trekkingen of vrienden te zenden. Ve len kunnen of willen niet schrijven 'en laten het doendoor ettelijke barmhartige Zwitsersche da mes, die den liefderijken plicht met ijver ver vullen. Men bericht, dat de vredesvoorwaarden niet zoo zwaar zullen 7.ijnals opgegeven wordt. De oorlogschatting zou op een milliard francs worden gesteld, en geen pantserschepen gevraagd wordentenzij om een deel der schattingje be- tftlen. Meer grondgebied dan de Elzas en Lo tharingen zouden de Duitschers niet eisclien. Te Darmstadt is gisteren, Vrijdag, des morgens ten 5 u. 85 m. een hevige, van on deren naar boven gaande, aardschok waargeno men, welke 4 seconden aanhield en tevens van een golvende beweging vergezeld ging. Ten 5 u. 45 m. volgde-een schok, die iets lichter was. De runderpest heeft zich ook in Belgie, in deonroiddillijke nabijheid van Gent, op twee stallen geopenbaard. SCHOONHOVEN, II Feb. In de zitting van den Gemeente raad alhier, op 80 Jan., is besloten een geld- leening van f 10.000 tegen 5°/0 aan te gaan bij de Vereeniging voor Gemeente-crediet te Am sterdam. De Heer J. J. Koning, Medicinae Doctor alhierzal deze gemeente roet der woon verlaten en heeft diensvolgens zijn ontslag ver- iocht als stedelijk Heel- en Vroedmeester. De Gemeenteraad heeft ia hare zitting van 7 dezer tan Dr. Koning een eervol ontslag verleend, ert een oproeping gedaan van doctoren die ge negen zijn de ar uenpraktijk dezer gemeente op zich te nemen, tegen een jaarwedde van f 600. Sedert gisteren is het water al hier 10 centimeters gevallen. Thans geschiedt de overtocht nog met ijsschpitenmaar blijft de strenge vorst nog een paar dagen, aanhouden, dan kan de rivier weder met vrachtwagens worden gepasseerd. Het Rijkstelegraafkantoor te Vreeswijk is/ voor den duur der buitengewone riviercorrespondentie, ook tijdelijk voor het al gemeen verkeer geopeud. üp de berichten wis seling met de over-ge Nederlandsche kantoren is het uniformtarief vair 0,30 per enkelvoudig telegram van toepassing. 'Uit Dordrecht schrijft meu •-* Woensdag zijn op de Nieuwe Merwede een mijn van 300 kilo's en 5 kleine van 25 kilo's buskruit gesprongen, welke door sterke dreuning vele scheuren in het ijs veroorzaaktenvan de 14 torpedo's, op den 7den dezer gesprongen, zijn slechts l mislukt; de gaten daardoor geslagen zijn van 10 tot 18 meter opening, welke zich echter ten deele m<t het verbroken ijs weder vulden. De scheuren hadden een lengte van 50 tot 80 meter. In de Dordr. Cour. leest men daarover het volgende: Nadat 11. Vrijdag en Zaterdag op den benedenmond der Nieuwe Merwede proeven zijn genomen met het springen van torpedo's ten einde te onderzoeken wat hiermede aan de ijs verstoppingen te doen is, hetzij met kleine of grooter ladingen buskruit, en onder welke om standigheden b. v. met ladingen van 25, 50 of 100 kilo, eu al of niet op den bodem der rivier of tegpn het ondervlak van het ijs, heeft dit, ofschoon na vier proeven gieu gewenscht resultaat gevende, evenwel toi de kennL geleid, dat met 2 it 3 rijen torpedo's op afstanden van p. m. 30 meter uit elkander, met ladingen van 25 kilo, het ijs zoodanig loa te rnaken is, dat het, met sterkeu aandrang van stroom, zal doordrijven, daar elke torpedo het ijs een cirkel van p.tu. *0 meter omhoog wcrpi of losbreekt. Maandag is dan ook, onder directie van den heer J. van der Toorn,'ingenieur van den wa terstaat, en onder de leiding van twee olöeieren der torpedo-kompagniehiermede v jortgegaan, terwijl ook bovendien met de raderstoomboot //Hellevoetsluis" pogingen werden aangewend om de ijsbezetting los te maken. r Te Streefkerk heeftop Maandag, 6 dezer, door de leden van het Burgerlijk Arm- bestunr en de Diakenen der Hervormde ge meente aldaar, een inzameling van liefdegiften aan de huizen der ingezetenen plaats gehad, tot het doen van buitengewone bedeeling aan de armen, welke collecte de belangrijke som van f 414.65 heeft opgebracht. Ds. A. F. Simons werd Zondag morgen als predikant bij de Herv. Gem, te Berg-Ambacht bevestigd door den consulent, Dr. W. A. Terwogt, van Ammerstol, die bij zijne leemde de tekstwoorden koos: Joh. 13 vers 15 en 16. Des namiddags hield de nieuwe leeraar zijne intreêrede^ naar aanleiding der tekstwoor den: Hand. 4 vers 12. Nooit vulde grooter schare het ruime kerkgebouw, dan dien dag het geval was. Eergisteren leed de gemeente Ou dewater een groot verlies in het afsterven van een zijner meest geachte en nuttige medeburgers, den heer A. C. van Aelst Senior, eerste wethouder der gemeente. Door velen zal zijn verlies diep worden gevoeld. Waar van Aelst helpen kon, liet hij zich zelden onbetuigdmenig particulier, menige inrichting zou hiervan kunnen getuigen. Bij het vermogen te kuuuen helpen, voegde hij zoo gereeddijk den wil zulks te doen, waardoor hij terecht eeu toonbeeld voor andere gegoeden mocht heeten. De vereeniging tot het gouden vnn volkvooriezmgen, onder de zinspreuk//Uit spanning na Inspanning", te Stolwijk, hield Za terdag eene vergadering, waarin de heer G. de Vreugt als spreker optrad. Het onderwerp zijner rede was «Nommcr één". Deze humo ristische lezing, welke zich op een zoo uitge breid veld bewoog, werd met onverdeeld genoe gen aangehoord. Te Utrecht zijn Do'nderdagl8 pokzieken aangegeven. In de zeven dagen van Woensdag 18 tot Woensdag 25 Jamjari jl. ber den 189, in de daaropvolgende zeven dagen, 25 Jan. tot 1 Feb., werden 153, en van Woens dag 1 tot Woensdag 8 dezer wérclen 134 pok- zieken aangegeven. Ook in de beide gemeenten Ou derkerk en Krimpen a/d IJsel heeft zich de kinderziekte vertoond, terwijl te Krimpen a/d IJsel in één huisgezin twee sterfgevallen daar aan hebben plaats gehad. Tot Notabelen der Hervormde gemeente te Ouderkerk a/d IJsel zijn herbe noemd de aftredende heeren E. Hoogendijk Hz., C. van Duijvendijk en G. van Holst, Te Hnrdinxveld is tot lid vao den gemeenteraad gekozen de heer C. de Jong Senior Pz. Donderdag-avond werd te Ou dewater van wege «liet Nut" eene vergadering gehoudenwaarin de heer J. Kiewiet de Jonge als spreker optrad. Het onderwerp van zijne beschouwing was het leven en werken van G. Groote, een man, die zich zoo geheel en al op het gebied bewoog der Maatschappij irtot N. v. 't A niettegenstaande drie eeuwen hem scheidden van de oprichting dier Maatschappij. De longziekte onder het vee, die den bouwman H. le Amcide successievelijk reeds drie pinken en drie kalfkoeien heeft ont nomen heeft op nieuw een kalfkoe aangetast en doen bezwijken in den stal van genoemden landbouwer, die nu bijna van al zijn vee is beroofd. Op andere stallen aldaar heeft zich tot heden nog geen spoor van de gevreesde ziekte vertoond. In de 5e leesvergadering gedu rende dezen winter, van de vereeniging«Win- terlezingen" te Berg-Ambacht, trad de heer J. Bander als spreker op. In zijne rede verge leek hij het beloop van liet meuschelijk leven bij dat van het bekende «Ganzenbord." Tot veie, zoo ernstige als komische, opmerkingen gaf dit aanleiding. Met onverdeelden bijval werd de spreker door het publiek aangehoord. Dit. was ook het geval met de daarop volgende bijdragen in proza en in dichtmaat. Sedert de afmaking der door longziekte aangetaste koe bij den bouwman Kortenhoeve te Gorinchem, nu 14 dagen ge leden, heeft zich daar geen enkel geval dier ziekte meer voorgedaan. Moge het zoo blijven! Door den gemeenteraad van Haaf- ten (Gelderland) is met algemeene stemmen tot hulponderwijzer benoemd de heer M. Muller, thans hulponderwijzer te Ammerstol. Gisteren heeft het college van den Lekdijk benedendams en van den IJseldam in het Dijkhuis te Jaarsveld zitting genomen. Ds. E. A. G. van Hoogenhuijze te Heino, heeft voor de hem uit Oudewater gedane toezegging van beroep bedankt. - Ds. E. A. La zon der te Berk el ii beroepen te Jaarsveld. LI. Dinsdag-avond werd te Oude water door de heeren J. van 't Kruijs, J. K. de Jonge en de Znngvereeniging «Caecilia" de aangekondigde Soirée Musicale, ten voordeele der armen gegeven, die, door eerf talrijk pu bliek bijgewoond, ten zeerste aan de verwach ting heeft beantwoord. Na de flinkfe uitvoering van het programma werd door menigeen nog een aardig toegiftje ten beste gegeven. Ge noemde lieeren en de Zarigvereenining' hebben deze hunne navolgenswaardige daad door een ruime opbrengst bekroond gezien. Naar men verneemt, zal te Gorin chem weldra tot de aanbesteding van het bou wen der Hoogere Burgerschool op de Kalkhaven overgegaan worden. Te Molenaarsgraaf zijn in het afgeloopen jaar geboren' 19 kinderen (8 mann. en 11 vrouw.) en hebben 20 sterfgevallen (9 mann. en 11 vrouw.) plaats gehad, terwijl 8 hu welijken zijn gesloten. In Januari werd de school bezocht door 65 leerlingen (40 mann. 25 vr.). In April idem. In Juli door 69 leerlingen (43 mann. en 26 vr.). In October dobr idem. Op den 31sten D<#. was de bevolking 456 zielen, Blijkens het jaarverslag van het Consulaat-Generaal der Nederlanden te Londen werden in 1869 uit Nederland te Londen in gevoerd: 48925 ossen of koeien; 2^041 kal veren; 207280 schapen en 11240 varkens. Naar men verneemt, is door den heer J. H. van Santen, te Krimpen a/d Lek, een buis aan de Kranskade te Utrecht aange kocht, ten einde voor kantoren enz. te worden ingericht, voor zijn met Maart a. s. te ope nen stoombootdienst van Utrecht op Vree land. Deze onderneming, die dagelijks vaart en alle plaatsen langs den Vechtkant aandoetbe looft gunstige resultaten op te zullen leveren. Op 91-jarigen leeftijd overleed Maandag te Leiden prof. W. A. van Hengel. Nog onlangs was hij van een erustige on gesteldheid hersteldmaar thans ontzonken hem plotseling de krachten. Gedurende 85 ja ren onderwees hij de theologische wetenschap pen, eerst aan het atheneum te Franeker, ver volgens aan dat van Amsterdam, en, sedert 1827, aan de hoogeschool te Leiden nadat hij voor het hoogleraarsambt aan de Utrechtsche Hoo geschool had bedankt. In 1850 werd hem, we gens zeventigjarigen leeftijd, het emeritaat ver leend zoodat hij nog een twintigtal jaren van de eervolle rust genot mocht hebbeg. Zijne rust was echter een werkzame rust. Helder van hoofd, krachtig van lichaam en warm van hart, bleef hij zich wijden aan de belangen der kerk en van 't algemeen. Hij was medebestuurder en secretaris van het Haagsche genootschap en lid der O. I. Commissie. Velen was hij een trouwe vriend, en vooral jonge menscben von den in hem een warm en belangstellend raads man en wegwijzer op hnn levenspad. Dr. G. J. Teljer te Jutphaas schrijft in een artikelvoorkomende in liet Utr. Dagbladomtrent de koepokinenting de volgende behartenswaardige regelen. «Gedurende mijne meer dan vijftigjarige prak tijk Nmag ik, ook vooral met betrekking tot de koepokinentingop ervaring roemen, en dan verklaar ik: 1. Dat eene goed volbrachte vaccinatie mij altijd gebleken is een volkomen praeservatief te zijn tegen de zoo afschnwelijke pokziekte. 2. Dat de raensch zich bij God strafwaardig maakt door het veronachtzamen of moedwillig verwerpen van zulk een heerlijk voorbehoedmid del, dat Hij ons geven wil, en waardoor de liefderijke Hemelsche vader ons juist het bewijs geeft, dat Hij zalft terwijl Hij kastijdt. Daarenbovenwanneer de koepokinenting wer kelijk zulk een //duivelsch" kwaad was, als.in de laatste dagen door zoo velen werd beweerd, dan moesten immers zij het meest gestraft wor den j die gevaccineerd waren. En de ondervin ding bewijst juist het tegendeel; want evenals bij vorige epidemiën, worden ook nu de niet- gevkccineerden door de pokziekte hevig aange tast, terwijl de goed gevaccineerden bf geheel bevrijd blijven, of slechts in zeer lichten graad doof haar worden aangedaan. Geliefde MedemenschenWordt dus de kans op levensbehoud in zoo groote mate vermeer derd, en het gevaar voor levensverlies in die zeilde mate verminderd door zulk een eenvoudig middel, dat Gods liefde ons gaf, laat u en de uwen dan behoorlijk éénmaal en, zoonoodig, meermalen vaccineren." Dinsdag-avond had te Meerkerk een vergadering plaats van de afdeeling Meer kerk, Ameide c. a." der maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Als spreker trad op de Heer Berckenhoff uit Ameide. ZEd. hield een le zing over: «de Beschaving" en over de vraag: «vfrat is beschaving?" Van de Egyptenaren, Grie ken en Romeinen kwam de spreker tot het Christendom, verder tot de hervorming en ein- délijk tot het protestantisme. Den tegenwoor- digen tijd beschouwendewees de spreker er op, dat de twee natiën, die voorgaven aan hét hoofd der beschaving te staan, thans bezig zijn om alles, wat naar beschaving gelijkt, met voeten te treden en, hij eindigde met de vraag: wat is beschavingP Hij wanhoopte echter niet aan een eindeiijke overwinning der be schaving. De Heer Schuld trad na hem op, met een proeve voor een volksvoordrachtgetiteld«het nut der Weelde". ZEd. schetste door voorbeel den, uit het dngelijksch leven genomen, het nut van een geoorloofde weelde, doch waarschuwde tevens tegen de gevaren van ongeoorloofde weelde, dat is die, welke gepaard gaat met uitgaven boven vermogen. Het is te bejammeren, dat deze vergadering zoo weinig bezocht waswant beide sprekers hadden verdiend door een groot publiek gehoord te worden. Voordracht en vorm waren aange naam, en beide stukken gaven blijk van de gelijke studie. De Heer van Maanen, van Nieuw- land, gaf nog een ongetiteld stuk ten beste, in houdende«wat is, wijsheid en kennis zonder deugd P" Ook dit 'stuk gaf den hoorders vele aangename oogenblikken, en werd met ernst en genoegen aangehoord. Met spanning en angst ziet men in de geheele Bom meier waard het losgaan van het ijs in de rivieren tegemoet, daar de ram pen van 1861 nog mach in het geheugen liggen. Te Wijngaarden zijn in 1870 ge boren 8 mann. en 8 vrouw.; overleden 7 mann. en 8 vrouw.; huwelijken 7. Bevolking op 81 Dec. 367 zielen. Zoo als vermeld is, heeft de bouwman K.te Gorinchem, boven het opschrift «Besmettelijke veeziekte", van stadswege aan zijne woning gehecht, de woorden geschreven «De hand des Heeren kan men niet keeren." Naar wij vernemen heeft' nu de een of andere guit (een Gravoche) van de lieve Gorkumsche straatjeugd bij dat alles nog deze regelen ge voegd: «Ja, vrind! al ben je nog zoo vroom, Toch doe je water in je room." In hoever of de deugniet het recht had zoo te schrijven, laten wij onbeslist; maar men zegge niet, dat ons volk geen aanleg heeft voor poëzie Door den veehouder Arie Streef- land, te Berg-Ambachtwerden dezer dagen twee wilde zwanen geschotenwelke ieder on geveer 2 meters vlucht hadden. EEN KLEINIGHEIDJE. De som der door Frankrijk aan Duitschland te betalen oorlogskosten, ■«ten bedrage van 10 billiards franken, waarvan sprake is, zou p. m. in zilver, bij eene lengte, breedte en hoogte van 13,8 ellen (meters), eene grootte hebben van 2600 kubiek ellen (stères) eene hoeveelheid bedragen van 50 millioenen ponden (kilo's) in wagenvrachten van 2000 ponden (kilo's) met 25ÜÜ wagens vervoerbaar zijn; in francsstukken (p. ra. 2 duim)naast elk ander gelegd vijf gordels of rijen om den grootsten omtrek der aarde beslaan; en tot telling aan een persoon, iedere seconde tien centimes, (p. m. 5 cent) tellende, van af het begin der wereld, (tijdrekening) 5632 jaren (A 3651/i dag), dagelijks 13l/9 uren ver- eischt hebben. Schoonhoven 1871. A z. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Uw antwoord op het door mij ingezonden stukje in No. 84 uwer Courant bewijst duidelijk, dat Gij een I zwakke zaak hebt willen verdedigen. lk heb getracht U de redenen uit een te zetten die de voordragers van het door U gewraakte decla- matorium bij hunne keuze hebben geleid. Uw antwoord daarop verdient dien naam niet. Gij gebruikt wel groote woordendoch Gij argumenteert niet. Alleen de punten van ondergeschikt belang, het hoofd eu het slot van het artikel, worden door U besproken, doch de hoofdzaak- wordt niet aangeroerd, en daardoor bewijst Gij of te veel of te weinig eer aan uwe tegenpartijdie zich op het gebied der kunst, eenvoudig weg, dilettant noemt Ik verwijs U dua nogmaals naar de in alinea 3 aan gevoerde en door U niet opgemerkte motieven. Wil de Rcdactje daarop een repliek leveren, die dien naam verdient, dan moet zij zien niet met een reuzenstap daarover lieeaz^ttendoch vooral aantoonen1°. dat de door genoemde autoriteiten voor baar geen gezag hebben; 2°. dat de muziek niet bij den text der bal lade past, met uilzondering van* het Kinderkoor, dat nog al geuade vond in hare kunstlievende ooren. Overigens is uw beroep op het Publiek wel een weinig verdacht. Op den avond der uitvoering gaf het Publiek ondubbelzinnige blijken van bijval, vooral bij dat nummer van het programma. Uw Publiek schijnt dus dien avond wel wat klein te zijn geweest. In zake Tollbns' Muze brengt Gij de kwestie op een geheel ander terreinen op gevaar af van door U nog voor zonderlinger dan .al te zonderling' te worden gehouden, handhaaf ik hierin mijne geuite meening. De Muzen toch bezielden de dichters; en nu ken ik onder het negental der kunstlievende dochters van Apollo geene enkele vertalende of vertalers-bezielende vluze. En dit is, dunkt mij, zeer natuurlijk. Bijeen vertaling ligt de afdrnk der betieling, de inspiratie, vóór ons; de vertaler behoeft slechts woorden te zoe ken om diezelfde intpiratie of sck<pptng, of hoe Gij die ook noemen wilt, in zijne taal weder te geveu. Nu heb ik er vrede mede dat Gij kortheidshalve »de Gang naar de Ijzersmelterij" een vers van Tollens en #de Arme Visschers" een gedicht van dz Gén est et noemt; maar noem die verzen geen producten van de Mme dier dichtersdit is de kwestieDoch waartoe meer Na al het aangevoerde blijf ook ik de meeuing toe gedaan, dat uw medearbeider op kunstgebied ^hij schijnt ook tot de Redactie te behooren) niet op de hoogte is van zijne taak. Onnoodig komt het mij voor, daar over langer strijd te voeren. Ook ik laat het verder oordeel aan het Publiek over. Wellicht heeft hat uit onzen strijd geleerd, welke waarde het voortaan ta-hech ten heeft aan uwe beoordeelingen op het gebied der kunst. Het i» om niet recht duidelijkhoe iemand uit het berichtje in het voorlaatete en om antwoord in het laattte nummer aanleiding kan vindenom om zóó veel onaangenaam» te zeggenalt in bovemtaand artikel te lezen ie. Wij zijn niet voornemen» op de verschillende uitdagingen van den heer fi te ant woorden. Red. Vrijdag avond omstreeks 6 ure te Nieuw poort met de scbietschouw wenschende overgebracht te worden, vervoegde ik mij daartoe bij den veerman aldaar. Niettegenstaande mijn herhaald verzoek, weigerde de man aan mijn verlangen te voldoen, .omdat net geen weêr was"zoo als hij mij «eideterwijl hij bij de warme kachel zitten bleef. Onverrichterzake moest ik terngkeeren.Toevallig hoorde ik, dat men wel eens meer aan zulk eene willekeurige weigering van dien man is blootgesteld. Evenwel meende ik door dezen weg de bevoegde autoriteit op deze zaak wal aeaa de aandacht te mogen doen vestigen. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 3. tot den 10. Fehr. 1871. Geboren: Elzelina Maria, ouders C. A. den Uil en M. Nobel. Johannes Hermanns Adianns, moeder A. T. vao Patten. Cornelia Adrians, oudera J. van Ettinger en J. M. van Ettinger. Getrouwd: M. Natzijl met L. P. Wendels. Overleden: Geene. BraSTMDM. Nederl. Werk. Schold Dito dito Dito dito Loten Rotterdam Spanje, Obligatiën Dito Bui toni. 1867 Portugal, Oblig. 1863 Dito 1856—1863 Dito 1867 Rusland, Obl. Hope 1798 en 1816.Ï Dito Hope, 5de Serie. Dito dito 6de Serie. Obl.-leening 1864 h f 1000. Dito 1866 k f 1000. Dito 1860 2de leen. Dito 1867 Dito 1869 Aand. 1864 5 pet. Ra. 100: Dito dito 1866 üostenr., Obl. pap. Mei-Nov. Dito dito Febr.-Aug Dito in zilver, Jan.-Juli. Dito dito April-Oct. Aand. 5 pet. fl. 500 i860. Dito fl. 100 1864. Italië Cert. en insch Turkije, Oblig. Alg. Sch Egypte Oblig. pd. st 100 leen. 1868. N. Amerika, Oblig. V. St. 1882. Dito dito 1886. Brazil Oblig. 1866 Gr. Russ. spoorw. 5 pet. aand. Russ. spoorw. (Jelez) Russ. roti T.'flis 1000. Russ. spoorw Jelez-Orel 1868.. Dito Kursk Cbarkow Dito Charkow-Asow pd st. 100. Dito Moskou-Smolenks 1869. Aand. Oostenr. nat. bank. tl tin, Ceutr. spoorw. cert. Aand. dito coustr. oblig Dito dito Debentures Oblig. St. Paal Pac. le sectie. Dito dito 2e sectie. Dito dito 1869. Zuid-ltal. Spoorw. Oblig. 5 6 5 5 5 5 7 6 6 6 f 5 5 5 5 5 5 3 f 7 8 7 7 7 4 pC. 9 Febr. 4 3 3 3 S 3 3 5 5 6 5 5 6 30) Sl| SU. 53 v 117 9*11 213 831 82 831 690 1171 361 64 651

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 2