Bijvoegsel der Schoonhovensehe Courant. ZONDAG, 9 APRIL 1871. JS». 93. Vergadering ran den Baad der gemeente Schoonhoven, op 27 Pebr. 1871. Gearresteerd den 23 Maart 187!. Al de raadsleden ijjn tegenwoordig, uitgenomen de heer P. Greup. De notulen der vergaderingen dd. 30 Januari6 en 7 Februari 1871 worden geleren en goedgekeurd. 1. Met algeraeene stemmen wordt besloten aan den beer Dr. Koning, op diens berbaald veraoek, een eervol ontslag te verleenenala geneesheer be last met de armenprijktijk binnen ilere gemeente, met'ingang aan 1 Maart 1871. onder dankbetui ging voor de vele beweren diensten. 2. Wordt benoemd als Regent van het Gerefor meerde Weeshuis alhier de heer W Kooiman Ja., en aulka in de plaats van-wijlen dea heer N. Wil schut. 3. Wordt lering gedaan van een adres van den beer C. van Willenswaard CLr.daarbij aandrin gende op het beroepen van een tweeden genees heer, ena. Besloten nogmaals, door plaatsing eener adver tentie, eene oproeping' van sollicitanten te doen. 4. Besloten de door heeren Regenten van bet Gereformeerde Weeshuis alhier voorgestelde af- en overschrijving op hunne begrooting 1970 goed te keuren. 5. Alsmede de begrooting 1871 voor genoemd geatirht goed te keuren en vaat te stellen, als: in ontvangstop 2057 in uitgaat.op 2057 sluitende Nihil 6. Wordt besloten aan de weduwe Tèunia Ver baan bij wijze van gratificatie, te verleenen 60, aijnile het bedrag.dat door wijlen harenechtgenoot, in leven Ambtenaar bij de pl. belastingen, over het te kwartaal 1871 aou rijn genoten. 7. Wordt besloten de woning, gelegen bij de geweien Lo pik er poortvoor den tijd van 6 jaren te vtrhuren aan G. V reden daal, tegen 40 per jaar. 8. Wordt besloten de toelage voor het gemis eentr vrije woning voor den Hoofdonderwijier L. Akkerhuijs, JEi. met 31 per jaar te verboogen, en alaoo te brengen op ƒ.156, gerekend te lijn ingegaan op i Januari 1871. 9. Wordt lesing jpdaan van een extract uit bet verbaal van' het verhandelde bij heeren Ged. Staten van dit gewest, daarbij inzendende een extract van Z. M. besluit, dd. 50 Januari 1871 No. 2, hou dende goedkeuring van 's Raadsbesluit dd, 8 Aug. 1870 No. 8, betreffende liet heffen van belasting A 2 per 100 kilo op het'gemaarvan tarwe, en wel op de bestaande verordeningen, tot 31 Deo. 1871. 10. Wordt ter tafel gebracht het Raadsbesluit dd. 30 Januari 1871, be reffende het sluiten eener geldleening A 10000 bij de Gemeenteerediet ver- eeniging te Amsterdam, voonien van de noodige goedkeuring van heeren Ged. Staten van dit gewest. U Wordt besloten aan den heer J. G J. Groe- nevcldt te Loosdrecht over het 4e kwartaal 1870 restitutie te verleenen van door bem betaalden hoof- delljken omslag. 12. Aan den heer H. M. Klaver, hulponder wijzer alhier, wordt op diena verioek een eervol ontslag uit xi.ne genoemde betrekking verleend, met u ingang van 1 April 1871. 13. Wordt in behandeling gebracht een adres van het R. Cath. Par. Kerkbestuur binnen deie ge meente, houdende verioek een gedeelte gemeente grond, gelegen op de Tromperswal binnen deze ge meente, in eigendom te mogen koopenten einde aldaar eene kerk en pastorie te mogen doen bon- wen en een kerkhof te doen aanleggen. Gesteld in handen der Commissie van Fabricage, ter fine van ondersoek en rapport. 14. Wordt ter tafel gebracht eene circulaire en bijlage van den heer D. S. Docen, betreffende het exploiteeren van lokaal spoorwegen in Nederland, Ter visie voor de raadsleden. Als voren het jaarverslag der Pl. Schoolcommissie, over 187Q. 15. Wordt besloten de aangevangen Keibeatra- ting voort te letten ei de levering der benoodigde keien en_ klinkers ondershands aan te besteden wordende Burgemeester en Wethouders gemachtigd het noodige in deze te doen. 16. De beer Denekamp stelt voor de Wijstraat te doen verstratenen deelt mede dat de heer B. Linn zich bereid heeft verklaard de helft der koe ten. daarvoor benoodigdvoor lijne rekening te ne men. Overeenkomstig hkt voorgestelde besloten, mits de heer Linn lich schriftelijk verbindt de helft der kosten te voldoen.

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 5