Plaatselijk nieuws Rechtszaken 1 l.i Zaterdag geven wij: Een kalfpond fijne ALLERHANDE voor 15 cent. L. A. 8ROOTENDORST - Ameide Donderdag 29 Juli a.s. verkocht worden: DE NOTEN Staan ter dekking: 2 GR. YORKSHIRE BEERfN. fi. v, d. GRIJN Tienheven EXPEDITIE-BEDRIJF K. v. d. HAM - Ameide - Tel. 23 Door ge hooi Nederland en België. De belere kwal. RIJWIELEN N. BUITELAAR Stolwijk. JAC. ÜITTËNBOGAERD EN ZONEN BESTE AARDAPPELEN TO WOENSDAG 28 JUI.I 1937 DE PROVINCIALE WEG IN DE ALBLASSERWAARD. Gisteren hebben Ged. Staten van Zuid-Holland aanbesteed het maken van een vaste brug en de fundeering voor de opritten met bijkomende grondwerken op het gedeelte van km 13.306 tot km 17.831 van den provincialen weg Papen- drechtMeerkerk. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. v.h. P. Volker F.Hzn. te SUedrecht, voor f 144.798. Geslaagd. Ameide. Mej. Trijntje Labee' slaagde te Viarum voor het qxamen lingerie naai ster. Verloting en voetbal. Ameide. Zaterdagavond werd in ver band met de trekking van de verloting, gehouden door de voetbalvereersv Rohda een wedstrijd gespeeld tusschen Rohda 1 en Hoog-Blokland L Aan deze gebeurte nis heeft de nfuziekvereen. „Unie" mede werking» verleend. Om ongeveer half 8 werden de elftallen op de Dam opgesteld en gevolgd door een groot aantal be langstellenden en onder het spelen van enkeïe pittige marschen ging men naar het terrein aan de Broekscheweg, waar beide elftallen elkaar bekampten. Na 'n zeer aantrekkelijke wedstrijd behaalden de Rohda-mannen een 20 overwin ning. Tijdens de rust hield de „Unie" de spanning er in en vergastte de aanwezi gen op musiek. Na de trekking der ver loting bleek dat de gelukkige winnaar van de hoofdprijs (het rijwiel) was C. Verboom. De terugtocht naar het dorp ging weer met „Unie" aan het hoofd en daarachter volgden beide elftallen, ge volgd door vele belangstellenden. Onder het spelen van de „Unie" werd nog een straatje omgewandeld, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. sullen bQ inschrijving van den Heer A. WINK te TIENHOVEN Biljetten Inleveren des avonds tusschen 88 uur, ten huize van den Heer A. WINK te Tienhoven. Aan hetzelfde adres TE KOOP; EEN PARTIJ STALMEST. bil Ameide. Vraagt onze tarieven. Ameide. Vrijdagavond zal op de Sluis dijk een geitenkeuring gehouden wor den. Duivensport. Ameide. De postdulvenvereen. De Snel- rlucht hield Zaterdag met 24 Jonge dui ven een wedvlucht vanaf Maastricht. Afstand 133.049 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 4, 6 en 8 Herm. Streefkerk; 3 en 7 J. van Kekem; 5 J. v. Mazijk. Los om 12.10. Ie duif om 2.24.12, Be duif om 3.00.14 uur. Woensdagavond Inkorven voor Ciney. Tevens werd Vrijdag deelgenomen met 8 oude duiven aan een vlucht vanaf Bordeaux, afstand 891 K.M. Prijzen 1 en 3 Jac. Verheij; 2 en 4 M. van Leer. Los om 1.00 uur Donderdagmiddag; aan komst le duif Vrijdagmiddag om 2.05.18 uur. Hiermede zijn de vluchten met de oude duiven afgeloopen. De kampioen- schanpen werden behaald: le M. v. Leer met 1721/10 punten; 2e Jac. Verheij met 143 4/10 punten. Kampioenduif it. van Leer met zijn Holl. 33. 184223. ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE RIJKSVELDWACHT. Gouda. Zaterdag heeft - de brigade- zommandant der Rijksveldwacht, ma joor A. J. Bakker, de dag herdacht, waar op hij' voor 25 jaar in dienst trad bij de Rij ksveld wacht. Het heeft den jubilaris aan bewtjaen van belangstelling niet ontbroken. In de morgenuren is hij te Den Haag ontvangen door den districts-comman dant, den heer P. H. A. H. Helens, die hem de zilveren medaille voor 25-jarigen trouwen dienst met oorkonde heeft aan geboden. Des middags zijn velen den heer Bak ker komen compllmenteeren, os. de voorzitter der afdeeling Gouda e.o. van 4e Rijfcipolltte-Vereeniging, majoor yan Eyk uit Alphen ad. Rijn, die hem de klein-model draagmedaille heeft over handigd. Onder hen, die den jubilaris hun ge- lukwenschen kwamen aanbieden, bevon den zich de rijks- en gemeente-veld wachters uit de omgeving van Gouda en vele vrienden. t Tal van bloemstukken vulden de huis kamer, o.a. van den kantonrechter, mi. T. de Jong Tzn. en den griffier, mr. Van Eeten. Ook werden vele .schriftelijke ge- lukwenschen ontvangen, w.o. een tele-' gram van den commissaris van politie te Gouda, den heer C. Hess, die ultste- dig is. Het was voor den heer Bakker zeer zeker pen voldoening, dat zijn 82-Jarige vader, dezen heugelijken dag heeft mó gen beleven en voor dit feest uit Utrecht kon overkomen. Majoor Bakker, tile óp 15 Maart 1934 het commandantschap der brigade ln handen kreeg als opvolger van nu wijlen majoor PiPrsma, zal de dienst op 1 Sep tember met pensioen verlaten. Het recht van de sterkste. Hekendorp. Twee autobestuurders kre gen woorden óver het feit, wie; in ver band met de geringe breedte van de weg, .terug moest naar een wisselplaats. De twist liep zoo hoog, dat zij tenslotte hand gemeen werden. De verliezer betaalde het gelag met een bloedneus en terugrijden naar de plaats waar gepasseerd kon wor den. Aan den heer H. v. d. Grift is ver gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis en aan den heer G. v. d. Lee tot het bouwen van een smederij. DE ZEE-TINMOLEN „DOEJOENG* VERTROKKEN. Kinderdijk. Na dagen gewacht te heb ben op gunstige weersgesteldheid, kwam Maandagmiddag het bericht, dat Dins dagmorgen te ongeveer halfdrie de zee- tinmcien „Doejoeng", gebouwd door de N.V. J. éi K. Smlt'z Scheepswerven en Machinefabrieken voor rekening van de N.V. Gemeenschappelijke Mijubouw-Mi). ,3illiton" te 's-Gravenhage, welke op 16 Juli aan de opdrachtgeefster was over gedragen, kon vertrekken. Te ongeveer éen uur des nachts kwa men zes sleepbooten van L. Smit Si Co.'s Internationale Sleepdienst aan de werf, waarna direct toebereidselen gemaakt werden voor het vertrek. Te ongeveer halftwee verschenen op de werf verschil lende vertegenwoordigers van de Billlton Maatschappij, om getuige te zijn van het historisch oogenblik van het vertrek, welke heeren zich aan boord begaven om de reis naar Hoek van Holland mede te maken. Om kwart Voor drie gaf de convooilei- der het teeken van vertrek en werd de laatste tros, die het vaartuig verbond met de vaste wal. losgemaakt. Men zette koers naar de richting Rotterdam, waar men hoopte te ongeveer half zes door de brug te gaan, om, indien zich geen ver hindering voordeed, te ongeveer half ne gen (Je Nieuwe Waterdeg uit te gaan. Verschillende inwoners hadden hun nachtrust er aan gegeven om de tinmo len te zien vertrekken. Begrafenis J. Hakemulder Sr. Langerak. Maandag is in alle eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Hakemulder Sr. De overledene die de leeftijd van 78 ja ren bereikte, was gedurende 42 jaren notabel in de Ned. Herv. Kerk; had reeda 18 jaar zitting in de gemeenteraad en was bestuurslid van enkele ter plaatse gevestigde vereenigingen, o.a. Het Groe ne Kruis en Volksonderwijs. Behalve door 'n groote famüteschaar, werd de lijkstoet gevolgd door het voltallig gemeentebe stuur, kerkeraad en vertegenwoordigers der genoemde vereenigingen. Ook van de zijde van het publiek was groote be langstelling. Aan de groeve hebben het woord gevoerd ds. J. Slok, Ned. Herv. Predikant, de heer H. Vlug, burgemees ter, dr. W. N. van Straten en den heer H. P. Dekkers, die respectievelijk namens de kerkeraad, gemeentebestuur, Groene Kruis en Volksonderwijs, den overledene dank hebben gebracht voor diens werk zaam leven ten dienste van de gemeen schap. Hierbij werd gememoreerd het eenvoudig en eerlijk karakter van den afgestorvene die steeds waardeering had voor de meening van andersdenkenden, doch daarbij de eigen overtuiging niet prijs gaf. Juist daarom en doordat zijn hart zoo warm klopte voor zijn mede- mensch, genoot hij aller achting. Ten slotte heeft een der zoons van den over ledene allen hartelijk dank gebracht voor de laatste eer aan hun vadey be wezen. Een krans van de afd. Langerak- Nieuwpoort van de vereenlging Volkson derwijs, als groet aan haar voorzitter, dekte de baar. Leerbroek. Voor de lichting 1838 zijn uit deze gemeente tot gewoon dienst plichtigen bestemd: D. Bikker Gz.; W. de Jong en G. Kortlever en tot buiten gewoon dienstplichtigen: A. van Aalat; C. K Bleijenberg; T. Boom en B. v. Elk. Meerkerk. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan 41 werkloozen inge schreven, van wie 22 zijn geplaatst in de werkverschaffing; te Leerbroek zijn die aantallen resp. li en 6; te Nieuwland 14 en 9. Voor de lichting 1938 zijn uit deze gemeente tot, gewoon dienstplichtigen bestemd: F. H. Brokking; H. van Dam; J. den Hartog Tz.; J. den Hartog Antzn.; B. van den Heuvel; A. P. Koorevaar; H. J. W. F. Sap; J. Zwart en tot buitenge woon dienstplichtigen: A. Bor; T. Bor; J. den Braven; J. van Daalen; J. Lig- tenberg en Versluijs. Meerkerk. Mej. C.' Jongkind slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte. Nieuwland. Voor de lichting 1938 zijn uit deze gemeente tot gevyoon dienst plichtigen bestemd: P. Heikoop; T. de Keijzer; T. Nederveen; T. Vroege en A. A. Boogert en tot buitengewoon dienst plichttgeh: P. Donk, M. W. de Groot Fzn. en M. W. «e Groot Gz. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag ging Zwerver II van Kinderdijk op be zoek blü A.S.W. te H. L Ambacht. Zwer ver wgi\ met 5—2. StdTHK. De leerlingen van de le O.L. Schdtff^riebben Vrijdag per touringcar, onder leiding van het personeel een schoolreisje gemaakt naar Oud-Valke veen. Des morgens om 8 uur werden eerst nog eenige liederen gezongen, waarna de reis hoopvol werd aanvaard. De reis slaagde in alle opzichten, er werd zoo wel aan het strand als in de speeltuin zeer genoten. Slechts één keer trachtte een regenbuitje de stemming te versto ren, doch het liep wonderwel af. Des-avonds te 9 uur arriveerden allen ln zeer opgewekte stemming weer ln de ge meente. Op de Goudsche weg hielden de auto's halt en werd uitgestapt. De mu- ziekvereeniging „Harmonie" had zich daar opgesteld en onder het spelen van eenige vroolljke marschen werd naar 't Plein gemarcheerd. Vele ouders en ook andere belangstellenden stonden te wach ten. Het waarnemend hoofd, de ,heer Bos, sprak eenige hartelijke woorden en bracht dank aan hen die hadden ,mede- I srewerkt om dit school»eisje te doen sik gen. soeals Burgers ENR, Adek, Gazelle en Union. Ook het goede goedkoope Rijwiel. Vraagt ook eens prijs voor het Mof felen. - Het verplicht U tot niets. GAZELLE TANDEM TE HUUR. Vakkundige Reparatiën. - Beleefd aanb.: Goudsche Weg - TeL 60 - STOLWIJK. STEEDS DE VOOR DEN LAAGSTEN PRIJS. Groote sorteering Fruit en Delicatessen. LEVERING VAN FRUIT AAN BRUILOFTEN EN PARTIJEN. POLITIERECHTER TE ROTTERDAM. Vischdieven te Zevenhuizen H. le N, en A. M. van S., waren er in de nacht van 25 op 26 Mei op uitgetrok ken om een paar vischjes te verschal ken. Het is best mogelijk, dat zij aan vankelijk de bedoeling hadden die visch jes door middel van een hengel machtig te worden, maar tenslotte, hadden rij toch een gemakkelijker manier gevon den om de vlsch te verkrijgen. In de Rotte, onder de gemeente Zevenhuizen, vonden zij namelijk de boot van den vlsscher C. P. Edeling uit Nleüwerkcrk ad. Ussel onbeheerd liggen. In de bun was een aantal palingen, die het mee nemen waard waren. Toch was hun be geerte niet bevredigd, want even ver derop in de Rotte stonden de fuiken van den visscher C. Schenk uit Bleiswijk, die zij ook ledigden en waaruit zij niet min der dan 6 K.G. paling meenamen. Voor den politierechter, mr. B. Ver veen, legden zij een volledige bekentenis af. Zij zelden, veel spijt van het gebeur de te hebben en reeds ijverig ln de weer te zijn om de schade, die op ongev. f 7.50 neerkomt, te vergoeden. Op hét politie bureau hadden zij reeds f 4 aan be spaard geld gedeponeerd. De vlsscher C. P. Edeling, die reeds de zelfde nacht de vermissing van de visch uit de bun had geconstateerd, merkte op dat hy herhaaldelijk visch vermist had. Nadat deze menschen betrapt waren, hadden die vermissingen opgehouden, hetgeen de bewering van de verdachten niet waarschijnlijk maakte. Het O.M., waargenomen door mr. J. Römelingh achtte de ten laste gelegde diefstallen bewezen en vorderde tegen Le N„ (He al een eerder veroordeeld is, een gevangenisstraf van veertien dagen. Té gen Van S„ die nog nimmer met den strafrechter in aanraking was geweest, luidde de eisch f 35 boete subs. 14 dagen gevangenisstraf. De politierechter legde Le N. een ge vangenisstraf van tien dagen op en Van S. een boete van f 15 subs. 6 dagen hech tenis, benevens een gevangenisstraf van veertien dagen, doch deae laatste straf voorwaardelijk met een proeftijd van I jajiri Zogmerlinge zwerftocht van een óelbelastingplaatje. De 'snffd A. B„ uit Zevenhulzen, heeft zich voor den politierechter te verant woorden gehad terzake van diefstal van een rijwlelbelastlngplaatje. Subsidiair was hem verduistering tfen laste gelegd. In het begin van het jaar was verdach te in het bezit geweest van een rijwiel- plaatje, dat hij, naar hij zeide ,te 's-Gra- venl^age gevonde.n had. In dat plaat je .waren naam( en adres geslagen van een ingezetene uit Den Haag, maar niettegenstaande die aanduidingen had verdachte het plaatje niet bij de politie gedeponeerd,- doch voor zichzelf behou den, Hij had zelfs getracht de ingesla gen letters uit het plaatje te verwijde ren, doch toen dfat niet gelukt was" had hij het bij de oude rommef in de sme derij neergelegd. De koopman P. R. Douwes, uit Den Haag, wiens naam en adres in 't plaatje geslagen stonden, verklaarde, dat dit plaatje zich in November tvan het vorig jaar had bevonden ln een zak van een jas, welke hem ontstolen was. Het ls mo gelijk. dat de dief van de jas, het plaatje dat door 't inslaan van naam en adres voor hem van geen waarde was. heeft weggeworpen, waarna het door B. was gevonden. Het O M. achtte dit ook niet onwaar schijnlijk. Dat verdachte het plaatje heeft gestolen ls tenminste niet bewe zen. Maar wel had hij het als gevonden voorwerp behooren te deponeeren. Nu hij dit niet gedaan heeft, maakte hij zich aan verduistering schuldig. Het O M. eischte f 30 boete subs. 12 dagen hech tenis. De politierechter veroordeelde ver dachte tot f 10 boete subs. 4 d. hechte nis. Vervolgens heeft, ln verband met het zelfde rijwtelplaatje W. J. B. van D„ uit dezelfde gemeente, terechtgestaan, die het van misdrijf afkomstige rtjwlëlplaat- Je van B. ten geschenke had aangeno men. -» Verdachte verklaarde, dat hij in de smederij van B. het belastingplaatje bij de oude rommel had zien liggen. Omdat hy iemand wist, dien hy met een plaatje plezier kon doen, had Tilj het aan B. ge vraagd, die het hem gegeven had. Ver dachte wist, dat B. het in Den Haag ge vonden had en hij had ook gezien, dat er letters „Ingeslagen waren, die hy ech ter niet meer had kunnen ontcyferen. Het O M. achtte heling bewezen en eischte f 10 boete subs. 4 dagen hechte nis. De politierechter vonniste 'conform deze eisch. Een diefachtige winkeljuffrouw. De 25-jarige verkoopster W. H. J. de R. was Van 10 Augustus 1936 tot 27 Fe bruari 1937 winkeljuffrouw geweest by de firma Bruns te Gouda. In deze peri ode had zy zich aan talrijke diefstallen schuldig gemaakt. Een ontelbaar aantal artikelen uit de winkel had zy mee naar huis genomen. Ten slotte was de verden king op haar gevallen en by nauwkeu rige controle was zy tegen de lamp ge- loopen. In haar woning had men een groot aantal van de gestolen voorwerpen teruggevonden. Daaronder waren ojn. 'n regenmantel, twee Japonnen en 'n man- telcostuum. Verdachte gaf de feiten grif toe. Er is over haar een reclasseeringsrapport In gewonnen, dat niet zoo byzonder gun stig is. De politierechter heeft haar daar over onderhouden. Het blijkt", dat de re- elasseering geen goede verwachtingen van haar pogingen kan hebben, zoolang verdachte haar samenleving motion man te wiens behoeve zy de diefstallen pleeg de, niet wenscht te verbreken. Nadat debedrijfsleider J. J. van Ge- looven was gehoord, die de in beslag ge nomen goederen als het eigendom van de firma herkende, nam het O.M. re quisitoir en eischte tegen verdachte een gevangenisstraf van 2 maanden. De politierechter heeft verdachte con form dezen eisch Veroordeeld. Beleedigingen en mishandelingen. Niet minder dan acht zaken kwamen op deze rol voor, die betrekking hadden op beleedigingen en mishandelingen. De meeste daarvan betroffen burenruzies, maar van een ernstiger karakter was de beleediging, waaraan de 49-jarige vrouw C. V., uit Krimpen a d. Ussel zich had schuldig gemaakt. Op 31 Mei had deze verdachte zich in een autobus bevonden en ten aanhoore van alle passagiers had zy zich toen op ontoelaatbare wyze uit gelaten over het meisje Van Dam. Toe- valligerwyze had zich ook de verloofde van dit meisje in de autobus bevonden, die haar op de hoogte gebracht had van de praatjes, die verdachte had rondge strooid. Dit meisje had zich daarover be- leedigd gevoeld en een klacht gedaan by den burgemeester. Verdachte gaf toe, dat zy het een en ander Yan het meisje gezegd had, maar zij zou er geen kwade bedoelingen mee gehad hebben, zy had alleen overver teld, wat er van haar gezegd werd en 1 was eigeniyk een dwaze uitval van haar geweest, waarvan zy spyt had. Het O.M. was van meening, dat ver dachte zich heel gemeen had aangesteld en eischte f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde haar tot l 15 boete subs. 6 dagen hechtenis. V De volgende zaak bracht andermaal "n vrouw vóy- het hekje, thans de -Jari ge D. K. B.v. d. N„ uit Hekendorp, die ln voortdurende onmin leeft met haar b.uurvrouw F. Gelderblpmvan Wyn- gaarden. Reeds een half Jajir "geleden heelt zy wegens beleediging 'i,van deze buurvrouw van den politierechter een fonnis gekregen van f 8 boete, maar an dit vonnis heeft zy ter gelegenheid van het Prinseiyk huweiyk gratie gekre- gen. Een waarschuwing blijkt het ech- ter voor haar niet geweest te zyn, want op 13 Met had zy andermaal vergeten een wachter voor haar lippen te plaat sen en zoo waren er woorden te voor schijn gekomen, die de buurvrouw had den gekwetst. Het O.M. eischte nu f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis en cft politierechter heeft haar conform de^e eisch veroor deeld. De 66-jarige koopman J. M. van L., uit Gouda, had 14 Juni zijn huurster M. BosmaDillema, uitgescholden. Verd. zeide zich niet meer te herinneren, wat Jilj tégen die huurster had gezégd, maar hij had een epistel meegebracht, waarin de oorzaak van de ruzie nauwkeurig om schreven stond. Misschien wilde de poli tierechter wel even van dit stuk kennis nemen. Maar de politierechter was daartoe niet genegen. Hy wilde best gelooven, dat er moeiiykheden Waren geweest, maar dat gaf verdachte nog geen recht om beleedigende woorden te gebruiken Ver dachte had de gelegenheid mondeling te vertellen wat de aanleiding is geweest. Verdachte bleek daartoe echter niet bereid. Hulpeloos bleef hy staan met da brief in de handen. Getuige M. Bosma—Dillema heeft toen onthuld waarover de ruzie ging. Het was over een nieuw behang in de woning, waarvoor getuige twee kwartjes van de huur had afgetrokken. Verdachte was daarover zeer kwaad geweest en hy had zich zobzeer vergeten, dat hy een vloed van scheldwoorden op haar losgelaten had. Getuige's echtgenoot bevestigde, dat verdachte zich zeer onbehooriyk had ge dragen. Het O.M. eischte f 10 boete snbs. 4 da gen hechtenis. Hebt n op die vordering nog let* te zeggen? vroeg de politierechter. Ach, edelachtbare, zou u dien brief nu niet even willen lezen? vroeg ver dachte. Ik veroordeel n tot f 10 boete sobs 4 dagen hechtenis, zei de politierechter, en u hebt veertien dagen tyd om van dat vonnis ln appèl te gaan by het ge rechtshof ln Den Haag. Dat zal ik zeker doen, zei verdachte. De 31-jarige grossier C. J. van V„ nlt Gouda, had het by beleediging niet ge laten. Toen hy zich op 8 Juni ln den winkel van A. K. E. van Leeuwen had bevonden, was daar ook S. Frenk bin nengekomen, die verdachte dadeiyk tot het mikpunt van zyn aardigheden had gekozen, door hem toe te voegen: Dag Jood Frenk was hiervan niet „gediend en had dat ook aan den grossier téwepstaan gegeven. Nadat nog enkele woorden ren gewisseld had verdachte Frenk fA stomp ln het gelaat g»geven, waardoor deze bloedend was verwond. Het O.M. vond het van verdachte een laffe manier van optreden en t etachte f 15 boete subs. 8 dagen hechtenis, tot welke straf hy ook door den politierech ter werd veroordeeld. De eerste klap was f 1# waard. Van andere aard was het treffen ge weest tusschen den 33-jarigen landbou wer J. L. v. H., uit Moercapelle en den boer J. Heyboer, aldaar. Op 25 Mei had verdachte Heyboer op zyn land zien loo- pen. Hy had daar wat van gezegd, waar op, naar de bewering van verdachte, Heyboer ln een dreigende houding op hem af gekomen was. Verdachte was Heyboer toen even voor geweest en had hem een slag in het gezicht gegeven. Volgens Heyboer. wiens lezing door den landarbeider D. Bontenbal werd beves tigd, had de zaak zich anders toegedra gen. Heyboer had zich op het land van Van Hoeve begeven, dat zich als een wig tusschen de twee gedeelten van zyn land bevindt, ten einde naar het andere ge deelte van zyn land te komen. Hy was toen achterop geloopen. door verdachte die zonder Iets tegen hem te zeggen zyn vuist had opgeheven en getuige daarmee een slag in het gelaat had toegebracht. Volgens get. heeft hy toestemming van verdachte's vader om zich over dat land te begeven, doch dit laatste sprak ver dachte tegen. Het O.M. meende, dat, zelfs al had ge tuige geen toestemming, het optreden van verdachte onbehoorlijk ls geweest en het eischte f 10 boete subs. 4 dagen en deze straf heeft de politerechter hem ook opgelegd. Geen «mum. In de laatste zaak, die betreffende de 30-jarige D. J. de L., uit Ouderkerk a A. IJssel, die wegens eenvoudige beleediging terecht moest staan, waren noch de ver dachte, noch de belde getuigen verache- nen, zoodat deze zaak voor onbepaalde tyd moest worden aangehouden, nadat acte was genomen van het nlet-opko- men der getuigen, zoodat die ziih hier voor tegenover den kantonrechter znllen hebben te verantwoorden. e**-

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 6