HONGAARSOHE LOTEN. nil APVERTENTIËN. Getrouwd JOHAN CHJLISTIAAN MULLER yan Haaatrdcht W ed u wnaar van H bn dbika Enz a b eth van Z an*» met Hoofdprijs fl. 250,000. Rundveepoeder tegen Zog- koorts ter bevordering der Melkafscheiding. i"f," f— Bij het laatste examen om toe gelaten te worden als kweekeling aau 's Rijks kweekschool voor onderwijzers te 's Hertogen- boech, is de derde zoon van den heer A. Mink, onderwnzer te Heukelom, ook weder geslaagd. Die onderwijzer geniet thans het zeker hoogst zeldzaam voorrecht van drie zijner zoons aan genoemde kweekschool geplaatst te zien. Op den 29sten Juli 11. had te Meerkerk eene vergaderiug plaats van onder wijzers in het 9de schooldistrict van Zuid- Holland, bijgewoond door ruim een dertigtal leden, en vereerd met de tegenwoordigheid van den heer Burgemeester, van de heeren van Driel en van Zutpheu, nieuw benoemde Leer aren aan de hoogere burgerschool te Qorinohem, en van de heeren Blokhuis, kostschoolhouder te Leerdam, en Verboon, onderwijzer te Delft. De heer Mr. J. R. Hoolboom, schoolopziener, opende als voorzitter de vergadering met de herinnering aan het voornaamste, dat sinds de laatste bijeenkomst ten opzichte van het on derwijs in dit district had plaats gegrepen en aloot zijne toespraak met de betuiging zijner hooge tevredenheid over den staat van liet on derwijs, waarin zich dit district mag verheugen. Van de ingekomen antwoorden op eene ten vorigen jare uitgeschreven prijsvraag: vWat is Volksbeschaving" werd dat van den beer van Tiel van Gorinchem de bekroning waardig ge keurd. Van de schoonschriften kwamen bet meest in aanmerking die van de heeren van Tiel en Endersen, de laatste insgelijks van Go- Van de op het programma voorkomende pun ten ter behandeling werden alleen de beide eerste besproken, n. 1. a. de middelen ter be vordering van een goeden leestoon in de school b. het rekenen uit het hoofd. Over beide on derwerpen werd door zoo vele heeren het woord gevoerd, dat de stof, hoewel als uitgeput kun- uende beschouwd worden, nietftmin het voor deel aanbood, dat onderscheidene nieuwe ziens wijzen aan bet licht kwamen. Wegeus het ver gevorderde nur, werd de behandeling der beide overige ponten uitgesteld tot eene volgende ver gadering. Even als de werkzaamheden waren aangevangen, werden die ookbesloten met het zingen van enkele schoone zangstukken, waar voor hun, die er aan deel namen, alle lof toe komt. Een uitgezocht diner ten fmize van den heer Romeyn, waarbij vooral uitkwam de uitmun tende verstandhouding tuaschen den heer school opziener en do onderwijzers onderling, besloot waardiglijk de genoegens van dezen aag. lien meldt uit Maastricht van 29 Juli: Gisteren-avond speelden eenige kinderen langs het kanaal hier ter stede blindemannetje, toen de geblinddoekte, oud 9 jaren, met het hoofd naar heneden in het kanaal viel. Hoewel men onmiddellijk ter hnlpe snelde, werd de kleine te laat gevonden, dan dat geneeskundige hulp nog iets tot behoud kon toebrengen. Woensdag is vftn de werf van den scheepsbouw meester P. Boele, te Slikkerveer, met goed gevolg te water gelaten de schroef- sleepboot sPamwirks," voor rekening der heeren J, C. van Hattem Co. te SHedrecht. De machine werd vervaardigd in de fabriek van de W. de Braiu Co. te Dordrecht. De werkzaamheden aan de beet wortelsuiker-fabriek van de heeren Ravenswaaij, Jftger en comp., in de Parken te Gorinchem, vorderen flink, zoodat men weldra de geheele voltooiing kan te gemoet zien. Men rekent binnen twee maanden de fabriek in werking te hebben. Maken vele geneeskundigen bij de heerschende epidemie zich zeer verdienstelijk tegenover hm me medeburgers, ook de heer E. J. van der My Ie, te Streefkerk, heeft aanspraak op de dankbaarheid van de leden zijner ge meente. Gedurende dit jaar toch zijn reeds meer dan 400 vsccinatiën hier en in het naburige Groot- Ammers gratis door hem verricht, en voorzeker mag hieraan ook voor een groot deel de weinige uitgebreidheid, die de epidemie in deze gemeente, in vergelijking met andere na burige gemeenten, verkregen heeft, worden toe geschreven. Immers, herhaaldelijk ia ook hier het heilzame der inenting overtuigend gebleken. Bij de op Dinsdag 1 Aug. plaats gehad hehbeude herstemming voor eeu lid van den gemeenteraad te Aromerstol sijn uitgebracht 35 steromen, waaronder 2 van onwaarde. De heer J. Vermeulen aftredend lid verkreeg 23 stemmen en is dus herkozen. Up den heer G. V ersluijs waren 10 stemmen uitgebracht. To Bleskensgraaf sijn bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad 62 biljetten ingeleverd, waarvan 2 in blanco. Het aftredend lid, de heer P. Timmer, werd herkofcen met 32 stemmen; de heer W. van der Laan verkreeg 28 stemmen. Tot leden van den gemeenteraad te Dordrecht zijn gekozen de heeren P. ÏL van der Made, G. H. Veth en D. van Wageningen, met 409, 394 en 876 st. Bij herstemming is tot lid van den gemeenteraad te Giesendam gekozen de heer T. van Es, met 46 stemmen. Op het aftredend lid, den heer P. Terlouw, waren 39 stemmen uitgebracht. De uitslag der herstemming voor twee loden van den gemeenteraad te Gouda is geweest, dat van de 372 stemmen werden uitgebracht p de heeren W. B. van Straaten 227, J. Reutinger 219, H. P. N. Koe mans 122, D. C. Samson 80; zoodat de beide aftre dende leden herkozen zijn. Tot leden van den gemeenteraad te Nieuwpoortzijn herkozen de heeren T. Rosendaal en G. öloo. Te Peursum zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen E. de Knijper en T. Huisman. Te Reeuwijk zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen de heeren J. Teekeaa en A Kersbergen en is gekozen de heer A. van Baren. Te Woerden werden tot leden van den gemeente raad herkozen de heeren R. Ambagtsheer Jr. en A. van der Kas Hz. Bijt de stemming voor leden van den gemeenteraad te Wijngaarden zijn met algemeene stemmen herko zen de heeren Pieter den Botter en A. Brandt. Te IJBelstein is herkozen de heer W. Kastelein. Men schrijft ons uit Groot-Am- mers: LI. Maandag-voormiddag, tusscben negen en tien uren, barstte juist boven deze gemeente eene hevige donderbui loswaarbij verscheidene malen weerlicht en donder te gelijk waargenomen werden. Een kwartier uur gaans van nier, in het aangrenzende Streefkerk, sloeg de bliksem in een hoep hooi en deed dien in weinig tijds verbranden. Een groote windhoos trok 11. Maandag met een vreeselijk geraas onder de gemeente Berkenwoude over het veld. Op zijn weg werden schouwen nit bet water getrokken, hoornen en hennep tegen den grond geworpen en hooihoopen in de Tucht geslingerd, alles tot verbazing en schrik van de in de nabijheid zijnde landlieden. Eergisteren-middag is te Krimpen aan de Lek een kind van twee jaar in het water gevallen en jammerlijk verdronken. Volgens offidiëele opgave zijn te Gorinchem van 21 tot en met 28 Juli door de pokken aangetast 18 personen en overleden 7. Sedert den 4den April worden nu opge geven als te zijn aangebst 180overleden 56 j hersteld 102 en alzoo ii behandeling gebleven 22 personen. Te Leerdam ia 'erlede» week een verversknechtmet namt Isaac Molenberg, ter wijl hij bezig was eene gjotlijst van het school lokaal te verven, daar 5 gevallen en op het hoofd nedergekomen. Htewel terstond de hulp van een geneeskundige wed ingeroepen, mocht deze niet baten. De mai was spoedig een lijk. Naar wij verneuen heeft de bouw man H. te Reeuwijk (ziébet bericht in ons vo rig No.) in eene vlaag van waanzinnigheid, waaraan hij meermalen lilende was, een einde aan zijn leven gemaakt. Uit Haastreht schrijft men ons: De hooioogst is hic in den omtrek zeer verschillend. Vele landbuwers kannen zich in eene goede qaaliteit verhogen, doch over het algemeen is de opbrengs beneden het middel matige. Mocht het wedt verder dienstig zijn, dan lean er echter veel wrden verbeterd. Op een der Vluwsche dorpen, waar van tijd tot tijd nj gevallen van pokken voorkomen, willen de lijris en hunne familie van geene geneeskundig behandeling weten K uit vrees om dan even a het vee, tijdens de' veepest, te worden afgemkkt. Een Noord-Hfllandsch predi kant, dezer dagen voor fn vriend in de Al- blasserwaard preékendetyon de inleiding Kij- ner predikatie met volgende woorden: '/Onder de kunsten en wanschappen, welke in de tegenwoordige eeuw jaar al te weinig be oefend wordenbehoort vcfeeker de xelfkenmf'l Eergisteren heeft C. v. S., baan- derskneebt te Goudadoor ophanging eèn einde aan zijn leven gemaakt. Verslaafdheid aan sterken drank, meldt het D. v. Z. H., schijnt daarvan de oorzaak te zijn geweest. Sedert vier weken had hij niet meer gewerkt en was dagelijks be schonken. Meermalen had hij zijne vrouw ge zegd dat hij zich zou ophangen, en toen zij gister-ochtend vroeg uit werken gihgzesle hij haar: vals je van avond te huis komt, moet je maar niet schrikken." Te huis komeude zag zij haar man werkelijk in het woonvertrek aau een balk hangen. Onder de stembiljetten, bij de alhier gebonden her stemming voor een lid van den gemeenteraad, bevond rich een met het volgende versie, welks dichterlijke waarde wij niet zullen beoordeelen Zou ik mijn burgerregt verkoopen, En aan een anders leiband loopen, Doen vrat men nit partijzucht wilt Eu als een hondje worden gedrild f Neen, dat nooit; mijn stem ral ik geven Aan hem, die hieronder staat geschreven C. Hoogtvwinkel is mijn candidaat, Die 'acht ik mijn vertrouwen waard. Bij de aankomst van een trans port varkens te Oldenburg, in gesloten goede renwagens, bevond men dat er 118 gestikt wa ren. Het veevervoer in zulke wagens is voort aan verboden. Door het bedanken van den heer C. van den Henvel, te Molenaarsgraaf, is in zijne plaats, door het kerkelijk college aldaar, in de laatste vergadering met algemeene stem men tot kerkvoogd gekozen de heer Lammert de Ruijter. Op nieuw werd de Herv. gem. te Yselstein teleurgestelddaar ook het zestiende beroep vruchteloos was, doordien de heer A. Verkouw te Eibergen bedankte. Ds. P. J. Romeijn te Meerkerk, heeft een beroep ontvangen naar de gemeente Nijbroek (Prov. Overijsel). Zondag 18 Augustus aal te Mo lenaarsgraaf de bevestiging en intrede geschie den van den aldaar beroepen predikant Ds. W. van Griethuizen. Ds. B. Cloos, predikant te Urk, hoeft het beroep naar Gieeen-Nieuwkerk aange nomen en daarbij geschreven, dat hij reedaden 17. Sept. a. s. zijne intreerede hoopt te houden. Ouderkerk a/d IJsel, 2 Augustus 1871* Mijnheer de Redacteur l Wat schrok uw Onderkerksohe berichtgever bij het lezen vau uw Nomm. vau 30 Juli jl, dat hij door den Heer P. J. Hofman, Fabriek-Landmeter van de Krim pen er waard, op zulk eene duidelijke, beleefde wijze over tuigd werddat zijn bericht van het begin tot net einde onwaarheid behelsde; hij zou dan ook terstond erkend hebben, verkeerd ingelicht te zyn, kwamen er niet eenige uitdrukkingen in de weerlegging van den Heer Hofman voor, waarop bij zich verpliebt vindt te ant woorden. Vooreerst zegt de Heer ilofuian dat de accuratesse en wysheid van het polderbestuur op eene nederig trotsehe wijze geroemd wordt. Ik weet wel, dat men nederig trotsch kan zijn, dat is: zich nederig houden, omdat anderen ons zouden zeggen, dat wii beter zijn dan wij voorgeven; maar hoe men een ander nederig trotsoh roemen kan, begrijp ik niet, dat is voor my onzin. Door te zeggen dat het polderbestuur van Kromme Geer en Zijde alles uitmuntend onderhoudt, heb ik geeu blaam op andere polderbesturen willen werpen. Wanneer een inwoner vau Lekkerkerk zeide: dedyk- opzichter, de Heer Veth, Zijn Ed. woont te Lekker kerk, is een eerlijk mensch, hij zorgt, dat al het be- noodigde grind op den Lekdijk aangebracht en verwerkt wordt, aan zal1 bet immers niemand in de gedachte komen dat zulks zou beteekenen, dat de Heer Hofman, die bij Gouda woont, niet eerlijk is en niet zorgt dat het zand of grind op de binnenwegen of deu IJseldijk gebracht werd; dat zou te dwaas zyn om van te spreken. Het zou immers zeer goed mogelijk zijn, dat hij den Heer Hofman niet eens kende. Evenmin heb ik andere polderbesturen willen laken, maar alleen willen toonen, hoe groot de verbazing van het polder bestuur was, toen het bericht kreeg dat de sluis op- gekeurd was. De Heer Hofman wii niet in beschouwing der on waarheden en onjuistheden van mijn bericht treden, dat kan hij ook niet, want zij zyn er niet in. Hu zegt: de sluis lekte en hij heeft gelijk, went er it niet iéne sluis, die geen I rappel water doorlaat, dus lekt deze ook, maar tooh minder dau zekere nieuwe sluis, die door den Heer Hofman toch goedgekeurd werd. De schuif of slak was niet onder maar hoven water aan de boezemzijde, want de boezem was in het land, zooals men het noemt, en dat hij er niet dicht bij durfde komen, uit vrees voor eenige spatjes water is mijne schuld niet. lh Heer Holman zal toch weegenen hebben dat men den duiker in de eene kade herstelde, daarom stond de slak ook maar twee krappen open, omdat men alleen versch water achter het dorp zou hebben, en niet met het bekende doel (om paling te vangen F) Neen, man' die lust men hier niet. Ook brengt zulk een schuif geen nadeel aan de kunstwerken toe, want hn gaat recht op en neer; maar wel als men de sluisdeur moet openwringen om water in te laten, zoo als in een' naburigen polder plaats heeft, De Heer Hofman.zegt, dat mijn bericht geïnspireerd iB. Ja, de zaak is mij door anderen verhaald, want ik loop niet langs den weg om nieuwtjes op te doen, maar anders is het mijn werk. Op het razen en verdacht maken van uw bericht gever door den Heer Hofman, zal ik alleen antwoor den, dat ik niets van eenig kabaal of iets dergelijks tegen den Heer Hofman weet en het mij alléén is te doen geweest aan te toonen, hoe hooge besturen somtijds gelaakt worden, omdat tij door onjuute rapporten hunner ondergeschikte ambtenaren verkeerd worden ingelicht. De Heer Hofman zegt, dat hij voor bevoegde en onpartijdige autoriteiten zal bewijzen, dat hij gelijk heeft, maar hij ontziet zich niet om uw berichtgever openlijk van leugen, ent. ent. te beschuldigendaarom nnd ik mij verplicht mij voor al uwe letervan dien blaam te zuiveren, en dat zal ik zooveel mogelijk met aanhalingen uit officièele stukken doen. Vrijdag 7 Juli heeft de Heer Hofman de sluis in kwestie onderzocht en daarvan rapport uitgebracht aan het Collegie van Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard. Naar aanleiding van dit rapport ont' ving het polderbestuur van Kromme Sc Geer en Zijdé van gemeld Collegie aanschrijvingdat er mde Geerscke sluit verscheidene defecten tijn, die irreparabel*) zijn, tonder detelve droog te maken, met last binnen vier weken dezelve af te dammen enz. Hierop schreef het polderbestuur aan Dijkgraaf eu Hoogheemraden, met verzoek de sluis nogmaals te doen opnemen, daar het vermeende, dat er setje maar teer weinige gebreken aan waren, welke onder gewoon onderhoud begrepen en voor dadelijk herstel vatbaar zijn. En dut het zonderling resultaat, waartoe de Fabriek-landmeter van de Waard i» deze gekomen is, enkel te seijten ie aan de Omstan digheid, dat tijdens de inspectie der tluie, daarin de zoogenaamde water inlatende slak open stond, het welk, hoe goed overigens ook voor hem als deskundige sieht- of merkbaar, echter niet it opgemerkt. Het tweede onderzoek bad plaats, en, eere aan Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Krim penerwaard, zij erkenden dat zij verkeerd waren ingelicht. Het resultaat ran dat nader onderzoek be vestigt uwe bewenng, (van het polderbestuur namelijk) dat er in dete êepe vergissing heeft plaats gehad. Er was eene defectlijst bijgevoegd en nu zal de Heer Hofman wel zeer nauwkeurig toegezien hebben om niets over te slaan, ten einde zyne eer, zooveel mogelijk, te redden. Deze lijst bevatte: 1*. De f beruchte) schuif of slak diohtsluitende te nia- ken, aoor het aanbrengen van dagstukken in mos ra teer. 2°. Aan den vooraanslag van de deur en den achter har stukken in mos en teer aap te brengen. 3'. Het stuk onder tegen den bo enslagfaalk te ka lefateren. 4°. De scheuren inwendig in den toog uithakken, schoonmaken en op nieuw iumetseleu. Hét losse pleisterwerk in den tow afhakken en op nieuw be pleisteren. Verder het losse metselwerk in dito voe gen van het overige metselwerkals binnenfront en vleugelmuren, buitenfront enz. uithakken, uitkrab ben, schoonmaken, op nieuw inmetselen en invoegen. Om de sub. 4 voorgeschreven kapitale verbeteringen aan te brengen, heeft één man met een jongen dne dagen werk gehad, of tij dus niet belangrijk waren. Ziedaar, Mijnheer de Redacteur! nu kunnen alle landlieden ouder uwe lezerswant dat zijn de bevoegde beoordeelaars, oordeeftn, wié er onwaarheid schrijft: de Heer Hofman, die met groote bolle klhnken, die niets bepaald zeggen, maar veel te denken geven, of uw berichtgever, die in ronde Hollandscbe woorden onbe wimpeld de volle waarheid, maar ook niets meer dan deze, zegt. Nog eens, mijn doel was niet en is het nog niet om den H^er Hofman te beleedigen of te benadeelen. Ook verklaar ik als éérlijk man nogmaals nooit iets van eenig kabaal of iets dergelijks tegen den Heer Hofman vernomen te hebben eu geloof ik niet, dat het bestaat, ten minste niet in Ouderkerk. Ik heb een afschuw van die zaken, want heden doet men het tegen den Heer Hofman en morgen tegen mij. De goede naam van aw weekblad en mijne betrekking in de maat schappij dulden niet, dat er eenig vermoeden van kwaad sprekendheid laster of dergelijk op mij kleeft. Daarom verzoek ik u beleefdelijk, Mijnheer de Redacteardeze mijne rechtvaardiging geheel in uw weekblad te willen opnemen. Met de meeste hoogachting tJw correspondent alhier, D. A. KIP, Openbaar onderwijzer. Onherstelbaar. BIJRGEBLUkE STAND. GSMEÏNT1S SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 28. Juli tot den 4. Aug. 1871. Geboren: Magdalene Catharine, ouders J. van den Bergh en P. C. Wefer. Getrouwd: Geene. Overleden: E. den Hoed, oud 10 weken. 8. Snjidts, oud ruim 79 jaren, weduwe van P. R. Kuijrors. S, M. Klerks, oud 16 dagen. IARETBEE1CHTBN. Schoonhoven, 2 Aug. Goeboter 70 ot., weibo- ter 60 ct., hennep f 16,60, kaas, van 20 tot 30 ct., varkeus f 4 tot 9, koeien f 70 tot 90 per stuk. Gouda, 3 Aug. Kaas. Aangevoerd 116 partijen: prijs: 25,50 h 28,50. Den 16den Augustus zal alhier Ïroote kaasmarkt gehouden worden. Goeboter f 1,40 1,50, weiboter 1,29 a 1,30 per kilo. Wol 1,30 a 1,40 per kilo. Vette varkeus 23 a 26 ct., biggen, voor Engeland, 20 h 22 ct. per half kilo, magere dito 6 a 12, vette schapen /"20 a 30. Botterdam, 31 Juli en 1 Aug. Pnjzeu van het vee.- Runderen lste qual. 78 ct., 2de qual. 60 ot., kalveren lste qual. 90 ct.2de qual 70 ct., schapen 75 ct., aüeB per kilo. Boterlste qual. i '61 j 2de qual. ƒ58, 3de qual. f 56. Tarwe. Puike V Jaamsoheen Zeeuwscbe 13,00 h 13,80, Flakkeescbe en Overmaassche 12,30» 13,00, mindere eu geringe ƒ10,00 a 10,75. Rogge. Vlaamsche en Zeenwsche 8,50 a 9,00, Üvermaassche en Noord- Bra- bantsche 7,80 a 8,50. Boekweit. Noord Brabantsche /260 a 255 per 2100 kilo. Gerst. Zeeuwsohe winter- 6 a 6,80, Zomer- f 6,70 k 6,60, voer- 5,40 k 6,40. Haver. Korte ƒ4,30 A 5,70, lange f 3,60 A 5,40. Poardeboonen t 8,50 A 9,20.' Gorinchem, 31 Juli. Ongeveer 400 stuks vee waren heden aangevoerd. Prijzen: kalf koeien f 170 A 215, dito vaarzen ƒ70 A 150, pinken 36 a 50, stieren ƒ70 A120, nuchtere kalveren 7,50 A 12. Varkens: zware van 150 A 160 kilo 60 A 53 ct., dito van 120 a 130 kilo 46 a 48 ct. per kilo, wei varkens 12 A 17, fokvarkens van 6 A 8 weken f 3,00 A 5,50, andere 7 a 10. Goeboter f 1,30 A 1,44, weiboter ƒ1,08 A 1,12 het kilo; Kipeierrn 0,85 a 0,95 de 26 stuks. Zalmvissoherij te Ammers tol. Aan den afslag geweest van 31 Juli tot 6 Augus tus 206 zalmende zalm kost J 1,20 tot 1,40, de St. Jacobs zalmen ƒ0,75 'tot ƒ0,80 per half kilo. Nederl. Werk. Schuld Dito ditov Dito dito Loten Rotterdam öpanje, Obligation Dito Buitenl. 1867 Portugal, Oblig. 1853 Dito 1866—1863 Dito 1867. i Rusland, Obl. Hope 1798 en 1816. Dito Hope, 5de Serie. Dito dito 6de Serie. Obl.-leeniug 1864 A 1000. Dito 1866 A /-4000. Dito i860 2de leen. Dito 1867 Dito 1869. Aand. 1864 5 pet. Rs. 100. Dito dito 1866 Oostenr., Obl pap. Mei-Nov. Dito dito Febr.-Aog. Dito in zilver, Jan.-Juli. Dito dito April-Oct. Aand. 5 pet. fl. 600 i860. Dito fl. 100 1864. Italië Cert. en insch. Turkije, Oblig. Alg. Sch Egypte Oblig. pd. st lOO leen. 1868. N. Amerika, Oblig. V. St. 1882. Dito dito 1885. Brazil. Oblig. 1865 Gr. Russ. spoorw. 5 pet. aand. Rubs, spoorw. (JelOz) Russ. Poti Tiflis A 1000. Russ. spoorw. Jelez-Orel 1868.. Dito Kursk Charkow Dito Charkow-Azow pd. st. 100. Dito Moskou-Smolenka 1809. Aand. Oostenr. nat. bank. lilin, Centr. spoorw. oert. Aand. dito constr. oblig Dito dito Debentures Oblig. St. Paul Pao. Ie sectie. Dito dito 2e seotie. Dito dito 1869. Zuid-Ital. Bpoorw. Oblig pC. 4 Aug. 2* 54tV 84ft 32 j 32 34** 35 96* 67 79* 94* 94* 70 69* 236* 243 47f{ 47*4 55* 55r', 498 129* 54* 45 77* 97*4 97tV 214 87 87* 87* 85* 87* 740 116| 47* Reeds op den I5en Augustus 1871 begint de Trekking der Koninklijke Hongaarsohe Pre- mieloten. Als Voornaamste kantoor voor het ver krijgen dezer Loten in Nederland kunnen wij de Heeren ISENTHAL C. te Amsterdam eu Rotter dam aanbevelen, die ook in de Editie van heden deze Premieloten aan het publiek offereeren. Het is van algemeene en gunstige bekendheid hoe groot de kan sen zijn op den 15en Augustus, als wanneer op eenen dag ae grootste prijs van de geheele leening mil joen gulden O. W.j bepaald en zeker wordt uitgeloot. Tevens achten wij het onnoodig nader melding te maken van de aanzienlijke ressources, waarover de sedert 30 jaren bestaande firma Isentbal en Co. be schikken kan. Wij wenschen thans alleen mede te deelen, dat bij deze Loten de Seriën slechts 50 nommers hebben, en dat de kans dus nog eens zoo groot is als bij alle tot dusverre bestaan hebbende Premie Loterijen. MA GD ALEN A CATHARINA HARREBOMÉS, HAARLEM3 Augustus 1871. (1961) Heden overleed, in den ouderdom vau ruim 32, jaar, dé WelEd.Geatr. ZeerGei. Heer Dl ADOLF L0DEW1JK BOECR, gepens*. 1®. Lditenant der Artillerie. SCHOONHOVEN', 9 Aug. 187L (1918) Eenige en algemeene Kennisgeving. CORHDMDENTID. Het voor dit nommer bestemde hoofd-artikel kan, wegens plaatsgebrekeerst in het volgende nommer worden opgenomen. Heden, 5 Augustus 1871, is CI1VA BLOMMENDAAL gedurende eeh tijdsverloop van 35 jaren on- afgebroken met eerlijkheid en trouw by ons jj dienstbaar geweest; de eerste 9 jaren bij mijn overleden Vader, en de laatste 26 jaren nog bij den Oudergeteekende in dienst. J. DEKKER WILSCHUT. De Oudergeteekende dankt de Kiezers van Leden voor den Gemeenteraad voor hunne stem, bij de eerste- en herstemming op hem uit gebracht en tevens voor de beleefdhedendoor velen hem bij zijne herbenoeming bewezen. C. HOOGHWINKEL. SCHOONHOVEN, 5 Augustus 1871. (1966) ■4T D'. GALLANDAT HUET, Stadsgeneesheer te Schoonhoven, heeft zich met terwoon gevestigd boven den Schoen,- en Laar zenwinkel Van den Heer HOOGENDUK, op de Haven. Spreekuur, gratis, 's morgens van 8 tot 9 uur. (1965 Reeds over 9 dagen BUITENGEWOON GHOOTE EANS OP WINST. 15 Augustus e. k. Kleinste prijs fl. 108. Geheele Loten/3,ÖO, halve ƒ1,70, kwart fOfiO, en niet zod&ls bij de HH. ISENTHAL Co. en 1,— Ook neem ik geen tien procent als men een prijs wint, dat op/ de fl. 250,000 fl. 25,000 bedraagt. Do Cjrigineele Loten sijn hier te lande. Aan alle aanvragen wordt per koerende post gegeven. Utrecht. D. A. DU MOSCH. Voor Schoonhoven verkrijgbaar bij den Heer H. A. BOECK.jlW Itnft-riu.i-ilcr rerl"lrt dwi tiid lMt k"r' .lNOlcl pUCUCr Uen van uren tot op minuten en maakt de boter vaster, beter van smaak eu verhindert het spoedige sterk worden. In kilo- pakkan, voldoende'voor 1500 kan melk, met gebruiks aanwijzing, 00 Cts. wordt j van dit poeder met kan laauw water ingegeven. Na het kalven strooit men driemaal daags een eetlepel vol over het voer. Bij verstopping, vermagering, gebrek aan eetlust, als ook bij blaanwe en dunne melk wordt dit poeder met zeer gunstig gevolg gebruikt. Het vee krijgt hierdoor een beter uitzien en de melk wordt rijfcer aan boter. In ki- lopakken met gebruiksaanwijzing a OO Cts. (1955) Sepotste ^chooafaooeu WED. WOZFP ZOOU. Alblasserdam i G. MAAT Ez. DordrechtJ. KRIM; LEON PENNOCH. Gorinchem: N. 8TUFKEN8; J. P. LASONDER. Goods- L WELTER, L. SCHENK. Oudewater: F. JONKER-1DENBERG, Apoth. Rotterdam: C. J. W. SNABIL1E, Apoth. Bij elk artikel is eene gebruiksaantoijeing. H. VON GIMBORN.

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 2