POSTERIJEN. "iMBESTEDING-r- J. W. VALK-SCHOONHOVEN IET STICHTEN u ui liMlIl GEMENGDE BERICHTEN. V ADVERTEIMTIËIM. SMIDSKNECHT. 'MfldN30OOH 'M iaxniMaiH n easts hebben op de ureuals in achtersta inde kendtnakiug van den heer postdirecteur staat aangewezen. Heden is men van stadswege be zig, alle openbare riolen en goten in deze ge meente door middel van eene biandspuit te reinigen. Voorzeker een hoogst nuttige maat regel, vooral in jdezen tijd Z. M. heeft benoemd tot ontvan ger der dir. belast.0 en accijnsen en van den waarborg en de belasting op de gouden en zilveren werken te Schoonhoven c. a. A. van Cappellen Dz., thans ontv. der dir. belast, en acc. te Hillegereberg c. a. De 2de luit. P. de Wijs van de lste compagnie van het 3de reg. vestingartiU. te Zutfen is in gelijken rang overgeplaatst bij de 3de compagnie van het 3de reg. vestingar tillerie te Nijmegen. - De 2de luit. der genie, G. J. Col- lard, van het garnizoen te Amsterdam, is op zijn verzoek op uonactiviteit gesteld. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp op de beteugeling van besmettelijke ziek ten. Dit ontwerp bevat de volgende bepalingen: Art. 1 noemt de ziekten op: cholera, typhus, fe bria typhoidea, pokkeu, roodvonk, diphteriiische keel ziekte, mazelen, kinkhoest, besmettelijke oogziekte, ter- wül düe Regeeriug de wet ook op andere besmettelijke ziekten toepxssehjk kan verklaren. BÜ bet uitbreken der ziekte moet hiervan worden kennis gegeven door den geneeskundigen ambtenaar aan den burgemeester, die wekelijks bet aantal aan getasten en overledenen openbaar maakt. De burge meester mag lijders in logementen enz. naar eeu zie kenhuis doen overbrengenwoningen doen reinigen of ontsmetten besmette voorwerpen onteigenen en vernietigen, reinigen van slootengoten ens. gelasten. De gemeentebesturen sijn verplicht siekenbuisen op te richten, zoo noodig met andere gemeentebesturen. Schippers van vaartuigen, waarin zich een zieke bevindt of binnen veertien dagen gestorven is, moeten hiervan kennis geven aan den burgemeester. Lijken van hen, die aan besmettelijke ziekten ster ven, moeten langs den kortsten weg naar de alge- meene begraafplaatsen worden gebracht, waar eeu lo kaal tot tijdelijke bewaring moet zijn opgericht. De burgemeester kan onmiddellijk vervoer naar het lijkenhuis gelssten. Wanneer in eene gemeente cholera, pokken of rood vonk epidemisch verspreid zijn, mag er geen kermis of jaarmarkt worden gehouden. Het houden van kermissen en jaarmarkten kan door de Lands Regeering verboden worden in aan te wijzen gemeenten, gewesten of bet geheele Rijk. Personen uit huisen of vaartuigen, waarin eene be smettelijke ziekte voorkwam, mogen geen scholen als leerling bezoeken noeh aldaar onderricht geven, tot na verloop van 8 dagen nadat de ziekte, volgens aohriftelijke verklaring van een geneeskundige uit die huizen of vaartuigen ta geweken. Gelijk verbod geldt omtrent fabrieken en andere werkplaatsen. Onderwijzers, onderwijzeressen of leerlingen, die niet, blijkens verklaring, door een geneeskundige afgegeven, met goed gevolg of meer dan eens de in enting der koepokken hebben ondergaan, worden ip scholen niet toegelaten. Bestuurders van liefdadige gestiohten en gevangenis sen zijn gebonden de personen, daarin opgenomen, bin nen 14 dagen na hunne opneming de koepok inëntidg te doen ondergaan, al waren ze vroeger ingeënt. Gelijke verplichting rust op de kommanoanten van korpsen of oorlogschepen, ten opaiehte van de onder hnnue bevelen geplaatsten. De besmette huisen worden gemerkt. Wanneer in de nabijheid van ons Ryk cholera heerscht, wordt dit saedegedeeld door de Staats Courant; in elke gemeente wordt eene cholera oommissie benoemd die maatregelen kan voorstellen; adviezen geeft, voor de uitvoering der verordeningen waakt, inüohtiugen ver strekt. Bij bet verschijnen der cholera wordt dage lijks door ae Staats-Courant het aantal aangetasten bekend gemaakt, en wekelijks het aantal gestorvenen. Omtrent het verbranden, vernietigen ens. vah be smette, volgens deze wet onteigende voorwerpen on- Bchadalijkmaking van mestvaalten enz., worden voor schriften door den Minister gegeven. Van alle ver richtingen geven burgemeesters kennis aan den genees kundigen ambtenaar. De geneeskundige ambtenaren, leden van cholera- corumissiën enz. mogen met eene maohtiging des bur gemeesters van zons-op- tot sons ondergang de wonin gen binnentreden. Eindelijk bevat de wet de vereisohte strafbepalingen. De gemeenteraad van Botterdam beeft eene som van f 8500 toegestaan tot in richting van de schietbaan. Ook is een crediet van 2000 toegestaan tot het voortzetten van de reeds aangevangen maatregelenmet het oog op de nadering der cholera. Uit eenviertal sollicitanten heeft de gemeenteraad te Arkel 11. Zaterdag, in de plaats van wijlen den heer W. F. Roth, tot gemeente-ontvanger benoemd den heer H. J. D. Doorman, te Gorinchem. Van 25 Aug. tot en met 1 Sept. zijn te Gorinchem door de pokken aangetast 13, overleden 7 en hersteld 16 personen. Se dert 4 April tot eu met 1 Sept. worden offi cieel opgegeven als te zijn aangetast 282, hersteld 177, overleden 88 en onder behande ling gebleven 17 personen. Bij het toelatingsexamen voor de hoogere burgerschool te Gorinfchem zijn van de 56 leerlingen U. Dinsdag 54 geslaagd waaronder 10 uit omliggende gemeenten. Op Maandag den 18den dezer zal het onderwijs een aanvang nemen. De feestelijkheden by gelegen heid van den Schietwedstrijd te Botterdam zijn onder genot van heerlijk weder uitmuntend ge slaagd. Z. M. de Koning en Z. K. H. Prins Hendrik bezochten die stad en waren herhaal delijk op bet schietterrein tegenwoordig. Ook Z. M. heeft eenige malen geschotenen op 200 pas in 5 schoten 41 punten gehaald. De ver lichting van het Park, de gala vorstelling in den schouwburg, welke gisteren-avond plaats had, de concerten der grenadiers en jagers en de overige festiviteiten werden druk bezocht en voldeden uitmuntend. Zaterdag e. k. zal te 's Hage eene Provinciale Vergaderiug van onderwijzers en voorstanders van het onderwijs in Zuid-Holland worden gehouden. Het eerste op die vergade ring te bespreken ponten is: »Het onderwijs aan volwasseneu ingezonden en in te leiden door den heer L. Akkerbuijs, JËz. vau Schoon hoven. Daarna zal de heer A. J. Labberton van Alblasaerdam het 2e punt inleiden, zijnde de vraag: Behoort het onderwijzend personeel in het schooltoezicht vertegenwoordigd te zyn?" De overige punten ter bespreking zulleu vol gens het programma worden ingeleid door mevr. Storm-van aer Chijs van Delft, de hh. J. W. Begt van Waddinxveen. F. Snel van 's Hage en J. Skippers van Scheveningén. Mlandag-avond hadden te Bode graven eenige ongeregeldheden plaats, ten ge volge van het niet honden der kennis. Hier en daar werden de glazen ingeworpeu, o. a. bij den waarnemenden burgemeester, den heer van der Giesen, terwijl ook andere baldadighe den werden gepleegd. Een officier met 40 man schappen uit Woerden, alsmede de kantonrechter en de officier van justitie arriveerden Dinsdag. Deze maatregelen hebben ongetwijfeld gestrekt tot herstel der rust. Althans Dinsdag-avond was er nog wel eenige woeling, doch van zoo weinig belang, dat de troepen 's nachts wéér naar de garnizoensplaats konden trekken. Nader verneemt meu nog omtrent deze zaak het volgende: Reeds vroeg in het voorjaar is te Bodegraven besloten geen kermis te houdeu. Later is door eenige belanghebbenden verzocht, om als burgers van de gemeente hunne kramen te mogen opzetten. Dit is met 5 tegen 2 stemmen geweigerd. Nu heeft de wethouder, J. vau der Giesen, een. rijk man van orthodoxe richting, gezegd, dat-er zelfs geen schijn van kermis zou worden geduld. Intusscheu is hij met een ander raadslid, die ook tegen liet ver zoek gestemd had, met zijn geheele gezin de beide dagen by de volksfeesten te Alpben ge zien, en het volk te Bodegraven achtte het hoogst ongepast, dat hij, die zoo scherp hun de kermis ontzegd had, nu zelf elders eeu der gelijk vermaak ging opzoeken. Maandag-avond nu werden bij deze beide raadsleden de glazen ingeworpen. Dinsdag-avoud was een 40 man soldaten uit Woerden gearriveerd met de uoo- dige politie. Afstekeu van vuurwerk werd uu vergund. Na afloop daarvan ging men drin ken en raakte men spoedig met de politie slaags een enkele persoon werd daarbij gewond. Op nieuw werden nu bij J. v. d. Giesen de ruiteu ingegooid en werd hem ketelmuziek gebracht. Ëeu praatje, dat, mocht de burgemeester, die ziekelijk iskomen te overlydeude wethouder J. van der Giesen tot zijn opvolger bestemd zou zijn, heeft, geloof ik, aan de volksstemming ook geen goed gedaan." 'p Woensdajg.avond is alles rustig gebleveu. De militairen uit Woerden zijn weder vertrokken. De schoolkinderen te Alblasser- dam, ten getale vau 280, hebben Woensdag een aangenaam uitstapje naar Botterdam ge maakt en daar de Diergaarde en andere merk waardigheden bezichtigd. Een ingezetendie onlangs zijn zilveren bruiloft gevierd hadstelde hen in de gelegenheid dit genoegen te smaken. Van goederhand ontvangt de Goudscne Courant de tijding, dal zich Woens dag te Moordrecht een geval van Cholera Asia- tica heeft voorgedaan. De lijder was binnen eenige uren bezweken. Niet om te alarmeeren deelt zij dit mede, maar om alle openbare in stellingen en bijzondere personen die met hunne maatregelen nog niet gereed zijnop te wekken tol meerderen spoed. Op de te Leksmond 11. Maa. dag gehouden paardenmarkt was, zooals gewoonlijk, een zeer groot getal sohoone paarden aange voerd (ruim 700 stuks). De verkoop giug vlug vau de haud, daar vele Fransche en Duitsche kooplieden er de besten uitzochten en daarvoor hooge prijzen betaalden. In tegenwoordigheid van de le den van den raad, leeraren, leerlingen, hunne ouders en vele belangstellende burgers werd Vry- dag-morgen de H. Burgerschool te Gorinehem op plechtige wijze geopend. De burgemeester, de heer Mr. W. Wijnaeudts, herdacht in eene korte toespraak het tot stand komen dier inrichting, sprak zijne hooge ingenomenheid uit met het onderwijs, en eindigde met den wenach dat ook deze school bevorderlijk moebt zijn tot aankweeking van nuttige burgen voor stad eu vaderland. Hierop verleende ZEA. het woord aan den 1 eeraar-directeur, den heer Dr. A. Harms, die op eenvoudige heldere wijze den aard, de richting en het doel van bet onder wijs schetste. Wat de tegenstanden van dit onderwijs hiertegen gewoonlijk inbrachten, werd niet vergeteu. Hij hoopte echter en verwachtte zulks ook van zijne medeleerarendoor daden die argumenten te ontzenuwen. Vervolgens richtte hij het woord tot de leèrlingen, waarna de heer-Mr. J. C. M. van oen Honert met een gepast woord van dankbetuiging de verga dering sloot. Te Gouda is tot lid van den get meenteraad gekozen de heer C. Messetnaker. Donderdag-avond werd aan dan Zuid-Westelijken hemel een prachtige meteoor waargenomen, die, in Zuid-Westelijke richting zich bewegende, al spoedig achter de aan den horizont samengepakte wolken verdween. Andermaal heeft zich te Hoor naar de longziekte geopenbaard. Bij den bouw man J, Bensekom ald&ar is eene koe door die ziekte aangetast en kort daarop onteigend en afgemaakt. Door den bouwman B. Bikker ta Neder-Slingeland zijn verleden week aan den heer van Wijngaarden te Papendrecht vier gras- kal veieu vau Januari en Februari, verkocht voor de som van f 200. De tijd is nog niet zoo verre achter ons, dat men voor die som even zooveel koeien, althans vaarzen, kocht. - Door het overlijden van den heer K. van Walsum was de betrekking van voorzitter der polders Langeland en Kortland, onder Krimpen a/d Uselvacant. Door inge landen van gemelde polders is thans tot voor zitter benoemd de heer W. van Waning, Bur gemeester en Secretaris van Ooderkerk- en Krim pen a/d Usel en voorzitter vau den polder de Nesse onder Ouderkerk a/d Usel. Aan de waag te Aininerstoi ia 11. Maandag gewogen eene partij van 105 ka zen, wegende 1084 kilogrammen, afkomstig van J. Steenkamer te Vliet, welke partij aau J. Bak, kaaskooper te Berg-Ambacht, ia verkocht voor de som van f 34 de 50 kilogram meu. -Naar men verneemt hebben sjlcix voor de vacatile betrekking van hoofdonder wijzer aan de school voor gewoon eu meer uitgebreid lager ouderwijs voor jongens, te Go rinchem, slechts acht sollicitanten aangemeld. Verledene week is een met ruim 2000 H. L. steenkolen beladen vaartuig, ^stemd voor het bovenstoomgemaal van den polder Lekkerkerk en Zuidbroek, door onbe kendheid met het vaarwatertegen de beschoeiing van de sluis van gemelde polders gevareu, waardoor het eeu lek kreeg en gezonken is. Men is bezig de kolen te loeseu. By de veehouders C, Verdouw en F. Qoudriaan te Ouderkerk a/d Usel is de longziekte uitgebroken en het zieke vee be reids afgemaakt. De veemarkt was Zaterdag te Utrecht met ruim 500 stuks vee bezet, die voor het grootste deel van Zwolle ea Nijkerk waren aangevoerd. De Duitsche handelaren be steedden voor goed melkvee zelfs tot omstreeks ƒ200. Te Polsbroek is beroepen Ds. Bax, te Waarder. Bedankt voor het beroep naar 1 Ottoland en Neder-Blokland door E. A. La- zonder, pred. te Berkel. Ds. H. Hasselman te Heukelum heeft voor het beroep naar Jaarsveld bedankt. Sints eenige dagen worden onlzachelnk groote hoe veelheden bloemkool, per atoomboot ,Telegraaf" naar Antwerpen verzonden. Op sommige dagen was de boot er letterlijk geheel mede overdekt. Op Vrijdag 25 Aug. il. reed de landbouwer J. V.,te Berg-Ambncbt, met den ledigen hooiwagen|, om een voer hooi te ha len, toen eensklaps het paard door eene bij gestoken werd, en zoodanig opzij sprong, dat J. V. van de kist viel en de wagen bleef nasleepentotdat paard en wagenmet den daarop zittenden arbeider D. Z., te gelijk te water gingen. J. V. en het paard kwameu er zonder letsel af; de arbeider evenwel werd ernstig 'gekneusd. Het paard heeft J. V. kort daarop verkocht. Te Utrecht arriveerde Woensdug per extra trein uit Essen een monster Kiupp-kanonwegende vijf tigduizend kilo Het werd per stoomboot naar Rot terdam verzonden<yn van daar vervoerd te worden naar Odessa in Rusland. De militaire rechtbank te Landau heeft uitspraak gedaau iu de wak van Oscar vrijheer von Walden fels, luitenant bij het le batail- loa van bet 7e regement infanterie, beschuldigd van desertie en lafhartigheid. In het proces is geconsta teerd, dat m den 28 Ang. des vorigen jaarsin dienst ala kommandant van een detachement, bij het op- rakken tegen den vijand zijne manschappen in den loop gelaten, zyn wapens weggeworpen, zijn uniform uit-, eene burgerkleeding aangetrokken en zich schuil gehouden heeft, tot hij ontdekt en gearresteerd werd. Hij ia ter dood veroordeeld.—Ruim 600 barbiers te Ber lijn hebben verleden week eeue vergadering gehouden, waarin besloten is het scheer loon te verhoogen en vast Ie «tellen op 1 en den prijs voor het haarknip pen op 2 silbergrossoben. Aan het publiek is bekend gemaakt dat dit bealuit den 1 Sept. in werking treedt. BRURETUDINRRlt. Nadcrl. Werk. Sahuld Dito dito. Dito dito Loten Rotterdam. Spanje, Obligatiën. Dito Buitenl. 1867 Portugal. Oblig. 1858 Dito 1856-1863.. Dito 1867 Rusland, Obl. Hope 1728 en 1816. Dito Hope, 6de Serie. Dito dito 6de Serie. Obi,-leaning 1864 4 1000. Dito 1866 A 1000. Dito 1860 2de leen. Dito 1867 Dito 1869 Aand. 1864 6 pet. Ra. 100. Dito dito 1866 Oostenr., OW. papt M«-Nov. Dito dito Febr.-Aog. Dito in zilver, Jan.-Juü. Dito dito April-Oct. Aand. 6 pet. 11. 500 1860. Dito fl. 100 1864. Italië Cert. ea '—"K Turkije, Oblig. Alg. Sch Egypte Oblig. pd. at. 100 leen. 1868. ÏC Amerika, Oblig. V. St. 1889. Dito dito 1885. Brazil. Oblig. 1865 Or. Ross. apoonr. 5 pot. aand. Uuss. spoorw. (Jelex) Rasa. Poti Tiflis 4 ƒ1000. Russ. spoorw. Jelez-Orel 1868.. Dito Kunk Charkow Dito Charkow-Atow pd. st 100. Dito Moekou-Snolenks 1869. Aand. Oostenr. nat. bank. lllin, Centr. spoorw. eert. Aand. dito oonatr. oblig. Dito dito Debentures. Oblig. St. Paul Pae. le sectie. Dito dito Se aeotie. Dito dito 1869. £uid-Ital. Spoorw. Oblig pC. 1 Sept. 4 3 3 3 3 96f 70 86 Ooud*. 31 Aug. Kaas. Aangevoerd 120 partyen, prijs: ƒ26,00 il 29,00 naar wicht en qual.; Goeboter 1,60 1,70, weiboter ƒ1,24 4 1,30 per kilo Wol ƒ1,60 1,60 per kilo. Vette varkens 23 20 ct., biggen, voor Engeland, 20 4 22 ct. per half kilo, magere dito 9 4 16, vette schapen 24 4 30. Rotterdam. 28 en 29 Aug. Pryzen van het vee, Runderen lste qual. 78 ot., 2de qual. 60 ct.; kalveren lste qual. 90 ot., 2de qual. 70 ct.; schapen 76 ot.; weivarkens 48 tot 63 ot., loor Londen 44 tot 46 ot., alles per kilo. Gorinohem28 Aug. Ongeveer 400 stuks vee waren heden aangevoerd. Prijzenkalfkoeien 220 it 250, mindere qual. 145 4 190, dito vaarzen 76 130, enkele tot 170; hokkehngen 75 4 95, pinken ƒ45 a 55, graskalveren 30 a 40. Varkens: vette van 126 130 kilo 47 4 48 ct., die van 76 4 80 kilo 40 442 ct. per kilo, weivarkens 16 4 22; fokvarkens van 6 4 8 weken ƒ5,50 4 8,50, oudere per week duurder. Goeboter ƒ1,40 4 1,60, weiboter f1,10 4 1,20 het kilo; Kipeieren ƒ0,95 4 1,00 de 26 stuks. Zalmvissoherij te AmmentoL Aan den afslag geweest van 28 Aur. tot 2 Sept 41 zalmen: prijs aer zalm van J 1,20 tot 1,90 per half kilo. BUR6KRL1JKK STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 25. Aug. tot den I. Sept. 1871. Geboren: Anthonia, ouders I. Verkerk en C. van der Ree. Adrianus Joseph, ouders F. J. Soe- ters en J. C. Verhaar. Getrouwd: J. Nunnikhoven met G. van Karssen. Overleden: P. Berkeley, oud 74 jaren, Weduw naar van R. Zwart. W. van Gangelen, oud vijf weken. Getrouwd: JOHANNES NUNNIKHOVEN en GEERTRUI VAN KARSSEN. Tevens betuigen zij hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en vriend schap, bij hun Huwelijk ondervonden. SCHOONHOVEN, 30 Augustus 1871. (2041) Voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden bij het overlijden van onzen eenigen ge liefden Zoon JOHJNhES LJEENLERT PIE- TER, betuigen wij, ook namens onze dochter, onzen hartelijken dank. J. L. CATTEL. (2043) W. CATTEL, geb. Boksboom. 8. W. TAN BUUREN N*. geeft door deze zijn afscheidsgroet aan zijne Vrienden en Kennissen in Schoonhoven. (2066) «ARMICBTRN. Schoonhoven, 30 Augustas. Aan onze markt werden heden de volgende prijzen besteed: goeboter 69 ot. en weiboter 61 ot. per half kilo; Meikaas ƒ94 4 96 per 50 kilo; vette kalveren 20 4 95 ot. en vette varkens 90 4 94 et. per half kilo; aardappelen 2,50 4 4,00 per heet. Een bekwaam SMIDSKNECHT kan terstond, tegen goed loonvast werk bekomen bij H. BRUSSEN DB. te Schoonhoven. Het Dagelijkse!) Bestuur van het Waterschap DE HOOG EN BOEZEM "achter Haastrecht, zal op Zaturdag den 16. September 1871, des middags ten 12 ure, ten huize van den Lo- L. BLAN KEN te Haastrechtbij Ten gevolge van hun vertrek naar Hoogeveen, roepen de Ondergeteekenden een laatst en hartelijk vaarwel toe aan alle ingezetenen de- qer stad, onder dankzegging tevens voor de vriendschap van hun allen genotenmet de ver zekering dat hun tweejarig verblijf in Schoonho ven hun beiden steeds eene aangename herinne ring zal opleveren, terwijl zij niet ligt zullen vergeten de hartelijkheid en hulpvaardigheid van den Heer N. J. C. van GEELEN eu zijne Familie, ten hunnent ondervonden. Dat Gods beste zegen hun en allenverge zellen is daarbij hun beider wensch. L. R. VAN SAHDICK en Echtgehoote. SCHOONHOVEN, 1 September 1871. (2042) maakt zijne geëerde begunstigers attent op de fijne SIGARENk 2en 3 Cents per stuk. Tevens is hij goed gesorteerd in de echte geïmpor teerde HAVANNA- en MANILLA-8IGABEN. BESSENWIJN k 40 Cents per Flesch. Verder noteert hij het BOEKWEITEN* MEEL eu GRUTTEN, k 12 Cent per Kop, bij de 5 Kop k 11 Cents, bij 25 Kop k 10l/g Ct. PETROLEUM, k 22 Cents per Kan, bij de 5 Kan k 201/, Cent -per Kan. (2044) UEd. Dw. Dienaar, Haren. J. W. VALK. enkele inschrijving publiek besteden met toebehooren, ten dienste van een STOOMGEMAAL voor gezegd Waterschap, in het kunstwerk de Hoog en Boe zem achter Haastrecht AANWIJZING zal geschieden op Dingsdag den 12. September 1871, des middags ten 12 ure. Bestekkeu liggen van af 5 September 1871 ter lezing in de Raadhuizen te Lopik en te Vlist, te Gouda in het Logement de Zalm, te Schoon hoven in het Heeren-Logementte Haastrecht ten huize van den Logementhouder L.-BLAN KEN te Ameide in de beide Sociëteiten en te Sliedrecht in de groote Sociëteiten zijn verder op franco aanvrage, tegen betaling van/-,50, verkrijgbaar ten kantore van den Secretaris-Pen ningmeester te Lopik en bij den Heer W. C'AM- BIÉR van NOOTEN Boekhandelaar te Atphen aid Rijn, terwijl de teekening van af dat tijd stip ter inzage ligt in het Raadhuis te Haastrecht dagelijks van des voormiddags ten 10 ure tot des namiddags ten 4 ure. Inlichtingen zijn te bekomen bij de Heeren B. DE VRIES te Wilnis, en P. J. HOFMAN te Gouderak. LOPIK, den 18. Augustus 1871. (2028) Het dagelijksch Bestuur voornoemd, S. I. van NOOTEN, Voorzitter. S. CAMBIER van NOOTENSecretaris. •uazfud opiAte joaz 707 saj^y 4 (MOS) 'ZUa -7BW 31(08UBtldg OUtlJ '^oopsa^ '^OOpJOOJA 3 -maqouipoQ 97 U002 no tmf7931 'jj 8 uba ap 7"i sr^uidg uazuwaraoj 0 '«.pwfpqs U9 saqsny uba aaajionq aqfippuqosuQ :S. *U9|197UB(B0 U9 U9779J 'uaZJBBrj U9U90q9g :uapuBqjooA aznaq 9jooiS uj 1 -axavavn -aaxxaa a -AiazHvvi 1 -KavaoHas apuaqaq spno uba 9q DIENSTREGELING, aanvangende den Eersten September 1871. De Directeur vau het Postkantoor te Schoon hoven brengt ter kennisse, dat, van af boven gemeld tijdstiphet brievenvervoer tusschen Schoonhoven en Gouda zal plaata hebben driemaal daags per DILÏGENCEDIENST, en wel als volgt Vertrek van SCHOONHOVEN 41/, uur m., Il1/* m. en 4 a. Aankomst te GOUDA 61/* uur in., la. en 68/z Vertrek van GOUDA: 10 uur m., 7 a. en 101/* a. Aankomst te SCHOONHOVEN ll3/* uur m., 8s/4 a. en 12 's nachts. Een en ander ingevolge Resolutie van Z. E. den Minister van Finantiëndd. 20 Augustus jl., N°. 127. Wordende de thans bestaande Bode loop met den Eersten September e. k. opgeheven. SCHOONHOVEN, 30 Augustus 1871. 2036) Le Directeur voornoemd, NAHUUS.

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 2