UT Dl HAÏTI MP: BUITENLAND. BINNENLAND. Stadsnieuws. ADVERTENTIËN. W. HOOCENDMK. Fakkeldragers. PROGRAMMA'S FEESTLIEDEREN Albrecht Bcijling. PERSONEN, «w hunner geloofsgenooten uit dien tijd de slacht* offers zijn geworden van den partijhaat hunner Hervormde landgenooteudan mogen zij wel bedenken, dat wij op 1 April niet vieren de gruwelen van ffGeuzen" of *Paapschenmaar de ontwonteling aan het absolutisme van een vreemden vont. Morgen is het 1 April. Dinsdag is het du» 2 April, dat wil zeggen: 1 Aprü duurt slechts één dag en vele dagen komen na dien. Wat bedoelen wij hiermede Dit, dat feestvieren gemakkelijk is te doen, inaar dat het vaderland meer dan feestvieren eischt. Men is gewoon by ons te lande den roem onzer voorvaderen als hoofdschotel op den nati- onalen disch te zetten. Dat mag nu tot ver siering van den disch .goed zijnwanneer er voor de voeding maar steviger gerechten nevens opgezet zijn. En die steviger gerechten moeten wij gelven leveten. Onze voorouders hebben grooten roem inge- oogst. Dat is zoo. Zij hebben voor het land gttfrodtn omdat in die dagen voor het heil des lands strijd noodzakelijk was. Thans is dat anders. Wij willen gaarne ge- looven, dat ook de tegenwoordige Nederlanders voor hun vaderland hun bloed zouden willen storten, maar daar wordt tegenwoordig van ons de vervulling van andere plichten gevraagd. Wanneer het verkiezingstijd is, dan vraagt het v ad triand van ons een flinke zelfstandige houding bij de stembus. Wanneer wij eenige staatsbetrekking bekleeden, dan vraagt het va- derland van ons ijver en toewijding. Wanneer wij arbeiders in onzen dienst hebbendan vraagt het vaderland van ons dat wij medewerken tot hunne ontwikkeling. Wanneer wij kinderen heb ben dan vraagt ook het vaderlanddat wij hun onderwijs degelijk ter hartenemen. Wanneer wij in hoogere of lagere regeerings-colleges zitting hebben, dan vraagt bet vaderland van ons, dat wij medewerken tot verspreiding van verlichting en welvaart. Zoo zijn de plichten vele en velerlei. Ieder heeft de zijne. De tijdenwaarin thans de feest viering van 1 April valt, zijn voor Nederland juist niet zoo rozekleurig. Op het gebied der staatkunde speelt de partijstrijd nog een te groote rol, en misschien staan ons daarvan weldra droe vige gevolgen te wachten. Op het gebied der kerk wordt de onverdraagzaamheid niet minder en otk van dat verschijnsel ia de invloed nog niet te berekenen. Op het gebied der maatschap pelijke huishouding wordt op verre na nog geene voldoende waardeering van de rechten der ar beidende klassen gevonden. Nederlands welvaart is niet zoo verzekerd, als men het zoo wel zou meenen. Daar zijn wormen die knagen. Die wormen te verdryven is aller plicht. Dat zij onze roem. Dan beleeft ook het nageslacht een gelukkige 1 April 1972. De verjaardag van den Keizer van Duitsch- land op 22 Maart is in geheel het Duitsche rijk plechtig gevierd. Zoo ook door de Duitsche troepen van het bezettingsleger in Frankrijk. In alle garnizoenen is eene revue en plechtige gods dienstoefening gehouden, en overal waar zioh artil lerie bevindt zijn 101 schoten gelost. —Te Straatsburg is men druk bezig met het ontmantelen der stad. Honderden arbei ders sloopen de muren der citadel en graven hare wallen af. Met de aarde vult men de grachten en wordt het terrein gelyk gemaaktwaardoor uitbreiding der stad mogelyk is. Wij vernemen dat Comraissiën uit d* kamers van Koophandel en Fabriekenvan BredaGorinchemOosterhoutSchoonhoven Tilburg en Waalwijk zich 11. Woensdag vereenigd hebben aan het Rijnspoorweg-station te Utrecht, ter beraadslaging over het tot stand brengen van een spoorweg. De Prov. Staten van Zuid-Hol land hebben tot lid van Gedeputeerde Staten gekozen den heer Mr. 0. W. Huhrecht. Voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten van Utrecht moet eene her stemming plaats hebben tusschen de heeren Jhr. A. L. E. Ram en J. A. H. Borret. Uit Gouda mlldt men ons: Ver blijdend mag het heeten, dat ook de Zuidpias- polder, de grootste van ons land, belangrijk vooruitgaathetwelk het gevolg is van den be teren waterstand, verkrtgen door een krachtig stoomgemaal. De verkooj, eenige dagen geleden, van eene woning met ruim 52 hectaren land tot het kapitale bedrag van f 80.000 is daarvan een onwedersprekelijk bewijs. Mogen er nu maar ver dere maatregelen voor eene gebeele stoombema- liug door het Bestuur voorgedragen en met bijval ontvangen wordendan ral de Zuidplaspolder nog verder vooruitgaan en dt daaraan gelegen lande rijen zullen in de stijgende prijzen, die men ailerwege bij goede gronden opmerktook zeker ruimschoots blijven deelen. De verkiezing van drie Hoofd ingelanden en drie Hoofdingelanden plaatsver vangers, in het derde district van het Hoog heemraadschap de AlbUsserwaard met Arkel beueden de Zou we, hoofdplaats Bleskensgraaf, zal worden gehouden Woensdag 3 April a. s., van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren te Bleskensgraaf, in het stadhuis der gemeente. Vrijdag 6 Aptil a.s.,tusschen des voormiddags 9 en des namiddags 2 uren, zal in het gemeentehuis te Ouderkerk a/d IJsel plaats heb ben de verkiezing van een Hoofdingeland-Plaats vervanger voor de Krimjener-waara, in de plaats van den heer L. Kooij, in 1871 benoemd tot Hoofdingeland. Door de daling der hooipr'ijzen worden de hooilanden uit de hand minder ver huurd dan in 1871. Verleden week zijn te Har- dinxveld twee stukken opgehoudenomdat zij nu in prijs minder deden. Algemeen verwacht men uu dat het hooiland op de jaarlijkache verhuringen ook niet zoo duur zal wezen. Z. M. de Koning zal op den lsten April des voormiddagi ten half twaalf ure te Brielle aankomen, en daarna zal worden over gegaan tot het leggen van den eersteu steen voor het Asyl en het Monument. Vervolgens zal Prof. de Vries, vf» Leiden, eene feestrede uitspreken. Vóór, geurende en na de steenr legging worden zangsthkken eit muziek uitge voerd. Ook de muziek van de jagers uit 's Hage zal tegenwoordig zijn. Aan den Koning zal op het stadhuis een déjeuner-dinatoir worden aangeboden, en na afloop daarvan vertrekt Z. M. weder met het koninklijke jacht, waarmede hij gekomen is. Gedurende den dag en den avond zullen er optochten, vuurwerk, illumiuatie, yolks- vermakelijkhedcu en muziekuitvoeringen plaats hebben. Door het Gemeentebestuur van Ouderkerk a/d IJsel ia besloten 1 April een schoolfeest te doen plaats hebben. Het zal des middags ten 2 ure beginnen. Aan de leerlingen bijua 400 in getalzullen feestplaten en boekjes beueveus kreuiekoekjes worden uitgereikt. Onder afwisselend gezang der schooljeugd zal de onder wijzer de drie volgende vragen beantwoorden 1. Van waar kwamen de Watergeuzen 2. Wat deden zij? 3. Waar zijn zij gebleveu. Of er een optocht met de schooljeugd zal plaftt» hebben, zal van het weer en de omstandigheden afhangen. Belangstellende ouders kunnen, zoover er ruimte isdeze feestviering bijwonen. Het Gemeentebestuur te Nieuw- lekkerland heeft 100 beschikbaar gesteld om de schoolkindereu op 4 April feestelijk te onthalen. Uithoofde van de vreeselijke pokken-epidemie van het vorige jaar, is van feestviering geen sprake. Te Streefkerk zullen de leerlin gen der school op 8 April a. s. feestelijk worden onthaald. Te Uselsteinheeft zich een feest commissie uit personen, van versohillende gezind ten, samengesteld. Aan den te Amsterdam te hou den optocht op 1 April, zullen omstreeks 4000 personen deel nemen. Het paleis zal met 10.000 lampions worden verlicht, en tweemalen gedurende den avond zullen zeven torens der stad gelijktijdig met Bengaalsch vuur verlicht worden. Behalve dat er door de School commissie te Brandwijk den 2 April a. s. aan de schoolkinderen /'eestprenten en boekjes znllen worden uitgereiktzulleu aldaar overigens geene leesten plaats hebben. Aan de scholieren te Gouderak zal van wege het gemeentebestuur ook een feest plaatop 1 April 1572 betrekking hebbende, uitgedeeld worden. Ook te Vreeswijk zal de 1ste April feestelijk worden gevierd. Op aanstaanden Woensdag 3 April, van des voormiddags 9 tot 2 urenzal de stemming plaats hebben voor de verkiezing: 1. Van een Hoofdingeland voor het 6de dis trict, hoofdplaats Ameide, ten huize van L. H. Diepenhorst, F.Az. aldaar; 2. van drie Hoofdingelanden en drie Hoofdingelanden-plaats vervangers voor het 3de district, hoofdplaats Bleskensgraaf, in het raadhuis dier gemeente. Als Hoofdingelanden zijn aan de beurt van af treding de heeren: J. C. Tulcker te Gijbeland, A. Bons te Bleskensgraaf en V. Brandwijk te Gijbeland; als Hoofdingelanden-plaatsvervangers de heerenB. Brandwijk te HofwegenP. Baan en W. van't Verlaat, beiden te Bleskensgraaf. De sedert 16 jaar bestaande gilmpaardenmarkt te Uonnchem muntte 11. insdag uit door een aanvoer van ongeveer 500 meerendeels schoone paarden, diq bij vluggen handel goed opruimden. Door Pruisen en Sak- sers werden veel 21/,- en 3jarige paarden voor 275 h 350 gekocht, terwijl de Fransche handelaars meer vier- en raeeijarige uitzochten en daarvoor f 400 h f 600 besteedden. Over het geheel zijn de flinke paarden thans pl. m. 100 duurder dan verleden jaar. Bij de jongste verpachtingen van het bouw- en weiland, toebehoorende aan den polder Molenaarsgraaf, heeft de pachtsom van beide de belangrijke som van 680,50 bedragen, zijnde nagenoeg dezelfde prijs van het vorige jaar. Ook te Molenaarsgraaf zullen op den lsten April aan de schooljeugd prenten met verklaring worden uitgereikt. Maandag 18 Maart verliet de persoon van W. R. zijne woning te Streefkerk, en is daarin tot heden niet terug gekeerdter wijl iu het werk gestelde pogingen tot geene ontdekking mochten leiden. Men verdiept zich in gissingeuomtrent het zonderling verdwijnen van den man, wiens levenswijs algemeen als goed bekend staat en die zijn gezin aan de grootste ongerustheid eu angst ten prooi laat. 22 Maart had te Noordeloos de laatste volks voordracht in dezen winter plaats- De nuttige en leerzame lezing van den heer van Luijt van Meerkerk, over de Waan wijsheid", als ook de bijdragen van de hh. J. van lperen, J. Brouwer de Koning, van Luijt, A. van der Haven, J. van Muiilwijk, O. J. van Bee- kum, In 't Veld, Heijboer en urondjeap werden met genoegen aangehoord. Te Ammeratol zijn reeds cesten met jonge vo geltjes gevonden. SCHOO-NHOVEN, 80 Maart. *DeGemeenteraad heeft eergisteren eervol ontslag verleend aan den heer D. A. Jon kers, als hulponderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs, en mejufvrouw C. M. A. Gabry tijdelijk benoemd tot hul|)oiider\vijzeres aan genoemde school, op eene jaarwedde van f400, Een en ander ingaande op den lsten April e. k. LI. Donderdag-avond werd alhier, in eene vergadering van fabriekanten in gouden en zilveren werkendoor eene ten dien einde benoemde Commissie advies uitgebracht tot Verhoo ging der werkloonen met 15 °/o. Hoewel eeue verhooging algemeene goedkeuring erlangde, kon naar het algemeen gevoelen der vergaderiug dit niet algemeen in toepassing worden gebracht, wan neer niet tegelijk het maakloon (dat is de prijs waarvoor werkmeesters de goederen aan de gros siers leveren), percentsgewijze dienovereenkom stig werden geregeldzoodat de Commissie uit- geuoodigd werd in eene volgende vergadering daar omtrent nader te rapporteeren. In den loop dezer week is het programma der feestviering op den lsten April vastgesteld en uitgegeven. Volgens dat programma zal alhier het volgende plaats hebben. 's Morgens ten half 12 ure precies. Vereeuiging van hl», genoodigden op 't stadhuis en van de kin deren in 't schoollokaal. 11^ uur. Vertrek der genoodigden naar de schoolonder geleide van de eerewachten van het muziekgezelschap .v Apollp".— 's Middags ten 12 ure precies. Aankondiging van den optochtdoor het lossen van saluutschoten. Allegorische optocht uiet kinderen (van 6—14 jaren) en genoodigden. Onmiddellijk na den optocht. Onthaal der kinderen iu 't schoollokaal en uitreiking van feeetplatenin tegenwoordigheid der genoodigden. 's Avonds ten 7 ure. Veree uiging van hh. genoodigden op 't stadhuis en van de kinderen in 't schoollokaal. 7{ uur. Vertrek der genoodigden naar de schoolonder geleide van de eerewacht en van het muziekgezelschap irApolio". 7j- uur. Illumiuatie op de Haveu van wege de feestcommissie. Optocht bij fakkel licht, met kinderen (van 10—14 jaren) en ge noodigden Een half uur na den optocht. Vuur werk opgeluisterd door muziek, op het Exercitie plein.Tot slot. Uitvoering van eenige muziek stukken voor 't stadhuis. Verder bevat het programma de volgorde van den allegorischen optochteene beschrijving der zegewagens en de volgorde van het vuurwerk. Een en ander belooft bij gunstig weder zeer luisterrijk te zijnen zeker zal ook menig vreem deling dien dag te Schoonhoven doorbrengen. Al vertrouwen wij dat de orde geen oogenbiik zal worden gestoordvestigen wij de aandacht op vorenstaande publioatiën en de advertentie der feest-commissie in dit nommef. *De godsdienst-oefening in de Her vormde kerk zal Maandag, 1 April, ten half tien ure des voormiddags aanvangen. Ds. A. J. Oort zal alsdan eeue korte toespraak Houden ter gele genheid der Nationale Feestviering. ♦Gisteren was het 25 jaren geleden, dat mej. M. G. Blauw, geb. van Solinge, de betrekking van onderwijzeres aan de Brei- eu Werkscliool van het Departement Schoonhoven der Maatschappij ffTot Nut van 't Algemeen" aanvaardde. Door de dames-directrices dier school is bij die gelegenheid aan mej. Blauw een doel matig en sierlijk geschenk vereerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Heeren kerkvoogden der Hervormde gemeente te Berg-Ambacht hebben het terrein om de kerk met boomen doen beplantenen in nette perken plant- Boen laten aanleggen, welk een en ander een fraai gezicht oplevert Ook aan het kerkgebouw zelf wor den zeer doelmatige veranderingen aangebraohtwaar door o. a. het getal zitplaatsen wordt vergroot. Te Leksm,ond zal den lsten April eene Christelijke naai- eu breischool worden ge opend. Donderdag 2 8 Maart werden al de leerlingen der openbare school te Leks- moud door het Gemeentebestuur ruimschoots op chocolade en krentekoeken onthaald. Daarenboven -werd aan de kleinen eene plaat en aan de grooten een boekje ten geschenke gegeven. Het Oproer te Ouderkerk a/d Uael. In de Goudsche courant van Woensdag 27 Maart wordt gemeld, dat alhier ongeregeldheden en geweld dadigheden van zulk een ernstigen aard zijn voorge vallen dat een detachement soldaten uit Gouda naar hier is vertrokken, om aan die even domme als ruwe uiting van de volksopinie paal en perk te stellen. De oorzaak was het weiden van gelden door den ge meenteraad voor het feest van I April. Naar men verhaalt, staat zelfs in het dagblad van 's Graveu- hage te lezen, dat bij den burgemeester de glazeu waren ingeworpen. Zeker is het dat Maandag-middag jl. een rntuig met eenige heeren uit Gouda is geko men, op het aldaar in omloop zijnde gerncht, dat er 18 deodfen waren en eenige huizen in hut dorp afgebrand. Ziehier de ware toedracht der zauk, Eenige jonge lieden in de gemeente Krimpen a/d IJsel wilden, be halve het schoolfeest, een volksfeest. In plaats van den wettigen weg te volgen en aan het gemeente bestuur het verzoek te richten, wilden zij het ver- krijgen door vreedsame demonstration. De burgemeester van Krimpen a/d IJsel, tevens van Ouderkerk, woont alhier. Daarom kwamen Zaterdag-avond enkele jongelui met Oranje versierd en eene Nederl. vlag bij zioh, van Krimpen a/d Usel zingende het dorp in, tot voorbij de woning van kun burgemeesterwaar zij een hoera aanhieven en, even ordelijk als* zij gekomen waren, terugkeerden, zeggende dat zij Zondag-avond in grooter getaï zoudeu wederkomen. Nu moet men op een dorp wonen, waar men zelden of nooit iets vreemds ziet, om zich de nieuwsgierigheid van oud en jong te kunnen voorstellen. Zondag avond ten zes ure was het dorp dau ook vol wandelaars, die zich in de richting van Krimpen a/d IJsel voortspoedden om den optóoht te gemoet te n. Tegen zeven uren kondigde het gejuich reeds verte aandat hij naderde en weldra zag men een vijfentwintig- of dertigtal jongelieden van Krimpen a/d IJsel teer ordelijk voorbutrekkonvoorafgegaan door twee te paard en begeleid door oommissanssen van orde, allen kwistig met Oranje versierd en eenige vlaggen bij sich hebbende. Voor de woning van hun burgemeester weder hoeraAchter dezen vreedzamen en ordelijken optocht kwamen nog twee a driehonderd anderen, ruim versierd met Oranje en goed voorzien van flesscben metDeze hepen niet zoo orde- lijkmaar gaven door hunne vreemde sprongen en flbn getier: «Krimpen a/d Usel gaat nooit verloren!" «Krim pen a/d IJsel boven!" enz. een flauwe schets vaneen optocht der Pariische commune. Bij hun terugkeer had er in de Molenplaats, tusschen de achterblijvers, dien hunne keelen nog al goed gesmeerd haddenen den gemeente-veldwachter eene botsing plaats, zoadat hij ze met het plat van de sabel uit elkander moest Tl, waarna allen aftrokken, wuidag-avoad ten 5^ uren rukten ruim 50 soldaten met een officier het dorp binnen; 26 trokken door naar Krimpen a/d IJsel en 30 bleven hier. Ten 7 ure werd afgelezen dat alle optochten en samenscholingen van meer dan 5 personen verboden waren. Deze maat regelen waren eenter uiet tegen Ouderkerk gericht maar alleen om te beletten, dat men van Krimpen a/d IJsel optochten in onze gemeente zou vormen. Dinsdag ziin alle soldaten, op 4 met een sergeant na, vertrokken, enkele naar Gouda en de rest naar Krimpen a/d IJsel, waar thans 40 man met een offioier is. (Alle courante», die uit Goudtcke courant, dagblad enx. het opgeschroefde bericht hebben overgenomen, wor den beleefdelijk verzocht dit WAAR bericht mede te plaatten.) Geboren: Jacob, ouders A. de Vaal en K. M. de Jong. Bart je, ouders P. de Langen en A. van den Bergh. Maria Wilhelmina Antoinette, ouders H. T. van den Braak en J. M. H. van der Horn van den Bos. Maria Johanna Theodora, ouders J. G. Does- buig en M. J. Okhuijzen. Ondertrouwd: Mr. Daniel de Blocq van Haersma lluma met Sara Rolina Scheurleer, wonende te 's Gra- venhage. Getrouwd: B. C. Vprweij met P. van Geelen. Overleden: J. Heindermans, ond zes weken.— C. vnn Vliet, oud 74 jaren, weduwe van J. van Arkel. Zalmviaaoherij te Ammeratol. Aan den afslag geweest, van 25 tot 30 Maart: 15 zalmen, prijs f 1,40 tot f 1,60 per half kilo; 1 elft 90 cent per stuk. CORRESPONDENTIE. Eenige berichten moeten tot het volgend nommer blijven liggen. 4 Ook het beurs- en marktbericht moest deze week tot ons leedwezen achterwege blijven. Getrouwd B. C. VERWEIJ en P. VAN OEELEN. SCHOONHOVEN, 26 Maart 1872. (2677) Voorspoedig bevallen van een' Dochter J. M. H. VAN BEN BRAAK - VAN BER HORN VAN BEN BOS, SCHOONHOVEN, 28 Maart 1872. (2659) Heden beviel, door Gods goedheid, zeer voor spoedig van eene Dochter M. J. OKHUIJZEN Eclitgenoote van J. G. DOESBURG. SCHOONHOVEN, 28 Maart 1872. (2660) Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij i onzen hartelijken dank. B. C. VERWEIJ. P. VERWEU van GEELEN* SCHOONHOVEN, 30 Maart 1872. (2678) De Ondergeteekende betuigt haren welge- raeendeu dank aan de üainea-Directrices der Brei- en Werkscbool alhier, voor het in haar gedurende 25 jaren gestelde vertrouwen, en het vereerende blijk van belangstelling, op gisteren ontvangen. M. G. BLAUW - VAN SOLINGE. SCHOONHOVEN, 30 Maart 1872. (8875) H?' GEREEDSCHAP van eene welin- [enchte VLEESCH- en SPEKSLAGERIJ. Tb wraigenLopikeretraat, A, 8*4, te Sckoonkovat. (8683) Ontvangengroote sorteering SCHOENEN. LAARZEN, PETTEN; tevens nog ontvangen ■ARUVEs-HOBDJES voor den Optocht van 1 Apnl. (2686) PERSONEN, die biervoor in MTITnpT king wenachen te komen, vervoegeu zich heden, Zaterdag, tusschen 8 en 8Vg uur, in het Nieuwe Koffiehuis van L. van ZESSEN. (2685) Al degenen, die iets te vorderen hebben of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van wijlen den Heer ARIB SCHEER, in leven rustend Onderwijzer te Oieuen-Nieuwkerh, gelieven hunne rekeningen in te leveren of te betaleu vóór 15 April 1872, bij den Heer CORNELIS GELDERBLOM, Landbouwer te (2671) Allen, die iets te vorderen hebben vnn de FEESTCOMMISSIE te Schoonho- vin worden dringend verzocht hiervan opgave te doen vóór of op Woensdag, 3 April 0. k., aan den Heer A. DENEKAMP, Pen ningmeester der Commissie. (Tol). (2687) Ik Ondergeteekende verklaar, daar ik deaes dagen door laster en logen van dezen of genen ellendeling een kwade naam heb gekregen, ja zelfs het buiten de stad verspreid hebben, zoo doe ik een beroep op Schoonhovens Ingezetenen en daar buiten, en zoo er één inoog zijn, die mij van dien laster overtuigtheb ik er 50 Gul den disponibel voor; het is geen kunst om ie mand de kroon van 't hoofd te nemen. Daar ik dertig jaar in Schoonhoven verkeerd heb en niemand tot hiertoe mij ooit heeft belasterd, en daar ik eigenaar ben van 12 Bunders Visch- water en alle menschen permiteer vrij te via- schen doch nu ik zoo schandaleus belogen ben, permiteer ik alle menschen, uitgenomen L. P. van dik AA. (S68I) Elk weet waar hem de schoen wringt. Schoonhoven. J. DE JONG. TAN DB FBBNTBIiMHBDBN TE SCHOONHOVEN zijn A s Cents, cn (8684) ▼OOR DBN OPTOCHT, door L. AKKBRHUIJ3, JEz. A 4 Cent» verkrijgbaar in den Boekhandel van S. A W. N. van N POTEN te Sctoorimn. Vcreeniging tot vrijwillige Oefening in den Wapenhandel i VEEG ADERING DING3DAG 2 APRIL, pre- cies 's avonds ten 7 ure, in het Hoeren-Logement. H. A BQECfc. die genegen zijn op den len April PROGRAM MA'S en FEESTLIEDEREN tegen behoorlijk rabatNop de Straat te verkoopen, ver voegen zich heden, Zaterdag-avond vóór 9 uren, bij de Boekhandelaren S. W. N. van NOOTEN. DE COMMISSIE VOOR DE FKfËri'. VIERING OP 1 APRIL, vertrouwende op de goede gezindheid harer Stedgenooten eu van de vreemdelingen, die op 1 April oosc gemeente zulleu bezoekenverzoekt beleefdelijk, maar toch ook met den meeaten aandrang^ dat niemand den Optocht in de straten of langs de grachten zal te gemoet loopen of dien, alusé- wandelende, zal vergezellen. Ten einde gfoato bezwaren en ongelukken, vooral met de kinde ren, te voorkomenen den Optocht zoo gere geld mogelijk en tot elks genoegen te doen pisato hebben, gelieve men telkens, langs de huizen of aan de overzijde der Haven staande, den stoet te laten paiseeren. De Commissie veroenigt zich ook gaarne met de wenachen van het Dagelijksd) Bestuut m van het Hoofd der Politie in dt» geqbéhfe, uitgedrukt in de Publioatiën, iu bet belang der Feestviering gedaan. Bij den avond-optoobt ia bet o. a. ook van belaug, dat daar, wa^r de trein passeeren zal, en waar buiten aan de huizen niet geïllumineerd wordt, het licht in de woningen zoodanig worde aangebracht, dat de straten daardoor ook eenigs- zins verlicht worden. Namens de Feestcommissie. L. AKKERHUU8, JEz., Voert. H. G. GEELHOED, Secr. SGÖQQNHQVJW, 90 Maart Ii72. (fm)

Schoonhovensche Courant | 1872 | | pagina 2