ZALF HOLLOWAY ZWAKTE som mm. GELDLEEMM. 11 T1MNERMHU INKTPRAEPARATEN. EAU D'ANYERS BINNENLAND. ADVERTENTIËN. DIENSTBODE, DIENSTBODE. EEN FLINKE MEID. GROOTE OPRUIMING in MANUFACTUREN, TIEN DUIZEND GULDEN, Aan deskundigen! Gebr. Bruning. WAARSCHUWING. BOEKBINDERIJ. Te Louden beeft eeue openbare inschrijving plaats gehad ten behoeve vau den SpBUUChen pretendent Don Carloswelke inschrijving de negeeriug niet kon belettenaangezien de tegen woordige regeering van Spanje nog niet door baar ia erkend. Geuoemde pretendent isnaar men wilmet vorstel ijken luister de Fransch-Spaansche grenzen overgetrokkenterwijl zijne troepen die een cijfer van 85,000 man zouden bereikt hebben, de stad Pamplona bedreigen, vau waar uit de opstand dan meer geregeld zou worden geleid. Dat de opstandelingen in de laatste dagen bun voordeel gedaan hebben met den toestand, van ver warring, waarin het land verkeert en die yog vermeerderd wordt door den ouderlingen strijd der partijen, is een feit dat nog bedenkelijker wordt door de muiterij, in bet leger ontstaan. Verscheidene soldaten zeggen de gehoorzaamheid aan hunne aanvoerders op of loopen tot de Carlisten over, gelokt door de belofte van ver booging in rangbun door Don Carlos in zijne jongste proclamatie gedaan. Of en wanneer de Cortes ontbonden en nieuwe verkiezingen zuileg plaats hebben is nog niet bekend; de radicalen en republikeinen zijn altijd nog bezig hierover te ouderbandelen; eerstge noemde» trachten die ontbinding zoolang moge lijk tegen te houden, terwijl de regeeriug een bepaald voorstel daartoe aan de beslissing der uationsle vergadering wil Onderwerpen. De Ka mers trachten mtusschen, zoo goed en zoo kwaad het gaat, aanhangige zaken, zooals de begroo- ting en het webontwerp tot afschaffing der sla- vornij op Porto Rico, af te doen. Ais een staaltje vau den onbeschrijfelijk or- deloozeu toestand, waarin 's lands zaken verkeeren, kan dienen, dat de Burgemeester van zekere gemeente m Badajoz eenvoudig aau den pre sident der nationale vergadering bericht, dat «zooeven iu de beste orde de gemeentegoederen onder de verschilleude gemeenteleden zijn ver deeld" en alzoo liquidatie der affaire heelt plaats gehad 1 Zulk een toestand geeft zeker grond voor de beweringdat Spanje, nog niet rijp voor eeue couatutioueeie Monarchie, nog minder geschikt ia voor den Republikeiuschen regeringsvorm. Wie verwacht bad dat bij de behandeling van het naar den zin der regeering gewijzigde ont werp der commissie vau 80 leden in Frank rijk, definitief zou uitgemaakt worden, of de republiek aldaar aldan niet voor goed zou ge vestigd worden, vond zich zeker teleurgesteld door den loop die de beraadslagingen genomen hebben. Alleen door de verzekering dat dien aangaande door bet ontwerp niets werd beslist, en de regeering eerst later, na de algeheele ont ruiming van het grondgebied, getrouw aan het verdiag van Bordeaux, die beslissing aan de nationale vergadering zou overlatengelakte het haar de considerans van bet ontwerp door eeue groote meerderheid aangeuomen te zien. De bwde uiterste partijen, de legitimisten en de party van (iambetta, willen niets vau het ont werp weten. De eerste wantrouwen de bedoelingen der regeeriug ea vreezeu terecht dat de kansen voor eene monarchie, zoo als zij die wenscheu, door de aannemiug voor het outwerp hoe langer hoe geringer worden, terwijl Gambetta dien «bastaard-arbeid" der commissie ten eeneumale afkeurde eu op ontbinding en beslissing door jdgemeen stemrecht aandrong. Aau de beteekenis die de Regeeringof liever Thiers, naar wij meeuen ondanks zich zeiven, en alleen om, iu een oogenblik van algemeene verwarring, de meerderheid voor zijne voorstellen te winnen, daaraan gaf, is de behaalde overwin ning te danken; eene overwinuiug, die, zoo zij al niet votkomen istoch kan medewerken om de republiek ut Frankrijk op vaster grondslagen te vestigen en hare kansen voor de toekomst te vermeerderen. De spanning tnsscheu Kerk en Overheid in Zwitserland verkrijgt van dag tot dag een drageuder aanzien. De geestelijken in het kanton Solotburn willen niemand anders dan den alge- aetten Lacbat als bisschop erkennenen hebben eea adres aan den Regeermgsraad ingediend, waarin wordt aangedrongen de zaak aan het oordeel van den Oantonsraad te onderwerpen. Koning Oscar II zal den 18 Juli a. s. als koning van NoorwOgOD te Drontheim ge kroond worden. Daar de vertegenwoordiging van Zwedenten opzichte van bet volvoeren dier plecbtiglieid voor dat landzich vau eene bealiismg onthield, zal de kroning aldaar ver moedelijk achterwege blijven. De armlastige omnibuscouducteurcandidaat voor de Deensobe volksvertegenwoordiging, waarvan wy vroeger gewag maaktenheelt niet genoeg stemmen op zich vereenigd om als lid verkozen te worden. Die financieels operatie is dus voor de gemeente mislukt. Z. M. heeft J. J. Blanker!, thana ontvanger der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Hellevoeteluis c. a., bendémd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te IJselstein c. a. f - Z. M. de Koning beeft den beer J. B. Snellen te Moordrecht goedkeuring ver- leeud tot oprichting van de naamlooze vennoot schap «Maatschappij voor Landontginmngte vestigen te Apeldoorn. Deze heeft ten doel de onlginuing van woes-te, nog uiet iu cultuur gebrachte gronden iu Nederland. Door den Minister van Binnen- landsche Zaken ia ua vergelijkend onderzoek benoemd tot machinist aan het Btoomgemaal vau deu Arkelacheu Dam de beer J. vau Ou- werkerk, macbiuist le klasse bij de Koninklijke Ned. Marine. Omtrent den spoorweg Rotter- dam-Schoonhoven-Arnhem-Muniter vernemen wijdat ook te Varseveldnamens den heer van den üuwclant, voorloopige opmetiugen zijn gedaan en dat reeds in de volgende maand deze belangrijkenieuwe spoorweglijn zal wordeu uit- gebakend. Zie verder hieromtrent de rubriek Stadsnieuws. Door den heer P. Smit Jr. te Slik kerveer is concessie aangevraagd voor een schroefstoombootdienst tusschen Rotterdam en Brouwershaven. -Te Gouda had Maandag eene vjffe} gadering plaats van kiezersten einde eené nieuwe kiesverecniging op te richten. Ruim 50 personen waren opgekomen en de vereeniging werd geconstitueerd, met het doel bij vacatures in den gemeenteraadProvinciale Staten en de Tweede Kamer candidaten te stellen en tevens de gemeentebelangen te bespreken. Bij eene stem ming tot daurstelling van het bestuur vercenigden de fl.H. GrootendorstGötte, M. van Dantzig en Borsteegh de meeste stemmen op zich. Daar de meeaten dezer heeren echter bedanktenzoo stelde Mr. H. J. Kranenburg voor, dat de H.H. Grootendorst en Götte liet voorloopig bestuur zouden op zich nemen en dat in eene volgende vergadering een difinitief bestuur zou wordeu ge kozen. Dit voorstel werd door de vergadering aangenomen. Voorts werd nog bepaald dat o»k niet-kiezers lid der vereeniging zouden kunnen wordeu en dat de contributie zou bedragen f 0.76 per jaar. -—Bij de gehouden herstemmiug voor de verkiezing van twee leden van den ge meenteraad te IJselstein, zijn gekozen de heeren O. A. G. Walland met 118 en N. A. Freeriks met 97 der geldig uitgebrachte stemmen. De heeren W. de Gruyter en A. Boers erlangden 45 en 04 stemmen. Van de 198 kiezers stem den 165. Tot lid van den gemeenteraad van Langerak ia benoemdm plaats van wijlen den heer A. Aanen, de heer A. Zwijnen burg, Bz. De naamlooze vennootschap: Het Bergstoepsche pontveer, verpachtte op Woensdag 5 Maart te Streefkerk liet recht tot bediening van dat veer, met veerhuis, enz. voor den tijd van 8 achtereenvolgende jaren. Pachter werd de hoogste inschrijver, Evert Ouweneel te Streefkerk, voor^de som van f755 per jaar. De pacht vangt aan op l April e. k. Maandag heeft aan het lokaal van het provinciaal bestuur in Zuid-Holland de aaubesteding plaats gehad van1. Het bou wen en stellen vau den bovenbouw eener ijzeren draaibrug met vast gedeelte dver het kanaal door Voorne in den Ravenschen weg; 8. Het verrichten van baggerwerk in het badder Nieuwe Merwede in de gemeenten Werkendam, Sliedrecht en Dubbeldam, door middel der rijksstoombag- gervaartuigen, met de bediening eu het onder houd dier vaartuigen tot 81 Maart 1874. Voor beide bestedingen waren zes biljetten van inschryving ingekomen. Het minst haddeu ingeschreven voor n°. 1 de heeren F. Kloos Zonen, te Alblasserdam, voor f3750U; n°. 2 de beer A. van Kees, te Sliedrecht, voor f 0,21 de vierk. meter met vervoer. Wegens de opheffing der boer derij, zullen op April e. k. de landbouw- werktuigea eu net vee, van Z. M. den Koniug, iu bet park op het Loo, in publieke veiling worden verkoclit. Donderdag-ochtend heeft de ciy^r. missaris van politie Benkman, vergezeld van de inspecteurs Hardenberg en Mertz, zich van Hage naar Havre begeventeneinde Verlind naar 's Hage over te brengen. Men verwacht dat genoemde ambtenaren reeds aanstaanden Maandag te 's Hage zullen terugkeeren. Te Wiebach (in Limburg) heeft dezer dagen een tweede boring naar steenkolen plaats gehad, met het gunstige gevolg, dat een ader is ontdekt van de beste soort. Voor de geheele vernieuwing van de Hoeksche brug, even beneden Hoornaar, is aannemer geworden de timmerman D. Baron te Hoornaar, voor f 1080. 2 0 Febr. 1.1. overleed te Jaars veld de heer E. van der Viist. In verschillende betrekkingen was de overledene werkzaam, en bekleedde o. a. gedurende 82 jaren onafgebroken bet lid maatschap, van den. Raad dier gemeente. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat van Juli tot "September practi- sche oefeningen door'het legem, vesting-artillerie in het Zeister-kamp zullen gehouden wordeu. Op de tentoonstelling te Berlijn, welke eerlang geopend wordt, eu door bet Fi- scherei-Verein aldaar, in de Schutzenstrasse, wordt georganiseerdzal o. a. door deu heer A. Oskam van Ammerstol, eene belangrijke hoeveelheid touwwerk, van allerlei kaliber, geëxposeerd worden. De heer J. J. van Lange, te Gou derak die verleden jaar een machine tot het vormen van steeuen in zijn fabriek liet plaatsen, die door paarden gedreven werdmaakt nu toe- oeicidseleu om daarby atoom aan te wenden. In overleg met het Burgerlijk Armbestuuris door de gemeenteraad van Streef kerk beslotenvoortaan geen genees-, heel- en verloskundige hulp aan ae armen te verleenen, vóór dat de Armmeester van de wijk zich per- 80oulijk heeft overtuigd, dat zulks hoog noodig isen daarvan eene schriftelijke verklaring aau den geneeskundige beeft afgegeven. Den 5. Maart stonden voor de rechtbank te Gorinchem terecht B. Z. te Tien hoven H. A. v. Z. en W. B., beiden te Lan gerak ter zake dat zij te urnen in de maand December 1872 den persoou van P. B. te Lan gerak zoodanig hebben geslagen, dat bij belet was zijne gewone werkzaamheden te verrichten. Ce heer Officier van Justitie eischte voor de beide eersten schuldigverklaring en straf van 2 maanden eenzame opsluiting, doch voor W. B. vrijspraak. De verdediger in deze zaak was de keer Mr.H.J.Dijckmeeater,advokaat té Gorinchem. STADSNIEUWS. Schoonhoven8 Maart. Het gemeentebestuur alhier ont ving dezer dagen een adres van de heeren P. M. Montiju en F. van den Ouwelantwaarin zij de ondersteuning der gemeente inroepentot het ten uitvoer brengen van hun voornemen betreffende den aanleg van de Spoorweglijn Rotterdam-Schoou- hoven-Arnhem-Muuster. Een gelijk adres is in meerdere omliggende gemeenten, ontvangen. Naar wij vernemen, is door deu commissaris des konings in de provincie Zuid- Holland, namens den Minister van Binnenl. Zaken, afwijzend beschikt op het adres van den heer J. J. Driesen c. s. alhier, verzoekende vergunning tot oprichting eener steenbakke.ij op een gedeelte buitengrond aan de Lekeven bo ven Schoonhoven. Door den gemeenteraad ia 1.1. Maandag benoemd tot keurder van visoh de heer Joh. van Ipenburg Az. Door het kerkbestuur der R. C. gemeente alhier is gratis ten behoeve der ge meente Schoonhoven afgestaan de noodige grond- specie tot verdere daarstelling van den nieuwen weg by de gewezene Lopikerpoort. Volgens een door de Regeering genomen besluitzal te dezer stede eene oplei- dmgs-klasse voor kweekeüngen en hulponder wijzers worden opgericht. Men stelt zich met dergelijken cursus, die reeds in vele grootere gemeenten gehouden wordt, voor, aan toeko mende ouderwijzers uit deze gemeente en de om streken de gelegenheid te gevenzich in de verschillende vakken te bekwamen. Naar wij vernemen, zal bedoelde cursus hier waarschijnlijk reeds aanvangen met April e. k. Onze lezers zullen zich herin neren, wat wij onlangs hebben medegedeeld omtrent eene zonderlinge zaakbetreffende den kanonnier V., die voorgaf f 1860 verloren te hebbendoch welke gelden later bleken in zijn bezit te zijn. De agent van politie B. was belast deze som bij V. te halen en voldeed daaraan ook, doch bad, toen hij daarmede op het stadhnis verscheen f 200 te min. Aanstonds werd V. geroepen, en met vervolging gedreigd, wanneer hij niet zorgdedat die f 200 terecht kwamen. V. gaf in zijn angst te kennen, dat bij die f200 zou terecht brengen, verkocht daarop een en ander en verscheen later met de bedoelde som. Intnsschen houdt V. stijf en strak vol, dat hij B. de volle f 1800 heeft toe- geteld, terwijl B. beweert, dat hij wel het ge heele bedrag heeft gezien en nageteld, doch dat hem twee bankbiljetten behendig door V. zijn ontfutseld. Hoe het zy, V. dagvaardde den agent van politie voor bet kantongerecht tot terugbetaling van de f200, welke zaak gis teren voor een zeer talryk publiek behandeld werd. De kanonnier V. werd bijgestaan door den heer Mr. J. Knottenbelt, advocaat te Rot terdam, terwijl de agent van politie zelf zijne zaak verdedigde. Met belangstelling ziet men de uitspraak, die over acht dagen bepaald is, te gemoet. Reeds lang werd hier en in de omstreken algemeen geklaagd over den last vau bet groot aantal vreemde bedelaarsdat hier wekelijks lang de huizen kwam. Deze hadden meest allen hun hoofdkwartier te Nieuwpoort en gingen van daar uit, de omliggende gemeenten rond. Door de ijverige bemoeiingen der rijks- veldwacht van Groot-Ammers ia hierin eene gunstige verandering gekomen, daar verscheidene bedelaars thans naar deOmmersobans zijn getrans porteerd, en de anderen, bierdoor afgeschrikt en begrijpende, dat hunne goede dagen iu deze streek ten einde warenhun domicilie van Nieuwpoort naar eldera verplaatst hebben. WATERSCHAPS- EN POLDER-BERICHTEN. In de gisteren gehouden veree^ nigde vergadering van het Hoogheemraadschap de Ktimpenerwaard zijn vastgesteld de lijsten van stemgerechtigde ingelanden in de drie districten. Vrijdag 4 April zullen verkiezingen in het lste en Sde district plaats hebben. In bet 1ste district treedt af de heer E. Boe re te Haast recht als hoofdingeland, en de heer P. Pont te Berg-Ambacht als hoofdingeland-plaatsver vanger, terwijl mede voorzien moet worden in de vacature van een hoofdingeland, ontstaan door het overlijden van den heer A. Heijkoop te Vlist. In het 8de district treedt af de heer G. Vonk Jz. te Ouderkerk a/d IJsel als hoofd ingeland en de heer A. Berlcouwer te Lekker- kerk als hoofdingeland-plaatsvervanger, terwijl mede moet worden voorzien in de vacature van hoofdiugolandontstaan door de benoeming van den heer T. Huizer te Krimpen a/d Lek tot hoogheemraad. Hoofdingelanden van het Hoog heemraadschap «de Vijf-Heerenlauden" hebben de volgende voordracht opgemaakt voor de be trekking van Dijkgraaf, iu plaats van den heer W, Rooseboom, die met 1 Mei moet aftreden 1" W. Rooseboom; 2" F. Stuart; 3" J. de With. LANDBOUW-BERICHTEN. Op de Maandag 11. te Gorinchem gehoudeu vergadering van deelnemen aan de vereeniging ter bevordering der suikerbeetwor telen-teelt wareu 120 leden tegenwoordig; 30 hadden zich door volmacht doen vertegenwoor digen. De uitslag ia geweest, dat, zoolang suikerfabrikanten blijven persisteeren bij bun plan, door deelnemers wordt volhard in hun voornemen. Dinsdag werd te Woerden de eerste der zes nieuw ingestelde paardenmarkten gehoudenwaarop ruim 60 paarden waren aan gevoerd. Er was tamelijk levendige handel. Om Utrecht en op de paarden markt aldaar zijn door de Frauscben 98 paarden aangekocht, waarbij er waren, die met f900 betaald werden. Het algemeene verspreide ge rucht, dat de Franschen de aaukoopen doen, om bun legermacht weer van paarden te voor zien, wordt door de minder goede boedanigheid der aangekochte paardeu reeds tegengesproken. Letterkundige Bijeenkomsten. Uitvoe ringen van Mustek- en Rederij kera- Geseioohappen, ens. De Dames-Zangvereeniging te Oudewater, onder directie van den beer J. van 't Kruijs, zal op 14 dezer eene uitvoering geven in de laatste vergadering «Win- terlezingen", den 6den Maart te Berg-Ambacht gehoudeubad men het genoegen den heer L. Ak- kerhuijs JEz. van Schoonhoven als spreker te zien optreden. Boeieud was de wijzewaarop de ge achte spreker het publiek onthaalde op zijne le zing «de Doos van Pandora", welke lezing by de talrijk opgekomen menigte dan ook on verdeel den bijval moogstte. Na de pauze leverden de heeren Akkerbuys, Kuijlenburg van Schoonho ven ea Quint van Stolwijk eenige bijdragen. -In het café Sterkenburg te Oude water bad op 26 Febr. 1.1. eene tooueelvoorstei- liug der heeren Stoete Co. plaats, die uitmun tend voldaan heeft. KEEK- EN SCH00LNIEUWS. Ds. G. Boer te Ouderkerk a/d IJsel is beroepen te Mijusheerenland. Ds, A. F. Simons, te Berg-Ambacht, beeft voor bet beroep naar Otterloo bedankt. Ds. J. P. D. van Veen. te Krim pen a/d Lek heelt toezegging van beroep ont vangen naar Eerbeek (Gelderland). Bedankt voor Noordwijk aan Zee door Da. J. F. W. Troosten burg de Bruijn to Benschop. Ds. Zegers werd 11. Zondag te Go rinchem als predikant bevestigd door Ds. P. C. van Horst aldaar, met eene rede naar 2 Cor. 41—8. Dea avonds deed Da. Zegers zijne intrede met Joh. 8 16. - Door den nieu^n Ambachtsheer van Noordeloosden heer van Dam van Noor deloos, werd onlangs den kerkeraad der Her vormde gemeente aldaar volkomen vrijheid ge schonken tot het beroepen van een predikant. Voor de betrekking van openbaar onderwijzer te Oud-Alblas, vacant geworden door bet eervol ontslag, na vier-en-veertigjarigen dienst aan den heer de Koning verleendhebban zich vijftig sollicitanten aangemeld. Tractement f 80U en vrije woning. Het tractement van den rirpofd- onderwijzer der lagere school te Leerdam is met f175 verhoogd, en bedraagt na f1150. *v— Door den gemeenteraad ts Gio- aen-Nieuwkerk is tot hulponderwijzer htnoemd ^e heer P. Kruis te Streefkerk. De Afdeeling Gouda vau bet Nsderl. Schoolverbond telt thans 222 leden. Het bestuur der Afdeeling heeft weder, als in het vorige jaar, bij het Hoofdbestuur het voor stel gedaanom bij de hooge Regeering pogin gen aan te wenden, tot verkrijging van eene wet, waarbij leerplicht wordt bevolen. Hiervan is per circulaire aan de andere afdeelingeu kennis gegeven, met verzoek hare zienswijzen daarom trent te willen berichten. Vijftien afdeelingeu hebben reeds hare antwoorden ingezondenwaar van zich zes vóór en negen tegen leerplicht hebben verklaard. Tot commissarissen werden iu de ver gadering van Maandag 1.1. gekozen de heeren W. vanElden, H. J. G. Furstner, J. M. Noot hoven van Goor, D. Ruiter en P. Goedewaagen, eu tot afgevaardigden ter algemeene vergadering, die dit jaar te Arnhem zal worden gehouden de heeren J. N. Scheltema eu C. Measemaker en als plaatsvervangers de heeren W. van Elden en H. J. G. Furstner. GEMENGDE BERICHTEN. De oudste inwoner van Gorin chem, de heer J'. Visser, koopman in de Kee- leatrast aldaar, vierde dezer dagen zijn honderd* sten venaardag. Nog voortdurend is de grijs aard, ook op drukke dagen, in zijn handel met lost en ijver werkzaam. De Amerikaan James Washington Meijers heeft het plan Nederland te bezoeken met een merkwaardig paardenspel. Het bevat 120 paarden, 20 ponies, 6gedresseerde leeuwen, 0 gedresseerde olifanten, kameelen enz., bene yens 40 élegante wagens. Het prachtig Circus, ingericht volgens Amerikaansche methode, kan in den korten tijd van 21/» uur worden op gebouwd en behoeft, wat soliditeit en hechtheid aanbelangt, niet onder te doen voor een eteenen gebouw. Na achtereenvolgens Engeland, Frank rijk en Italië bezocht te hebben, bevindt de inrichting zich thans te Hamborg, om van daar ons land een bezoek te geven. (ba*Als eene zeldzaamheid kan ver meld worden, dat bij den landbonwer C. Kooij- man te Noordeloos een paard twee veulens heeft ter wereld gebracht, die echter gestorven ziju. Tengevolge van de voorschriften van den Israëlietischeu godsdienst,heeft dezer dagen te Haarlem een zeldzame begrafenis plaats gehad. Het betrof namelijk de ter-aarde-bestelling van een been van een Israëlietdat geamputeerd was geworden. Het zeker ongewone geval zal na plaats vindendat het lichaam van een mensch in twee deeleu begraven wordt. Toen de Japansche Regeering de Europeesche tijdrekening aannam en besloot dat het jaar voortaan zou beginnen met 1 Januari heeft ze tevens aangenomen de verdeeling der week in zes werkdagen en één rustdag, den Zondag. Voortaan zijn alle Japansche feestdagen afgeschaft. Zes dagen arbeidt men een dag rust men van zijn werk. 't Zij het regeoe of dat de zon schijnt, het werk mag niet orden gestaakt, zoodat nn ook de oude gewoonte der Japanners, om niets uit te voeren wanneer het regentheeft In April a. a. zal de Artillerie-In structie-Kompagnie tien jaren bestaan hebben. Moet dit door de burgerij van Schoonhoven, onopgemerkt worden voorbijgegaan 5. J. v. S. te Gouda, in eene geldboete van drie guldenten bate van de gemeente Haastrecht, met subsidiaire gevangenisstraf van één dag en in de kostenter zake van zich als voerman op den weg uiet bij zijne trekdieren te bevinden in staat om die te voeren en te geleiden. Zalmvisscherij te Ammerstol. Aan den afslag geweest van 3 tot 8 Maart: 50 zal- men; prijs van f 0,98 tot fl,20 per lialf kilo. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 28. Febr. tot den 7. Maart 1873» Gebohen Trijntje, ouders A. Lnnkhorst en W.Tan Gelderen. Elisabeth, ouders W. Koudstaal en M. de Jong. Maria, ouders F. Edeling en A. Burghoorn.— Johannes, ouders H. Copier en H. Goedhart. Leen- dert Johannes Jacobus George, ouders L. Korndörffer en N. E. Brussen. Andriena Pieteruellaouders I. A. Verheij en S. M. van der Ree. Dirkje, ouders A. Hoogeudoorn en P. Karman. Clasina, ouders A. P. van der Hek en A. Kortlever. GetkouwdC. Boot met E. Harkeroo. H. Kooiiman met C. de Wit. Ovkrlkden: J. C. Murk. oud 4 maanden. «j betuigen wij bij deze den hartelijksten "dank voor de vele bewijzen van belang- stelling, ons betoond bij de viering van onze Vijftig jarige Eoht vereeniging, <j op den 4en Maart. A. VERHEUL en N. JONKERS. BERGAMBACHT, 1873. (3826) Bevallen van een Zoon E. C. LINN, geb. VREEDE. SCHOONHOVEN, 7 Maart 1873. (3843) Voor de vele blijken van belangstelling, ons betoond bij de geboorte van onzen Jongen zeggen we dank. H. F. SANTMAN. M. G. SANTMAN-Geeup. GORINCHEM, 7 Maart 1873. (3843) Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, on dervonden bij den dood van onzen geliefden Zoon GERRIT. S. IN 'T VELD. W. IN T VELD - na Kluij ver. 8CHOON HOVEN, 8 Maart 1873. (8827) CORB ESPONDENTIE. Een paar bevolking-berichten in het KANTONGERECHT tb SCHOONHOVEN. Ter terechtzitting van 4 Maart 1873 zijn: Veroordeeld: 1. H. S. te Haastrecht, in eene geldboete van drie galden, ten bate van de gemeente Haastrecht, met subsidiaire gevangenisstraf van één dag en in de kostenter zake van het laten loaloopen van een bond op den publieken weg onder de gemeente Haastrechtten tijde dat de vastlegging van de bonden iu genoemde gemeente door de bevoegde macht bevolen en ter algemeene kennis waa gebracht. 2. J. v. E. te Stolwijk, in twee geldboeten, ieder van drie gulden en in de koatenmet sub sidiaire gevangenisstraf van één dag voor iedere boete, ter zake van eens andera vischwater te be- viaschenzonder voorzien te zijn van eene daartoe betrekkelijke acte en een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende. 3. C. v. L. te Lekker kerk in eene geldboete van Tachtig guldenmet subsidiaire gevangenis straf van vier dagenverbeurdverklaring van de wildstrikken met bevel tot vernietiging en in de kosten, ter zake van pogingen, aan te wenden om wild op te sporen door middel van wildstrikken en bet opgeven van eenen valschen naam bij de 'bekeuring. (De beklaagde ia van bet vonnis iu hooger beroep gekomen). 4. A. B. te Stolwijk, in eene geldboete van tien gulden, met subsidiaire gevangenisstraf van één dag en invde kosten ter zake van zonder de vereisente jachtacte in het veld poging te doen om wild op te sporen of te bemachtigendoor niet behoorlijk zorg te dragen om te beletten dal de hond of de honden, die men bij rich heeft, wild opsporen, dry ven of grijpen. Mevrouw KOOIMAN-SCHEPP, Oude Haven te Schoonhovenvraagt met primo Mei eene zindelijke die goed kan koken en werken, tegen goed loon en ruim verval. Adres, franco brieven of in persoon. (3842) Mevrouw de KRUIJFF - vaj» dek Hoek te Schoonhoven vraagt tegen Mei e. k. eene (3824) Mevrouw EDUARD DENEKAMP vraagt tegen primo of half Mei a. a. Loon 00 70 Gulden, behalve verval. tot veel verminderde prjjzen. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap DEN HOOGEN BOEZEM, achter Haastrecht; Brengt ter kennisse vau belanghebbenden Dat van de GELDLEENING ten laste van dit Waterschap, groot f 62500,tegen eene rente van niet hooger dan 5 ten Honderd in het jaar, met jaarlijksche aflossing, door middel van Uit loting van minstens 1000,te beginnen in 1874, thans de inschrijving wordt open gesteld van verdeeld in aandeelen van f 500,met ingang van renten op den 1. April a.s., te storten ten kantore van den Secretaris-Penningmeester te Lopik, vóór of op den 1. April aanstaande; Dat ten kantore van den Secretaris-Penning meester de inschrijving voor de hierbedoelae Gëldleening is opengesteld van af den 17. tot den 24. Maart 1878, bii wien het plan der Geldleening voor belanghebbenden ter inzage ligt. LOPIK, den 7. Maart 1873. Het dagelijkech Bestuur voornoemd, S. I. van NOOTEN, Voorzitter. S. CAMBIER van NOOTEN (8881) Secret.-Penningm. gevraagdtegen goed loon en vast werkliefst ongehuwd. Adres, franco, den Heer (3845) G. VAN EEK te Stolwijk. W. v. Strafv.: art. 1, al. 4. Is het geoorloofd aan leden van de regter- lijke magt kennis te nemen en uitspraak te doen in eene civiele zaak, wanneer tengevolge daar van de eischer door de policie aangeklaagd is bij de Justicie wegens beschuldiging van ambts misdaad, en daarbij door eerstgenoemde regterlijke personen getuigenis zal behooren afgelegd te worden (3844) EEN ONDERZOEKER. (3835) oCHOO] INHOVEN. Ter voorkoming van bedrog wordt een ieder attent gemaakt, dat net eenig en alléén echte onver- valschte UNIVERSEEL ZUIVERINGS-ZODT, proef ondervindelijk als het beste middel tegen alle maag kwalen bekend, in heele pakken k 60 ets., in k 83 ets. en tot proefneming in j pukjes a 18 ots. is verkrijgbaar: te Schoonhoven: Wed. WOLFF Zoon. AlblatierdaatG. Maat Ez AlphenL. V urossieau Zn, Bodegraven: H. Rollman. Cuienborg: C. Rademaker, Ap. Dordrecht: Wed. Kobn Co; J. Knm; Leon Fennoch; B. Bisschop. Gorinchem: N. Stufkens; J. P. Lasonder. Gouda; L. Welter: L. 8chenk. OudewaterF. Jonker-Idenburg, Ap. Rotterdam: C. J. W. 8nabilié, Apoth.; T. E. v. Santen- Kolff, Apoth.; F. W. C. Ledeboer, Jr., vis k vis 't Stadhuis; M. Gloos, Apoth., Hang 441; S. J. G. Wulff, HOLLOWAY*8 ZALF. Pijnlooze genezing. Zweren, wonden, vëretteringen en andere kwa len, die de huid kunuen aandoen, worden gebaald door deze verkoelende en genezende Zalf. Zy beeft den grootsten lof ingeoogst bij menschen, die jaren lang geleden hebben aan kwade beenen, ver zweringen en oude veretteringen, nadat elke hoop om ooit weder te genezen reeds vervlogen waa. Slecht» zijdie de verzachtende werking dezer Zalf ondervonden hebbenkunnen zich een denk beeld vormen van de verligting, die zij bezorgt, door de ontsteking te verdrijven en alle pijn te doen ophouden. Telkens wanneer deze Zalf een maal gebruikt is geworden, heeft zij bare eigene waarde geopenbaard en ia zij daarom gretig ge zocht geworden als het gemakkelijkste eu veiligste middel voor alle zweren. Bij zenuwpijnen, rbu- matiek eu jicht, geeft hetzelfde middel, indien bet goed wordt aangewend, wonderlijke verach ting. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,85, f 8,f 6,75, f 18,50, f 2U,60, zijn op france aanvrage contant te bekomen bii alle Apothe kers in Holland, alsmede in HOLLO WAY'S Etablissement te Londen, 683, Oxford Street, vroeger 244 Strand. (3821) Westnieuwland; v. Ypen Co., Sohied. Dijk 288.— Utrecht: v. Rink- Herminghuijzen, Twijest.; Wed. J. Porton, Hamburgerbrug; J. Derksen, Witte Vrou- wenstr.; J. J. L. v. Haarlem, Vredeb. 745; K. W, Houtzager, Ad., Sadelstr.; T P. v. d. Bergh Zn., Heiligew. Vinnen; J. C. Stuart. Woerd—: N. C. v. d. Kas. En in de andere plaatsen in de bekende depots.' Brochures over gebruik en getuigschriften gratis, rs-, Bij aankoop van dit artikel wachte men zich voor schadelijke namaaksels en lette er naauwkeurig op, dat elk pakje tot waarborg der echtheid de naam- teekening draagt van (3813) H. VON Gimbobn, Apoth. en Fabrik. v. chemisch-technische Praeparaten. EMMERIK a/d Rijn. De Ondergeteekende bericht, dat hij zich al hier als BOEKBINDER gevestigd beeft, als mede dat hij zich belast met het opplakken en vernissen van Platen en Kaarten. Hopende door solied werk uw vertrouwen waar dig te makenbeveelt hij zich minzaam in UEds. gunst aan. (3825) Schoonhoven. R. BLAUW Jr. Al mijne tannin-, alizarin-, anilin-, salon-") zwarte gallus-schrijf- en andere inktsoorten en stempsl-inkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd, en onderscheiden zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en bet snelle droogen van alle andere inktfabrikaten. De copiëerinkten leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met Water vermengd, goedkoope en goede schrijfinktcn. Verkrijgbaar by ieder solied boek- en kantoorhandelaar. v EMMERIK. H. VON GlMBOBN, Apoth. en Fabrik. v. chemisch-techniache Preparaten. Men kan zich geen liefelijker, aangenamer, ver- frisschender en gezonder geur voorstellen, dan het V— AUGÜ8TE de MARBAIX te Antwerp—. Gestookt uit welriekende Bloemen, Bladeren en Houten van versterkende Geurplanten en Wor tels, bezit het EAU D'ANVERö eigenschappen zonder weêrga voor het verdrijven der Hoofd- en Rheumatische pijnen, alsmede om de luoht in ziekekamers te vernieuwen en te verfrisBchen. Zie het prospectus, dat iedere flesch omringt. Wordt verkocht tot de volgende prijsen: De ROYALE, p. O. f 1,60. DOUBLE1,25. lite KWALITEIT, 1,00. 2de 0,76. De halve flesschen zijn de helft minder in prija. NB. Geen vertrouwen te stellen in hen, welke ze voor lmreren prij3 verkoopen; men be veelt de KONINKLU KÉ en DUBBELS dualiteit bijzonder aan, die men kan vinden in ae voor naamste buizen, zoo als volgt: IntCHOONHOVEN, Mej. M. P. KUIJLENBURG, in ManufacturenParfumerién, enz. Koestraat. Vianen, STUART, Drogist e Culemborg, Corns. RA DE MAKER, Apotheker. Utrecht, VAN STEIN, in 't groot. Rotterdam, LENSING, Hoogstr., Verkoophuis. 0 Woerden, SWEERMAN, Verkoophuis. Deze Parfumerie is bijzonder aanbevelingswaar dig voor lndiëals het ineeat verfnsschend reuk water dat bestaat, en het best houdende op de reis en in de warmte. (3812) —mSSSh——■—M—M—i—BM— Bij vermagering algemeene ligcbaams- zwakte na eene doorstane ziekte by ge stoorde spijsvertering (gebrek aan eetlust) en in 't geheel bij alle maagkwalen ia bet JOHANN HOFF'scheMALZ-EXTRACT eenvolgens duizende getuigschriften vin doktoren en genezene gebruikers, onwaar deerbaar middel de gestoorde organen weder te regelen het bloed te hernieuwen en daardoor de verlorene krachten te her krijgen. Prijs: l fl. 4b ct. 6 fl. f 2,20, (zonder flesch en zonder vracht) bij den Heer L. OKHUIJZEN te Schoonhoven. Het door mij in 1835 in algemeen gebruik gestelde Het voorschift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer Yernst, die in deu hoogen ouderdom van Hoidetd en Vier jaren is overledenterwijl deszelfs vador en grootvader den leeftijd van Honderd Twaalf- en Honderd Dertig jaren hebben bereikt. Het waa «en met regt toegeschreven. Dit middel onderhóqdt voortdurend de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel, noch aderlating be hoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levens geesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg, benevens alle onreine en sMjm- achtige stoffen uit de maagwelke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, als ook zuur, de,scheele hoofdpijn en oprispingenhet doet de misselijk heid bedaren, doodt de wormen en maaijen, verligt de waterzuchtigen en bevordert de maan- delijkscbe zuivering der vroüWen, geneest den witten vloed en geeft de gezonde gelaatskleur en bij vermagering het verloren vleesch weder, eu purgeert onmerkbaar, en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstruction of verstopping va den onder buik. Het neemt alle tusscbenpoosende- of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven, is overbodigwant m één woord: Het ia de herstelling der men- schelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Per verzegelde flacon 50 Cents met gebruiks aanwijzing is alléén echt verkrijgbaar te Schoonhoven, b\j de Wed. WOLFF A L Utrecht, R. W. SternJ'Drog., Vreeburg; van Spanje, Steenweg; Gorinchem, Adelaar Co. en W. Baris; Dordrecht, X. F. di Landsheer; Amsterdam, G. Wiarda&Co. J. P. O. GBLAUFF, Genees-, Heeb en Verloskundige, te Nieuwer- Amstel en Corresponderend Lid van het Genoot schap ter Bevordering van file GenpBH, Htol-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde. (3819)

Schoonhovensche Courant | 1873 | | pagina 2