ittolenroefcn, MM- 1 BLEEKERIJ. BERIGT. ERFHUIS. J. S. P. JASPERS VERLOREN: ANNATTO WOERDEUE LOTERIJ. TWEE KNECHTS, BINNENLAND. ADVERTEIMTIËN. H. HA600RT Sr. ERFHUIS TE SCHOONHOVEN. 13 stuks best Hoornvee, MANTELS, MANTILLES, BAHLMANN Cie. TE LAAT! TE KOOP: 11 AAG-KWALEN SCHIETWEDSTRIJD OM PRIJZEN, VERBETERDE, IJZEREN (KAASKLEURSEL), ACHTTAL PREEKEN. KEUKENMEID BEST HOOI SCHILDERSKNECHT J. DE LANGE, EEN KNECHT, LEES HIER! EEN MEISJE BEROEMDE PILLEN i op de aanstaande verkiezingendie aan het land eeu geregeld bestour moeten geven. Eindelijk heeft de DuitSOhd rijksregeering hare lijdelijke houding, ten aanzien van het ont werp perswet, vaarwel gezegddoor de verklaring, dat eene hervorming der strafwet aan een derge lijke regeling inoet voorafgaan, eeue verklaring waardoor het ontwerp zoo goed als gevallen is. De leden van den Rijksdag laten zich daardoor echter d< n moed niet benemen om waar de regeering niet handelende optreedtzelf de handen aan t werk te slaan. Het dra twee leden ingediende ontwerp tot verplichte wFstelleu van het burgerlijk huwelijk door het gansche rijk, strekt daarvoor ten bt wijze. Reeds is bet aan de leden rondge deeld zoödat het spoedig na de vacantie in behandeling kan komen. De officier van gezondheid le kiasee, Dr. P. Groeneboom is overgeplaatst als eerstaanwezende bij het garnizoen te Amersfoort en ingedeeld by het reg. rijdende artillerie. De heer P. A. Bos te Sliedrecht ia voor f 35500 aannemer geworden van het éénjnrig onderhoud der werkenmede tot verbe tering van den waterweg van Rotterdam naar zee, aan den Hoek van Holland, ingaande 1 Mei 1873 en eindigende 30 April 1876 eu de heer G. Dek kers te Sliedrecht voor f £465 van het eenjarig onderhoud der rijks»zeeweringen aan de oude Hoeve, langs de Noordkust van het eiland Schouwen. y Door de. Jury zijn de volgende prijzen toegekend iu het nu afgeloopen concours uitgeschreven door de rederyfcerkamer «Nut en Genoegen" te Gorinchem. Vereenigingsprijzen. Drama: Eerste prijs, Jan van Beers, van Utrecht. Tweede, de Wijngaard, van Brussel. Derde, deGenestet, van Utrecht. Blijspel: Eerste prijs, Hoop en Liefde, van Antwerpen. Tweede, de Dilettanten-club, te Am sterdam. Derde, de Genestet, Utrecht. Personeele prijzen. Mevrouw Von der Finck- Ellenberger, drama; mejuffrouw Beersmans, blij spel mejuffrouw Van Rijk, drama en mejuffrouw Stoetz, blijspel. Van den Berkhof, van Utrecht, drama; Neelmeyer, van Utrecht, drama; Barn- berg, Amsterdam, blijspel; Van Vliet, Rotter dam bijzondere verdienste. De heer J. A. Kwast te Gorinchem is door den gemeenteraad van Zienkzee tot mu ziek-directeur aldaar benoemd. Het bespelen van den Stads schouwburg te Amsterdam is door den gemeen teraad gegund aan den heer Victor Driessans, die daarvoor flOUOO per jaar geeft. De concessie voor een stoomboot- dienst tusschen Vianen en Gorinchem is door de Gedep. Staten van Z.-Holland, op verzoek der concessionarissen, ingetrokken. Deze zijn daartoe moeten overgaan, ómdat zij van de regeering niet de minste onderstcuuing konden bekomen. Omtrent de expeditie naar At- schin behelst de Staatscourant het volgende: «Blijkens de per mail van de Indische Re- geermg ontvangen berichten, zou de naar Atschin te zenden militaire macht bestaan uit vier ba- tailions infanterie (waarvan één waarschi|nlijk uit batisans van Madura bestaande), een halve batterij getrokken vierponders en een halve bat tery berghouwitsers met acht mortieren, een compaguie sappeurs en misschien een detache ment cavalerie. Voorts zoude een duizendtal dwangarbeiders of vrije koelies medegaun. De generaal-majoor J. H. R. Kohier zou de expe ditie, de kapiteiu ter zee J. F. Koopman de zcemuclit oommandeereu. Vijf groote particuliere stoomschepende MnckiunouGouverneur-Ge neraal Myer, Willem III, Sophia en Baron Sloet van Beele en verschillende bekwame koop vaardijschepen waren beschikbaar voor het ver- Toer der troepen." 't Gerucht loopt, dat bij het hoofdcomité van het «Roode Kruis" het plan bestaat, om by de expeditie naar Atschin den- selfden meuschiievenden ijver aan den dag te leggen voor onze militairen, die zoo belangloos ten voordeele van Fransche en Duitscbe soldaten bewezen werd. Met de stoomboot Conrad der Maatschappij Nederland zou men wenschendat een lid vau het beatuur naar indië vertrok, om de komst eener ambulance voor te bereiden, waarby eeuige jonge doctors en dames zich dan ook zouden aansluiten. Voorts is er sprake vau het beschikbaar stellen van eene som van f 1ÜU00 ▼oor de verpleging van zieken en gewonden by de expeditie naar Atachin. De Dollard zal voor een gedeelte ingedijkt worden. Dit gedeelte zal ongeveer 700 hectaren beslaan. De lastige voorschriften der wet op de besmettelijke ziekten zullen, voor zoover dat met de letter en den geest der wet bestaan baar is, alleen by liet heerschen der gevaar lijkste ziekten in toepassing gebracht worden. Woeusdag werd met goed gevolg van de werf van den heer P. Smit Jr. te Slik kerveer te water gelaten het schroef-stoomschip Amsterdam-Goriuchemin aanbouw voor reke ning van de heeren Tegel en Beleer. Weder heeft te Sliedrecht eene poging tot brandsticuung plaats gehad. Door den Burgemeester te Slie drecht is f 50, en door particulieren f 1Ö0 uitgeloofd aan dengenen, die den dader van den onlangs aldaar plaats gehad hebbenden brand kan aanwijzen. De gemeenteraad van Woerden heeft besloten, om de aldaar nog bestaahde poorten te doen amoveereu. Naar wij met eenige zekerheid vernemen, heeft de eigenaresse van de uitge strekte heerlijkheid «de Doorwerth," mevrouw de Douarière van Brakell, aan de consessiona- riasen van den ontworpen spoorweg Rotterdam- Arnhem-Munster de benoodigde gronden voor die lijnvoor zooverre haar grondgebied betreft kosteloos afgestaan, onder verplichting echte* dat er een hulpstation in de nabijheid van liet kasteel zal geplaatst worden. Wag. Cour. 8TAD8NIEUWS. Sohoonhoven, 12 April. Door de genie werd op 4 Aptil aanbesteed Het éénjarig onderhoud der kazeme- rbouwen alhier. Minste inschrijver was de heer A. van der Straaten, van Berg-Ambacht^^por f 1003. Deze werd aannemer. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan der Ariillerie-Instructie-Kompagnie, zal op Zaterdag 19 dezer, van wege de Vereeni- ging «Albrecht Beijling", een schietwedstrijd om prijzen plaats hebben. Vele officieren, alhier vroeger in garnizoen, zijn, naar wij vernemen, voornemens Zondag 20 dezer deze stad te bezoeken. In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1872 wordt vermelddat door handelaren in gedistilleerd in dat jaar alhier zijn veraccijusd ongeveer 600 hec toliters (vaten) gedistilleerdwaarvoor aan belas ting betaald werd ongeveer f 30,800. Door hande laren in wijnen werden veraccijnsd ongeveer 225 hectoliters (vaten) wijn, waarvan de belasting be droeg circa f 4550. Tot voorzitter van het college van brandmeesters is benoemd de heer VV. Kooiman Jzn. WATERSCHAP»- EN POLDER-BERICHTEN. Bij de gehouden stemming te Ouderkerk a/d IJsel voor Hoofdingeland en Hoofdingeland-plaatsvervanger van de Krimpe- nerwaard zijn benoemd tot Hoofdingelanden de heeren: G. Vonk Jz. te Ouderkerk a/d IJsel en A. Berkouwer te Lekkerkerkbeide met alge- cc eene stemmen; tot Hoofdingeland-plaatsver vanger de heer J. de Jong Jz. te Krimpen a/d Lek met algemeene stemmen, behalve 8, die op den heer F. Mijnlieff Jz. waren uitgebracht. Te Stolwijkersluis ward op Woens dag 9 April eene vereenigde vergadering gehouden van Dijkgraaf en Hoogheemraden met Hoofdinge landen van de Krimpenerwaard. In deze verga dering werd de begrooting van het Hoogheemraad schap over het dienstjaar 187*/-4 vastgesteld op f 76986,18 iu ontvangst en f75986 in uitgaaf, en de dijklasten voorloopig bepaald op f 4.40 per Hectare. Door het dijkcollege van de Krimpener waard isin plaats van wijlen den heer Jan Kok, de heer Dirk Ooms, van Ammerstol, tot Dijkopzichter gekozen. Op 15 dezer, des voormiddags ten 11 ure, zal te Gorinchem, in den Doelen, eene gecombineerde vergadering van de besturen der Hoogheemraadschappen de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe en de Vijf Iieereulanden plaats hebbenter behandeling der volgende on derwerpen betreffende het beheer der commissie voor gemeene belangen1» Vaststelling der be- grootiugen van ontv. en uitg. voor het dienstjaar 187374, ten bedrage van f 28916,92 tegen f 31816,697» daarvoor in het dienstjaar 1872-73 toegestaanbenevens eene buitengewone begroo- tiug van f12210. 2" Voorstel tot machtiging der commissie voor gemeene belangenom zonder verdere bemoeiingen der gec. vergaderingte hou den de gewone jaarlijksche verkoopingenver pachtingen en bestedingenwelke in den loop van bet dienstjaar '73-74 zullen noodig zijn. 3° Voor stel om aan sommige Rijksveldwachters eene gra tificatie toe te kennen voor gehouden surveillance over de eigendommen en noodmaterialen. 4° Voor stel om aan den Werkbaas A. Sterk, te Heukelum, cenige meerdere belooning toe te kennen. 5° Be noeming der commissiebedoeld hij art. 24 van het reglement van orde. 6° Af- en overschrijving van eenige posten op de begrooting, dienstjaar 1872—78. By de verkiezing van twee Hoofd ingelanden in het eerste district van de Vyf Heerenlanden op 2 April 11. zijn gekozen de heeren J. de With met 244 en W. Scherpen- zeel met 185 van de 823 uitgebrachte steuimeu. Bij de verkiezing van twee Hoofdingelanden iu het tweede district zijn uitgebracht 327 stem men, waarvan de heeren H. Heijkoop Hz. 188, J. de Vos 133, G. de Leeuw Cz. 106 en C. Kloek 27 stemmen bekwamen. Tusschen deze heeren moet eene herstemming plaats hebben. Bij de verkieziug van twee Hoofdingelanden- plaatsvervangers in bet 2e district zijn uitge bracht. 324 stemmen, waarvan de heeren B. Bronkhorst 128, F. Kool Az. 115C. de Leeuw Cz. 24 en H. Heijkoop Tz. 23 stemmen ver kregen, zoodat tusschen deze heeren eene her stemming moet plaats hebben. Op 26 dezer des voormiddags ten 11 ure zal te Gorinchem, in den Doelen, eene vereenigde vergadering gehouden worden van het Hoogheemraadschap de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe. In die vergadering zal de be grooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienstjaar 187374 in het openbaar behandeld worden. LANDBOÜ W-BERICHTEN. In de Maandag te Gorinchem ge houden vergadering van leden van de vereeni- ater bevordering der suiker-beetwortelteelt, 'loten de vereeniging niet te ontbinden, doch de land boa wers vrij te laten wat aangaat het verkoopen hunner beetwortelen. Tevens werd door het bestuur bepaald, dat in September a. s. weder eene vergadering zal worden gehouden om alsdan, indien suikerfabrikanten weder blij ven volharden in bun voornemen tot bepaling der prijzen, tot verdere handelingen over te gaan. De Palm-paardenmarkt te Go rinchem muntte U. Dinsdag uit door een aan voer van ongeveer 250 meerendeels schoone paarden, die bij vluggen handeltegen hooge prijzen, goed opruimden. Terwijl verleden jaar de prijzeu der beste paarden van f 400 tot f 600 varieerdenbe Jroeg dit thans van f 500 tot f760. Een drietal werd zelfs voor f 800f 850 en f 900 verkocht. Opmerkelijk is het, dat tegenwoordig veel paarden door Spanjaarden gekocht worden. Op de Maandag gehouden groote Palm-paardenmarkt te Utrecht waren 605 paar den aangebrachtde aanvoer van paarden van weelde aas minder duu gewoonlijk. Er waren veel vreemde kooplieden aanwezig; er werden spannen paarden verkocht voor f 1800, werkpaarden voor 1 800. Orer het algemeen was de handel vrij levendig. De weinige aanvoer was daaraan toe te schrijven, dat men bij vele landlieden de paarden reeds opgekocht had. De Ymkers zijn met de bijen uit Noord-Brabant weder te Hardinxveld en te Schelluinen gekomen. Iu geen jaren hebben de bijen zooveel gehaald ala verleden jaar. Ver scheidene korven waren zoo zwaar aan honig en wasdat zij niet naar Holland konden vervoerd wordeu. De bloesem van het houtgewas maakt dat de bijen nu ook weer ruim hun voedsel voor den zwermtijd kunnen halen. Hoewel nog geen of althans zeer weinig kaas, ter aflevering geschikt, voorhanden is, wo.dt door de opkoopers te Hoornaar en om streken thans reeds f 33 de 60 KG geboden. Door de nachtvorst van Woens dag op Donderdag zijn vele vroege aardappelen, die keurig boven ^en grond stondenafgevroren. Ook de perziken en andere steenvruchten hebben daardoor veel geleden. Ook in den nacht van Donderdag op Vrijdag vooral tegen den morgen, was het vriezende. Op de Dinsdag te Woerden ge houden tweede vrije paardenmarkt waren aan gevoerd nagenoeg 30 stuks. Tamelijk levendige handel. Al de hooi- en wejlanden, toebe- hooreude aan de gemeentede kerkde diaconie- en grooten armen van Hoornaarhebben Donder dag bij publieke verhuring f3849 opgebracht, zijnde f 298 meer dau in 1872. Eenige perceelen bouw-, wei-, hooi- en griendland, ter gezamenlijke grootte van 8,88 HA, toebehoorende aan de kinderen van wijlen W. Slob te Hoornaar, zijn Donderdag te zamen voor f 19200 publiek verkocht. KERK- EN BOHOOLNIEVWA Ds. K. W. Hulstijn te Vreeswijk heeft eene beroeping ontvangen naar de Herv. gemeente te Zelhem (classis Zutphen.) Ds. J. G. Hagen te Mijdrecht is beroepen te Nieuw-Vennep. LI. Vrijdag-avond werd te Groot- Ammers een 70-tal nieuwe lidmaten door den predikant Ds. Ott op plechtige wijze bevestigd. Als een blijk hunner dankbaarheid en hoogach ting hebben zij aan hunnen leeraar een prachtig geschenkbestaande in een waschtafel met spie gel en commode aangeboden. Toen Zondag-namiddag de predi kant der gemeente Dnmmeiendie als ringpredi- kant te Moerdijk de godsdienstoefening zoude lei den het kerkgebouw te Moerdijk wilde biunen- tredeiivroeg hij aau een der daar geposteerde maréchaussées hem naar binnen te begeleiden. Deze weigerde zulks. De predikant wendde zich daarop tot een anderen maréchausséedie zijn plicht anders scheen te begrijpeneu met hem dan ook het kerkgebouw binnentrad. Nadat be doelde predikant zich overtuigd had dat de kansel, even als de vorige week, bezet was door den ge schorsten predikant Koeken, keerde bij terug en gaf aau den brigadier der maréchaussée, die in middels bij het kerkgebouw gekomen waszijn naamkaartje over met last dit onverwijld den officier van justitie te Breda te doen toekomen. De burgemeester van Klundert, waaronder dit gedeelte van Moerdijk ressorteertwas inmiddels in de gemeente gekomeu en heeft, naar men mededeeltvan het gebeurde proces-verbaal op gemaakt. Ds. P. J. van Grietbuijaen te Noordeloos is voornemensZondag den 20sten dezer des namiddags zijn afscheid te prediken. De heer J. de Visser, hulponder wijzer te Ouderkerk a/d Uselheeft tegen 1 Juni eervol ontslag uit gemelde betrekking verzocht, als zijnde als zoodanig te Streefkerk benoemd. Aan de bijzondere school voor Chr. Nat. onderwijs te Gouda, is tot hoofd onderwijzer aangesteld de heer van Putte, van Oud-Vossemser. GEMENGDE BERICHTEN. In eeu onzer vorige nommers hebben wij medegedeelddatdaar de leden der 8chielvereeniging «Wirtz" te Gorinchem gedurig lang» de schijf schieten en daardoor menschen die op den Spijkschen dijk loopenverschrikken en in gevaar brengen de schietbaan aldaar wijse lijk gesloten is. Een lid van 't bestour van genoemde vereeni ging schrijft ons, dat dit bericht onjuist is en de oorzaak van de sluiting der schietbaan moet ge weten worden aan het snelvuur der infanterie. Ook de N. Gorinchemsche Courant leest ons de les en werpt mede de schuld op de militairen. Wij zouden dit alles zeer gaarne aannemen maar nu komt de Lnit. KolonelGarnizoens commandant van Gorinchem, in genoemd blad ver klaren dat de beschuldigingals zou die onvei ligheid aan de militairen te wijten zijn, ten eenen male valtch is. Wij begrijpen er nu niets meer van. De schietvereeniging deed het nietde militairen deden het nietwij vragen waar kwamen de kogelsdie de menschen om de ooreu floten dan wel van daan Een droevig ongeluk overkwam 11. Donderdag J. de Brain, landbouwer te Noor deloos. Een zware boom, die op de til stoud, kwam, men weet niet recht hoe, naar beneden vallen, en trof deu ongelukkige op het hoofd, ten gevolge waarvan hij overleden is. U Woensdag jl. had te. Driebergen een vreemd geval plaats. Omstreeks half negen 's avonds werd aldaar aan den publieken weg in de nabijheid van het spoorwegstation een kind van ongeveer drie weken gevouden, dat blyk- baar te vondeling was gelegd. De voorbijgan gers, die het kind vonden, gaven hiervan on middellijk kennis aan den burgemeester, die vermoeden kreeg op eene jeugdige onbekende vrouw, die niet armoedig gekleed, met den laatsten trein uit Amsterdam was gekomen met een klein kind en ongeveer een kwartier later zonder dit laatsteper huurrijtuig naar Utrecht was gegaan. Onmiddellijk werd getelegrafeerd aan de politie te Utrecht, die het rijtuig op wachtte, de oubekeode in hechtenis nam en naar Driebergende plaats waar de misdaad was gepleegd, vervoerde. Na verhoor bekende zij ongehuwd en moeder van het kind te zijn. Den volgenden dag is zij gevaukelijk naar Amersfoort getransporteerd. Dat briefkaarten niet voor alle correspondentiën dienstig zijnbewijst de vol gende part, die deu beer A. te B. is gespeeld. Zijn dienstbode een venen gang op de bemorste straten willende besparen zendt ny zijn horlo gemaker een briefkaart, luidende: «Laat morgen vóór 12 ure de pendule (uit het salon) haleu; ze moet nagezien wordeo, s. v. p. spoedig terug." Den volgenden morgen vóór 12 ure bood zich een fatsoenlijk gekleed jongman aan de woning dea heeren A. aau en vroeg aan de meid om //de pen dule uit het salonwaarover mijnheer geschreven had aan zijn patroon. Daar de meid orde had de pendule af te gevenwerd het kostbaar stuk aan den bediepde ter hand gesteld, die «beloofde 't zeer spoedig terug te breugen. 14 dagen verliepen er echter zonder vervulling der béloftede eigenaar ging naar zijn horlogemakeren deze had nooit briefkaart, veel minder pendule ontvangen. Wie hier de schuldige is, zal moeielijx zijn uit te makin. Blijkbaar is de briefkaart in verkeerde handen gekomen. Eenige dagen geleden overleed te Vosseghem (België), na een lange ziekte, zekere landbouwer B., 5ü jaren oud. Het lijk werd in de kist gelegd en deu volgenden dag tyam een timmermanom die voor goed te sluiten. Alvo rens wilden de kinderen van den overledene hem echter een laatsten afscheidskus genen. Het oudste kind lichtte het doodlaken op en zag met verba zing dat zijn vader eensklaps de oogeu wijd opende en bem met angst aanzag. Een schrikwekkende kreet ontsnapte aan den jongeling,en al de andere kinderen schaarden zich rondom de kist en zagen de oogen huns vaders bewegenterwijl het gan sche lichaam roerloos bleef. Zonder een oogenblik te verliezennam men hem uit de doodkist, legde hem te bed en deed den geneesheer roepen, welke hem dood had verklaard. Deze slaagde er in aau het lichaam de levenswarmte weer te gevenmaar tot nu toe heeft van B. de spraak met terugbeko men eu ziju lijf is deels lam. Hij was door een aanval van vallende ziekte aangetast geweest. Verleden week werd de elft te Hardinxveld verkocht van f 1,10 lot fl,25 per stuk. In de laatste dagen was de vangst beter eu de aanvoer op de markt ook ruimer, waardoor 4 men ze na door elkander tegen 70 h 80 cents kan koopen. Zalmvisscherij te Ammerstol. Aan den afslag geweest van 7 tot 12 April130 zal men; prijs van f 0,90 tot f 1,05 per halt kilo; en ook 200 elften, prijs van f 0,95 tot f 1,40 per stak. BURGERLIJKE STAND- GEMEENTE 8CHOON HOVEN. Ingeschreven van den 4. tot den li. April 1873. Geboeïk Johanna, ouders D. Sterk en G. van der Ree. Voor de vele bewijzen van deelnemingonder vonden bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenootebreng ik bij deze mijnen harte- lijken dank. H. A. SABRON. SCHOONHOVEN, 12 April 1873. (4014) De Ondergeteekende acht zich verpligt open lijk zijnen dank te betuigen aan den Heer Dr. DE HAAS te Rotterdam, aan wien hij, naast God, het herstel van zijn gezigt te dan ken heeft. Voorts kan hij alle ooglijders ten sterkste aanraden, zich te begeven onder behandeling van genoemden Dr. DE HAAS. P« PRAST. SCHOONHOVEN, 11 April 1873. (4002) te Oudewater heeft de eer ter kennis te brengendat hij zich belast met de Wasoh- en Bleekerij en al wat daarop betrekking heeft. Door deze neemt hij de vrijheid zich beleef delijk in de gunst van een ieder aan te bevelen, onder verzekering, (lat hij zal trachten door tolide en accurate bediening zich het vertrouwen zijner geëerde begunstigers waardig te maken. lederen Woensdag is er te Schoonhoven bij de Wed. DEN HOED gelegenheid tot ver zending per eigen vrachtwagen visa versa. Informatiën zijn te bekomen bij de Heeren R. W. HAENTJENS DEKKER, Burgemeester, J. A. MONTIJNG. van dee LEEA. C. van AEL8T, A. van AELST. (4004) De Veiling Tan een HEERENHUIS te Haastrecht. aangekondigd tegen Woensdag 7 Mei e.k., zal geen Yoort- gang hebben, zjjnde het Huis uit de hand verkocht. (3996) p. MAHLSTEDE, Notaris. De Notaris H. P. VOORDUIN te Schoonhoven, zal op Donderdag 24 April 1873 en zoo noodig den volgenden dag, telkens des voormiddags 9 ure, aan het Woonhuis getd. B, 61, aan de westzijde der Nieuwe Haven aldaar, tegen OOntantO betaling, verkoopen Een goed geconserveerden INBOEDEL, waaronder: Mahoniehouten - en andere Tafels, Kabinet, Lin nenkast, Secretaire, Chiffonière, Canapé, Stoelen, Speeltafels, Ledikanten met Behang. Welgevulde Bedden met toebehoo- ren, Wollen- en Katoenen Dekens, Vloerklee- den en Karpetten. Eene aanzienlijke party Damasten en andere Tafellakens en Servetten, Bedlakens en verder Linnengoed. Fraai blaauw en gekleurd Porcelein, alsmede divers Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk. Eene collectie Boeken, en Gewerkt ZILVER, waaronder: 18 Lepel» en Vorken, Trekpot, Melkkan, Thee bus, laart- en Vischsc hoppers, Thee- en Li- kenrlepeltjes, Soep - en Spijslepels, Komfoor enz., en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebragt. Zijnde alles daags te voren, des voormiddags van 10- tot 12- en des namiddags van 2- tot 4 ure, te bezigtigen. (3984) De Notaris DB KLEIJlf te Molenaarsgraaf zal op Donderdag 24 April 1873, 's morgens 9 ure, ten huize van A. C. MOLENAAR te LANCER AK, om oontant geld, verkoopen eenige KALVEREN, 1 BOERENWAGEN, 1 KAR, 1 PLOEG, i EGGENSCHRAGEN, KAASPLANKENvele BOUW- en MELK- GEREEDSCHAPPEN, benevens BRAND HOUT, SLIETEN, HORDEN, BOOMEN en KOESTAKEN. (3986) De Ondergeteekenden hebben de eer hunne geachte Begunstigers de ontvangst te berichten van eene elegante sortering COSTUMES, REGENMANTELS, TAPIS-TART AN, CHALONGSen DOKKEN, eene groote collectie ZWARTE ZIJDEN ROBES en STOFFEN, welke van af heden^m ons Bovenmagazijn ter bezichtiging gcsteldflP'den. HAUTES NOUVEAUTÉS, in BftODERIËN, GLACÉ en GAREN HANDSCHOENEN, BUKSKING8, LAKENS, MEURELNETEL- DOEKEN, en verder alles tot het vak be- hoorende. Aanbevelende hebben zij de eer te zijn, UEd. Dienstw. Dienaren, GOUDA, April 1873. (3922) door Juff. HAZEBROEK, 2de druk, goedkoope uitgaaf, voor f 0,90, in linnen voor f 1,86. NIET IN DEN HAAK, 2 deelen. Prijs f 4,50 voor f 1,26. F. marry AT. Eene Bloem der Wildernis, 2 deelen, uitgaaf van 1872. Prijs f 6,50 voor f 1,60. F. marryat. Eindelijk de mijne, 2 deelen. Prijs f 6,80 voor f 1,60. F. marryat. Is hare bede verhoord? 8 dee len. Prijs f 8,25 voor f 2,26. F. MARRYAT. Liefdesstrijd, 2 deelen. Prijs f 7 voor f 1,60. F. MARRYAT. Vrouw tegen Vrouw, 2 dee len. Prijs 7,voor f 1,60. Mrs. wood. Oswald Gray, 8 deelen Pry's f 7,50 voor f 2,60. Mr*. WOOD. De erfgenaam van Trevelyn Hold, 2 deelen. Prijs f 6,voor f 2, Mr*. WOOD. Mildred Arkell, 2 deelen. Prijs f 7,40 voor f 2, Mr*. WOOD. Het verdwenen Codicil, 2 dee len. Prijs 6,— voor f 1,90. M. S. SCHWARTZ. De Emancipatiewoede, 1 deel. Prijs f 2,7 5 voor f 0,76. M. s. Schwartz. De Hartstochten, 1 deel. Prijs f 2,25 voor f 0,76. M. s. SCHWARTZ. Herinneringen uit mijn jeugdig leven1 deel. Prijs f 3,25 voor f 0,76. M. 8. SCHWARTZ. Alma, 1 deel, voor f 0,30. M. S. SCHWARTZ. Zijn of niet.zijn, 1 deel. Prijs f 3,50 voor f 0,90. Bovenstaande uitgezochte boekwerkenalle splinternieuw en compleet, zijn tot de bijgevoegde prijzen te bekomen bij D, BOLLE» Noord- blaak te Rotterdam en verder alom. Brieven en geld franco. De Catalogus van goedkoope hoeken wordt gratis en franco toegezonden. (3979) Eene partij puike PAARDENMEST. Te bevragen, onder letter Baan het Bureau dezer Courant. (8997) Een meer radikaal en zeker werkend mid del tegen Maagziekten, «al men moeielük vinden als het HOFF'schh JuKLZ- EXTRACT is. Aangenaam van smaak, paart het Malz-Extract. bij ligte verteer baarheid eene buitengewoon voedende en versterkende kracht. De duizenden en dui zenden dank- en erkenmngsschrijven worden dagelijks verrijkt; daar deze schrijven van bekende onpartijdige personen een onom- stootelijk bewijs voor de deugdelijkheid van het Malz-Extract leveren, gaan wij voort daarvan telkens eenige te publiceren No. 10121. Het Malz-Extract heeft mij genezen van mijne maagpijnen, waaraan ik sedert jaren lijdende was. Maria Lan- qlorda, Utrecht. No. 11256. Uw Malz-Extract heeft zich bij mijn maaglijden als zeer heilzaam be wezen. Dr. Albregt, Kothen. No. 9877. De benaauwdheid in de maag ia geheel verdwenen. G. Kuuk, Dordrecht. No. 10891. Van uw heerlijk maagver sterkend Malz-Extract verzoeke nieuwe zen ding. Laurin, Comandeur, Villers au Bois. No. 11222. Mijn doctor heeft mij het gebruik van uw Malz-Extract tegen mijn maaglijden aanbevolen en reeds na het ge bruik van 6 flesschen bespeur ik de wel dadige werking. J. Ambrosius, Klosterstr. 110, Berlijn. Wordt vervolgd Prijs 1 flesch 45 Ct.; 6 fl. f 2,20 13 fl. f 4,40 (zonder flesch en vracht). JOH. HOFF'a Centtaai-DépotBloem- markt bij de Stilsteeg, F 154, en verder bij den Heer (3989) L. OKHUUZEN te Schoonhoven. ter gelegenheid van het 10-jang bestaan der ArtUlerie-Instruclie-Kompagnie te geven door de Vereeniging tot vrijwillige oefening in den Wapenhandel Albrecht Beijling op Zaturdag 19 April, des namiddags ten 121/» uur precies. Ter bijwoning worden HH. Contribuerende Leden uitgenoodigd. Zij, die voor die gele genheid PRIJZEN disponibel hebben, wordeu verzocht die te doen bezorgen bij een der Onder geteekenden. H. A. BOECK, Voorzitter. H. G. GEELHOED, Secretaris. (4010) G. GREUP, Penningmeester. heeft de eer zijne kalanten en begunstigers te bengten, dat hij VERHUISD is van Rotterdam, bleekerij de Zwaan, naar GOUDA, bleekerg Lam in*t Groen in den Winterdijk aan den Kaitensingel belovende ook daar eene nette en prompte bediening. GOUDA, April 1873. (3993) IJzeren Staarten, lange en korte Spruiten en Schoren, ook Uzeren Voeringen om boven wielenmet zes jaar gua- rantie en tot de minste pryzen, by JOHs. PANNEVIS ft ZONEN, Molenmaken te Ouderkerk aan den Usael, waar reeds 136 Roeden gemaakt zynvan incourante lengte tot 103 Amst. Vt.waarvan een aantal adreuen van Polder-Bestuurderen en Eigenaars van Molens te bekomen zyn. (3954) Een koperen MOER, vaneen COLLINGS PATENT-AS. Die dezelve terugbrengt bij W. H. ran ZOEST te Bergambacht, zal goed beloond worden. (4018) uit de bekende Fabriek van Gebr. WIJKHUIZEN te Haarlem. Bekroond door de Maatschappj van Landbouw. 1867. Puike Kwaliteit. Billijke Prijs. J. W. VALK. HGHOOTIHOVEn. (8,99) HOLLOW AY'S ZAL!' EN PILLEN. Voor alle zweren, wonden, kwade beenen, ver stuikingen van eiken aard is deze zalf het krach tigste heelmiddel. Het verzacht onmiddellijk door de ontsteking te verdrijven en te verhin deren, dat het bloed te veel naar dat ligchaams- deel heentrekt. Indien de ziekte reeds van lansren duur is geweest, moet de Zalf geholpen worden door Holloway's zuiverende Pillen, welke op de maag en de lever werken, verhinderen dat de spijsvertering in dien toestand vervalt, welke de pijn in rustigheid en koorts, waarvan deze kwalen dikwijls vergezeld gaan, zoo spoedig ver oorzaakt en welke de herstelling zeer verachtert, ja zelfs 'hot geringste geval somtijds ernstig maakt. Geene moeder of min moet zonder deze edele middelen zijnzij zijn toepasselijk op eiken ouderdom en op elk gestel. Z\j zuiveren het bloed, regelen den omloop daarvanhernieuwen de ontstelde weefsels, en geven kracht aan het geheele stolsel weder. Doosjes Pillen 011 Potjes Zalf f 0,80, f 1,85, f 3,f 6,75, f 13,50, f 20,50, zijn op franco aanvrage tl contant te bekomeu bij alle Apothe kers iu Holland, alsmede ui HOLLOWAY'S Etablissement to Londen, 633, Oxford 8treet, vroeger 244 Strand. (3987) Bij B. M. MAASKANT te Qouda is van de pers gekomen en verder in den Boekhandel te ontbieden N°. I. Over JOHANNES III, vers 5b: Zoo iemand niet geboren wordt uit Water en O eest, hij kan het Koninkrijk Gods niet ingaan. DOOR A. aSIMONS, (4009) PrediHut te Berg-Ambacht. A15 Centobij lntoekentnj het Aohttol f1,00. Mevrouw NAHUIJS-Mirkns te Schoonhoven vraagt togen half Mei eene of nrOODHULP-KBUKBiniBID tevens genegen om huiswerk to verrichten. (3991) Trekking 2e Serie WOENSDAG 18 APRIL, ten 1« uor, ten huize van A. VAN VLIET. Nog enkele LOTE1V verkrijgbaar, alsmede de Loten der 3e Serie bij H. _A.. BOECK, (4011) Commissionair in Kffecten, en b(j H. de JONG, Marktmeester. 10,000 KILO te koop, en ook PULP, door verandering van woonplaats, bij (4007) G. EEGDEMAN te Berg-Ambacht. Gevraagd: een BEKWAME tegen goed loon, bij (4008) J. W. GRAUS te Berg-Ambaoht. Mr. Kleermaker te Schoonhoven, rraagt om dadelijk in dienst te treden, togen 7 U"!' den per week. (4006) W. SMIT, Mr. Schilder te Haastrecht, vraagt ton spoedigste loon naar bekwaamheid en vast werk. (4013) VIER HEEREN l«ngid<aen wtg voor de aanstaande Krimponaohe Kennis, invallende den eersten Maandag in Mei, ieder uit den fatsoenlijken burgerstandom kermis te houden. Zij, die daarop reflecteren, gelieven hunne brieven, liefst met bijvoeging van PORTRET, franco in te zenden aan het POSTKANTOOR te Krimpen a/d Lek, onder letter X, Desver- kiezende worden brieven en portretten onder stipte geheimhouding teruggezonden. Op onge- toekende brieven wordt geen regard geslagen. Doctor GELAUFF's zijn m algemeen gebruik gebragt, en worden door vele eminente Geneeskundigen aanbevolen, omdat, op waarheid gegrond, de ondervinding m een 50jange Praoujk heeft bewezen, dat OBBN MIDDEL zoo geneeskrachtig en onschadelijk op het ge heele organismua van den meusch werkzaam is, alle vochten zoo heilzaam verbetert en de grond oorzaak van elke ziekte zoo voortreffelijk en duur zaam geneest dau de sinds jaren zoo algemeen Beroemde Gal-, Slijm- en Ziektestof afdrijvende, Bloed zuiverende, Maag en Ingewanden versterkende GEZONDHEIDS-PILLEN; waaraan (naast God) duizende lijders hun volkomeue genezing te duukon hebben, hetgeen door degelijke be wijzen kan worden bevestigd. De Pillen zijn m kartonnen doozen van 100 it f 1,en 25 stuks h 30 Cents met een ge- bruiksaanwijzing^araarm alle ziektetoestanden op grond van ondervinding zijn beschreven, waarvoor deze Pillen al» zeer voortreffelijk wor den aanbevolen, verzegeld iu geel of blaauw couvert, alleen echt verkrijgbaar to Schoonhoren bjj de Wed. WOLFF A Z. UtrechtR. W. StrrnVreeburg, Drogist; Gorinchem, Adelaar Sc Co.; Dordrecht, ds Landtsucsr AmsterdamG Wiarda Co. J. 9. Q. OELADFF, Qnwknm. Corp. Lid. van het Genootschap tor bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- eu Natuur kunde te Nieuwer-Amstol. (3980)

Schoonhovensche Courant | 1873 | | pagina 2