Jhr .Mr. W.M.deBrauw HOOILANDEN, BINNENLAND. Schoonhovensche BIERBROUWERIJ ZALMBIER. <420J> BOECKKOOIMAN vau ZESSEN. Aan H. H. Kieners van het Kiesdistriht Gouda. Jhr. Mr. W. M. DE BRAIIW, ADVERTENTIËN. Een kapitaal HUIS, Een stuk HOOILAND HOFSTEDE, WEI- EN HOOILAND, GRASGEWAS HOFSTEDE, Boomgaard, Bouw-, WEI- EN HOOILANDEN. l\krPH\UV\lt\TE\. KINKHOEST. TWEE WOONHUIZEN BOUWLAND, GRAS-VERPACHTING. KLEUKERHltm BURGERMEISJE, Iets nieuws voor Veehouders en Boeren!! HET ZIEKE VEE F. c. HEKMEÏJER, Prys f i,eo. het folk op te voeden voor de vrijheid, die het thans uog niet genieten kanP Het verleden geeft weinig hoop en wijst alleen op nieuwe omwen telingen, die het'schoonste land zijn geheelen ondergang met ras«che schreden doet naderen. De overmoed der Carlisten neemt hand over band toe. De Noorder-spoorweg heeft zicb ge noodzaakt gezienen einde verdere stremming van het verkeer te voorkomen, met de insur- genten eene overeenkomst aan te gaanwaarbij aan deze eene dagelijksche uitkeering van 1000 francs wordt verzekerdindien zij den spoorweg van Miranda tot aan de grens als neutraal terrein eerbiedigen. Het blijkt thans dat Generaal NouviKasover wiens voornemens en bewegingeu men zich in den laatsten tijd in allerlei gissingen verdiepte, trachtte een groot deel van het leger der op standelingen in te sluitenwelk plan echter mis lukt is, zoodat 5000 Carlisten ontsnapten. Hunnegeestverwanten in Frankrijk herleven thans weer. Zoo gematigd als de republikein- sche bladen zicb uiten, zoo onbeschaamd en beleedigend doen de monarchale bladen zich hooren. Zij hebben nu handen vol werk, om met hunne eischen voor den dag te komen, welker vervuiling vergoeding moet zijn voor de. moeiten, die hare partijen zich "gegeven hebben om den ommekeer tot stand te brengen. Reeds zijn eenige van die eischen ingewilligd de vendöme-zuil zal weder opgebouwd worden in baren vroegeren toestanddus met het beeld van Napoleon in top. Aan Pierre Bonaparte, wien het verblijf in Frankrijk was ontzegd, is verlof verleend zijne samenzweringen zelf weer te komen leideneen aantal prefecten en andere ambtenaren, die tot geene der monarchale par tijen behoordenziin vervangen door anderen genegen om met de regeering tegen de natie mede te werken, en verschillende republikein- sche bladen zijn geschorst, omdat zij het gewaagd hadden de bedoelingen der regecringspartij al te openhartig bloot te leggen. Eene welkome gelegenheid om het terrein te overzien was de pinkstervacantie voor den nieuwen President. Of hy zich op den duur thuis zal gevoelen in dat gezelschap van tegenstrijdige bestanddeelendie het alleen eens zijn in het geen zij niet willen, maar uiteengaan, zoodra er iets tot stand moet worden gebracht, z#l niet het geval zijn, als bet werkelijk blijkt dat hij een eerlijk en rechtschapen soldaat is, die het wel meent met zijn land. Thans blijkt eerst waarin de verdienste van Thiers bestond: de vijandige elementen in even wicht te houdenliet streven der reactie en dat der radicalen te bedwingen en zoodoende reor ganisatie mogelijk te maken. Het is hem niet zonder krachtsinspanning gelukt en nu de zwaarste taak is afgewerkt heeft de reactie die overge nomen, om zoo mogelijk weder af te breken wat met zooveel moeite tot stand is gebracht. Omtrent de plannen der nieuwe regetring zijn allerlei geruchten in omloop. Dat zij tot eiken prijs de ontbinding der vergadering zal uitstellen eu de constitutioneele wetten dus voorloopig wei ter züde zuilen gelegd worden is zeer waar schijnlijk. tfe buitenlandsche politiek zal dezelfde blijvenalleen zou de handelspolitiek worden ge- wijzigden het vryhandelstelsel gehuldigd worden. tl'et buitenland beeft die wijziging in het gouvernement schijnbaar met onverschilligheid aangezien, hoewel in de bijeenkomsten der ge kroonde hoofden in Oortenrljkf hoofdstad Frankrijke toestand nog wel eens ter sprake zal komen. Van eene nieuwe Keizerscoulerentie ie Weenen, zooals ia het vorige jaar te Berliju, sehijnt niets te zullen komen. De Duitsche Keizer toch zal veerst tegen het einde der maand de tentoonstelling komen bezichtigenterwijl de Keizer van Rusland alsdan reeds vertrokken is. De gewoonte der vorsten om elkaar nu en dau eens te bezoeken begint tot buiten Europa door te dringen. Ook de Schah van Ferzië bezoekt versobillende hoven en vertoeft thans te Berliju, waar hij, evenals de vorige weck aan het Russische hof, met de meeste onderscheiding ontvangen wordt. Dat deze reis zoowel voor Peneië, waar nog veel te hervormen valt, ais voor Europa, tot het aauknoopeu van nieuwe handelsbetrekkingen, niet onbelangrijk is, ligt voor de hand. Vooral Rusland en Enge and, voor welke staten het verkrijgen van invloed in Perzië eene levensquaestie en eene zaak van concurrentie is, Zullen daartoe al het mogelijke in het werk stellen. De PrnllilOhe bisschoppen hebben in eene collectieve nota op nieuw üunne grieven tegeu de kerkelijke wetten aan de regeering kenbaar gemaakt en verklaard dat zij daaraan onmogelijk kunnen gehoorzamen. De regeering zal aan dat stuk, blijkens de officieuse organen, nauwelijks bare aandacht leeueu, te meer daar de toon, waariu bet ge steld is, allerminst voegt aan godsdienstleeraars ep, tevens volslagen gemis aau rechtskennis ver raadt. Dat zij er zich ook niet door zal laten afschrikken om voort te gaan op den eenmaal ingeslagen weg, bewijst de wet op het burger lijk huwelijk, thans bij den Duitaohen Rijks dag in behandeling, waardoor deze handeling geheel in burgerlijke handen overgaat en aan de kerk alleen de godsdienstige wijding is overgelaten. Ook in Italië heeft de aanneming van het wetsontwerp op de geestelijke orden een pro test uitgelokt van de generaals dier orden te Rome en zal er zeker niet toe bijdragen om de partijhartstochtendoor de behandeling der kloosterwet in beweging gebracht, tot bedaren te brengen. v Gedachtig aan het spreekwoord dat het goed visschen is in troebel water, hebben de leden der Internationale getracht eene socialistische be weging aldaar op touw te zetten, die gelukkig intijds door de politie ontdekt is. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd: als burgemeester van Stolwijk J. C. Kroon, secret, dier gemeente, en als burgemeester van Berkenwoude M. Bron, secret, dier gemeente. Z. M. heeft benoemd bij het corps, gevormd uit de Weerbaarheidsvereeniging //Bur gerplicht," tc Qouda, tot 2deu luit. A. Van Reedt Dortland, thans aergeant, en H. Snellen. De Minister van Justitie^JyjfH op bepaald verlangen van Z. M. den Koning beslotenniet verder aan te dringen op het door hem gevraagd ontslag. Dientengevolge blijft het Ministerie compleet. Bij de verkiezing voor een lid van de Prov. Staten van Zuid-Hollaad, hoofd kiesdistrict Soetermeerter vervanging van Jhr. Mr. J. L. C. van den Berch van Heemstedeis gekozen Mr. J. G. Parijn, Officier vin Justitie bij de rechtbank te Rotterdam. Van Keuters office ontving ineu het volgend telegram uit Penang, gedagteekend 4 dezer K-en Nederlandsch oorlogsschip heeft vuur ge geven op drie schepen onder Rugelsche vlag, bestemd naar Atcliin en handelsgoederen aan boord hebbeude. De agent van den Saltan beeft zicb tot den Gouverneur van Penang gewend het is niet gebleken met welken uitslag. Men verzekert, dat, wanneer de Nederlandsche troe pen terugkomenzij een krachtiger tegenstand zullen ontmoeten. De Atchineezen maken zich sterk, om den oorlog twee of drie jaren vol te houden. Koelies laten zich als soldaten aan werven. De Atchineezen wedersproken de be schuldiging van verraad, door deu Nederland- schen Commissaris tegen hen uitgebracht. Naar hunne bewering zouden de gezanten, die te Riouw hebben onderhandeldgeeue door den Sultan geaccrediteerde personen zijn geweest. Volgens telegraphische berichten van den Gouverneur Generaal van Nederlandsch- Iudië van 31 Mei jl.waren van den radja van Troemon, ter westkust van Sumatra, gren zende aan het Nederlandsch gebied, zeer dui delijke blijken ontvangen van eene voor Neder land gunstige gezindheid, en had de radja van het nog noordelijker dan Troeuion gelegen At- chineesche landschap Tainpattoewan aan den Re sident van Tapanoelie geschreven, dat hij Atchin niet wil helpen. Volgens een ander telegraphisch bericht hadden te Banjoewaugi eenige onrustige bewegingen plaats gehad. Er waren drie cora- pagmëu heen gezonden. Maar de rust was zonder geweld van wapenen hersteld, en de troepen zouden den dag na afzending van het telegram terugkeeren. Een officier bij de expeditie te gen Atchin schrijft, dat de luit. W ilkeusonder de zwaar gewonden vermeld, verscheidene kle- wanghouwen op het hoofd heeft bekomen. De overige geblesseerde officieren kregen lichte ko- gelwonden. Die officier deelt verder mede, dat de vijand met groote juistheid schiet en zijnp projectielen verscheidene gewonden aan boord der schepen hebben gemaakt. Volgens berichten van ooggetuigen, worden de Atchiuezen aangevoerd door een veertigtal Europeesche officieren van alle natiën: Engel- schen, Franschen, Italianen, Amerikanen en anderen. - J. Z. M. de Koning zal den 18en de zer, des nachts ten 2 ure, de residentie ver laten, ter aauvaarding van HDs. buitenlandsche reis. Z. M. begeeft zich het eerst naar Zwit serland. De heereu C. G. Boonzajer M. Fz. te Üoriuchem, H. Snellen te Uonda en J. H. Muller te Waddmxveen, hebben met goed ge volg examen als candidaat-notans afgelegd. De arroudissemeuts-rechtbank te Amsterdam heeft, voor de door het overlijden van deu heer li. Boas vakant geworden plaats vau procureur, een drietal opgemaakt, bestaande uit de heeren H. J. J. Weurman, Mr. W. H. J. Cam bier van Nooteu en Mr. J. H. W. van der Horst. Zaterdag is tan de werf van de Gebis. Jonker te Kinderdijk te water gelaten het ijzeren sleepschip Foituna, groot ongeveer 13000 centenaars, voor rekeniug van den heer C. Mannessen te Ruhrort. Gedurende de beide Pinksterda gen zijn op de lijn Gouda's Hage van den Rijnspoorweg ongeveer Ö000 personen vervoerd terwijl met de verschillende treinen van den Hollaiidscheu spoorweg ruim 20,000 personen werden aangebracht. Met 121 van de 163 uitgebrachte stemmen is te Doesburg tot lid van den ge meenteraad gekozen de heer Mr. W. N. J. van Hengst. De sergeanten der artillerie, Ra- venswaay, Almerood, Gaade en de sergt.-titulair Tromp, hebben met goed gevolg het officiers examen afgelegd. Voor de weduwe Van Krugten, te Arkel, wier huis, ten gevolge der verzakking bij de schutdeuren in Dec. 1872, bijna onbe woonbaar werd, zal thans van rijkswege een nieuw huis gebouwd worden. Naar meu ver neemt is daarvoor f 5000 beschikbaar gesteld. Ten gevolge der aanhoudende wel bij het bouwen der keersluis to Gorinchem waar door reeds verscheidene huizen, wegens het scheu ren der muren en het verzakken der stoepen groote schade hebben bekomenverzakt thans nier en daar de straat op het einde van den Langendijk weshalve, ter voorkoming van on gelukkeu, liet streng is \erboden, anders dan stapvoets de straat aldaar te berijden. De bouw der sluis wordt met kracht voortgezet. Woensdag werd op de werf van den heerArie Smit te Slikkerveer de kiel gelegd van een schroef boot. Schelde Rhijn, groot 750 ton, voor rekeuing van de reederij W. A. van Maenin Co. te Antwerpenbestemd voor de vaart tusschen Antwerpen eu Mannheim. Dit is botvierde groote stoomschip, dat op deze werf sedert twee jaien is gebouwd voor bovengeaoein- den dienst. 31 Mei 1.1. werd te Uroot-Am- mers door den Gemeenteraad aanbesteed het bou - wen van een lijkenhuis eu bergplaats op de bur gerlijke begraafplaatshetwelk werd aaugeuomen dooi den metselaar C. Woudenberg aldaar, voor de som van f 550. De Goudsche kleedermaker v. O., die, beschuldigd van yalschheid in geschrifte, voor het Provinciaal Gerechtshof' in Zuid-Holland te recht stond, is vrijgesproken, daar het Hof.zijne schuld niet bewezen achtte, omdat bij het onder zoek der zaak het Hof niet de overtuiging had erlangddat het geschrift (een wissel groot f 300) niet echt kan zijn. Z. M. de Koning en Prins Hen drik komen Maandag de werken te Vlissingen bezichtigen; zij zullen te Middelburg bij den Commissaris des Konuigs het middagmaal ge bruiken eu denzelfden avond uaar de resideutie terugkeeren. Te Vlissingen heeft Donderdag een droevig ongeluk plaats gehad op het werk van de heeren Schram de Jong Co. De ketting van de baggerinachiue was onklaar, en om hierin te voorzienbegaven zicb acht man in de roeiboot. Op eens schoot de ketting los, zuodat de boot door den schok omsloeg, waar door alle achtv.personen in bet water geraakten, met het ongelukkig gevolg, dat drie hunner (huisvaders) dood zijn opgehaald, terwijl twee anderen in een toestand verkeerendie voor het verlies van hun leven vreezen doet. De anderen zijn behouden aan wal gekomen. Mgr. H. Loos, aartsbisschop der Oud-Katholieke kerk te Utrecht, is eergisteren overleden. De hoofdprijs, bestaande in 3 paarden, 10 koeien en 6 schapen, ter waarde van f5000, in de Woerdensche verloting, is gevallen op No. 29295. Bij de trekking van loten, Paleis voor Volksvlijt 1869, f2.60, zijn op 3 Juni uitgeloot de volgende 9eriëu277, 572, 770, 1677, 1732, 1798, 1934, 2566, 2713, 2859, 3060,3115, 3959, 5635, 6824, 6022, 6874, 7559, 7898, 7914. Betaalbaar èf3, ten kan- - tore van de Associatie-cassa te Amsterdam. De groote ijzeren spoorwegbrug over de Maas, te Gennep, werd dezer dagen beproefd en goedgekeurd. In de Staats-courant van 5 de zer zijn de voorwaarden opgenomenwaarop door den Minister van Binnenlandsche Zakennamens den Koning, aan de heeren E. Otlet te Brussel en L. Wiltmart te Brugge concessie is verleend voor Hen aanleg en de exploitatie van een spoorweg van Rotterdam langs Schoonhoven, Jutfaas, Wyk-bij-Duurstede eu Wageniugen uaar Arnhem. Aan deze voorwaarden ontleenen wij bet volgende Art. 1. De Min. van B.Z. bepaalt de richting tusschen de plaatsen aau het hoofd dezer voor waarden vermeid benevens de verbinding en aansluiting aan andere spoorwegen. De conces sionarissen doen daartoe voorstellen en onder werpen de noodige plannen en bescheiden aan de goedkeuring van den Min. van B. Z. Voor zooveel de militaire belangen betreft, worden die plannen en bescheiden tevens aan de goedkeuring van den Minister van Oorlog onderworpen. De werken welke bij den aan te leggen spoorweg voor de verdedigingen hetgeen daartoe behoortworden vereischtzullen door de concess. worden uitge voerd en geheel ten hunnen koste komen. De overtocht van rivieren en kanalen door middel van bruggen geschiedtvolgens art. 2 naar de voorschriften van den Min. van B. Z. Volgens art. 3 zijn de ooncess. verplicht te voldoen aan de volgende bepalingen1° nabij RotterdamHouten en Arnhem moet de spoorweg aan de bestaande spoorwegen aansluiten en daar mede in verbinding worden gebrachtzoodat de wagens der onderscheidene ouder nemingen onge hinderd van den eenen spoorweg op den anderen kunnen doorloopen. Het bovenvlak der spoorsta ven moet, ingevolge art. 4, ten minste 50 centime ters boven bet hoogst bekende "winterwater in de weteringen enz. liggen en de bruggen moeten ge legd worden op de hoogte, iu het belang van scheepvaartwaterlossingopperwater en ijsgang vereischt. De spoorwijdte zal bedragenvolgens art. 51.485 meter, tusschen de spoorstaven. Tus schen de twee sporen komt een middenpad van 2 meters breedte (art. 7). De onteigening van den spoorweg geschiedtvolgens art. 8, dadelijk voor de dubbele' spoorbreedte. Aanvankelijk kan de spoorbaanbehoudens de uitwijkplaatsengelegd worden met enkel spoor. Een tweede spoor zal worden genpaakt, wanneer de Min. van B. Z. dit in het belang van handel en druk verkeer nood zakelijk oordeelt. Bevel hiertoe wordt evenwel niet gegevenvoor dat de bruto opbrengst vau dat gedeelte vau den wegwaar het dubbel spoor gelegd moet wordenmeer bedraagt dan f 13.000 per jaar en per kilometer. De spoorweg moet, ingevolge art. 22, voltooid en in exploitatie gebracht zijn binnen vier jaren naden dag, waarop de concessie definitief is ge worden. Bij niet voldoening aan deze tijdsbepa ling vervalt de concessietenzij de vertraging het gevolg is van overraaoht, buiten schuld van de concess., of zij veroorzaakt wordt door de gerechtelijke onteigening. Tot waarborg voor het naleven dezer voorwaarden (in 61 artikelen vervat) strekt, volgens art. 56het waarborgkapitaal, door de concess. uiterlijk 1 Mei 1873 gestort, ter somma van vier honderd duizend gulden. Wordt het algemeen nut der onderneming met betrek king tot de onteigening niet door de Staten- Generaal erkenddan wordt (art. 60) de con cessie als niet geschied beschouwd en bet waar borgkapitaal teruggegeven. Aau de concess. zal mede concessie kunnen worden verleend (art. 61) voor de voortzetting der lijn van Arnhem langs Winterswijk tot de Pruisische greuzeniu ae richting vau Munster. Voor deze concessie zal ook kunnen strekken het bovengenoemde te stor ten waarborgkapitaal. Deze voorwaardengedateerd 's Gravenhage 1 M.ei 1873, sijn getoeaend door deu Minister van B. Z., Geertsema, terwijl daarop is ver klaard: //De concessie op bovenstaande voor- 1 waarden aanvaard, get. Ed. Otlet. get. L. Wiltmart." STADSNIEUWS. Schoonhoven, 7 Juni. De le luit. der artillerie vau der Lee, alhier in garnizoen, heeft zich mede bereid verklaard om te worden gedetacheerd bij het leger in Neérl. Iudië. J)e 1ste luitenant der infanterie H. Russer is te dezer stede aangekomen en zal eenige dagen vertoeven, tot het doeu van militaire verkeuningeu. Gisteren-avond is door het kies college der Herv. gemeente tot predikant beroe pen de heer J. Ënderlé, predikant te Fijnaart. Tot lid van het kiescollege der Herv. gemeente is 1!. Dinsdag gekozen de heer W. Lobensteijn, die echter weder bedankt heeft. Meu deelt ons mede: In de vergadering van den Gemeenteraad, d.d. 29 Mei 1873, bleek, dat de vrees vau uwen berichtgever, voor de belangen der openbare school te dezer stede, bij het verzoek om ont slag van drie Hulponderwijzersdie met eenigen dwang verhooging van salaris hadden verzocht, eene chimère is; daar in die vergadering, na gedane oproeping, zich reeds vier aollici- tauten aanmeldden, vermoedelijk met het oog op het gunstig vooruitzicht o:i. vau de alhier opgerichte opleidingsschool of klasse voor hulp onderwijzers eu kweekelingen gebruik te kun nen maken. Eergisteren, des namiddags om streeks half vijf urewerd alhier een hoos waar genomen die aan den koornmolen eenige schade veroorzaakte. Een kindje van S. kwam eergis teren in aauraking met een rijdenden wagen, Waardoor het aau het hoofd bezeerd werd. WATERSCHAP8- SN POLDER-BERICHTEN. Aan de polder bésturen, heem raden en hoofdingelanden van het waterschap #de Overwaard" is een ontwerp-keur of politie verordening verzondenbetreffende de water- ontlastende en waterkeerende werkenbenevens bet peilmalen in den Hoogen en Lagen Boezem van genoemd waterschap. Dit ontwerp-keur zal gedurende de maaud Juni ter secretarie van Prjjs per '/s Ton f 6,per V* Ton f 3,per Ton f 1,75. Aan de vele aanvragers om BUISTBL (uitmuntend Voeder voor RUNDVEE en VARKENS), aan wie wij niet hebben kunnen voldoen, wordt thans kennis gegeven, dat wij tot meerdere levering in staat gesteld zijn, doordien wij door de groote vraag naar ons BIER thans geregeld 2 3 maal per week brouwen. De Prijs van de BUISTEL is ©OU Gulden per Mudaf te halen aan de Brouwerij Wij ondergeteekendenallen Kiezers in het Hoofdkiesdistrikt Gouda, nemen bij deze de vrijheid, bij de stemming voor een Lid der Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, welke zal plaats op Dingsdag 10 Junij e.k., aan te bevelen het aftredend lid, den Heer te 's Gravenhage. Eene ondervinding van twintig jaren, gedurende welke bij ons vertegenwoordigde, heeft ons hem doen kennen als een man van onbetwistbare en veelzijdige talentenwiens gematigde begin selen den besten waarborg geven voor de bescherming van aller regtenen onder hooger zegen voor de toekomst Van ons dierbaar Vaderland". Zóuderwat ons gemakkelijk zijn zou, in bij zonderheden af te dalen, brengen wij vrijmoedig in uwe herinnering., wat onze waardige Afge vaardigde gedurende zijn eervolle loopbaan ten goede gedaan heeft, zoowel ten dienste van het land in het algemeenals van het aistrikt en zoo vele gemeenten in het bijzonder. Een man, voor wien zooveel pleit, en op wiens ijverige pligtsvervulling geen smet kleeft, wenschen wij tot geen prijs verdrongen te zien. Daarom noodigen wij u met alle bescheiden heid uit, uwe stem met de onze te vereenigen op te 's GRAVENHAGE. ieder polderbestuur ter visie liggen, ten einde de ingelanden in de gelegenheid te stellen hunne aanmerkingen schriftelijkvóór of op den 2den Juli a. 8., bij het collegie van dagelijksch be stuur van de Overwaard iu te dienen. **_Opl3 Juni a. s., des morgens ten 10 ure, zal te Streefkerk eene vergadering ge houden worden van stemgerechtigde ingelanden der vereenigde polders Streefkerk met Korten- broek en Langenbroekter behandeling der vol gende onderwerpen: 1. Vaststelling der rekening over 1872. 2. Idem begrooting voor 1873.. 3. Beslissing der eventueel daartegen ingebracht wordende bezwaren. 4. Voorstel omtrent den te heffen omslag. 5. Voorstel van het bestuur om den binnenloop van 's polders hoogen boe zem van steeuen glooiiug te voorzien. 6. Voor stel om, ter bestrijding der kosteu daarvan, eene geldleening te doen van f8000, tegen eene rente van 5 percent 's jaars als maximum af te lossen in jaarlijksche termijnenvóór ultimo December 1889, Door stemgerechtigde ingelan den van den polder Peursum is de beer K. Van Holten aldaar als heemraad herkozen. *MDoo/bet bedanken van deu heer Dr. P. de Wwde al# poldermeester van den polder Reeuwyk c. s., is in. zijne plaats benoemd de heer G. R. Bouman. LAMDBOU W-BERICHTEN. In de laatste veertien dagen is de prijs der kaas weder f 1,50 a f 2 per 50 kilo gestegen. Door de opkoopers is in de laatste dagen te Hoornaar eu envirous althans f 29 k f 30 besteed. Dat ook voor binnen Rotterdam gelegen weilanden booge prijzen besteed worden, kau als bewijs dienen, dat op 4 Juni 11. ruim 5 hectaren weiland, gelegen in den Rubroekschen polder vau genoemde gemeente, in het openbaar ziju verkocht voor de kapitale som vau f 17600, behalve de kosten. De eerste grasverhuring der pol ders Kromme en Geer en Zijde onder Ouder kerk »/d IJzel, bracht voor Kromme en Geer op f 294,50, of f 50 minder dan in 1872; voor Zijde f340 of f57 minder dan in 1872. Dit verschil werd vooral veroorzaakt, door dat het bestuur bekend gemaakt had, dat men zou voortgaan de hooge kaden te verhoogen en te verzwaren. b Door den bouwman F. de Kuiper te Hoornaar zijn in de vorige week twee Maart- sclie fokkalveren verdocht voor f95. - Uit het Westlaud worden de nieuwe aardappelen reeds bij kleine partijen ver zonden; het vooruitzicht bestaatdat de verzen ding weldra op uitgebreider schaal zal beginnen. De prijs is f 1,50 per 5 Liter. Vervolg der Berichten in het By voegsel. BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 30. Mei tot den 6. Juni 1873. GeBOBBM Alida, ouders F. Hoogendoorn en T. van der Wal. Agatha, moeder J. van der Horst. Getrouwd: H. Meijer met M. Plieger. Oveblkdrn A. G. Sterk, oud 3 jaren. G. Wen- dels, oud 10 dagen. Op Zaturdag 21 Junij 1873, BMmmSmHP 's namiddags ten 4 ure, in het RAADHUIS te Langerak, zal, ten overstaan van den Notaris YONCK f gevestigd te Streefkerkin het openbaar worden geveild en afgeslagen waarin BROODBAKKERIJ an WIN- KELNERING wordt uitgeoefend, staande nabij de Kerk te Langer dk, tijdelijk in huur bij J. L. TREFFERS, en aldaar, groot 64 Roeden. Te aanvaarden 1 Januarij 1874. (4203) Openbare VERHURING van eene met circa 26 Bunders a gelegen >u de kom der gemeente Stolwijk, op Vrijdag 27 Junij 1873, des voormiddags ten 10 uur, in de Herberg van G. van DAM op bet dorp te Stolwijkzulks voor den tijd van drie jaren, aanvang nemende 1 Januarij en 1 Mei 1874. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris J. G. BROUWER NU- HOFF te Haastrecht. (4204) T. HUIJZER, Wethouder, Krimpen a/d Lek. A. 8TREEFLAND, Grondeigenaar, Lekkerkerk. G. WEGGEMAN GULDEMONT, Steenfabrie- kant, Krimpen a/d IJssel. Jhr. W, H. TEDING VaN BERKHOUT, Ont vanger, Schoonhoven.' A. VAN WALSUM Kz., Lid van den Gemeente raad, Krimpen a/d IJssel. J. JANSEN, Secrejtaris, Haastrecht. K. MARKUS, Grondeigenaar, Zevenhuizen. G. VERKERKGrondeigenaar, Bloemendaal bij Gouda. K. TROMP, Rentenier, Moordrecht. K. HOL, Grondeigenaar, Willeskop. W. VERDUIJN Wz., Grondeigenaar, Berg ambacht. J. VAN DER GIEZENKoopman enz., Bode graven. P.KEIJZERPz.,Oud-Burgemeester,Zevenhuizen. A. 8TOLKER, Rentenier, Bergambacht. P. DUBBELDAMGrondeigenaar, Ammerstol. L. KOOIJ, Grondeigenaar, Krimpen a/d IJssel. P. HORSMAN, Handelaar enz., Krimpen a/d Lek. A. HOOGENDIJK Hz., Wethouder en Grond- eigenaar, Nieuwerkerk a/d IJssel. T. DE BOOM, Landbouwer, Gouderak. W. DE QUINT, Fabriekant, Berken woude. M. VERDOOLD, Grondeigenaar, Stolwijk. M. VAN DE GRAAF, Lelderkerk. A. HORSMAN, Grondeigenaar, Lekkerkerk. D. KOOL, Grondeigenaar, Berkenwoude. G. STOLK, Rentenier, Papekop. J. VERBURG, Rentenier en Grondeigenaar, Stolwijk. P. DE GRAAF, Grondeigenaar, Gouda. P. KWAKERNAAK, Landbouwer en Grond eigenaar, Reeuwijk. PUBLIEKE VERKOOPING van UITER WAARDS en ander in het Raadhuis te JaaTSVOld, op Dondirdag 19 Junij 1878, 's morgens ten 11 ure. (4207) AOpenbare Vrijwillige ten overstaan van den Notaris C. A.ran BLAR1CUM, residerende te Oudewater, bij Veiling op Vrij dag den 27en Junij 1878, en bij afslag op Vrijdag den 11 en Jultj 1873, beide dagen des voormiddag» ten half elf ure, in den tuin ROZEN BURG" te Oudewater, ten verzoeke van de Erven ARIE WlLTElJfBURG van eene KAPITALE Imtnande in BOUWMANSWONINGmet ACHTERHUIS en STALLING. ZOMER. HUIS,SCHUUR, WAGENLOODSenBERG, ERE en TUIN benevens WATER en WEG, te zamen groot 23 Hec taren, 4 Aren, 30 Centiaren, staande en ge legen onder de Gemeente Kamerikin den polder 's Gravesloot, nabij de Stad Woerden. Te veilen iu drie perceelenéóne Combinatie en in Massa, en van een perceeltje BOOM GAARD ei BOSCHHAKHOUT, te zamen groot 21 Aren, gelegen onder de Gemeente Woerden, in den polder Oudeland, nabij den Nieuwendijk, aan den 's Graveslootschen weg. De perceelen zijn te aanvaardende landerijen op 1 December 1873 en de gebouwen op l Mei 1874 en tot die tijdstippen verhuurd aan GERRIT BLOMMESTEIJN. Betaaldag der Kooppenningen 2 November 1873. Breeder bij billettcn en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden No taris van BLARICUM, alwaar tusschen de Veiling en den Afslag, verhoogingen zullen wor den aangenomen. (4212) Al mijne tannin-, aliuurin-, aniliu-, salon-, zwarte gallus schrijf- en andere inktsoorten en stempel inkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd, en onderscheiden zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle droogen van alle andere inktfabrikaten. De copiëerinkten leveren nog na een%e dagen scherpe afdrukkenbeschimmelen niet en gevenhalf met water vermengdgoedkoope en goede schrijflnktcn. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- en kantoorhandelaar. RMMERIK. H. VON Gimborn, Apoth. en Fabrik. v. chemisch technische Preparaten. Doctor GELAUFF's Balsem TKGEN RHEU MATIEK. Deze Rheumatische Balsem heeft bewezen te zijn het thans nog eenig be kende middel, dat met zekerheid zelfs het ver- ouderdste Rheumatiek zal doen genezen. Br zijn lijders, die jaren lang aan de smartvolle pijnen ten gevolge van het Rheumatiek, hebben ge leden en thans bereidwillig zullen verklaren, hun volkomen herstel aan dezen Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen Winterhanden eu Voeten. Nachtkrampen, Ver lamming, Jicht, Zinkings, Verstijving der leden en pezenAangezicht- en Gewrichtspijnen bii alle plaatselijke pijnen is het een doeltreffend middbl. Per flacon 60 Cents. RADICAAL UITWENDIG GUilDDKL TEQRN Door vele Doctoren aanbevolen als onfeilbaar tegen KINKHOEST, zonder eenige nadeelige gevolgen achter te laten. Vele getuigschriften zijn voor een ieder ter inzage van lijders, die ja ren aan verouderde krampachtige Maag- of Slijm hoest, Korte Ademhaling en vastzittende Ver koudheid hebben gelaboreerd en door dit middel spoedig zijn hersteld. Verzegelde flacons, met gebruiksaanwijzing, f 1,50. De echte flacons zijn met Cachet W. G. &JCo. verzegeld, en met gebruiksaanwijzing en een geel omslag voorzien, verkrijgbaar: Te SCHOONHOVEN alleen by de JTed. WOLFF ZOON: te Utrecht, R. W. Stern, Vreeburg; Maarten, O. PrillevitsWeesp, J. W. Vos; Gorinchem, Adblaar Co.AmsterdamG. Wiarda Co. J. P. G. GELAUFF. Genees-, Heel- en Verloskundige te Nieuwer- Amstel en Corresponderend Lid van het Genoot schap ter Bevordering van de Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde, (4193) Openbare Verkooping\ Z. H. DE KXBlJIf Notaris te Mole naarsgraaf, is voornemens, ten verzoeke van de Weduwe en Erven CORNs. van de KOP PEL, in het openbaar te verkoopen, bij inzet op Donderdag 12- eu bij toeslag op Don derdag 19 Junij 1878, telkens 's morgens 9 uur, ten herberge van J. H. van DIEPPEN- BRUGGE te Giessen-Nieuwkerk met SCHUREN, ERVEN, BUITENGROND, BOOMGAARD-, TUIN- en staande en gelegen op den Doetschen polder, onder de gemeente Giessen-Nieuwkerk, in zoo danige perceelen als bij billeUen breeder zijn omschreven. (4197) mf PUBLIEKE VERHURING van gelegen onder AfieideTienhoven, Lexmond, Meerkerk eu Langerakten herberg e't Fortuin" te Ameide, op Donderdag 12 Junij 1878, 's namiddags ten 5 ure. (4208) De gewone jaarlijksche GRASETER» PACHTING te Schoonhoven zal gehou den worden den 28sten Junij 1873, des na middags ten 6 ure, in het koffijhuis ede drie Henenpbossen" aldaar. Breeder bij b lletten omschreven en nadere informatiën te bekomen ten kantore van den Notaris H, p. VOOKDUIlf te Schoonhoven. (4213) Hcrm*. wan der VLIST te Hekendorp (bij Oudewater vraagt riadelyk 1 a 2 Netjes werken en goed gedrag zijn vereiscliten onder genot van kost en inwoning en loon naar bekwaamheid. Brieven franco, doch liefst in persoon. (4211) Bij een Predikant op een stil dorp wordt gevraagd, tegen Juli of eerder, een fatsoenlijk P. G.; zindelijk en geschikt het huiswerk te verrichten. Brieven, franco, onder letter D., adres den Heer 8TOKHUIJZEN te Gorinchem. (4202) Pas verscheen bij H. C. A. CAMPAGNE te Tikl en in alle boekwinkels verkrijgbaar EN ZIJNE BEHANDELING. Reoept-Zakboek voor hen, die zich met de behandeling van ZIEK VEE bezig houden, bevattende behalve eene korte beschrijving van de ziekten der huisdieren, de geilOOS- wijzen, die tegen die ziekten moeten worden aangewend. BEWA'RKT dook Leer aar aan de Veeartsenijschool te Utrecht. Hit Zakboek, hetwelk het nieuwste en meest volledige is op het gebied van Vte- Geneeskundebevat o. a. meer dan 1200 lollandsche recepten tegen alle mogelijke ziekten ran het vee, en zal blijken voor iederen veehouder en hoer eene onmisbare en gemakkelijke vraagbaak te zijn. (4210)

Schoonhovensche Courant | 1873 | | pagina 2