ft te "ts EEN HUIS EN ERVE, KERSEN, «ïUHEfrMCRTING, Wei- en Hooiland WEI-, HOOI-, BOllW- B, K. KERK ÏU SCHILDERUCHT Eene Dienstbode BINNENLAND. GRAS-VERPACHTING NIEUW KOFFIEHUIS SINFONIE-COIMCERT H. A. BOECK, BOUWMANSWONINC benevens een sterk HUIS, EENE BOUWMANSWONING en GRIEN DL AND, APVERTENTIËN. EEN WOONHUIS KLEERMAKER, HOFSTEDE, WEI- EN HOOILAND, PILLEN HOLLOWAY. zich daarover te wreken, veroorloven sommige prefecten zch de republikeinsche organen op alle mofelyke wijze te bemoeielijkendoor b. v. te verbieden dat de nommers op de straat ver kocht of aan anderen dan de abonnés geleverd wórden- In de Nationale vergadering is intusschen de vgrhioimg Taa.hct excommunelid Rancaltaf- aki middel gekozen om de en voornamelijk haar hoofd Daar men geen geldige ingkon te berde bren- 3orlog en de oom- berekk tot in trilliging r alm* in staat van Beschuldiging sou gesteld gorden wegens zijne deelneming aan de commune hoewel de krijgsraad, indertijd met het on derzoek belast, liem vrijsprak. De eigenlijke bedoeling van deze vervolging, hoewel dit door de regeering ontkend wordt, blijkt genoegzaam uit de taal der officieuse or ganen die rondweg Thiers beschuldigen van ge heuld te bebbeu met de oommune-mannen en ra dicalen teneinde zich staande te kunnen houden. Zij komen daarbij tót de slotsom, dat Thiers dns eigenlijk de Ware schuldige is. 't Is voor de waardigheid der Kamer en van herland niet te hopen aat de vergaderingonder voorwendsel van een overigens niet geheel vrij te pleiten afgevaardigde te vervolgen, zich er toe zal leenen om tot zulk eene onwaardige han delwijze mede te werken. Uit dit alles blijkt hoe zwak en impopulair eene regeering zich moet gevoelen, die tot zulke middelen hare toevlucht moet nemen om aan het bewind te blijven, en zoo haar dit gelukt, wie weet waartoe zij dan nog in de toekomst zal blijken in staat te zijn. Het verblijf van Prins Napoleon te Parijs is niet Van langen duur geweest, 't Schijnt dat de talrijke bezoeken, die hij ontving, de regeering hebben genoopt liera te bewegen zich voorloopig naar elders te begeven. Ongeveer terzelfder tijd dat hij naar Londen vertrokverplaatsten keizerin fingénie met baren zoon zich naar het kasteel Arenenberg nabij Constanz, waar ook zijn va der, de overleden exkeizer, zich voor ziju avon tuurlijke loopbaan voorbereidde. De DuitflOlie rijksdag heeft zich, nadat weder een genoegzaam aantal leden bijeen waren om besluiten te kunnen uemen, met voorbeel- digen yver er op toegelegd om de schade in te halen. Ten einde het nadeel te voorkomen, dat zou voortvloeien uit het onafgedaan blijven liggen van het ontwerp perswet, maar vooral om, nu het regeeringsoutwerp weinig bijval vindt, de pers van een paar knellende banden te ont slaan,' hébben eenige afgevaardigden een voor stel ingediend, om het zegel en cautiegeld van de dagbladen at te schaffen. Hoewel de regeering dit voorstel wilde onschadelijk maken door het als een amendement op het door haar ingediende ontwerp te doen behandelen, heeft de Vergade ring na een vrij hatelijk dnbat en tegen den zin van Prins Bismarck besloten het als een zelfstandig ontwerp te beschouwen. Daarna kwam in behandeling het wetsontwerp tot invoering der rijks-constitutie in filzas-Lotharingen met i Januari 1874, 't welk o. a. de bepaling inhield dat zij die voor de Pransche nationaliteit op teerden, doch niettemin in het rijkslaud verblijf hielden, mch stemgerechtigd noch verkiesbaar zullen zijn. Een amendement om deze bepaling te doen vervallen werd evenwel aangenomen en het aldus gewijzigde ontwerp in tweede lezing goedgekeurd. Het nieuwe Kabinet-in Spanje met Pi Y Margall aan het hoofd, heelt zijn programma medegedeeld. Onderdrukking van den opstand, handhaving der republiek staan natuurlijk weder op den voorgronddoch naar de middelen om een en ander te bereiken moet alsnog gezocht wor den. Wel heeft de Minister van Oorlog Alle strijdbare krichten opgeroepen, maar wat zal bet baten, nu de tucht in het leger derwijze verslapt ia, dat de ondergeschikten eenvoudig de gehoorzaamheid aan huuue aanvoerders op- HBMU CU gemeene zaak met de opstandelingen maken, zooals onlangs met de legerafdeeliug van Velarde plaats had, terwijl in vele voorname steden vau. het riik, zooals te Malaga, Grenada, Cadix enz., de volmaakate anarchie heersebt. Te Man Sebastian is de toestand zoodanig, dat men de komst der Carlisten als een uitkomst zou beschouwen. Het zijn joist de vnjwilligers-corp- sen, georganiseerd om de orde te handhaven, die geheel eigenmachtig gemeentebesturen verja gen om zelf het bestuur in handen te uemen. Geen wonder dat de opstandelingen van die omstandigheden gebruik maken, en door her haalde kleine overwinningen steeds veld winnen. De regeering heeft zich zelfs genoodzaakt gezien met hen eene overeenkomst te sluitenom van den Noorderspoorweg gren gebruik te maken tot verioer van troepen en ammunitie. Aan eene commissie van 25 leden uit de Cortes is het ontwerpen eener constitutie voor de (ederale re publiek op^edrageuterwijljpdieu het voorstel der regeering wordt goedgekeurd, eene gedwon gen belasting van 28 mtllioen gulden voorloopig jn den geldnood zal voorzien. De Saltan van Zanzibar is eindelijk op liet gezicht van EngelSOhe oorlogschepen bezwe ken in zijn verzet, om aan dsn slavenhandel in zijn land paal en perk te stellen. Het daartoe strekkende verdrag, dat eerst door hem verworpen werd, is thans onderteekend. Met de expeditie van Rusland tegen Chiwa gaat het volgens de regeeringsberichten zeer goed; overal tno^en de tnaepen van den Khan het onderspit delven. De minder gunstige berichten, die onlangs daarvan in omloop waren, schijnen dos bezijden de waarheid te zijn. Ten einde de dames tanig te houden om aan de Hoogeschool te Ziiricb te gaan stndeeren, heeflr de regeering frfeend «maakt dat eerlang ook de Russische universiteiten voor vrouwelijke studenten zullen toegankelijk gesteld worden. Dddr zullen alle vrijzinnige leerstellingen dan wel zorgvuldig ge weerd worden. Z. M. heeft herbenoemd: tot bur gemeester van BarwoutswaarderRietveld en Waarder Mr. J. Bredius, secr. dier gemeenten. Bij Kon. besluit van 14 Juni is de genertal-majoor Jhr. A. W. A. Gevers Deynoot, inspecteur van het wapen der artillerie, op pen sioen gesteld, en bet bedrag van dat penaM bepaald op f2400 's jaars, en hem danktttthigd voor de goede diensten, door hem gedurende zijne langdurige militaire loopbaan bewezen. Z. M. heeft benoemd: bij bet 2de reg. vesting-artillerie tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luits. J. D. N, de Fremery en A. W, Kattenbnsch, beiden van bet corps. De kiesvereeniging vKoiing en Vaderland" in het, hoofd-kiesaistrict Gorinchem heeft bij de herstemming voor een lid van de Tweede Kamer als candidaat gesteld Mr. J. Heemskerk Az.die de meeste stemmes bekwam, §Bij eene te Gouda gehouden bijeen komst van eenige liberalen uit het kiesdistrict was het meerendeel van oordeelbij de aan staande herstemming voor een lid der Tweede Kamerde candidatuur van Dr. Knijper te moe ten ondersteunen. In een zeer talrijk bezochte ver gadering van liberale kiezersMaandag te Gorin chem gehoudenwerden o. a. belangrijke discus sion gevoerd over de houding door de liberale kiezers affft te nemennu in de volgende week eene keuze voor een Volksvertegenwoordiger zal moeten gedaan worden uit twee mannendie ir beginsel zoo ver van hen verwijderd staan. Op merkelijk was liet, dat niemand een woord sprak ten gnnste van Mr. Heemskerk. Ware een ander conservatief met een anti-revolutionair in de her stemming, zeker soudeu zich vélen voor hem,, boven den anti-revolutionairen candidaat, hebben partij gesteld. In bet gegeven geval echter schij nen die liberalendie zich verplicht gevoelen ook thans aan de stemming deel te nemen algemeen te zullen stemmen op Mr. Teding van Berkhout N. R. C. A M. de koning, die Woensdag nacht te 2 uren per extra-trein de residentie verlaten heeft, om zich gedurende eenigen tijd naar liet buitenland te begevenvertrekt evenals te vorigen jare naar Vevey, in Zwitserland. Het voornemen schijnt te bestaan tot Septem ber a. s. aldaar te verblijven. De hoofdkommissie te Brielle heeft in eene gehouden vergadering op verzoek vun Z. M. besloten, de onthulling van de Nimf in plaats van 2 September op den 11daaraan volgende te doen plaatj hebben. De bijdragen voor het standbeeld van Van der Werf te Leiden zijn thans tot f 7447,88 geklommen. 'Den 18 dezer stonden voor d< arrondissementsrechtbank te Gorinchem te recht 1. C. van V;, te Bleskensgraaf, wegens moed willige mishandeling van J. K. aldaar. De be klaagde werd in zijne verdediging bijgestaan door den heer Dijkmeester te Gorinchem. Het O. M. eischte schuldigverklaring en veroordeeling tot eene cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden, f 8 boete en de kusten. 2. J. V., tapper te Nienwpoort, wegens mis handeling van van O. aldaar. Het O. M. eischte schuldigverklaring met verzachtende omstandig heden, eene boete van f 8 en de kosten. Uitspraak over 8 dagen. Donderdag heeft de Arr. recht bank te l'trecht uitspraak gedaan in de zaak van de zeven personen, die zich aan diefstal van bagger uit de rivier de Lek, tusschen de rijkskribben en het gedeelte dat verpacht is aan dijkgraaf en hoogheemraden van den Lekdijk Benedendams, hebben schuldig gemaakt. De rechtbank verklaardedat het eene gedeelte noch misdaad, noch wanbedrijf, noch overtreding op leverde en het andere niet was bewezenen sprak daarom allen vrij van het hun ten laste gelegde. Het vrijwillig in dienst treden bij het leger is, in weerwil van de gunstige bepalingen, o. a. door verhooging van de sol- dijeu, nog zeer gering, zoodat er nog altijd kompagnieii bestaan, waar slechts een tweetal vrijwilligers zijn. Naar men verneemt, zijn de in schrijvingen bij de verschillende bankiers voor den apoonkeg Leiden—Woerden van dien aard, dat men verwachten magdat de zaak voldoende gesteund zal worden. De totale ontvangst ten behoeve van den verminkten kannonnier van deo Akker bedraagtna aftrek der advertentiekosten f 4937.58. De collecte voor het Fonds van den gewapend* dienst beeft té Krimpen a/d Lek ruim 16 gulden opgebracht. De opbrengst sou waarschijnlijk ruimer geweest zijn, indien sommige ingezetenen niet van meening waren een meeniag, die zeker door velen in den lande gedeeld wordt en geenszins ongegrond mag hee- tsn dot op den Staat de verplichting rost, voor den verminkten krijgsman te ziprgen. Jam mer maar, dat op die wijze de ongelukkige soldaat de dupe wordt. De gewezen surnumerair der pos terijen te Arnhem heeft cassatie aangeteekend van het arrestdat hem veroordeelt tot 6 jaar tuchthuisstraf. Te Gorinchem zijn de mazelen ge weken, doch het roodvonk heerscht er thans zoo danig, dat zelfs verscheiden soldaten in de infirme rie ziek daaraan liggen. r-Door de officieren en oud-offi cieren der dd. schutterij te Gouda is eene socië teit opgericht tot het geven van concerten door het muziekkorps der schutterij, onder directie van den kapelmeester Jacobs. Dezer dagen werd het eerste dezer concerten gegeven in den tuin der sociëteit de Kéunie. De op 18 Juni 11., den gedenk dag aan den slag bij Waterloo, aan de buizen der ingezetenen te Óudewater plaats gehad heb bende collecte, ten behoeve van het Fonds voor de gekwetste krijgslieden of nagebleven nabe staanden der geaneuveldenheeft opgebracht de som van f 21.85. Uit Gonderak schrijft men ons, vaÉi gisteren: Heden hebben we een gelukkig paar in onze gemeente. Niet alleen toch vierde het zijn 50-jarig huwelijk dat vrij algemeen door het uitsteken der vlaggen werd aangekondigd, maar bovendien werd het door tal van ingezetenen in een door eenige dames georganiseerde col lecte, overvloedig welgedaan. De ongekunstelde dankbaarheid der oudjesdie het van daag rijkelijk en nog eenigen tijd goed zullen heb ben, verkeerende overigens steeds in nood druftige omstandigheden zal voor iederdie iets gedaan heeft, maar vooral voor de dames, die zich veel moeite getroost hebben, een ware voldoening zijn. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft dit jaar te Meer kerk opgebracht f41,85; bijna het zevenvoud van vroeger. Deze meerdere opbrengst is het gevolg van eene andere wijze van collecteeren, dan hier vroeger plaats had. Geschiedde dit vroeger met een gesloten bus door deu gemeente- bode, dit jaar hebben zich 4 ingezetenen op verzoek van' den Burgemeester er toe geleend, om met eene open schaal rond te gaan. De aangelegde nieuwe begraaf plaats te Hoog-Bloklanddie 9edert den 1. Mei 1.1. in gebruik gesteld is, heeft deze week het eer8telijk ontvangen. Zij kan eene goede verbe tering en verfraaiing der gemeente genoemd wor den, en beeft de som van f i710 gekost. Te Kampen is een jongeling van het Inatr.-bat., die met kameraden op een ver boden plaats ging zwemmen, verdronken. De van wege het mannen- en vrouwen-oomité van *'t Roode Kruis" te Gorin chem gehouden collecte ten behoeve van onze in den oorlog met Atchm gewonde krijgsliedenheeft ruim f 180 opgebracht. Voorts zal door het man nen-comité eene som van f 200 tot hetzelfde doel aan het Hoofdbestuur te 's Gravenhage worden overgemaakt. Li. Dinsdag had te Oudewater in den buitentuin ir Rozen burg", ton voordeele der algemeene armen, voor een nog al tal rijk publiek, eene soirée musicale et littéraire plaats, gegeven door de vereenigde zangvareeni- giugen vCaecilia" van Woerden en Oudewater. Zoowel de kooreu en duetten, als de twee tooneelstukjes vJocrisse de Vondeling" (klucht spel in één bedrijf) en De Neef uit Oost-Indië" (blyapel in één bedrijf), werden vrij wel uitge voerd. Dinsdag-avond ia op den Rijn spoorweg de laatste snelteinuit Utrecht komende, nabij de Oude Plantage te Rotterdam tegen een trein geloopenwaarin vee geladen was. De botsing was zéé hevigdat verscheidene wagens zwaar beschadigd zijn. Vele pasagiere hebben kwetsuren bekomendoch ernstige ongelukken schijnen niet plaats gehad te hebben. *-—De te Oudewater bestaande Ver- eeniging tot bet verleenen van hulp aan behoef tige kraamvrouwen heeft bij gelegenheid vau Harer Majesteits jongsten verjaardag weder de jaarlijk- ache toelage van f 50 ontvaBgen. STADSNIEUWS. Schoonhoven21 Juni. Door den raad dezer gemeente zijn in de vergadering van 14 Juni jj. benoemd tot hulponderwijzers op de school voor gewoou lager onderwijs J. C. van Beusekom te Wage- ningen en J. H. van der Wulp te Vlaardingen. In de zelfde vergadering werd met alge meene stemmen besloten, dei wedde van de hulp onderwijzers thans f 430te verhoogen tot f 450 per jaar, en wel van af 1 Juli 1878. Het kohier van den Hoofdelij- ken Omslag dezer gemeente, dienstjaar 1873, is door heeren Gedeputeerde Staten p. m, 3°/o voor oninbare posten - lMp4 Bedrag van het kohier f H&J hetwelk alzoo is executoir verklaard. Maandag.ochtend had bet elf- jarig zoontje van deu horlogemaker B. K. het ongeluk in de Haveu te vallen. Reeds was het knaapje in zinkenden toestand, toen het deu schippersknecht H. Hoefnagel, met behulp van een paar andere personen, gelokte hem te redden. Hoewel bewusteloos opgehaaldmocht men door onvermoeide zorg er in slagen hem in het leven te behouden. De verjaardag van H. M. de Ko ningin werd alhier met luister gevierd. Van de openbare en een groot aantal particuliere gebou wen wapperden reeds vroeg de vlaggen, en te 1 uren werd de gewone parade gehouden door het garnizoen en de schutterij. Zooals wij in ons vorig nommer berichtten, zou des avonds een groot vuurwerk worden gegeven op de rivier de Lek. Men had daartoe een kolossaal houtvlot vervaardigd, op hetwelk de verschillende nom mers met succes werden uitgevoerd. Het mu ziekgezelschap MApollo" had zich, met zijne bekende welwillendheidbereid verklaard het genot van den avond te verhoogenen voerde zoowel in het begin van den avond ia het koffie huis van deu heer van Zessen, als later, toen het vuurwerk begou, op het water, een aantal muziekstukken uit. Het schoone vuurwerk, welks stralen op de gladde watervlakte een schit terend effect maakte, daarbij het eigenaardige van de muziek op het waterdat alles vormde een prachtig geheelzoodat dan ook het getal toeschouwers, zoo wel als der bezoekers in de aan de Lek gelegen koffiehuizen buitengewoon groot was. Weinigen zullen dan ook onvoldaan zijn huiswaarts gekeerd. Wij kunnen dit verslag niet eindigen zonder een woord vau hulde te brengen aan den ver vaardiger van het vuurwerkoen heer Jansdie zich belangloos zoo veel moeite heeft getroost, alsmede aan de leden van Apollo"die met hem zooveel hebben bijgedragen om Schoonho- vens ingezetenen een aangenamen avond te ver schaffen. De collecte voor hot fonds ter ondersteuning van den gewapenden dienst in Nederland, Woensdag in deze gemeente gehou den, heeft opgebracht de som van f27,96*. Tot lid van bet kiescollege der Hervormde gemeente alhier is gekozen de heer J. Schouten, die dere benoeming heeft aan genomen. Door den kerkeraad der Her vormde gemeente alhier is, bij meerderheid van stemmen, besloten, een protest in te dienen bij de Synode tegen de bij dat college voorge stelde en aanhangig zijnde veranderingen in net synodaal regiement. Gisteren hebben zich 11 jonge lingen tot dienstnemiug bij de Art.-Iostr.-Komp. aangemeld; van deze zijn er 2 geneeskundig afgekeurdzoo dat er 9 in dienat gesteld zijn, WATER8CHAP8- IN POLDER^ERICHTEN Bij kennisgeving is aan de verschil lende polderbesturen, dijkgeslaagden en verdere belanghebbenden bekend gemaaktdat op Dins dag en Woensdag den 24 en 25 dezer, langs de dijken van liet hoogheemraadschap *de Al- blasserwaard met Arkel beneden de Zou we," schouw zal worden gevoerd. De schouw zal aanvangen op Dinsdag den 24, des morgens te 8 uren te Gorinchem en alsdan worden ge schouwd langs de Merwede, de Noord en de Lek, tot de gemeente Ameide;'terwijl de schouw verder zal worden gevoerd op Woensdag tot de gemeente Gorinchem, te beginnen te Ameide, des morgens te 9 uren. LANDBOUW-BEHJGHTEM. De jaarlijksche paardenmarkt te Haastrecht, onlangs gehouden, was weinig be zocht; slechts 20 paarden wareu aan de liju en de markt niet geanimeerd. Aan kermisgas ten was evenwel geen gebreken daardoor nog al vertier. -—Onder begunstiging van prachtig zomerweder had Maandag te Meerkerk de jaar lijksche paardenmarkt plaats; er waren aange voerd ongeveer 225 paarden, en er werd besteed van f 150 tot f 600. Verder waren nog ter markt gebracht 15 veulens, 200 schapen, 400 lamme ren, 150 biggen, en 3 geiten. De handel was slap; er werd zeer weinig verkocht. Ook waren er, zoover men opmerkte, geen buitenlandse!* kooplieden aanwezig. De hooilanden, aan den polder Molenaarsgraaf toebehoorende, hebben bij open bare verpachting f1474 opgebracht. -—Te Gouariaan heeft zich weer een geval van longziekte voorgedaan op den stal van den bouwman H. den Ottolander; het rond is door den burgemeester onteigend eu werd daarna afgemaakt. RUWfl. vliet Ds. B. J. KERK- EN 8CK0C Beroepen fr«r Hbó_ Wemmeus Baning, predikant te Wijngaarden, Ds F. Lieftinck, pred. te Kims- werd (Friesland), is beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zierikzee. Aangenomen het beroep naar Si- monahaven en Biert door Ds. W. A. Terwogt, predikant te Ammerstot. Ds. J. F. W. van Troostenburg de Bruijn te Benschop heeft voor het beroep naar Kruiningen bedankt. Ds. J. P. D. van Veen te Krimpen a/d Lek is voornemens, den 29 dezer, des uamiddags te 2 uren, zijne afscheidsrede te houden. Te Gouda ligt een protest ter teekeniug voor de manslidmaten der Hervormde gemeente, die in de aanneming van het voorstel van de synode, om art. 11 van het algemeen reglement te doen vervallen, eene geheele ver nietiging fap.idt Hervormde kerk zien. Öe" *|rtsbissohop van Utrecht heelt de heer J. J. Putman, kanuuuik, deken en pastoor der O. L. Vrouwekerk te Utrecht, eervol ontslag verleend als pastoor. Dinsdag weid te Gouda door de Roomsch-Katholieke gemeente het vijf en twin tigjarig priesterschap van haren beminden herder, den heer H. F. van Lithdeken en pastoor al daar gevierd. Een plechtige hoogdienst in het bijzijn van eene talrijke priesterschaar opgedra gen, opende het feest. De feestrede werd uit gesproken door den heer A. J. Bongerts, pastoor te Voorschotenen de plechtigheid met het Te Deum gesloten. De gemeenteleden toonden hunne belangstelling door deu heer van Lith twee beelden aan te bieden, vervaardigd door den heer Veneman te 's Bosch; ook van bijzondere cor- poratiën ontving ZEw. kostbare geschenken. GEMENGDE BERICHTEN. Donderdag werd in de Kleikade te Gouda uit het water gehaald het lijk van den beer P. R.schilder aldaar, en naar het gasthuis overgebracht. Men kan niet gissen wat de oorzaak zij van dit noodlottig ongeval. Naar men verneemt, hebben 2 personen te Groot-Ammers dezer dagen beproefd zich door ophanging van het leven te berooven. Gelukkig werd hun voorgenomen zelfmoord ont dekt en verhinderd. Utr. D. Door den Heer D. C. Aanen, te Hoornaar is gisteren eene vijf-jarige merrie, een zoogenaamde moorkopop de Beusichemsche paardenmarkt voor f1100, (zegge elf honderd gulden), verkocht. Voor een span voskleurige paarden met hagelwitte staarten en manen werd aldaar ruim f 2000 betaaldwel een bewijs dat voor prachtige paarden dien dag aldaar goede prijzen te bedingen waren. -—Maandag-avond is buiten deRaam- poort te Amsterdam een vreeselijke misdaad ge pleegd. Een aldaar woonachtig diamantslij per|, in den laatston tijd herhaaldelijk eu ook nu weder in beschonken toestand verkeerende, leefde tengevolge daarvan in onmin met zijne vrouw, die hij bij herhaling deerlijk mishandelde. Toen echter liep het geschil tussohen de echtgenooten zoo hoog, dat zy handgemeen raakten, waarbij de man zijne vrouw zoo ernstige verwondingen toebracht, dat zij aan de gevolgen is overleden. Toen de buren op de noodkreten der vrouw eindelyk te bulp sneldenwas er geen redding meer mogelijk: de vrouw lag zwaai gekneusd en hevig bloedende te sterven. De man had zich inmiddels uit de voeten gemaakt. Correspondentie. Het- «tuk van Mr. Snel zal m ons volgend nommer geplaatst worden. Deor plaatsgebrek moesten wij eenige berich ten en de benrsnoteering laten liggen. KANTONGERECHT. Ter terechtzitting van 6 Juni 1873 zijn Veroordeeld: 1. C. van A. te Oudewaterin eene geld boete van vijf guldenmet subsidiaire gevange nisstraf van 2 dagenter zake de overtreding van het beviasehen van eens anders vischwater, zonder voorzien te zijn van een bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende. 2. J. S. L. C. te Gouda, tot eene gevan genisstraf van 2 dagen en in twee geldboeten ieder van 3 gulden, ten bate van de gemeente Ouderkerk a/d IJsel, met subsidiaire gevau- genisstraf van één dag voor iedere boete ter zake de overtredingen 1° van als voerman of geleider op den openbaren weg zich niet bij zijne trekdieren bevindendezyn bespannen voer tuig niet onder voldoend toezicht te stellen of behewrLjjk vastteztttennadat binnen de laatst vongè twaalf maanden vroegere uitspraak is ge daan tegen den overtrederwegens politie-over- tredingeu binnen de onderhoorigbeid van dit kanton begaanen bij het Wetboek van Straf recht gemeld2° van met een voertuig op den open bami weg in de gemeente Ouderkerk a/d Usel te rijden, «onder dat de aangespannen honden door het dragen van een bekwamen muilkorf onschadelijk zijn gemaakt. 8. Dezelfde tot eene gevangenisstraf van 2 dagen en in eene geldboete van 3 gulden, ten bate van de gemeente Ouderkerk a/d IJsel, met subsidiaire gevangenisstraf van één dag, ter zake de overtreding in het vorig nummer sub. 1 omschreven. 4. J. C. te Groot-Ammers, tot eene gevan genisstraf van één dag en in eene geldboete van 3 guldenten bate van de gemeente Schoonhoven, met subsidiaire gevangenisstraf van één dagter zake de overtreding als vorenzijnde binnen de laatst vorige twaalf maanden eenmaal door dit kantongerecht veroordeeld. 5. C. H.,'wed. J. D. te Schoonhovenin eene geldboete van één gulden, ten bate van de ge meente Schoonhoven, met subsidiaire gevangenis straf van één dagter zake de overtreding van het werpen van afval van groenten op de straat, binnen de gemeente Schoonhoven. 6. A. L.C. te Gouda, in eene geldboete van 2 gulden ten bate van de gemeente Ouderkerk a/d IJsel, met subsidiaire gevangenisstraf van één dag, ter zake de overtreding in nummer 2, sub 2omschreven. Alle de veroordeelden in de kosten. 7. C. de J. en T. L. te Haastrechtieder in eene geldboete van drie guldenten bate van de gemeente Haastrecht, met subsidiaire gevan genisstraf van één dag voor ieder en solidair in de kosten ter zake de overtreding van langs den openbaren weg in de gemeente Haastrecht le zamen en in onderlinge vereeniging met geld te spelen. Vrijgesproken 8. H. H. v. d. H. te Schoonhoven ter zake van op den 4den April 1873 binnen de gemeente Schoonhoven een hek te hebben geplaatst op de kleine steenen van de openbare straatzij ode stadsgrond, en zulks zonder toestemming en alzoo deu vrijen doortocht te hebben verhinderd. De Staat veroordeeld in de kosten. INGEZONDEN. Een paar vragen. Kan een brievenbesteller lid van een kiescol lege zijn vooral wanneer de vergaderingen van dat college op denzelfden tijd plaats hebben waarop de brieven moeten besteld worden enz. Zouden uit eene vereeniging van die rijks betrekking met zulk een eerepostje geen moeije- lijkheden kunnen voortvloeijen Zou de verleiding niet wat al te groot worden voor een eerlijk beambtedie aan niemand ver tellen mag welke bestellingen hij voor anderen heeft? Ebn Opmirkbr. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven18 Juni. Hennep, schil, prijs f 22 a 28,00, gelling f 21 22,00 per 60 kilo; hennepiaad f 8,40 a 9,20goeboter 57 5 60 ct., weiboter 46 4 48 ct. per half kilo; kaas f 24 a 36; vette kalveren 66 a 70 ot. per kilo, vette varken» 26 a 34 ot., overloopera f 14 16; lammeren f16 518; aardappelen f 4,10 4,60 per hectoliter, nieuwe aardappelen f 6 per j hec toliter. 88 lammeren ter markt. Gouda. 19 Jani. Kaas. Aangevoerd 105 partijen; prijs f 30 5 33,50. Goeboter f 1,30 51,40, weiboter f 1,105 1,20 per kilo. Vette varkens 26 5 28 ct. per half kilo; magere dito f 18 5 25biggen voor Engeland 24 5 26 ct. per half kilo; magere dito f 8 516wolvachten f 1,60 5 1,70 per 4 kilo, lammeren f 15 5 24; nuchtere kalveren f8 5 15. Botterdam, 16 en 17 Juni. Aangevoerd: 769 run deren, 182 vette en graskalreren96 nuchtere dito, 645 schapenef lammeren, 254 varkeu en 124 biggen. PrijxenRunderen late qual. f 1,00, 2de qual. 80 et.; kalveren 1ste qual. f 1,002de qual. 80 ct.schapen 95 ct.; weivartens 50 5 56 ct., voor Londen 62 5 54 ct., alles per kilo. Boter: lste qual. f 59, 2de qual. f56 en Sde qnal. f 62, alles per 40 kilo. Tarwe. Nieuwe Vlaamsche, Zeeuwsche. Flakkeeaofce en Overmaassche f 12,80 5 14,00, mindere f 11,50 5 12,60, geringe f 10,50 511,30. Rogge. Vlaamsche en Zeeuwsche f 8,00 5 8,50, Flakkeescbe, Overmaassche en Noord-Brabantsche f 7,70 5 8,20. Boekweit.N.-Brabantsohe f 270 per 2100 k. Zalmvisachorlj te AmmeratoL Aan den afslag geweest van 16 tot 21 Juni: 78 zal men; prijs van f0,90 tot fl,20 per half kilo; en ook nog 2 steuren, welke verkocht ti;n voor f 2 zamen. Openbare Vrjjwillige Verkooping, op Donderdag 26 Junii 1873, des namiddags ten 6 uur, ten Herberge Tan PIETER BLONK, te Heeuwijkvan: met TUIN, Weg en Watering, in het dorp Reeuwgk. Kad. Sectie B, No. 724; Huis en Erf groot 5 Aren (vierkante Roeden). Inlichtingen geeft de Notaris MAHL8TEDE te Berg-Ambacht, ten wiens kantore de ver- eischte biljetten ter inzage liggen. (4253) Publieke Verkoopingf van uit Boomgaarden onder AmeideTienhoven Jaanveld en Langerak, op Donderdag 26 Juni 1878, 's namiddags ten 6 ure, ten Herberge ,;t FORTUIN" te Ameide. (*252) BURGERLIJKE STAND. Ingeschreven van den 13. tot den 20. Juni 1873. Gbbobiv: Maria Willemina, ouders H. van Dam en C. van Geelen. Annaouders H. Kapoen en L. van Baaren. Getioüwd: W. Verkaik, weduwenaar van C. Ver kerk Verschoor, met M. Meijer, weduwe van J. van Heijninge. Ovkblepb»: J. J. Verdonk, oud ruim 11 jaren. op Vrijdag 27 Juni 1878, des avonds ten 5 uur, in het Oude Rechthuite Bergambaoht, ten verzoeke van de Algemeene Armen en den Rolder vat Bergambacht, ten overstaan van den Notaris HAHL8TEDB aldaar. (4283) te SCHOONHOVEN, op Dondërdag 26 Jünij 1873, des avonds 6 ure, in het koffiihuis nde drie Hcnncpbossen" van de in de billetten omschreven perceelen, alsmede van ongeveer 1 Heet., 70 Aren HOOI LAND, onder Bergambacht, ten zuiden van den Huisweg, eigendom van Dr. de WILDE. (4270) van L. van ZESSEN te Schoonhoven. op DONDERDAG 26 JUNI, uit te voeren door de TAOTrfUf-CAPELLE, onder directie van den Heer J. REIFERT. Aanvang ten half acht ure. Entrée 49 Cents per persoon. (4275) Net Gezelschap bestaat uit IQ personen. De zoo gerenommeerde HAARLEMSCHE LOTEN, waarvan de trekking plaats heeft op 28 JU- LIJ e k.zijn dit jaar wederom il Een Gul den per 'Lot verkrijgbaar gesteld bij den Heer SCHOOSHOVÏN. Commissionair in Effecten. Vrijwillige Open bare Verkooping1. De Notarissen A. KLUIT H*. te Moord recht en G. J. SPRUIJT te Ouderkerk aan den IJssel, zullen bij Inzet op Wornsdag 9 J o lij en bij Afslag op Woensdag 16 Julu 1873, te Moordreoht, in het Logement, ge naamd „HET POSTHUIS", in het openbaar verkoopen Eene heclite, weldoortimmerde met STALLING, STOEPHUIS, SCHUUR, HOOIBERG, TUIN en ERF, benevens LIJNBAAN, alsmede eenige perceelen uitmuntend ERF en TUIN; alles gelegen onder Moordretht, in den Oostpolder en Zuidplaspolderter geta- mentlijke grootte van ruivt 12 Hectare». Allee breeder bij. biljetten omschreven. 1 Infofmatiën iijn te Betomen ten kantbre vtn - (4271) iijn'tei genoemde Notarissen. Openbare Vrijwillige Verkooping. De Notaris J. p, MAHL8TBDB te Berg-Ambacht is voornemens, op Donderdag den 20en JuNiJ 1873, des morgeus ten 11 uur, ten huize van den Heer van den BERGHaan de Stolwijkenluis, nabij Gouda, iu het openbaar te veilen en te verkoopen met AANBEHOOREN en circa 10 Hectaren staande en gelegen aan de zuidzijde van het Bejjersche, onder de gemeente Stolwijk; te aanvaarden de Landerijen 1 Jan. 1874, het overige 1 Aug. 1878. Breeder bij biljetten omschreven. Verdere in lichtingen geeft genoemde Notaris, ten wiens kantore de vereischte bescheiden ter inzage lij&en. Ir (4254) De Ondergeteekendeu betuigen hunnen har- telijken dank voor de vele bewyzen van belang stelling, bij hun 50-jarig Bruiloftsfeest, op 15 Juni, onderronden, DANIËL DE VAAL en Echtgenoot*. SCHOONHOVEN, 21 Juni 1878. (4279) De Ondergeteekende betuigt zyn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van buiten als binnen deze stad, gedu rende zijne ziekte en bij zijn herstel ondervonden. (4278)A. DEN BESTEN. Hiermede betuigen wij onzen dank aan onzen Patroonden Heer A. OSKAMvoor het goede onthaal, ons ter gelegenheid van het ontvangen der Pruissische Medaille geschonken. Do Gezamenlijk» Werklieden. AMMERSTOL, 17 Jütó) 1873. (4263) van den H. Bartholomeus TE SCHOONHOVEN. Door het R. K. Parochiaal Kerkbestuur wordt gewaarschuwd, dat, op Wobnsdag den 26en dezer, de Nieuwe Kerk bij de pleg- tigheid alleen toegankelijk zal zijn tegen Bewijs van Toegang, te verkrijgen "Vflflig Centen, bij den Heer C. WOLFF, Papier- en Boekhandelaar alhier; bij wien bovendien k 10 Centen Bewijs voor eene Zitplaats voor die gelegenheid zal worden afgegeven. Namens voorftoemd Bestuur, (4!81> F. BLOM, SCHOONHOVENSI Jnui 1873. PMtoor. kan, tegen goed loon, voor een langen tijd werk bekomen bij (4261) A. CORBJJN tan WILLENS WAARD, Huisschilder te Schoonhoven. wordt gevraagd in een burgergezin. Loon 5U gld, Adres m persoon, of met franco brieven onder letter E, aan de boekhandelaren S. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven. (4280) Openbare Verkooping1 met SBF en TtJIIV. groot 05 Aren06 Centiarente LflfckerkOfjC, in Schuagt', binnendijks, op Woensdag 25 Junij 1873, ten elf ure 'a morgens, ten huize van den Kastelein J. STREEFLAND aldaar. Dadelijk te aanvaarden en information ten kantore van den Notaris W* A. MEI JBOOM te Lekker kerk. (4272) De Ondergeteekende neemt de vrijheid bij deze aan zijne geachte begunstigers te berichtendat hij zich alhier weder gevestigd heeft als hopende met hetzelfde vertrouwen als vroeger begunstigd te mogen worden. P. RADEMAKER. SCHOONHOVEN, LopikerstraatadresErven V ERROEN. (4282) Openbare VERHURING van eene met circa 26 Bunders gelegen in de kom der gemeente Stolwijk, op Vrijdag 27 Jünij 1873, des voormiddaga ten 10 uur, in de Herberg van G. van DAM, op het dorp te Stolwijk zulks voor den tijd van drie jaren, aanvang nemende 1 January en 1 Mei 1874, Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris J. O. BROUWER RIJ* HOFF te Haastrecht. (4961) HOLLOW AY's PILLEN en WlL*.—Maag en nieren. Tusschen deze twee organen bzstsat er eene naaowe en innige betrekking, welkt ge openbaard wordt door net afnemen, dat by alle kwalen, die de nieren aandoen, plaats grijpt. Eene maag, die van streek geraakt is, is dikwijls het eerste kenteeken van ongesteldheid der nieren. Holloway's middelen, tot dat doeleinde gebezigd kunnen menigen ernstigen en te gelijkertijd nood- lottigen aanval ten eenenmale afbreken. Zij wer ken met wonderlijke kracht op elk afscheidings orgaan, maar m 't bijzonder regelen zij de maag, de lever, de nieren, door de gezonde werking daarvan te herstellen en alle verstopping of on zuiverheid te verdrijven. Het is noodig dat de Zalf tweemaal daags goed op aangedane leden gewreven wordtzoodra zij in de huid getrokken is, vermeerdert zij sterk den zuiverenden en heil- zamen invloed der Pillen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,86, f 8,f 6,75, f 13,50, f 20,50, zijn op frame* aanvrage h contant te bekomen bil alle Apothe kers in Holland, alsmede m HOLLOWAY'S Etablissement te Londen, 533, Oxford Street, vroeger 244 Strand, (4958)

Schoonhovensche Courant | 1873 | | pagina 2