stoomwerktuigen, kktbls, Voorzeker DAMASTEN, Gemeubileerde Kamers. BAKKERSKNECHT^ Dienstbode of Huishoudster, KLERK. BODEN TE KOOP AANGEBODEN ANATTÖ OF RAASkLElIRSEL, AANBESTEDING. BESTEDING. BESTEDING B. G.VERWEIJ, Schoonhoven, BEHANGSELPAPIEREN. Gebrs. de Yreugt te Stolwijk. SCIIO&MÏHN IUHÏEN SOIRËE DÉCLAHATOIRE, SPAANSCHE COUPONS ADVERTENTIËN. FABRIEK „DE HOLLANDSCHE IJSSEL DE JONCH Cie. te OU DEW AT ER. KOPERSLAGERS, TIMMERLIEDEN. DIENSTBODE, KLEERMAKERSKNECHT KEUKENMEID, flinke Dienstbode, PERU GUANO. <69"> M. V. d. GRAAF, KAASSTREMSEL Tan AARDEWERK, Heden Avond: Heeren-Artikelen Wed. WOLFF Zn. Woensdag 7 April OPRUIMING VAN UPPEN, TAPIJTEN, KARPETTEN EN LOOPERS, B. DE JONG. A. C. Eijkelenboom, op Maandag 5 April 1878, „MUSAM ATOR", BONBONS rijep de heer C. O. Van Hout te Gorinchem. Bil de herstemming tusschen jle hoeren If P. Boonzajer en Mr. H. J. Dijck- meëster, voor het lidmaatschap der Prov. Staten in het hoofdkiesdistrict Gorinchem, zijn op 11. Dirisdag uitgebracht 615 geldige stemmen Ge- kosen werd de heer Boonzajer met 48U stera men. Op den heer Dijckmeester waren 185 •temmen uitgebracht. 4- Tot lid van den gemeenteraad van Gorinchem is 11. Dinsdag gekozen de heer Mr. 8. C. Van Appeltere, met 180 van de 350 uitgebrachte stemmen. De heer M. 'De Gier hekaam 140 stemmen. - 1 April is het volgend telegram uit Indië ontvangen In Groot-Atchin viel in den laatsten tijd niets bijzonders voor. Over 't algemeen was de gezondheidstoestand niet verbeterd, maar de cholera was zeer verminderd. Pedawa Besar (op de Noord-Oostkust) had de Nederlandsclie vlag geheschen. De heer G. J. Grashuis, O. I. amb tenaar met verlof, heeft zich zelf candidaat ge steld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het kiesdistrict Gouda en doet thans een verkiezingprnsje door ons district. Goed succes is den heer Grasbuis, wiens beginselen en mee- nmgen in het duister schuilen, wel niet te ▼oorspellen! Wij hebben met belangstelling kennis genomen van een besluit van den ge meenteraad van Gouda,«om aan de leden der Tweede Ka.ner een adres te richtenomtrent het wensclielijke van een spoorweg Gouda- Sclioonhoven-Uorincliein welke lijn niet m het voorstel Kappeijne is opgenomen. Het verwon derd onsdat niet reeds vroeger de «aandacht op deze lijn midden door een dichte, welva rende landslreek, is gevallen. Naar onze over tuiging is een spoorweg van Gouda over Schoon hoven naar Gorinchem en van daar naar Tilburg, waar hy zich aan de Staats- en Belgische Cen traal-spoorweg zou aunsluitenteu der mee-t gewenschte en belangrijkste spoorweglij tien die in ons land nog zijn tot stuud te breng. n. Daardoor toch zou Gouda als een der centraal- punten van den Rijnspoorweg, in directe ver binding komen met GorinchemBrabant en België, terwijl o. a. Gorinchem en de geheele Langstraat in onmiddellijke communicatie wer den ge'jracht met AmsterdamRotterdam en 's Hnge. Wij verwachten, dat de gemeenteraden van Gorinchem en Schoonhoven thans ook spoe dig het lofwaardig voorbeeld van diiyrvan Gouda zullen volgen. Naar wij vernemen zal de gemeenteraad van Schoonhoven reeds heden middag, met het oog op deze zaak eene vergadering houden. Door den gemeenteraad van Gorinchem is besloten bij Z. M. den Koning in hooger beroep te komen tegen eene beslis sing van Gedep. Staten der provincie Z. Hui- laad, waarbij goedkeuring wordt onthouden aim een raadsbeslnit tot liet aang.ian etntr geldlee- Hing van f 50.000, ten doel hebbende den aan leg of de voltooing van werken van openbaar nut, als het afwerkeu van een nieuw rioolstel sel, waaraan reeds meer dan evengenoemd cijfer uit belasting beding is besteed, en andere soort gelijken. De weigering is gegrond op de re leneering, dat de voorgestelde geld leaning, nauva. kehjk slechts met f 500 jaarlijks, en over enkele ja ren, wauneer het ailoopeu van and. re geldle ningen dat beter mogelijk uiaukt, met f 1500 jaarlijks afgelost wordende, eerst over ruim 30 jaren geheel gedelgd zal wezen, hetgeen aan Gedep. Stuten van Z -Holland minder doelmatig voorkomt. Het bericht betrefion de eene ver loving van prins Alexander der Nederlanden met een Pruisische prinses wor.lt tegengesproken. Door den heer 1'. J. V an Scherm beek, predikant te llccrlen, onlangs te Itrecht ten üuize vaa zijnen broeder overleden, is aan de armen der Hervormde gemeente te Arkel eene som van f 1000 vrij van successierecht vermaakt. Ruim 25 jaren geleden was de overledene preukant te Arkel. Te Groningen had 26 Maart de aanbesteding plaais van de voltooiinJ»der af sluiting van liet Reitdiep bij de Zoutkamp. De laagste inschrij vera waren de heeren L. Kalis Kzn. en W. M. Schram, te Sliedreclil^lie voor f 1.529.000 het werk uiiuiiA nen, maar imt voorwaarden, bezwarend voor de provincie. Uit dien hoofde hebben Gedeputeerde Staten het werk niet gegudd en is besloten het w. rk te herbesteden op 3 April o. k. Delsten luitenant-ingenieur J. Collar wordt den 1 sten Mei t. k. van Amster dam naar Zulfen verplaatst. Bij de Donderdag gehouden aan besteding wegens het maken van gebouwen en andere werken op bet goederenstation te Rot terdam (Fijei.oorü) zijn 14 inschryvingen in gekomen. Hoogste inschrijver was de heer Key, te Rotierdun voor f455,000. Laagste inschrijver de heer Dekker, te Dordrecht voor f 365.400. Do begrooting8som was f 376.500. l)p heer B. Goes is te Noorde loos tot groot-armmeester verkozen in plaats vau den heer W. De Jong Az., onlangs over- 1. den. Den 28 Maart 11. overleed te Nieuwlaud de heer C. Sierk Jz., die eerst se dert eciuge dagen door Z. M, den Koning tot de betrekking van Hoogheemraad der Vijf-Hee- reulanden benoemd was. Maandag 12 April zal de heer A. Kerdijk te Gouda als spreker optreden. Men verwacht er groote opkomst vau belangstellen den, niet alleen uit de stad maar ook uit den omtrek. In eene vergadering van aandeel houders der suikerfabriek te Werkendamis met 25 tegen 23 stemmen besloten, geene pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van het benoo- digd bedrijfskapitaal. De zaaje wordt dus ont bonden. Voor den schipper, dien het o n - geluk trof ingevaren te worden op den IJsel is te Ou .erkerk eene collecte geliou Jen die ruim f 84 heeft opgebracht. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 3 April. Bij Z. M. besluit van 19 Maart 1875 No. 14 is aan de gemeente Schoonhoven toegestaan de belasting op het gemaal van tarwe, f 1 per 100 kilo, te blijven heffen tot uit. April 1876. poor den gemeenteraad is a&n mcj. H. A. Wildschut, op haar verzo-k, tfgen' 1 Mei 1875 eervol ontslag verleend uit hare betrekking als hulponderwijzeres op de school voor G. L. O. alhier. De Raad heeft besloten de jaar wedden der hulponderwijzers en hulponderwij zeressen alhier van af 1 Jnli 1875 te verboo- gen met f 60 en alzoo te brengen op f 550. Het kohier der belasting op de honden over 1875 is vastgesteld tot een be drag van f201. *-*^G isteren werd alhier aanbe steed het bouwen van elf arbeiderswoningen, voor rekening van den heer C. J. F. Vau den Braak. 12 inschrijviugs-biljetten waren ingeko men en wel van A. v. d. Vliet te Nieuwpoort f 10.900; J. H. Littel te Schoonhoven f 10.100; G. Den Besten te Nieuwpoort f 9.730; T. De Bruin te Langerak f 9.725; J. Coljé te Nieuw poort f 9.534; W. Sas te Schoonhoven f 9.800'; A. Zwanenburg te Gouda of VV oerden f ö.90ü'; A. Vermeij te Schoonhoven f 8.900; H. Boer te Schoonhoven f 8.888; H. J. Nederhorst te Gouda f 8.880; P. Blanken te Berg-Ambacht 1 8.800; W. v. d. Roest te Oude water f 8.735, aan wien het werk is gegund. In eene talrijk bezochte verga dering van inschrijvers en leden voor de op te richten bewaarschool, II. Donderdagavond ge houden, is mededeeling gedaan van den zeer goeden uitslag der inschrij ving en besloten de zaak bepaald door te zetten. liet kantoor der directe belas tingen en accijnsen enz. wordt thans waarge* nemen door den surnumerair den- heer C. Af* M. Bevers. Het vijftig-jarig bestaan van het de partement Schoonhoven der maatschappij «Tot Nut van 't Algemeen-' werd 11. Dinsdag reeds vroegtijdig door het wapperen der vlaggen, uit de huizen van vele leden en vau eemge andere ingezetenen, aange kondigd Des avonds te 7 uren vereemgden zich de leden en hunne dames en eemge gemtroduceerden in de zaal van den heer Termeueu (tleeren Logement) welke voor deze gelegenheid smaakvol was gedéco- reerd. Aan de ééne zijde vertoonde zich hoven het orchest de buste van de stichter der maatschappij Jan Nieuwenhuizen op een pedestal, waarachter een trofee was aangebrachtinel een schild waarop te lezen stond «Maatschappij" Tot Nut van 't Alge meen. Departement Schoonhoven 18251875." Langs de wanden, die met doek en groen waren versierd, prijkte een vijftal schilden met het wapen van Ne derland en van Schoonhoven en de opschriften «'Volks onderwijs", «Beschaving", «Spaarbank", terwijl in de nissen eene keurige verzameling planten en bloemen een aau^euaum effect maakte. Met de lloohzeitsmarsch van Mendelssohn werd de feest avond door (Joenen's Symfonie-orebest geopend. Na de beide eerste stukken nam de Voorzitter, de heer G. H. Westbroek het woord tot het houden der feestrede. Deze werd door den spreker verdeeld in drie gedeelten. In het cerate bepaalde hy de aan dacht tot het veriedehe, in de heide laatste, die na de pauze werden voorgedragen, tot het heden en de toekomst der maatschappij en van het departemeut Schoonhoven. De lieer Westbroek bracht de lang niet gemakkelijke taak die hem was opgedragen, op zeer ver dienstelijke wijze ten uitvoer. Gaf hij in het eerste deel zyncr rede een duidelyk overzicht van de wording en de geschiedenis der eerste levensjaren van de maatschappij, in het tweede herinnerde hij wat de maatschappij tuans wasen wat zij gesteund door duizende leden, tea uitvoer brachthij gaf een welverdiende hulde aan de velen, die zich in den kring van het departement in verschillende werkzaamheden verdienstelijk maak ten om in het derde gedeelte aan te wijzen welk een toekomst voor de maatschappij is weggelegd, wanneer zij aan hare grondbeginselen en strikte neutraliteit getrouw blijft. Met een opwekkend woord aan alle leden om te blijven werken in het belang dezer nattige instel ling eindigde despreker. Wij herhalen, de rede van deu heer Westbroek muutte uit door zaakrijkheid duidelijkheid en goeden smaakterwijl wij met dan ingenomen kunnen zijn met de wrze Waarop de spreker «dem Verdienste seine Xroue" wist te gevenzonder tot die vleierijen af te dalen, waarmede sommige feestredenaars hunne edevocringen meenen te moeten doorweven. De rede van den heer Westbroek werd afgewisseld door verschillende stukken, door het muziekgezelschap van den heer C. Coencn van Utrecht. Werden de emsemble stukken door dit gezelschap uitgevoerd met genoegen gehoordvooral wekten de solo's voor viool door den heer Coenen en die voor violoncel door den heer Hekkmg de bijzondere belangstelling. Het meesterlijk spel dezer heeren was een waar glanspunt Het dccorecren der zaal was het werk van den heer J. 1'. llieff, décorateur alhier, wiens goede smaak in dit vak genoegzaam bekend is.de schildeu en wapens werden vervuardigd door den heer Gorbiju vau rt il- lenswsard Jr. en de verzameling planten en bloemen was afkomstig vnn de heeren J. ükhuijzeu en üoon bloemisten alhier. van dezen avond. /.ooals in het vorig nommer is medegedeeldviel het 50-jarig bestaan vau bet departement samen met de 5U-jarige waarneming van het Secretariaat door den heer H. J. K. Groeneveld Van der Kop. Nadat de voor zitter op dezen feestavond in bet tweede gedeelte van zijne rede den heer Groeneveld Van der Kop op har telijke wijze had toegesproken en hem dank had be tuigd voor alles wat bij in het belang van het Nut had verricht, werd hem namens de leden van het de partement een prachtige gouden penhouder met gou den pen in blauw fluweelen etui, eene fraaie schrijf cassette waarin zich een agaatsteenen cachet en een album met de namen der gevers bevondoverhandigd. Het was een pleohtig oogenblik, waarop de beide oudste kleinzonen van den waardigen jubilaris hem dit cadeau overhandigden. Diep getroffen dankte de beer Van der Kop voor deze verrassing, die hem op dezen voor hem onvergctelijken avond door zijne medeleden was bereid. N a afloop van bet concert begon een baldat zeer gennimeerd wasen tot in den morgen duurde. De avond van 11. Dinsdag was een in alle opzich ten aangenamefeestelijke avond waarvan de goede regeling aan de feestcommissie, de heeren R. Van Mansvelt8. Van Nooten en J. F. Verstee ven Jr., was opgedragen. Geen enkele wanklank werd gehoord maar alles getuigde van eenstemmigheid en goede har monie onder de talryke aanwezigen. Bij allen strijd en bij alle kibbelarijen in onze ge meente, geeft bet een verkwikkend gevoelde over tuiging te mogen vernieuwendat een groote en be schaafde kring van familicn, onderlinge harmonie en goede verstandhouding steeds tracht te bevorden. De feestviering van het Nut was daarvan weder een door slaand bewijs. Moge die geest in het twistvuur der partijen in .Schoonhoven nooit onder gaan. WATERSCHAPS- EN POLDER-BERICHTEN. Bij de verkiezing van een bestuur van den Prins Alexan ler-polder zijn gekozen de heer Mr. P. L). Kleij tot voorzitter, en voorts de heeren D. P. Van Capelle, F. Mijulieff Az., Mr. J. Pols en J. Van Stolk. Op 17 11 e z e r zullen de besturen der Hoogheemraadschappen //de Alblasserwaard met Arkel beneden de /ouwe" en //de Vijf- Heerenlanden" eene gecombineerde vergadering houden ter behandeling der begrooting voor de gemeene belangen over 187576 en ter be noeming cener coinmi««ie volgens art. 24 van het reglement van orde. LANDB0U W-B E Ra CHTEN. Door het hoofdbestuur de Io 1- landscbe Maatschappij van Landbouw is go d- gekeurd de oprichting eeuer afdeeling «/Lekker kerk eu Omstreken", met b* paling dat, behalve de gemeente Lekkerkerk ook de gemeente Krimpen a/d Lek en Berkenwoude tot haren werkkring zullen behooren. In de vergadering der afdeelingaanvankelijk met 33 leden op 31 Maart jl. gehouden, is het huishoudelijk reglement vastgesteld en voorts besloten leden aan te winnen zoo te Lekkerkerk als te Krimpen a/d Lek en Berkenwoudeen in eene op den Ssten April e. k. in #de Grootcboer" te houden vergadering, waaraan ook de aan 'te winnen leden worden uitgenoodigd deel te nemen over te gaan tot de benoeming van een definitief bestuur. In de op 25 Maart te Oudewater in den St Juris Doelen geliou len verga lering van dc Af deeling Uudewater en omstreken van de Hol!. Maat schappij van Landbouw is beliaudeld bet voorstel van de afdeeling Alfen en omstreken betreffende het ver bod van te mogen weiden op stak ken land belendende aan besmet verklaarde stukkeu, en de daarop betrek- king hebbende missive van den Min. van Binnenl. Zaken. Na breedvoerige gedachten wisseling beeft de vergadering als haar gevoalen te kennen gegeven le. Afzondering van verdacht vee in stallen, gedu rende den zomer, is ondoenlijk, daar behoorlijke voe dering niet mogelijk en melkverlies daarvan 't gevolg is en de gezondheidstoestand niet bevorderd wordt, terwijl, wanneer zich onder liet verdachte vee werke lijk besmet vee mocht bevinden, de smeMof daardoor zekerlijk bevorderd wordt. 2e. Niettegenstaande de maatregel door de verga dering geenszins ondoeltreffend wordt gevonden, acht zij het voorstel in quaestie wel de overweging waard, aangezien het voor veehouders menigmaal onmogelijk ia stukken weiland ongebruikt te laten liggen, en kan zicb daarmede dan ook vereenigen, mits, dat besmet vee dadelijk uit den koppel wordt verwijderd en ver der liet daardoor verdacht geworden vee zoowel op de besmet verklaarde als daaraan grenzende stukken land dagelijks door een' deskundige worde geïnspecteerd. He. Naar aanleiding van des Min. sohryven, en in verband nut het sub 1 en 2 vermelde, werd tevens de wenschelijkheid besproken van eene wijziging van art. 13 der wet van 20 Juni 1870, S. B. no. 131, in dier voege, dat het woord besmettelijke daaruit gelicht worde, en veehouders gehouden zullen zijn aangifte te doen, aan den Burgemeester, van alle ziekteverschijnse len en niet zooals thans, wanneer zich sleohts tee- kens van besmettelijke ziekte voordoen, ten eiude «ogenblikkelijk het noodige onderzoek te kunnen doen instellen of dezelve van besmettelijken aard is. *- De 4,7234 HA. bouw-, wei-, hooi en gnendland, toebehoorende aan J. Verhoef c. s. te Hoornaar, zijn aldiar II. Zaterdag bij afslag door verschillende personen gemijnd voor 111350. Letterkundige Bijeenkomsten. Uitvoe ringen van lluziek- en Roderijkers- öezelflcliappen, ons. Gisteren-avond gaf de Rederij- ker.-kamer u Borger" te Oude water eene Buiten gewone Vergadering met Dames, waarin werd opgevoerd het drama Julius Von Sassen door W. J. De Koning. De avo-id slaagde uitmuntend. KERK- EN 8CH00LNIEUW8. Beroepen te Oudewater Ds. J. J. A. Ploos Van A ustel te Hilversum. Beroepen te Kerkwijk c. a. (Gel derland) Ds. G. Bot r te Ouderkerk a/d IJsel. - Ds. J. v. Heerde, te Oudewater, is beroepen te Wissekerke. Beroepen tot predrkant bij de Chr. Gerei, gemeente te Amsterdam Ds. P. Baaij te Leerdam. Vier ouderlingen en twee dia kens der Herv. gemeente te Dinteloord adver- teeren in de Kerkel. Cour. van hedendat de heer P. J. R. Laan, vroegor predikant te Maas sluis gedurende de Paaschdagen op verzoek drie malen te Dinteloord heeft gepredikt, en dat vol gens eenstemmig getuigenis der hoorders, niet eenig bewijs van krankzinnigheidook niet in aijne godsdienstige denkbeelden bij hem te be speuren is. De heer A. Van Weygerdën, hulponderwijzer te Gorinchem, is als zoodanig benoemd te Zw^ndrecht op een tractement tan f 600. Tot hulponderwijzeres aau de openbare school te Gouda is benoemd mej. Van Amerom te IJselsteiu. GEMENGDE BEBICHTEN. Den heer A. v. d. Linden te Lek kerkerk heeft op den tweeden Paaschdag de eerste kievits-eieren bij Z. M. de koning gebracht. Ook op den 26 Maart 1850 mocht hij dat voor recht genieten. In den vroegen morgen van 1.1. Donderdag, te twee uren, brak te Amsterdam op de Pijpenmarkt, in het gebouw van de druk kerij der heeren Roeloffsen en Hiibnereen zware brand uitdie ook een naburig meel pak huis geheel in de asch legde. Op deze drukkerij werden het Nieuws van den Dag en nog drie andere Couranten gedrukt, terwijl in het gebouw de bureaux van het Nieuws v. d. D. waren geves tigd. Ken brandweerman bekwam door deu nedervallenden gevel zware verwondingen. De schade is zeer aanzienlijk. 70 personen zijn door dezen ramp buiten werk. De gezamen lijke perceelen, met inbegrip van inventaris en materieel, waren voor f150.000 verzekerd. Het Nieuws van den Dag wordt nu op de drukkerij van De Standaard gedrukt. Eene bijna 80-jarige Weduwe oe fent te Gorinchem sedert lang het bedrijf uit van kaartlegster, en vooral op marktdagen krijgt deze vrouw druk bezoek van boeren en buiten lui. Zoo ontving zij kortelings op een dier dagen een agent van politie in burgerkleeding ten harent, aan wien zij eene schoone toekomst uit do kaart voorspelde; hij daarentegen voor zegde haar eene strafrechterlijke vervolging, welke voorzegging 11. Donderdag morgen voor het kan tongerecht werd bewaarheid, alwaar zij toen te recht stond als beschuldigd van het zich op houden uiet waarzeggerij; reeds herhaaldelijk was zij te dier zake tot eene geldboete veroor deel I. Het openbaar ministerie eischte thans eene gevangenisstraf van vijf dagen tegen de oude kaartlegster. De lieer V., can didaat-notar i s en klerk der registratie te Delft, zou de paasch dagen bij zijne ouders te Zuidhorn' in do prov. Groningen doorbrengen. Hij kwam te dien einde Zaterdag-avond met deu trein van 8 uur te Groningen, waar hij door zijn vader en broeder opgewacht werd, om onmiddellijk mot den trein van 8.7 naar Zuidhorn te vertrekken. De heer V. kouit in de wachtkamer, ziet vader en broeder en sterft plotseling, zonder nog met zijn vader en broeder te hebben gesproken. Maandag-ochtend is in de wacht kamer 3de klasse van het slation van deu Holl. spoorweg te 's-Hage een kindje van 4 maan den, dat door de moeder op den arm 'gedragen werd, doodgedrongen. Het bedoelde stations gebouw is, naar men weet, veel te klein voor de vele reizigers, die vooral op feestdagen als gepakte baringen op elkander moeten staan. Bij de Wed. J. Suijker te Ber kenwoude heelt een geit vijf levende jongen ter wereld gebracht. Een zeer rijk en vroom meisje in Baltimore bleef tot haar dertigste jaar onge huwd, omdat zij zich voorgenomen had met nieinaud anders dan met een dorainé in het huwelijk te trede.i. Eindelijk kwam werkelyk de arme predikant van een kleine gemeente, deed aanzoek om hare hand en werd aange nomen. Nauwelijks waren de wittebroodsweken voorby, of de vrome man legde zijne bediening neder en vestigde zich met het geld zijner vrouw als handelaar in effecten. Te Schoonhoven gevonden een gouden belletje, lerug te bekomen bij den Burgemeester aldaar. in de advertentie van Mevrouw Kooiman in ons vorig nommer staat: een tweede meisje niet b neden de 13, dit moet zijn vijftien jaren. Het getal werkmeesters van gouden en zil veren werken in deze gemeente is opgegeven als 96, dit moet zijn 106. Eemge berichten wachten op plaatsruimte. NAGüKOMEN BERICHTE*! Onder het afdrukken vernemen wij, dat de Kamer vau Koophandel en Fabrie ken te Schoonhoven eeu adres van adhaesie op het adres van den gemeenteraad vun Gouda, in zake den Spoorweg Gou la-Schoonhoven-Gorin- chem, aan de Tweede Kamer heeft gericht. BUtGUUJU ITANÜ! GEMEENTE SCHOONHOVEN, ingeschreven van 26 Maart tot 2 April 1875. Gkboben Jansje Adnana, ouders 1\J. Van Geelen en A. A. Kruijt. Hendrik Cornells, ouders J. Van Geelen eu M. C. Den Drijver. Baartje, ouders J. Vau Gelder en E. Schenk. Okdebtkouwd: J. A. Lehmanu, 1ste Luitenant der Art. en A. E. F. Scholder, wonende te 's Gra- venhage. Getiouwd: G. Sterk met S. W. De Bruijn. OverledenA. C. Okhuizen, oud 7 jaren. J. De Hoog, oud ruim 3 jaren. G. De Keizer oud 78 jaren. I. A. W. Meyer, oud 10 weken. ytJö-Jnrige Echtvereeniging-Q Tan Fl.ORUS OOSTEROM Hz. en DINA AGATA BROKKING. Laars\rKLL>,April nrs. (69Ï7X Ondertrouwd i S. ELIAS, van Strijp, HENRIETTE DENEKAMP. SCHOONHOVEN, 29 Maart 1875. (6906) Eenige kennisgeving. Ondertrouwd: AKfE STREEFLAND en ADRIAN A CORNELIA STREEFLAND. LEKKERKERK, don 1. April 1875. (6852) Algemeene kennisgeving Getrouwd GIJSBERTUS JACOBUS STERK en SOPHIA WILHELMINA DE BRUIN' SCHOONHOVEN, 31 Maart 1875. (6821) Bevallen van een Zoon N. W. BOO- GAERDT - Geijl. KRIMPEN a/d LEK, 30 Maart 1875. (6913) Heden overleed ons jongste kind, MARIA CATHARINA, ruim 18 maanden oud. W. A. TERWOGT. A. TERWOGT-Spruyt. OUDE WETERING, 29 Maart. (6911) Eenige kennisgeving. Dankbetuiging aan allen, die ons hunne blij ken van deelneming hebben betoond bij het droevig en onvergetelijk lot't welk ons op den 23sten Maart 11. heeft getroffen. D. BLANKEN Jzn. G. BLANKEN, geb. van Krimpen. D. P. JAGER Jr. KRIMPEN aan de LEK4 April 1875. (6954) De Ondergeteekende brengt bij deze den Heeren Leden van het departement Schoonhoven der Maatschappij Tot Nul van 't Algemeenwaar van hij gedurende 50 jaren de eer had Secre taris te zijn, en allen die hem bij de feestvie ring van het vijftig-jarig bestaan van het De partement op 80 Maart 11., welke bij hem steeds in levendig aandenken zal blijven, blijken van belangstelling brachten, zijnen oprechten dank toe, terwijl tot het bezichtigen van het door hem van H.H. Leden ontvangen Cadeau zijn huis voor ieder belangstellende geopend zal zijn. H. J. E. GROENEVELD van der KOP. SCHOONHOVEN3 April 1875. (6951) Erkentelijk voor de onderscheiding mij be wezen door de benoeming tot Lid der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, eu waarderende zoowel de wijze waarop de candidatuur daartoe is ingeleid en door zoo groote meerderheid on dersteund, als waarop die door andere rigtingen is bestreden, betuig ik daarvoor aan allen mijnen welgemeenden dank. Die benoeming aannemende, zal ik trachten de belangen dezer Provincie en van dit Dis trict, getrouw aan mijne bekende beginselen, bevorderlijk te zijn. M. F. BOONZAJER. GORINCHEM, 31 Maart 1875. (6953) De Heer en Mevrouw W. ROMANS VAN SCHAIK betuigen bij deze hunnen dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de benoeming van hunnen zoon J. ENGE LEN VAN SCHAIK tot 2en Luitenant-kwar tiermeester bij het N. O. I. Leger. SCHOONHOVEN, 3 April 1875. (6955) Op de SECRETARIE der gemeente Schoon hoven wordt gevraagd een VOORRADIG: NIEUWE GROENE EN OEKLE alsmede WITTE LIIflïEWS en GOR DIJN-NETELDOEKEN. CORSETTEN in alle grootten. Hertz tas Gelder. SCHOONHOVEN, (B95(1) Stalen op aanvraag franco. Met Mei of eerder te huur EEN NETTE GEMEUBILEERDE RUIME BOVENKAMER in het midden der stad. Te bevragen met franco en geteekeiyle brie ven, letter K., bureau dezer courant. (6930) CIV. ING., (8932> Handel in vertikale en horixontale DRIJFWERKEN, MACHINE-OLIJ enz. va9t werk verlangende, tegen good loon, kunnen zich met franco brieven aanmelden onder het opschrift Koperslagerbij de firma Wed. D. R. van WERMESKERKE^, Boek handel te Tiel. (6938) Worden gevraagd TWEE TIMMERLIEDEN, tegen hoog loon, bij H. KUSTERS, Timmerman te Krimpen a/d IJssel. (6938) J. J. van der LEK te Gouderak vraagt tegen 1 Mei EEN BEKWAAM BAK KERSKNECHT. Brieven franco of in persoon. (6946) Gevraagd tegen 1 Mei of eerder een bij een man alleenP. G., liefst boven de 30 jaar. AtJres, onder letter S, doch liefst in per soon bij (6940) J. DEN BOER te Bleskensgraaf. voor va8t ot' noodhulp gevraagd, tegen 1 Mei of zoo spoedig mogelijk. Loon 75 Gulden. Adres, met franco brieven, aan den Heer p. PEEREBOOM te Schoonhoven. (6907) Salaris 200 Gulden. (6959) vorden so- In alle STEDEN en DORPEN liede Personen gevraagd als voor eene te Rotterdam gevestigde Ver- oeniging, tegen flinke pr e mie en provisie. Aanbiedingen met franco Brievenmotto Bodebij de Kantoor-Boek handelaren GEBIfs. POOT, Oppert, Rotterdam. (6927)» gevraag! bij HER Ms. VAN DER VLIST te Goejanverwellesluisbij Oudewater, terstond of met 1 Mei; boven kost en inwoning loon tot honderd gulden. Die genegen ziin het BARBIERBYAK te. leeren of zich verder daarin te bekwamenbestaat gelegeuheid. (6928)» een zoo goed als nieuwe HANDNAAIIIA- CfllNE. Information te bekomen aan het bureau de zer courant, onder letter N. (6949) Mevrouw van der KOP-Vreedb te Schoonhoven vraagt met 1° Mei of eerder een die goed kan koken. Loon naar bekwaamheid. (6947) Mevrouw G. NIJHUIS Korvezee, Pastorie Goudriaan, bij Schoonhoven, vraagt lo Mei eene loon f 70buiten verval. (6919)* Dit voortbrengsel, hetwelk de meest volmaakte meststof bevat, is voor den landbouw Onont beerlijk; hare vruchtbaarmakende eigenschappen overtreffen de stoutste verwachtingen. Deze aanbeveling is voldoende bewezen door de ondervinding. Pr^js f 12,70 per baal van 77 N. P., franco aan boord te Rotterdam. Die daarvan gebruik wenscht te maken, geeft zijne orders op aan ondergeteekende dezes. Lekkerkerk, 3 April 1875. Agent. van den HcerS. J. VISSER te Uitkeert. Ie kwaliteit f lj20 per flescb; 2e u - 0,75 kan; welk artikel zeer wordt aanbevolen, met attes ten door heeren verbruikers. Winkeliers genieten rabat zesmaal bekroond op de tentoonstellingen wordt tegen fabrieksprijzen geleverd. (6950) J. W. VAI.K, lgent SCHOONHOVEN. Lekdijk Benedendam» en IJieldam. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den LEKDIJK BENEDENDAMS en IJSEL- DAM zullen op Woe^dag 14 April 1875, des voormiddags ten elf uur, in het Dijkhuis te Jaarsveld, aanbesteden: AHet verhoogen en verswaren van een gedeelte van den LEKDIJK BENEDENDAMS boven den Rolaf- weg onder Jaarsveld en het ver- breeden van den bin nen berm tus schen de binnenstoepen in dyksla- gen Nos. 18 en 19, in den polder Batuwe. B. De leveriug van 400 Stère GRINT, te verdeelen op de ver schillende losplaatsen langs den Lekdijk Benedendams. O. Het vervoer van de sub B ge- noemde Grint naar den Dijk, den Rolafweg en den Damweg. De Besteding geschiedt bij enkele inschrij ving. De Bestekkeu zullen 8 dagen voor de besteding ter lezing liggen in het Raadhuis te Jaarsveld. De aanwijzing in loco zal plaats hebben >»p Vrijdvo den 9den April 1H75, des morgens ten 10 uur, te beginnen bij dijkslag- paal No. 18, door den Kameraar van het Hoog heemraadschap L. A. VAN DER VOORT te Jaarsveld, bij wien het monster van de grint te bezichtigen is en de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. (6935) Zegt het voort. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den KRIMP EN ERWAARD zullen op Vrijdag den 16den April 1875, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van C. F. VAN L*EN BERGH aan de Stolwijkersluisonder Stolwijk, onder nadere goedkeuring, publiek besteden (Voor den tijd van vijf achtereenvolgende jaren.) 1°. Het gewoon onderhoud van de Dijkskruinenbestaande in het effe nen, tonrondhouden eu begrinden. 2°. Het onderhouden en begrinden van Binnenwegen in genoemden Waardin onderscheidene gemeen ten gelegen. 3o. Het onderhoud der Dyksmaga- zjjnen, Dgksgereedschappen, Peil- schaalkastenPeilpalen, enz. De bestekken zullen acht dagen voor dagbe steding ter lezing liggen in de Gemeentehuizen te Bergambacht, Ammerstol, Lekkerkerk, Krim pen en Ouderkerk aan den IJssel, Stolwijk en Berkenwoudealsmede ter plaatse van aanbe steding, en zullen tegen betaling van Vijftig Cents per exemplaar, voor zooveel betreft No. 1 en 2en van Dertig Cents, wat aan gaat No. 3, ter Secretarie van den Krimpener- waard te Schoonhoven veikrijgbiar zijn; terwijl van genoemde werken aanwijzing zal worden gedaan den 12en April 1875, te beginnen aan de Stolwijkersluis voornoemd, des voormiddags ten 10 ure; zijnde inmiddels nadere infor matici! te bekomen bij den FABRIEK-LAND- METER van gezegden Waard te Gouderak. (6941) Zegt het voort. op Dob.deud/10 8 April 1875, 's namiddags 5 uro in loco: herstelling wintersohade Kaden gecombineerde uiterwaarden onder Jaarsveld. Aanwijzing den dag der besteding namiddags 8 ure, door den Heer L. A. van dsr VOORT te Jaarsveld, te beginnen in het boveneinde op de Wiemelsche waard. (6943) inschrijving- van 7 tot 10 uur, voor diegenen welke LID wenschen te worden van de Onderlinge Zeeuwsche Ziekenfonds-Vereeniging. De Contributie bedraagt: 12 Cent, 8 Cent, 4 Cent per week, waarvoor bij ziekte wordt uitbetaald: 6 Old., 4 Gld., 2 GId. per week. Zoowel Mannen nis Vrouwen, gehuwd als on gehuwd, kunnen deelnemen. (6929) H. LAMME, Agent. Sohoonhoven Kantoor: Koestraat, B, 120. berigt de ontvangst der NIEUWE ■b'LAKEM. BUCKSKINS. FAWTAI- SIE-STOFFEN, HAMpSCHOENEK, COLS, LINKEN- eir PAPIEREN VOORHEMDEN, BOORDEN, MAN CHETTEN e»3. en». (694!' Op nieuw weder ontvangen eene zeer mooije Collectie STALEN van ordinaire tot zeer fijne Behangselpapieren, Randen. Trans paranten Tijken en Linnens voor Gordijnen, waan oor zij ook tot het opmaken bereid zijn, BEHANGLINNEN en PAPIE- RF.Nvan verschillende breedte voor gordijnen Schoonhoven 27 vWt 1875. (»»I7) tot veel verminderden prys, bij (6937) De ondergeteekende maakt zijne geëerde be gunstigers bekend, dat zijn WINKEL weder ruim voorzien is van de nieuwste Patronen uit het Magazijn van den Heer H. PANDER te 's Gravenhagr. Voorts ben ik ruim voorzien van BEHANG SEL- en GORDIJNPAPIEREN, GANG- en KAMERMATTENWAS- en ZEILDOEKEN, .HORRETJES en GAAS, enz. Na aanbeveling heb ik de eer met de meeste achting te verblijven, UEd. Dw. Dienaar, GOUDA Maart 1875, Gouwe C, No. 200. (6931) Mr. Schoenmaker te Schoonhoven maakt aan het geëerde publiek bekend dat hij ruim voorzien is van en alles wat tot het vak behoort. (6918)* door de VEREENIOING in de Zaal van den Heer YAflf ZEUBR te Sohoonhoven- Op te voeren stukken Het Graf onder den Meidoorn, door W. J. HOFDIJK. Met Muiiek. Liefde zoekt list, Blijspel in 3 bedrijven. ENTRÉEle Rang 75 Cent, 2e Rang 50 Cent; ten voordeele der algemeene armen Aanvang 7'/« wrt. Plaatsen kunnen besproken worden op den dag der uitvoering, van 12 tot 4 ure, aan het lokaal<6944> geen middel zoo aangenaam en gemakkelijk io het gebruiken daarbij van een zoo snel gun stige werking alc deze, uit Slijmoplostende be» standdeelen en de fijnste Suiker geprepareerde van JOHANN HOFF, te Berlijn. Bij diegenen, die eenmaal met deze MALZ- BONBONS kennis gemaakt hebben, i» eene ver dere aanbeveling overbodig eu pleit de in den laatsten tijd zoozeer toenemende consomtie ten sterkste voor de heilzame werking van dit mm kostbare Huismiddel. Verkrijgbaar in Blaauwe Zakjes it 30 Cents: Centraal. UépotBloemmarkt bij de Stilste». VerkrijKbaar bij (695S> L OKHUIJZEN te Schoon horen. der tóele Stukken Buiten]and«che Schuld worden gekocht «oor f 1*4,-. Binnenlandsche COUPONS der kleinere Stukken naar werhouding. Nadere information ten kantore van jPjR/É/VSfl/JE Jj y GOUDA25 Maart '75. Commissionair in tyocte*. (»W9)

Schoonhovensche Courant | 1875 | | pagina 2