Mr. J. G. PATIJN, Mr. J. G. PATIJN, HOOILAND, liHmyciis VERWEMBECMTS TIMMERLIEDEN en zware EIKEBBALKEH diiMn-boTstsirIp Conservatieve Vereenigingen, liVBÜRE VERKOGPIMf E E S E N, Ee ii stem m ig BINNENLAND. J. #1. ELSUOUT. Tc koop voor f76,- SCHEEPSSMID, ADVERTENTIËN. van dee Mijlk. iKRIMPEN a/d LEK, 6 Juni 1876. (7319)( SPAANSCHE COUPONS N. FRANCOIS SNEL. Publieke Verhuring van CRASGEWAS KLEERMAKERSKNECHTS. K ALKPUIN" Aan 11.11. Kiezers van het Kiesdistrict Gouda. Officier van Justitie te Rotterdam. Mr. J. G. PATIJN Publieke Verhuring van Openbare Verkooping. EIKEN PALEN, GRRSylRPRCHTING te Schoonhoven. BOUWMANSWONING en 20'/2 Hektaren WEI-, HOOI-, BOUW-, GRIEND- EN RIETLAND, MALZ-EXTRACT GEZONDHEIDSBIER Publieke verkoop van CRASGEWAS VERRETERD JNNATTO OF KAASKLEURSEL, der LEESBIBLIOTHEEK. nog voor weinige jaren geleden de Europeesche vorsten bij hunne uitstapje» zich 't eerst naar Parijs begaven om daar den wereldheerscber hunne eerbiedige hulde te bieden, wenden zij zich thans naar Berlijn, als de plaats waar over vrede of oorlog beslist wordt. En dat men daar die attentie waardeert, bewijst de har telijke ontvangst die dezer dagen den koning van Zweden te beurt valt. Als naar gewoonte wil meu aan dat bezoek eene staatkundige be doeling toeschrijven, nl. eene schikking der Deensche quaes tie. Het is echter de vraag of bij zulk eene bedoeling de ontvangst wel zoo hartelijk sou zijn. In Frankrijk heeft een oogenblik vrees bestaan voor een ministerieels crisis. Buifet toonde zich nl. zeer ontevreden over de samen stelling der nieuwe commissie van 30, waarin het liberale element verreweg overheerschende is. Met moeite hielden zijne arobtgenooteh bem er van terug om al dadelijk de quaestie van vertrouwen te stellen. Intusschen toont de nieuwe commissie zich heel wat ijveriger dan haar voorgangster. Zij is begonnen met eene wijziging te brengen in de volgorde der te be handelen wetsontwerpen, waardoor die tot rege ling der betrekking tusschen de openbare mach ten en tot samenstelling van den Senaat 't eerst aan de orde zullen komen en daarna de kieswet. Terwijl aldus de totstandkoming der constitutioneele ontwerpen beter verzekerd is, en eene eveulueele crisis minder gevaarlijk wordt, is de beslissing van bet gerezen verschil tus schen de regeering en de liberale meerderheid omtrent de wijze van verkiezing, arrondissements- of departeinentsgewijze, tot nader order verscho ven. De regeering blijft altijd nog aau eerst genoemde wijze van verkiezing hechtenwaarbij zich ook het rechterceutrum heeft aangesloten: de linkerfracties, hoe gematigd zij zich overigens ook betoonen, willen daarvan echter niets weien. Mogelijk dat de groep Lavergne-Wallon, die zich dezer dageu definitief heeft geconstitueerd als bemiddelaarster tusschen de groepen van het rechter en linkercenlrum, ten einde overeenstem ming te brengen tusschen de gematigde en li berale leden der vergadering, ook in deze te langen laatste nog eene gewensclite overeenstem ming zal weten te bewerken. Garibaldi's wetsvoorstel tot verbetering der Tiber-bedding is, zoo door de regeering als door de Kamer in Italië, met sympathie ontvangen. 11 y vraagt van den Staat eene jaarlijksche bij drage van 2 tnillioen francs gedureude 15 jaren. Het overige hoopt hij van de provinciën en ge meenten, die bij de zaak belaug hebben, te krijgen. Als gevolg van de optreding van het nieuwe Kabinet in Griekenland, is de Kamer om bonden. De verkiezingen zullen eerstdaags plaats hebben. De nieuwe Miuisters hebben iu eene proclamatie aau het volk belooid de grondwet naar letter en geest te zullen liandbaveu en zich van allen invloed op de verkiezingen te onthouden. De berichten uit Spanje maken gewag van- twee nieuwe nederlagen, dm de Carlisteu zouden geleden hebben bij Alcora en Balaguer en waarbij de bekende Carlutische chef Dorregaray zou zijn omgekomen. Twee officieren van het leg r >van Alfonsus zijn gevangen genomen wegen? deelneming uan een ;epublikemschen opstand. Inliet hoofdkiesdistrict Nijme gen is, met 1176 van de 1227 uitgebrachte geldige stemmen, tot lid der Tweede Kamer ge kozen in de plaats van wijlen Jbr. Van Nispen Sr., Jhr. Raphael Van Niapen. De R. K. kiesvereeaigiag uHecht voor allen", te Gouda, heeft ala candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gesteld het aftredend lid Dr. A. Kuyper. De li. G. kïesvereenïging «Recht voor Allen" te Leiden heeft candidaat gesteld den heer G. J.Grashuis, candidaat der lioerale kieavereemging sliet Algemeen Belang." De afdeel in g Per nis van 't anti- schoolwetverbond stelt Dr. A. Kuyper candi daat voor Bnelle. in de algemeene vergadering van leden der centrale kieavereemging in het hoofd- kiesdistuct Gonnchem, gehouden op 11. Maan dag, met algemeene olemmen tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer ge kozen: Jur. F, G. iC Merites Van Gendt, lid der Provinciale Staten vau Zuid-Holland en van den gemeenteraad te Gonnchem. Het «Vaderland" meldt, dat in een bijeenkomst van Kathohekeu te Gouda ia opgetreden Dr. Schaepmandie teil gunste van de caiididatuur ran Dr. A. Kuyper heeft ge sproken. De richting van den Spoorweg ilotterdam-Schoonhoveu-Aruhem heeft weder bij Rheuen en Wagemngen eene wyziging onder gaan. Nu is ae fijn op nieuw uitgebakend iu de nchtuig van Wolfheze, in aansluiting met de Rynspoor. De geneeskundige raad van Zuid- Hitland zal de regetnug verzoeken, dat aau de normaalscholen door deskundigen onderwijs worde gegeven iu anatomie eu physiologic, voor zoover die noodig zijn voor aanslaande onder wijzers in de gymnastiek. Omtrent de scholen b.eck, dat velen niet beantwoorden aan de hy giënische voorwaardenzoodat een onderzoek daaromtrent wenschelijk werd geacht. Van wege Z. M. den Koning is in de provincie Friesland ontvangen een uit gebreid en prachtig bewerkt theeservies, hetwelk, oenevens de gouden koningszweep en een gou den oorijzer, moet dienen als prijs bij de te Leeuwarden op den 18 Juni s., den gedenk dag van Waterloo, te houden harddraverij. Men verneemt dat de noodivge stokken voor den spoorweg LeidenVyoerden geteekend zijn en dat het tot stand komen dier fijn daardoor verzekerd is. Tot bode van de Krimpenerwaard is benoemd de he?r G. Hoogendijk Ez.f klerk ter secretarie der gemeente Ouderkerk a/d IJsel. De verzending van aardbeziën uit de omstreken van Breda heeft een aanvang genomen. Wederom zijn voor de arr.-recht- bank te Tiel 7 personen gedagvaard wegens oogstvernieling te Opheusdeu. Alle vroeger in deze kerkelijke quaestie veroordeelde personen hebben hooger beroep aangeteekend. De opening van het paardenspoor Leidschcplem-Plantage heeft te Amsterdam met eenige feestelijkheid plaats gehad. De herbergier Jut en diens vrouw, wonende op het Haagsche Veer te Rot terdam, zijn II. Zondag, als verdacht betrok- ken te zijn bij'den moord op mevr. Van der Kouweu m den Haag, naar de cellulaire ge vangenis overgebracht. Deze Jut moet vroeger knecht op het Baiihuis te Scheveningen zijn ge weest en zijn vrouw of een lid liarer familie bij mevr. Van der Kouweu hebben gediend. Het gerucht wil dat zij na den moord een buiten- iandsche reis hebben gemaakt en veel geld heb ben uitgegeven, waarop Jut een koffiehuis te Rotterdam voor hoogen prijs heeft gekocht. Toeii de politie argwaan kreeg, heeft zij J. en diens vrouw ongemerkt doen uewaken, zelfs zóó, dat zij een dienstbode in huis hadden, die, zonder dat het echtpaar het eemgszins ver.nuedde, met de politie in betrekking stond. Meu verhaalt verder dat verschillende voorwerpen van mevr. V. d. Kouwen afkomstig, te hunnen huize zijn gevondenzoo zou o. a. een kistje met efië. ten of kostbaarheden onder den vloer, op de plaat# van de biljart zijn opgegraven. Curieus is het dat Jut onlangs bekeurd is voor liet niet aan geven voor de belasting van de dienstbode, die hem door de politie behendig was in huis ge speeld. De uitslag der openbare aanbe- slediugeu door Dijkgraal en Hoogheemraden vanSchielaiid op i Juni gehoudeu, is als volgt: 1*. Voor het doen van eenige herstellingen aau de Maas- en IJselüoofden aan P. Komijn te Hillegersberg voor f 675. 2°. Voor de leverantie van zwaar timmerhout, in drie perceelen: le peïc. aan de wed. M. Boo- gaardt&Zn. te Krimpen a/d Lek voor f1208; 2e perc. aau diselfde voor f 7 20 3e perc. aan K. Van der Torren J i. te W addiuxveen voor f 235. 3°. Voor het oud rrhoud van deu Hulpboezem enz., aan T, Mudde Dzn. te Lekkerkerk vor f2150. 4". Voor het herstellen van de defecten aan Schielands Hoogen Zeedijkin 10 perceelen le perc. aan T. Mudde Dzu. te Lekkerkerk voor f450; 2e perc. aan H. A. Docters v. Leeuwen te Ouderkerk a/d IJsel voor f 250; 3e perc. aan G. Van Herk te Ouderkerk a/d IJsel voor f 110 4e perc. aan G. Aleman te Capeile a/d IJsel voor f300; 5e perc. aan G. Ooms Jzn. te Ammerstol voor f 2806e perc. aau A. Rolloos te Capeile a/d IJsel voor 1110; 7e perc. aau W. Vau Reeuw ijk Wz. te Nieuwerkerk a/d IJsel voor f300; 8e perë. aan G. Van Herk te Ouderkerk a/d IJsel voor f160; 9eperc. aan L. Luyendyk te Nieuwerkerk a/d IJsel voor f530; lUeperc. aan G. Van Herk te Ouderkerk a/d IJsel vqpr f120. LI. Zaterdag is met het beste ge volg van de werf der heeren gebr. B. Pot te Elsbout te water gelaten het loggerschip «Kiu- derdijk", voor rekening van den heer M. Dirk zwager te Maassluis. Aau boord van dit vaar tuig bevindt zich een stoommachine, waarmede de nelten, ten getale van 100, in plaats vau 60 zooals vroeger op dergelijke loggers, binnen boord zullen worden geuaald. Deze machine, vervaardigd in Frankryk, is de eerste, die op de Nederlandsche visschersvloot wordt toegepast. Met alle kracht wordt aan den bouw der kolossale fabriek van onbreekbaar glas, te Leerdam, gt arbeid, zoodat de heeren Jeekel, Mijnssen en Go. zich voorstellen, reed» met Augustus het nieuwe artikel in deu handel te brengen. Voortdurend wordt Leerdam door vele vreemdelingen bezocht, om zich persoonlijk van de waarheid der berichten te overtuigen. De directie der lubriek stelt gedurende de drie eerste dagen der week, belangstellenden in de gelegenheid bet nieuwe fabriekaat te bezichtigen. Het huisgezin van U. Van Zes sen, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, is uit Berg-Ambacht naar de Vercenigde Stalen -vertrokken, om zich in de nabijheid van Ca lumet, in den Staat llliuois te vestigen. Aldaar bevinden zich de reeds voor tien jaren vertrokken familieleden van genoemd gezin. Diefstal in een bewoond hun met behulp van eoi) valschen sleutel, was het misdrijf, ten laste gelegd aan A. v. B.r huis vrouw van R. B., te Sliedrecht woonachtig, en waarvoor zij op 28 Mei voor 't Hof va» Zuid- Holland was versohenen. Berouwvol bekende zij ten huize van hare buurvrouw een onge vraagd bezoek te hebben gebracht, toen deze zich niet te huis bevond, en toen met een haar toebehoorenden sleutel de linnenkast geopend en uit eene lade eemg klein zilvergeld te hebben ontvreemd. De veldwachter was echter bij de hand en arresteerde haar bij het verlaten van de woning. Het Hof veroordeelde de vrouw tot een half jaar eeuzame opsluiting. De commissie, belast met het ontwerpeu van een vast plan tot bestrijding vau het misbruik vau sterkeu drank, bestaat, behalve uit Multapatior of Filippoua als voorzitter, uit de hh. prof. Oort, Andriuga de Kempenaar, Dr. Gpsschalk, Dr. Van Luikeren Mattbes, Westerwoudt en Van llreda Kolff. Eergisteren had aan het Ministe rie van Bmneulandsche Zaken de aanbesteding plaats vau bet maken va.i de pijlers en land- hoofden voor de brug over den Rijnnabij Arnhem. Van de tien inschrijvingen was de minste die van de heeren D. Volker, te Dord recht en A. Volker, te Sliedrecht, voor f 579.000. De Kapt.-Ingenieur Klinkhamer 'is tijdelijk van Amsterdam naar Gouda verplaatst, ter vervanging van den Kapt. eerst aanwezend ingenieur J. A. H. Cromhout, die ongesteld is. Den laatst en van Bloeimaand genoot de Burgemeester van Ouderkerk en Krimpen a/d IJsel het voorrecht zijn zilveren huwelijksfeest te vieren. Reeds vroeg in deu morgen was bijna het geheele dorp met vlaggen getooidterwijl de met vlaggen versierde stoom boot »d' IJsel" bij zijne vaart langs het dorp bet feestvierende paar met kanonschoten begroette. Prachtige geschenkenzoo van de Gemeente besturen van Krimpen a/d IJsel en Ouderkerk als van veie ingezetenen der beide gemeenten, werden hun aangeboden, terwijl het huis deu ganschen dag met belangstelleuden gevuld was die hurme geiukwenschau kwamen aanbieden. .Naar men verneemt, hl ij ft de sergeant K. alle schuld ontkennen aan den dood van den sergeant H. Diar hij met zijn neef eu den verslageue alleen in de slaapkamer was en de neet vtrklaait geslapen te hebben en dus niets te hebben gezien van het voorgeval lene, blijft de instructie van de zaak moeilijk, ondanks de bezwarende getuigenissen tegen den beschuldigde, die kort voor 't ongeval met uen verslagene haudgemeeu is geweest. U. D. De Burgemeester van Hen naar- deradeel (Friesland) is, wegens verregaande on regelmatigheden in administratief beheer, Zater dag-nacht gearresteerd en gevankelijk naar het huis van arrest te Sneek overgebracht. Hij is thans door den Komug in zijne betrekking ge- Schorscbt. Werd er 81 Mei te Ouderkerk a/d IJael feest op het dorp gevierd, ook op de onder die gemeente gelegen steenfabriek, «bpteeuwenhoek," van deu heer P. Schelling was het volle ieeetvrcugde. De ondei baas Gent Van Vliet vierde met een tal van kinderen eu kleinkinderen zijn gouden huwelijksfeest, eu zoo iets kan dd&r met onopgemerkt voorbij gaan. Het huis van den jubilaris was versierd en de geheele plaats met vlaggen getooidterwijl hem vau ziju patroon en de fabriekarbeiders geschen ken werden aangeboden en de middag in gep&ate vreugde doorgebracht. De Rotter damsche Diergaarde heeft eergisteren eeu schooue Bengaalsclie tij- genu, een sieraad van de vcrzauiehug, door deu dood verloren. De Meikevervangst in de omstre- keil van Wagemngen heeft tot uitkomst gege ven, dut ruim 19 millioen dier diertjes on schadelijk gemaakt ztju. Men is de commissie in deze zaaa zeer dankbaar vobr de genomen moeite. De Senaat der Groniugscbe boo- geschoot heeft honoris causa bevorderd tot doctor in de letteren dsn heer J. G. Matthes, theol. doctor et litf. hum. cand, en leeraar in de Ne derlandsche taal aan de Rijks hoogere burger school te Groningen. De mazelen zijn te Molenaars graaf eensklaps onder de kinderen ontstaan too zelf», dat er van de 60 leerlingen deze wee., slecuts 18 ter school kwameu. Eveneens is nel te Brandwijken Gijbeland, waar zij ook bijna huis aan huis zijn eu de school slechts door de helft der leerlingen iu deze week is bezocht. STADSNIEUWS. Sohoonhoven, 6 Juni. De verkiezing voor leden van den gemeeuteraud zal plaat» hebben op 20 Juli s. Aan de beurt van aftrediug zijn de hh. C. J. F. Van den Braak, J. J. Groene7eldt, G. Van Willenswaard GLz. en G. Lazonder. Tot leden van het bestuur van het Departement Schoonhoven der maatschappij r'Tot Nut van 't Algemeen" zijn gekozen, iu plaats van den heer D. J. De Kruijff, de heer A. Vau Scherpeuseel, en in plaats van den heer P. Peerahoom, de heer H. P. Voorduin. Tot president werd herkozen de heer G. H. West broek, tot secretaris de heer H. J. E. üroeneveld van der Kop en tot penningmeester de heer 8. E. Van Nooten, terwijl tot bibliothecaris ge kozen werd de heer H. P. Voorduin. Als leden der commissie voor de bibliotheek werden geko zen de heeren L. Akkerhoijs JEz., W. N. Van Nooten, Mr. D. Van Oosten Slingelaud en M. W. Zwart. Naar wij vernemen, heeft de heer Akkerhuijs voor die benoeming bedankt. Gisteren en eergisteren heeft de heer I. H. Hing man, Gom mies-Chartermeester bij 's Rijks Archief te 's Hage, onze gemeente weder bezocht, ten einde voort te gaan met het regelen van het oude archief tot 1813. Ruim 200 zeer oude stukken, dagteektnende van af 1200, zijn ter ontcijfering naar 's Rijks Archief opgezonden. Naar wij vernemen, hebben de verscbille'.de lezingen vau den heer Sluis uit de Beemstcr retds het gevolg gehad, dat eeu lid der afdeeliug Schoonhoven eu omstreken der Holl. Maatschappij vau Landbouw zich ver schillende maai- en hooiwerktuigen heeft aan geschaft. Wanueer aan liet voornemen gevolg wordt gegevenzullen in den loop van den zomer alhier verschillende maai- en hooiwerk tuigen als proef in werking worden gebracht. Voor de a. s. kermis alhier heb ben reeds om standplaatsen verzocht de heeren Stoete en Co. met huuue comedietent en de heer Basch met zijn bekend cagliostro-theater. WATERSCHAPS- EN POLDER-BERICHTEN. In de vergadering van het be stuur van het waterschap Lopik, Lopikerkapel en Zevenhoven, op 1 Juni 1.1., zijn herbenoemd tot ledeu van het bestuur van het waterschap de Hoogen Boezem achter Haastrecht, de heeren J. Van Vliet Cz. eu F. De With, die volgeus den rooster van aftreding op den 1 Juli a. s. moesten aftreden. Als voorzitter van het water schap Papekop en Diemcrbrocx is herkozen de lieer G. A. Muller te Gouda; als heemraa I de heer V. lea Brumuieler. Tot heemraad van den polder Molenaarsgraaf is gekozen de heer W. Den Butter en zijn als zoodanig herkozen de heeren A. btreeflaud en J. Van Vuureu. (Verbeterd bericht). Door het besiuur en gecu ut mu teerden van de polders te Lekkerkerk en Zujd- bioek, is met algemeene stemmen besloieu het leggen vau de hulpslui» niet te doen door gaan, de hooge molen tijdelijk builen dienst le stellen eu eene opeumg iu deu Leijdijk te graven, opdat het boezem wan r umniddellyk door Ue bestaande sluis zien m de rivier deu Usel ontlasten kan. Door het bestuur eu gecommit teerden van den Polder den Hoek is besloten, om iu den wcienngsweg te leggen zeven brug gen met 8chuiveu voor rekening van genoemden polder. Ook beweert men dat de bestaande bruggen in genoemden polder door deze zullen worden overgenomen eu ondt rhoudeu. By de voor den Polder Achtho- ven onder Liksmond p.aats guiad hebbende stemming zijn met algemeene stemmen Inrko- zen de haren: J Kleiju, als Heemraad; F. Stuurl eu M. De üra>l als gecummitleerden. Tot gecommitteerd Ingeland vau alle Polders onder Hageateiu is gekozen de heer G'. Vau Straaten. Rekening der polders van Lekkerkerk en Aiudbroek 1874. Deu Hoek: ontvang f 1578,07 uitgaaf f1536,911/». Sehuwagt: ontvang 1 j24U,401/i; uitgaaf 1 991,76. Gemeenschappelijke belangen tloek en Schuwagt: ontvang 111013,07 x/t uitgaaf f 11 Ui 1,19. Uoveubemaiiug Deu Hoek, Schuw&gt en Zmidbroekontvang 14952,11 uitgaat f 4278,85. Begroolmg 1875. Den Hoek: outvaug f 8064,751/,; uitgaaf f 3050,69. Schuwagt ontvang f 1428,641/,; uitgaaf f 1416,69. Ue- meeusciiappenjke belangen; Den Hoek en Schu wagt: outv. 1 11965,281/,; ijitg- f11954,571/,. Boven bemalingDen Hoek, Schuwagt eu Zuid- brotk ontvang f 5888,50 uitgaaf f 5888,50. Omslag. Deu Hoek f 2,3u per hectare, Scbu- wagt t 1,60 per hectare,'gein. bel. Hoek en Schu wagt 1 4,36 per hectare. Boven be mal mg 15215,24; aandeel Hoek eu Schuwagt f 4676,671/,aandeel Zuidbrotk f638,661/,. Vastgesteld op de vergadering van 29 Mei 1&75. GEMENGDE BEBICHTEN. In de vorige week is de predi kant Reicbte Döberle, in Pruisisch Silezië, des avonds van een bezoek terugkeercude, iu zijn tuin vermoord. Zijn zuster en zijn moeder een gil hoorende, snelden naar buiten, doch wer den tegengehouden door een mandie de zuster met een bijl eene diepe wonde aan het hoofd toebracht, en terwijl hij haar m de kamer te rugdrong, de moeder een slag gaf dat zij we zenloos nederviel, vervolgeus een commode open brak eu zich van het daarin aanwezige geld meester maakte. Dit alles gebeurde aan de achterzijde van liet huis. Onderwijl was de dienstmeid, die reeds iq bed lag, opgestuau en naar de voordeur gesneld, om Duren te hulp te roepen. Daarop werd achter het huis eeu sein gegeven aan den mandie met de inbraak bezig was en onmiddellijk dq vlucht nam. Na eemg zoeken vond men m den tum het lijk van den predikant, wien blijkbaar met een bijl de hersens warcu verpletterd. Te Breslau zijn twee persouen gearresteerd, van welke de een verdaent wordt de moordenaar te zijn. Te Delfshaven is het 9-jarig zoon tje van de wed. Van D., dat cigaren bracht am een ouderen broeder, op een molen werk zaam, door een der wieken opgenomen, en daar van op zekere hoogte afvallende, met het hoofd op de steenen neergekomen. Het kind over leed des nacht». Men zal zich herinneren dat in Engeland sedert jaar en dag de vrees heerschte, dat er op een niet te ver verwijderd tijdstip gebrek aan steenkool zou komentengevolge van uitputt ug der mijnen. Tegen die vrees werd met kracht te velde getrokken, en be toogd, dat Kngelands grond nog ei uwen steen kool zou produceeren. Tliaus meldt men dut er een nieuwe bedding ontdekt is van tweeden dertig el diepte. De ader is twee voet dik en loopt over duizend acres. Men berekent, dat meu er per dag twee duizend ton steeukool uit zal kunnen delven gedurende een tijdvak van 200 jaren. Zaterdag-middag omtrent 2 uur werd men te Vianen verschrikt door een wind hoos vergezeld van bliksemvuur en donderslagen, die van de huizen verscheidene dakpannen op de straat slingerde, en bet water iu de Lek op verontrustende wijze in beweging bracht. De heer Douwes Dekker kwam dezer dagen iu een winkel van gemaakte klec- dingstukken te Rotterdam en vroeg naar eeu jas. Kleermaker. «Wil mijnheer een gesloten lau- tasiejasje?" «Dank je," was hel antwoord, //laat mijn fantasie vrij 1" O p C e y 1 o n is de olifanten jacht verboden. Om hun leerzaamheid en veratand worden die dieren er bij openbare werken met goed gevolg gebruikt. Bij 't aanleggen van straten, bruggen en andere werken is de olifant eeu voortreffelijk arbeider; 't is opmerkelijk het verstand te zien dat 't dier bij de verrichting van zijn werk aan deu dag legt. Zware steenen en balken brengt het door schuiven en trekken juist op de aangewezen plaats en legt ze zoo goed als een timmerman of metselaar liet slechts zou kunnen doen. Alleen die soort van oli fanten mogen gevangen en gedood worden, die als menschel)- en olifantenhaters zich van het verkeer met huns gelijken afzonderen, zich in de eenzaamheid terugtrekken en aanvallen wie hen te gemoet mocht komen. Ik heb meer te zeggen dan de Koning, klaagde een huisvader, zijn zoon be straffende; want als de Koning iets eenmaal zegt, dau wordt het gedaan en ik mag het u driemaal zeggen, dan geschiedt het nog niet. Zie verder het Bijvoegsel. De Ondergetekende, Instituteur te Gorin- obem, bericht bij deze aan Ouden eu Voogdendat er met September a. s. gelegen heid is tot het plaatsen van Leerlingen, die of zijne inrichting wenschen te bezoeken5f de lessen der alhier beslaande HOOGERE BURGERSCHOOL wenschen bif te wonen. (7263) een gebruikte STOOMKETEL met DOM, inhoud 3500 Liters, zeer geschikt voor Olij- of Regenbak enz.; zoomede een geheel nieuwe SMIDSBLAASBALG voor 40,-. Informatica te verkrijgen, op franco aanvrage, onder het nummer der Advertentie, aan de Uit gevers dezer Courant. (7281) Wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd een BEKWAME die als meosterskneollt werkzaam moet zijn. Adres, liefst in persoon of franco brievenaan den Heer C. VAN DER GIESSEN, in den Stormpolder te Krimpen aan den IJssel. (7307) gevraagd, waarvan twee voor bëpaald vast werk, bij (7313) w. TAN SOEST te Gquda. gevraagd bij (7314) J. MULDER te Gouda. Vervolg der Advertentiën in het Bij voegsel. E. M. VON SANTEN - 25-Jarige Eohtvereeniging J. H. VON SANTEN Heden overleed ons jongste Kind ADRlANA, in den ouderdom van vijf maanden. A. BRANDWIJK. C. BRANDWIJK-Eegdkman. SCHOONHOVEN, den 1. Juni 1876. (7311) TE KOOP te Schoonhoven, het Water. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van ons innig geliefd Kindje, betuigen wij onzen harteiijken dank. R. van MANSVELT. A. M. W. van MANSVELT- Slingeland. SCHOONHOVEN, 5 Juni 1876. (7308) zijn tot de vroeger geannonceerde prijzen Voortdurend te verkoopen bij deu Gom mis sionair in Effecten GOUDA, WESTHAVEN. (7309) TE LOPIK, Op Zaturdag den I2en Junij 1875, des mid dags ten twaalf ure, zal aan den Watermolen No. 3, bewoond door C. OSKAMP te Lopik, publiek worden verhuurd, om tweemaal te hooijen. Van het Waterschap LopikLopiker kapel en Zevenhoven. Het Grasgewas van de Noorderkade, in drie perceelen. Idem van de Zuiderkade, in twee perceelen. Idem van den Damweg, in de gemeente Lo pik, in drie perceelen. LOPIK, den len Junij 1876. De Voorzitter van het Bestuur van het Waterschap LopikLopikerkapel en Zevenhoven l7303) S. I. VAN NOOTEN. K. SPEKSNIJDER te Bergambacht vraagt zoo spoedig mogelijk 3 KLEÊRMAKERSKNECHTS, vast werk en loon naar bekwaamheid. (7318) liggende aan Te bevragen bij N. KOOIMAN. (7315) met FENKELHONIG. Dit is geen zoogenaamd geheimmiddelhet bestaat uit druivensuiker en Zwitserschen honig met een af treksel van mout, orange-bloeaem en fenkel. Het werkt spoediger en is aangenamer in het gebruik dan de andere middelen, die tegen borstaandoemngen aan gewend worden, als boratthee. drop, mali-extract, borst-bonbons enz. Deze borstsiroop werkt genezend en verzachtend bij keelpijn, hooachheid, hoest, Sijn in de borst, kramphoest en kuohhoest. e flesch met gebruiksaanwijzing 60 cents. SÏL RE G1MB0RJ!CIIBORI'S RUCVERSTWD ZUIVERINGSZOUT. Dit uitstekend voorbehoedmiddel verfrischt het lichaam, zuivert het bloed, heeft een aangenamen smaak en vereenigt in zich alle genezende krachten van het zout van Carlsbad, Tilmu en Mariènbad. Het wordt vooraf aanbevolen aan per- >onen die lijden aan coliek, migraine, rheumatiache aandoeningen, constipatie, slechte spijsvertering, con gestie en in 't algemeen alle ziekten waarbij men zich van purgeermiddelen bedienen moet. In verzegelde doozen met gebruiksaanwijzing 60 cents. ZUIVERSTE romUB LEVERTRUT, H.n.over- bodig nog meer te zeggen over de algemeene aanwending van levertraan bij borstkwalen, kliergezwellen, bleek zucht eax. Het is alleen de onaangename smaak van de gewone levertraan, die aan een meer algemeen ge bruik in den weg staat. Daarom is het mijn streven geweest de fijnste levertraan in den handel te bren gen die een goeden smaak heeft, daar ik de versohe traan aanstonds filtreer, op flesschen tap en lucht dicht laat sluiten. In elk magazijn, zelfs in de beste apotheken, moet de levertraan ranzig worden, wanneer zij langzamerhand, weken en maanden lang, van een vat afgetapt wordt. In flesschen van SO en 50 cents. IJZERLEVERTRAAN. Het is van algemeene bekend heid, dat ijzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar het in te geringe hoeveelheid voorhan den is, zijn kwaadsappigheid, bleekzucht en klierziek ten de natuurlijke gevolgen. Vau alle zoogenaamde ijzerpraeparaten is deze oplossiug van ijzer in lever traan de geschiktste. Een eetlepel bevat 0,15 gram ijzer in een licht verttcrbaren vorm. De flacon kost 50 cents. Bij ieder artikel ii «ene uitvoerige gebruik*aanwysing. bovenstaande artikelen zijn te bekomen in de be- kende depóts, voornamelijk: (7140) Schoonhoven, Wed. WOLFF Zn. Alklafierdam.- G. Maat Ez. Bodegraven H. llollmann. Dordrecht Wed Kóhn Co.; J. KrimLeon PennochB. Bischop. Gorinohem N. Stufkens; B. J. R. Bosch. Gouda: L. Welter; L. Schenk Oudewater: b\ Joaker-Ideaburg, Ap. RotterdamC. J. W. Snabilié, Apoth.T. K. v. Santen- Kolff, Apoth. F. W. C. Ledeboer, Jr., vis a vis 't Stad huis, M. Cloos, Apoth., Hang 441; 8. J. G. Wulff, Westaieawlaod; v. Ypen Co., Schied. Dijk 288.-1 Utrecht v B.inkh-Herminghuijzen, Twijest.; Wed. J. Porton. Hamburger brug; J. Derk&un, Witte Vrou- wenstr.; J. J. L. v. Haarlem, Vredeb. 745; K. W. Hout zager, Ap., Sadelstr.T. P. v. d. Bergh Zn., Heiiigew. Vianen J. C. Stuart. Woerden N. C. V. d. Kas. En in de andere plaatsen in de bekende depots. EMMERICH. H. VON GIMBORN, Apoth. en Fabrik. van chemisch-technischc Praparaten. Vele Kiezers van Hoofd- eu Onderkiesdistricten GOUDA, die het waaiac/itig welzijn van Vorst en Vaderland bedoelen, hebben het voornémen, op DINGSDAG den Ssten JUNIJ aan staande, hunne stem uit te brengen voor EEN LID van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, op den Heer Zij bcvel.n dezen hunnen'kandidaat ten sterkste hunnen Mtdekiezcrs aan, nis een man niet slechts van uitstekende staalkundige k nnis, maar ook als iemand, van wien het is gebleken dat hij met warme liefde, godsdienstzin en trouw 's Lands en Stadsbelangen, als Lid der Provinciale Staten en Gemeenteraadals die zijner zenders behartigt. SCHOONHOVEN, 4 Junij 1875. Uwe geachte Medekiezers, tot geen partij of kiezersvereeniging öehoorende, maar tot welzijn van ons, ons dierbaar Vaderland en onze Kin deren met de beste bedoelingen zonder smaden het U allen aanraden om met ons gemelden Heer te stemmen. (7317) DE Hoofddistrict GOUDA, hebben voor de a. s. Verkiezing, op DINSDAG 8 JUNI e.k., voor EEN LID van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, tot candidaat gesteld en bevelen dezen hunnen candidaat met allen ernst bunnen Meiekiezers, ten bestwille voor alle», aan. DE VEREENIGING. GOUDA, Mei 1875. (7316) RUIM 30 BUNDERS te houden door den Notaris VONCK, in het Raadhuis te Langörak, aanstaanden Zatur dag den 12, Junij 1875, 'snamiddags 3 ure. (7306) De Notaris BODDE te Meerkerk za), op Dingsdag den 8. Junw 1875, des namiddags ten 4 ure, in loco, aan de Lek te Ameide, verkoopen, om oontant geld: DIVERSE PERCEELEN RIBBEN, GREENEN- en DENNENPLAN KEN, benevens diverse soorten TIMMER» HOUT, wn verschillende lengte en zwaarte. (7305) De gewone jaarlijksche GRASVERPACH- TING te Schoonhoven zal gehouden worden op Woensdag 16 Jüntj 1875, des avonds 6 uie, in het Koffijbuis van JACOB de JONG, aan het einde van de Lopikerstraat. Breeder bij billetten en nader onderrigt ten kantore van den Notaris H. P. VOOR DUIN aldaar. (7299) t Openbare Vrijwil lige Verkooping van eene staande en gelegén ouder de gemeente BERGAMBACHT. Te aanvaarden: de Landerijpn 1 Janu&rij 1876 en de Gehouwen en Erven I Mei 1876. De Verkooping zal geschieden op Vrijdag den 25en Junij 1875, des vnormiddags te 9 urenin het voormalige Gemeentehuis te Berg ambacht, ten overstaan van den Notaris J, p, MAHLSTEDE aldaar, ten wiens kantore alle verdere inlichtingen te bekomen, en, tegen betaling van 20 Cents, Veilingboekjes verkrijg baar zijn. (7282) De HOFSTEDE met ruim 34 Hectaren BOOMGAARD-, BOUW-, WEI- en HOOI LAND te AMEIDE, op den Sen Junij 1875 ten overstaan van deu Notaris BODDE geveild, is bij ijizet en hoo- ging gebragt, te weten Peroeel 1 op f a 4 6 0 7 8 9 10 11 12 13 14 15 0400. 10OO. 2700. 0OOO. 1900. 2500. 1126. 8700. ÏOOOO. 0200. 10050. 6075. 13500. i 4400. 4800. Te namen f 85450. Al welke perceelen bij den nfslag op den 1 Oen Junij 1875 worden gecombineerd. (7812) Publieke verkoop van uit Boomgaarden onder Ameide, Tienhoven en Langerak, in 't Fortuin te Ameide, Dinsdag 8 Juni 1875, 's namiddags 5 ure, ten overstaan van Notaris BODDE te Meerkerk. Information bij de Heeren BODDE voornoemd en DE KLEIJN te Ameide. (7301) wordt het JOH. HOFF'sche als een uitstekend m'ddel bij BOIIST- EIY MAAGLIJDEN door de II.H. Geneeskundigen gewaardeerd en hoofdzakelijk door ontelbare Herstelden als voe dend en genezend aanbevolen. Prijs 1 Flesch 45 Cent, 6 Flesschen f 2,20, 13 Flesschen f4,40. De Flesschen worden A 6 Cent berekend en tegen dien prijs steeds teruggenomen. JOH. HOFF'sche CentraaldepotAmsterdam Smalle Bloeuimarkt bij de Stilsteeg, F 154. Verkrijgbaar bij (7280) L OKHUIJZEN te Schoonhoven. op Uiterwaarden onder Jaarsveld, in 't Raadhuis aldaar, Donderdag 10 Juni 1875, 's namiddags 4 ure. pformatiën bij den Heer DE KLEIJN ta Ameide. (7300) sedert 22 jaren (1853—1875), bereid door A. KERB BRT te Purmerende. De ondergeteekenden verklaren bij deze, dat zij gedurende drie jaren gebruik maken van genoemd Verbeterd Annatto of Kaas- kleursel en bevonden hebben dat het in deugdzaamheid alle andere Sporten, door hert gebruikt, verre overtreft. Was geteekend: H. van DORP. SOBTKBMEEE, L. VAN DORP. Janu&rij 1875. J. GROENEWEQEN. Wed. A. H. van den BERG. P. STEENEVELD. C. BOS. (7297) Verkrijgbaar bij den Heer p. SANTMAN te Schoonhoven en in de bekende Depóts. van S. W. N. van NOOTiJN te Schoonhovenr is op aanvrage gratis verkrijgbaar.

Schoonhovensche Courant | 1875 | | pagina 2