Keukenmeid of Noodhulp Kieuw CAFÉ AMUSANT, dubbele Broedertjeskraam. IHBOEDEL Stroopapier. H. de VAAL, een bekwaam KNECHT. KLM1M$Ï\MT :K0EK, BANKET,» Wijn, Likeur, Gedisteleerd, Groot Café Charitant. BOUW-, WEU EN HOOILAND, CHEMISCHE WmCHEMJ. APVERTENTIËN. STEENKOLEN-HANDEL beste grove Steenkolen De Wed. A. Vermeulen. BODEN gevraagd. DORSCHNIACHINES, VETH Co., Dordrecht. GEBAK, Wijn, Likeuren, A. C. FIJN VAN MAAT. A. BLAZER j Directeur. C. BURGER MUZIEKUITVOERINGEN 5 FIJNE SIGAREN, WIJK, LIKEUREN, LET WEL! VESUVIUSPAPIER De Rotterdamsche P. L. LUIJTERS Jr. Poffertjeskraam van A. VERMEER, Poffertjeskraam Th. van der STEEN. FABRIEK „DE HOLLANDSCHE IJSSEL". DE JONGH C10. te OTDEWATER Openbare Verkooping. goudriaan WINKELVOORRAAD 8^- ERFHUIS. MEUBELEN EN HUISRAAD, BROOD-, BESCHUIT EN KLEING0EDBMEI1IJ T. G. VERDONK. STOOM VER WERIJ. Gebr. PALTHE, Almelo, gunstig is. Sedert den l6den waren geen cho leragevallen voorgekomen; het cholera hospitaal was ledig. Z.K. H. de prins van Oranjeheeft deze week eenige dagen in het gezelschap van keizerin Eugénie met haar zoon en pnnsea Mathilde doorgebracht, die zich evenals de ko ninklijke familie van W urtembu'rg in den omtrek der Boden See bevinden. De herdenking van den slag bij Sédan werd Donderdag-avond door een groot aantal te Amsterdam wonende Duitschers feeste lijk gevierd. De heeren A. Huet, civiel-iugeui- eur te Delft en M. H. Hartogh, civiel-ingenieur te Amsterdam, hebben bij den gemeenteraad te Utrecht een verzoek ingezonden om concessie voor ccne drinkwaterleiding i» de gemeente Utrecht, hetzij uit de rivier de Lek of wel uit de heiden aau de Bilt, ter keuze van den ge meenteraad, onder nader te bepalen conditiën. Naar men verneemt, zullen in deze maand naar het kerkhof te Ginneken wor den overgebracht de overblijfselen der op de Citadel gesneuvelde onderofficieren en soldaten. Het maken va)n een nieuw Stati ons-gebouw voor den Ned. Rhijntpoorweg te Rotterdam zal ÜO Sept. e. k. worden aanbesteed. Eenige ingezetenen van Urk hebben aan "den Commissaris des Kouings in Noordholland verzocht, «den Burgemeester naar elders te verplaatsen en daardoor rust en vrede in de gemeente terug te breugen." De feestelijke opening der Na tionale ten toon stelling van voortbrengselen van hedendaagsche kunst, fabneks- en handwerk nijverheid in de zalen en deu tuin van het Park te Amsterdam, zal op Zaterdag 11 September a. s. des middags te 12 uren plaats hebben. Aandeu heer Kan neinans te Breda is door ons Gouvernement de taak opgedragen, om afbeeldingen te vervaardigen van de spoor wegbruggen te Moerdijk, te Kuilenburg en te Zalt-Bonunel. Deze at beeldingen zijn bestemd voor de tentoonstelling te Philadelphia. i Te 's-Hage is 11. Woensdag herbe steedhet verrichten van eenige baggerwerken tot verbetering van het vaarwater op deu Gel- derscheu IJ sul met de daarmede in ver baud staande werken. Van de twee biljetten was bet minste dat vao den heer C. Van dei Plas te Uardinxveld voor f 0,49 l/a met vervoer per kub. meter. Blijkens het verslagidor de commissie van rapporteurs uitgebracht over het wetsontwerp tot aanleg van Staatsspoorwegen werd o. a. de voorgestelde lijn Dordrecht-Go- rinchem-Elat algemeen goedgekeurd. Alleen over de richting was verschil van gevoelen. Te Gouda is een afdeeling opge richt van bet Nederlandsch tooneelverbond. Het bestuur bestaat uit de Htl. tl. \V. G. koning, president, Mr. W. J. Eortuijn Droogleever Jr., secretaris en D. Lulius van Goor, penningen. De uitslag der op X Sept. te Woeiden plaats gehad hebbende harddraverijen, gegeven vanwege de Afdeeling Woerden en om streken der Huil. Maatschappij van Landbouw, is geweest, dat aan de vuormiddag-harddrave rij j voor paarden, die nooit een prijs won nen—door 14 werd deelgenomen en de prijs, zijnde een paar matglazen presenteertrominels gemon teerd met zilver, behaald werd door De Vlugge van den heer J. Jonkheid, beredeu door A. Jonkheid; de le premie, een zuurstel gemon teerd met zilver, door De Rosa van den heer J. Visser, bereden door den eigenaar, eu de 2e premie, een kaasstolp met zilver gemonteerd, door De Nette van den heer A. De Graaf, beredeu door deu eigenaar. Des namiddags voor paarden van zessen klaar concurreerden er weder 14 en viel de prijs, een milieu de table op zilveren voetstuk ten deel aan La Vitisse van den heer A. W. O, Reuser, beredeu door den pizeur JDe Boer, de le premie, een zilveren olie- en azijnstel aan De Cornelia van den beer W. Doon, bere deu door den pikeur A. Bos, en de 2e premie, een zuurstel gemonteerd met zilver, aan De Nobel van deu heer W. Doou, bereden door den pikeur A. Bos. Het plaatselijk Harmoniegezelschap Crescendo bewees bij de uitvoering, evenals vroeger, sijne goede diensten. Bij de keuze voor één lid van den gemeenteraad te Krimpen a/d IJsel, ter ver vanging van den heer Van Huls, die de ge meente verlateu heelt, zijn de meeste stemmen uitgebracht op de heeren J. D. Holsteijn eu Ant. Teeuwen, tusschen wie een htrstemmiug moet plaats hebben. In verband met het tot stand brengen van een verbeterde gemeenschap tus- scheu Schoonhoven eu Goriuchem is de weg tusschen die beide gemeenten door den provin cialen ingenieur van Zuid Holland geïnspecteerd. De aleciite tuestaud van de zoogenaamde Postkade en den Schelluinenschen Voordijk eischen drin gend voorziening, waarbij echter zoo tallooze bezwareft worden tegemoet gezien, dat men veel eer zal trachten een geheel nieuwe verbinding tusacheu bovengenoemde gemeenten te maken. Uit Utrecht wordt gemeld, dat in de vergadering van de afgevaardigden der verschillende Vereeuigingen tot Bescherming van Dieren de' statuten van een Algemeen Neder- iaudsch Bond tegen mishandeling van diereu voorloopig zijn vastgesteld. Toegetreden zijn de vereenigingen te AmsterdamArnhem, Dor- dreentLeiden en Utrecht. De Uaagsche ver- eeniging heeft gemeend niet te moeten toetreden. De gemeenteraad van Doesburg heeft thans bepaald, dal de Protestautsche en R. Kath. geestelijken van den dienst bij de brandspuiten vrijgesteld zullen zijn. Het bekende logement «de Doe len" op de Markt te Groningen, is 11. Dinsdag in publieke veiling gebracht, en verkocht voor de som van f 98000. Aan de Utrechtsche munt was tot den 25sten Augustus voor f980.000 aan goudgeld geslagen. 24 Aug. 11. is het aan de ijverige nasporingen van den brigadier-titulair der Rijks- veld wacht C, De Lange en van den on bezol digden Rijksveldwachter P. J. Van Ham gelukt deu persoon op te sporen, die op groote schaal bij de ingezetenen van Nieuw-Lekkerland on bevoegd de geneeskunde, zoowel in- als uitwen dig uitoefende eu tegen betaling geneesmiddelen afleverde. Onderscheidene dier geneesmiddelen zijn door voormelde beambten in beslag geno men en ter beschikking der Justitie gesteld. Men verneemt, dat de heer Ifnn- kler, kapitein-directeur der muziek bij hei re giment grenadiers en jagerste 's Hagezijn pensioen heeft aangevraagd. De zaak van den gewezen serge ant K., beschuldigd van moord op eeu wapen broeder, zal den 21sten dezer voor het hoog militair gerechtshof behandeld worden. Van tijd tot tijd, tegen de trek king, worden de loten van de hertogin de Be- vilacqua la Masa, uitgegeven in 1866 (gelijk op de stukken te lezen staat), met machtiging van de Italiaausche Regeering en gewaarborgd door eene eerste hypotheek, die de Kegeenngop de bezittingen v&n Bevilacqua beeft genomen, door sommige handelaren te koop aangeboden eu het publiek als eene speculatieve geldueleg- ging aanbevolen. Ons is thans vau eene ver trouwbare zijde een dergelijk lot vertoond, waarop oulangs eeue premie van 100 fr. is gevallen. De houder beeft hierop het lot aangebodeu, om er de 100 fr. iu de plaats voor te ontvangeu. Doch hij heelt het lot teruggekregen met het volgende briefje: «Kan niet eer worden uitbetaald, dan nadat het proces niet het" Gouvernement, over zekere categorie, waartoe het bedoelde lot be hoort, geëindigd is." Wij vestigen hierop de aandacht, opdat men zich voor schade of teleurstelling wachte. N. R. C. Tot slager van de Goudsche Vleeschhouwerij is aangesteld de heer E. Bannet, vleeschhouwer te Leiden. Bij de open bare aanbesteding door het bestuur van deu polder den Hoek* le Lekkerkerk tot het leggen van 7 nieuwe brug- geu met beweegbare waterkeenugcu iu deu Wc- tenngsweg en e<ne beweegbare waterkeenng in bet Bouwerskaadje iu 2 perceelen, zijn ingeschre* ven door de bh. G. Neven Cz. perc. No. 1 f478, perc. No. 2 f 520; G. Neven Jz. Nol f481, No. 2 f528; W. Pruit No. 1 f485, No. 2 f 525; Slijt No. 1 f490, No. 2 f540; U. Stuiver No. 1 f482, No. 2 f527; P. Borsje No. 1 f480, No. 2 f580. In de Kazerne te Harderwijk, die slecht 680 mau kan bevattenworden thans 1000 man gehuisvest. Binnen enkele dagen gaan eenige honderden naar Indië. Zooaia men weet is door de Re geering een model vau een hondenmniikorf vast gesteld eu wordt aau iedere gemeente daarvan één gezonden. Te Amsterdam, waar ongeveer 9000 beheerde honden worden gevonden, zijn de fabrikanten van muilkorven eerst in de laatste dagen begonneu met vervaardigen der voorge schreven modellen, zoodat op dit oogenblik eeu wuükorveu-nood üeerscht, die voor de Politie zeer onaaugenaam is, omdat zij bij bekeuringen ten antwoord krijgt, dat er geen muilkorf te verkrijgen was. Wat de onbeheerde honden aan gaat, in de laatste zes weken zijn te Amster dam ongeveer 400 gevangen. Aau het Provinciaal-gouverne ment van Noord-Holland is eergisteren aanbe steed het doen van eenige buitengewone werken aau de groote rijkswegen in de provincie Noord- Holland m 8 perceelen: 1. perceel, minste in schrijver de heer W. Van Veereu, te Water graafsmeer, voor f 86 i 52. perceel, rniuste in schrijver de heer Mijulief, te Vlanen, voor f2147; 8. perceel, minste inschrijver de lieer Mijnhef, te Vianeu, voor f 28ö7. 8TAD8NIEUWB. Schoonhoven, 4 September. Gisteren is de Ar tillen e-Ia- structie-Komp ignie, onder bevel van den Isteu luit. Vau der Lee, uit het kamp bij Soesterberg in welstand teruggekeerd. Het jaarlijksch6 ver lof zal in de volgende week aauvangeu. In de Dinsdag gehouden verga dering der afdeeling «Schoonhoven en omstreken" van de Holi. Maatschappij van Lai.düouw zijn herkozentut voorzitter de neer L. Akkerhuijs JEz. en lot secretaris-penningmeester de heer G. B. Van Baaren. In de vaoaturen, ontstaan door het bedanken van de heeren H. G. Geelhoed alhier en B. Streefland te Lekkerkerk, werden als bestuursleden gekozende heereu G. P. Santman alhier en G. Kegdeman te Berg-Ambacht. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering te Zaandam werden benoemd de heeren C. B. Van Baaren en J. Van lpeuburg Az. en tot candi- daten voor de benoeming tot deskundigen op de algemeene tentoonstelling de heeren L. Ökhuijzen en A. J. Van den Bergh. Eergisteren en gisteren had op de school vau den heer L. Akkerhuijs JEz. het jaarlijksch examen plaats. Bij die gelegenheid werden aan mot minder dan 160 vau de 486 leerlingen prijzen uitgereikt, omdat zij gedurende het geheele jaar 1874'geen enkelen of hoogstens twee schooltijden hadden verzuimd. Afwezigheid wegeus ziekte werd hierbij natuurlijk buiten reke ning gelaten. De kermis zal hier a. s. Maandag een aanvang nemen. Reeds hebben vele tenten en kramen huil standplaats ingenomen en kon digen verschillende koffiehuizen muzikale uit voeringen aan. In de zaal van den heer L. Van Zessen zal ditmaal de bekende Taunus-k tpel onder directie van den lieer Reifert gedurende de kermisdagen werkzaam zijn, terwijl in het Heerên-Logement het hier meermalen opgetreden gezelschap van den heer Plat, firma J .our en 8, van Rotterdam, muzikale en vocale uitvoirnigeu zal geven. Ver der wordt bericht dat m de koffiehuizen vau G. Burger eu wed. Van Wingerde muziek en zang, zal worden ten geboore gebracht, zoodat men mag verwachten, dat men bij onze stadge- nooten aaugename kermis dagen zal kunuea doorbrengen. Van de tenten verdienen die van de firma's Stoete Nieuwenhuijzen en C. Spriet de aan dacht. De heer Stoete is hier genoegzaam bekend om hem een gewenscht bezoek te mogen voor spellen, vooral nu bij het drama «Twee Weezen", dat elders een ougekenden opgang heelt gemaakt, ten toonecle zal brengen. De teut vau den heer Spriet belooft niet minder een grooten toeloop vau toeschouwers. W ij mo gen ziju onze ïuformatiëa juist, de voorstel lingen, welke genoemde heer geeft, ruimschoots aanbevelen. De heei Spriet genoot op dp grootste kermissen van ons land eu van België een bui tengewoon succèsdaar zijne voorstellingen zeer afwisselend en onderhoudend ziju. Verder brengt ons de heer A. Blazer een «Café amusant", waarin door verschillende artisten mu- sicale voordrachten worden gegeven. De poffertjes-kramen worden als vroeger ver tegenwoordigd door de vau ouds bekende A. Vermeer eu T. Yan der Steen uit Utrecht, en dit jaar voor bet eerst door een «dubbele" kraam van P. L. Luijters Jr. uit Rotterdam. Wie Kiuderen met eenig speelgoed gelukkig wenscht te fflfffen, vindt daartoe eeu ruime keus bij onze stadgenooten C. Hoogendijk op de Oude Haven eu H. De Vaal op deu Dam. Beiden bieden een flinke sorleering van allerlei aardige en fraaie voorwerpen aan. Ten slotte vestigen wij de aandacht op de adverU-nliëu der firma's W. Hoogendijk, P. Roem, A. C. Pijn Van Draat. Het spreekwoord «GoeJe wijn behoeft geen krans", is o .k op de artikelen dezer handelaren van toepassing. Moge de kermisweek voor velen recht aau gename dagen opleveren, waaraan men ook later zonder naberouw, maar met genoegen kan te rugdenken. Afloop van Publieke Verkoopingen yan Onroerende Goederen. De heerlijkheid vau Oosterwijk, liggendt in het land van Arkel, met het tiend recht over 840 HA, benevens de vrije jacht over 548 HA; de hofstede met 71,6918 HA bouw-, wei-, hooi- en gnendlaud, uiterwaard en rijs waard gelegen te Oosterwijkgemeente Kedi- chem en behoorende tot de nalatenschap van den beer Mr. R. Crommelin van Oosterwijk en echt- genoole, zijn den 81 Augustus in verschillende perceelen bij afslag verkocht voor f 179750. De heerlijkheid met alle regalia en preërni- neutiëu daaraan verbonden werd gemijnd door eeu heer uit Dordrecht voor f12000. De hofstede met 17,2968 HA bouw-, wei-, hooi- eu gnendland op Lakerveld, ouder Lexmond en toebehoorende aan de erven Jan De Joug aldaar, is den 27 Augustus 11. bij afslag publiek verkoëht voor f 41596,80 zijnde f f796,80 boven den inzet. WAT ERSCHAPS- EN POLDER-BERICHTEN De aftredende leden van het Overwaards-bestuur, waarvoor de verkiezing in het begin van October zal plaats hebbenzijn de beeren J. Aantjes, teüttoland, als Heemraad; D. Kooijman, te Noördeloos, C. Vuijk, te Lan- gerak, A. Van de Wolf, te Groot-A miners eu C'. Kooijman, te Peursuinals Hoofdingelanden. Op 16 Sept. a. s. zal te Haast recht de verkiezing plaats hebben van een hoofd ingeland-plaatsvervanger in het ie district van de Knmpenerwaard, vacant door de benoeming van den heer D. Oskam tot hoofdingeland. Door het overlijden van den heer W. Van 't Verlaat, te Bleskensgraafis weder eeue vacature ontstaan voor de betrekking van Hoofdiugelaud-plaats\ervanger, iu bet 8e district vau het Hoogheemraadschap de Alblasserwaard met Arkef beneden de Zouwe. iu plaats van deu heer G. Van Dam, die ontslag nam, is door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap «Snelrewaard en Zuid-Lmscboten" tot secretaris benoemd de heer R. F. Stalenhoef, gemeen te-secretaris te Monlfoort. laudbouw-bkrichtïn. Van wege de Afdeeling Oudewi- ter en omstreken van de Holl. maatschappij van Landbouw is benoemd tot afgevaardigde voor de op 18 dezer te Zaandam te houden Algemeene Vergadering de beer R. W. Haentjens Dekker burgemeester te Oudewater en tot diens plaatsver vanger de heer J. A. Van Buma, burgemeester te Benschop. Ondanks het buitengewoon war- me weder is de kaas in de laatste vijf weken vrij wel opgeruimd zonder vermindering van prijs te ondergaan. Door de opkoopers wordt thans te Hoornaar en omstreken f 20 It f 26,50 voor de 50 KG besteed. KERK- EN 8CH00LN1EUW8. Beroepen te Sleeu wijk Ds. G.O. W. Van Geytenbeekte Scherpemsse. Beroepen te Hoog-Blokland Ds. P. N. Pikaar te Rhenen. Ds. H. Koops teWons en Engwier heeft voor het beroep naar Oudewater bedankt. i De tot predikant te Berken- woude beroepen candidaat J. A. Prins hoopt op 8 Oct. a. s. 's namiddags aldaar sijn dienst werk te aanvaarden, na 's morgens door zijn vader, Dr. J. J. Prins, hoogleeraar te Leijden te zijn bevestigd. -Op de voordracht voor de betrek king vau hoofdonderwijzer aau de tusschenschool te Gorinchem ziju geplaatst de hulponderwij zers: Van öuwerkerk, te Gorinchem; Haver man, te 's-G raven hage; Lehrnau, te Rotterdam Van der Ley, te Leerdam. Te Capelle a/d IJsel werden 11. Maandag het nieuw aangebouwde gedeelte van de school onder Keeteu en het nieuwe schoollo kaal op het dorp in gebruik gesteld. Het laatste is een fiink schoolgebouwdat aan alle redelijke eischen beantwoordt. De kinderen van beide scholen werden feestelijk onthaald en brachten eeu vroolijken middag door. De tweede school te Nieuwerkerk a/d IJsel aan den 's Graven- weg zal weldra gereed zijn. In beide gemeeu- ten wordt alzoo-de zaak van het onderwijs krach tig bevorderdwaarvoor alle eer toekomt aan den heer De Voogt, burgemeester dier plaatsen, en niet minder aau de gemeenteradenbij wien hij zooveel steun viudt voor zijn plannen. Voor de betrekking van hulp onderwijzer aan de openbare lagere school te Lopik worden sollicitanten opgeroepen, tegen eene jaarwedde van f 500. GEMENGDE BEBICHTEN. Uit Sliedrecht wordt van 2 Sept. gemeld: Heden op den middag brak hier ten huize van de wed. De Joug brand uit. Reeds sedert een paar dagen waren de bewoners bezig door petroleum eu zwaveldamp de woning te zui veren van zekere insecteu; vermoedelijk is meu daarbij niet met de uoodige voorzichtigheid te werk gegaanalthans lagen iu korten tijd vier woningen in de asch. Het stuk «de reis om de wereld in 80 dagen", 't welk gedurende de kermis te Rotterdam herhaaldelijk en met veel succes werd opgevoerd, zal nu ooit door de hh. Albregt en van OUefeu in den stads schouwburg te Am sterdam worden vertoond. Er komt een olifant voor in het stuk; te Rotterdam behielp men zich met een bordpapieren, doch iu Amsterdam zal eeu echte olifant uit «Artis" optreden. Er is een voertuig vervaardigd, om den grooten viervoeter te transporteeren, Te Berkenwoude is Maandag U. een jongetje van bijna 5 jaren in het water geraakt, door de moeder gevonden en levenloos opgehaald. Bij Deventer is bij het uitvoeren van eeue manoeuvre in het vuur door cavalane én infanterie een tamboer, die zich vlak bij den majoor-commandant bevond, door een geweer kogel getroffen en gedood. Men vermoedt, dat aan moedwil moet gedacht worden, en dat het niet de bedoeling kun geweest ziju deu tamboer, maar wel den majoor te treffen. Eeu streng onderzoek heeft plaats gehad, terwijl ook eenige manschappen voor het lijk, hetwelk in een kist geplaatst was, een eed muesten afleggen. Noch het een, noch het ander, heeft tot eenig resul taat geleid. Bij een horlogemaker te Arnhem - is een brutale diefstal gepleegd. Terwijl een jeugdig leerling zich alleen in den winkel be vond, trad een persoon brnuen. Hij kocht een horlogesleuteltje en gaf een rijksdaalder in be taling. De leerling had geen geld genoeg om het stuk te wisselen, en ging met dat doel in eeu kruidenierswinkel in Ue nabijheid. Toen de kuaap terug kwam was de persoon verdwenen en had hij tien horloges medegenomen. Als eene bijzonderheid kan ge meld worden, dat iu den tuin der pastorie te Hoornaar eenige frambozen-struiken voor de tweede maal rijpe vruchten dragen. Het baden in de rivier buiten de Zweminrichting heelt te Gorinchem weder treu rige gevolgen na zich gesleept. Eenige jongens van 1013 jaar waagden het bij de Griend in de rivier te badeneen der jongens een eenig kind van eeu oppassend werkmanverdween in de diepte en verdronk. Dinsdag 11. bracht eengeweldige windhoos groote verwoesting en schrik in de buurtschap Achterbroei te weeg. Hij rukte verscheiden vim hennip van de klampen, om ze heinde en verre weg te sleurenvoerde een tal van takkebosse» van een hoop mede, wierp al de beschuttingen om een boereuwoniug tegen deu grond en nam eindelijk oen stuk rieten dak weg, tot grooten schrik van de daarop bezig zijnde rietdekkers. In het dagblad de «1 ïnparcial" leest men de volgende voorstelling van hetgeen voorgevallen is met liet schoenerschip «Pleiaden" uit Wiudervank. LI. Zaterdag kwam de Pleiaden de haven van Gibraltar binnen eu constateerde kapitein de Jonge, dat bij door bpaansche zee roovers geplunderd was. Toen het schip slechts tien mijlen van land verwijderd was, werd het aangeklampt door een barkje met zeven zeelie den bemand, die aau de equipage \an het schoe nerschip vruchten en groenten trachtten te ver- koopen. De kapitein weigerde, doch nauwelijks was deze weigering uitgesproken, of zes Span jaarden sprongen met revolvers en sabels ge- wapeud aau boord van den schooner en dreigden elk, die verzet pleegde, te vermoorden. Het scheepsvolk, zonder middel van verdedi ging, vluchtte in de masten, met uitzondering van den kapitein, die op dek bleef en het stuurrad ter hand nam. Een der zeeroovers sprong op hem aan, zette hem de tromp van z^jn revolver op de borst en sommeerde hem een deel der lading af te staan, auders zou hij neergeschoten wordeu. De kapitein bood een half vat meel, dat een deel van zijn eigen pro visie uitmaakte, aan, en gaf den matrozen, die nog in het want zaten, bevel op het dek te komen. De stuurman opende de bottelarij om wat de kapitein had aangeboden te geven, maar de zeeroovers braken het voorluik open vermeester den acht vaten meel en noodzaakten de- matrozen van den schoener die aau boord van de sloep te brengenonder bedreigiug hen anders te zullen doodschieten. De kapitein beeft de juistheid dezer feiten beeedigd. BURGERLIJKE STAND. Ing«Chrevefl van 27 Augustus tot 3 September 1875. GkbobbN: Pieter Anthonie, ouders L. Weudels eu F. A. Wolters. Uendrika lzabella Geertruida, ou ders T. Jonker eu J. Jolink. Johanna Maria Geer truida, ouders J. C. Zwagemakers eu P. Pelletier, beide te Utrecht woonachtig. Joseph Joachim, ouders W. J. Stekelenburg en A. J. J. Van Groen. Hendrik Willem, ouders J. F.Versteeven en W. J. Bosch. OvEBLKDis: tatella Van Dantzig, oud 10 weken. Het stuk van den heer Van Santen was te groot voor dit nommeren wordt iu de vol gende week geplaatst. GEVONDEN eeu knipje met eenig geld. Inlichtingen te bekomen bij den Burgemeester. Ondertrouwd G. H. VAN REEN EN, vau Lopik en B; DE LIGT, van Utrecht. UTRECHT, 2 September 1875. (7705) Voorspoedig bevallen van een Zoon W. J. VERSTEEVEN-Bosch. 8CHOONHOVEN, 1 September 1875. (7674) Voorspoedig bevallen van een Zoon A. J. J. STEKELENBURG-van Groen. SCHOONHOVEN, 1 Sept. 1875. (7685) Na een kortstondig lijden werd ons heden ons jongste dochtertje ESTELLA, in den ouder dom van 10 weken, door den dood ontnomen. JACQUES VAN DANTZIG. B. VAN DANTZIG van Aalst. SCHOONHOVEN, 29 Augustus 1875. (7698) Heden overleed, na eenige dagen ong heid, in den ouderdom van bijna 42 jaar, WIL- HELMINA CORNELIA BLOM, geliefde eebt- genoote van A. J. VOS. GOUDA, 2 September 1875. (7697) Eenige kennisgeving. De Heer eii Mevrouw CAMBlER VAN NOOTEN te Lopik betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling, ter gelegenheid van het huwelijk hunner dochter ondervonden. (7704) TE AMEIDE. De Ondergeteekende geeft bij deze aan de geachte ingezetenen van Ameide en Tien hoven kennis, dat zij in de maand Septem ber weder eene lading zal ontvangen. Zich iu de guust van het geëerde publiek aanbevelendebelooft zij de Kolen tegen zoo laag mogelijke prijzen te zullen leveren, (7666)* vroeger Hoek van den Dam, thans op den TRm bij de Waag, bericht dat hij met de Kermis geen uitstalling voor zijn huis heeft maar in hnis ruim en net gesorteerd is. Blijft zich minzaam aanbevelen. (7701) Voor eene sinds jaren gevestigde Vereemging te Rotterdam, wordeu voor SCHOONHOVEN en omstreken solide en active personen als BO DEN gevraagd, teger. hooge provisie en premie. Franco Brieven, onder letter L, ter Kantoor- en Boekdrukkerij van CORN». IMMIG.Oost- molenstruat No. 28, te Rotterdam. (7691) H. BERKHOF, TIMMERMAN' te Oudewater, vraagi zjo spoedig mogelijk (7702) gevraagd, tegen boog loon, kosten inwoning, bij HERM9. VAN DER VLIS* Goe/anverioellesluis bij Oudewater. Brieven franco, doch liefst in persoon. Mevrouw LINN vraagt ten spoedigste, een (7703) en een LOOP MEISJE. ZAAIMACHINES, WANMOLENS, PLOE- GEN, EGGEN, STROOSNIJDEBS enz. (7684) H Kraak-A mandelen Chocolaad, Bruidsuikers, GEMBER i» potjes enz. (7706) m staande op deu KORTEN DAM d<- Vischbrng alhier. De Ondergeteekende bericht aan het geachte publiek, dat hij hier gearriveerd is met een ge heel nieuw Café-Chantant gezelschap, bestaande uit HOLL., PEANSCHE en DUIT- SClIE ARTISTEN, waaronder bijzonder zullen uitmunten de Heer A. BLAZER, Bariton zanger, en eeu Duitsche en Hollandsche Ko- miekzanger in Costuum. lederen morgen, van 1 tot 4 ure, MATINÉE MUSIC ALE en lederen avond, ten 8 ure, SOI RÉ E MU SICALE. lederen avond verandering van Programma. Daar de Ondergeteekende kosten noch mdeite ontzien heeft om zijne bezoekers genotvolle avonden te verschaffen, zoo hoopt hij bij zijn eerste bezoek te dezer plaatse met een druk bezoek vereerd te worden. (7686) Bij gelegenheid van de KERMIS zullen in het Koffiehuis //de drie Sterren" van te Sohoonhoven, van af Woensdag tot en met Zaterdag gegeven worden door een flink georganiseerd MUZIEKGEZELSCHAP van 8 PERSONEN, onder Directie van den Heer JACOB fEIJ. Bij afwisseling ZANG» (7681) Des avonds 1 uur BAL. s BIEREN i '1 en Minerale Wateren, h y Ondergeteekende berigt zijne geëerde Be 2 begunstigers, weder ruimschoots met de O KERMIS voorzien te zijn van bovenge- pj noemde LIKEUREN enz. Ontvangen FIJNE MADERA 1.00 de flesch, 50 Cent de halve flesch. o y Tevens voorhanden een groote sorteering tS in alle soorten en prijzen te verkrijgen, bij (7682) w hoogendijk. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het leveren vau BIEREN "O GEDISTILLEERD, te- veiis SIGAREN in alle prijzen. JE9. ROEM, (7700) voorheen Wed. BIKKER. Bestellingen worden dadelijk aan huis bezorgd. Gedurende de kermis is bij mij voorhanden eeu fraaie collectie GALANTERIEN en nieuw KINDERSPEELGOED, lot de minst mogelijke prijzen. Wederom verkrijgbaar if 10 cents per enveloppe, bijzonder geschikt voor het kermisfeest. UEd. Die. Dienaar, O. HOOGENDIJK (7695) Oude Haven. De Ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van Schoonhoven en Omstreken te berigtendat hij voor het eerst hier is gear riveerd met ziju welingerigte KRAAM, stand plaats achter de Kerk, over de Wed. den HOED; hopende door een prompte, zindelijke en ci viele bediening zich de gunst van het geachte publiek waardig te makenwelke hem zoo ruim schoots overal ten deel valt, door prima kwa liteit van Broedertjes. De twee dozijn i 15 Cents. Het Buffet is ruim voorzien van diverse WIJ NEN, LIKEUREN en BIEftEN. (7689) UEd. Dw. Diebaar, Het heeft Mej. de Wed. Van Wingerde te schoonhoven weder mogen gelukken het met roem bekende Gezelschap van den Heer S. BOESNACH voor de KERMIS te engageeren. Dit Gezelschap, thans bestaande uit 10 werkende Personen, zal weder alles in 't werk stellen om 't geëerd publiek eenige genoeglijke avonden te verschaffen. Eiken avond, van 7 uur tot 11 uur, VOOR DRACHT, MUZIEK, ARIA'S, DUETTEN, TRIO'S en COMIEKE VOORDRACHTEN, daarna eene fraaije OPERETTE of PANTO MIME en daarna Q L Eiken avond verandering van voorstelling. Öe <lrte Dames A. O., D. ca N. BOE6NACU zullen de schoonste Trio's en Duetten, in fijne Costdmes voordragen. NB. De Directeur van dit Gezelschap durft dit jaar te concurreeren tegen 't BESTE CAFE CHANTANT-GEZELSCHAP wat hier te Schoonhoven gedurende de Kermis werkzaam zal wezen. (7699) De Directeur S. BOESNACH, 't Café «TIVOLI", Westerstraat, Rotterdam. staande tegenover den Heer P. TURK, op de Steunen Buug alhier. De Ondergeteekende, van ouds bekeud, is weder dit jaar gearriveerd met zijne net ingerichte Pof fertjeskraam. Hij verzoekt beleefdelijk de gunst en aanbeveling, belovende eene prompte en zin delijke bedieuing met Zilver. N.B. De poffertjes wordeu in boter gebakken. (7687) A. VERMEER. Gelieve op Standplaats en Naam te letten. De Ondergeteekende maakt zijne geëerde be gunstigers bekend, dat hij weder is gearriveerd met zijn welingerigte Dankbaar voor de gunst, die hij gedurende 30 jaren alhier genoten heeft, belooft hij weder, even als altijd, een zeer propere bediening. De poffertjes zijn met echte boter gebakken. We gens concurrentie dit jaar de 2 dozijn vrij aan huis 121/, cent. Hopende met een talrijk bezoek vereerd te worden, blijf ik UEd. Dw. Dienaar Standplaats: Steenen Brug tegenover den Heer HELLEGERS. tf690) CIV. ING., (7673) vervaardigen verbeterde Steen- en Tegelvorm-Machines voor Paard- en Stoomkracht. De Notaris Z. H. DE KLEIJN te Molenaarsgraaf zal, bij inzet op Donderdag 23 - en by toeslag op Donderdag 30 September 1875, telkens to namiddags 2 uur, ten Herberge van POP TRAPMAN te Goudriaan, in het openbaar verknopen EENE PARTIJ op den polder Oud-Goudriaanonder de gemeente te zamen groot 9 Bunders, 38 Roeden, 21 Ellente aanvaarden met Kersmis aanstaande. (7677) De Notarissen W. H. J. CAM BlER VAN NOOTEN te Lo- pik en H. P. VOORDUIN .te Schoonhoven zijn voornemens, op Donderdag 30 September 1875, des morgens 9 ure en volgende dagen, voor het Huis aan den Korten Dam, A, 12, te SCHOONHOVEN te verkoopenDen van wijlen den Heer J. DEKKER WILSCHUT, hoofdzakelijk hestaande in: KABINETTEN, MA- HONIJHOUTEN CHIFFONIERE, HOEK- en andere KASTEN, PENDULES, SPIEGELS, TAFELS, LEDIKANTEN, BEDDEN, eenig PORCELEIN en den van POTTEN, PANNEN, GLAS- en AAR DEWERK en wat verder te voorschijn zal wor den gebragt. (7670) Daags vóór de verkooping te bezigtigen. De Notaris Z. H. DE KLEIJN te Molenaarsgraaf zal, op Dingsdag 7 Septem ber 1875, des morgens 10 uur, ten huize van den Heer J. ZAAN EN te BHANDWIJK in het openbaar, tegen dadelijke betalingver koopen: EENE PARTIJ bestaande in: KASTEN, TAFELS, STOELEN, KOPER-, TIN-, BLIKJ, IJZER-, GLAS- en AARDEWERK,KLOKKEN,GEREEDSCHAP eu eenige goede BOEKEN. (f678) De Ondergeteekende bericht zijne geëerde Stadgenooten, dat hij aanstaanden Maandagden 6en September, zijn nieuwe zal openenhopende door het leveren vau puike waar en civiele bediening een ieders gunst eu recommandatie waardig te maken. Sohoonhoven, Lopikerstraat, Wijk A, 884. (7633) hebben voor hunne beroemde, op groote schaal ingerichte Fabriek, voor Sohoonhoven OU omstreken, als Agent aangesteld de Dames GEZ, VAN ABS HO VEN, Lopikerstraat, alwaar Monsterboek ter bezichtiging ligt en verdere inlichtingen te bekomen zijn. De Goe deren worden geregeld eiken Vrijdag naar bovengenoemde Fabriek opgezonden, en met 14 dagen franco terugbezorgd. (7665) Eerste kwaliteit. Groot formaat. Per riem (20 boek) f 1,50. Per boek 8 cents. Te verkrijgen bij S. W. N. VAN NOO TEN te Schoonhoven. Van den wegens zijn groote voor treffelijkheid algemeen bekende eu als het aangenaamste en heilzaamste huis middel bijna onontbeerlijk geworden Rijnland- schen DRUIVEN-BORSTHONING uit de fabriek van VV. H. ZICKENHEIMER, te Maim, hebben juist een nieuwe bezending ontvangen en bevelen die ten zeerste aan. Schoonhoven by Wed. WOLFF Zn; Alblatserdam bij C. van der ZandenGouda bij F. H. A. Wolff; Gorinchem bij B. J. R. Bosch ZoonHaastrecht bij JD. den Har- tog; Dordrecht bij J. van Goudoever de Jongh; Oudewater bij F. Jonker Idenburg; Rotterdam bij C. J. W. Snabilié, groote Markt, en Le- deboer Jr., Hoogstr.; Ridderkerk bij A. G. de Kroes; Sliedrecht bij Wouter Visser. (7671)

Schoonhovensche Courant | 1875 | | pagina 2