id Rieuve SLUISDEUREN, ROERENDE GOEDEREN, VERKOOPIM. SCHOONHOVEN, Koestraat. vaste MIN. PAARDEN! A MT VRIJE BEESTENMARKT PAABDEMABiKT PER TELEGRAAF. ADVERTENTIËN. AANRESTEDIHG. Openbare Verkooping, MEUBILAIRE AFBRAAK. SUJP- EN VLOTDEELEN, |p^"* VOORTZETTING D. HUIS SEN. FIJNSTE LOFODINSCHE LEVERTRAAN Kennisgeving. J. G. Brouwer Nijhotf, RIJS- EN TEENGEWASSEN. AMEIDE V R IJ E te SCHOONHOVEN, Beschrijving van alle Landen, Staten en Rijken dór aarde. Dr. J. J. KREENEN, worde wegens het voorgevallene met de Midas, maar niet aait den eisch dezerzijds tot openstel ling van de havens van Venezuela voor Neder landsche schepen. De Secretaris van het Vene- zuelaansche gezantschap heeft langs officiëelen weg aan onsen minister van buiteulandsche zaken eene depêche van zijn gouvernement overhan digd. De tnhoud daarvan moet zeer gewichtig zijn en van beslissenden invloed op de vriend schapsbetrekkingen tusschen de beide rijken. De gezant bij ons Hof met zijn Secretaris zullen, naar men bericht, heden uit de residentie ver trekken. Luxemburg vierde deze week fccst wegens het 25-jarig stadhoudersschap van Z. K. H.Prins Hendel der,Nederla»den. Schitte rend was het feestvooral door het ongekun steld liefdebetoon eener gausche bevolking. Luxemburg's hoofdstad was daarvan uit den aard der zaak het middelpunt. Vlaggen en wimpels verkondigden hetde Luxemburgers spraken het in hun Fransch hun Duitsch of hun patois luide uit, dat de dag van 's Prinsen zilveren jubiló voor het gausche Groothertogdom een dag van vreugde was. Dinsdag werd Prins Hendrik aan de grens der gemeente opgewacht door een schaar in 't wit getooide, met driekleur en oranje smaakvol versierde meisjesdie hem den eerewijn aan boden en hem met bloemen bestrooiden. Daarna sprak de dochter van den burgemeester een woord van hulde namens de jeugd. De Prins bedankte en reed verder de feestelijk versierde stad door naar zijn paleis. Een optocht, samengesteld uit al wat Luxem burg en omstreken aan vereenigingen, scliut- terskorpsen en muziekgenootschappen oplevert, trok toen voor de oogen van den Prins voorbij. 'tWas een aardige stoet, vol afwisseling. Nadat een Te Dcurn in de hoofdkerk was voorafgegaan, had in het Paleis eene receptie plaats, die druk bezocht was. Vele deputatiën, particulieren, vertegenwoordigers uit het bin nenland en den vreemde kwamen daar den ju bilaris huuue opwachting maken. Des middags van dien dag werd den jubi laris door de Luxemburgsche Kamer een luis terrijk feestmaal aangeboden. Op de tafel prijkte het sierlijk geschenk in zilver van het Groothertogdom. Het bestaat in het beeld van Luxemburg, een eikenkrans zwaaiende en als uit de vroegere, thans gedeeltelijk geslechle wal len verrijzendeomgeven van de wapens der verschillende gemeenten. *De Pruis opende de rij der toasten met een dronk op den Koning- Groothertog. De nu volgende toasten der aan- zittenden waren aan het geluk van den Prins, aan het Rijk, aan den Koning gewijd. De Minister van Staat, de heer Von Block- hausen gaf des avonds een schitterende soirée; de stad was feestelijk verlicht, en voor het stad hui» werd een concert gegeven, dat dooreen groote menigte in de vroolijkste stemming werd bij gewoond. De Prins Hendrik-stichting te Egmond is Donderdag, in tegenwoordigheid van de plaatselijke autoriteiten, plechtig geopend. De lust tot landverhuizing naar de Vereemgde Staten van Noord-Amertka schijnt in de Krimpenerwaard nog niet bekoeld te zijn, ondanks de ongunstige berichten van daar. Bin nen weinige dagen toch zullen eemge personen uit Schoonhoven, Berg-Ambacht en Stolwijk, onder geleide van een terugkeerend godsdienst leeraar, derwaarts vertrekken. Tot secretaris van liet departe ment Gouda" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is benoemd dt heer H. W. G. Koning. De tentoonstelling in het Park te Amsterdam is gedurende de week van 25 Sept.2 October bezocht door 11,165 personen. Do sluitiug der tentoonstelling is bepaald op 16 October e. k., waarna de trekking der prijzen in de aan de expositie verbonden verloting on middellijk zal aanvangen. Naar aanleiding van hetgeen de hoogleeraar llarting in het vAlburn der natuur" over de wijze van begraven schreef, heeft de heer L. A. Van der Meuleu, te Amersfoort, een plan i ontworpen tot het inrichten van een algemeene begraafplaats. Dit plan, hetwelk de goedkeuring van den hoogleeraar mocht wegdragen, bestaat in het aanleggen van een begraafplaats m het Gooi, ter grootte van 100 hectaren. Zij zou tevens, na sluiting van de in Amsterdam be staande, weldra overbevolkte of te dicht bij de kom der gemeente gelegen begraafplaatsen, tot gemeentebegraafplaats voor de hoofdstad kunnen bestemd worden. In dien zin is dan ook een adres aan het dagelijkseh bestuur gericht, ua voorafgaande onderhandeling met Burg. en Weth. en eemge leden van den gemeenteraad. Door middel vaii afzonderlijke begrafenistreinen zou de begraafplaats m de heide ui een half uur tijds te bereiken zijp. De tarieven zouden, met inbegrip van alle onkosten, overeenkomen met of nog iels lager zijn dan de thans bestaande. Aan de Hoogesohool te Utrecht is bevorderd tot doctor in de beide rechten, de heer R. Van Rees, geb. te Utrecht, op een academisch proefschrift getiteld: #Het perso nenvervoer op de spoorwegen, in verband met de wet van ff April 1875 (Stb, no. 67). De arr.-rechtbank te Utrecht heeft bij vonnis van Donderdag 11. Mr. L. E. Bosch, als verantwoordelijk redacteur \an 't Utrechtsch Prov. en Sted. Dagblad (ten tijde van 't gebeurde en 't geplaatste was hij uitstedig), wegens de mededeeling in dat blad van 't geen op 10 Aug. op de Vischinarkt te Utrecht bij bakker De Laat plaats vond, in strijd met 't gevoelen van 't openbaar ministerie en met de argumenten, door Mr. V. Eedeu op de terecht zitting uiteengezet, schuldig verklaard aan laster en hem, met aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeld tot eene boete van f 25. De heer Bosch zal daarvan bij 't Prov. gerechtshof in hooger beroep komen. De Raad der Gemeente Alfen heeft besloten, voor f 20.000 deel te nemen in de geldleening voor den ontworpen spoorweg LeidenVV oerden. Tot lid van den raad der ge meente Ottoland is, in plaats van «wijlen den heer A. Brandmet algemeene stemmen geko zen de heer J. Bos. Voor de betrekking van directeur der gemeente-reiniging te Krahngen bebbeu zich ruim tachtig sollicitanten aangemeld. Naar wij vernemen, zou reeds se dert eenige dagen aan de Rijksmunt gewerkt worden aan een nieuwen stempel voor onze gouden munt. Het Hoog militair gerechtahbf beeft bet vonnis van den krijgsraad te Haar lem in zake van den sergeant K., die <^en wa penbroeder doodschoot, bevestigd wat de qua- iificatie betreft, doch de straf van 20 jaren tuchthuisstraf tot 15 jaren verminderd. Op de voordracht voor kanton rechter te Heusden zijn geplaatst de hh. Mr. P. J. A. Walter, kantonrechter te Hulst; Mr. Th. G. A. Slingeland, kantonrechter te Heiu- keuszand, en Mr. M. P. De Monchyplaatsverv. kautonr., te Amsterdam. Bij den lieer H. De Jager, lid der commissie voor het zeemans asyl te Brielle, is weder een gift ingekomen van een onbekende uit Amsterdam, groot fi&0, met het bijschrift //Als ecu oprechte buide aan den Hollandschen matroos.-' Naar wij vernemen, hebben de grondboringen in de Zuiderzee zeer gunstige re sultaten opgeleverd en beeft men bevonden, dat, behalve de kusten eu enkele zandplaten, mins tens 50 duim kleigrond woilt aangetroffen. De plans en leekeningen van het Regoeringspl ui tot droogmaking van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee worden onder leiding van den inge nieur Leemans te Kampen gereed gemaakt en zullen binnen een paar maanden aan de Regee ring worden aangeboden. De concessie-aanvraag eener Bpoorwegliju van Gonnchem naar Kuilenburg, door A. J. Van de Water c. s., is volgens me dedeeling aan de Tweede Kamer der St&ten- Gcneraal aangehoudenin vtuband met hot.aan hangige voorstel voor aanleg van spoorwegen. De heeren Redeket Co. te Am sterdam zijn op de tuinbouw-teutooiistelliug te Keulen bekroond met een zilveren medaille voor verwarmings-toestelh n cn de heer W.C. Boer te Boskoop met een bronzen medaille voor hoogstammige ilex aquifol. De eerste bijeeukomst tot het houden van volksvoordrachten in dezen winter zal te Noordeloos plaats hebben op 15 Oct. o.k. De begrooting der gemeente Lopik voor den dienst van 1876 is vastgesteld iu inkomsten en uitgaven ter som van f 8585,90. Ouder de inkomsten is begrepen de hefliug van een hooldelijken omslag tot een bedrag van f 800. Ouder de mtgaven is voor kosten van openbaar lager ouderwijs uitgetrokken f 2622. Op 1 October is de nieuwbe noemde burgemeester der gemeente Lhischoten de heer Knookop feestelijke wijze ingehaald. De molenaar G. J. 8. te Olst en zijne beide zonen, die wegens het fabriceeren eu verkoopeu van lijnkoeken met krijtwijt ver mengd, tot 45 dagen celstraf en eene geldboete van f 26 werden veroordeeld, zijn van dit von nis in hooger beroep gekomen. Bij een ingezetene van Utrecht, bij wien besmettelijke ziekte heersebt, is onder de kennisgeving daarvan door het gemeente bestuur, een bericht van den belanghebbende geplaatst, dat de ziekte slechts van geringe beteekeuis is. De Redactie van het Utrechtsch Dagblad gelooft met, dat daarin iets ongeoor loofds is, mits maar het bjljet, dat van wege het gemeentebestuur is aaugeplakt, onbedekt blij ve. De vStoompost" herinnert, dat de maatregelen in den vorigen winter, op ver- laugen van deu Koning genomenopdat bij voorkomend gevaar door ijsverstopping, onver wijld hulp gereed zou zijnniet behoefden te worden toegepast, daar de opruiming van het ijs door den geleidelijk voortgaanden dooi en tien lagen stand der riviereu zonder moeite en gevaar van zelf geschiedde. Door de militaire autoriteiten waren toen be velen gegevenom op de eerste waarschuwiug de noodige torpedo's en manschappen tot het ontsteken van mijnen naar de aangewezen plaat sen te doen vertrekken. Verder waren toen twee tel-graaf brigadeu met bijbehoorende wagens eu toestellen in gereedheid eu vier brigaden geor ganiseerd voor het doen van ijsopruimmgen met behulp van dynamiet. Naar het blad verneemt, worden thans door de regeering middelen beraamdom in den aan staanden winter, zoo noodig, eene stoomboot beechikbaar te hebben, welke als ijsbreker zeer goede diensten schijnt te kunnen bewijzen, vooral wanneer hare werking in verband wordt gebracht met het losmaken van het ijs door middel van dynamiet, waartoe een magazijn in het fort op den Ruigenhoekschen dijk bij Utrecht zal wor den gebouwd. Bij reeds in deu winter 1860—1861 met eene stoomboot genomen proeven, tot opruiming der ijsbezetting op de Nieuwe Maas, de Lek, de Noord, Merwede en Waal, werd de ervaring opgedaan, dat liet ijsopruimen met stoombooteu goede uitkomsten kan opleveren, mits niet vóór den stroom uit, maar altijd tegen den stroom in. Vóór den stroom uit toch, breekt meu zeer ver in het ijs, maar het gevolg er van is, dat met het aanzetten van de boot de losscheurende ijsschollen achter de boot toedrijven, en deze zoodanig insluiten, dat het al ras onmogelijk zou worden, er met de boot uit te geraken, of haar heen en weer te wenden. Overigens heeft de bedoelde proeftocht boven verwachting bewezen, dat met doelmatig inge richte stoombooteu aan de ijsbezettingen in korten tijd zooveel afbreuk kan worden toege bracht, als noodig is om hare beklemming te verbreken en de stoomkracht ter hulp te komen. Men make zich intusscbeu de bij den proef tocht verkregen ondervinding teu nutte, door de raderen der boot en de cirkelijzers van zwaar der afmetingen dan gewoonlijk en de schoepen van plaatijzer te nemen, de raderen aan de buitenzijde tegen het ijs te beschermenen deze binnenboords aan te brengenzoodoende schijnt men, zoo het geval van ijs verstopping zich in den volgenden winter voordoet, op eene gunstige werking van den nieuw in te voeren maatregel te mogen rekenen. Door de commissie van het Ka naal van Steenenhoek is Woensdag 11. in den Doelen te Gonnchem publiek aanbesteed bet maken van het beslagwerk langs de kanaaldij ken, aan den heer G. De Hoog te Gorinchem voor 54 centen per strekkenden Meter. Het net laugs de boorden van het kanaal is publiek voor f 129 verkocht aan den heer H. Dubbel dam te Schel lumen. Voor de 4 pCt. 1 e e n i u gu i tg e- schreven door de gemeente Gorinchem tot een kapitaal van f 120.000, is slechts voor eene som van f 47.000 ingeschreven. Door den raad is besloten eene nieuwe leening aan te gaan tegen 5 pCt. rente en tot een gelijk bedrag. In diezelfde raadszitting werd eene verordening vastgesteld, waarbij is bepaald, dat trekhonden te allen tijde van een capuchon muilkorf moe ten worden voorzien. Z. M. heeft pensioen verleend ten laste van deu Staat, aan J. Zaaueu, guwe- aon hoofdondcrwijzer tc Brandwijk, ten bedrage van f 853 's jaars. Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. Openbare verkoopiug te Gouda op 4 Oct. 1875 ten overstaan van den notaris Mr. Kist. Perc. No. 2. Koffiehuis met Bovenwoning en Tuin, in deu Langen Groeneudaal, I No. 12 te Gouda. Verkocht aan U. Van der Wolf te Gouda voor f 5100. Perc. No. 3. Steenkolenpakhuis in hetZwaans- gat, O No. 128 te Gouda. Verkocht aan A. J. Vau Vliet te Gouda voor f 1200. Perc. No. 4 en b. Twee Woonhuizen in de Vierde Kade, R No. 221 eu 222 te Gouda. Ver kocht aan G. Van Rhijn te Gouda voor f 720. Perc. No. 1. Huis met Tuin, aan de Cra- bethstraat, Q No. 128d te Gouda. Opgehouden. De bouwmanswoning te Streef kerk, met de daarbij behoorende 7'/4 bunder land, is 11. Woensdag ten overstaan van den te Streefkerk gevestigdeu notaris N. J. Vonck bij afslag in twee combinatiën gemijnd voor f18915. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 9 October. Z. M. heeft aan A. W. J. Vliek, sergeant-majoor bij de Instructie-compagnie te Schoonhoven, als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid, wegens de redding, op 4 Juli 1875 van een drenkeling uit het water aldaar, toegekend de bronzen medaillealsmede een lof felijk getuigschrift. Naar wij vernemen, is door me juffrouw de Gidts, Werkzaam aan de school van meer uitgebreid lager onderwijs (hoofdonderwij zer de bèer G. H. Westbroek) eervol ontslag aan den gemeenteraad aangevraagd, als zullende zij belast worden met het lager onderwijs aan de Industrie-school voor vrouwelijke jeugd te Amsterdam. De vijf aftredende leden van het kiescollege der Herv. Gemeente zijn allen herkozen. Donderdag-avond vond de al hier woonachtige Jacobus Lodewijk Mulder, in de Koestraat, nabij het Heeren-logemont, een portemounaie, waarin zich een muntbiljet van tien gulden, ruim vier gulden aan zilvergeld eu een militair verlolpasje bevond. Mulder infor meerde wien deze pui temonnaie toebehoorde en bracht haar met deu inhood aan den eigenaar, een korporaal der artillerie, terugvanwien hij eene belooning ontving. Dit bewijs van eerlijk heid van een man als onzen bekenden u Loot", vermelden we met genoegen. Het plau bestaat, buiten de ge wezen Lopikerpoort een logement, koffiehuis en uitspanning te doen bouwen, waarvoor de grond reeds aan het gemeentebestuur moet zijn aangevraagd. LANDB0U W-BERICHTEN. Op de Woensdag te Stolwijk gehouden eerste najaars-beestenmarkt waren aan gevoerd 50 koeien en 149 kalveren; de handel was traag, het meerendee) moest voor lagere prijzen worden verkocht. Onder de talnjke kooplieden welke de markt bezochten werden ook een paar buitenlanders opgemerkt. De werkzaamheden aan de beet- wortel-suiker-fabriek van de heeren Jager en Ravenswaaijin de Parken onder Gorinchem zijn den 4deu dezer met ongeveer 200 man begonnen. De aflevering der suikerbieteu ge schiedt thans, afgehaald aan het land, ik f 10, en bij levering aan de fabriek it f 10,50 de 1000 KG. De handel in hennepzaad is stil. Wel is te Hoornaar en omstreken deze week door de heeren Van Kestereu te Groot-Ammers en Blankere en Waldheer te Gorinchem f 7 de HL. geboden, en zijn ook aldaar eenige partijtjes tegen dien prijs opgekocht, maar de meeste pro ducenten wachten nog op hooger markt. Door deu heer A. De Kreij te Gorinchem is het hennepzaad te Schelluineu opgekocht tegen f7 de Hectoliter. Verleden week is het lot of een jarig rijsgewas van enkele grienden in de Dord- sche Avelingen verpacht tegen f 340 de Hectare. Het Langstraatsch hnndelshooi is iu deze dagen zonder trek, zoodat de meeste houders oprijden en betere tijden afwachten. Deze toestand geeft eene plotselinge verandering in de anders zoo drukke hooihandelstreek en gevolgelijk stilstand aan de hooipers. De Maandag te Gorinchem ge houden veemarkt kenmerkte zich door levendi-. gen handel en keurig vee. Er waren vele bui teulandsche kooplieden, die booge prijzen be steedden. Een Belgisch veekooper betaalde o. a. op handslag 606 gulden voor twee zesjarige kalf koeieneen dito rund gold f 345 eu voor een driejarige vaars werd f 280 besteed. Op de Maandag te Deventer ge houden paardenmarkt werden 3 paarden, welke vermoedelijk aan kwaden droes lijdende waren in beslag genomen. KERR- EN 8CH00LN1EUW8. Beroepen te Westmaas, D s. C. Diebl JCz. te Chaam. Ds. Chr. L. Laan, te Leerbroek, is beroepen te Lienden. Beroepen te Sprang Ds. D. Niesaen te Wijk bij Heusden. De kerkeraad te Winkel (Noord- Holland) heelt toezegging van beroep gegeven aan Ds. J. W. Van Hoogstraten te Krimpen aan den Use). Bedankt voor Dordrecht door Ds. C. J. G. Vau Hoogstraten te Almelo. Ds. A. J. E ij km an te Hengelo heeft voor het beroep naar Oude water bedankt. Bedankt voor Sneek door Ds. E. A. Lazonder te Oldebroek. Ds. A. H. De Klerck is Zondag II. te Neerlangbroek bevestigd door Ds. J. J. Van der Lip, predikant te Wijkbij Duurstede, met eene rede nftar 2 Cor. 12 9a. Des middags hield de bevestigde zijn intreerede met Joh. 1 15a. Te Berkenwaude werd Zondag morgen de beroepen leeraar J. A. Prins, bij welwilJenden afstand van den consulent Ds. W. J. Boersvan Stolwijkbevestigd door zijn vader Prof. J. J. Prins van Leidennaar aan leiding van 1 Petr. 5 vers 14. Aan de hand- opleggiug werd o. a. deelgenomen door den 94-jarigen oud-predikant Isaac Prins, van Am sterdam grootvader vau deu nieuwen leeraar». Des namiddags deed de nieuwe predikant zijne intreeredenaar aanleiding van Joh. 20 vers 19b. Zoowel voor- als namiddags was het kerkgebou w eivol. De bejaarde, maar nog krachtige Isaac Prins deelde mede, dat hij 78 jaren geleden, iu 1802, eene predikbeurt te Berkenwoude had vervuld. Ds. G. De Braai, pred. bij de christ. geref. gemeente te Apeldoorn, heeft voor het beroep naar Dordrecht bedankt. De heer J. Van der Hoeve, hoofdonderwijzer te Arkel, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor acte van het Fransch. - Bij besluit van den raad der gemeente Lopik van den 7en October 11. is de bezoldiging voor den te benoemen hulponder wijzer uau de openbare school aldaar met f 100 verhoogd en alzoo gebracht op f 600, Onder de toegelaten candidaten voor de hulponderwijzersacte behoort ook de heer J. A. F. Sluijters, kweekeling aan de R. Cath. bijzondere school te Oudewater. GEMENGDE BEBICHTEN. Het is-der j ustitie te Assen ge lukt de daders vau den moord te Havelle te ontdekken. Zij zyu genaamd H. Huiskes eu 11. Rink, boerenknechteu uit die gemeente, die hun misdaad reeds bekend hebben en te Assen gevankelijk zijn binnengebracht. De verslagene heette J. Willems. Den 80en Sept. werd» zijn lijk begraven en bij die gelegenheid werd de doodsklok geluid fluor'.Huiskes, zijn moor- denaar. Gedurende de maanden Juni, Juli Augustus eu September werden in de bad- en zweminrichting te Gorinchem gebruikt 2883 buiten-, 3839 binnen- en 709 da ne-baden, benevens 7261 baden voor on vermogende», alzoo te zamen 14692 baden. Tusschen A msterdam en Weesp heeft Woensdag 11. in deu laten avond een aller treurigst ongeluk plaatsgehad. Een gezelschap van zeven personen, wonende te Amsterdam, was fles ochtends in een open rijtuig inet twee paai den naar Weesp gereden, om aldaar de paar denmarkt te bezoeken eu de daarop volgende kermis bij te wonen. Dat plan werd uitgevoerd en omstreeks 10 uur 's avonds keerde het ge zelschap, in vrij vopgewonden" toestand, van Weesp naar Amsterdam terug. Toen men nu ongeveer een half uur gereden had, is waar schijnlijk een der paarden geschrikt, en geraakte dientengevolge het rijtuig, met allen die er in zaten, in de Nieuwe Weespervaart. Iu hoeverre er pogingen tot redding zijn of konden worden aangewend is nog onbekendmaar dit is zeker, dat zes personen in het water den dood hebben gevonden, alleen de voerman moet gered zijn. Bij het opvoeren vau #De reis om de wereld" ui het Théfttre des Galeries te Brussel, is de olifant met twee personen er op door den vloer in den kelder van het looneel gezakt. Het kostte ongelooflijk veel moeite van het geheele personeel om liet dier weer op de planken te krijgen. De in 'srijks dienst zijnde brug wachter van de Vischbrug te Gorinchem, waarvan in ons vorig nummer is melding gemaakt, is van zijn uitstapje naar Arnhem in de gemeen schappelijke woning bij vrouw en kinderen te- Te Brussel is verdeden week met veel succes de proef genomen van een locomo tief voor tramwagens. De machine zit in een kast, die den vorm van ecu personenwagen heeft; alleen door den schoorsteen bespeurt men haar aanwezigheid. Zij maakt geen bijzonder geraas en vermijdt bet schokken, terwijl de wagens onmiddellijk tot stilstaan kunnen worden ge bracht. Bij deze proef is gebleken, dat de paar den op den weg met schrikken van deu trein. Door de uitvinding van een Frauschen ingenieur is de stoomketel onontplof baar gemaakt. Eer lang zullen nieuwe proeven plaats hebben. Naar men bericht, beeft de Stoom vaartmaatschappij Zeeland" y»$t voornemen in de nabijheid van het havenstatiöu te Vlissingeu een groot hotel te bouwen. De Engelsche regeering heeft besloten drie iuspecteurs, twee onder-inspecteurs ou een Boheikundige aan te stellen tot het hou den van toezicht op deu invoer van thee. Zij heeft daarmede aan een vaak uitgedrukten wensch gehoor gegeven. Woeusdag-morgen werden twee kinderen van den landbouwer Laarachers, wo nende te Reek bij Grave, (Noord-Brabant) uit gezonden om de koeien te hoeden. Toen de kindereu om elf uur vóór deu middag, op het rwone uur niet te huia kwamen, hebben ver- heiden personen den ganscheu dag en nacht f.; vergeefs naar heu gezocht. De koeien wer- o in een vreemde weide gevonden. Den vol- .den morgen ontdekte men in een bosch te dp het lijkje van 't jongste kind, met alle k iiteekenen van een gewelddadigen dood. Het i iste kind is op dit oogeublik nog niet ge- v iden. De brigade der maréchaussees uit Grave heeft zich onmiddellijk naar de plaats der mis daad begeven, teneinde het andere kind op te [toren en zoo mogelijk den moordenaar te out- Lvkken. De beide kinderen waren meisjes, 6 m 10 jaar oud. Men verdiept zich in gissm- ii omtrent de aanleiding tot die vreeselijke i. daad. •- -y Maandag avqnd had te Am$rs- I ort een voorval plaats, dat ernstige gevolgen i ui kunnen na zich sleepen Een grauaatzoeker uit het Kamp van Zeist hath jeuïge granaten in zijne woning geborgen en wild^egn daarvan stuk maken. Waarschijnlijk onbekend dat de granaat geladen was, werpt hij denrkogel met alle kracht op de straat voor zijne jkonin^fnet dat gevolg dat de granaat met een vreeselijkeu knal ontplofte en al de ruiten vermelde der omliggende woningen. 80 Molens zijn in de Zaanstreek bij den laatste» storm beschadigd. Op 11. Zondag heeft des avonds, o i.streeks 9 uren, in de herberg van A. Van Holten te Bleskensgraaf, een hevige vechtpartij P iats gehad tusschen twee jongelieden, waar- \.tu één belangrijke verwondingen in liet aan dicht bekwam. De Rijksveldwachters A. Blom on G. Den Hartog heöben tegen den schuldige proces-Verbaal opgemaakt. In de volks-gaarkeuken te Utrecht wordt chocolade voor 8 ceut de kop verkochtals poging oin door dezen drank den jenever te verdrijven. fe Schelluineu hebben verschei dene kinderen een zwaren brand in den mond gekregen ten gevolge van het dnnkeu der melk van koeien die de tongblaar hebben. Kapitein Boyton heeft zijn tocht op den Rijn van Bazel naar Keulen met kunnen volbrengen; tegen de schipbrug bij Kiehl aange dreven is hij daar uitgeput aan land gegaan. Hij verklaarde, dat deze tocht moeielijker was dan die welke hij op de Amerikaanscbe stroomen maaktevooral om de vele draaikolken. Dinsdag-ochtend omstreeks half zes ure had op de rivier den IJseivoor de sluis te Gouda een aanvaring plaats door de stoomboot //de stad Rotterdam", tegen een aldaar liggend vaartuig, aan't welk eenige schade werd veroorzaaktwaarvoor door den schipper vergoe ding werd gevraagd. Toen doze door deu kapitein der stoomboot geweigeid werd hield de schipper maar dadelijk parate executie en sloeg den kapi tein meteen peilstok zoodanig op het hoofd dat deze hevig bloedde en ernstig verwond werd. Na inroeping van heelkundige hulp is van het ge beurde proces-verbaal O] Aphorismen door H. De Veer. Eene goede huisvrouw moet schijnenniet schitteren. liet strekt niet zeer tot eer van ons geslacht, dat wij wel een spreekwoord: i/Nood leert bidden" bezitten, maar geen: //Raiding leerl dankei»". Scheld uwen buurman niet voor een' luiaard. Denk, dat hij eiken morgen zien kan, hoe laat uwe luiken opengaan. Als twee wagens elkaar in de wielen rijden, zijn beide gewoonlijk buiten het spoor. i Die zijne vrouw streelt in 't publiekligt onder verdenking haar in het geheim te slaan. Vat nooit helder wit papier met bezoedelde handen aan, dat is: spot nooit met bet heilige. Eigendom van de uitgeve/s S. W. N. van Nootcn te Schoonhoven. 's GRAVENHAGE» 9 Oct. 1875. Naar"wij vernemen zou Venezuela weigerachtig blijven gevolg te geven aan eisch onzerzijdsgedaan tot openstelling der havens voor den handel op Curasao, alvorens over andere onderwerpen te onderhandelen. Nadat de secretaris der legatie heden ochtend nog een tweetal depêches aan het Ministerie van Buiteulandsche Zaken heeft over gebracht, zijn de gezant en de secretaris per Holl. spoor van 11 ure naar Brussel vertrokken. BURGERLIJKE STAffD. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van 1 tot 8 Oot. 1875. GeborenMaria Johanna, ouders W. Vonk en M. Gerris, wonende te Renkum. Antoou, ouders J. J. Mesker en D. Uda. CorneKs, ouders D. C. Den Hoed en J. Stalenburg. Ignatia Wilhelmina Maria, ouders J. Bruning en R. M. Van Os. OvaanEOEN: H. Bletterswijkoud ruim 83 jaren, weduwnaar van A Den Dunne. Bevallen van eene Dochter R. M. BRU- NING van Os. SCHOONHOVEN, 5 October 1875. (7867) Voorspoedig bevallen vau twee Zoons ANNETTE NAHUU8 - Merkns. SCHOONHOVEN, 8 October 1875. (7872) Ou den 22. Mei j.l. is aan boord van Zr. M\ Stoomschip Bali te Wahaai op Ceram's noordkust, op ruim twee en twintigjarigen leef tijd, overleden mijn hartelijk geliefde Zoon, de WelEdelGestrenge Heer AR1E BERTUS db JONGH, Luitenant ter Zee 2e Klasse. Het smartelijke van dit verlies voor mij, zijne Broeders, Zuster en Behuwdbroeder en verdere betrekkingen zal worden gevoeld door hen, die hem hebben gekend en weten hoe hij ons alleen tot vreugde was. Ik gevoel mij verpligt aan hen, die mijnen Zoon in zijne laatste ziekte hebben bijge staan en verpleegd, en dankbaar voor de wijze, waarop door hunne zorg het berigt van zijn overlijdert tot mij is gekomen, terwijl ik allen erkentelijk ben, die mij vau hunne deelneming hebben doen blijken. P. E. VERHEU, Wed. P. C. db JONGH. AMEIDE, den 4. October 1876. (784^) De Heer en Mevrouw VRIJDAG bedaukch voor de deelneming bij het overlijden van hun geliefde Schoondochter. SCHOONHOVEN, 9 October 1875. (7875) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op Zaturdag den 16e» October 1875, des voormiddags ten 11 ure, op het Raadhuis aldaar, publiek besteden: Het maken van een Stel voor de waterkeering in de Ha ven bij het Raadhuis aldaar. Hel bestek ligt dagelijks op de Bodenkamer vooreen ieder ter inzage, terwijl aanwijzing zal worden gedaan éónuur vóór de besteding. Inlichtingen dienaangaande worden gegeven door den Gemeente-Architect. (7851) op Wobnsdao den 13en October 1875, des voormiddags ten 9 ure, vóór het Huis, No. 254, in Bovenberg, onder BERGAMBACHT, en andere als: TAFELS, STOELEN, KASTEN, SPIE GELS en SCHILDERIJEN, GLAS-en AAR DEWERK cn huishoudelijk GEREEDSCHAP, - benevens eene SCHOUW en twee stuiken BRANDHOUT. Ten overstaan van den Notaris MAHL— STEDE aldaar. (7S50) Openbare Verkooping van De Notaris BODDE te Meerkerk zal, op Dingsdau deu 19en October 1875, des mor gens ten 10 ure, in locoaan de Biezenbrug, onder VIANEN, in het openbaar verkoopen:" Om oontant geld. Van den Heer J. L. de JONGH c. a. te Ameide. EENE GROOTE PARTIJ EIKEN- cn DENNEN PALEN, ZWARE GREENEN- en DENNEN BALKEN, PLA TEN, RIBBEN, STIJLEN, DEKSPARREN, PANLATTEN, PANNEN, OUD IJZER en allerhande TIMMER- cn GERIEFIIOUT. (7860) De Deurwaarder C- B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal Maandag den llen October 1875 en volgenden dag, des morgens tel kens ten 9 ure, vóór het 11 uis aan den Korten Dam, bewoond geweest door wijlen den Heer J. DEK KER W ILSC HUT, de Verkooping voortzet ten van den WINKELVOORRAAD van AARDEWERK, GLASWERK, PORSELEIN, BOEKEN, PAPIER, KOPERWERK en TIN. Op Dinsdag worden verkocht de TAFELS, STOELEN, SPIEGELS, BESTE BEDDEN, DEKENS, KABINETTEN, CHIFFONIÈRE, HOEK- en andere KASTEN, LESSENAARS, BUREAU en audere staande MEUBELEN. (7874)- Aan mijne geachte Begunstigers wordt bij deze bericht, dat ik ruimschoots bpn voorzien van alle soorten van KOLENBAKKEN, POKEN, KOLENSCHOPPEN, WA TER— eu ZAKKETEL8 enz. enz. Als mede heb ik ontvangen eene flinke sorteering PETROLEUM—HANG en STAANDE LAMPEN, OORLAMPJES enz. enz. Ook belast ik mij met ropareeren en opzetten van nieuwe BRANDERS. GLAZENzoowel voor Gas als Petro leum, steeds in voorraad. Ook voorhanden AMERIKAANSCHB APPELSCHILLERS. KOESTRAAT, SCHOONHOVEN. (7873; van H- Sardemante Emmerik, onderzocht eu aanbevolen door Dr. M FREY- TAG, Professor te Bonn, Dr. M. FRE- SENIUS, Geheim Hofrath en Professor te W iesbade n. Deze uitsluitend voor medicinaal gebruik bereide Levertraan is, bij hare erkende ge neeskundige waarde, vrij van eiken onann genamen reuk err smaak en wordt vooral door kindereu gemakkelijk ingenomen en verteerd. Verkrijgbaar per flacon it 40 Cents. Een uit deze chemisch bereide IJZERHOUDENDE LEVERTRAAN, door voorname Nederlandsche en Duitsche geneesheeren aanbevolen tegen bleekzucht, klierziekte, longtering, verzwakking, bloed armoede, enz., is verkrijgbaar per flacon 75 Cents te* Schoonhoven bg J. W. VALK; Gouda bij J. C. Zeldenrijk; Gorinchem bij J. Schoon, Apotk; Haastrecht bij A. Scheer; Oudewater bij C. Werdow; Ridderkerk bij A. G. de Kroes; Rotterdam bij C. J. W. Snabilié. (7866) De Ondergeteekende maakt by deze bekend, dat hij tijdelijk is belast met de bewaring van het protocol van den Notaris H. P. VOORDCJI1N te Schoon hoven omgedurende diens ongesteld heid, al zyne zaken waar te nemen, waartoe hij eiken Woensdag van 10 tot 12 ure zich zal bevinden ten diens kantore aan de Haven? te Schoonhoven. (7876) NOTARIS. WORDT GEVRAAGD EENE Brieven franco, met opgave waar informatiën te hekomen, onder letter O, by de boekhande laars S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven. (7877) De Notaris BOKiL| te Gorinchem, zal op Dondjsrdag den 14. Ootobik 1876, des namiddags ten 5 ure pre cies, te Hardinxveld, ten herberge van C. KOENS, in de Drie Snoeken, in het open baar verkoópen: a. De Vierjarige RIJSGE WASSEN van 26 Hektaren, gelegen onder Hardinx- veld en Gorinohem binnen- en bui tendijks, Werkendam en Sohellui- non; i» perceelen. b. De Driejarige RIJSGEWASSEN van ruim 2 Hectaren op Wolpheren, onder Go- rinohem; ill 2 perceelen. c. De TEEN VOOR HET MES van 4 Hectaren, gelegen onder Hardinxveld, Gorinohem en op den Gan tel waard tegenover WoudlTonom; in perceelen. d. Ongeveer 3000 bossen STIKTEEN. Gedrukte lijsten van de perceelen en infor matiën zijn .te bekomen ten kantore van den Notaris BOLL voornoemd. (7858) De BURGEMEESTER van maakt bekend, dat de van OUDS BE ROEMDE dit jaar invalt Donderdag1 14 October, en dat de DRUK BEZOCHTE dit jaar wordt gehouden Dingsdng 19 October. AMEIDE, 30 September 1876. (7857) DE KLEIJN. Op Woensdag den 13. October 1875. BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Schoonhoven ma- JTr^^rVB Ken bekend, dat de VRIJE 1 PAARDENMARKT te Schoon hoven, dit jaar invalt op Wobnsdao den 13. October. SCHOONHOVEN, den 28. September 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, C. J. F. VAN DEN BRAAK, Weth. De Secretaris, (7856) W. ROMANS VAN 8CHAIK. E'. B A OK, AARDRIJKSKUNDIG HANDBOEK volgens de jongste toestanden. Met een Voorbericht van Inspecteur van het Lager Onderwgs. Vijf zware roijaal-octavo doelen, bene vens een Supplement, bevattende te samen ongeveer 4000 bladzijden druks. Prijs f 91,00. Wij hebben van dit hoogst belangryke werk de beste en meest uitgebreide Aardrgks-be- schrgving welke in onze taal bestaateen zeer klein aantal exemplaren voorhanden, welke wij tijdelijk voor f 17,50 zullen afleveren. De eerste aanvragers ontvangen daarby cadeau eene keurig uitgevoerde Wereldkaartvol gens Meiicator's projectie, groot 00 by 75 centimeters binnenrands. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven.

Schoonhovensche Courant | 1875 | | pagina 2