2 mnnunncim, Een Broodbakkersknecht SMEDERIJ. EOOIVOEKEN, Stoom-en andere Werktuigen, ADVERTENTIËN. 2 METSELAARSKNECHTS 3 a 4 BEKWAME TIMMERLIEDEN DIENSTBODE, KEUKENMEID, KJ N D E R M E I D. DIENSTMEID, DIENSTBODE, Verbeterd Annatto OF KAASKLEURSEL, Populair Geneesk. Werk. PAARDEN-LOTERIJ. H. A. BOECK. Bij J. D. BRUSSEN, PETROLEUM-TOESTELLEN, FABRIEK „DE HQLLANDSCHEIJSSEL", DE JONCH Ce. te OVDEfVATER, ZALF-HOLLOWAY. bij Beloel Zuid. Daarbij is de luitenant Ver* ploeg licht gewond, terwijl vier mindere mili tairen sneuvelden en acht gewond werden. De gezondheidstoestand waa ongunstig; de cholera echter afgenomen; er waren nog slechts een paar lijders aan die ziekte. Verder vermeldt dit bericht, dat de bezet ting voor Pedir, onder bevel van den kapitein Engelhard, derwaarts vertrokken is, en dat dddr blijkbaar alles naar wensch gaat. Men schrijft ons uit Ameide: Onder de talrijke onderwerpendoor de Prov. Staten van Zuid-Holl. in de vergadering van Juli e. k. te behandelenkomt voor eene aan vrage vau de gemeenten Ameide en Tienhoven om toepassing van Art. 36 der wet op het lager ouderwijs. Het deed ons genoegen te vernemendat de Ged. Statenten aanzien van die aanvrage, adviseerenhet bedrag, door genoemde gemeenten in den bouw van een ge meenschappelijke school te dragen te bepalen op f Ö.50Uzijnde ongeveer een derde der te besteden som, en het ontbrekende te doen dra gen door Rijk «n Provincie. Op grond hiervan vleien wy ons met de hoop, alhier eerlang een schoolgebouw te zien verrijzenvoldoende aan de behoeften van het oogenblik en overeenkom stig de eischen van den tijd. Do rechtbank t* Middelburg kW» uitspraak gedaan in de bekende aanva ringszaak van ffdePhönix." De eiach van schipper De Bruiue ou» schadevergoeding is toegewezen en de gezagvoerder van «de Phöuu" veroordeeld in alle kosten van het gediug. - Met zekerheid vernemen wij, dat de nieuw gebouwde stoomboot «Schoon hoven," bestemd voor den dienst Schoonhoven— RotterdamDordrecht, morgen, Zondag 25 Juli, een proeftocht zal doen, terwijl zij eemge dagen |ater voor goed in dienst zal worden gesteld. r Aan den heer G. J. A. Ingenluiff, 1. luit. te Gouda, is van gemeentewege een bronzen ornament (klok, thermometer en aueroide) aangeboden, uit erkentelijkheid voor zijne be- moeungeu bij de reparatie van dè schietbaan aldaar De op 19 dezer te Oudewater, ado de huizen der ingezeteuengehouden col lecte, teu behoeve van het fouds ter aanmoedi ging en ondersteuuing van den gewapenden dienst in de Nederlanden, heeit ruim f.21 opgebracht. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst in Nederland heeft in de gemeeute Streefkerk eene som van f 11,10 opgebracht. In de gemeente Bleskenszraaf en Hofwegen flö,ü2. - Zaterdag ia van de werf van den scheepsbouwmeester M. v. d. Kuyl te Slikker veer te water gelaten de kanaalschroefstoomboot Volharding" N° 6voor rekening van de schroef - stoombootmaalschappij de Volhaiding te Leiden. De stoommachines worden vervaardigd in de fabriek van de heereu Diepeveeu, Leis Smit anh den Kinderdijk. Daarna is de kiel gelegd van een sleepschroefstooinboot voor rekening van den heer A. Bos te Aiblasserdam de stoomma chines worden vervaardigd m de fabriek van den beer B. Wilton te Rotterdam. Aangaande den gezondheidstoe stand van Dr. Kuyper wordt medegedeeld, dat deze, hoewel uiterst langzaam, niettemin ge stadig vooruitgaat; de koorts is bijna geheel geweken en de rbumatiek zeer verminderd. Op den Holl. IJzeren Spoorweg heeft men een begin gemaakt met een nieuw systeem van verlichting, dat in de meeste rij tuigen reeds is toegepast en aanvankelijk goede nsultaten oplevert. lo plaats van door lam pen worden de rytuigon thans verlicht door middel van kaarsen. De kaars, ter lengte van 6'/t en ter dikte van 3s/4 cM., bevindt zich in een koperen bus en wordt door eeu veer nnar boven gedrukt naarmate zij verbrandt. De geheele verbranding geschiedt in den tijd van uren. De lichtsterkte is gelijk aan die van een goed braudeude oudmodellamp. De drukte op de steenovens aan den Usel is zoo verbazend groot, dat niet al leen de voorraad is- verkocht, maar zelfs ook veel van datgene, wat nog gebakken moet worden. Zondag-avond j. 1., ongeveer te 10 uren, is door de njks-politie de beruchte Sleeuwitz, oud 40 jaren, arbeider, wonende in de Haarstraat te Gorinchemgearresteerd ter zake van diefstal op heeter daad door middel van een valscben sleutelwaarmede hij het ver- verschmgskraampje vau Tuineuburg, buiten de Waterpoort, beeft weteo te openen en uit het zelve heelt ontvreemd eenige eieren oliekoeken •ni. Tegen den dader, die zich daaromtrent te genover de justitie zal hebben te verantwoorden, ia procés-verbaal opgemaakt. Te Aiblasserdam is 1.1. Maandag van de werf yau den heer E. H. Von Linderu met het beste gevolg te water gelaten het ge koperd driemastecbip vDeliaua", (reeder de heer J. Vetb, te Amsterdam)groot 1415 ton, be stemd voor dè groote vaart, zullende gevoerd worden door kapitein C. G. A. Von Linderu. - Te Krimpen a/d Lek werd 16 de zer met goed1 gevolg te water gelaten van de werf van de heeren J. en K. Smit, de ko- ioasale y teren schipdeur, bestemd voor het droge dok van de hoeren v. Zeyleu en Decker te Middelburg. De verjaardag van H. M. de Ko ningin en de gedenkdag aan den slag bij Wa terloo, 17 en 18 Juni, zijn te Oudewater her dacht door het uitsteken van vlaggen uit ge meentegebouwen en vele particuliere woningen en het bespelen van het carillon (alléén 17 Juni), terwijl door het muziekgezelschap «Euterpe" in den avond van den 18den op de Marktten aanhoore van eene groote menigte belangstellen den eenige muziekstukken zijn uitgevoerd. De Koninklijke goedkeuringlis verleend aan de statuten van de Roomsch-Katho lieke Leesvereeniging te Gouda, zich ten doel stellendehet verspreiden van ware Katholieke beginselen op het gebied vau godsdienst, kunst en wetenschap. De oudstrijders en wapenbroeders van 1813 en 1815, leden der afdeeling Leiden van de vereenigiug het «Zilveren Kruis," brach ten Dinsdag aan hunnen 82j*rigen president, den heer J. P. Mahlstede, thans te Gouda woonachtig, een bezoek, ten einde gezamenlijk de gewone J uni-vergadering aldaar te houden. Bij de oprichting hunner afdeeling ui 1865, het jaar der instelling van het eere-teeken het «Zilveren Kruis," bestemd voor de nog over gebleven wapenbroeders van de jaren 1813 en 1815, telde zij 39 leden, waarvan er heden nog slechts 9 overig zijn, allen natuurlijk hoog bejaard en te zamen 739 jareu tellende. Zaterdag den len Juli a. s. is het 25 jaar gelcdeu dat het hulppostkantoor te Streel kerk werd opgericht. Up dien dag herdenken de beide postboden W. Vau Oosterom te Schoonhoven en Johs. Stam te Aiblasserdam den dag, waarop zij voor 25 jaar huune betrek king aanvaardden, die zij tot heden trouw en ijverig hebben bekleed. Dat huune verdiensten door velen op prijs zullen gesteld «orden, lijdt geen twijfel. Tegen het verbieden of te veel beperken van het getal draaimolens op kermis sen is het bezwaar aangevoerd en door ervaring bevestigddat zulke inrichtingen alsdan op par ticulier terrein werden opgeslagennaar men ze niet weren kon en het toezicht er op nog minder was. In Rotterdam heeft men nuom daaraan te gemoet te komen bepaald verbodeu voor zulk een doel grond bescbikoaar te stellen. De peftsoon van A. v. d. W. te Groot Ammers, die m Maart 11. in hechtenis was genomen, omdat zijn negenjarige zoon be kend bad de ouderlijke woning, m afwezigheid zijns vaders, op diens bevel te hebbeuiu brand gestoken, is in den loop dezer week wegens gebrek aan overtuigend bewijs, weder in vrij heid gesteld. Naar men zegt, zal thans de negenjarige knaap als brandstichter terecht staan. Het verhoogen en verz-waten rau twee boezemkaden op bet stoomgemaal van het waterschap Benschop is na inschrijving aange nomen door den heer A. Vermeulen te Oude water voor de som van 1710. Bij de aanbesteding der gebou wen van eeu dubbel stoomgemaal voor de droog makerij «deu Tempel" onder Keeuwijk, is aan nemer gewordeu de heer J. Alphenaar, te Wad- dinxveen, voor f 85.4.20. Z. K. H. Prins Hendrik heeft 16 dezer de tentoonstelling van bloemen eu planten in «Tivoh" te Utrecht geopend. Een collation werd Z. K. H. aangeboden. Eene der schoonste verzamelingen van bloemen had Z. K. H. zelf ingezonden. Dagelijks komen te Harderwijk voor het kolomaal werfdepóL 40 k 50 vreem delingen aan, ouder welke de vorige weck op één dag 30 zeelieden, afkomstig van Peru, Venezuela, Manilla, Martinique, Amerika en Portugal, die door hun voorkomen zeker voor (Jarhsten zijn aangezien. Van deze laatsten zijn er echter geen 30 aangekomen, zooals dezer dagen door verschillende bladen werd gemeld. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 24 Juni. De collecte voor het fonds van den gewapendeu dienst in Nederland, Maandag alhier gehoudenheeft opgebracht de som van 128,81. Vergadering der afdeeling Schoon hoven eu Ümstrekeu van de Holl. Maatschappij van Landbouw op Vrijdag, 30 Juni e.k., 's avonds half acht, in het koffietiuis van A. Brandwijk. WATE&SCHAPS- EN POLDEE-BE RICHTEN. Ter vervulling eener vacature vau Hoofd-Geërfde in het polderdistrict Tieler- waard, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. J. Viruly Van Vuren van Dalem, werd met 257 vau de 312 stemmen verkozen de heer Mr. M. Viruly te Vuren. Te Berkenwoude is als polder schout herbenoemd de heer C. De Jong aldaar. De door het gecombineerd college van het polderdistrict Boinmelerwaard beneden deu Muuijk, tengevolge van xijn voorstel tot het doortrekken van den Waal- en Maasdijk tot beneden Loevestein, aan de bevoegde auto riteiten gedane aanvragen om subsidie, tot uit voering vau dat werk, is vau de haud gewezen. LANDBOU W-BERICHTEN. Eenige perceelen hooiland te Langerak bracüten iu het vorige jaar by de gewuue jaarlijksche hooi land verhuring aldaar de som vau f 841 op. De opbrengst van die «elfde perceelen bedroeg dit jaar f1270. Van verschil lam de «ijdeHin de pro vincie Utrecht doet *rCh de klacht imoren, dat in de veld- en boomvruchten zich talVan kleine wormen eu rupsen hebben genesteld J wier ver delging nagenoeg onmogelijk is. Eap ingezeten in de nabijheid van Utrecht had/jl. Donder dag een vruchtdragenden appelboom geheel ge zuiverd; den volgenden morgenywas ephter de boom weder geheel iezet met de insekten; ook in de bloemen eu plffoteo-wefa£u ze gevonden. Te Berg-Ambacht had op Don derdag 22 Juni de jaarlijksche verpachting plaats der wei- en hooilanden van den polder eu van het Heihge-Gee9t-armbestuur. Die vau den polder bracht op f678. Die van het arm bestuur f1821, zijude f358 of circa 25 pCt. meer dan 's jaars te voren. Woensdag jl. is te Ouderkerk a/d IJsel met eene grasmaaim ichine gewerkt. De veehouder C. Van den Heuvel aldaar heeft zich dusdanige machine met hooischuddei en hooihark aangeschaft. Het is eene Ransomses vau de firma Boeke en liuidekoper te Gronin gen. Des avonds te zes uren neg »n men aan eeu stuk welig, dicht met zwaar gra9 bezet land, eene Hectare groot, eu te acht uren lag het geheel aan den grond. Alle deskundigen roemden om strijd de goede en vlugge werking dier machine. KERK- EN BCH00LN1EUW8. Te Hilversum is beroepen Ds. E. A. Lazonder, te Oldebroek. De. Van Goor, te Oud-Beierland, heeft voor het beroep naar Rotterdam bedankt.. Bedankt voor Dinteloord en Prinseland door Ds. A. P. Simons te Oud- Alblas. Ds. G. Boet te Ouderkerk a/d IJsel heeft voor het beroep naar Westbroek bedankt. In de plaats van den overleden' heer Mr. J. Viruly van Vuren en Dalem, is te Dalera als Notabel verkozeu dieus zoon Mr. M. Viruly. Beroepen te Woerden Ds. Van Brummen, pred. bij de Chr. Ger. gemeente te Oud-Beierland. In de laatste vergadering van liet hoofdbestuur van het Nederlandsch Protestan tenbond is besloten dat de algemeene verga dering en de vierde Protestanteudagdie in dit jaar te Arnhem zullen gehouden worden, op den disten October en den lsten November zullen' plaats hebben. De heer Hooykaas Herderschée, predikant te Nijmegen, is van het vopnis tot 8Ciiorsing voor den tijd van zes weken, door het Class. Bestuur van Nijmegen over hem ge veld, wegens het zich niet houden aan de voor geschreven vragen bij de aanneming, in hooger beroep gekomen bij het Prov. Kerkbestuur van Gelderland. Door heeren Ged. Staten der provincie Utrecht is goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente Lopik, houdende verhooging der jaarwedde van deu Hoofdonder wijzer aan de openbare lagere school te Lopi- kerkapel met f 200 waardoor die is gebracht op f TOOin te gaan met deu 1 Juli a. s. Door den raad der gemeente Jaarsveld is besloten de jaarwedde van den hulponderwijzer te verhoogen met flOO en te brengen op f 600. De oude pastorie der R. K. Ge meente te Bodegraven is door de geestelijke zusters aangekocht voor f 10.000, om die in te richten voor een nieuwe bewaarschool. Het bouwen van een nieuwe pastorie is bij aanbe steding gegund aau den beer P. Vlasman te Bodegraven voor f 15.960. GEMENGDE BERICHTEN. Een wilde uit NoordvAmer kia is over de spoorwegbrug aan de rivier de Mark onder de gemeeute Zevenbergen aangeland. De politie, van zijne aankomst verwittigd, heeft hem opgespoord en vond hem aan den weg liggende. Hij spreekt de Engelsche taal; volgens zijDe verklaring, is hij in Canada scheep gegaan, te Cala.n aan land gestapt en heeft vervolgens geheel België te voet doorloopeo. De ongeluk kige droeg een verscheurde Praosche courant en eenige lucifers bij zich en had onderweg het grootste gebrek geleden. Sinds eargister-avood zoekt men te Montfoort onophoudelijk een van zijne ouders weggeloopen zevenjarigen knaap. Een zonderlinge luchtreis heeft Vrydag plaats gehad in het dorpje Yerres, bij Parijs. Twee luchtreizigers, de Heereu Sivant eu Chaussé, hadden hun ballon «Le Francais" met gas laten vullen eu stonden ge reed om in het schuitje te stappen, toen op eens midden in de groep werklieden een groole hond kwam aanspringen, die al de kentoekenen van dolheid had; de hond wipte met één sprong in bet schuitje en bleef daar dreigend op zijn achterpooteu zitten. Snijdt het koord losf nep de heer Chaussé. Een hovenier volbracht 'het bevel, en de ballon vloog pijlsnel tot een ont zaglijke hoogte. Vijf minuten later was hy met zijn gevreesden reiziger in de wolken ver dwenen en tot nu toe is men niet te weten gekomen wat er verder van gewordeu is. In het Pransche kamp de la Val- borne is dezer dagen tot drie malen toe de bliksem ingeslagen. De eerste maal werd een tent omgeworpen eu een aantal raenschen ge dood of gekwetstden tweedén keer verloor een soldaat het gezicht en werden een dozijn tele graafpalen uit den grond gerukt. De laatste maal werden een aantal tenten beschadigddrie man werden gedood en zeven gewond. Een vau dezen is geheel verlamd. Een slapdnde soldaat werd door deu bliksem alleen omgedraaidmaar er geschiedde hem geen leed. -Dinsdag-namiddag heeft te Leeu warden het zwemmen het leven gekost aau eeu jongeling van 23 k 24 jaren. Reeds was hy met nog eenige jongelingen in het water, de Potmarge geweesttoen hijom 'eene wedden schap, van naar men zegt fl, besloot dat water nog eens over te zwemmenwaarbij hij verdronk. Het geheele gezelschap was, gelijk wordt verzekerd, vrij opgewonden door het ge bruik van sterkeu dranken de omgekomen jongeling moetvóór hij den tweeden watertocht aanving, hebben gezegd, dat het hem weinig kon schelen of hij verdronk daar hij toch een maal moest sterven en zijne ouders dan altijd toch f 190 uit een begrafenisbus zouden krijgen. Te Berkenwoude ziju zes scha pen door honden vermoord. Te Dordrecht is Dinsdag-ochtend in het Geldelooze Pad eeu heel blok van on geveer 10 huizen omgevallen. Persoonlijke on gelukken hebben daarbij niet plaats gehad. De heer M., eeu paardenhande laar, is op de paardenmarkt te Beusichem door deri slag van een paard doodelijk in den nek getroffen. Bij de wed. Teeuwen te Goudri- aan staat een appelboom voor de tweede maal in dit jaar in vollen bloei. Onder de vele verzoekschriften, vermaningen en aanbiedingen, waarmede de nieuwe Sultan reeds is lastig gevallen, is vol gens de Koln. Ztg. ook een briefkaart van eenige studenten uit Nederland, die den be- heerscber der geloovigeu mededeelen, dat zij zijn gezondheid met bier gedronken hebben en het wel met wijn van Cyprus willen doen, wanneer Z. M. hen daartoe in staat stelt. Als iets bijzonders kan gemeld worden, dat van den heer G. Van de Rotte te Ouderkerk a/d IJsel gedurende acht en twintig jaar en vijf maanden achtereenvolgens altijd eeu, twee of meer kinderen de openbare school hebben bezocht, terwijl nu zijn jongste zoou de school verlaten heeft. Van den vee houder Hendrik Opschoor hebben gedurende al dien tijd een, twee, drie ja vier kinderen te gelijk school gegaan, terwijl zijn jongste doch tertje haar nog dagelijks bezoekt. Dond.etdag-avond j. 1. werd bij den veehouder M. v. V. te Lopikerkapel een rund door den bliksem getroffen. INGEZONDEN. Den lOden dezer werd W. G. 'a morgens met rijtuig en paard overgezet aan 't Berg- stoepscbe pontveer. Bij de heenreis ging alles goecj, maar hij de terugreis, 's morgens 11 uren, raakte de pont midden in de Lek vast. De overzetter verwijderde zich eu liet W. G. tot 's avonds 7 urendus gedurende een tijdsver loop van acht uren, daar zonder eenige hulp met paard eu rijtuig zitten! Niemand bemoeide zich met W. G. of met ziju paard, zelfs niet eens om te vernemen of er ook behoefte aan spijs of drank bestond. ik vond dat f deze daadzaak wel vermelding verdient en verzoek den heer Redacteur daarom beleefd om een plaatsje. Oelkenes. C, SPEK. PEPERKORRELS. Zaterdag-avond 11. lag te M., een garni zoensplaats van den tweeden rang, een jeugdig verdediger des vaderlands dronken in de goot. Een patrouille kwam voorbij en bracht bem naar de kazerne, waar hij in de policiekamer werd gedepoueerd om zijn roes uit te slapen. Den volgenden morgen moest de delinquent op 't rapport komen. De kapitein ziet hem een paar secouden heel bar aan, en zegt daarop «doe heet je, kerel?" «Karei Verknolle, kapitein." «Je bent milicien, met waar? En gister avond flink dronken geweest?" «Om u te dienen, kapitein." «Wat, vent, deuk je dat je mij d«»r een pleizier mee doet? Hoe kwam je er toe je zoo liederlijk te bedriuken, was het omdat de Koningin jarig was?" «Neen, kapitein, maar ziet u, al ben ik maar een milicien, ik wil toch mijn best doen om een goed soldaat te zijn." «Wat blief je?" «Ja kapitein, verleden week heb in de cou rant gelezendat een van de heeren van dc Tweede Kamer, die nog wel hoofdofficier is ge weest, en het dus goed weten kan, gezegd heeft, dat de doordraaiers de beste soldaten zijn. Nu heb ik ook willen probeeren, hoe ver ik het in die kunst kau brengen; heel best ging het nog niet, want met het zesde slokje kreeg ik al eeu ferm stuk in de kraag, maar met een beetje oefening zal het eindelijk wel lukken." De kapitein lachte, vrind Verknolle keek zoo ernstig als eeu catechiseermeester. «Wil ik je eens een goeden raad geven, ke reltje?" «Asjeblieft, kapitein!" «Je moet voortaan maar niet zoo letterlijk opvatten, wat daar in den Haag wordt ver teld. Die heeren daar praten maar wat, zon der dat «ij zeiven weten wat ze zeggen. Ont houd dat." In het Nienws van den Dag van 16 Juni 11. komt een geestig hoofdartikel voor, getiteld: «Een onge teekend en ongezegeld adres aan den Amsterdamscben Gemeenteraad," waarin ge klaagd wordt over de hebbelijkheid van de straatjongens, om de voorbijgangers met stee- oen te sslueeren, en over het gemis ven belem meringen, die de politie hun in dat edel bedrijf in den weg legt. In dat stuk lezen wij o. a. het volgende: «Desgelijks kunnen de straatjongens zonder veel moeite tot hun plicht gebracht worden. Ze zijn als de musschen iu de erwten. Eén enkel geweerschot (wij spreken figuurlijk) is voldoende om een geheelen zwerm te verjagen en één enktle strooman (wij spreken al weer figuur lijk) houdt heil op een afstand." Nu gelooven wij gaarne, dat de schrijver van het «adres" de zeden en gewoonten van de Am8terdamsche straatjeugd nauwkeurig heeft bestudeerd, maar teu opzichte van de mus- schen zijn ZEd.s begrippen minder juist. Hadden de gamins der hoofdstad slechts liet vierde gedeelte vau de brutaliteit van geuoemde vogelsoort, dan zou Amsterdam een vagevuur ziju, en zóó erg is het toch nog niet. Ja, een geweerschat jaagt eeu heelen zwerm mus- schen op, maar vóór nog de rook van het schot is opgetrokken keeren zij met vernieuwden ijver terug; en een strooman, lieve Hemel, daarvoor zijn zij zoo bang als een bedelaar voor een dubbeltje. Of zijn de gevallen zoo zeldzaam, dat die lieve diertjes heel bedaard een nest gaan bouwen in den hoed van den vogelverschrikker NAGEKOMEN BERICHTEN. Bij de te Krimpen a/d Lek gehou den verkiezing van een lid voor den gemeente raad aldaar, werden uitgebracht 50 geldige stemmen. De heer P. Horsman verkreeg 3! en de heer Ant. Dogterom 24 stemmenzoodat eerstgenoemdecaudidaat der clerical® partij als zoodanig is gekozen. Bij de aan besteding der herstel- lings- en verzwaringswerken aan de dijken van de Krimpeuerwaard, op Vrijdag 23 Juni te Berg-Ambacht gehouden, werden aannemers: Berg-Ambacht le perc. P. De Jong f 3050, 2e perc. P. De Jong f 2675, 3e perc. J. De Jong f 8000, 4e perc. H. Zaanen f 15200, 5e perc. J. De Joug Az. f 1000,6e perc. J. Ver schoor f 16300 eu 7e perc. H. Zaaueu f 3500. Lekkerkerk le perc. P. Zaanen f 7050, 2e perc. P. Zaanen f 6öUÜ, 3e perc. T. Mudde i 2000, 4e perc. P. De Joug f 2425 eu 5e perc. H. J. Scholte f 2900. Krimpen a/d Lek H. De Man f 1500. Krimpen a/d IJsel le perc. C. Zaaueu f 1000 en 2e T. Veth f2600. Ouder kerk a/d IJsel le perc. H. De Man f 1ÖU0, 2e perc. G. Langerak f 2100 en 8e perc. T. Veth f 2700. Uouderak le perc. T. Da Waard f 1750 en 2e perc. J. Bezemer Gz. f 1575. Haastrecht P. De Jong f 1000. Totaal f 86525. De levering van 3200 Ms grint werd aan- genomen doorle perc. C. Mudde f 630, 2e perc. C. Mudde f 430, 8e perc. (J. Mudde f 340, 4e perc. J. Goudriaan f 250, 5e perc. C. Muilde f 510, 6e perc. J. Goudna&n f 550, 6e perc. a H. De Breejef 630, 7e pélc. A. De Boom f 1190, 8e perc. C. Mudde f 1100, 9e perc. J. Goudriaan f 530,-10e perc. A. De Boom f 240, lie perc. H. De Breeje f 270, 12e perc. H. De Breeje 1 320, 13e perc. J. Mudde f 330. 14e perc. J. Mudde f 3*0, 15e perc. J. Goudriaan f 220 en 16e perc. H. Zaanen f 650. Totaal f 8410. Aan het Ministerie van Binnen- landsche Zaken is o. a. aanbesteedlo. Het her stellen der winter- eu stormschade aau de strekdammen no. 8, 13 eo 17, gelegen in de rivier de Boven-Merwede, onder de gemeenten Gorinchem, provincie Zuidhollaud en Woudn- chtm, provincie Noordbrabant. Minste ïuscürij- ver de neer A. Volker te Sliedrecht voor f 17.600. 2o. Het herstellen van de winter- en storm schade, veroorzaakt door hoog water en storm weder, in de maanden Februari en Maart 1876 aan de Rijksnvierwerken langs het bovendeel der Nieuwe Merwede, in de provinciëu Noord brabant en Zuidhollaud. Miut-te inschrijver de heer C. Both te Sliedrecht voor f 67496. Te Goudriaan is de Openb. School, als te klein voor het aantal school gaande kinderen, door den schoolopziener afge keurd. Op de Beusekom8che paarden markt ia 11. Woensdag eeu licht voakleurig merriepaard met witten staart en manen ver kocht voor f 2200. Naar men zegt was het bestemd voor den heer Viruly vau Vuren en Dalem. Wederom hebben kerkvoogden en notabelen te Langerak het tractemeut van den tegenwoordigen predikant den heer G. Nij- huis met fftUO verhoogd. In geen jaren is er zooveel gras als nu op het hooge land gegroeid. De liooge en kanaaldijkeu waren goed bezet en daar is veel en goed hooi van gewonnen. Van enkele stukken langs het kanaal van Steenenhoek sijn ruim 3000 kilo hooi per hectare gewonneu. De verhuring dér diaconielan- den bracht behalve teen-, riet- en vruchtgewas dit jaar op f 1465, tegen f 1056 het vorige jaar; in 1868 bracht dezelfde .hoeveelheid lands slechts f 550 op. Het water op de rivieren is voortdurend weder wassende. Gisteren was te Keulen val. Voor eenige dagen ontvingen de brievengaarders in de omstreken van Go rinchem en waarschijnlijk ook elders, ouder het postmerk 's Gravenhage, de volgende gedrukte waarschuwing: «Geld leeuen aan een minder jarige, zonder voorkennis van zijn vader of voogd, is af te raden en in eigen belang-, ge vaarlijk." Bevreemding wekt het dat zoodanige waarschuwing gericht wordt tot personen, tractement slechts van f 100 tot f 300 draagt en die gewoonlijk ook niet met veel tiji lijke goederen gezegend zijn. Dagelijks wordt er aan de kaden van de Gorkumsclie Avelingen gewerkt en ge durig opgehoogd om den hooipolder voor over strooming te bewaren. Vele pachters zijn onge rust en halen het gemaaide gras om te hooien te huis of zetten het op hoopen langs de kaden daar zij vreezen door den aanhoudenden was dat men het water niet zal kunnen keeren. Te Gorinchem en omstreken cir culeert een adres van adhaesie of deelneming aan het pensioenverbond van burgerlijke ambte naren tot welks oprichting eene commissie te Rotterdam het initiatiel genomen en bereids hare statuten ter beoordeeling rondgezouden heeft. —■Niet onbelangrijk voor onze vrou welijke landgenooten is wellicht het volgende Ingevolge het algemeen reglement voor den dienst op de spoorwegen dat in den loop van dit jaar in werking komtkunnen voor sommige betrek kingen vrouwelijke beambteu toegelateu worden. Naar wij vernemen zijn door de regeering de betrekkingen van telegrafist en van uitgeefster der plaatskaartjes aangewezen als de zoodanige, die door vrouwen kunnen waargenomen worden. BURGERLIJKE STAND. gemeente schoonhoven. IngeschreTen vau 11 tot 23 Juni 1870. GebobknCatharina Elisabeth Sarah, ouders G. L. Van Oosten blingeland en C. J. Cam bier Van Nooten. Lummigje Swaantje, ouders H. Jacobs Knol en A. Zaal. Frednka Tieternella, ouders F. Van Ipenburg en P. Labeij. Adriana, ouders B. C. Verweq en P. Van Geelen. OndertrouwdJ. G- Van Baarenen J. Van Vuuren. Oejllbden N. Kasiiug, oud 13 maanden. T. Hoogendgk, oud 6 weken. Zalmviaaoherlj te AmmerstoL Aan den afslag geweest van 19 toi 24 Juni: 160 zalmen; prijs ran f 1,00 tot f 1,20 per half kilo. 60-Jarige Eolitvereeniging van C0RNEUS DONKER VAN DEN BERD, [Gepensioneerd-Veld wachter der gemeen ten Nieuwpoort en Groot-Ammers, en MARTIJNTJE BEK. ANIEUWPOOltT, 24 Jung 1876. Ondertrouwd SEBASTIAAN van NOOTEN, van Schoonhovsn, en MARIA WILHELMINA van KETWICH. AMSTERDAM, 22 Juni 1876. Voorspoedig bevallen van eene Dochter P. VERWEIJ-van Geelen. SCHOONHOVEN, 18 Juni 1876. Bevallen van een welgeschapen Zoon M. C. van HELDEN, geliefde Echtgenoote van J. J. DRIESEN. SCHOONHOVEN, 23 Juni 1876. Heden overleed te Hillegersbkkg onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mej. ALIDA HEIJERSBREGEN, Wed. den Heer BOUDE- WIJN BLOM, in den ouderdom van raim 79 jaren. A. J. van den BERGH, J. M. van den BERGH-Blom. A. J. DRIKSEN. A. P. DRIESEN-Blom. SCHOONHOVEN, 21 Junij 1876. Deu strekke tot eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig maar ge duldig lijden, mijne geliefde Dochter CHRISTINA, in den ouderdom van negentien jaren. Wed. A. OUDSHOORN, geboren Oskam. BERGAMBACHT, 23 Junij 1876. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte onzer Dochter, betuigen wij onzen harlelijken dank. L. van ZESSEN. M. A. van ZESSEN - van dkb Bas. SCHOONHOVEN, 23 Juni 1876. Zaterdag 1 Juli hoopt onze geliefde Echt genoot en Vader, W. VAN OOSTEROM, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaren werd aangesteld als POSTBODE, eerst van Ameide op Gorinchem en later van Schoonhoven op Sl ppcfkprV C. VAN OOSTEROM-Graüss, benevens Kinderen fen Behuwdkinderen. Onder innige dankbetuiging voor de vele bewijzen van vriendschap en toegenegenheid, door ons steeds, maar vooral in de laatste weken albier ondervonden, roepen wij onze talrijke vrienden en bekenden, bij ons vertrek naar Botterdam, een hartelijk vaarwel toe. Schoonhovsn en zijne inwoners zullen bij ons steeds de dierbaarste herinneringen ach terlaten. Wed. C. W. VRIJDAG- PlSUISSE. W. J. VRIJDAG. SCHOONHOVEN, 24 Juni 1876. gevraagd, bij C. WOUDENBERG, Mr. Met selaar tè Groot-Ammers. Worden gevraagd om terstond in dienst te treden voor vast werk, tegen goed loon, bij C. DE WIT, Rijtuigmaker, Schoonhoven. kunnen dadelijk werk bekomen, tegen 18 Cents per uur. Zich te adresseeren bij den Aannemer van het der Kazerne te Schoonhoven. wordt gevraagd met 1 Augustus, P. G. en van gnede getuigen voorzien. Brieven franco, bij H. J. VAN LONKHUIJSEN te Ouderkerk a/d IJsel. Mevrouw VAN DER KOP-VAN KELCK- HÖVEN (Oude Haven) vraagt eene die een burgerpot kau koken. Mevrouw GALLANDAT HUET vraagt tegen 1 Augustus eene bekwame benevens eene p. SWEIJNENBURG te Molenaarsgraaf verlangt eene fiksche van 18 k 20 jaren. Met 1° Augustus a. s. wordt gevraagd eeu P.G., een burgerpot kunnende koken en de droge en natte wasch behandelen. Adres franco, onder letter R., HULP POSTKANTOOR, Krimpen a/d Lek. sedert 23 jaren (1S53-1876) bereid door A. Kerbert te Purmerende. Bekroond Sept. 1872 te 's Hage. Seuig bekroond fabneaat op de in September 1673 te Amsterdam gehouden Landbouw-Tentoon- stelling. Gunstig beoordeeld door een Oostenrijksch Verslaggever van de in 1873 te Weenen ge houden Wereld-Tentoonstelling, (zie Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad van 21 Sept. 3873). Depót: de Heer P. SANTMAN, Schoonhoven. Bij alle Boekhandelaren, of tegen toezending van 20 postz'gels van 5 cents rechtstreeks aan Bi oh ter'b Boekhandel te Nijmegen, is te ver krijgen: „Dr. Airy'® Natuurgeneeswijze." Prijs f 1. Aan de in dat beroemde geïllus treerde, ongeveer 400 blz. dikke boek opgege ven geneeswijze, hebben duizenden hun geaond- hela le danken. L)e talrijke daarin afgedrukte dankbetuigingen bi wij sen, dat selfs zulke zieken nog hulp hebben gevonden, die wanhopend, zonder redding verloren Hcbeneuuit uitmuntend* werk moest der halve in geen huisgezin ontbreken. Men verlange en neme zleohta het „Geïllustreerde Origineels werk van Riohter's Boekhandel te Nijmegen," die op verzoek ook een Gittreksel daarvan gratis en franco verzendt. Verkrijgbaar bij 8. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven. Uit de hand te koop, een van ouds gerenommeerde, een goed bestaan opleverende, in volle werking zijnde Grof-, Hui*-, Hoef- en Rij tuig smeder ij, op een der beste standen te GOUDA. Te aanvaarden lo Augustus. Franco brieven, letter Q, aan bet Advertentie- Bureau van A. BRINKMAN te Qoada. IIAAHLEMSCHE Deze LOTEN zijn tegen ÉÉN GULDEN verkrijgbaar bij Veerstraat. MAGAZIJN IJZERWAREN, KOESTRAAT, SCHOONHOVEN, zijn steeds voorhanden eeue sortering CANADA of AMERIKAAN8CHE dito RIEKEN of MESTVORKEN, BALLASTSCHOPPEN met regte en kromme steeten, zoo ook ZAND- en QRIND" SCHOPPEN. 1-, 2-, 3- en 4-vlams worden met gar&ntio geleverd. CIV. ING., leveren of vervaardigen en heratellén «He soorten van MACHINE-OLIJ, in vijf kwaliteiten. HGLLOAA.YS ZALF en PILLEN.—Geluk aan den buisselijken Haard. Bij Bmartelgke beproevin gen, verzoekingen en ongelukken, die, «Howel in de groote steden als op bet platteland dagelijks da ge zondheid en het leven in gevaar stellen, is het van het grootste gewigt een geneesmiddel bij de hand te hebben, dat zonder vrees in iedere ziekte, waaraan de menschbeid bloot gesteld is, kan gebruikt worden. Holloway's medicamenten voorzien iu die groote be hoefte zij zijn niet kostbaar en overal te koop, kan nen gemakkelijk gebruikt worden zijn veilig zelfs in onervaren banden en volkomen op te vertrouwen als heel end en zuiverend. Holioway s Zalf en PiUen genezen ontstekingen, abscessen en verzweringen, met eene gemakkelijkheid tot hiertoe onbekend. Hollo- way's edele medicijnen zullen volkomen alie huidziek ten genezen, hoe langdurig of hardnekkig hét geval ook zijn moge. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,88, 'f 8,—, f6,75, f 13,50. f 20,50, zijn op franoo aanvrage k oon- tant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in HÜLLOWAY's Etablissement te Londen, 885, Oxford Street, vroeger 244 Strand. DRUIYEH-BORSTSIROOP MKT KELHONIG. Git is geen zoogenaamd geheim mid del; bet bestaat uit druivensuiker en ZwitsersehM honig met een aftreksel van mout, orange-bloesem en fenkel. het Werkt spoediger en is aangenamer in het Ïsbruik dan 1 andere middelen, die tegen borsUan- oe&ingen tlojewend worden, als bontthee, drop, malz-eitract, borst-bonbons enz Deze borstsiroop werkt genezend en verzachtend bij keelpijn, heeschheid, hoest, pijn in de borst, kramphoest en kuchboest. De fleech a 60 cents en f 1.—. MEDICINALE LEVERTRAAN. Het ia overbodig, nog meer te zeggen over de algemeene aan wending van levertraan bij borstkwalen, kliergezwel len, bleekzucht enz. Het iz alleen de onaangenasM smaak vau de gewone levertraan, die aan een meer algemeen gebruik in den weg Staat. Daarom ia bet mijn streven geweest de fijnste levertraan in den han del te brengen, die een goeden smaak beeft, daar tk die verscbe traan aanstonds filtreer, op fiessche* tap. en luchtdicht laat sluiten. In elk magasgn, solfs in de beste apotheken, moet de levertraan rautig wor den, wanneer zij langzamerhand, weken en maande* lang, van een vat afgetapt wordt. In flesschen von 30 en 50 cents. IJZER-LEVERTRAAK. H.t i. E» meene bekendheid, dat gter een onmisbaar bestanddeal van ons bloed is. Waar het in te geringe boeferf- heid voorbanden is, oijn kwaadsappigheid, blseksnoht en klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde ijzerpraeparaien is deze oplossing fan ijzer in levertraan de geschiktste. Een eetlepel bevat 0,16 gram ijzer in een ligt verteerbaren vorm. De flacon kost 50 cents. Bij ieder artikel i» eene uitvoerige gebruikMaawIJslag. Bovenstaande artikelen zijn te bckomèn in de bekende depóts, voornamelijk: Schoonhoven, Wed. WOLFF Zn. AlblanerdoEKG. Maat Et. Bodegraven: H. Bollmann. Dovdreekt: Wed. Köhn Co.; J. Krim; Leon Pennoch; B. B.schop. Oosleiki»: N. Stufkens; B J. R. Bosch Oonda; L. WèHer; L Schenk. Owdawater: F. Jonker ldenburg, Ap. BotterdamC. J. W. Snabillé, Ap.| T. S. v. Banten- Kolff, Apoth.; F. W. C. Ledeboerjr., vis Avis 'tötad- hut; M Clóos, Apoth., Hang 441; 8. 8. Wulf, Westnieuwland, v Ypen A Co., 8ohied. Dijk 288. Emmerik, H, von Giroborü.

Schoonhovensche Courant | 1876 | | pagina 2