BODVMiHsvonine. Kermis te Schoonhoven. NIEUW KOFFIEHUIS L.ïan ZESSEN. Hertz vail Gelder, Schoonhoven, MITUÉE'S, SOIRÉE'S en TOOHEELUITVOERIHGEN enz. WEI-EN HOOILAND, Schouwburg DOR CESAR DE BAZAR een geoefend MOLENAAR, Matinees en Soirees Musicales Koek, Banket, Gebak enz. PHOTO&RAjSÏÊ. AGENTE! Feestviering te Haastrecht. PER TELEGRAAF. ADVERTENTIËIM. WEGENS VERPLAATSING! Openbare Verknoping, tevens HERBERG, Wei- en Hooilanden Eene HOFSTEDE met ruim 19 Hectaren s t o l w IJ K. Directie A. BAKKER. Straatzangeres van Madrid. De eerste Liefde DIENSTBODE. KNECHT, TH ALIA". A. BRANDWIJK ET CHANTANTES, A. W INTER en J.van der V ANK. WIJN, LIKEUR, FIJNE LIMONADE enz. A. C. FIJNV ANDRAAT, IJS, VANILLE EN VRUCHTEN, CALANTERIËN C. HOOGENDIJK. J. Ill BOK TE KOOP: MUZIEKUITVOERINGEN. VRIJ ENTRÉE. De Nieuwe Rotterdamsche BROEDERTJES- ENVERVERSCHINGSKRAAM. P. L. LEUTERS Jr. POFFERTJESKRAAM. Th. van der STEEN. POFFERTJESKRAAM .an A. VEKMEEH. 1. of meerwanueer namelijk die bedragen zijn voortgesproten uit den afkoop der schuldplich tigheid van tienareeht. Door den Raad van State is 80 Aug.. behandeld de zaak van kerkvoogden te Capelle a/d IJsel, tegen een besluit van Ge- deput. Staten van Zuid-Holland, waarbij afge wezen wordt hun verzoek om een gedeelte grond op de burgerlijke begraafplaats te mogen ge- bruikeu voor den bouw van eene nieuwe con sistoriekamer. Rapporteur de Staatsraad De Jonge. Aan het Ministerie van Kolo niën is gisteren aanbesteed het maken der wer ken ter stichting eener zeehaveu voor Batavia met vaart en spoorweg. Minste inschrijvers Lefebre Cie., te Londen, voor f 18,965,000. Zondag-avond zal er een voor ons zichtbare maansverduistering plaats hebben, die omstreeks kwart voor 9 aanvangt, eenige minuten gyer 10 het grootst en omstreeks 11 uur geëin digd is. Ruim een dèrde gedeelte der ulaan wordt veTdmsterd. Met het oog op de vele kosten, verbonden aan eene algenoeene feestviering, is door de rederijkerskamer u Borger"' te Oude water besloten geen gevolg té geven aan het plan, om de voor Oudewater zoo gewichtige ge- beurten^sen van October 1576 te herdenken, op ae wijze zooals zij zich eerst had voorgenomen, doch zich alléén te bepalen tot het, zoo moge lijk, geven van eene feestelijke uitvoering voor hare kunstlievende leden. De voor het eerste doel reeds aan enkele ingezetenen aangeboden inteèkeningslijst zal dus niet verder circuieeren. Het oud er houden en tonrond- houden van de wegen der gemeente Gonnchem en van den Schelluinschen Voordijk is bij her besteding gegund, het eerste werk aan W. Van Aken, te Uoriuchem, voor f220, en dat van den Voordijk aan G. De Kreij, te Scelluinen, voor f 49,95. Dezelfde personen hadden te vorigen jare dat werk aangenomen respectievelijk voor f 248 en f 87. ■Te Gouda is de algem?ene ver gadering gehouden van het Weder land sche Schaakbond. Tot Voorzitter is gekozen de heer J. G. A. Vogel te 's Hage. Aan het concours namen deel de heer G. Mohr en J. J. Veraart uit Amsterdam, H. W. B. Gif- lord, J. G. A. De Vogel, Mr. G. M. Stol te en Mr. B, v. d. Haak, uit den HaagC. Mes- semaker en W. Kamphuyzen uit Gouda en H. Heijermans uit Rotterdam. Prijzen vallen ten deel aan de heeren De Vogel, Mohr en Kamphuizen. Wie deu eeisteu, tweeden of derden prijs verwerft is nog onbeslist. Gisteren (Vrijdag) avond had de heer Karnp- huijzcn de dqrde prijs behaald. Tusscheu de heereu De Voge! en Mohr wordt om den eersten en tweeden prijaj gestreden. —Bij de W oensdag 11. plaats gehad hebbende verloting, verbonden aan de te Woer den gehouden tentoonstelling, is de eerste prijs, eeu equipage, gevallen op uo. 75OU, de tweede, derde eu vieide, fraaie {marden op nos. 5481 >2586 eu 8071, de 5e tot en met 10e elk een koe, op nos. 6871, 7861, 9436, 12868, 6532 eu 29i>7. De Commissaris van Politie te Tiel heeft bij aanplakking en advertentie bekend gemaakt, dat iedereen bij het ontdekkeu van drenkelingen en verbangeuen, verplicht is uogen- bhkkehjk hulp te verleenen, door 'de eersten onmiddelijk uit het water Ce halen en de laat- steu ai te snijden. Het ware te wenschen, dat meerdere autoriteiten deze haudelwyze volgden, opdat het heilloos dwaalbegrip» dat men in de zen steeds de komst der politie moet afwachten, eens weggenomen werde. Burg. eu Weth. van Her wijnen zullen op heden, 2 Sept., bij enkele inschrijving met gesloten briefjes aanbesteden het weder op- bouweu of herstellen van veertien arbeiderswo ningen, die m het voorjaar door deu golfslag zijn vernield. De begrooting der inkomsten en uitgaven vau de gemeente Streefkerk, voor den dienst 18? 7, door Burg. en Weth. deü Raad aangeboden, bedraagt in Ontvang eu uitgaaf f 6979,50. De begrwoting der inkomsten en uitgaven van de gemeente Bleskeusgraal en Hot- weg eau voor den dienst 1877, door Burg. en Wetnf deu Raad aangeboden, bedraagt in ont vang en uitgaaf eeue som vau f4970,61. Omtrent het oulaugs nabij IJsel- sfenn gevonden oude schip verneemt men de volgende bijzonderheden. in een hoog gelegen stuk lund, uabij IJsel- stein, waai uit men zand graaft, is bij gelegen heid, dat men daarmede bezig was, het bedoelde schip gevonden op eene diepte van ongeveer vier meters ouder het maaiveld. Reeds vroeger was een ge icute ontdekt, maar toen afgekapt. Het thans geheel ontgraven semp heeft een lengte van ongeveer li1/» dieterop een breedte van 2 h 3 meters. Hft is een open vaartuig ulet platten bodem geweestalleen voorzien van een korten mast, wiens plaats door eeue vierkante uitholling in deu bodem wordt aangewezen. De constructie is hoogst eenvoudig, lu de schuit zijn de vol gende voorwerpen gevonden V. Een klein beeldje in biscuit porceleineene citherspeelster voor stellende, tonder kunstwaarde, doch ongeschon den bewaard. 2. Verschillende scherven van hard gebakken bruin aarden verglaasde kruikeu of pot ten. 3, Overblijfselen van zoutwater-schelpen en enkele steentjes (riviergrint). 4. Eeüe onderkaak kuitbeenopperarmbeen en rib van een mensoh. 5. Ren nog zeer goed herkenbaar stuk tur^ 6. In of naast de schuit een gedeelte van eene onderkaakeen kootbeen en nog een been van een varken. Ook zijn naastmaar zeer nabij de schuit, verschillende fragmenten van zeer oude onver- glaasde kogelvormige potten gevonden. Voorts meent men in drie brokstukken van een greenen houten stok de fragmenten te her kennen van een boom om de schuit voort te stuwen. Uit dit alles blijkt genoegzaam, dat aan het vaartuig niet een zeer hooge ouderdom kan worden toegekend. Het komt m vorm en afmeting veel overeen met de hedendaag- sche pramenwelke in de veenderijen in ge bruik zijn en met de zoogenaamde schouwen, Vermoedelijk was dit schip niets andets dan eene schouwwelke blijkens de daarin nog gevonden overblijfselen diende, om grint te ver voeren. Het beeldje bewijst, dat men aan het schip geen hoogereu ouderdom dan ten hoogste anderhklve of twee eeuwen mag toekennen, ja dat het waarschijnlijk nog jonger is. Ben raadsel blijft het tot nu toe, hoe een schip vau die afqieting zoo diep ondier het Zand is ge raakt op een plaats, welke thans vrij ver van bet water verwijderd is. Misschien is daar doo^ een dijkbreuk en overstrooming, de grond zoo opgehoogd geworden, maar ook dan is de zaak nog niet duidelijk. Hoe dit ook zij, van groot belang is de ontdekking niet; bet schip is daar voor van te weinig beteekenis en niet oud ge noeg, zoodat het niet heeft beantwoord aan de verwaohting welke men op grond van de eerst verspreide geruchten daaromtrent gekoesterd had. De geldleening groot f 50000 en rentende 41/* pet., onlangs door het Dijk college van de Krimpenerwaard uitgeschreven, is ruimschpots volteekend geworden. In Noord-Brabant heeft men zooveel» Belgische centen, dat bij advertentie in de Bossche Courant voor f 20.000 van dat ar tikel te koop wordt aangeboden. Op morgen, Zondag, zal in de kerk dër Ned. Hervormden te Oudewater een orgelconcert plaats hebbenonder leiding Van den heer J. Van 't Kruijs, organist. Lenige dames zullen daarbij hare uiedewerong verleenen, door het uitvoeren vun eenige zangstukjes. De entréeTgelden zullen strekken ten behoeve der diaconie-armen dier gemeente. Ook door het postkantoor Ben- nebroek wordt sedert eeuigen tijd, evenals te Vledder, een gedeelte der brieven per veloci- pè le bezorgd. Voor gemeenten als deze, waar de bodenloop zeer Uitgestrekt is, is dit mid del stellig zeer aau te bevelen. Gedurende den afgeloopen zomer was de zalinvangst op de rivier de Wnal te ilaaften bijzonder ongunstig. De sedert 1 Jan 11. aldaar bestaande zalmvisschers-vereenigingdie met deu eigenaar van het ^ischwater eene over eenkomst sloot voor den tijd van twintig jaren, had geene gelegenheid met de zegen te visscben. Wat de drijfsclimten opleverden, was luttel. De* bekende Utrechtsche ploe- mist, de heer (J. Glijm, is dezer dagen over leden. Bij gelegenheid van het deze week te Brussel gehouden taal- en letterkun dig Congres wapperden, voor het eerst sedert 1830, te Brussel de flollandsche en Belgische kleufen te zamen van het stadhuis. Binds eenigen tijd hebben zich te Rotterdam eenige personen gevestigd, bij de politie bekend ouder deu naam van //de zwarte bende." Deze personen waren er steeds op uit, om ouder den schijn van handel, goedge- loovige kooplieden eu fabrikanten zoowel hier te lande als m het buitenland te bedriegen en op te lichten. Eeu der leden van het komplot stond 25 Aug. 11. voor het Gerechtshof te 's Hage terecht, Johannes Maarteu Bakker, ge boren te Ridderkerk en wonende te Rotterdam. Deze was bij vonnis der rechtbank te Rotter dam in sta.it van faillissement verr laard en hem werd nu t.n laste gelegd, behalve het wanbe drijf van eukele bankbreuk (het met doen van aangifte ter griffie dier rechtbank binnen drie dageu nadat hij had opgehouden te betalen), de misdaad van bedrieglijke bankbreuk door allerlei goederen, zooals aardappelmeel, naai machines, stoelen en tafels, garen, steenen, levertraan enz. te bestellen eu die na out- vangst dadelijk tegen lagen prijs van de hand te zetten, met liet bedrieglijke oogmerk om die goederen of de opbrengst daarvan ten eigen bate le verbruiken en ze aau den fail lieten boedel te onttrekken, eu verder door geen boekeu te houden, met het bedrieglijke doel om den loop zijner handelingen verborgen te uouden. Een groot aantal getuigen was ter 'terechtzitting aauwezig. Uit iiun verklarin gen uleek, dat de beschuldigde met groote brutaliteit van heinde en ver allerlei goederen had doen komen, die hij dadelijk tegen zeer lage prijzen van de hand had gezetterwijl wanueer het op betalen aankwam, er nooit geld was en de beschuldigde zich schuil hield. Groot was dan ook het aantal geprotesteerde wissels eu groot ook de teleurstelling der bui- teulandsche leveranciers. De advocaat-generaal tnr. Gregory wees bij de toelichting van zijn eisch op onderscheiden puntenwaaruit vau de bedrieglijke bedoelingen van den beschuldigde bleek, eu requireerde, niettegenstaande de be schuldigde was blijven ontkennen met bedrieg- lijlfe oogmerken te hebben gehande! 1, diens scRuldi rrerkljwing aa e;»k<*le en bedrieglijke baukbrauk. Genoemde ambtenaar was van oor deel, dat zwendclarijen, op zulk een groote schaal gedreven, zeer zwaar moesten worden gestraft en requireerde daarom de veroordee- ling van den besohaldigde tot ten tuchthuis straf van 12 jaren. Daarna werd het woord gegeven aan den verdediger vau den beschul digde, den advocaat mr. Van Gigoh, die trachtte aan te toonen, dat men hier niet met een frauduleus bankroet, maar met oplichting te doen had. Bij arrest van 1.1. Dinsdag werd Bakker schul dig verklaard aan enkele bankbreuk en bednege- lijke bankbreuk door het als gefailleerd koop man verduisteren van koopmanschappen, waren en roerende goederen en veroordeeld tot een tuchthuisstraf voor deu tijd van 7 jaren. Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Ooaderen. Bij openbaren verkoop op 28 Aug. 11. ten overstaan van den Notaris W. J. Portuijn Droogleever te Gouda gehouden, is verkocht Een Huis en Erf aau de Karnemelksloot te Gouda, R No 194, aan T. Stigter allaar, voor f1100. Eeu Huis eu Erf aan de Karnemelksloot te Gouda, K No 196, voor f1300, aan P. Yerbeij aldaar. Em Huis en Erf al? voren, R No 196, aan H. Danes, huisvrouw van G. Van Meerwijk, te Steeg, voor f 1100. Een Huis en Erf aan het Jaagpad te Gouda, Q Nu 54, aan den heer J. Jansen aldaar, voor f 1125. Eu een Huis en Erf daar achter, Q No 54a, aan T. Stigter te Gouda, voor f700. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 2 September. Aanstaanden Dinsdag zal het 25 jaren geleden zijn, dat, naar aanleiding der ge meentewet, de nieuwe samengestelde gemeente raden voor het eerst in openbare zitting verga derden. Van de toeu alhier benoemde zeven leden hebben na een kwart eeuw thans drie als raadslid zitting, en wel de heeren C. J. F. Van deu Braak E. E. Denekamp en G. Van Ewijk. Ter bestrijding der kosten voor den aankoop en de inrichting vau eene bewaar school is door den Gemeenteraad besloten eene geldleemug grojt f 5000 aau te gaan. Als leden van het college van zetters zijn dit j iar aau de beurt van aftreding de heereu S. E. Van Nooten en P. Greup. De gemeenteraad heeft, gisteren een voordracht op gemaakt, waaruit door den Commissuris des Koniugs eene benoeming wordt ge laan. Deze vomiraditis door den Raad aldus gerangschikt: de lieert u P. Greup, A. Graves Kooiman Jz., C. Van tVilleuswaard CL?. en S. E. Van Nooten. De Commissaris des Konings benoemt in den regel de twee eersten der voordracht I De gemeente-rekening over 1876, door den raad vastgesteld, bedraagt in ont vangst f 36165,79, in uitgaaf 135804,71, ba tig saldo f 361,08. De heer L. Okhuijzeu alhier is door het Hoofdbestuur der Holl. Maatscb. van Landbouw uitgenooJigd. om bij de a. 8. Alge meens Tentoonstelling te Rotterdam diensten te bewijzeu als lid der Commissie van beoordeeling voor Bioemkweekenj. ln plaats van de heeren H. P. Voorduiu (overleden) eu Mr. D. De Blocq van Haersma Buma (vei trokken) zijn II. Woensdag tot Notabelen der Hervormde gemeente gekozen de heeren Mr. D. Van Oosten Slin'geland met 61 en N, Kooiman met 63 stemmen. Verder waren uitgebracht op de hh. J. J. Lazouder 41, A. Graves Kooiman Jz, 25 en P. Greup 19 stemmen. Ds. G. A. De Jong, predikant bij de Chr. Geref. gemeente alhier, heeft voor het bereep naar Nijeveen bedankt. WATERSCHAPS- EN POLDER-BERICHTEN. Op onderscheidene plaatsen aan den Lekdijk, in de Knmpenerwaard, is men reeds bezig de buiten Jij ka staande boomeu, in gevolge het besluit vun het Dijkcollege, uit le rooien. De aftredende leden van het Overwaardsbestuur, waarvoorde verkiezingen in hel begin van October a. s. zullen plaats heb ben, zijn de heereu: A. Kooijman, te Noorde loos, als Heemraad, eu E. Aanen, te Hoornaar, A. Den Ruijter, te Hoog-Blokland G. Slob, te Noordeloos en J. Pierhagen, te Giesen-Oude- kerk, als Hoofdingelanden van het waterschap //de O er waard. LANDBOU W-BERICHTEN Maandag werden op de paarden markt te Leksmond een massa paarden aau de lijn gebracht. De handel was tamelijk leveuiiig en vooral de veulens waren zeer hoog in prijs. De toevloed van menschen van heinde eu verre was ontzettend groot. Door den landbouwer A. Slob te Hoog-Blokland zijn op de te Lexmoud gehou den paardenmarkt twee zwarte merriepaarden van 3 eu 4 jaar oud verkocht voor den prijs van 1 1700. Ter paardenmarkt te Zwolle wa ren eergisteren p. m. 200 stuks aangevoerd, De handel was slap. Voor werkpaarden besteedde men f 120 A 280; 2e soort f63 A 90; voorde slachtbank f30 k 76. Weelde-paarden ontbraken. In de laatste vier weken is de prijs der kaas aanmerkelijk gerezen. Door de opkoopers wordt thans te Hoornaar en omstre ken f 97 k f97,50 besteed. Het grootste deel, ongeveer 600 hectaren, van het landgoed Eyokeustein onder Maartensdijk, is aangekocht door de douairière Baronnesse van Boetselaer van Dubbeldam. Het geheel bracht op f 490,895. Uit Zwolle wordt geméld,datde ▼raag naar hooi yoor Engelsche rekening dit jaar van geen beteekenis ii, de hooipersen staan dan ook nog stil. De prijs van het booi ia daardoor gedaald. KERK- EN BCH00LN1EÜW8. Beroepen te Molenaarsgraaf os. P. C. Montyn te Alblasserdam. Beroepen te Giesen-Oudkerk De. W. Zegers, te Gorinohem. Beroepen te Nieuwpoort Ds. L. Ten Bosch te Ter Aar. Op het zestal stonden behalve den beroepene: DD. Laan te Leerbroek, Van der Horst te Gorinchem, Boer te Ouder kerk a/d IJsel, Zegers te Gorinchem en Nijhuis te Langerak b/z de Lek. Op het drietalDD. Bosch, Laan en Van der 'Horst. Ds. B. M. Post Van Griethuizen te Streefkerk heeft het beroep naar Lopik aangenomen. Bedankt voor Westbroek door Ds. E. A, Lazouder te Oldebroek. Met zekerheid kan thans worden medegedeeld, dat de bevestiging en intrede van den te Hoog-Blokland beroepen candidaat L. Haan bepaald is op 10 September e. k. De bevestiging en intrede van den cand. A. W. Van Wijk, te Krimpen a/d IJsel, is bepaald op Zondag 10 dezer. Beves tiger Ds. P. C. Van Wijk te Delden. Ds. J. C. Zaalberg Pz. te 's Hage, beroepen predikant te Paramaribo, heeft Zon dag zijn afscheid gepreekt te 's Hage. Hy behandelde Romeinen VIII: 31. De opgeko men schare was talrijk en vele bewijzen van belangstelling werden hem aangeboden. De Hervormde gemeente te Meeuwen in Noord-Brabant is nu al 9 jaren vacant. Men heeft daar thans in de vacature 81 vergeefsche beroepen gedaan. Zaterdag 9 Sept. a. a. zkal de ou- derwijzers-vereeniging nit het 6e, 7e en 8e distr. der prov. Gelderland in het stations-kof fiehuis te Ueldennalsem hare gewone jaarlijksche vergadering houden. De volgende punten zullen behandeld wordena. In hoeverre heeft de onderwijzer zich de verrtiauing aan te trekken, dat hij zich van politiek ontbonde? 6. Hoe kan bet spreken voor de vuist op de lagere school worden aangekweektP e. Is het waar, wat sommigen bewerendat onder de tegen woordige schooljeugd minder tucht heerscht dan vroeger BELGRADO, 2 September. In het Servische leger heerscht geestdrift over de behaalde over winningen; toebereidselen worden voor een win- terveldtocht gemaakt. De Turken trekken terug op hun grondgebied. GEMENGDE BERICHTEN. Woensdag is te Maastricht voor het eerst gebruik gemaakt van het op de Am- sterdamsche tentoonstelling met goud bekroonde toestel van den heer Smolderstot vergemakke lijking van het klokkenspel, toegepast op het klokkenspel ten stadhuize aldaar. Dit toestel bestaat in een klavier, overeenkomende met dat van een piano of een orgelen de bespeling eischt van den klokkenist niet meer inspanning dan die van eeu piano of eeu orgel. Daarentegen is de kracht van het geluid grooter en kan men thans volle akkoorden aan daan, wat vroeger niet kou. Verscheidene deskundigen hebben de ver klaring afgelegd, dat het toestel eene belang rijke verbetenug aanbrengt. Zondag-avond te 9 uren ontstond te Giesendam op den opeubaren weg twist tus- schen twee boerenzonen, de B. en A. van H., welke zoodanig toenam, dat de tweede eene wonde aan deu hals bekwam, zooilat zijn toe stand bedenkelijk is. De justitie van Gorin chem, derwaarts vertrokken, heeft der. gewonde verhoord en den persoon van de B. naar het huis van arrest aldaar doen overbrengen. Maandag-namiddag, 23 dezer, ontdekte men brand in deu hooiberg van de Wed, F. Van Vliet te Gouderak. Spoedig lageu hooiberg en twee schuren in de asch. Moed willigheid schijnt de oorzaak te zijn geweest van den brand: althans de brigadier, brigade commandant der Rijks-veldwacht te Gouda, G. De Langehad, naar men ons meldt, weder de zelfvoldoening den dader er van tb ontdekken en tot bekentenis te brengen, en wel het zeven jarig zoontje van zekeren V., die moedwillig den brand moet hebben aangestoken. De Rijks veldwachter C. W J. Bruggemans heeft, naar ons bericht wordt, ook ijverig tot de ontdek king medegewerkt;. Aan het Zuideinde der stad Brussel, buiten de Halpoort, wordt een prachtig park aangelegd. Reeds is men daarmede druk bezig, terwijl zelfs eene meuigte huizen, die véójt. slechts eukele jaren gebouwd zijn, met dat doel zyn onteigeud en afgebroken. Een brutale diefstal ia teVianen I in den nacht Van Zondag op Maan- Terwyl toch de knecht van den schipper op Utrecht in 't vooronder gerust ter kooi was gegaan, nadat hij het luik ren wei nig had opengeschoven, hei ft een ,iliej' behen dig de onening verwijd en den slaper beroofd van duffelsche jas, vest eu gouden horloge. Tot nu toe is bet niet mogui gelukken den dader te ontdekken. Uit de oude doos: Een jongen sprak beschroomd aldus siiu' vader aan: Ach I moobt ik, als 't u belieft, mee naar de kermis gaan ld ijn neefjes staan gereedde man rei't mag niet wezen, Gij moet hier stil in hnis de Catechismus lezen. Denk wat heeft Salomo gezeid, De wereld is maar ijdelheid, Een opgesmukte pop, waarvoor de ieugd moet vreezen. Ja, sprak de jongen, dat zei Salomo misschien, Nadat hij honderdmaal de kermis had gezien 1 V. LANGEN DIJK. LI. Donderdag-ochtend is op de rivier voor Rotterdam een roeiboot, waarin 8 personen zaten, door een tjalkschip overvaren, waardoor de boot omsloeg en allen te water geraakten. Zes personen zijn gered, doch twee zijn verdronken. De schipper van het tjalk- schip schijnt aan het ongeval geen schuld te I hebben gehad, daar plotseling een hevige wind vlaag in hit tuig van zijn sclup viel, waard >or dit niet naar het roer luisterde. Bij duizendtalleu zijn gisteren aan de Beurs te Amsterdam kleine gedrukte biljetteu verspreid, waarop niet anders dan: «/Heb je mijuheer Molm met gezien?" Bij den landbouwer W. Hörliugs te üustwedde in Groningen is 11. Maandag een kalf ter wereld gekomeu met twee koppen, die echter naar boven toe in elkander loopen en één kruin vormen, waaraan zich op de natuur lijke plaats twee ooreu bevinden. Naar bene den splist zich die kop echter in twee deelen, en aan dezen ziet men, in geheel natuurlijke plaatsing en toestand, vier oogen, vier neusga ten, twee monden met hun toebehooren. De onderkaken zijn echter veel te kort, zoodat het arme beest, ondanks den dubbelen zegen en vooral in een zomer als we thans beleveu, in de weide zou moeten verhongeren. Het overige lichaam is goed ontwikkeld; hit schep sel leeft en drinkt gaarne melk, evenals andere kalveren. Opmerkelijk hierbij is, dat ook de tong in de andere mondholte in beweging komt, wanneer men iu de eeue melk giet. Waarschijnlijk is er slechts één spijshuis en loopen de organen van de beide koppen in de keel ineen. NAGEKOMEN BERICHTEN. De heer Hondins, lid van deu gemeenteraad te Vianen heeft gemeend als zoo danig te moeten bedanken, naar men wil ter oorzako van persoonlijke grieven tegen één zijner medeleden. •—Nog vernemen wij omtrent de paardenmarkt te Leksmond: aan de lijn wer den gebracht 690 paarden, 35 hitten en 74 veulens. In de stallen zijn geteld 400 paarden en 10 hitten en veulens. De handel was ta melijk levendig. Een span zwarte paarden is voor 1 1700 verkocht. Donderdag-namiddag voer de sloepboot Rotterdam No. 7 met zeven schepen^ op sleeptouw, op de rivier de Merwede stroom opwaarts. Ter hoogte van de Aveliugeu, nabij Gonyphem, liep eeu der achterste gesleept wordende schepen, een zoogenaamde slof, die eenigszins buiten koers lag, met zijn voorsteven op een met grind geladen tjalkschip, dat stroom afwaarts voer, ten gevolge waarvan laatstgenoemd ■chip, met volle tuigage, onmiddellijk zonk. De schipper De Vries, thuis beboorende te Hoog kerk (prov. Groningen), diens huisvrouw en knecht, zijn, allen gered, terwijl omtrent het voorgevallene protest is aangeteekend. Schoorihovensche Courant, ter wille van het belang aanraad, zijn' naam en tevens de feiten openbaar te maken, die hem aanleiding tot dat schrij ven gaven, wellicht dat meer ordelievende ingezete nen z;oh bij d:en menschenvriend aansluiten, om die plicht verzuimende politie uit deu zadel te lichten. Een rustig opmerker. Voorspo dig bevallen van een Zoon N. HEHEWERTH-Klokke. SCHOONHOVEN, 28 Auguatus 1876. Hedeu overleed ons geliefd kindje, ruim 4 maanden oud. P. ROEM. A. C. ROEM-de Vos. SCHOONHOVEN, 29 Aug. 1876. Het kindje, ons den 25sten dezer geschon ken, werd ons heden door den dood ontnomen. L. AKKERHUIJS JEz. M. P. AKKERUUIJS- Van Abshoven. 31 Aug. '76. Voor de talrijke bewijzin van deelneming en vriendschap, mij betoond bij gelegenheid mijner vijftigjarige betrekking als Burge meester, en de mij te beurt gevalleu onder scheiding, betuig ik aau alle vrienden en bekenden mijnen welgemeenden en hartelijken dank. M. BISDOM VAN VLIET. HAASTRECHT, 23 Augustus 1876. beristiredurende Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag e.k., alle nog voorradig zijnde ZOMER-ARTtKELEN en JAPONSTOFFEN, tot veel verminderde prijzen te zullen opruimen. Tevens ontvangen een geheel nieuwe sorteering in VVOLLEN- en ClTSEN DEKENS, BAA1JENBEVERS en verdere WINTER-ARTIKELEN. Van af Woensdaar en verder gedurende de Kermis Bij Strooibiljetten nader omschreven. BDKGXBLUU STAND. GEMEENTE üCHUUNHOVEN. Ingeschreven van 26 Augustus tot 1 September 1876. Gzbo&bn: Jeannette Tluhppina, ouders L. Akker huis en M. P. Van Abshoven Gysbertus, ouders F. H. Hehewerth en N. Klokke. Johannes Aga- thus, ouders J. Van Vliet en A. Klomp. Pieter, ouders N. Hooijkaas en M. J. Stigter. 0/EBttDENL. M. Roem, oud 18 weken. J P. Akkethuys, oud 6 dagen. De Heer eu Mevrouw TEIJINCK-van dee Quasi betuigen bunnen hartelijken dunk voor tie vele blijken van belangstelling, ter gelegen heid vun hun huwelijk ondervonden. U-n overstaan van den Notaris M. F. BOOAZAJERin het ZWIJNSHOOFD te Vianen, op Donderdagen 7 en 14 September 1876, des voormiddags ten 10 ure, van de geiinamd DB HERDERIN, gelden tan den Rijks Straatweg, in H ELSDINGËN ondet VIANEN, mal ruim 4 Bunders beste aldaar; op te veilen in 6 perceelen, breeder bij biljetten omschreven. Informatiën zijn te bekomen bij den Notaris M. F. BOONZAJER. Openbare Vrijwil lige Verkooping, op Vrijdag den 29. September 1876, des voormiddags te 10 uren, ten huize van G. tan DAM te STOLWIJK, van: waarvan 15Heotarön onder en 5'/, Heotaroil onder V L I S T, perceelep en combinatiën, te aanvaarden 1 January en 1 Mei a. s. Breeder bij biljetten en nader onderrigt te bekomen ten kantore van den Notaris MAHL STEDE te Bergambacht. te Schoonhoven, Staande op de STEENEN BRUG. WOKNSDAG 6 SLPTEMBLR, IS* Tot opening van het Tooneel en de DAARNA: of een herinnering der Kinderjaren. Nadere aankondiging bij strooibiljetten. Nog eens Stolwijk. In de Tijdspiegel over de maand Juli 1876 wordt uit eene bloemlezing over bchoolhygifenc in Ne derland, eene beschouwing geleverd over dien toe stand in de gemeente ötolwijk in 1867 (dus na 9 jaren), die waarlijk moet doen denken dat men aldaar op dat gebied, ook thans nog, verre zeer verre ten ach ter ia. In de beide vorige nommers der Schoonhovensche Courant, wordt eene met zorg F bewerkte beschouwing geleverd over de maatschappelijke toestanden, in die gemeente. Met nauwkeurigheid, en naar waarheid, wordt Bet Setal drankwinkels aldaar vermeld, en als een gevolg aar van wellipht. (en niet naar waarheid) wordt daarbij gewag gemaakt, van het aantal dronkenmans schandalen, die daar dagelyks plaats hebben, van Qnt daér het ellendig Politie toezicht, i r bestaat, enz. enz. 't Ligt niet in mnn plan, tegen dat laf geschryf in da bohoonbovensche Courant op te komen, en toch moet ik bekennen, mij aan een en ander te ergeren; 't schijnt dat steller van laatstgenoemde stukjes, die met den toestand in de gemeente Stolwijk zeer goed bekend kan zijn, met ?yn' scheve voorstellingen, met ongaarne de dagen van 1866 en 1867 weder terug zag. K De steller van het stukje in de Tijdspiegel zou ik gaarne in overweging geven, nadere berichten omtrent de schoolhygième in Stolwijk in te winnen, om daaruit te oordeelen of de vermelding in 1876 van den toe stand van 1867, minatenz geen mosterd' ni den maal tijd is. Terwijl ik den steller der ingeaonden etukjee in Mevrouw BOKTE* Fluweelen Singel, R, 332 te Gouda, vraagt tegen 1° November eeue GETHAAGD op den OudeweteringBchen Watermolen te Streefkerk, vast loon f 90,— 'a jaars met Vrije Woning. Sollic tanten vervoegen zich, voorzien van attest omtrent gedrag en bekwaam heid, in het Polder-Raadhuis, op Woensdag den 13. September 1876, 's morgens 10 ure. G. GELDEHBLOM, Mr. KLEERMAKER te Qudewater, vraagt met 1 October of eer der een BEKWAAM liefct met mantelmaken bekend, voor vast werk loon naar bekwaamheid. Hij beveelt zich aan tot het maken en hermaken van MA!Vm TBLS, naar de eerste mode. Brieven franco. SCHOONHOVENSCHE T00NEELVEREENIQINQ UITVOERING op Maandag den 4. September 1876, het Lokaal van den Heer A. BRANDWIJK. Tot deze uitvoering hebben H.H. LEDEN met hunne DAMES vrijen toegang. INTRODUCTION zijn te Tiekomen aan het Lokaal, op den dag der uitvoering, van des morgens 10- tot des namiddags 3 uur. Na afloop BAL. Aanvang ten 8 uur precies. HET BESTUUR. Geonrende de KERM fSDAGEN, Woeni* dag 6 tot en met Zaterdag 9 September, zullen in het Koffiehuis van gt'gêven worden door het zoo gunstig bekende Gezelschap onder directie van Aanvang der MATINÉES ten lI1/8 ure. Aanvang der SOIREES ten 7 ure. haten schoonhoyek. Van af WOBNSD&G-AVOND Gedurende de KERMIS eene fraaie sorteering Elf KINDERSPEELGOED, tot de minst mogelijke prijzen verkrijgbaar, bij Oude {laven laat bekend maken, dat hij gedurende de aan staande Kermis DRIE ALBUM-POR TRETTEN levert voor EEN GULDEN. Een nieuwe soliede TILBURY e" gebruikte TILBURY eu TENTWAGEN. Te bevragen bij den Heer J. GROENEYELD, Mr. Rijtuigmaker, Schoonhoven. Bij gelegenheid van de a. s. KERMISDAGEN, zullen er ih het Koffiehuis «/de drie Sterren", vail G. BURGER, MUZIEKUITVOERIN GEN gegeven worden door een flink gezelschap, onder directie van den Heer JTEIJEN. De Oudergeteekende heeft de eer het geachte publiek van Schoonhoven en Omstreken te berigten, dat hij wederom hier is gearriveerd met zijn welingerigte KRAAM, standplaats ach ter de Kerk, over de Wed. DEN HOED; ho pende door een prompte, zindelijke en civiele bediening zich de gunst van het geachte publiek waardig ,te maken, welke hem verleden jaar zoo ruimschoots is ten deel gevallen, door prima kwaliteit van Gebak en Ververschingen. De twee dozijn Broedertjes k 15 Cent*. Wafelen 7 Cents per stuk. UEd. Dw. Dienaar, De Ondergeteekmde maakt zijne geëerde be gunstigers bekend, dat hij weder ia gearriveerd met zijn welingerigte Standplaats: Steenen Brug tegenover den H eer H ELLEGERS. Dankbaar voor de gunst, die bij gedurende 30 jaren alhier genoten heeft, belooft hy weder, even als altijd, een zeer propere bediening. De poffertjes zijn ;net echte boter gebakken. Hopende met een talrijk bezoek vereerd te worden, blijf ik UEd. Dw. Dienaar, NB» Gelieve op Naam eu Standplaats te letten. De Oudergeteekende, van oude bekend, ie weder dit jaar gearriveerd met zijne net ingerichte Pof fertjeskraam. llij verzoekt beleefdelijk de gunst eu aanbeveling, belovende eene proiupte en zin delijke bediening met Zilver. De poabrtjra wor den in zuivere Delftsche boter gebakken en kosten met lekkere boter en voel suiker de t dozijn 15 Cents. A. VBRMEKB. worden gevraagd, in alle plaatsen, voor den ver koop van huishoudelijke MANUFACTUREN enz. Degenen, welke dagelijks met veel menschen in aanraking zijn, hebben de voorkeur. Aan vragen franco, lett. Z, bij VAN DORP Kt Co., Groene Burgwal, No. 67 Bij S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven zijn k 10 Cent8 verkrijgbaar afzonderlijke afdrukken van het Verslag der te Haastrecht plaats gehad hebbende Feestelijkheden, ter gelegenheid van het 50-jarig Jubüé van den Heer M. BIS DOM VAN VLIET. Bij franco toezeuding van twee blauwe postze gels wordt dit feestverslag franco toegezonden. Bij S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven is verkrijgbaar: SCHUL1ZE MöLLER TE PHILADEL PHIA, door Servaas De Bruin. Met eene menigte koddige plaatjes. Prijs 90 cents. DE INSECTEN. Hunne gedaantewisseling en levenswijze, geschetst door Mr. S. C. Snellen van Vollenhoven. Met 255 afbeeldingen, 470 bladz. druks in groot-octavo. Prijs f 3,50. Bij franco toezeuding van het bedrag aan de boekhandelaren S. W. N. VAN NOO TEN te Schoonhoven, worden deze boeken door hen franco door het geheele land ver- zondeh.

Schoonhovensche Courant | 1876 | | pagina 2