UITVERKOOP. 2 bekwame KNECHTS. 2 Kleermakersknechts STOOI-VERYEEIJ, VERLOTING vao PAARDEN EEN ZWAAN FINALE ÏÏITVEB/KOOP! Gebr. B RU HING te Schoonhoven. PER TELEGRAAF. ADVERTEINITIËN. SCHIPPER, SCHIPPERSKNECHT AGENTli EENE KEUKENMEID, Chemische Wasscherij, TOONEELVOORSTELLING. L. van Zessen te Schoonhoven, HOEDEN; MUTSEN B. C. VERWEU. TE KOOP: H. DE JONGH, FIJNSTE LOFODIN SC HE LEVERTRAAN Wegens vertrek naar elders Al de Yoorhanden zijnde GOEDEREN zullen be neden FABRIEKSPRIJZENom contant geld, worden uitverkocht bij teren weg dan den dijk de gemeenteschool te bezoeken. I Blijkens mededeeling der regee ring aan de Tweede Kamer worden, aanvan gende op 1 Mei 1877, al de Nederl. koloniën opgenomen in de internationale poetconventie. Het porto van brieven zal daardoor eene ver mindering ondergaan. Vanwege het Hoofdbeetuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is aan de bestuurders der departementen eene circu laire gencht betrekkelijk de voorgedragen on derwijswet. Het Hoofdbestuur spoort daarin de departementen aan tot overweging van geest en strekking der wet en vestigt meer bepaald de aandacht op deze twee punten: de ver plichte schoolgeld heffing en de interpretatie van art. 194 der Grondwet. De Waal ia in de laatste dagen weer buitengewoon gewassen,, en nog steeds houdt die was aan. Bij de afzending van dit be richt teekent de peilschaal aan de inundatie- sluis te Dalem 8.70 M. 4- A. P. Wegens den h oogen waterstand zijn de schotbalken in de sluis te Vreeswijk gebracht. 27 dezer zal een totale maans verduistering plaats hebbendie bij gunstig weder bijzonder goed zal kunnen waargenomen worden omdat bij den aanvang de maan reeds hoog boven den horizon staat. De verduistering vangt aan dts avonds te 5 u. 50 m. Te 6 u. 48 m. begint de totale verduistering, die te 8 u. 24 m. eindigt. Het einde der geheele verduis tering heeft plaats te H u. 21 m. Volgens gedane waarnemingen op de scheepstimmerwerf der wed. C. Van Duij- vendijkte Ouderkerk a/d IJsel, is de vloed van 30 op 31 Januari jl. 2 centimeters hooger ge weest dan die van Januari 1863. Men verneemt, dat ongeveer 2/8 van de gronden voor den spoorweg Leiden- Woerden door minnelijke schikking zijn ver kregen en de onteigeningswet weldra voor de overige eigendommen zal worden toegepast. Er zijn eigenaarsdie meer dan f 20.000 per bun der eischen en daartóe in rekening brengen de kosten van stalvoedenng voor schapendie niet in den winter kunnen worden geweidomdat de spoorweg het toezicht van de woning mogelijk zal verhinderen. De molens, behoorende aan het waterschap Benschopzijn Dinsdag publiek ver kocht. Zij hebben totaal opgebracht de som van f 8430 en zullen na goedkeuring van stemge rechtigde ingelanden aan de navolgende koopers worden gegund. Molen N° 1 aan den heer A. Cooiman te Benschopvoor f 550. Molen N*2 aan den heer P. Hazenbroek, te Dordrecht, voor f575. Molen N° 8 aan den heer Jobs. Van Dam, te Haastrechtvoor f 660. Molen N' 4 aan den heer P. Hazenbroek, te Dordrecht, voer f620. Deze vier zijn wipmolensde acht kante uiolen van den heer Fra. Verweijte Beu- schop voor f 1052. •—De uitslag der plaats gehad heb bende aaubesteding voor de vergrooting der Bur- Seravoudschool te Gouda was als volgt: W. De ong f 13688 P. A. Burghout f 12385 P. M. Roosendaal f 11825 A. Suelleman 1 11789 P. VerbruggenWaddiuxveen f 11290, W. Rsuhl f 11209, H. J. Nederborst fill 11. Het bouwen van eene schooien onderwijzerswouing te Sleeuwijk is Zaterdag jl. aangenomen door den heer Kentie te Wou- drichem, voor f 12600, Naar wij vernemen zal met April e. k. te Arneide, tusschen die gemeente en de waard van den heer Morgan te Jaars veld, eene zalmvisscherij met de zegen onder nomen worden. Het tegenwoordige wiuter-sei- ■oen is voor den arbeidenden stand te Vuren en Dalem heilzaam te noemen. Door de fort- werken te Vuren, waaraan ruim 100 personen geregeld arbeiden, heeft men goede verdiensten, en wordt er thans veel minder armoede geleden dan vorige winters. De oeverlanden tusscheu Meppel en Zwartsluis, Staphorst enz. staan opnieuw sedert een paar dagen totaal blank, wegens den aanhoudenden opstuweuden wind, die alom in Frieslaud en Overijsel het boezemwater zge weldig opzet, dat de spoorbanen uren ver als door een bare zee gaan. In eene vergadering der ver- eeniging //Nut en Genoegen" te üiesendam op Donderdag avond jl. werd de spreekbeurt ver vuld door den heer N. Vos Jz., hoofdonder wijzer te Dalem. Gaf hij vóór de pauze eemge wenken naar aanleiding van het kleine woord rik" daarna droeg hy voor het dichtlieveud gezebchap rThalia" door Louwerse. Voorts werden nog eenige, zoowel ernstige als komi- Bche bijdragen geleverd door de heeren P. Ho- gendooru, D. Brand Lz., J. Steijnis, D. Van Daalberg en C. Langeveld Bz. Door den heer R. Van de Weerd, te Rhencnis eene uitvinding gedaandie voor den waterstaat van veel gewicht genoemd mag worden. De mislukte proeven met de rijkspeil- schaal te Rheuen brachten den heer Van de "Weerd tot de ontdekking van een veel eenvou diger en zekerder werkend toestel. Thans is hem door de directie van de Amsterdamsche Kanaalmaatschappij opgedragen, om aan de •luizen van haar kanaal eene zelfregistreerende jtwikpeilschaalvolgens zijne vindingte doen plaatsen. Dit toestel onderscheidt zich door groote eenvoudigheid. Het kan hoogst gemak kelijk tegen een der sluismuren worden geplaatst, zonder een bijzoudereu peilput of iets van dien aard. Het neemt zeer weinig ruimte in en is ter nauwernood een paar meter hoog. Eindelijk zijn de kosten van aanleg in vergelijking der thans in gebruik zijnde peilschalen zeer geringzoo dat dit geen hinderpaal behoeft te zijn om het ook op andere plaatsen in gebruik te nemen. In de Tweede Kamer heeft giste ren de heer De Jong den Minister van Bmnenl. Zaken geïnterpelleerd. De heer De Jong kwam op tegen de opneming en met-verbetering van een foutief officieel bericht in de Staats-Courant, over het verboden vervoer van vee in Engeland, en vroeg inlichtingenwelke maatregelen de Re geering zou nemen om de runderpest, in Duitsch- land heerschende, te weren. - De Minister erkende de fout in de Staats- Courant het gevolg van de kortheid van 't tele gram van den Gezant te Londen. De Regeering zal den volledigen tekst van het besluit der Engelsche Regeering in de Staats-Courant doen opnemen. Daarop had zij gewacht. De maatregelen tot wering der runderpest zijn strenge handhaving van het verbod van invoer over onze grenzeu, met versterking van het commies-personeel. Naar aanleiding van de ge voerde discujsiën verklaarde de Minister nader te zullen overwegen den maatregelom ook den doorvoer van vee te verbieden, binnen zekeren kring langs onze grenzen. Van 12 tot 17 Februari zijn te Ammerstol aan de markt verkocht: 81 zalmen; prijs vau f 1.25 tot 1,60 per half kilo. In de afgeloopen week zijn aan 't kraling8clie veer ter markt verkocht 715 winterzalmenprijs van f 1,50 tot f 1,70 per half kilo. De keelziekte is te Vuren ge weken, en dientengevolge de openbare school aldaar weder geopend. Voor het Gerechtshof te 's-Gra- venhage heeft eergisteren terechtgestaan een 30jarig boerenarbeider uit üostburg. De acte van beschuldiging legt hem ten laste, dat hij op een afgrijselijke, onmenschelijke wijze zijne vrouw heelt vermoord, hoofdzakelijk naar aan leiding van ongegronde verdenkingen omtrent haar levensgedrag. Tegen den beschuldigde is levenslange tuchthuisstraf geëischt. Alloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Geveild te Oudewater, den 5 Fe bruari 1877, ten overstaan van den notaris C. A. Van Blaricum. 1° Een Woonhuis, gemerkt 16, met erf en grond, te Oudewater, aau de oostzijde der Leeu- I weriugerstraat. Kooper de heer I. W. De Waal, I voor 1 2025. 2# Eeu Woonhuis met erf, gemerkt 87 te Oudewater, aan de oostzijde der Kapelstraat. Kooper de heer M. L. Kouiugs, voor f 1000. Ten overstaan van de notarissen C. A. Vau Bla ricum en J. A. Groshans. Een Moestuinbeplant met vruchtboomen benevens bergplaatsje en bouwlandte zamen groot 26 aren, 66 centiaren, te Oudewater, aan den Nieuwen Smgql. Kooper de heer D. Ver weij qq voor f 1625. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 17 Februari. Sedert eenige dagen is het wa ter in de Lek zoo hoog, dat men de schot- balken in de sluis heelt doen plaatsen. Heden morgen teekeude de peilschaal 2.68; sedert gisterenmorgen is het water 14 cM. gewassen. Tot voorlezer en voorzanger bij de Herv. Gemeente is benoemd de heer G. F. Van Geelen Ez. Naar wij met genoegen verne men zal vermoedelijk in de aanstaande week eeue soirée-musicale (kamermuziek) worden ge geven aan de kunstlievende leden van het mu ziekgezelschap //Harmonie" alhier. WATERSCHAP8- EN POLDER-BERICHTEN. Op 28 dezer zal er voor de Pol ders Boven- en Beneden-Hardinxveld een voor zitter verkozen moeten worden ter vervanging van den heer J. Sweta Wz. die voor die be trekking om zijn hoogen ouderdom heelt be dankt. Met leedwezen hebben de meeste inge landen het besluit van den grijsaard vernomen, daar hij eeu aantal, jaren met den meesteu lust en ijver de belangen van die polders heelt be hartigd. Op Zaterdag 24 dezer zal te Go- rinchem 111 den Doelen eene vergadering ge houden worden van Hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap tfde Alblasserwaard met Ar- kel beueden de Zouwe." Deze vergadering is belegd 1° ter verkiezing van een secretaris der vergadering van Hoofdingelanden en 2° tot op making eener voordracht aan den Koning, van drie personenvoor de betrekking van hoog heemraad op den 1 Mei a. s. openvallende door de aftreding van den heer C. Van Hou- weliug te Peuisum. LANDBOUW-BERICHTEN. Volgens de Zaterdag jl. in wer king getreden bepalingen op den invoer van vee uit Nederland ïu Engeland blijft de iuvoer van levend vee wel geoorloofd, doch het moet binuen twee dagen geslacht worden. In Oost-Friesland, waar (te Em- den) de veetyphus zich heeft geopenbaard mee- nen velendat de verbreiding der ziekte moet worden toegeschreven aan liet bezoeken der stallen door kooplieden en andere personendie met besmette dieren elders in aanraking waren geweest. D&irin nu ligt dan ook het grootste gevaar voor Nederland. Op de personen zal streng gelet moeten worden. Te Einden worden in de stratenwaar besmette stallen zijn ge bouwtjes geplaatst, waarin ieder die deze stra ten passeert, zich moet laten ontsmetten. Het Hoofdbestuur der Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft aan de Afdeeliugs-besturen de volgende circulaire gericht Eeu vreeselijke vijand van onzen zoo kostba ren veestapel heeft zich in het naburig Duitsch- land en Engeland vertoond. De zoo gevreesde veetyphus toch deed zich op enkele plaatsen in die Rijken voor. Het Hoofdbestuur acht zich verplicht u op het gevaar te wijzendat ons bedreigteen gevaarwaarvan de groote nadeelen nog zoo verscn in veler geheugen liggen. Vooral voorzichtigheid wordt aanbevolen 1 Moge een ieder toch behoedzaam zijn, en geen vreemde kooplieden op zijne stallen toelaten. Van algemtene bekendheid is het, dat ook daardoor de besmetting kan worden overgebracht. Uwe gewemclite medewerking, om in uwe afdeeling tot de meest mogelijke vctorzichtigheid aan te sporen, roept het Hoofdbestuur bij dezen met vertrouwen in. Een eigenaardige drukte, die aldaar in de laatste 18 jaren niet had plaats gehad, deed zich 1.1. Dinsdag te Meerkerk voor. Eeu aanzienlijke hoeveelheid hennep, verkocht aan den heer v. d. Lee te Oudewater, werd al daar geleverd. Voor de gelling werd f 43 en voor schil en bint f 48 per 100 KG. besteed. Tot voor drie 5 vier weken was er weinig handel in den hennep, doch nu wor den wekelijks duizenden kilo's verkocht en ge leverd. Ouder Gorinchem is de meeste in de stad geleverd voor f 21,50 en f22 de 50 kilo, die door vreemde kooplieden werd gekocht en verzonden. Door het zachte winterweder beginnen de binnengrienden, vooral in den polder Wolferen, die van den winter gehakt zijn, reeds uit te loopen. Indien men nog veel vorst mocht krijgen, zou het hout er zeer door lijden. Als opmerkingswaardig wordt vermeld: dat bij publieke verhuriug van het armenlaud van de afdeeling Stem, groot 6,6557 hektaren, dit voor f 810 per jaar werd gegund, terwijl bedoeld land iu de vorige vijfjaren slechts f444 per jaaropbracht. Op 9 dezer werd te Gorinchem eene vergadering gehoudeu,van de leden der Holl. Maatsch. van Laudb.afd. de^ijf-Heereulaudeu de Alhlas^erwaard eu het land van Arkel beu. de Zouwe. Ruim veertig leden namen daaraan deel. I Uit de rekening van het afgeloopeu jaar bleek dat de totale ontvangst bedroeg 1 1607,47 en de uitgaven bedroegen 835,79 zoodat een voordee- 1 lig saldo van f771,68 aanwezig was. Hierna bracht de heer F. Den Hartog als afgevaardigde naar de algemeene tentoonstelling te Rotterdam, gehouden den 18 September 1.1., verslag uit van de vergadering door hem bijgewoond, hetwelk met onverdeelde aandacht werd aangehoord eu ook door den voorzitter hem werd dauk gezegd namens de vergadering. Nadat was bepaald, dat 2 zilveren medailles worden uitgeloofd namens de afdeeling voor de te houden teutoonsielhug te Alkmaarwerden de heeren A. H. Van Tien hoven eu W. C. M. Begrarn van Jaarsveld als bestunrsteden bij acclamatie herkozenwelke heibeuoeming de heer Van 'Denhoven zich liet welgevallenterwijl de heer Begrarn van Jaars veld op deze vergadering niet tegenwoordig kon zijn. Even als ten vorigen jare werd aan de ver- -eemging //Floralia," eeue subsidie vau f 20 toe gestaan. Hierna werd besloten tot aankoop van een grasmaaiwerktuig, een hooischudder en een kettingegge, met welken aankoop worden belast de heeren Den Hartog te Uoog-iJlok- laud, M. De Gier te Gorinchem, V. Boer te Giesen-Nieuwkerk en J. Vervoorn te Arkel. Deze werktuigen, waarvan het nut in eene rede door den heer Sluya te Beemster werd uiteen gezet, zullen door de afdeeling worden in bewa ring genomen, om-door landbouwers, voor eeue kleine toelage van onderhoudskosten, in gebruik te worden genomen. Hierna werden door den voorzitter aan de bij de onlangs gehouden tentooustelluig te Rot terdam bekroonde inzenders, de prijzen uitge reikt en welaan C. Van Zijll te Uieaen-Nieuw- kerx voor ingezonden kuiperswerk; C. A. Rei- neke te Gorinchem voor hennepplanten; J. Straver te Meeuwen voor paarden eu WStuy te Ottolaud voor een schaap met lammeren. Daarna hield de heer W. Sluis uit de Beemster eeue belangrijke voordracht over het droogleg gen van de landerijen en over de winstgevende dieren. Na de pauze onderhield de heer Sluis zijne hoorders over het vee. Hij verklaarde hun den melkspiegel van Genon, die een zeker ken merk aauoiedt, om goed melkgevend vee te kennen. Hij verzuimde met om de landbou wers te waarschuwen tegen de vroege paring van Hun vee, 111 vele gevallen de oorzaak der ontaarding der rassen. Oordeelkundige keuze van de fokdieren van beiderlei geslacht, achtte hij ten zeerste noodig, waardoor flinke rassen konden worden bewaard en verbeterd. Vooral, zeide de heer Sluis, zorgt toch landbouwers, dat ge uwe kinderen goed laat leeren, zendt hen, wan neer gij kunt, naar landbouw- of tuinbouwschool, en de nitkomst zal zijn dat onze landbouw steeds een hooger trap van ontwikkeling zal krijgen. KERK- EN BCHOOLN1EU W 8. Beroepen te Montfoort, Ds. P.C. Van der Horst, te Gorinchem. Beroepen te Sommelsdijk Ds. G. H. Van Kasteel te Gieeen-Nienwkerk. Beroepen te Hilversum Ds. J. J. Du Sart te Kamerik. -Aangenomen het beroep naar Oostburg (Zeeland) door Ds. K. W. Hulstijn te Vreeswijk. Bedankt voor Baarland door Ds. M. Lotz te Schelluinen. Bedankt voor Ooiterwijk door Ds. C. H. Kuipén te Horssen. Bedankt voor Wijk door Da. G. H. Van Kasteel te Giesen-Nieuwkerk. Zondag j.l. heeft de heer W. v. Eldenberoepen predikant te St. Kruisdie sinds geruimen tijd het hulppredikerscbap waar nam te Hekendorpaldaar zijn afscheidsrede gehouden. De heer G. Ynzo'nides, beroepen predikant van Noordeloos, zal den 25 Februari aldaar zijne intrede doen. Voor de vacante hulponderwij zers betrekking te Ouderkerk a/d IJsel hebben zich vijf sollicitanten aangemeld. Het drietal bestaat uit de heereuVau Wezel te Geervliet, Doxmaer te Middelburg eu Oldeman te Almelo. LONDEN, 17 Februari. Gladstone heeft gieteren deelgenomen aan de discussie in het parlement over de Oostersche Quaestie. Op zijn bepaalde vraag heefi de minister tlardy geant woord dat de Engelsche Regeenug het Parysche tractaat vau 1856 niet vervallen beschouwt. De regeenug protesteerde krachtig tegen het dwingen van Turkije door wapengeweld. Letterkundige Bijeenkomsten. Uitvoe ringen van Musiek- en Bederijkers- Qeselsohappen, eu*. Het gezelschap ffZanglnst" uit Boskoop heeft te Woubrugge eeue uitvoering gegeven ten voordeele der armen dier gemeente. In de N. Gorinchemsche Cour. leest men 0. m. het volgende: *In eene Nutsvergadermg met dames, trad 7 dezer te Gorinchem als spreker op de heer Akkerhuijs, van Schoonhoven. Hield de begaafde redenaar vóór de pauze eeue vau studie getuigende voordracht over de poëzie, daarna onthaalde bij zijne hoorders nog op eenige bijdragen, ééue vau meer ern- stigen, de andere van zeer konuschen inhoud, eu waar men naar het verdienstelijk voorge dragen vers van Ten Kate füe kinderen van den dronkaard" met stille aandacht luisterde, brachten //De zilveren bruiloft," Laurillard's //uit het leven," enz. de lachspieren in beweging." Zaterdagav0nd trad in de ver een ïging fdoor 'Inspanning Uitspanning", te Stol wijk, als spreker op de heer Eller, van Hcndrik- ldo-Ambachtmet #Broer Japik", een novelle van Cremer. Daarna gaf de spreker eenige bij dragen ten beste. GEMENGDE BERICHTEN. Voor een drietal weken kwam zekere schilder Van B. te Amsterdam van zijn werk en trad eene herberg binnen om een glas bier te drinken. In zijn zak had hy een flescbje met terpentijn, dat, terwijl hij zich op een stoel neerzette, brak, waardoor het vocht zich aan zijn kleedereu mededeelde. Een man in zijne nabijheid outstak kort daarop een lucifer, en na daarmede een sigaar aangestoken te hebben, wierp hij den brandenden lucifer weg, die ongelukkig terecht kwam op de met terpentijn doortrokken jas van Van B. Onmiddellijk stond Van B. in eene zee van vuur; de kasteliju drong, uit vrees voor ge vaar van zijn huis, Van B. naar buiten, in plaats van met behulp vau een deken of iets andera den brand van de kleederen te blus- schen. Vier maunen, waaronder een knecht van Van B., namen hem op eu dompelden hem even ouder het water, waardoor de brand wel onmiddellijk werd gebluscht, doch tengevolge waarvan ook de hitte naar biunen sloeg. Van B was bewusteloos en werd eerst naar huis eu nog dieuzelfden avond naar iiet gasthuis ge bracht, waar hy eergisteren na een pyulijk lijden van drie weken overleed. Hij laat tene hulpbehoevende vrouw na met vijf jeugdige kinderen. Naar men verneemt, heeft de politie zich deze zaak aaugetrokkendie een onder zoek zal instellen of by het wegwerpen van den brandenden lucifer aan onvoorzichtigheid of aan boos opzet moet gedacht worden. Aan het Kralingsche Veer is Zaterdag-morgen op de markt ter afslag eeu reuzen zalm aangebracht, wegeude £6 halve kilo's en gevangen in de zegen zalmvisscherij prins Heudrik, bij Delfshaven. Zij bracht on geveer f 110 op. In den avond van 12 dezer is m het Kanaal nabij Oudewater een tjalkschip met granen van Rotterdam naar Utrecht beladen, gezonken. De schipper, zijne vrouw en 2 kin deren en de knecht zijn gelukkig gered. De zoogenaamde Jubilee-zan gers, die in Amerika en Engeland grooten op gang gemaakt hebben, zullen binnen kort ook ons land bezoeken. De opbrengst van hunne concerten dient tot uitbreiding van de Jubilee- Hall te Nashville in Tenessee (Amerika) een stichting tot vorming en wetenschappelijke op leiding van vrijverklaarde slaven. Voor eenige dagen vond een ar beider van ds. Muller Sissingh, predikant te Ten Boer (Groningen), in den pastorietum al daar, in een looden doosje, 31 gonden munt stukken. Te Lekkerkerk is in de afge loopen week door C. Ligthart in de rivier de Lek een zeekat gevangen. In Frankrijk, te Bagneux, is de zer dagen een meisje gevonden in een put, waarin geen water was. Het kind had reeds lang in dien put doorgebracht en overleed spoe dig nadat men het'er uitgehaald had, zonder eenig antwoord te hebben kunnen geven op de vragen, die het gedaan waren. Het lijk is naar de Morgue te Parijs gebracht, waar honderdeD personen gekomen zijn om het te bezichtigen, hetzij omzoo mogelijkinlichtingen te geven van wie het kind was, hetzij om uit nieuws gierigheid het arme slachtoffer te zien. Een dier personen, een man van bejaarden leeftijdhad net lijk en de kleederen niet zoodra gezienof hij ontstelde hevigen gaf het verlangen te kennen om den hoofdambtenaar te spreken. Aan dezeu verklaarde hijdat hij in het lijk zijne kleindochter herkend had. De vader had het vermoord. Deze had reeds voor een maand zijne vrouw (de dochter van deu bejaarden man) verlaten eu het kind medegenomen. Dezelfde kleederen waarin het kind gevonden washad het Nieuwjaarsdag aan gehad. De vader had reeds herhaalde malen gezegddat het kind hem tot last was en dat hij er zich van wilde ontdoen. Thans heeft Moyaux, de vader van het kind, dat iu den diepen put was geworpen, een brief geschreven aan het blad h le Petit Journal", waarin hij erkent de moordenaar, de éónige schuldige, te zijn. Haat en wraak, zegt bij, hebben hem er toe gedreven zijn dochtertje van kaut te maken. Hij dacht dat er water in den put was en het kind dus dadelijk zou sterven. Had bij kunnen denken, dat het zoo lang en zoo verschrikkelijk zou lijden, hij zou het liever een kogel door het hoofd gejaagd hebben. Blij kens de opgave van Moyaux heeft het kind vijftien uren in den put doorgebracht. Toen het er uitgehaald werd, was het zoo goed als dood. Moyaux verklaart verder dat, aangezien het leven hem thans tot last is, hij ook zichzelf van kant zal maken. Te Berg-Ambacht viel een 6-ja- rig jongentje in een gierput, en is met veel moeite door de 76 jarige weduwe Blom gered geworden. Vervolg der Nieuwstijdingen - Volgens het ontwerp dernieuwe kieswet zouden de kiesdistricten Gouda en Woerden aldus zijn samengesteld: Gouda. Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJsel, Bergschenhoek, HillegersbergSchie- broek, Oude waterOuderkerk a/d IJsel, Ber- kenwoude, Gouderak, Haastrecht, Schoonhoven, Berg-Ambacht, Vliat, Stolwijk, Ammerstol. Wobrdkn. Woerden, Hekendorp, Langerui- geweide, Bodegraven, Papekop, Nieuwkoop, Rietveld, Waarder, Barwoutswaarder, Zeven huizen, Bleiswijk, Reeuwijk, Boskoop, Waddiux veen, Woubrugge, Zevenhoven, Allen, Zwam- rnerdam, Oudshoorn, Ter Aar, Aarlanderveeu, Rijnsaterwoude, Nieuw veen, Leimuiden. Ten overstaan van den notaris Heijman te Haastrecht, is 1.1. Woensdag pu bliek verkocht eene hofstede en 25 hectaren land in de polders Roosendaal en 8nelre»iaard ouder Haastrecht, waarvan de opbrengst was: le perceel, groot 1.57.20 Hectaren f 6000; 2e perc., 5.78.32 Heet. f 21400; 3e perc., 5.57.69 Heet. f 15500; 4e perc., 3.65.00 Heet. f 10100; 5e perc., 1.30.14 Heet. f 4500; 6e perc., 3.83.16 Heet. f 11150; 7eperc., 2.69.02 Heet. f 6000 en 8e perc. 0.02.09 Heet. f 90. Totaal f 74740. Door het Beartuur der spoorweg maatschappij LeidenWoerden ia eergisteren aanbesteed Het maken van de aardebaan, onderbouw der kunstwerken enz. van den spoorweg. Minste inachryver de heer J. Rutgers te Gouda, voor f 757.000; —-De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaalddatmei ingang van heden het houden van markten eu openbare verkoo pingen van vee te Winschoten is verboden. Ds. J. L. H. Bouwman is voor nemens op 18 Maart e. k. te Kolhorn zijne afscheidsrede en op 25 Maart daaraanvolgende te Ammerstol zijne intredrede te houden. De waterstand in den polder Berg-Ambacht is met ongunstig, daar hij, niettegenstaande den hoogen stand der Lek, niet meer dan 8 Rijnl. duim boven zomerpeil bedraagt. Men deelt ons mede, dat de openbare school te Jaarsveld tijdelijk is geslo ten, daar zich in het gezin van den onder- jryxer besmettelijke ziekte mocthebben voorgedaan. I01II11ICITIII. Nederl. Werk. Schuld2J Dito dito 3 Dito dito 4 Loten Rotterdam3 Dito Amsterdam3 Spanje. Buitenl3 Dito Binnenl3 Portugal, Oblig3 Rusland, Oblig. Hope 1798 en 1816. 5 Dito 5e Serie. 18545 Dito 6e Serie. 18555 Dito Obligatieleen. 1864 A/" 1000. 5 Dito 1866 it/1000. 5 Dito f 1860 2e leen. 4J Dito Obl. Nicol. Spoorw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1859. 3 Dito h 1872. 5 Dito 1878. 5 Dito u 1875. 4J Dito Pandbrieven6 Dito Aand. 1864 6% Rs. 100. f Dito n 1866H Oostenrijk, Obl. pap. MeiNov. 5 Dito h 9 Febr.Aug. 5 Dito n zilver Jan.Juli. 5 Dito w 9 Apr.Oct. 5 Dito Aand. 4 fl. 250, 1854. Dito 9 5 »/0 fl. 500, 1860. 9 Dito 9 fl. 100, 1864. .9 Tnrkije. Alg. Sch. 18656 Dito 9 1869. 6 Oblig. 18687 Amerika Oblig. 1871. ,6 Dito 9 1881. 6 Dito 9 1885. 6 Dito 9 1904. 5 Brazilië Oblig. 18655 Dito 9 1863. 41 Peru Oblig, 18706 Dito 18726 Gr. Russ. Spoorw. 5°/0 aandeel. f Russ. Spoorw. Jelez Griasi. 5 Dito Poti Tiflft k ƒ1000. 5 Dito JelezOrel5 Dito Kursk Charkow. 5 Dito CharkAzow pd. st. 100. 5 Dito MoskouSmolensk. Dito Losowo Sewastopol. .5 Aand. Oostenr. Nat. Bank Hong. Oblig. 1807. 5°/0 Dito Loten 1870 Oblig. Maxwell Estate7 Zuid—Ital. Spoorweg Oblig. 3 Oost Hong. Spoorweg Oblig. 1869. 5 Centraal-Pacidc6 Aand. loting Madrid. 3 Aand. Turkije met lot3 16 Feb. 64'/. 77 100 v, 09'/. 100 11"/,. 1 52'/,. 96'/, 80'/, 91V. 90/., 61/, 71'/, 81"/, 81"/. 75'/,' 150'/, 281 284 50 503/< 5}»/m 54/4 268 540 131 "f/u 103 V, 106»/. 100 105 14»/, 252 V, 87 80»/4 97 »/4 67'/. 61/8 103 »/4 42 997, 147, 177, BURGERLIJKE STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van 9 tot 16 Februari 1877. GeborknMaria Elisabeth, ouders G. Van den Bergh en M. E. Hunime. Grietje, ouders C. Van Dam en J. Van Baaren Pieternella Jacoba, ouders L. De Hoog en H. C. Schutter. Gerrit, ouders J. W. Van den Bergh en P. M. Mulder. Okdbrtbouwd: F. Kuijlenburg en E. Van der Men. Getrouwd; G. Van Dorssen en A. J. C. P. Van Tooren. Overleden P. Turk, oud 58 jaren, echtgenoot van M. Boezemenaar. Getrouwd G. van DORSSEN, Predikant te Leksmond, A. J. C. P. van TOOREN. SCHOONHOVEN, 16 Februari 1877. Heden overleed, na een langdurig doch ge duldig lijden, tot mijn eu mijner Kinderen diepe droefheid, in den ouderdom van 58 jaren, mijn geliefde Echtgenoot P. TURK, na eene genoegelijko echtvereeniging van bijna 37 jaren. M. TURK, geb. Boezemenaar. Schoonhoven, 15 Februarij 1876. De Heer en Mevrouw van DORSSEN-van Tooren betuigen hun welgemeenden dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, by de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. SCHOONHOVEN, 15 Febr. 1877. De VERGADERING van het Departement SCHOONHOVEN der Maatschappij TOT NUT van 't ALGEMEEN, zal plaats hebben DONDERDAG 22 dezer, in plaats van Dingsdag a.s. De Secretaris van het Depart., H. J. E. GROENEVELD v. d. KOP. J. G. YAN BAAREN. Mr. TIMMER MAN te SCHOONHOVEN, vraagt ten spoedigste Loon naar bekwaamheid. Brieven franco, doch liefst in persoon. gemwd bij BERM'. VAI» DEK VLIST, Mr. Kleermaker te Hekendorp, bij Oude water. Loon uaar bekwaamheid. Liefst in persoon of franco brieven. NB. Kennis van MANTELWERK strekt tot aanbeveling. Er wordt gevraagd een om te vervoeren 20 5 25 LAST PULP ik f 3,— het Lest, van GELDERMAL- SEM naar LEKKERKERK, voor D. H. VAN blankensteijn te Lekkerkerk. gevraagd, bij c. VAM VLIET te Haastrecht. Brieven franco, maar liefst in persoon. Voor een soliede, gevestigde VER- ZEKERINGS-MAATSCHAPPIJ wordt op voordeelige voorwaarden voor Schoon hoven en omstreken een actief AGENT gevraagd. Adres, met franco brieven, onder letter A., ter Snel persdrukkerij van CORNs. IMMIG, Oostmolenstraat, Rotterdam. van goede getuigen voorzien, zoekt tegen 1 Mei een dienst op een dorp. Brieven franco, letters O. A., Bureau dezer Courant. ■vr aar aanleiding eener circulaire van den Heer Jj| Minister van Justitie, betreffende VRAAG PUNTEN omtrent het vaststellen van wette lijke bepalingen, aangaande ARBEID v&n KINDEREN, JONGELIEDEN en VROUWEN, noodigt de KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te Schoon hoven Fabrikanten, Werkmeesters en Oud- Fabrikanten alhier uit. tot eene bijeenkomst in het HEEREN-LOGEMENT te Schoon hoven, op den 20. Februari 1877, des n/m. 8 ure, ten einde de door Zijne Excellentie gestelde vraagpunten te bespreken. Schoonhoven, 17 Febr. 1877. De Kamer voornd., (get.) N. J. H. van GELDEREN, Pl.verv. Voorzitter, (get). W. ROMANS van SCHAIK, Secretaris. van Gebr. PALTHE, Almelo. Ondergeteekenden, Agenten van bovengenoemde op groote schaal ingerichte Fabriek, zenden de goederen iederen Maandag v/m. naar Almelo op. Gez. VAN ABSHOVEN. Lopikerstraat. UNIvERBEEL-ZUIVERINGS-ZOUT ia bet een voudigste en goedkoopste huismiddel tegen maagkramp, slechte spijsvertering, zuur, hoofdpijn, duizeligheid, hartkloppingen enz., eu moest, daar bet ook bij hèt inmaken van zure vruchten, het weekkoken van groen ten, vooral peulvruchten, als: erwten, boonen, linzen enz, zeer goede diensten bewijst, in ieder huisgezin gevonden worden. In pakjes 6 18, 33 en 60 cents. HAARBALSEM of EAU PHILOCOME. Deze balsem is een spiritus-oplossing van een zeer fijn vet met een toevoeging van Perubalsem, extract van kina en welriekende oliën. Hij reinigt de huid vau het hoofd, en kan het beste middel genoemd worden, om den groei van het haar te bevorderen en het uitvallen te voorkomen. In flacons 4 45 en 90 cents. ANATHERIN-MOlfDWATER. Met eene gelijke hoeveelheid water gemengd, is het de aangenaamste mondspoeling. Het neemt eiken slechten smaak weg, reinigt de tanden, versterkt zwak tandvleesch en ver hindert de vorming van kalk op de tanden, daar het slijm en overblijfselen der spijzen oplost. De flacon kost 75 cents. ENGELSCHE TANDPOEDER. In elegante do zen a 25 en 45 cents. IDIATION-DROPPELSzonder schadelijke be- Btanddeelen, bevrijden oogenblikkehjk van de hevigste kiespijn. Het fleschje kost 25 cenis. Bovenstaande artikelen ziju te bekomen in de be kende depöts, voornamelijk Schoonhoven, Wed. WOLFF Zn. AlblMserdamG. Maat Et. Bodegraven: H. Rollmann. Dordrecht: Wed. Köhn Co.; J. KrimLeon Pennoch B. Biscbop. GorinchemN. Stufkens; B. J\ R Bosch.Gouda: L. Welter-, L, Schenk. Oudewater: F. Jonker-Idenburg, Ap. Rotterdam: C. J. W.Snabilié, Apoth T. E. v. Santen- Kolff, Apotb.; F. W. C. Ledeboer, Jr., vis k vis 't Stad huis; M. Cloos, Apoth., Hang 441; 8. J. G. Wulff, Westnicuwland; v. Ypen Co., Schied. Dijk 288. Utrecht: v. Rinkh- Herminghuijzen, Twijest Wed. J. Porton, Hamburgerbrug; J. Derksen, Witte Vrou- wenstr.; J. J. L. v. Haarlem, Vredeb. 745; K. W. Hout zager, Ap., Sadelstr.T P.r d. Bergh Zn., Heiligew. VianenJ. C. Stuart. WoerdenN. C. T d. Kas. Emmerik. H. von Gimborn. Ter viering van den Verjaardag van Z. M. onzen geëerbie- digden Koning. te geven door de Vereeniging i/NA INSPAN NING UITSPANNING" der ARTILLERIE- INSTKUCTIE-COMPAGNIë, met welwillende medewerking van het Muziekgezelschap „HARMONIE" alhier, op Maandag den 19«n Februari 1877, iu het Locaal van den Heer Als maatstaf wordt aangenomen w1 dat zij die de vorige keer op de lijst hebben geteekend worden giïnviteerd, naarmate de plaatsruimte in de Zaal zulks toelaat. De invitatie-kaarten zijn persoonlijk. Plaatsen zijn te bespreken op den dag der Voorstelling aan het Locaal, van dea morgens 10 - tot des namiddags 3 ure, tegen 25 Cents per plaats. DE DIRECTIE. De Oudergeteekende bericht, dat hij de zaak in enz. van de Heeren GEBR. BRUNING alhier heeft overgenomen. Hopende met het zelfde vertrouwen vereerd te worden, dat zijne geachte voorgangers hebben mogen genieten, beveelt hij zich beleefdelijk aan. SCHOONHOVEN, Haven bij de Vischbrog. Een zeer goede gebruikte TENTWAGEN met portieren, en een soliede, gebruikte TIL~ BURIJ, beiden in de olie, bij C. DE WIT, Rijtuigmaker te Sohoonhoveu. TE AMSTEHDAM, 24 Maart a.s., a f 1,— het Lot. LOTEN verkrijgbaar by Schippershuis. ia te Ouderkerk aau deu Uaael komen zwemmen met den naam op den halsband J. KOOUHAN 1864 AS8ENDXLFI, die echter verklaart, genoemde Zwaan te Gonda verkocht te hebben. De Eigenaar kan hem téifag be komen tegen betaling dezer Ad verten tie-kosten. Adres, aan het HULPKANTOOR te Ouder kerk a/d IJssel. van fl Sardemante Emmerik, onderzocht eu aanbevojen door Dr.M FREY- TAG, Professor te Bonn, Dr. M. FRE- SENIUS, Geheim Hofrath en Professor te Wiesbaden. Deze uitsluitend voor medicinaal gebruik bereide Levertraan is, bij hare erkende ge neeskundige waarde, vrij van eiken onaan- genamen reuk en smaak eu wordt vooral door kinderen gemakkelijk ingenomen en verteerd. Verkrijgbaar per flacon A 40 Cents. Een uit deze chemisch bereide IJZERHOUDENDE LEVERTRAAN, door voorname Nederlandscbe en Duitsche ceneesheeren aanbevolen tegen bleekzucht, klierziekte, longtering, verzwakking, bloed armoede, enz., is verkrijgbaar per flacon A 75 Cents te Schoonhoven by J. W. VALK; Gorinchem bij J. Schoon, Apoth.; Haait' recht bij A. Scheer; Oudewater bij C. Werdow; Ridderkerk bij A. G. de Kroes.

Schoonhovensche Courant | 1877 | | pagina 2