Mr. E. Il.'s.l acob. ilium MUkT mm. &RASGEWAS ERFHUIS. Meubelen en Huisraad, Hoofdkiesdistrict „GORINCHEM. Zeisen, Engelsche vorken GRASVERPACHTING Wei-, Hooi- en Gri Oproeping van Crediteuren. ATTENTIE. Onbreekbare Lampenglazen Eene HUISHOUDSTER SMEDERIJ en MAGAZIJN Mr. M. RIGHON VAR IJSSELMONDE, Mr. J. G. PATIJN. AANBESTEDING GRASMACHINES, BOERE HUIDEKOPER, KERSEN WEI- EN HOOILAND, WOONHUIS PER TELEGRAAF. 4% 527/, ADVERTENTIËN. VELE KIEZERS. TE KOOP UITROEIJIAG van Wandgjedierten, J. NI. VAN MINDEN, BOUWMANSWONING, BOUWMANSWONING WEI- EN HOOILAND, C. HOOGENBIJK. EEN SMIDSKNECHT. ATTENTIE. PERSONEN, J. W. VER WEU, HOFSTEDE BUCKEIJE RANSOME'S HOOIIIARKEN, HOOISCHUDDERS GRONINGEN. ADRIANÜS van VLIET, LANDBOUWWERKTUIGEN tot zeer lage prijken. C. VAN BEftKEL. D. H00GENB00M, GOUDA. MAGAZIJN van Fabriek van Springveereu- te Ammentol, f1800; 2e perc. T. Vetlite Papendrechtf 1900 3e perc. F. De Waard te Ammentolf 2800. Gouderakle perc. C. Ooms Jr., te Ammerstol, f 2660 2e perc. P. De Jong Dz., te Ammerstol f1660. Haastrecht: P. De Jong Dt„ te Ammentol, f 650. De levering san 8600 Ms grint werd aanbe- ateed als volgt o. Voor de diiken le perc. P. De Jong Dz., te Ammentolf 590; £e perc. C. Mudde te Lekkerkerk, f440; 3e perc. W. Van Harten, te Ammentolf 270 4e perc. J. Muddete Lekkerkerk f260; 5e perc. W. Van Harten te Ammentolf 450 6e perc. J. Goudriaan te Gouderak, 540; 7e perc, C. Mudde, te Lek- kerkert, f1060. b. Voor de wegen 8e perc. H. Den Breeje, te Hardinxveld, f 1050; 9e perc. W. Van Hartente Ammerstolf 840 10e perc. C. Mudde, te Lekkerkerk, f 550 lie perc. J. Goudriaan, te Gouderak, f220; 12e perc. A. De Boom, te Lekkerkerk, f 250; 18e perc. H. Den Breeje, te Hardinxveldf 220 14e perc. C. Muddete Lekkerkerk f 270 15e perc. C. Mudde, te Lekkerkerk, f260; 16e perc. J. Goudriaante Gouderakf 220 17e perc. C. Mudde, te Lekkerkerk, f 1460. Aangaande het overlijden van H.M. de Koningin deelt men nog 't volgende mede: Dé Prins van Oranje en Prins Hendrik be vonden zich Zondag reeds in den vroegen morgen stond aan het ziekbed de Koning kwam te ruim 10 uren. Het naderende gevaar voorziende, liet Z. M. onmiddellijk door zijn adjudant Prins Fre- derik op het Huis de Paauw van den toestand kennisgeven. De Prins verscheen kort daarna met «ijne dochter, de Prinses Von Wied. De geheele vorstelijke familie was dus op het stervensoogen- blik aan de sponde. Kort daarop werd de droe ve tijding bekend gemaakt en werden de gor- dijuèu in het galeis neergelaten. Nadat de Koning op het Huis ten Bosch was aangekomen en met den Prins van Oranje zich naar hel ziekbed begaf, blonk vreugde op op het gelaat der stervende en met de woorden «Ziedaar mijn beide Willems," vatte zij hun tieider hand in ae hare ineen, als wilde zij, op haar stervenssponde misschien, den baud tus- schen den Vorstelijken vader en zoon versterken. De dag, waarop de plechtige ter aarde be stelling zal plaats hebben, is bepaald op 20 dezer. Het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin rust sedert Maandag avond in de lijkkist. Tot op den dag van de teraardebestelling zal het op het Huis ten Bosch verblijven, bewaakt bij dag door een hofdame en des nachts-door een dienst doend kamerheer. Üe kist ia geplaatst in eene met rouwfloers bekleede kamer en. rust op eene daartoe inge richte bank, zoodanig, dat de overledene zicht baar is. De out-lapcu voMiune ligt op die verhevenheid uitgestrekt met saamgevouweu han den, in een wit zijdeu kleed het gelaat bedekt met een sluier. Fnsch groen en witte rozen zijD om haar heen gestiooid. Het dienstdoend personeel van het paleis werd in de gelegenheid gesteld het lijk le bezichtigen van de koninklijke gebiedster, die bij haar le ven, door bare minzaamheid ook de harten har er onderhoorigen zoozeer wist te winnen. Maandagavond te tien uren werd de kist, bestemd om het stoffelijk overschot van wijlen H. M. de Koningin op te nemen, van de werk- plaatsman de flrina Mouton te 's Hage naar tiet Huis ten Bosch overgebracht eu aldaar ge plaatst in de Oranjezaal. De tijd, dat het lijk zal worden gekist, wordt eerst later bepaald. De looden kist is bekleed met wit satijn geka- pitoneerde matrassen, In het looden deksel dier kist, dat er later op wordt gesoldeerd, is ter hoogte van 't gelaat een ruit van zwaar spiegelglas aangebracht. Om deze iooc'en be vindt zich eon zware eikenhouten kist, die we der in een zware mahoniehouten kist met dito deksel is besloten» Deze mahoniehouten kist ia voorzien van zilveren hengsels, met doods koppen versierd; de kist staat op 8 zilveren leeuwenpooten. Het deksel wordt er op béVes- tigd door schroeven met zilveren ballen, rus tende op een vierkant vlak. Op het deksel is een zilveren plaat bevèstigd, waarop gegra veerd il: «Sophie Frédérique Mathilde Koningin der Nederlanden Prinses van Wurteinberg, geboreu te Stuttgart 17 Juuij 1818, overleden Huis ten Bosch nabij 's Gravin hage 3 Junij 1877." Aan de flrma Mouton, die reeds meer dan honderd jaren bestaat en steeds van vader op zoon overging, was evenals by vroegere ge legenheden de geheele zaak ter bezorging op gedragen. Zondag avond te zes uren werd de bestelling gedaan en Maandag om half elf af geleverd. Hoe snel ook bearbeid, is het werk in waardigheid geheel overeenkomstig het doel. Dinsdag-avond werd ten huize van Z, K. U. Prins Alexander, in tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins van Oranje, Prins Alexander en de benoemde executeuren, Jhr. De Koek, Minister van Staat, Mr, Von Wecherlin, secretaris van wijlen H. M. de Koningin en den notaris Mr. Beijeis, het testament der Koningin, dat in de •Franscbe taal gesteld was, door den kanton rechter te Hage geopend. Naar men zegt heeft de Koningin in Haar testament bepaald dat al diegenen, welke tot Haar Huis hebben behoord, levenslang m het genot moeten blijven van de aan hun betrekkingen verbonden wedden. De opperceremoaiemeester heeft bekend ge maakt dat, ingevolge de bevelen des Koninga, het Hof den rouw zal aanneman voor deu tijd van achttien wekeute weten6 weken grooten rouw, 6 weken halven en 6 weken lichten rouw, ingaande den 4den dezer maand. Wegens het overlijden van onze Kouingin heeft het Pruisische Hof voor den tijd van drie weken en het üostenrijksche Hof voor den tijd van 10 dftgen den rouw aangenomen. De rouw, door het leger aan te nemen, waartoe het bevel eergister is uitgevaardigd, zal daarin bestaan dat de officieren, gerekend van 4 dezer, gedurende achttien weken een rouwband breed 6 centimeter, met roset, om den linker bovenarm zullen dragen. Het uitateken van rouwvlaggen geschiedt in verschillende gemeenten. Bij een Israëlietischen handelaar te Utrecht is eene rouwvlag uitgesto ken waarop met Hebreeuwsche letters staat //God gaf, God nam"; in die gemeente wordt ook door velen aan hoeden en petten een oranje rouwkokarde gedragen. Talrijk zijq de adressen van rouwbeklag, die uit alle oorden des lands aan Z. M. den Koning worden aangeboden. Tot ge'meente-oqt vanger te Reeuwijk is in plaats van wijlen den heer J. Langerak benoemd de beer J. Dz. Kluijt. Ter vervanging van den aftre denden Hoogheemraad van den Lekdijk Bene- dendams en IJseldam, den heer Mr. C. W. Van Voorst van Beest te Utrecht (die als zoodanig niet weder wenscht in aanmerking te komen), zijn op de voordracht geplaatstde heeren Jhr. Mr. F. 11. De Pesters, Prof. Mr. B. L. Baron de Geer van Jutfaas, beiden te Utrecht, en G. Lekkerkerker te Benschop. - Ia eene Maandag 1.1. gehouden en talrijk bezochte vergadering der centrale kies- vereemging voor het hoofdkiesdistrict Gorinchem, is met eenparige stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gesteld de heer J. J. Van Tienhoven van den Bogaard, lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant en burgemeester te Werkendamdie zich de candidatuur heeft laten welgevallen. De afdeeling Goud» en omstre ken van de vereemging «Volksonderwijs" heelt besloten de canditaturen van de heereu Mr. P. P. Van Bosse eu Mr. J.. G. Patijn ie onder steunen. Door bet departement Haast recht der Maatschappij tot N ut vau 't Alge meen, zal met i Juli a. u. eene spaarbank worden opgericht. Tot directeuren zijn benoemd de heeren A. H. Drost, D. A. Dupper, H. I.' F, Heijmai), 8. De Jong en J. O. Muller. Maandag 1.1. s van de wert de Hoop, van den scneepsbouw meester (J. Vau der Uiessen, te Krimpen a/d IJsel, met goed gevolg te water gelaten: een ijzer Rijnschip, genaamd Leopold en Marianne, groot 275 Jasten, voor rekeuing van deu heer L. Zenz te Willigen daarna werden onmiddelijk de kielen gelegd van twee ijzeren zei (vaartuigen, ieder groot 60 lasten, voor rekening van de heeren D. De Mos en J. Buys te Rotterdam. Het tractement van den brie vengaarder te Lekkerkerk is verhoogd met i 50 ingaande 1 Juli a. s. - De Raad van Hoog-Blokland heeft de rekening dier gemeente over lö76 voorloopig vastgesteldin ontvang op f 4273,15', in uitgaaf op f 84ü4,9b, en alzoo het batig slot op f 868,20*. Van 4 tot 9 Juni zijn te Am merstol aan de markt verkocht: 198 zalmen; prijs van f 0,90 tot f 1,15 per half kilo. Ook 3 sleuren verkocht voor 10 cents het halve kilo. In de afgeloopen week zijn aan de zalm-zegenviascharij te Jaarsveld gevangen 42 zalmen en 1 steur. In de afgeloopen week zijn aan 't Krahngscbe veer ter markt verkocht 1505 zalmen. Prijs van deu winterzalm van f 1,00 tot f 1,10 per hall kilo. Prijs van den zorner- zalrn f 0,85 tot 10,9b per half kilo. De zalm- vangst wak deze week vrij gunstig5 J uui waren er 141 ter markt; 6, 7 en 8 Juni suc cessively k 200, 234 eu 293, zoodat het aantal in de laatste dagen aanmerkelijk is toegenomen; de prijzen ongeveer dezelfde als de vorige week. Onder de gescheuken, welke de Rotterdaiusche Diergaarde dezer dagen ontving behoort een geel gevlekte saldmaudergeschon ken door den heer J, Van der Wfyden te Krimpen. in de vorige week hdd de verkie zing plaats van een gecommitteerd ingeland van deu polder Arkel. Gekozen werd de heer J. Kruyt. Daarna werd lekemug eu verant woording gedaan van het beheer der polder- gelden over 1876, waaruit bltek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 946,22, en de uit gaven l 375,19. De ücgroótiug over 1877 is in ontvangst en uitgaat gesteld op f921,78. Voor het vergelijkend examen naar de betrekkiug vau Hoofdonderwijzer aan de tweede openbare school te Stolwijk, op 6 dezer gehoudenwaren zes sollicitanten opgekomen. Op de voordracht ataan de heeren Beuiner te Schiedam, Kentje te IJselmoude en Vau Meeu wen te Maasland. STADSNIEUWS. Sohoonhovon, 0 Juni» Bij de eergisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad alhier waren alle leden in rouwcostuum in 't zwart met witte dasverschenen. Bij den aanvang der zitting herinnerde de Burgemeester in een toe passelijke redeaan het groote verlies't welk het vaderland door het overlijden der Koningin had ondervonden en'stelde voor, van wege den gemeenteraad een adres van rouwbeklag aan Z. M. den Koning -te zendenwelk voorstel werd aan genomen. De gemeenteraad heeft besloten ontslag te verleenen aan den hulponderwijzer aan de school voor gewoou lager onderwijs J. J. D. Van Batenburg. Door de heereu C. D'e Jong, A* Graves Kooiman Jz., J. J. Lazonder, J.«A. Smits en H. T. Van den Braak is aan den Raad te kennen gegeven, dat zij de benoeming tot leden der plaatselijke school-commissie met aannemen. De inspectie over de verlofgan gers der Nat. Militie, der lichtingen 1873, J874 en 1875 zal binnen deze gemeente ge- tuden worden op lö dezer, des voormiddags 11 Va ««en. Êergistereu-morgen viel de qcht* genoote van A. Blom alhier, nab.j de buiten- sluis in het water. Zij werd door den heer A. W. Lazonder en de huisvrouw van H. De Vos, die zich in de nabijheid bevonden, met inspanning gered. dagen, dat een knaap zijn boterham in een Turksc'i lot gewikkeld had. Na onderzoek bleek, dat de moeder van den knaap, eene schoonmaakster, geruimen tijd geleden, een pak Turksche loten (13 in getal, gelooft men) op straat gevonden had. //Wat op straat ligt kan niet veel waard zijn" dacht ze, en se gebruikte de loten als kastpapier. Toen dit papier minder oogelijk begon te worden, gebruikte ze het om er de boterhammen van haar zoon in t* wikkelen. WEENEN, 9 Juni. Volgens berichten uit Ko/istantinopel is aldaar eene gedwongen ke ning, groot 5 millioen, uitgeschreven. KONSTANTINOPEL, 9 Juni. In deu af geloopen nacht beproefden de Russen den Donau te forceeren; Artillerievuur verhinderde dit. BUCHAREST, 9 Juni. Gisteren bezocht de Czaar, vergezeld vau Prins Gortschakoff, Vorst Karei van Rumenië. Aan het Btation werden zij ontvangen door den Vorst en de Vorstiq. Kort daarna zijn zij teruggereisd. GEMENGDE BERICHTEN Dat men niet te voorzichtig kan zijn bij het slachten van runderen, die aau eene ziekte lijden, kan uit Lekkerkerk wordeu gemeld. In genoemde gemeente werd een koe geslacht die later bleek aan miltvuur te hebben geleden. De slager J. De Jager met de ziekte van het beest niet bekend, nam bij het slachten de noodige voorzichtigheid niet in acht, vandaar dat bij üem bloedbesmetting plaats had eu hij na verloop vau 8 dagen aan miltvuurvcrgifti- ging overleed. Men meldt ons uit Ameide: Dinsdag-avond 5 dezer, ruiui elfMre, brak al hier een felle brand uit in een hoekhuis bij den Achterweg. De twee oostelijk aau het braudeude perceel belendende woningen ziju, ten spijt van de spoedig verleende hulp de goede maatregelen door Burgemeester eu brandmeesters geuomea, den loffeiijken ijver der spuitgasten eu overig dienstdoend personeelmede een prooi der vlam men geworden. Het gelukte echter den brand te stuiten en dien 's nachts omstreeks één uur ge heel meester te worden. Under de verbrande woningen behoort ook het hulpkautoor der poste rijen. Het archiel evenwel is zoo goed als ge heel gered kunnen worden; zoodat dan ook de dienst geene vertraging heelt ondergaan. De ver brande woniugen waren allen tegen brandschade verzekeid. D-t was, wat de inboedels betreft, slechts met ééu het gevai; zoudat twee hu.sge- zinnen vau alles ziju beroofd. Omtrent de oor zaak van den brand kan nog mets met zekerheid wordeu vermeld. Van 22 lammeren, toebehooreude aan H. Van Hof te Tieuhoveu (bij Ameide), en bestemd voor de Meerkerksche markt, die eerstdaags zal plaats heboen, zijn er Dinsdagnacht in de weide zes door honden verscheurd. De overigen waren ook zoo mishandeld en verminkt, dat zij den vol genden dag ver beneden de waarde van de hand zijn gedaan. De dief van de twee koeien uit een weide bij Culemborg, waarvan wij m ons vo rig nommer melding maakten, is, zooals ons nu wordt verzekerd, neg niet gevonden. Op deu 31. Mei 11. drongen bij den laudbouwer A. Bouwman te Rozendaal, gem. Haastrecht, tegen den avond een drietal mannen in huis, terwijl de bewoners een oogeoblik af wezig waren. Zij namen een gouden ketting met juweeleu boot eu een zilveren horlogie weg. De justitie moet de daders op het spoor zijn. Te Willeskop, by Oudewater, is Dinsdag het vijfjarig zoontje van schipper G., 't welk zich met visschen vermaakte, verdronken. Qp een boerenwoning in het Graafland, gemeente Groot-Ainuiers, speelde 11. Donderdag een kind, één jaar oud, bij eene heiuiug, langs het water geplaatst. Het kind viel door de latten van de heiuiug iu het water eu verdronk. Te Retrenchement iu Zeeland heelt op een bolstede een beer (varken)die door ouvoorzichtigheid van de meid uit de om heining was gelaten, ouder het vee van deu eigenaar ontzettende verwoesting aangebracht. In zijn woede heelt hij een koe met den kop zoo lievig geslagen eu verminktdat het beest moest algemaakt worden. Due paarden heelt hij menige woud, waaronder van grooten om vang toegebracht met zijn tanden. Op som mige plaatsen washet alsof de beesteu met messen waren gesneden. Onder deze paarden bevindt zich een vuulmerrie, die een hevige verwonding aan deu buik is toegebracht. Men was verplicht deze «oud te omwinden. Een paard is tengevolge van de bekomen wonden gestorven; üe overige, indien deze het leven behouden, zullen loch drie maanden buiten dienst moeten gesteld worden. Op een der kosteloose scholen te Amsterdam ontdekte de onderwijzer dezer BSOKIBkZlCITIR. pc. Nederl. Werk. Schuld. Dito dito S Dito dito 4 Loten Rotterdam. 8 Dito Amsterdam3 Spanje. Buiteul. 1867/71. .1 Dito 1876. 2 Dito Biunenll Dito 1876. 2 PortugalOblig8 Rusland, Oblig. Hope 1798 en 18i6, 5 Dito 5e Serie. 1854. ,5 Dito 6e Serie. 18555 Dito Ohligatieleeu. 1864 h/"luUU. 5 Dito h 1866 k/löUO. 5 Dito 1880 2e leen. 4' Dito Obl. Nicol. Spoorw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleeu. 1859. Dito 1872. Dito 1873. Diio 1875. Dito Pandbrieven Dito Aaud. 18Ö4 5% Rs. 100. Dito 1866 Oostenrijk, Obl. pap. MeiNov. Dito Febr.Aug. Dito t /.ilver Jan.Juli. Dito Apr.Oct. •Dito Aand. 4 fl. 250, 1864. Dito 5 11. 500, I860. Dito fl. luO, 1864. Tarkije. Alg. Sch. 1865 Dito t 1869 Egypte Oblig. 1868 N. Amerika Oblig. 1876. Dito n 1871. Brazilië Oblig. 1866 Dito 1868 Peru Oblig, 1870 Dito 13 72 Gr. Ruift. Spoorw. 5% aandeel. Ru?s. Spoorw, Jelez Griasi. Dito Poti Tiflia a ƒ1000. Dito JelezOrel Dito Kürsk Charkow. Dito CharkAzow pd. at. 1 oü. Dito MoskouSmolensk. Dito Losowo Sewaatopol. ,5 Aand. Ooste/ir. Nat. Bank lïong. Oblig. 1867. 5% Dito. Loten I87Ö Oblig. Maxwell Estate7 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Oost Hoog. Spoorweg Oblig. 1869. 5 Ceutraal-Paciflc. 6 Aand. loting Madrid3 Aand. Turkije met lot. 3 8 Juui. 63*/. 76 100 7, 100 V, 102 19% 287i. 10 98 61% 80 94 937, 83% 72 60% 82% 82% 75% 717, 181% 127 48% 481%. 527, 53 89 89 1047, 7% 8% 5U 100 7, 103% 941/, 85 10% 104'/, 87% 897, 88 87% 817, 88 78% 106 64% 677, 40 99% 67w MAiir .eaicHTiiL Oohoouhorwn6 Juut. Hennep schil t 26,OQ hennepzaad f 13,00, gelling f 82,00, boter: late quel. 55 ct., 3de quel. 52 et. per half kilo; kaas f 25 a 34, reite rarkeaa 26 a 28 ct., orerioopers t 6 a 12, sohapeu f 38.00, lammeren f 12 4 16, vette kal veren 20 a 23 ct. per half kilo; nuontere idem f7,00 per stuk; aardappelen kleiagoe] 15,00, Zeeuw- sche jammen f 5,60, Pruisen f 4,20, Ronde Wolkam mers f 4,00, poters f 2,60 per heet. Eieren f3,00 per 100 stuks. 200 lammeren ter markt gebragt. Gouda» 7 Juni. Graskaas mot heel vluggen handel; aangevoerd 108 partijenprys voor 1ste qual. f30 h 33; mindere f25 4 29; hooikaas ook goed prijshoudend. (ioeboter f 1,40 h 1,50, wei- dito f L20 h 1,30 per kil». Vette varkens 25 h 30 ot., biggen voor Engeland 21 tot 23 ct. per half kilo. Weuammeren flQ tot 18, Nuchtere kalveren f5 tot 10. Rotterdam4 en 5 Juni. Aangevoerd1 paard 1262 runderen, 243 vette en graskalveren, 29 nuchtere kalveren, 838 schapen of lam meren 303 varkeus, 232 biggen, en 8 bokken of geiten. Gorinohem, 4 Juni. Rij een aanvoer van on geveer 350 stuks vee, was de handel heden minder willig dan de vqrige week. Prijzen: eukele rype kalfkoeien f23Q4S00, min dere qual. f 150 h 210, dito vaarzen f 140 h 200, guiste vaarzen f 80 a 170, pinken 645 4 80, nuchtere kalveren f5,60 4 10. BUaOBBLUU «TAJID. Gebqreh: Dirkje, oudera J. A. De Gidta en A. Burghoorn. Andreas Joannes, ouders H. J. Ver- roeu en M. O. Bmits. Reinier Pieter, oudera C. Den Besten en A. Üuwprkerk. Llillegonds Annette, ouders G. W. Nahuys en A. Merens. Ondbkteodwd; hIRos en H. A. Kruiit. Getrouwd: J. De Kffvel en T. Bezemer, weduwe van A. Elenterie. Ovmlidm: N. Van der Leeden, oud 31 jaren, echtgenoote van G. Dijkgraaf. Vervolg der Nieuwstijdingen. Door de afdeeling Yianen der cen trale kiesvereeniging voor bet hoofd kiesdistrict Gorinchem, is de heer J. J. Van Tienhoven van den Bogaardburgemeester van Werkendara en lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant tot candidaat voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal gesteld. Wegens het overlijden van H.M. de Koningin wordt de kermis te Haastrecht ge schorst. 1 Vijftigjarige Eohtvereeniging van JACOB VOORSLUIJS en BASTIAANTJE VERSCHOOR. Hunne dankbare kinderenle- huwdkinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Bsro-Ambacht, lü Junij 1877. Receptie: Maandag 11 Juuij. Op II Junij 1877, herdenken onze Ouders JOÜANNES VAN DER STOK eu ADRUNA VAN DER VLI8T, e hunne 26-jarige Eohtvereeuiging- j A Hunne dankbare kinderen en behuwdzoon. Bbnbchop, 9 Junij 1877. Voorspoedig bevallen van eene dóchter, ANNETTE NAHUIJS-Mkrbns. Schoonhoven, 6 Jpnij 1877. Voor de vele en daaronder regt hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte eu bij bet overlijden van myne innig geliefde echtgenoot NEELTJE VAN DER LEEDEN, betuig ik mijnen opregten dank. G. DIJKGRAAF. De Familie VAN TOOREN, brengt, bij haar vertrek naar Oudewater, haar afscheidsgroet aan Vrienden en Bekenden, zoo binnen als buiten de stad, van wie de tijd haar belette persoonlijk afscheid te nemen. Schoonhoven, 9 Juni 1877. De Jongeheer C. VAN TOOREN door ziekte verhinderd persoonlijk afscheid te nemen van Leermeesters eo Vriendjes, roept hun bij deze een hartelijk «Vaartwel" toe. Schoonhoven, 9 Juni 1877. De Ondergeteekende brengt langs dezen weg zijn hartelijken dank, inzonderheid aan den WelEd. Heer LAZONDER en Mejufvr. DE VOS, voor de redding zijner Echtgenoot op 7 Juni U., en verder aan diegenen, welke bij dat ongeluk hulp hebben verleend. Schoonhoven, 9 Juni 1877. A. BLOM. Verkooping- van Uiterwaards- en ander in Raadhnis te JaaTBVÖld, op Donder- derdag 21 Junij 1877, 's. voormiddags ten 10 are. Informatie» bij den Heer DE KLEUN te Ameide. 1) Z. H. DB KLEIJN, Notaris te Molenaarsgraaf, zal op Donderdag wHSSF 14 Juni 1877, 's morgens 9 uur, ten sterfhuize van J. LU1JTJ5N Sr. te NIEÜWPOORT, om contant geld, publiek verkoopen: EENE PARTIJ als: 2 Chiffonnières, Kabinet, 2 Hoekbuffetten, Kastjes, Tafels, Stoelea, Stoven, Pendule, Hang klokken, Spiegels, Schilderijen, Karpetten, Klee- deu, Loopers, Kachel, Ledikant, Bedden met toebehooren, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, enz. Bij de VERKIEZING voor ÉÉN LID van de 2de KAMER DER STATEN-GENERAAL, op DINSDAG 12 dezer, wordt met den raeesten aandrang aanbevolen: bij I. HARREWIJN te Qie««en-Nieuw- kerk een goed KEUKENFORNUIS (ge goten), groot 0,96 X 0,62 Centimeter, voorzien van WATERKETEL en verdere Gemakken; alsmede EJS BIEKliN, tegen buitengewoon lage prijzen. zonder reuk of iets te beschadigen, met zes iaar earantie. De ondergeteekende zuivert ook 8TOOMBOOTEN en andere VAARTUIGEN met de atiptste geheimhouding. Adres: M. van der HE1M te Lekkerkerk. Geëxamineerd Tandheelkundige, DUBRELE BUURT, GOUDA, plaatst KUNSTTANDEN en GEBIT- jgN volgens laatste methode, zonder bet uitnemen der aanwezige wortels. AANBEVELING ia onnoodig, daar hij zich sedert S4 jaren het vertrouwen van bet publiek van Sohoonhoven en omstreken beeft weten waardig te maken. Blijft ateeds des WOENSDAGS te spreken bij Mejufvrouw de Wed. DEN HOED te Schoonhoven. Burgemeester en Wethouders van Sohoonhoven zullen a. s. Maandag den 11, JüNt, des namiddags ten 1 ure, op de Havenstraat publiek verkoopen Eenig-e Kozijnen met Ramen en DeurenWinkelpui, Bed stede, Trap, Oud T.ood, gegoten ijzeren Platen, en eindelijk een groote partij Brandhout; alles behoorlijk genummerd. 3 uren voor de verkooping te bezichtigen. Schoonhoven, 9 Juni 1877. üe Burgemeester, S. P. H. NOORDEN DORP. De Secretaris, W. ROMANS van SCHA1K. te Schoonhoven. De gewone jaarlijksche Grasverpachting zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 21 Junij, des avonds ten 6 ure, iu het koffij- huis van A. BRANDWIJK. TEIJINCK, Notaris. Belangrijke verkooping vnn uit Boomgaarden onder Jaarsveld, Ameide, Tien hoven en Langerak; benevens verhuring van HOOILANDEN te Ameide, ten herberge 'T FORTVINten overstaan van Notaris 'BODDB te Meerkerk, opDiNGSDAG 19 Junij 1877, 's voormiddags ten 9 ure. Informatien bij de Heeren BODDE voor noemd en DE KLEIJN te Ameide. Openbare Vrijwillige V erkooping ten overstaan van den Notaris A« KLUIT te Moordrecht, bij veiling en verhooging op Vrijdag 15 Junij 1877, en bij afslag op Vrijdag 22 Junij daaraanvolgende, beide des voormiddags ten 10 ure te Stolwijk, in bet voormalig Regthuis, bewoond door G. VAN DAM, van: 1°. Eene kapitale, hechte, sterke eu zeer gun stig gelegen SCHUREN, 6 roeden HOOIBERG, TUIN en ERF, benevens eenige perceelen uitmuntend staande en gelegen onder de gemeente STOLWIJK, ter zamenlijke grootte van ruim 20 Hectaren. 2°. Eene hechte en sterke met SC[1 UREN, alsmede eenige perceelen staande en gelegen alsvoren, nabij het dorp, te zameu groot ruim 10 Hectaren. 3°. Eenige perceelen mede gelegeu onder STOLWIJKi ter grootte van ruim 9 Hectaren, Alles breeder omschreven bij Catalogussen, welke van af 31 Mei e, k. tegen betaling van 20 Cents verkrijgbaar zijn teu kantore van den Notaris KLUIT voornoemd, alwaar van even- gemelden datum de huurcontracten, veihngscon- ditiën en kadastrale kaarten ter inzage zullen Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de onder het voorregt van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van CORNELIA BOERE, Weduwe van WIL LEM DE PATER, in leven Broodbakker, ge woond hebbende te Schoonboveu eu aldaar over leden den 28. Mei 1877, waartoe almede be hoort de nalatenschap vau haren zoon JACOB DE PATER, aldaar overleden 4 April 1877, worden verzocht daarvan ten spoedigste opgave of betaling te doen ten kantore van den No taris DERK TEIJINOK te Schoonhoven. 6 20 Cent per stuk (halfmat) de gewone 6 Cent. Overigens een nette sorteering AARDEWERK en LUXE-ARTI KELEN. Alles zeer goedkoop. SCHOONHOVEN. Wordt gevraagd een SMIDSKNECHT of een gevorderde LE ERLIN Gbekend met Boerenwerk, bij W. GROENENDIJK, Mr. Smid te Berkenwoude. Worden gevraagd in'alle plaatsen van Ne derland solide en actieve die hun inkomen met f 3— it f 4per week willen verbeteren. Adres, met franco Brieven, onder letter I, ter Snelpersdrukkerij van deu Heer CORNs. IMMIG, Oostmolenstraat No. 28. Rotterdam, Er wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk of MEID-HUISHOUDSTER, (Reen boerderij) bij A. OEN BOON, Landbouwer te Lekkerkerk, (Opperdmt). GOUDA, KLEIWEG, E. 57, VAN IJZERWAREN Elf LANDBOUWWERKTUIGEN heeft bij deze de eer zijn geachten begunstigers te berigten dat hij steeds voorradig heeft: Grasmaaimachines, Schudders en Hooi- harken; Wielön, 1.05 en 1.20 meter; ruime sorteering Canada's Hooivorken, tegen verminderden prijs, voor qualiteit wordt ingestaan; verplaatsbare Veevoe- derkookstellen, in verschillende afmetin gen; alle soorten van Kookfomuizen geslagen en gegoten; Brandwaarborg- kasten en KistenTuintafels, Banken en Stoelen, één- en tweepersoons-Ledekan ten, van af 110 en hooger; Waschma- chines en Mangelsgegalvaniseerd Vlechtwerk en Draad voor afheiningen, alles tegen voordeeligq prijzen. Alle weldenkende Kiezers in Gouda s Kies district verzuimen niet om a. s. Dinsdag ter stembus te komen en hunne stem uit te brengen op: Burgemeester eu Wethouders van NOOHDELOOS zullen op Zaterdag den 16en Juni e. k., des voormiddags ten Elf ure, in den DOELEN te Gorinchem, aanbesteden: Het BOUWEN van een voor den Burgemeester binnen die Gemeente. üe aanwijzing zal in loco geschiede» op Dinsdag den 12en Juni e. k. des namiddags ten vijf uren. - Bestek en teekening liggen ter visie in de» Doelen te Gorinchem. Bestekken zijn tegen betaling van f 0,50 verkrijgbaar bij den Heer A. K. NOORDUIJN te Gorinchem, terwijl inlichtingen worden ver schaft* door den Heer C. S. LOEVEN, Archi tect te Gorinchen. De iüschrijvingsbilletten moeten uiterlijk één dag de aanbesteding voorafgaande, franco wor den toegezonden aan den Heer Burgemeester vau Noordeloos, te Gorinchem. De kosten op de besteding vallende, Mijten voor rekening der gemeente. van de verbouwing' eener van den Heer Dr. J. C. VAN EETEN, be woond door J. DE JONGop Spinhoveu nabij Lexmond. Aanwijzing Woensdag 13 Juni 1877, des morgens ten 9, uur. Biljetten franco iu te leveren op Zaterdag 16 Juni, des morgens vóór 12 uur, bij den Heer L. A. VAN DER VOORT, te Jaarsveld. Bij den ondergeteekende worden NP wb steeds gefabriceerd, proefhoudende enz. worden op proef geleverd. AGENTEN D. W. VAN BEÜSKKOM, Hekendorp bij Oudewater, en G VAN GER LINDEN, te Beueohop. Landbouw- en Werktuigkundigen, H.l-I. Landbouwers worden aandachtig gemaakt dat bestel lingen op Hooischudders, Paar- den-Hooiharken en Grasmaai machines, Kaaspersen, Wrongel- molens, Boterkneders en Ket tingeggen, zoo vroeg mogelijk moeten geschieden, opdat de aflevering- in tiids kan plaats hebben. Inlichtingen voor Sohoonhovon en om streken te bekomen bij den Heer Laudbouwer te Bergambacht bij Schoonhoven. volgens het nieuwste systeemj, voorzien vau sloten waarvan de sleutel door geen smid kan wordeu nagemaakt, niet kuuueu opengestoken worden en welke men 120maal verschiuerid kan stellen, zoodat het even goed is, alsof men 120 verschillende sloten op de kast heeft. Hij noo* digt belanghebbenden uit zich v»u bovenstaande te komen overtuigen. Als altijd is zijn Magazijn ruimschoots voor zien van de nieuwste en doelmatigste huishou delijke artikelen, KEUKENKAGCHELS met en zonder Circulatie, LEDIKANTEN, WIE GEN, VUUR- eu LUIJERMANDEN, AME RIKAAN SC HE KOFFIJMOLENS, MESSEN- POLIJSTERS, MESSEN- en SOHARENAAN- ZETTERS, onverslijtbare lederen VLOERMAT TEN, KEUKENGEREEDSCHAPPEN, PE- TROLEUM-KOOKTOESTELLEN nut ketels van af 3,50 PETROLEUM- en GASKROO- NEN, enz. enz. enz. ALLE MACHINALE Gouda, Kleiweg E, JVo- 76- I.GDIK ANTRN enz. en andere MATRASSEN. STOOMFABHIÊK ter bereiding en zuivering van BEDVELRliN enz. Reparation en wassohen van BËDDE- GOED en MATRASSEN worden zoo spoedig mogelijk geëffectueerd.

Schoonhovensche Courant | 1877 | | pagina 2