wiimBooiam Eene partij Houtwaren, Benedenhuis te Huur: .Een BURGERWOONHUIS, I HELDERLICHT en F. E EEEEWERTH Henri Nestle s Kindermeel. P. L. LUIJTERS OPENBARE VERKOOPING. EEN WOONHUIS, Rietvorsten-Fabriek, ROERENDE GOEDEREN. wu M1/,. ADVERTENTIËN. EEN WONING, BOUWMAMSWONINGEN, WEI- EN HOOILAND, WEI- EN HOOIUND. 80 Bunders of Hectaren, middelburg, EEN WOONBOUWHUIS, BOUW- EN WEILAND TICHEL- EN WOONHUIS, heid bij onderscheidene tentoonstellingen bier te lande gebleken. landmacht kwijten zich voortdurend met toewijding van hare belangrijke plichten. De diensten door beide wapenen in het Noorden- van Sumatra be wesen, verdienen dank en lof. Nu, sedert maanden, in Groot-Atchin geene militaire ope ration noodig zijn geweestkoester Ik de hoopdat na de onderwerping van nog enkele onderhoorigheden, onze krijgsmacht aldaar aanmerkelijk sal kunnen wor den verminderd. Voor het overige is de toestand van Nederlandsch- Indie voldoendevoorstellende betreffende den aanleg van werken, die tot vermeerdering der volkswelvaart op Java moeten leidensullen U bereiken. Een wetsontwerp tot vermeerdering der arbeids krachten in Suriname, komt weldra tot Uwe kennis. Ter voldoening aan de grondwet tal een nader voor stel worden ingediend tot verhooging van het getal leden der Tweede Kamer. Ik reken op Uwe bereidwilligheid om nuttige en noodige verbeteringen in verschillende deelen der wet geving te helpen tot stand brengen. Moge op Onze eendrachtige pogingen om *s lands welzijn te bevorderenGods onmisbare zegen rusten. Ik verklaar de Vergadering der Staten-Generaal te *ijn geopend." ;Naaat Z. M. na het uitspreken dezer redede ver gaderzaal heeft verlaten, sluit de voorzitter de ver- eenigde zitting, De hoofdbeginselen van het in gediende wetsontwerp tot regeling van de sterkte en inrichting der schutterijen komen in hoofd- saak hierop nederDe rustende schutterij ver valt. Er zijn twee klassen van oproeping: de eerste bestaat uit de ongehuwden en weduw naars zonder kinderen, de tweede uit de ge huwden. De sterkte der schutterij bedraagt 4 pet. van de mannelijke bevolking. De schnt- terplicht vangt aan in het 21ste levensjaar en eindigt na het 34ste. De opgeroepenen gaan na 10 jaren militairen of schutterlijken dienst over in de reserve, welke alleen in tijden van oorlogsgevaar wordt opgeroepen tot behoud der inwendige rust. De eerste klasse van opge roepenen is voor de oefeningen verdeeld in twee klassen, waarbij- de schutters worden ingedeeld naar gelang van hdnne geoefendheid. De raeest- geoefenden worden jaarlijks gedurende 20 uren opgeroepen, de ov&igeu gedurende HO uren. Plaatsvervanging hij de mobiele schutterij is geoorloofd mits de vervangene geen officier zij of tot de reserve behoort, en de vervanger niet oudét dan 40 jaren zij en vroeger gediend hebbe. De mobiele schuttepf staat onder de krijgswetten. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den Gou verneur-Generaal van Nederlaudsch-Indië, dd. 17 dezer, zijn de aan den radja van Samalangan gestelde voorwaarden van onderwerping door hem aangenomen en beëedigd. De kosten van herziening der belastbare opbrengst van ongebouwde eigendom men, wordt geraamd op eene som van 2 k 3 millioeu. Te Oudewater is tot wethouder benoemd de heer C. Kikkert. Door den beer P.'Den Hu ij ter te Leerbroek is wegens ongesteldheid ontslag gevraagd ais lid van den gemeenteraad aldaar. De rekening van het hoogheem raadschap Krimpeuerwaard, dienstjaar 1876/77, welke in de vereeuigde vergadering op Zaterdag 29 September a. s. zal behandeld worden, be draagt f 187499,li5 in ontvangen fl359bl,98 in uitgaaf; sluitende dus met een batig saldo van f 1547,13s. De begrooting vau inkomsten en uitgaven voor de Gemeente Oudewater, voor den dienst van het jaar 1878, is vastgesteld: in ontvangst op f 20675,7ö6, in uitgaaf op f20676,24; batig saldo f0,526. Woensdag werd aan het Minis terie vau Binnenlandsche Zaken aanbesteed: het voortzetten der bedijking langs deu linker oever der Nieuwe Merwede van het Gat van de Ruitersplaat over de Middelplaatjes tot de grensscheiding tusschen de gemeenten Made c. a. en Werkendam, met de uitvoering vau al de daarmede in verband staaude werkzaamheden, behoorende tot de werken der Merwede en Killen in de gemeente Werkendam. Van de 7 bil jetten was het miuste dat van deu heer C. bot te Hardinxveld voor f 35.390. De brug overde inundatie-sluis* te Dalem oudergaat eene' belangrijke herstelling en verbetering; o. a. wordt de houten balie door eene ijzeren vervangen. Met de werkzaamheden aan de suikerfabriek aan den Arkelscbeu dijk, onder Gorinchem, zal deu 1 October a. s. een begin gemaakt worden. De beuoodigde werklieden sullen Zondag 23 dezer uit de zich bij jle directie aanmeldenden gekozen worden. Door den raad der gemeente Peufturu eu Neder-Shugeland is UeAoteu tot het bouwen van een schoollokaal met onder wijzers woumg, waardoor weldra in eene lang gevoelde behoefte zal worden voorzien. De noodige stappeh ter verkrijging van rijks- en provinciale subsidie zijn reeds gedaan; het con tract met de gemeente Giesaeu-Nieuwkerk op gezegd eu het benoodigd terreiu aangekocht. De kosten worden geraamd op plus minus f 14U00. Door de nationale jury voor de tentoonstelling vau kunst-nijverheid te Amster dam is o. a. een brouzen medaille toegekend aan de beereu C. Clemens en Zonen te Gouda, voor bouwkuhdige voorwerpen van terra-cotta. Bij gelegenheid van de tentoon stelling van de tiollandscbe Maatschappij van Lundbouw ie Alkmaarzijn u. a. bekroond Van Vliet te Berg-Ambacht1° voor Weiboter, met een zilvWen vergulden medaille en f10; 2? voor drie stuks zoetemelksche (Goudsche) kaas, in Mei of Juni 1877 gewrongen, elk niet lichter dan 6 kilo, met een zilvereu vergulden medaille, uitgeloofd door de Afd. //Gouda en omstreken" der Maatschappij van Landbouwen 8° voor twee stuks Rijnlandsche komijoe kaas in 1877 gemaaktelk niet lichter dan 6 kilomet een zilveren medaille. Brunt te Bodegravenvoor twee stuks Goudsche Derbykaasgemaakt in Mei of Juni 1877, met zilveren medaille, en J. Van der Breggen te Waddinxveen voor 2 stuks machi naal bereide kaasmet zilveren medaille. Door de jur^y van de tentoonstel ling vap pluimgedierte in den Kon. Zoöl. Bota- nischen tuin te 's Gravenhage zijn o. a. bekroond de heeren J. De Bruijn Hz. en J. De Bruijn Jr. te Gouderak voor verschillende soorten hoenders, alsmede de heer D. C. Samsom te Gouda, voor 4 paar pauwstaarten. De onlangs overleden mevrouw de wed. A. M. S. Craay, geb. Van den Kerk» hoven van Groenendijk, te 's-Gravenhage, heeft aan het weeshuis van de Ned. Herv. gemeente te Gouda, fuder zekere voorwaarde, eene som vau f20.000 vermaakt. Daar er nu geen wees» huis van de iVed. Herv. gemeente te GtoïiSi bestaat, was het twijfelachtig, wien het legaat eigenlijk toekwam; het wees-en aalmoezeniers huis aldaar maakte zoowel als de Nederlandsche Hervormde gemeente daarop aanspraak,1 daar ieder voor zich meende bedoeld te zijn door de erflaatster. Hoewel de erfgenamen zeker niet verplicht waren het legaat af te staan, zoo zijn zij toch zoo welwillend geweest, bet toe te ken nen aan het weeshuis te Gouda, daar zij meen den te weten, dat die inrichting door de erf laatster bedoeld was. Door mej. E. C.Weggemann Gul- demont, onlangs te Gouda overledeu is aan de «rVereeuiging tot hulpbetoon aau eerlijke en vlijtige armoede" een som van i 500 gelegateerd. Voorts is door de genoemde aan de armen der Ned. Herv. gemeente te Ouderkerk ,a/d LJsel eveneens een som van f 500 gelegateerd. De algemeene commissie te Go rinchem tot leniging der rampenontstaan door watersnood in Maart 1876, heeft dezer dagen hare rekening en verantwoording openbaar ge maakt. Bij haar werd ontvangen een totaal van f 23.773,47. Daarvan gaf zij uit f 11.273,47, zond voorts f 1,000 aau den Commissaris des Komngs in Groningen eu f 2700 aau de wa tersnood-commissie te Amsterdam. De resteerende f 8800 deponeerde zij bij de Gonnchemsohe bank. Tot de geslaagden voor het lit- teransch mathematisch examen te Amsterdam, behoort o. a. ook de heer A. Fabries, van Leerdam. In de gemeente Berg-A mbacht zal, naar men verneemt, eeue houtkooperij ge vestigd worden. In de afgeloopen week zijn aan 't Kralingsclie veer ter markt verkocht 155 zal men waaronder 26 nieuwe of wmterzalmen. Prijs vau de zomerzalm f 1.00 tot f 1,60 per half kilo. Prijs van de winterzalm 1,80 tot f 2,10 per half kilo. Bij de aanbesteding der steen kolen voor het stoomgemaal van den polder //den Hoek en Schuwagt" van Lekkerkerk en Zuidbroek was de laagste ïuschrijver de heer Spiering te Gouda voor f 0,49 per hectoliter. Tot gemeente-veldwachter te Berg-Ambacht is benoemd A. de Bruin, thans gemeente-veldwachter te Ameide. In de gemeente Kraliugeu is een jongentje vau 5 jaren aan keelziekte overleden. De twee bleekerijen, benevens een perceel bouw- en boomgaardland, gelegen aau den Visschersdijk, alsmede een woonhuis op de Kalkhaven te Gorinchem, toebehoorende aan de erven van wijlen deu heer S. T. Hoebeu aldaar, zijn den 17 dezer, bij publieke veiling, ingezeten verhoogd tot een bedrag van f24150. LANDBOUW-BEBICHTEN. In de Dinsdag te Alkmaar ge houden 32ste algemeene vergadering der Holl. maatschappij van Landbouw is besloten, dat de algemeene' vergadering in het volgende jaar te Delft zal gehouden worden. Ook te W illige-Langerak ia op eenige aau elkander grenzende weiden de tong- blaar onder het rundvee uitgebroken. Tot nog toe is de ziekte niet van zeer hevigen aard. Ook vertoont zich daarbij het klauwzeer nog niet. Bij de landbouwers G. Vergeer en J. Blommestein te Reeuwijk is, volgens verklaring van deu veearts Overbosch te Gouda, de tongbiaar onder de paarden uitgebroken. KERK- EN 8CH00LN1EÜ W 8. Beroepen 'te Zundert Db. W. Willems, te Lopikerkapel. Beroepen bij de Hervormde ge- meeute te Amsterdam Dr. A. Kuyper, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Aangenomen het beroep naar El- speet dbor Ds. J. F. F. Van deu Hamme, te Ee. Aangenomen het beroep naar Muiden door Ds. A. H. Deu Boer te Jaars veld, die voor Hooge-Zwaluwe en Mouifikeiidam heelt bedankt. Ds. J. H. P. Bloemers, pred. te Gouda, heeft het beroep naar Hummelo aan genomen. Bedankt voor het beroep naar Nieuwe,rkerk a/d IJsel door Ds. J. Ruys te Hoevelaken. - Bedankt voor het beroep naar Brandwijk c. a., door Ds. P. Van Krieken te Piershil, door wien het beroep naar Schel - liukhout is aangenomen. Ds. R. Visscher te Asch heeft voor de beroeping naar Giesseu-Nieuwkerk be dankt. De heer W. N. Servaas Everta, leeraar aan het gymnasium te Gouda, is be noemd tot leeraar in de nieuwere talen aan het gymnasium te Assen. Door den Raad der Gemeente Oudewater is op verzoek eervol ontslag ver leend aan den hulponderwijzer aan do Open bare School aldaar, Iz. Van Vooren. Naar wij vernemen heeft zich een tweetal sollicitanten, naar de betrekking van tweeden hulponderwijzer aan de openbare school voor lager onderwijs te Ameide, aange meld. Het nieuwe - schoolgebouw aldaar nadert meer en meer zijne voltooiing, en wordt geacht om streeks half November geheel gereed te zijn. STADSNIEUWS. Sohoonhoven22 September. In de gisteren gehouden verga? dering van den raad dezer gemeente is de hoofdelijke omslag over 1877, zooals die door Burg. en Wethouders aan den raad was aan geboden, ter somma van f 8267,16s vastgesteld. Voorts is besloten den heer D. Brussen, her benoemd lid van den raad dezer gemeente, als zoodanig niet toe te laten, op grond dat zijne geloofsbrieven niet in orde zijn bevonden. Daar de Minister van Justitie het college vau toezicht over. bet kantonnale huis vau be waring alhier heeft aangeschreven om de daar- stelling van een nieuw gebouw in plaats Van het bestaande docli zeer ondoelmatig bevonden kantonnale huis van bewaring, te bevorderen, heeft de gemeenteraad in deze vergadering be sloten om een geheel nieuw gebouw voor het kantongerecht benevens kantonnale bewaarplaats te doen daarstellen, wanneer het rijk de renten van bet verbouwde kapitaal gedurende 30 jaren als huurprijs wil verzekeren. Bij de op Zaterdag jl. gehouden schietwedstrijd met bet geweer door de onder- officiereu der Art.-Insir.-Komp., werden de volgende prijzen behaald: Op 200 pas: le prijs, met 39 punten, door den sergeant Van der Helder; 2e prijs, met 34 punten, door den sergeant-majoor-vuurwerker Jans; 3e prijs, met 32 puuten, door deu sergeant-majoor Van Ulseo. Op 100 pas: le prijs, met 40 punten, door den fourier Bins; 2e prijs, met 38 punten, door den sergeant 't Hooft. Bij. de aanbesteding van het verven van het schoolgebouw alsmede de on- derwijzerswomng in deu Doelen alhier, zijn in gekomen drie ïnschrijvingsbiljetten, als: C. A. Van Wamel, f354; P. P. Van der Aa f400 en J. A. De Gidts f 339, zoodat aan J. A. De Gidts, onder nadere goedkeuring van den Raad, het werk is gegund. Voor het daarstellen van privaten, volgens het //touuenstelsel" iu het schoollokaal voor gewoon lager ouderwijs is ingeschreven door H. Woudenberg voor f 285, aan wien, onder nadere goedkeuring van den Raad, het werk is gegund. Reeds geruimen tijd bestond bij deu heer L. Akkerhuijs JEz„ hoofdonder wijzer aan de school voor gewoon lager onder wijs alhier, het plan, pogingen aan te wenden om met de leerlingen uit de hoogste klassen zijner schooleen reisje te maken naar de Dier gaarde te Rotterdam. Terzijde gestaan door eeue commissie van eenige kindervriendendie zich daartoe aanboden, werd dezer dagen eene circu laire verspreidwaarbij de ingezetenen werden opgewekt eene bijdrage voor dat doel af te zonderen. De uitkomst daarvan mocht de ver wachting der commissie verre overtreffenen stelde haar in staat op onbekrompen wijze aan het plan gevolg te geven. Donderdag had de feestelijke tocht plaats. Een 200-tal kinderen met hunne ouderwijzers, benevens enkele leden der commissie, begaven zich te acht uren aan boord van de schroef boot Berg-Ambacht", welke exptesselijk voor het doel was afgehuurd. De onderwijzer had reeds iu het schoollokaal de kinderen door gekleurde lintjes iu verschil lende afdeelingen verdeeldwelke alle onder bijzonder toezicht waren geplaatst eu bovendien allen van een nommer voorzienzoodat alle maatregelen genomen waren voor de meest vol- komeue orde. Hoewel het weder zich niet zeer gunstig liet aanzienkonden de kleinen gedu rende de reis meerendeels op het dek blijven. l'e Rotterdam aangekomenvoer de boot onder ue groote spoorwegbrug en verder langs de Boompjeswaar de kinderen oogen te kort kwamen op het gezicht dier vele en groote schepen; welke daar voor anker lagen. Aan de plaats van bestemming aangekomen, wan delde men lang» den Westersingel naar de Diergaarde. Elk voorzien van eeu fermeu koek en eenige versnaperingen voor de diereu, begon nen de kinderen twee aan twee met hunne ge leiders de wandeling in den uitgestrektcn tuin. Het behoeft geen betoog, dat zij daar verrukt waren over hetgeen zij zageu eu mét moeite konden scheiden vau een of ander dierdat hunne bijzondere opmerkzaamheid trok, om de wandeling door het uitgestrekt terreiu voort te zetteu. Ook het beklimmen van i/de rots" werd niet vergeten. Inmiddels werd de gelegenheid gegeven ook onder de warande van het sociëteits gebouw gebruik te maken van hetgeen daar werd aangebodenhetwelk allen zich goed lieten sma ken. Door heerlijk weer begunstigd werd het ver blijf in de Diergaarde langer voortgezet dan men aanvankelijk voornemens was, zoodat niet veel tijd over bleef om ook andere merkwaardigheden vap Rotterdam te bezichtigen. Toch ging men nog een bezoek brengen aan het standbeeld van Van Hogendorphet nieuwe postkantoor en het station bij de beurs, alwaar de kinderen met niet weinig belangstelling ook den spoorweg over de stad waarnamen. In de beste orde wan delde men daarna naar het Oude Hoofd, alwaar de boot gereed lageu werd de terugreis aan vaard. In de vroolijkBte stemming werd door de kinderen de twee 'uur lange reis volbrachteen aantal liederen werd gezongen versnaperingen werden rondgedeelden de kinderen aangenaam beziggehouden. De goede stemming verminderde met toen men door den regen eindelijk verplicht was eenigen tijd naar de kajuit te gaan, alwaar voor allen behoorlijk plaats was eu menig lied werd aangeheven. Eenige commissieleden, die niet in de gelegenheid geweest waren de reis mede te maken waren inmiddels de feestboot tot Berg- stoep te gemoet gegaanmet gejuich en hoerah- kreten werden zij aan boord der boot ontvangen. Ruim zeven uren kwam de boot alhier aanop gewacht door honderden belangstellenden. Nadat allen behoorlijk ontscheept waren, toog de stoet weder door de stad tot vóór het raadhuis. Hier werdeu uog eukele liederen aangeheven, waarna de heer 8. P. H. Noordendorp, Burgemeester dezer gemeente, het woord nam en in hartelijke taal de kinderen toesprak, en daarna ook na mens de gemeente, deu heer Akkerhuijs, benevens zijn hulppersoneel en de ledeu der commissie dankzegde voor de vele moeiten en zorgen die zij zich ter wille der kinderen hadden getroost. Deze toespraak werd door den heer Akkerhuijs beantwoord met een woord van innigen dank voor de medewerking die hij op zijn plan mocht ondervinden. Ook door den heer Boeck werd namens de commissie, een woord van dank uit gebracht. Na het zingen van vWien Neerlandsch bloed" eu een driewerf hoerah konden de kin deren elk weer voorzien van een dito koek als bij het binnentreden der Diergaarde, naar hunne woningen gaan, om aan hunne verlangende ouders vau de pret te vertelleu die zij dien dag ge had hadden. Deze voor onze gemeente nieuwe proeve tot bevorderiug vau getrouw schoolbezoek mag zeer gelukkig geslaagd beeten ondanks de vooroor - deelen en bezwaren door sommigen daartegen geopperd. Ons verslag kunnen wij niet eindigen zouder een woord van hulde te breugeu aan den heer Akkerhuijs eu zijne echtgenoote, benevens zijn onderwijzend personeelvoor de vele zorgen en moeiten aau een dergelijken tocht verbonden. Ook de commissieleden, die de reis medemaakten verdienen voor hunne opoffering en moeite deu dank der stadgenooten en mogen in het welge- lukken dezer eerste proeve een spoorslag vinden om ook een volgend jaar de kinderen weêr een dergelijk feest te bereideu. L.l. Maandag-avond, ongeveer te 5 uren, viel het 13-jarig dochtertje van B. alhier, in de Haven, dicht bij den Dam. De eigenaar van een wafel- en poffertjeskraam, F. G. Luijters, die met zijne schuit ia de nabijheid lag, sprong onmiddellijk over boord en hoewel hij bet meisje dadelijk in het water met zag, slaagde hij er in, haar te grijpen en levend aan wal te brengen. De dankbaarheid der ouders was groot en zij wilden, hóewei tot den behoeftigen stand behoorende, den redder van hun kind eene geldelijke belooning geven, doch Luijters weigerde die aan te nemen en stopte integendeel, uit vreugde dat hij het kind had mogen redden, de moeder nog stil een gulden in de hand. Wij mogen deze daad niet onver meld laten. GEMENGDE BERICHTEN. - Maandag-middag tusschen 2 en half 3 uur ontdekte men brand in de droog schuur van den heer Van Catz op den Katten- singel te Gouda, waarin haspels met gareu en hennep geborgen waren. De brand is ontstaan op de bovenverdieping door den schoorsteen en alles wat daarop zich bevond is een prooi der vlammen geworden. Van 't geen er beneden in was is nog een en ander gered kunnen worden. Te 4 uren was men den brand met behulp van 2 brandspuiten meester. Alles was geassureerd. In de Prov. Gron. Ct. leest men de volgende curieusê advertentie: //Ondergetee- kende betuigt zijn hartelijken dank aan allen, die hebben bijgedragen tot bet kostbare en hooggewaardeerde cadeau, hem bij zijne met- herkieziug als lid vau deu raad van Eenrum, ais blijk van achting en erkentelijkheid ge schonken." D. L. Broekman. - Het kind dat. in de vorige week te Lekkerkerk is oyerredpu, is den volgenden dag aan de gevolgen ovlrieden. U, Van Dijk uit Werkendam htd het ongeluk, toen hij met paard en kar uit de Biesbosch kwam bij het wisselen met eeu anderen wagen van deu djjjk te storten, met het treurig gevolg dat hij op de plaats dood bleef. Twee jongens, die mede op het voer tuig zaten, zijn met den schrik vrijgekomen. Men leest in de N. G. Ct.: //Bij de toekenning van bekroningen voor inzenders ter tentoonstelling te Amsterdam, is aan den heer A. D. Treffers te Gorinchem een eervolle vermelding te beurt gevallen. «/Des te verrassender mag deze uitkomst wor den genoemd, daar genoemde heer niets ter tentoonstelling inzond." Vervolg der Nieuwstijdingen In de vorige vergadering werd de begrooting der gemeente Jaarsveld over 1878 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f1100. Tot lid vau den gemeenteraad te Vianen is gekozen de heer G. Wieringa. Tot de bekroonden door de Hol- landsche Maatschappij van Landbouwgehouden te Alkmaar, behoort o. a. C. Van Zijl, teGieseu- Nieuwkerkmet deu lsteu prijs voor het meest volkomen en schoonste stel kuiperswerk. Ds. G. Van Dorssen te Leksmond heeft het beroep naar Berkel en Rodenrijs aan genomen. Da. E. A. Lazonder ts Oldebroek heeft voor het beroep naar Maartensdijk bedankt. T'e Utrecht overleed deze week de heer H. J. Van Lummel, een geacht on derwijzer, een nuttig werkzaam burger. Het U. D. zegt over zijn verscheiden: //'t Vader land, de kerk en het onderwijs lijdeu hierdoor een bijna onherstelbaar verlies. Hoewel reeds lang verwacht, is de slag diep treffend en dui zenden vrienden en leerlingen zijn bedroefd over 't heengaan van den man, die zooveel heeft ge arbeid, zooveel nut heeft gesticht eu tot wieu ieder, met wien hij in aanraking kwam, zich zoozeer voelde aangetrokken. Te Jaarsveld hebben zioh voor de vacante hulponderwijzers-betrekking, jaar wedde f 600 met uitzicht op vermeerdering vau inkomen, slechts twee sollicitanten aangemeld, waarvan de een zich terugtrok en do ander niet door den Raad kon worden benoemd, zoodat de betrekking voorloopig onvervuld zal blijven. strek kendeora dat bij vergunning, huur of pacht te mogen bevisbchen." 2. J. S., van beroep vissoherwonente te S., ver oordeeld tot eene geldboete van f 3,00bij wanbetaling te vervangen door eene gevangenisstraf van twee dagen; ter zake van »bet bevisscben van eens anders visch- water tonder voorzien te zijn geweest van een schrif telijk bewijs van den eigenaar of reehtnebhende, strek kende om dat bij vergunning, huur of pacht te mogen bevisscbeu." 3. M. v. d. L., ven beroep koopman, wonende te L., veroordeeld tot eene geldboete van f 15.00, bij wan betaling te vervangen door eene gevanggonisstraf van vijf dagen, ter zake van «bet des nachts bevisscbeu van eens anders viscbwater, zonder voorzien te zijn geweest van een schriftelijk bewijs van den eigenaar of rechthebbendestrekkende om dat bij vergunning huur of pacht te mogen bevisscben. 4. J. D., van beroep landbouwersknechtwonende te H., veroordeeld tot twee geldboetenelk van f 5,00 iedere bij wanbetaling te vervangen door eene gevan genisstraf van drie dagenmet verbeurdverklaring van de door den beklaagde gebezigde en in beslag genomen trommel; ter zake van «bet visscben, zonder voorzien te zijn geweest Van eene daartoe betrekkelijke acte en het bevisscben van eens anders vischwaterzonder voorzien te zijn geweest van een schriftelijk bewijs van deu eigenaar o? rechthebbende van dat visebwater, strekkende om dat bij vergunning, buur of pacht te mogen bevisBchen." 5. J. K., van beroep boerenarbeiderwonende te S., veroordeeld tot twee geldboetende eene van f 5,00 en eeue van f 0,50bij wanbetaling te vervangen, die van f 5,00, door gevangenisstraf van drie -dagen, die van f 0,60, door gevangenisstraf van één dagmet verbeurdverklaring van ae door den beklaagde gebe zigde en in beslag genomen fuikter zake van «bet visscben, zonder voorzien te zijn geweest van eene daartoe betrekkelijke acte en het bevisscben van eens anders visebwaterzonder voorzien te zijn geweest van een schriftelijk bewijs van den eigenaar of recht hebbende van dat visebwater, daartoe strekkende om dat bij vergunningbuur of pacht te mogen be- visschen, dit laatste onder verzachtende omstandig heden gepleegd." 6. W.S., oud 52 jaren, geboren te R., wonende te H., yan beroep molenaarveroordeeld tot twee geldboetenieder van f 5,00bij wanbetaling ieder te vervangen door eene gevangenisstraf van drie dagen met verbeurdverklaring van den door den beklaagde gebezigde en in beslag genomen snoekfleurter zake van «net visschenzonder voorzien te zijn geweest van eene daartoe betrekkelijke acte en het bevissohen van eens anders visebwater, zonder voorzien te zijn geweest van een schriftelijk bewijs van den eigenaar of rechthebbende van dat visch waterstrekkende om dat bij vergunninghuur of paeht te mogen bevisschen." De Notaris C. A. VAN BLA- RICUM te Oudewater zal op Dings- mmSEp pag 2 October 1877, des morgens ten 10 ure. in de kolfbaan van bet Koftijhuis van 8. DUITS te Oudewater, om oont&nt geld, verkoopen: Oudersch. idene MEUBILAIRE en andere Daags te voien te zien. Openbare Vrijwillige Verknoping IKUIIBBIlGflTIN, pc. 3 4 3 3 Nederl. v\urk. Schold. Dito dito Dito dito Loten Rotterdam. Dito Amsterdam Spanjo. Buitenl. 1867/74. 1 Dito h 1876. 2 Dito Binnenl. 1 Dito 1876. 2 Portugal, Oblig3 Rusland, Oblig. Hope 1798 en 1816. 5 Dito 5e Serie. 18545 Dito 6e Serie. 18555 Dito Obligatieleen. 1864 h f 1000. 5 Dito 1866 b/1000. 5 Dito v 1860 2e leen. 4J Dito Obl. Nicol. Spoorw. 1867/69, 4 Dito Obligatieleen. 1859, 3 Dito 1872. 5 Dito w 1873. 5 Dito 1875. 4* Dito Pandbrieven5 f Dito Aand. 1864 5% Rs. 100. Dito 1866 Oostenrijk, Obl. pap. MeiNov. 5 ■t Dito 0 Febr.Aug. 6 Dito 0 /alver Jan.Juli. 5 Dito 0 0 Apr.Oct. 5 Dito Aand. 4<>/0fl. 250, 1854. t Dito 0 5 fl. 500, 1860. HgDito 0 fl. 100, 1864. Turkije.'Alg. Sch. 18655 Dito 0 1869. 6 Egypte Oblig. 1868. .7 N. Amerika Oblig. 1876. 41 Dito v 187L 5 Brazilië Oblig. 18655 Dito 0 18634 Peru Oblig. 18706 Dito f 18725 Gr. Rass. Spoorw. 6 °/0 aandeel. Rups. Spoorw. Jelea Griasi.-. 5 Dito Poti ïiflis k /1000. .5 Dito JelczOrel5 Dito Kursk—Cbarkow. 5 Dito CharkAzow pd. st. 100. 5 Dito MoskouSmolensk. Dito Losowo Se was topoi. .5 Aand. Oostenr. Nat. Bank Hong. Oblig. 1867. 5°/o- Dito Loten 1870 Oblig. Maxwell Estate7 Zuid-Ital.*Spoorweg Oblig. 3 Oost Hong. Spoorweg Oblig. 1869. 5 Centraal-Pacitic6 Aand. loting Madrid3 Aand. Turkije met lot. 3 2 L Sept. 63'/,. 75 V, 100'/, 103»/, 101 12'/,. 26'/. II'1/,. 25 50 Vu M1/, 74"/,. «5»/,. 86 T5V. 68'/, 77»/, 78 71V, 127'/, 126 56 V, 66 04 113'/, 97,. 101 103»/, 96'/, 13"/,. 101V. 80'/. 80'/, 79»/. 76 81»/. 123 70'/. 69'/. 41 23'/, 6 KANTONGERECHT u SCHOONHOVEN' ZittiüS yan 20 September 1377. ,K»D tour echter Mr. S. Gbaiaiu Hui. Ambteimmr reu bet Upenbeor Ministerie, standplaats Botterdam, Mr. W. C. A. Scholtek. 1. H. V. d. r, yan beroep yiaaoherwonende te S., veroordeeld tot eene geldboete ven f 3,00by wanbe taling te vervangen door eene geyangenuetraf ven twee degenter anke van «bet beriiaohea van eens ander, visebwater, zonder voorzien ee tijn geweest van een schriftelijk bewijs van den eigenaar of rechthebbende. Openbare Vrijwillige V erkooping, op Vrijdag 5 Octourr 1877, des voormid dags ten 9V» ure» °P °f nabij het terrein van den peamoveerdeu HOOGEN WATERMOLEN van Lekkerkerk, onder Krimpen aan den IJSsel, van grooter.deels atkomstig van den onderbouw van dien Molen, en bestaande in: FUND EER PLATEN ter dikte van ruim 10 Centimeters en ter lengte van 8 b 13 Meter, KESPEN of SLIJKHOUTEN, DAM- eu BAARPLANKEN (zoo goed als nieuw) ter lengte van 3 5 5 Me tereiken SCHOEIJINGPLANKENeiken BALKEN, enz.; benevens eenig OUD IJZER WERK, waaronder 2 Krooshekken. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kan tore van den Notaris G« J. SPRUIJT te Ouderkerk a/d IJssel. CORRESPONDENTIE. Tot ons leedwezen moeten wij het vervolg op bet stuk, get.«De platte en mobiele Schutterij", bene vens eenige berichten, door plaatsgebrek tot een vol gend nommer laten liggen. Heden herdenken mijn geliefde en Tante hunne 2Ö-JARIGB ECHTVEREENIGING. Hunne dankbare Nicht, G. RIETVELD. OLopikerkapkl, 23 September 1877. Heden overleed na een langdurige ziekte onze oudste Dochter AALTJE, in den ouder dom van ruim 38 jaren. Hare bedroefde Ouders, J. VAN DAM. M. W. VAN DAM- Pëerbolte. Schoonhoven, 16 September 1877. Heden overleed te 's Gravenhagetot diepe droefheid van ons en ouze kinderen, onze ge liefde Zoon NICOLAAS, in den ouderdom van 20 jaren. G. EEGDEMAN. N. EEGDEMAN Graafland. Bergambacht, 21 September 1877. Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het verlies van ons jongste kind, betuigen wij onzen dank. P. VAN GELDEREN. H. J. VAN GELDEREN- Callknbach. Schoonhoven, 20 September 1877. De Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt om het Uitstapje naar de Diergaarde te Rotterdam zoo wel te doen slagen. L. AKKERHUIJS JEz. Schoonhoven, 22 Sept. '77. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dask aan de Ingezetenen van Groot-Ammert en verdere Begunstigers voor het drukke bezoek, gedurende de KERMIS ontvangen. O. DEKKER, Logementhouder. Qroot-Ammebb, 22 Sept. 1877 ■Jjjjk Terstond te buur op de Haven te Sohoonhoven eeu net BENE- li-H DENHUIS, ingerigttot Kruideniers winkel, waarbij do OPSTAND met WINKEL- GEREEDSCHAPPEN ter overneming wordt aangeboden. Te bevragen bij C. H. de PATER, Timmerman te Schoonhoven. Van een nieuw gebouwde Burger- woning,', staande buiten de gewezen Katpoort, is het BOTENHUIS, thans bewoond door de Wed. VAN VLIET, TE HUUR; terwijl de geheele woning UIT DE HA1VD TE KOOP is. Te bevragen bij de Wed. VAN VLIET. De Notaris 'C. A. VAN BLA- RICUM te Oudewater zal op Woens dag 10 October 1877, des morgens ten 10 ure, langs de perceelen, verkoopen 85 zware en gave opgaande staande langs den Ouden Singel en den West- singel der stad Oudewater. Breeder bij billetten. Openbare Vrijwillige Verkooping-. De Notaris J, P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Woensdag 26 September 1877, ten 10 uur, in het voor malig RECHTHUIS aldaar, te veilen en te verkoopen bevattende 2 KAMERS, KEUKEN, ZOL DER met beschoten kap, geteekend no. 181, met TUIN, SCHUURTJE, ERF en WA TERING staande en gelegen midden op het dorp aldaar, en dadelijk te aanvaarden. geteekend no. 143, met ERF en GROND, aan den Achterweg aldaar. Verhuurd tot 1 Mei aanstaande. Breeder bij biljetten. Door deze maak ik mijnen geachten be- 3: S gunstigers de ontvangst bekend van eene-S Q buitengewone sorteering j* met extra beste branders, in alle prijzen, g Wijders alle soorten van BALLONNEN,-§ GASKOMMEN, KAPPEN, RESER- VOIRS, MATTE SCHALEN en KOM- MEN voor beneming der lichtscherpte2 LANTAARNS in meer dan tien soor-^ ten, enz. cj Het vertrouwen in dit belangrijk ar-O tikel, zoowel door de groote afname, als bijna dagelijksche bewijzen van bij-H zondere tevredenheid ondervondeu,^ doen mij gerust bij den koop van eene g mijner lampen de voorwaarde stellen:jj Geen voldoend helder lioht, s geen betaling. LAMPEGLAZEN, le kwaliteit, per 100 stuks 4,00, per dozijn 60 cent, 3 per stuk 6 cent. a H. A. VAN BAAR EN Jh..^ Firma vau Helden, HAVEN. voorheen SIMMERS. KO ESTRAAT. merk „MELKMEISJE" en maakt aan het geachte Schoonhovensche publiek bekend dat bij tot Donderdag 27 Septem ber zal vertoeven tot het leveren van WA FELEN, waarvoor hij zich minzaam aan- Zijn adres is bij Mej. de Wed. VAN WIN- GERDE, ia «De Drie Hennipbossen." BOSKOOP. De veiling op Woknsdao den 10. Octobhr 1877, de afslag op Woknsdao den 17. Octo ber 1877, beide des voonniddags te 10 uren, in het logement van HULSBOS en VAN DER BIE, en ten overstaan van den Notaris J. MAARSCHALK «hlwir van: 1-WEE elk met omstreeks 20 Bunders 40 Bunders Fenige ARBEIDERSWONINGEN en ERVEN, te zameu circa alles staande en gelegen in den polder binnen de gemeente ROöUWijk. De Landen te aanvaarden Kerstmis 1877, de Bouwmanswoningen c. a. Mei 1878, de Arbeiderswoningen c. a. 1 Januarij 1878. De Catalogus dezer verkooping, waarin de juiste omschrijving der paitijen en de voor naamste conditiën der verkooping te vinden zijn, is te verkrijgen ten kantore van den Notarie A. N. MOLENAAR te Waddinxveen en van den Notaris MAARSCHALK te Boskoop, als mede bij den boekhandelaar A. BRINKMAN op den Langen Tiendeweg te Gouda. Verdere informatiën en inlichtingen ten kan toren van voornoemde Notarissen. Notaris BODDE te Meerkerk zal bij veiling en afslag op Dings- mshkbmv dagen den 2. en 9. Octobhr 1877, beide dagen 's morgens om 10 ure, in het OUDE REGTHUIS van Lakerveld onder Lex- mond, in het openbaar verkoopen: Van den heer ARIE DE JONG te Lexmond. SCHUUR. HOOIBERG 2.45.14 hec- taren uitmuntend op OoBt Lakerveld onder Lexmond, in 2 perceelen eu daarna gecombineerd. De Notaris C. A- TAN BLARICUM te Oude water zal op Dondkrdao 27 September 1877, des avonds ten 6 ure, in het Logement «/DE SINT JORIS DOE- DEN" te Oudewater, in het openbaar verkoopen gemerkt 92, met annexe STALLING voor 6 Koeijen, groote SCHUUR °f BERG PLAATS, 2 loodsen, schuur waarin Paardenstal en Varkenshok en voorts BLEEKVELD* te zamen groot 3 Areu, 38 Centiaren, te OUDEWATER, aan de Westzijde der Kapelstraat, op den hoek der Kloosterstraat. Bestaande het WOONHUIS in'Voorhuis of Winkel, ruime Voorkamer, groote Achterkamer, Keukentje met groot Fornuis en 3 ruime Zolders. Zijnde in het perceel laatstelijk uitgeoefend de Kruideniersaffaire en Tapperij, en het achterste gedeelte bijzonder geschikt voor BOERDERIJ* En voor H. HAGOORT. Een derde in eene ZITBANK, bevattende 3 PLAATSEN, in de Kerk der Hervormde Gemeente te Oudewater, bekend onder let ter B 7. Breeder bij billetten en nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. Uit hoofde van ver trek naar elders zal op Woknsdao 3 Octo ber 1877, des voorm. te 11 uren, in de STADS-HER- BERG te Woerden, .ten overstaan van den te Woerden resideerendeu Notaris S* LAGER- WEIJ, in het openbaar worden geveild en verkocht Eene in volle werking- zijnde en met goed succès uitgeoefend wordende met LOODSEN, VLETKUIL en logeabel in de PANNEN ËAJKKER IJ EN TE WOERDEN. Te aanvaarden 1 Januari 1878. Breeder bij biljetten omschreven en nadere informatiën bij genoemden Notaris, alsmede ten kantore van den Notaris H. VAN MEERLANT te Utrecht.

Schoonhovensche Courant | 1877 | | pagina 2