N° Wé zijn bestrijding van den nieuwe station SI vrije concurrentie genu Deze verzonden. Franco per De buftotten van het ruim f7000 verpacht een zooals wel ten hoer Slours ting, zoek Alle Bim plaatsing echts l mi c een Het was waarin gelaten* kind in na eenige uren aren weiland, aan den heer T. Op econoi ïynrecht teg vraag; Hoe gever en arl De eene i natuurlijken „vrijheid vo( mogelijk toef zijn werkver hoogst verkr de workgeve en poogt vo< schikking te noodig heeft en aanbod, het toegetelc zijn zaak; 1 regelen naai met de mees schranderst dan treedt d brekende te geval niets en mag nie kans bestaat offer zat woi andere. De tegensi op een gehe hen is het i. den Staat de ming te nem overwicht v beiders is, aan werklied werkgevers welke eisohe staking en a om, zoo n contracten t de overheid, partijen ziet meeste geva die het heft van het kap schikken na reden is het ten in het h schikte tegei meer. Ofsol zelfde begrip der werkkri dat hun ben voorwerp nu denkbeeld n. Staat, die in geheel vorin ning moet van den St$ deze tot de overmatig w< den verzwak uren, dat hu door het ver voor hun vei den genomei voor de zede oog te houdt waar arbeidt eenigd. Ein gewicht, te j niet wordt dustrie; de de wet wor< leerling-weze gen ontbrek< Gelijk hol ningen, hoo met degelijk hetgeen naai bij de eene waarheid te we te zeer g te stellen ei vast te knoc men dat er die de const denkbeeld n een tak van zoodat vraag genoeg gelijl van niet-inm dra er stoon ding, is de begaan” aan tegen, hoe teert, des te de individue die dit op z vergeten dat aan banden raakt, en d< slaan om mi tenlandsche Een 74 cent f2800. En een perceel weiland als voren, groot 54 aren, 64 centiaren, aan mejuffrouw de weduwe 8. Suiker, voor f1710. Gemengde Berichten. Zondag geraakte het paard van den heer F. uit Gorinchem, te Meerkerk op hol. De heer F. sprong nog tijdig uit het rijtuig, maar zijn bediende had het ongeluk een been op twee plaatsen te breken. Het paard, dat tegen een paal liep kreeg een groote wond aan de borst en is onmiddellijk naar de veeartsenij school te Utrecht vervoerd. A. v. d. Hel en stiefdochter te Wijngaarden, die ongeveer zes weken geleden, beschuldigd van kindermoord, werden gearres teerd, zijn thans ontslagen. Maandag-morgen jl. had te Krim pen a/d IJsel een treffend ongeluk plaats. De oudste zoon van den broodbakker P. v. Z., een braaf en oppassend jongelingde steun van het gezin, was hot paard uit het land gaan halen om mot den broodwagen rond te rijden. Het dier, waarmede zjj reeds als veulen gereden hadden was zeer mak en niet kijkachtig. Toen hij op het paard gezeten langs den Lekkerkerkschen boezem terug kwam schrikte het paard van een manmet een witten broek aandien het tegen kwam het sprong van de kade in den boezem zwom een eind voort en kwam terug naar den kant. Bij het opklimmen tegen de kade viel de jongeling van het paard in het water. Do manofschoon een bekwaam zwemmerdie reeds twee menschen hot leven gered heeft, was zoo danig door schrik bevangendat hij geeno po gingen tot redding kon aan wedden, maar alleen om hulp riep. Toen men den drenkeling van den bodem uit het water haaldewaron de levens geesten reeds geweken en bracht men slechts een l|jk naar huis. Voor de arrondissoments-recht- bank te Utrecht stond de vorige week terecht een persoon, die zich wegens landlooperij te ver antwoorden had. Hij veroorloofde zich toen do uitdrukking, dat de rechtbank eene draaibank was, en werd door die rechtbank wegens deze uitdrukking -veroordeeld tot eene maand celstraf. Dezer dagen vertrok weder een groot aantal arbeidere-gezinnen van Texel naar Noord-Amerika. Zaterdag namiddag is te Sneek kind van anderhalf jadr verbrand. Ho* door do moeder in een tafelstoel gezet, vuur was, en daarna zonder toezicht g Thuis komende, vond de vrouw het ki deerniswaardigon toestand, en na eei 'a van smartelijk lijden is het overleden. In de drogerij der sigarenfabriek van de hoeren Ypes en Postumes op de Oudo- gracht te Utrecht ontstond Woensdag-morgen om 5 uur een hevige brand. HoeweJ de brand- \woer spoedig tegenwoordig was, is de drogerij iheel en al uitgebrand. Aan de zegenzal mvi s scherij „Oranje Nassau,” te Pernis, is een steur gevangen die ongeveer 200 kilo woog. De vischschuit „De vrouw Trijntje’* werd in don avond van Zondag 11. voor IJmuiden overzeild door het stoomschip European. Bij dit ongeval werd een blijk van kloekmoedigheid van geest gegeven door den visschersjongen Teunis Zwemmer, oud 14 jaren. Toen de overzeiling plaats had lag deze te kooidoor den schok en het gekraak ontwaakt, springt hij op, komt op dek en vindt daar niemand meerwant 4 man waren overgesprongen en de beide anderen bij den sprong tusschen schuit en stoomboot in zee gévallen. Teunis Zwemmerhen te water ziende, roept hen toe: „houdt je goed!” meemt een touw on werpt het hun toe. Zoo redde hij de twee mannendie zonder zijne kloekheid waarschijnlijk zouden verdronken zjjn. Zekere S., commissionair te Uithui- I zermeeden, in Groningenis, naar gemeld wordt, met eene som van p. m. f20.000 voortvluchtig. Men vermoedt dat hij de wijk heeft genomen naar Noord-Amerika. De bladen van Lyon maken mel ding van een moord in een spoortrein. Twee reizigers stapten Vrydag-avond te Marseille in den nachttrein naar Parijs. Beiden waren elk ander geheel onbekend, en na een beleefden groet zocht ieder een makkelijk hoekje om rustig in te slapen. De een sliep dan ook werkelijk spoe dig in, de andere echter had dat oogenblik af gewacht om zyn reisgenoot te vermoorden en te beroovon, daar hij wist dat deze eene waarde van ruim 15000 franken bij zich had. Een dolk steek in de zijde deed den slapende met een luiden kreet ontwaken en voor hem stond zijn medereiziger, gereed om een tweeden stoot te doen. Dadelijk opspringen en de hand van den moordenaar grijpen was het werk van een oogen blik. Eene worsteling ontstond, waarin de moor denaar het onderspit zou hebben moeten delven, als zijn slachtoffer niet reeds te uitgeput door bloedverlies was geweest. Deze had echter nog kracht genoeg om den ander onder de knie te houden en hem te beletten gebruik te maken van zijn pistool. In die houding bleven beiden zes eindelooze minuten, tot de trein te Miramas aankwam, waar de moordenaar in hechtenis werd genomen en zijn slachtoffer zich kon laten verbinden. De wonde was echter te ernstig, het bloedverlies te hevig en weinig tijd daarna be zweek de man. Een Frankfortsche jonge dame wedde onlangs dat zij een week lang, geen en kel woord zou spreken, en heeft, hoe onge looflijk het klinken moge, de weddenschap ge wonnen, niettegenstaande men haar op allerlei manieren aan het spreken’trachtte te brengen. INGEZONDEN. Het Dijkcollege van de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe. Naar wij vernemen bestaat er eene bepaling, door bovengenoemd college gemaakt, waarbij, voor zoover een gedeelte van het dorp betreft, de hoogte wordt aangeduid, die het op te sta pelen hout mag bereiken. En aangezien deze bepaling niet wordt nageleefd, zou het belang hebbenden aangenaam zijn, wanneer daarop van bevoegde zijde beter toezicht werd gehouden. Ameide 7/5 ’80. Een inwoner van Ameide. Rotterdamsche correspondentie. In mijn vorigenwaarde redacteursprak ik van de kalmte die hier heerschtedaar is thans eenige verandering in gekomen’t is nog wel niet de storm zelf, maar in de apathische stilte is toch oenig teeken van leven gekomen. Aan leiding daartoe geven de aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten. Bij het stellen van candidaten doet zich het verschijnsel voor, dat de oppositiein zoover die er iszich uitsluitend richt tegen het aftredend lidden heer Hendrik Muller, die nu aan het hoofd van de Afrikaan- sche Handelsvereeniging staat en die bij de hevige gebeurtenissen van het vorig jaar meer dan ooit op den voorgrond is getreden. Een der kiesver- eenigingen liet hem vallen, in eene andere ver wierf hij te nauwernood het getal stemmen, noodig voor zijn candidatuur. Een en ander krijgt te grooter beteekeniswanneer men er daarbij op let, dat de man dien men in de eerstbedoelde kiesyereeniging in plaats van den heer Muller steldeis de heer Bergsmalid van de Recht bank en die als voorzitter van de commissie van enquete in zake do Rotterdamsche Handelsver eeniging indertijd het zoo belangrijk rapport het licht deed zienwaaruit alle machinatiën van Pincoffs c. s. zoo duidelijk bleken. Ik geloof wel nietdat de heer Muller zal vallenmaar toch is óe geschiedenis van zijn candidatuur een feit waarmede rekening dient te worden gehouden bij de beoordeeling van de hier heersehende stem ming. Juist is dezer dagen toevallig de naam van den heer Muller zeer op de spraak en genomen kunnen Worden, nieuwe station zijn voor aan den heer Hollmann, vroeger stationschef te Alfen. Uitde rekening over 1879 der Brandverzokoring-Maatschappij „Imperia!” blijkt, dat dé ontvangsten bedroegen f 7544805,65, waar van «art brandschade is uitbetaald f4234185,45. Tot tegenschatters voor de perso neels belasting, dienst 1880/81 zyn benoemd: voor de gemeente Giesen-Nieuwkerk do hh. A. Van dor Haven en T. Van Gils. Voor de ge meente PeursUm: de hh. L. Den Béér en A. Oskam. Voor de gemeente Schelluinen: de hh. C. Geldarblom en P. Hoogendoorn. Voor de gemeente Gou.driaan: de hh. J. Den Haan en I L. Blokland. Voor de gemeente Ottoland: de hh. J. Bos en G. Kreukniet. Dr. W. C. Van den Brandeler, sedert 1 Febr. 1866 burgemeester der gemeente Leidenis Woensdag overleden. De heeren C. J. M. Jongkindt Co- ninek en L. Broekema hebben een circulaire gericht aan alle maatschappijen en vereenigingen tot bevordering van den Landbouw,, de Veeteelt en de Zuivelbereiding in Nederland, alsmede aan allen, die belang stellen in de welvaart van ons volk, betreffende eehe gezamenlijke Neder landsche inzending van Vee en Zuivel op de in October te Londen te houden internationale ten toonstelling. In die circulaire wordt o. a. het volgende gezegd: „Andere landen streven ons voorbij, niet alleen waar het geldt de hoogste markt te bedingen, maar tevens waar het er 'op aankomt, zich 'den meest uitgebreiden kring van afnemers te ver zekeren van vee en zuivelproducten. ’tl® niet de vraag of enkele vaten van de puikste boter in Holland, Friesland of elders gemaakt, hoogeren prijs kunnen bedingen dan de Deensche, maar wij moeten onzen blik ves tigen op het feit, dat de uitvoer van de zuivel producten der genoemde landen met reuzen schreden is vooruitgegaan, terwijl die van Ne derland nagenoeg stationair is gebleven. Van 1866—-69 voerde Denemarken voor 8.000.000 Deensche ponden uit, tegen 24.000.000 p. m. 1874—77. Die cyfers werden voor Nederland in 1865 18.873.000, in 1877 23.110.000. Dene marken voert voor eene waarde van f 23.000.000 zuivelproducten alleen naar Japan en China uit Nederland niets. Zelfs de uitvoer naar onze eigene Indische bezittingen is van weinig be teekenis.” Die toestand moet en kan anders worden, meent het comité en daarom zijn stappen ge daan om het gouvernement te bewegen tot het toestaan eener rijkssubsidie voor eene behoorlijket vertegenwoordiging van Nederlandsch vee, boter en kaas. De Ministèr heeft zich zijn besluit voorbe houden in afwachting van hetgeen door de ge zamenlijke landbouwinstellingen in dezen zal worden gedaan, ’tls om deze reden, dat het voorloopig comité zich tot bedoelde maatschap pijen wendt tot bevordering van het navolgende plan: inzending van eene collectie van uitmuntend fok- en melkvee dito eener volledige flinke collectie van en kaasnet geëtaleerd het in werking doen zien van eene N.-Holl. kaasmakerijgeen vee of zuivel aan de collec tieve inzending te doen nemen dan hetgeen wer- I loos, afgebroken kelijk in zijne soort puik iswaarvoor een meer speciale keuringscommissie zoude moeten be noemd worden door aankoop aan te vullen wat bij de vrijwil lige inzending ontbreekt de bekroningen natuurlijk ter beschikking van de inzenders te laten. Het comité heeft tevens een circulaire rond gezonden, waarin allen, die in de Nederlandsche veeteelt en zuivelbereiding belang stellen, wor- den gewezen op het gewicht van deze zaak en worden uitgenoodigd de zaak geldelijk te steu nen door bijdragen of belofte daartoe vóór 31 Mei te zenden aan den heer Jules Van Hasselt (burgemeester van Kamperveen) te Kampen, die voorloopig als pennmgmeestér is opgetreden. Wij vertrouwen met het comité, dat alle landbouwmaatschappijen en Vele Nederlanders zullen samenwerken om de schande uit te yvis- schen, die ons land in de laatste jaren zoo dik wijls heeft getroffen door het treurig figuur, dat onze zuivelproducten hebben gemaakt tegen over die van Scandinavië en Denemarken. Den Isten dezer is de schoolspaar- bank in de beide openbare scholen te Woerden 8 Voor do bemanning van de Willem Barents is nog ten geschenke ontvangeneen mand shagpypjes van den heer P. Van der Want te Gouda. De elft- en zalmvangst, die in de vorige week nog goed genoemd kon worden, begint op do Waal zeer te verminderen. Het wassende water heeft in de laatste dagen reeds veel nadeel veroorzaakt. De prijzen der elft blijven hoog, tot 88 ets. per stuk. Wegens de vele schade, die het klauwzeer (rotkreupel) onder de schapen in Noord-Holland aanricht, heeft de gemeenteraad van Hoorn besloten, dat het verboden is scha pen, die door bovengenoemde ziekte zijn aan getast, binnen die gemeente op de veemarkt te brengen. Do heer B., kapitein der schroef- boot Gorinchem'—Amsterdam, werd Woensdag avond jl. door eene beroerte getroffen, en was onmiddellijk een lijk. Bedankt voor het beroep naar Am sterdam door Ds. Gravemeijer, pred. te Oosthem. Naar men verneemt, heeft Ds. F. Lion Cachet, onlangs uit Zuid-Afrika hier te lande teruggekeerd, zijne stukken bij de classis Haarlem ingezonden ren zich bij de Ned. herv. gemeente weder beroepbaar gesteld. Acte als hoofdonderwijzer is ver kregen door den heer 8. Velsing te Lekkerkerk. Acte als hulponderwijzeres is ver kregen door de dames M. D. Van Amerom, C. J. Massée, J JRamspek en J. Schouten uit Gouda acte voor de Fransche taal door de dames E. C. L. Van EchtenM. P. P. Wijnrox B. M. A. De Klerck te Gouda en Mispelblom van Altona te ■Boskoop. -♦BERKENWOUDE7 Mei. Bij de grasver- pachting, die verleden weok alhier hooft plaats gehadzijn hooge prijzen besteed. De geheele opbrengst was dan ook ruim f 500 meer dan in het vorige jaar. *HAA8TRECHT, 7 Moi. Op uitnoodiging van den Burgemeester is door de ingezetenen de som van f58,10 bijeengebracht voor het nationaal huldeblijk aan generaal Van der Heijden. ♦HOORNAAR, 5 Mei. Door de strenge nachtvorsten van de ‘vorige week zijn hier op vele plaatsen do vroege aardappelen afgovrorem Aan de vruchtbooinen schijnt de vorst tot hier toe geen schade berokkend te hebben. Alles verlangt echter naar een verlpwikkenden regen. Met het zaa'e i van den hennep is men hier thans allerwege druk bezig. ♦LEKKERKERK7 Mei. Toezegging van beroep is gedaan aan Ds. R. II. Drijber te Die- ver (Drente). De prijzen der kaas zijn in de laatste weken weder vooruit gegaanze wordt met graagte tegen f 30,00 h f 32,50 de 50 kilo’s van de hand gezet. Het aandeel in het contingent der militie lichting 1880, is bqpaald op 11 manschappen. Tot tegenschatters zijn benoemd de heeren J. Stam en?G. Slijk. LOPIK. Aan den Hoofdonderwijzer der open bare lagere school te Lopik is door den Raad dier gemeente eene gratificatie toegekend ter som van f75, voor het verrichten'van buitengewone werkzaamheden tijdens de vacature van de hulp-~ onderwijzersbetrekking in het jaar 1879. vvBU..nUv.u MEERKERK, 1 Mei. De Hö(landsche maat- geheel en al uitgebrand, schappij van Landbouw, afdeeling Vianen en omstreken, hield gisteren eene vergadering in het logement de Gouden Leeuw, van den heer Klein alhier. 53 leden waren ter vergadering aanwezig. De Nederlandsche boter- en zuivel bereiding maakte een belangrijk punt van dis cussie uit, ,vooral na de mededeeling van den uitslag der laatstelijk te Londen gehouden ten toonstelling van boter en kaas, waaruit op nieuw bleek dat onze oud-Nederlandsche goede naam op dat gebied veel heeft geleden, en vooral De nemarken op alle markten onze waren verdringt. Verschillende landbouwers ter vergadering te genwoordig waren van. oordeel dsrt wij best de concurrentie met het buitenland zouden kunnen volhouden, indieri hunne production door de koop lieden onvervalscht ter markt werden gezonden. Het meerendeel echter wordt eerst door oner varen handen verwerkt en verknoeid in de hoop op grootere winsten, en aan dit onedel streven wordt onze reputatie opgeofferd.- Een voorstel om boter van een waarmerk van echtheid en bewijs van oorsprong te voorzien, door de land bouwers zei ven aan vergelijkende proeven te doen onderwerpen, vond daarom algemeen bijval, en zeker ware het te wenschen dat veel flinke land bouwers, leden dezer maatschappij, zich aaneen sloten ten einde door gepaste middelen te trach ten, het verloren terrein te herwinnen, en te bewijzen dat de Nederlandsche boer, in de be reiding van goede boter en kaas voor die van geen enkel vreemd land behoeft onder te doen. NOORDELOOS, 1 Mei. Tot zetter der directe belastingen alhier is benoemd de heer T. Van 15 20 stuks dor Haven, ter vervanging van den heer N. Rozendaal, die bedankt had. Tot tegenschatters boter der personeele belasting voor 1880/81 zijn alhier benoemd de hh. A. Duijm en G. Den Besten. Naar men verneemt, zal het kasteel, toe- behoorende aan den heer v. Dam van Noorde- v ::i en op.de bestaande fundamen ten weder opgebouwd worden. De aanbesteding hiervan zal 15 Mei a. s. plaats hebben. PEURSUM, 1 Mei. Tot lid van den Raad dezer gemeente is in plaats van wijlen den heer T. Huisman benoemd Cs. van Houweling. ♦VLI8T', 7 Mei. Door de ingezetenen is voor f 16,20 getéekend voor het nationaal huldeblijk aan generaal Van der Heijden. Afloop van Publieke Verkqopingen van Onroerende Goederen. D e 2 H. 53 A. 87 cA. wei-, hooi- en bouw land onder Berg-Ambacht (verhuurd tot 31 De cember 1884, voor f200 's jaars), op 5 Mei 1880 door notaris Mahlstede publiek verkocht, hebben op gebracht de som van f7380. In openbaren verkoop, 3 Mei 1880 door notaris W. J. Fortuyn Droogieever te Gouda gehouden, zijn verkocht: Eene bouwmanswoning en 49 in de Middelwillens te Gouda, De Ruwe, voor f3320. Een perceel weiland als voren, groot 96 aren, 67 centiaren, aan N. J. Both, voor f2920. Een perceel land en water als voren, groot 26 aren, 66 centiaren aan N. Van Leeuwen Jz., voor f360. Een perceel weiland als voren, groot 74 aren, 74 centiaren, aan L. Houdijk, voor f1400. Twee perceelen weiland als voren, groot 1 hectare, 59 aren, 96 centiaren, aan C. Van der Kleijn, voor f3880. perceel weiland als voren, groot 1 hectare, itiaren, aan den heer A. Moons Az., voor gevolge van u urs in do jongste Gemeeijteraadszit- Deze brak daar oen lans- voor het ver- van leden van de Rotterdamsche werklie- den-vereeniging om hot millioen voor den bouw van het hier te stichten droogdok bestemd hier te laten verwerken. De krachtigste bestrijder van dat verlangen was de heer Muller, die zich daarbij in zijn warm pleidooi voor don freo- hader, in hoofdzaak grondde op een schrijven van den fabriekant Stork, lid van de Eerste Kamer. Tot een beslissing kwam het bij het debat niet en dat was te wachten, maar de heer Muller heeft nu aanleiding gevonden, om het geheele schrijven van den heer Stork nog eens in zijn geheel openbaar te maken; natuurlijk gaat dat van een enkel woordje van den heer Muller ver gezeld, waarin deze verklaart sympathie te heb ben voor het volk en free-hadef te zijn. Zplk een verklaring kan hier in deze dagen geen kwaad. Dat bovenbedoelde adressanten veel kans heb ben, hun verzoek te zien toegewezen, betwijfel ik ook. Men is hier zoo zeer voor vrije mede dinging, dat men die zelfs wil openstcllen voor het plaatsen van dagblad-kiosken en limonadières. Dat is het antwoord wat B. en W. voorstellen hun te geven, die voor die plaatsing concessie vroegen. Daarom si Heel parva componere magnis... vrije concurrentie voor allesvoor nat en droog, voor limonadières en droogdok, dat is consequent. Concurrentie... vrije concurrentie hebben we in de laatste dagen ook hier op het gebied van inbraken. Mij zijn er 4 bekend in de laatste 7 dagen; de bladen maakten er geen melding van. Ook een ander feit bleef onvermeldZondag avond geraakte in de sluis bij de Delftsche poort een man te water; een der omstanders kwam hem te hulp, doch alvorens dit Ie doen gaf hij zyn gouden horloge en ketting aan iemand uit het publiek in bewaring. De drenkeling werd gered en toen zijn redder wilde zien hoe veel tijd hem die menschlievende daad had ge kost, was de bewaarder van het horloge met dat voorwerp verdwenen. Zeg nu eens dat nobele daden niet veredelend werken op het volkl Politie was present en vertegenwoordigd door een agent; deze had echter al zijn aandacht noodig om den schyndooden drenkeling op een open handwagen te laden, op de manier zooals men kalveren vervöert, en hpm daarna al hotsend naar het Ziekenhuis te vervoeren, waar de dren keling slechts schijndood bleek te zijn. Ik verhaal u dat een en ander om u eens het bewijs te leveren, dat al de klachten over ons politie-wezen niet altijd ongegrond zijn. Dat wat de straat-politie aangaat, maar er is erger; ik kom daarop later wel eenq terughet betreft de verhouding van de politie tegenover de prosti tutie vooral van minderjarige meisjes. Rotterdam doet veel om weltstadt te worden maar er is ook nog heel wat te doen overig. Bijna onopgemerkt is dezer dagen hier een kunstenaar overleden, wiens naam eenmaal een zeer goeden klank had in de Nederlandsche Tooneelwereld. De oude Hammeeter, de bekende acteur en regisseur, is in 79-jarigen ouderdom overleden. Morgen heeft zijn plechtige ter-aarde- bestelling plaats. Er is kans, dat de nu sluimerende weerbaar- heids-beweging een nieuwe opwekking ten leven krijgt. Bij de vereeniging van officieren van weerbaarheids-corpsen is het plan aanhangig pogingen aan te wenden, om de turn-vereenigingen aan do weerbaarheid dienstbaar te maken, ’t Is te hopen dat het uitvoerbaar blijke. Wanneer men ziet hoe onze zonen van Mars dien be schermgod verloochenen om zich onder de ba nier van Bacchus te scharen, dan ligt daarin reeds een spoorslag voor de gezeten burgerij om zelve weer eens de handen uit de mouw te steken en iets te doen voor de Volksweerbaar heid en de Volkswapening. Rotterdam, 6 Mei ’80. Ergo. KANTONGERECHT u SCHOONHOVEN Kantonrechter Mr. S. Gratama Hzn. Ambtenaar van het Openb. Ministerie, stand plaats Rotterdam, Mr. J. Kalff. Zitting van 4 Mei 1880. 1. J. W., wonende te R., veroordeeld tot twee geldboetenelk van f 5,00 bij wanbetaling te vervangen door gevangenisstraf van drie dagen ten aanzien van elke, met verbeurdverklaring van do gebezigde aalschaarbevel tot uitlevering of betaling van f 1,00, subsidiair één dag gevange nisstraf; ter zake van „het vissehen zonder voor zien te zyn geweest van eene daartoe betrekkelijke akte en het bevisschen van eens anders vischwa- ter, zonder voorzien te zijn geweest van eens schrif- tehjk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende van dat vischwater.” 2. L. 8., wonende te L., veroordeeld tot eene geldboete van f5,00, bij wanbetaling te vervan gen door gevangenisstraf van drie dagenter zake van „het zich in kennelijk beschonken toestand vertoonen op den openbaren weg binnep de ge meente Schoonhoven.” 3. P. v. d. R. en J. L. M., beiden wonende te 8., ieder veroordeeld tot eene geldboete van f 4,00, bij wanbetaling te vervangen door gevangenisstraf van drie dagen ter zake van „het tezamen en in vereeniging spelen met geld op straat binnen do gemeente Schoonhoven.” 4. P. A.en J.v.D., beiden wonende te 8., als 3. 5. L. v. d. IIwonende te V., veroordeeld tot eene geldboete van f2,50, bij wanbetaling to vervangen door gevangenisstraf van twee dagen; ter zake van „het zonder daartoe uitgetergd te zijn, tegen iemand uiten van scheldwoorden.” 6. J. v. M., wonende te O., veroordeeld tot eene geldboete van f 3,00bij wanbetaling te ver vangen door gevangenisstraf van twee dagenter zake van „het bevisschen van eens anders visch water zonder voorzien te zijn geweest van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eige naar of rechthebbende van dat vischwater.” 7. J. H., wonende te 8., als 6. Burgerlijke Stand. Gemeente Schoonhoven. Ingeschreven van 30 April tot 7 Mei 1880. Geboren: Cornelia, ouders F. Kuijlpnburg en E. Van der Mije. Maria Johanna, ouders P. Sperna Weiland en 8. Tieter. OndertrouwdP. Den Buurman en A. Schild. Getrouwd: J. Kortland en J. Woudenberg. Overleden: Levenloos kind, waarvan ouders zijn N. Hooijkaas en W. J. Stigter. J. L. Van den Bergh, oud 3 jaren. Schoonhoven - 8W. nT VAN NOOTEN.

Schoonhovensche Courant | 1880 | | pagina 4