TillarPohcoürs ■WOONHUIZEN EENE LAIBOPWOMNG, OPENMRE VERMIS. a «BAKKERIJ JUFFERS, MR EN, KOLDERS, Een net Burgerwoonhuis «PFARVRE VERKOOPING 8 KALFKOEIEH, DOEEUEE HUIS EEN RURGERW0GN1IU1S, Ui BURGERWOOKHUIS, BOOW'% WEILAND, Een nieuw gebouwd HUIS, WOONHUIS, Groot-Koning-Biljarten SCHUUR, IJZEREN SCHEPRAD. Goats-Machine-klossen-Garen MEUBELEN. SPIEGELS. ~n>VERTENTJEN. Openbare Verkooping te Schoonhoven. Het Woonhuis, get. A 49, Het Woonhuis, get. A 141, Het Woonhuis, get. A 223, BERGAMBACHT BROOD-, BESCHUIT- lekkerkerk Te Huur of te Koop: MMIMWOM! BOUWLAND BEUG 4MB AC UT, Nieuwer her It a/d IJssel TE HUUR: ARMENIAANSCHE CEMENT Maurice de Leon Co., F, H. HRHEWERTH, 0. KONING, Schoonhoven, JALOUSIËN. Spreijen, Ledikautsgordijnen, Wollen en Katoenen Dekens, Kleeden en Karpetten Wed. H. HAGOORT. Tegen keel- en borstlijden r»en- éSfêÜ» VERKOOPING Ouderkerk nau den IJssel, Tl IN- of BOUWLAND, VERKOOPING Ouderkerk aan den IJssel Te Ouderkerk aan den IJssel VRUCHTEN- EN MOESTUIN, EEN HUIS MET ERF, Gelkenes onder Grootammers, te OlBEWATER, in het Koffiehuis van A. BOT BOUW- OF TUINGROND, TE KOOP: h J. SCHRAVESANl)E Jr., tór BEKENDMAKING C. J. VAN DE PAV00RDT, Kleiweg te Gouda, RUTUIOEN, te GOVDRÏAAN bij A. VAN DER HEIJDEN. .een deskundige worden opgenomen en meer an dere verbeteringen zullen worden aangebracht, zoodat een en ander zeer naar wensch der re- questranten is beelint. ♦HAASTRECHT25 Febr. Woensdag-avond hield de heer W. J. Van Gorkom uit Leiden een voordracht in het Nut alhier. Het onder werp zijner rede was: De Transvaal. Hij be handelde eerst den politieken toestand der Boeren, daarna den naamsoorsprong van eenige plaatsen en gaf eindelijk eeno schots van de Kerk en de School in die republiek. Naar men verneemt zal de Heer Maaldrink, beroepen predikant alhier, Zondag 6 Maart be vestigd worden door den heer Feith, predikant te Beemater. ♦KRALINGEN, 25 Febr. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 421 win terzalmen. Prijs f 1,60 tot f2,05 per half kilo. ♦KRIMPEN a/d LEK, 22 Febr. Op 17 dezer trad als spreker in het Nut op de heer H. C. Helleman, die „een reisje naar de maan" van G. Keller ten beate gaf. Als bijdragen werden ge leverd door den spreker „muzikale contrasten", „gebed" van Tollens en „mazematten"; door den heer Yan Trioht werd voorgedragen „Leeraar en Vogelaar". KRIMPEN a/d IJ8EL (Stormpolder), 24 Febr. Gisteren is van de werf van C. Yan derGiessen met goed gevolg te water gelaten een ijzeren Rijnschip, genaamd „Caroline", groot 335 last, voor rekening van den heer A. Schouten te Emmikhoven, en werd onmiddellijk daarna de kiel gelegd voor een dergelijk schip groot 250 last, voor rekening van don heer Johan Hirsch- mann te Winkel by Biebrich. LEERDAM, 25 Febr. Heden-avond wordt al hier een muziekuitvoeringen tooneelvoorstelling gegevon door de leden der Vereeniging Musis Sacrum", waarvan de geheele opbrengstzonder aftrek van onkosten, strekken zal ten voordeele der Nederlandsche afdeeling van de Vereeniging het „Roode Kruis", als bijdrage in de kosten van verpleging der gewonden in den tegenwoordigen Transvaalschen oorlog. Ook wordt bij die gele genheid een tombola gehouden. ♦LEKKERKERK 25 Febr. Door eenige inge zetenen is aan leden van den kerkeraad aange boden een blijvende herinnering voor hunne vele bemoeiingen en trouwe plichtsbetrachting, in zake de benoeming van een predikant alhier. Woensdag a. s. zal door de stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. gemeente bij monde moe ten worden beslist, of men bij voortduring een kerkeraad dan of men een kiescollege verlangt. LEKSMOND, 22 Febr. Db. E. A. Lazonder te Zegveld heeft voor het beroep naar deze ge meente bedankt. NIKUWPOORT, 25 Febr. Ds. A. Guldenarm predikant alhieris beroepen te Broek op Lange- dyk (Noord-Holland). ♦NOORDELOOS, 24 Febr. Tot predikant bij de Herv. gemeente alhier is beroepen Ds. W. E. Noordink te Hageatein. Nadat Ds. H. A. Jonkman Zondag voormid dag door Ds. E. F. Smit van Gorinchom als pre dikant der Chr. Geref. gemeente alhier was be vestigd, naar aanleiding van 1 Tim. 4 vs. 13—16, deed de bevestigde des namiddags zijne intrede met Hand. 8 vs. 55. De schooljeugd alhiermet vlaggen en wimpels versierd deed op 's Konings verjaardag, onder geleide van hunne onderwijzers, een uit stapje naar de buurt Overslingelandalwaar zij door de HH. B. B. en G. S. ruimschoots ont haald werden. OTTOLAND21 Febr. De mazelen heerschen hier algemeen. De school is tijdelijk gesloten. ♦OUDEWATER, 25 Febr. Tot onderwijzeres aan de openbare Bchool alhier (vacature mej. S. A. C. Diephuis) is met algemeene stemmen benoemd mej. C. J. R. Seilberger te Maarssen. Met de benoemde stonden op de voordracht de dames H. C. Van Zeijlen te Gouda en H. J. C. Neeb te Almelo. Door het departement „Oudewater" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is geko zen voor de betrekking van algemeen secretaris de heer Mr. A. Kerdijk. Het voorstel om den aftredenden Secretaris Mr. Van Hees een pen sioen ad f3000 te verleenen, werd aangenomen. ♦STOLWIJK, 24 Febr. Maandag 1.1. heeft onze nieuwe stoommachine zoogenaamd proef- gemalen. Groot was hier de belangstelling in dit proefmaten juist nietwant voor belangstel lende ingezetenen alhier was reeds lang de proef op de som geweest, dat men hier aan onzen peil- steen zag, dat bij geregeld doorwerkon met het meoste gemak 5 N. duimen per etmaal van on zen waterrijken polder word afgemalen. Ten bewijze hoeveel reden men hier heeft om uiterst tevreden te zyn met onze nieuwe stichting, kan dienen, dat ons bestuur op den dag der proef- maling een contract Bloot met het bestuur van den polder Kattendyk, die nog 11 Rijnlandsche duimen water op het zomerpeil had, voor een gulden per bunder ze daarvan af te helpen. Dat het geheele bestuur van dat hooger gemaal, niet het minst onze hoogbejaarde Jpolderschout wien de daurstelling van dit belangryk werk zooveel zorg gebaard heeft, dat aannemers en opzichterskortom allen daar bijeen zijnde, in de meest opgewekte stemming verkeerdenwien sal het verwonderen f Onze burgemeesterals secretaris van dat bestuur daar mede aanwezig, kwam op den gelukkigen inval om, nadat reeds menig toast was gedronkenook de Transvaal- sche Boeren te gedenken, iets wat zoo goed werd begrepen dat dadelijk een collecte onder de aan- zittenden werd gehouden, die ruim vijftien gul den opbracht. Wij roepen allen die met do zorg voor polderbemaling zijn belast, uit innige over tuiging toe: komt en zietl In onze loos vergadering trad Zaterdag 11. den heer D. C. Do Koning als eerste spreker op met oene rode over „Spotnamen". Daarna werden nog bijdragen geleverd door de heeren D. C. De Koning, P. en J. C. Stoppelenburg en Joh. Kramer Hz. Te Sassenheim is tot hoofd der openbare lagere school benoemd de heer J. Beuiner alhier. ♦VUREN, 24 Feb. Alhier heeft zich een vierde geval van pokken voorgedaan bij iemand, die de vorige zieken had opgepast. 8WILL1GE-LANGERAK, 24 Febr. Zaterdag 11 werd aanbesteed het maken van een nieuw plafond enz. in do Herv. kerk alhic^ Aannemers werden de HH. J. Van Aartrijk te Schoonhoven en A. Karreman alhier, voor de som van f520. ♦WOERDEN, 24 Febr. Gisteren-avond gaf de Rederijkerskamer „Borger" van Oudewater alhier eene voorstelling ten voordeele der strij ders voor de onafhankelijkheid van de Transvaal. Opgevoerd worden„De Huwelijksgift", tooneel- spel in vyf bedrjjven van Ifland en „Ik ben üeg matiek", 'blijspel in dén bedrijf van Fftrber, De voorstelling had met het meeste succèB plaats en werd met een zeer geanimeerd bal besloten. Afloop van Publieke Verkoopingen van Ouroerende Goederen. Zaterdag had ten overstaan van notaris Boonzajer de verkoop plaats van drie perceelen bouw- en hooiland, afkomstig uit de nalatenschap van A.Van Rooden Sr. te Oosterwijk. Het eerste perceel is in eigendom overgegaan aan de gebroeders P. A. en G. Van Bruohem voor f 4525, het tweede aan J. Van Zee voor f 2250 en het derde aan P. Van Rooden voor f2100. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 16 Februari. Op 22 dezer zijn van hier naar de verschillende afdeelingen vesting-artillerie ver trokken 8 korporaals-titulair, teneinde als kor poraal-effectief daar te worden ingedeeld, terwijl tegen den 24sten waren opgeroepen 23 volon tairs, waarvan 17 aan de oproeping hebbeft voir daan en allen zijn aangenomen. Het militair feest, door de Artil- lerie-Instructie-Compagnie, met medewerking van het muziekgezelschap „Apollo", 11. Maandag in de zaal van den heer Van Zessenter eere van Z. M. den Koning gegeven (waarvan de opbrengst strekt ten voordeele van de Vereeniging „Het Roode Kruis", ten einde hulp te verleenen in de Transvaal), was vol afwisselingen is uitmuntend geslaagd. Het programma bestond, behalve uit muziekuitvoeringen van genoemd gezelschap (waaronder eene fantasie Les Cloches de Corne- villegearrangeerd door den directeur van „Apollo", den heer G. H. Westbroek), uit scher men, gymnastiek en de opvoering van twee blij spelen getiteld: „Herkules" en „De Huwelijks advertentie", waaraan de sergt. maj. Van Ulsen, fourier Van der Heijden, sergeant DeLadhouder, sergeant Van Aken, sergeant Rosier en korporaal Stóur medewerkten. Alles droeg blijk van bij zondere zorg en toewijding om iets goeds te leveren. Het tooneel was keurig gedecoreerd door den heer J. P, Hieff, die dit geheel belangloos had verrioht. Aan het einde der voorstelling dankte de Kapitein-Kommandant der A.-I.-C., de heer R. Van Mans velt, allen die zoo ruimschoots had den medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, welke door een bal werd besloten. De netto-opbrengst voor het doel bedraagt de belangrijke som van f150. „De Transvaal" was het onderwerp, waarmede de hoer W. J. Van Gorkom, school opziener te Leiden, 11. Dinsdag in de Nutsver- gadering alhier optrad. Is er iemand in staat en bevoegd over dit veel besproken land het woord te voeren, dan is het zeker wel de heer Van Gorkom, die zelf daar eenige jaren door bracht, en daarenboven zich deed kennen als een alleraangenaamst spreker, die de zaken op aantrekkelijke, amusante wjjze weet mede te deelen. De geschiedenis der verschillende landen aan de Kaapdie van Transvaal in 't byzonder, en de toestand Van land en volk waren achter eenvolgens de punten, welke hjj behandelde. De aanwezigen ontvingen een blik in de staatkunde van Engeland ten opzichte van de Kaap, het presidentschap en de latere handelingen van Burgers, de leefwijze der Boers en der Kaffers enz., zoodat deze avond niet alleen een zeer aangenamemaar ook eene hoogst leerrijke mag worden genoemd. Door stemgerechtigden der Herv. Gemeente alhier is met bijna eenparige stemmen beslist, dat het recht tot benoeming van ouderlin gen en diakenen en het beroepen van predikanten gedurende de volgende 10 jaren is opgedragen aan het kiescollege. Op nieuw zal de stad eene be langrijke uitbreiding ondergaan, daar de heer J. P. Niekerk voornemens is, op den ouden Singel een zevental flinke woonhuizen te doen bouwen. Gemengde Berichten. Een aardige bijzonderheid wordt uit Dokkum gemeldDe school voor kosteloos onderwys aldaar ontving Zaterdag een bezoek van een voormaligen leerling, thans matroos by de marine. Erkenteljjk voor het goede, in vroegere jaren op die school genoten, stelde hij aan den hoofdonderwijzer driorijksdaalders ter hand, ten einde daarvoor bij gelegenheid van 's Konings verjaardag de schoolkinderen op een flink stuk koek te onthaleii. „Een ander verzhet; ik geef het liever aan de armen," was zijn rond zeemanswoord. De flinke daad van den matroos lokte een luid „hoezeel van de schooljeugd uit. De volgende geheimzinnige ge schiedenis wordt medegedeeld Op zeker dorp, dicht bij eene Zuid-Hollandsche stad, deed in de laatste maanden eene ongehuwde jongedochter veel van zich spreken wegens hare buitengewoon hooge uitgaven, die yooral buiten sporig werden, toen zij kennis kreeg aan een jongmensch, niet geheel onbemiddeld en een tiental jaren jonger dan zij. De plattelands- dochter, met lang jak en eenvoudige muts, ver anderde nu plotseling in eeno dame, en men verhaalt wonderen van de wijze, waarop zij met het geld omsprong. Werkelijk vorstelijke geschenken werden door haar met milde hand uitgestrooid, en drinkge lagen en gastmalen op hare kosten gegeven, die zich door buitensporige kostbaarheid onder scheidden. De wijze waarop zjj met de bank biljetten van f 1000 omsprong, deed ieder ver baasd staan. Waar al dat geld vandaan kwam, wist nie mand met zekerheid te zeggen. De jongedochter beweerde, dat zij geërfd had en nog 11} millioen had te wachten. Sedert begin van December is zij met haren beminde op reis gegaan, om de erfenis uit Amsterdam te halen. Wat nu aan deze zaak vooral eene romanti sche geheimzinnigheid geeft, is het gerucht dat door een der bloedverwanten van het meisje een sohat zon gevonden z{jn, die jaren lang zou ver borgen geweest zyu in de kelders van een oud kasteel. Zooveel is zeker, dat de bedoelde jon gedochter in het bezit was van heel wat gouden dukaten en oude zilveren voorwerpen. Tusschen Zevenhuizen en Moer- capelle kwamen Dinsdag twee personen elkander achterop rijden. De eene, Van Ark genaamd, wilde den ander, Boekhout, niet laten voorbijgaan, zotte zijn paard aan en weldra sloegen beide paarden aan het hollen. De wagens, die naast elkaar werden voortgeslingerd, pakten elkaar eindelijk in de wielen, zoodat het span van Boek hout werd omgeworpen. Het paard, dat door bleef hollen, werd eerst te Zevenhuizen opge vangen, terwjjl Boekhout, onder zijn wagen uit gehaald, zwaar gekwetst in een nabijzijnde boe renwoning werd gedragen. Van Ark kwam er met schade aan zijn wagen af. Te Bundo (Limburg) heeft een 15- jarig meisje de dochter van den veerman Beeghs, haren vader van een wissen dood gered. Terwijl beiden in een pont naar den overkant der Maas roeiden om eenige reizigers over te halensloeg de vader overboord. Hij trachtte al zwemmende den oever te bef eiken, doch zijne krachten schoten te kort en zekerlijk zou hij den dood in de golven hebben gevonden, ware niet het moedige meisje hem ter hulp gesneld. Door een spoedige wen ding der boot wist zij haren vader op zijde te komen, hom te grijpen en in de boot te trekken. Haar tegenwoordigheid van geest wordt zeer geroemd. Onlangs stond in een der Berljjn- sche bladen een advertentie onder het opschrift: „Oprecht gemeende huwelijksaanvraag". Een der tigjarig jongman, van goed uiterlijk on met een ruim bestaan, wensoht in kennis te komen met een dameenz. enz.; adres lett. N. Z. 946, poste restante te Hannover. Aan ongeteekende brieven zou geen gevolg worden gegeven. Eene dame te Berlijnop deze annonce geschre ven hebbendeontving het volgende antwoord „Mejuffrouw t „Gy hebt de goedheid gehad, op mijne aan vraag uwe aanbieding in te zenden. Om de kosten mijner advertentie terug te verkrijgen, zal ik uwen brief verkoopen. Daar ik zelf uit Berlijn afkomstig ben en in de volgende week daarheen ga, zal ik aldaar koopers genoeg kun nen vinden. Ik neem echter de vrijheid, hem het eerst u zelve te koop aan te bieden, en wel voor de som van 5 mark. Wilt gy hem daarvoor koopen, dan hebt gy slechts een bank biljet van 5 mark ow te zenden onder lett. A. K. 315, poste restante aan het postkantoor in de Burgstraat te Hannover. Ik geef u tijd van beraad tot den fOsten dezer maand. Heb ik het geld op dien dag nog niet ontvangen, dan hebt gjj het aan u zelve te wjjten, dat uw brief in vreemde handen komt, waaruit voor u onaan genaamheden kunnen voortvloeien. A. K. 315." De dame liet dezen brief aan hare familie lezen, op wier aandrang terstond eene aanklacht bij de justitie werd ingediend. Deze heeft den schrijver van den brief, toen hij aan het post kantoor te Hannover het geld, dat hy van de jonge dame geëischt had, in ontvangst wilde nemen, gearresteerd. Vervolg der Nieuwstijdingen. De heer Dulleft moet een aan zienlijk deel van zijn vermogen hebben bestemd voor de stichting van een fonds voor weduwen en weezen van burgerlyke ambtenaren. Woensdag was het driehonderd jaren geleden dat Steenwijk werd ontzet. Dit feit werd daar feestelijk herdacht. Het Hoofdcomité van het „Roode Kruis" heeft aan de Comités en correspondenten medegedeeld, dat ter aanvulling van de genees kundige hulp reeds door het Nederlandsch Co mité van het „Roode Kruis" te Kaapstad in de richting van Bloemfontein en Natal zyn afgezon den een viertal geneeskundigen, die zich be langloos bereid verklaarden, om naar het tooneel van den oorlog in Zuid-Afrika te vertrekken. De namen dezer heeren zyn: Dr. D. H. Zee man, offic. van gezondheid te 's-Bosch, J. C. Van Schilfgaarde, med. doet. en arts te Utrecht, H. B. Van Nes, candidaat-arts te Utrecht en H. Ph. Baudet, candidaat-arts, te Utrecht. Voor de zalm vissche rjj van den Staat „de Merwede"welke heden te Dordrecht voor den tijd van zes jaren werd verpacht, is het hoogst ingeschreven door de firma ten Hou ten De Raadt te Kralingscheyeer, yoor de jaarlijksche pachtsom van f8000. De collecte voor den watersnood heeft opgebracht in de gemeenten: Molenaars graaf f 152Brandwyk f 190Wyngaarden f 109. ♦GOUDA, 25 Febr. Maandag e. k. zal hier ter stede, te oordeelen naar de toebereidselen, een warme strijd worden gestreden door de mans-lidmaten der Ned. Herv. gemeente over de vraag of voortaan de verkiezing van ieden van den kerkeraad en de beroeping van predi kanten aan den kerkeraad of wel aan een kiescol lege zal zijn opgedragen. Dekiesvereeniging „Ker- kelyk Beheer" en de „Vereeniging tot bevorde ring der belangen der Ned. Herv. kerk" te Gouda hebben zich vóór een kiescollege verklaard, ter wijl aan don anderen kant zeer voor de bestaande orde wordt gey verd. Dinsdag 1 Maart heeft om 10 uur de opening der stembussen plaats. Bij de laatste abonnements-voorstelling van het Nederlandsch tooneel alhier op Donderdag e. k. zullen mevr. Kleine en de heer Louis Bouwmeester hunne hooggewaardeerde mede werking verleenen. De uitvoering van het „Jean Becker- Quartett" op gisteren-avond heeft aan de hoog gespannen verwachting beantwoord. Het bleek duidelijk, dat Joan Becker zyne kinderen Jeanne, Hans en Hugo evenzeer weet te inspireeren als hy eertyds zjj no medeleden van het Florentiner- Quartett wiBt mede te Bleepen. Het was een heerlyk kunstgenot het prachtig programma te hooren ten uitvoer brengen op eene wjjze, die boven omen lof verheven is. {GOUDA25 Febr. Voor een talrijk publiek, voóf oen deel bestaande uit inwoners van om liggende gemeententraden heden avond de be kende Koninklijke Klokkenspelers uit Engeland hier ter stede op. Dit eigenaardige concert vol deed zeer en zoowel het klokkenspel met 131 welluidende klokkenwaarvan de klepel met vilt was omwoeldals het ten gehoore brengen van verscheidene komisohe liederenondervond lui den büval. ♦AMEIDE, 25 Febr. De wegens epidemisohe ziekten gesloten school voor openbaar lager on derwijs zal 1 Maart e. k. weder worden geopend. ♦AMMERSTOL, 26 Febr. Alhier zyn van 18 tot 25 Februari aan de markt verkocht 19 win ter zalmen, wegende van 10 tot 33 halve kilo's prijs van f 1,60 tot 2,00 per half kilo. ♦BERG-AMBACHT, 25 Febr. De oolleote voor de noodly denden door den watersnood in Noord-Brabant heeft de «om van f286 opge bracht. BLESKENSGRAAF25 Febr. Ds. J. A; Van Boven is beroepen te Meliskerke. §OUDEWATER, 25Febr. Opa. s. Maandag zal alhier in het lokaal van den heer 8. Sterken- burg ten voordeele der Algemeene Armenwor den gegeven eene Soirée Musicale et Déclamatoire, door de Bocieteit „Concordia", met vereerende medewerking van eenige jonge dames en de or- kestvereeniging „Oefening kweekt kunst" alhier. BEURSBERICHTEN. pC. 25 Febr. Nederl. Werk. Schuld21 65} Dito dito 3 78 Dito dito 4 1021 Dito dito 1878. 4 102} Loten Rotterdam3 103} Loten Amsterdam8 109} Spanje. Buitenl.1 21 f Dito 1876. 2 41} Dito Binnenl1 20 J Dito 1876. 2 38| Portugal, Oblig3 51 j} Rusland, Oblig. Hope 1798 en 1816. 5 99jj Dito 5e Serie. 1854. 5 59 Dito 6e Serie. 18555 83} Dito Obligatieleen. 1864 k f 1000. 5 98 Dito 1866 k f 1000. 5 97J Dito 1860 2e leen. 4} 88} Dito Obl. Nicol. Spoorw. 1867/69. 4 80} Dito Obligatieleen. 1859. 8 70 Dito 1872. 5 92tV Dito 1873. 5 92f Dito 1875. 4} 83} Dito 1877. 5 95} Oostenrijk, Obl. pap. Mei—Nov. 5 62f} Dito Febr.—Aug. 5 63j\ Dito zilver Jan.Juli. 5 65 Dito Apr.—Oct. 5 64} Turkye. Alg. Sph. 18656 12}| Egypte Oblig. 18766 70}} N. Amerika Oblig. 1876. 4} 110} Gr. Russ. Spoorw. 5pC. aandeel. 127 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 23 Febr. Boter: le qual. 75 ot., 2de qual. 70 et. per half kilokaas f 30 k 34, vette varkens 28 k 32 ct., overloopers f 8 k 12schapen f 26 28lammeren f 10 k 12vette kalveren 24 k 26 ets. per half kilo, nuchtere dito f5 k 12 per stuk; aardappelen Kleingeel f4,25, Zeeuw- sche jammen f4,50, Wolkammen 14,00, Roode f 3,80, Poters f 2,50 per Hectoliter. Hennep Schil f 19. Bint f19. Gelling f20. Hennepzaad f8,00. Gouda24 Febr. ?£aas f 28 h 34aangevoerd 10 partyen. Handel vlug. 9 Maart a. s. groote kaasmarkt. Goeboter f 1,60 1,70, wei- dito f 1,40 k 1,50 p. k. Gorlnchem, 21 Febr. De aanroer van vee was heden vooral van kalfvee ruim, handel in beste soorten vlug. le soort Kalf koeien f225 f310. 2de soort f150 f220. Kalfvaarzen f 125 f-215. Melkkoeien f 140 f 210. Nuch tere kalveren f7 f 15. Vette varkens 27 30 ct. het kilo. Boter f 0,70 f 0,80. Eieren f 0,80 f 1,00. Rotterdam, 21 en22 Februari. Aangevoerd: 1084 runderen, 99 vette en graskalveren, 88 nuchtere kalveren, 54 sohapen of lammeren, 313 varkens, 89 biggen, 1 bok of geit en 3 ezels. Runderenlste qual. 90 ot., 2ae qual. 74 et., 3de qual. 50 ct.: Kalveren: lste qual. fl,20, 2de qual. f 1,00; Schapen 90 ct., alles per kilo. Wei varkens 60 tot 61 ets. per kilo. Burgerlijke Stand. Gemeente Schoonhoven. Ingeschreven van 18 tot 25 Februari 1881. GeborenRozettaouders A. Berkley en T. Schenk. Anthonyouders G. Dykgraaf en L. Sprong. Adriaan, ouders C. Van der Leun en G. P. Horstman. Gerrit, ouders A. Den Butter en G. Burger. OverledenG. Duizer, oud 70 jarenweduwe van A. De Jong. Getrouwd: JASPER DEN DIKKEN, van Ottoland, en JANNIGJE PIERHAGEN. Giessen-Oudekerk, 24 Februari 1881. Bevallen van een Jongen G.»P. VAN DER LEUN - HORSTMAN. Schoonhoven, 24 Februari 1881. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons golieffl Dochtertje AAGJE, in den aan- valligen leeftijd van ruim drie jaren, na eene ongesteldheid van eenige weken. H. VOORSPUIJ Jz. C. VOORSPUIJ - MOURIK. Groot-Ammers, 22 Februari 1881. Heden overleed, tot diepe droefheid van my, myne Kinderen en Behnwdkinderenmjjn ge liefde Echtgenoot HERMANUS BLANKEN, in den ouderdom van ruim 57 jaar. SELIGJE VAN BUREN, Wed. HERMANUS BLANKEN. Ammerstol, 25 Febr. 1881. De Affaire zal doof my, met een' bekwamen meesterknecht, op denzelfden voet voortgezet worden. Heden overleed, tot diepe droefheid van mjj, myno Kinderen en Behuwdkinderenmyn ge liefde Echtgenoot ARIE VAN DER HEK, in den ouderdom van bijna 79 jaren. MIJNTJE OTTERSPOOR Wed. A. VAN DER HEK. Bergambaoht, Hoogen dyk, naby Schoonhoven, 23 Februari 1881. De Obdergeteakondo betuigt, ook namens zijne ▼rouw, harteljjken dank aan de Heeren Doctoren FRAliCKEN en GALLANDATHUET teSchoon- hoven, voor de hulp en bijstand aan zijne vrouw by har© laatste bevalling bewezen, en mot minder voor de trouwe zorg, waarmede zy haar daarna steeds hebben behandeld, waardoor zy voorzeker Qoi h"r le™° heoft h. MHORST te Bergambaoht. Het ALGEMEEN BURGERLIJK jgi A ARMBESTUUR van Schoonhoven acht het zioh tot een aangenamen plicht, door deze hartelijk dank te zeggen aan de Vereenigin- gen „JAN PIETER HEKJE" en „HARMONIE", voor de ontvangst van f 121,43, het bedrag der door voornoemden gegeven feestavond op 9 Fe bruari 1.1., en waarvoor op Dinsdag 22 dezer aan ruim 230 behoeftigen Brood, Spek en eenig Geld is uitgedeeld geworden. De Voorzitter, N. J. H. VAN GELDEREN. De Boekhouder, VREEDENDAAL. Schoonhoven, 26 Fobr. 1881. De Ondergeteekenden brengen by deze hun nen dank aan die vrienden, die hun met zoo aangename bewyzen van waardeering hebben ver rast ter herinnering aan de bemoeiingen aan het béroepen van onzen predikant, den W.E.W.Z.G. Ds. N. A. VAN WIJKverbonden.' De meest gewensehte waardeering en hoogachting, welke Z.E.W. in de gemeente ten deel valt, geeft ons vrjjheid deze bewyzen te aanvaarden met dankzegging aan allendie tot het verwezenlij ken der beroeping hebben bijgedragen. G. DEELEN. P. VAN DER WOUDEN. J. VAN LIMBORGH. Lekkerkerk, Februari 1881. van De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Donderdag 3 Maart 1881, 's avonds 6 ure, in het HEEREN-LOGEMENT aldaar, in het openbaar verkoopen Ten verzoeke van de Weduwe en Kinderen van CHRI8TIAAN STALENBURG. verdeeld in 2 woningenbinnen S o h o o n - hoven, aan den Dijk, en uitkomende aan de Scheepmakershaven. By monde en by de week verhuurd in twee gedeelten voor f 2,50. met ERF, binnen Schoonhoven, aan de oostzijde van het Klooster of de Oranjestraat. By monde en by de week verhuurd aan Kompier, voor f 1,60. Ten verzoeke van de Erven MACHIEL VERDONK. met ERF, binnen Schoonhoven, aan de oostzijde van de Lange WeiBtraat. By monde enby de week verhuurd aan Teunis De Jong tot 1 September 1881voor f 1,60. Betaling der kooppenningen 14 April aan- staande. Breeder by billetten omschreven en nader onderligt te bekomen ten kantore van den Notaris. Het perceel van den Heer J. H. UITTEL is uit de hand verkocht. De Notaris D. TEIJINCK te Schoon- hoven zal op Donderdag 10 Maart 1881, 's avonds 6 ure, in de Nieuwe Stads-Herberg van A. J. VAN DEN BERGH, in het openbaar verkoopen; get163, met VEESTALLING, HOOIBERG SCHUREN, alsmede ERF, TUIN en BOOM- GAARDLAND, oöder tusschen den Dyk en den Kerkweg, nabij den Hem. Aanvaarding by de betaling der kooppennin gen op 1 Mei 1881, met gestanddoemng der hnur aan een gedeelte der woning, den hooi berg, een Schuurtje en een gedeelte Erf. Breeder by billetten en nader onderligt ten kantore van den Notaris. r|»K De Notaris J. P. MAHL- ttSolMJWW STEDE te Bergambaoht }9 voornemens, op Wo e n s - dag'den 9. Maart 1881, des voormiddags ten 11 ure, in „Het Bonto Paard", van D. VAN DER WOUDEN te Lekkerkerk, in het open baar te veilen en te verkoopen: EENE GOED BEKLANTE met deszelfs ruimehechte en sterke HUI- ZINGE, verdere GETIMMERTEN en ERVE, geteekend B, nr. 71, staande en gelegen op het dorp aan den dijk en den Achterweg. Te aanvaarden by de betaling der kooppen ningen op 1 April aanstaande. Inlichtingen geeft de Notaris. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Vrydag 4 Maart 1881, voormid- dags 9} ure, ten woonhuize van J. H. LITTEL, aan den Tol aldaar, in het openbaar, om con tant geld, verkoopen: Stellingplanken en Touwen, Schragen, LaddersKruiwagensKalktobben Houwen, Schoppen en verdere Metse laarsgereedschappen. Eene partij roode en blaauwe Pannen, Vorsten en Tegels, alsmede eenige Meu belen en een partijtje Boeken. Alles één uur yoor de verkooping te bezig- tigen. met vier Kamers, Keuken, Bleek, ZILVER SMIDSWERKPLAATS voor 5 man, thans be woond door den Heer G. A. VAN GEELEN, Oude Singel. Te bevragen by den Eigenaar H. BOER. op Woensdag den 9. Maart 1881, des avonds ten 6 uur, in de Stadsherberg van VAN DEN BERGH te Schoonhoven, van: met STALLING voor 5 Koeien, met SCHUUR, HOOIBERG, BOOMGAARD en ERVE en eene partij daaraohter, alles staande en gelegen onder de nabij den Hem, strekt van halver Kerkweg, zuid op, tot Roelof de Hoop, belend oost F. Lief- tinck, west C. van Gelderen Pz., met Dijkgrond. Te aanvaarden: hot Bouwland bij de toewij zing, het overige 1 Mei aanstaande. Betaaldag 15 April 1881. Inlichtingen geeft de Notaris J. P. MAHL- STEDE te Bergambacht. er,Vrfï? op Vrydag 25 Maart 188k, deB voormiddag» ten 10 uurde Hofstede gemerkt B, no. 72, be- woonddoor ARIE DEKKER Mz.te van: 2 KALFVAARZEN, TENTWAGEN, KAR, BOUW-en MELKERIJ- GEREEDSCHAP, eene partij HOOI en MEST en andere Roerende Goederen, ten overstaan van den Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht. met ZOLDER, voor een of twee lieden Te bevragen bij de Uitgevers van dit Blad. BEROEMDE tot het lijmen van alle gebroken voorwerpen. 4 Passage, ROTTERDAM, hebben de eer UEd. te verwittigen, dat door do aanhoudende aanvragendie zij van hunne CEMENT hebben, hen heeft doen besluiten, een depót te SCHOONHOVEN te openen, en dat van af heden hunne CEMENT in flacons van 25 en 50 Centverkrijgbaar is by den Heer Grossier in Koloniale waren alhier. Depóthouders worden gevraagd voor alle nog niet vertegenwoordigde plaatsen. Adres: MAURICE DE LEON Co., 4 Passage, Rotterdam. beveelt zich minzaam aan tot het maken, repa- reeren en oververven van NIEUWE OP KEUR. Bij fatsoenlijke Burgermcnschen te Schoonhoven wordt voor drie vier Heeren de gelegenheid aangeboden om geza- menlyk te kunnen Gegadigden gelieven zieh te adresseeren onder de letters A. L., Bureau van dit Blad. worden schoon en zindelijk gewaBschen op de Bleekerij van Schoonhoven. P.S. Alle dagen bij mij KOKEND WATER te verkrijgen. zijn' de Stollwerck'sche Borslbonbons, por pakjo 35 cent, het aanbevelingswaardige huismiddel. Zy zijn in voorraad in do meeste Apotheken, goede commestibles-winkels on suikerbakke- OPEHBABB VBUWILLIQE te op Woonsdag den 9. Maart 1881, des voor middags ten 10 ure, ten huize van den Heer A. BROERE, Herbergier aldaar, van: met daaraan verheelde SCHUUR, VARKENS- SCHUUR, verder GETIMMERDE en ERF, benevens eene party BOOMGAARD, DIJK en WATERINGstaande en gelegen in do gemeente Ouderkerk d IJssel, iu den polder Kromme, Geer en Zyde, in het blok de Geer, te zamen groot 36 vierkante Roeden, 75 vierkante Ellen; bij biljetten bree der omschreven. Te aanvaarden dadelijk na de toewijzing. Betaling der kooppenningen, op den 2. Mei 1881. Nadere informatiëu zyn te bekomeü ten kan tore van den Notaris G? J. SPRUIJT te Ouderkerk a/d IJssel. OPENBARE VRIJWILLIGE te op Woensdag den 9. Maart 1881des mid dags ten 12 ure, ten huize van den Heer A. BROERE, herbergier, van: zeer geschikt voor winkelnering, met ACHTER- HUISJK, verder Getimmerte, TUIN, ERF, DIJK en WATERING, staande en gelegen te Ouder kerk a/d IJssel, in het dorp, binnendijks, ka daster Sectie C, nos. 606 en 607, te zamen groot 3 vierkante roeden, 98 vierkante ellen. Te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen, op den 2. Mei 1881. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kan tore van den Notaris G. J. SPRUIJT te Ouder kerk a/d IJssel. te huur óf uit de hand ie koop: Een zeer gemakkelijk ingerigt waarin drie allen behangen Woonkamers, Slaap kamers, Keuken, Kelder, Bergplaats enz., met 1-L u frnlpffnn Te bevragen ten kantore van den Notaris SPRUIJT aldaar. De Notaris DE KLEIJN te Gorin- cbem zal bij veiling Woensdag 23 Februari) en bij afslag Woens dag 2 Maart 1881, in het openbaar ver koopen In de herberg van A. GELDERBLOM te Gelkenes, 's middags 12 uur. Ten verzoeke van P. J. VOORMOLEN en Kinderen. 3 PERCEELEN BEST op Gelkenes onder C1KX >T V MMK.I1S. welke in het b*eede bij biljetten zijn omschreven en dadelijk kunnen worden aanvaard. In de herberg van F. TRAPMAN te Goudriaan, 's namiddags 2 uur. Ten verzoeke van J. KORTLEVER Czn. te GOUDRIAAN. op den polder Oud-Goudriaanwaarvan het voorste* gedeelte is verhuurd tot 1 Mei 1884, voor f 51,-T-» 'b jaars. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ton kan tore van den Notaris DE KLEIJN te Gorinchem. De Notaris DE KLEIJN to Gorinchem zal op W o e n s d a- gen 9 en 16 Maart 1881, telkens 's middags Ijl uur, ton herberge van J, KORTLAND te Groolaininers, veilen en verkoopen (waarin Horberg) met SCHUUR, ERF on TUIN, benevens een BOUWAKKER met daaropstaande VRUCHTEN, op - nabij het dorp, in twee breeder bij biljetten omschreven perceelen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van den Notaris DE KLEUN in do Haar- straat to Gorinchem. r m llUtmÉt c» Notaris C. A. VAN- BLAR1CUM te Onilowater ia voornemens, om op Don derdag to Maart 1881, des avondB ten 6 ure, in hef HOtel .DOELEN" to Ondewater, to verkoopen: j Een goed onderhouden en net betimmerd genummerd 307, mot PLAATSJE, SCHUUR en TUIN, te zamen groot 2 Aren, 53 Centiaren, aan de Voorhaven. Bevattende de Hulaluge 5 Kamers, waarvan eenige behangen, van Stookplaats en Kasten voorzien zijn, voorts Provisiekamertje, Keukentje, Keldertje en Zolders. Breeder bij billetten on nadere inlichtingen ton kantore van voornoemden Notaris. te GIJBEI,AND bij Molenaarsgraaf. Begonnen 25 December 1880 en eindigende 15 April 1881, van des voormiddags 9 tot dos avonds 10 uron. PRIJZKN: No 1 Eon solied GOUD HORLOGIE. 2 KLOK met Barometer en Thermometer, 3. FRANSCHE REVEILLE. 4. SIGARENKOKER met zwaar Zilver. 5 PORTEMONNAIE met zwaar Zilver. 6'. Fijn MEERSCHUIM SIGARENPIJP. "Elke partij bestaat in 20 stoeten en de prijs der partij is 20 Cents, zonder Inleggeld. Do Ondorgeteokende behoudt zich hot regt voor, zonder opgaaf vin redenenpersonen te weigeren of toe te laten. 0 A. BOT. De Notaris C. A. VAN BLARIOUM IPr te Ondewater is voornemens, om op Dinsdag 15 Maart 1881, dos avondB fan 6 ure, in hot Koffijhuis „DE ROOS" fa Oude. water, to verkoopen: No. 1. Eene groote, voor eenige japen sterk en nieuw gebouwde thans tot bergplaats voor steenkolen ingerigt, te OUDEWATER, aan den IJssel, nabij de IJsselbrug. No. 2. Een perceel groot ongeveer 3 Aren, 20 Centiaren, zeer ge schikt tot het bouwen van woningen, naaBt het voorgaande perceel. Eerst afzonderlijk en daarna te zamen te veilen. Breeder bij Billetten en nader onderngt teil kap tore van voornoemden Notaris. Die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan de nalaten schap van Mejuffrouw CORNELIA MONTIJN, Weduwe van den Heer ADRIANUS SNELLE- MANgewoond hebbende te Oudowater, en aldaar onlangs overleden, wordt verzocht daar van opgave of betaling te doen vóór 1 Maart 1881, aan den Executeur-Testamentair, den Heer NIC. MONTIJN te Nieuwpoort, of ten kantore van den Notaris VAN BLARIOUM to Oude- water. - Een gebruikt en nog in goeden staat zjjnd van zeer goede constructie, groot over diameter 5.90 M. schoepen breed 0.50 M. Nadere in lichtingen geeft de Heer P. J. HOFMAN te Gouderak. DE ECHTE zijn togen Grossiersprijs verkrijgbaar bij in Garen, Band en SaaieMen, SCHIEDAM SCHE DIJK 87, ROTT ERD AM. Wegens VERBOUWING worden alle GOE DEREN van UIT DE HAND oui gereed geld verkocht. Bestaande in: Schilder! jenBouw- en Melkgereedacflappen alsmede Nieuwe en Oude Krui- en Bakwagene en Wagens op Voeren enz. enz. Alles ten huize van C. J. VAN DE PAVOORDT, Kleiweg te Gouda. rZEGT HET V00ET. 4 TE KOOP: DRAGEND, nclil iaar oud, mak in alle tuigen en goed loopond bij dén weg. Te bevragen bij den landbouwer A. VERKERK, te Capelle aan den IJssel, aaK's Gravenweg. 'Begonnen Konings verjaardag, einde 2 6 Juni, eiken Zondag, Woensdagen Zater dag"; de overige ,dagen onzeker. PRIJZK1V: No. 1. Fen prachtig GOUD SAVONET-HOR- LOGE '(dubbele kast) remontoir, in fijn Étui. 2. Eon prachtige VERGULDE PENDULE met Slagwerk. 3. Een GOUDEN HORLOGE-KETTING. 4. Eene PORTEMONNAIÊ met zwaar ZILVER. 5. Een fijne RIJZWEEP. 6. Een SIGARENKOKER met zwaar ZILVER. Elke partij bestaat in 20 stpoton on do prys dor partij is 20 Cents, zonder Inleggeld. De Ondergetoekondo behoudt zich hot recht voor, zonder opgaaf van redenen, përsonen te weigeren of toe te laten. A. VAN DEB HEIJDEN.

Schoonhovensche Courant | 1881 | | pagina 2