EFFECTEN. WINKELHUIS, BMGHWOOlllS, EEN KAMER, RUIM ALM Een Zilversmidsblaasbalg. SPOOEBOEKJES, SI N G E R-iN AA IIV! AC IIIN ES, Gemengde Berichten. Vervolg der Nieuwetijdingen. ADVERTENTIËN. T.COEDEWAACEIM, GOUDAMarkt, EEN HUIS EN ERF, ERFPACHTSRECHT TE HUUR: Te Huur gevraagd: Te Huur, 1 Aug., TE KOOP GEVRAAGD: JALOUSIËN MEUBELEN, SPIEGELS, SCHILDERIJEN, Wed. JOH. DEJ0NG.3 DRANKWET. Duitschc cn Amerikaansche verbeterde GOUDA. J- GOEDEWAAGEN. te Schoouhoven, A. Van Wals urn Kan. te Krimpen a/d IJsol. Voort» is door deze kieBvoiooniging met algemcene stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap dor Tweede Kamer geproclameerd hot aftredend lid Mr. M. Bichon Van JJeselmonde. Overtuigd dat Mr. A. A. Van Bergen IJzcndoorn, burgemeester van Gouda, het mandaat bij eventueele verkiesing als lid dor Tweede Kamer der Staten-Generaal aal aannemen en het kiesdistrict Gouda geen vertegenwoordiger in 's Rijks raadzaal kan erlangendie beter met het district bekend is en hare belangen «al behartigenheeft do Algemeene Kiesvereeniging voor Neder land in hare vergadering met algemeene stemmen zich met deze goede keuze kunnen vereenigon en beveelt tot de benoeming tot lid der Tweede Kamer bij de a. s. verkiezing voor het kiosdistict Gouda den heer Mr. A. A. Van Bergen IJzendoorn aan. Door de R. K. kiesvereeniging „Recht veor Allen", te Gouda, is met 23 van do 24 uitgebrachto stemmen tot candi- dnat gekozen de heer Mr. M. Bichon Van IJ-seelraonde. Maandag had te Gorinchom de aangokondigdo vergadering plaats van hen, die zich mot do beginselen dor antirevo- lutionnniren niet kunnen vereenigon. Aan don heer II. A. Itaveiiswaay werd het pre sidium opgedragen. De heer Jh Mr. II. J. van der Hcimoud-inspecteur van het lager onderwijs in Zuid-Hollandoud-lid van Ge deputeerde Staten on gewezen Minister van Financiënwerd als candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen. Ook do kiesvereeniging „Koning en Vader land" heeft zioh met deze candidgtunr ver- eenigd. Door de afdeoling Tiol van do Contralo kiesvereeniging van hot hoofd- kicsdistrict Tiel is do heer Mr. H. J. Dijokmeester, aftrodond lid, tot definitief eandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen. De Eerste Kamer iB tot her vatting der werkzaarahoden opgeroepen te gen 15 Juni. Bjj den Rotterdamsohon go- moenteraad is ingekomen een adres van don hoer Van der Hoop e. a., met verzoek om afstand in orfpaoht vbor 99 jaar van een strook gemeentegrond in do Aert van Nes straat, groot 2847 viork. Meter, voor hot bouwen van een nieuwen schouwburg. Mot 25 tegen 8 »t. heeft do raad beslo- ton tot handhaving van de kermis. Bij het gemeentebestuur van Leiden is een concessie-aanvraag ingekomen van den heer D. G. Bingham te Utrecht, tot oprichting cenor tweede gasfabriek. De gomeonteraad van Utrecht hoeft in beginsel goedgekeurd ora den hoer Hirdchmann te Gorinchem concossie ie ver- Iconeii voor dou stoomtram van Utrecht naar Vrocswjjk. Door don Raad der gemeento Dodewaard iB tot geneesheer benoemd do hoer Van der Griendt to Linschoton. Naar ons wordt gemeld, is -door de heoren J. P.Mahlstede, notaris te Berg-Ambacht en J. Paul, architect to Zeven huizen, aan den Koning concessie gevraagd tot droogmaking van do plassen ondor Reeu- wijkin de onmiddollijke nabijheid van Gouda gelegenwaarvan men voor den landbouw in die welvarende streek van Zpid'Holland de gunstigste verwachtingen koestert. Bjj het geneeskundig Staats toezicht is gedurende de maand Mei 1881 aangifte gedaan omtrent de volgende ge vallen van pokziekte: Ameide 1, Ammer- «oden 2, Arnhem 1 (een geval van gewij zigde pokkon hjj een ingeënt kind,) Klshout N.-Brabant) 1, Gorinchem 3, Hedel 7, Krim pen ad IJzel 1, Venray (Limburg) 1, Vuren 3, Wilms 5. De inspecteur van het genees kundig Staatstoezicht voor Gelderland en Utrecht heeft verzocht, de gemeentebesturen opmerkzaam te maken op het nadeel van het gebruik van melk, afkomstig van vee, dat aan tongblaar is ljjdonde, kunnende dit nadeel echter worden opgeheven door de molk vooraf te koken. De rechtbank te Leeuwarden heeft Agoma, gewezen koetsier van den hoor Bieruma Costing, wogens mondelinge bedreiging mot moord onder voorwaarde, voroordoeld tot 6 maanden celstraf en f50 boete. Het gerechtshof in Den Haag hoeft v. B., graanhandelaar te Breda, wegens poging tot omkooping, veroordeeld tot 45 dagen celstraf en ocae boete van f 50. De Arroudissements-recht- bank te Amsterdam heeft gisteren eene vor dering ontzegd, welke door de sleepstoom- boot „Krimpen a/d IJsel" was ingesteld togen oen Zwolsche schroefstoomboot-maat schappij, wegens schade, door haar stoom boot „De Njjverheid" door aanvaring ver oorzaakt aan die sleepboot op den Amatel, nabij Uithoorn. De rechtbank heeft beslist, dat door het gehouden getuigenverhoor het bewjjs niet was geleverd, dat er schuld was aan do zijde van den gezagvoerdor dier stoomboot. Voor do eischores was gepleit door Mr. J. Knottenbelt, advocaat te Botterdam. Voor do gedaagden door Mr. E. N. Jtahusoo, advocaat te Amsterdam. J.K., te Nieuw poort is door de Arr.-Rechtbank te Dordrecht wogens bo- leediging met dreigementen veroordeeld tot fll boeto, subs. 7 dagen gevangenisstraf. Door het tweede kantonge recht te Rotterdam is oen koopman uit Streefkerk veroordeeld tot twee boeten van 25 gulden of subsidiaire gevangenisstraf van 10 dagonomdat hij 26 April op do Voemarkt aan den Boozemsingcl tweo zioko runderen ter markt had gobraohtIjjdondo aan zwaren brand in den mond. ♦—Het fort aan de Nieuwe Steeg te Asperon is nagonoeg voltooid. De werk zaamheden aan do verandering van het fort Asperen worden met kracht voortgezet en sullen binnen korten tjjd ook in hoofdzaak sjjn afgeloopen. Tot ondersteuning dezor twee sterkten zjjn of worden nog eonige hplwerkon van geringer beteekenis aange legd. Heeft alles zijn beslag gekregendan is de stelling Asperen oone der voornaamste ia het gedeelte Gorinchem—Utrecbt van de Hollandsche verdedigingslinie. De reis van Dr. Kuyper naar den Transvaal moet voornamelijk ten doel hebben de jongelieden van daar aan te spo ren hunne studiën in Nederland in plaats van in Engeland te volbrengen, opdat op die wjjze de band tusschen den Transvaal en Nederland nauwer worde toegehaald. Voor het toelatings-examen als oadet aan de K. M. Academie te Breda hebbon zioh 170 adspiranten aangemeld. Er zijn 70 plaatsen beschikbaar. Bij het vergelijkend examen voor leerling-Machinist der Kon. Nederl. Marine, dezer dagen te Hellevoetsluis ge houden, zijn van do 85 jongelingen 20 geslaagd. Daaronder bevinden zich J. P. Kersbergen uit Reeuwyk en J. Van Ouwer- kerk uit Gorinchem, Ingevolge beschikking des Konings zal, als naar gewoonte, op Zater dag 18 Juni, den gedenkdag van den slag by Waterloo, vanwege den Koning ep de Koningin te Leeuwarden worden gehouden eene harddraverij met paard on sjees, waarbjj zijn uitgeloofd: tot eersten prijs een gouden zweep, en tot tweeden prijs een breed gou den oorjjzer. Te 'sGravenhage ia Maandag door de afdeeling dor Holl. Maatschappij van Landbouw eone harddraverij gehouden mot paard en chaiswaaraan 32 dravers deelnamen. Do prjjs, f500, werd behaald de bruine merrie „Sophia", van Jhr. L. P. Quarles van Ufford te Loosduinengereden door L. Q. Lampcde eerste premief 200, door do bruine merrie „Cornelia", van den heor P. Van der Voort Jr. te Alkemade gereden door S. Hielkemaen de tweede Eremief 100, door de bruino merrie „Jo anna", van den heer J. Koopman te Nieuwe Niodorp, gereden door J. Koster. Op do Maandag te Utrecht gehouden paardenmarkt waren 881 paarden on veulens aan de lijn, die verkocht wer den, de paarden van f600 tot f1000, de veulens van f150 lot f200. Er waren voel binnen- en buitenlandsche kooplieden; do handel was leyendig in alle soorten. Bij de Dinsdag te Rotterdam plaats gehad hebbende veiling van aan- deelen enz. is oen aandeel van f 100, vol- gefourneerd, in de stoombootrederjj „Maas en IJsel" te Kralingsche Voor, directeur de heer G. A. Ten Houten, verkocht voor 28 pet. Ecu dito aandeol werd verder verkocht voor 38J pet.; vier dito, elk voor 30 pet.; drie dito, elk voor 30j pet.; vjjf dito, olk voor 30 pet. on een dito, voor 301 pet. Aan het lokaal van het pro- vinoiaal bestuur to 's-Hage werd Maandag aanbesteedhet uitvoeren van oenigo werken tot verbotering der westolijko invaiït van de Schutsluis to Bodegraven. Minste in schrijver was do hoor J. Vermeer te He kendorp, voor f 1570. Aan het Departomont vanWa- terstaat word 1 dezer aanbeatood: do uit- vooring yan horstellingon en vernieuwingen aan de Rjjks-riviorwerkon in do Nieuwe Maas, bovenwaarts de lijn op 100 M boven het Mallegat, dwars over de rivier gaande, met het onderhoud dier werken van 1 Juli 1881 tot en met 30 Juni 1882. Minste inschrijver was de heer G. De Hoog te Gorinchem voor f1890. De afdeeling Molenaarsgraaf en Omstreken van de Hollandsche maat schappij van Landbouw heeft besloten tot het houden eener harddraverij met paarden die geen prijs of premie hebben gewonnen op nader te bepalen dag. De studentenfeesten, in Juni te Utrecht te houden, beloven ditmaal bui tengewoon luisterrijk te zullen zijn. Bij de maskerade-optocht zal niet alleen het cos- tuum van Matthias van Oostenrijk, zijn in tocht houdende in Brussel, in pracht uit munten, maar zijn geheele wapenrusting zal van zilver zjjn, zoodat men ceeds nu de kosten daarvan op ruim f 8000 begroot. Ook de wapenrustingen van zijn stoet wor- don van zilver vervaardigd in de Utrecht- sche zilverfabriek. De kersenboomgaarden in Maas en Waal hebben over 't geheel een goed aanzien. De jonge vrneht heeft ran de nachtvorsten minder geleden dan men vreesde. Moer is dit het geval mot do Sruimen. Op enkele uitzonderingon na is it gewas als mislukt te beschouwenperen en appelen alsmede de noten beloven veel. De gewone jaarlijksche 8t.- Odolphi-schouw langs de djjken van de Krimpenerwaard zal door het Djjkscollege op Maandag 13 en Dinsdag 14 Juni go- houden wordon. De schouw zal telken male to Haastrecht aanvangen, on wel op Maandag te 7 en op Dinsdag te 10 uren voormiddags. De rechtbank to Utrecht heeft uitspraak gedaan in het bekende procos- Verdonk. Het geschil liep over do vraag, wien de prijs van f 300.000 guldon toe kwam, in 1869 op een Oostonrjjksoh lot gevallen. De stiefdochter van den sedort overleden heer Vordonk maakte daarop aanspraak en had togen zjjn erfgenamen een oisch ingesteld tot teruggave van dat bodrag. De rechtbank heeft echter aan de eischcros haar vordering ontzegdop grond dat hot bedrieglijke der handelingen, die door do oischoros als kunstgrepen waren gesteld, niot genoegzaam bowozon was. In den laatsten tjjd worden to Londen dagelijks gorogeld 600 of 700 doozen met bloemen aangevoerd uit Haarlem, via Rotterdam en Harwich. Torwjjl vroeger de bloembedden gemaaid werdon en do bloemen (tulpenhyacinthenenz.) als mest gebruikt werdonomdat men slechts op do handels waarde der bollen letteheeft men dit nieuwe veld tor uitbreiding van den bandol gevon- donnaar het schjjnt mot uitstekend gevolg. Tor horianoring zynor yÜf-on- twiutig jarige ambtsbediening hiold Ds. F. D. J. Moorroos op 1 Juni, in do oen- voudig versiorao consistorie der Hervormde kerk te Vianen, oono toepassoljjko foestrode, ingeleid on bosloton door een zangkoor van jonge dames. Zoowel zijn ambtgonoot Moylink als do praetor van den ring Vianen, Ds. Van Bouningon, spraken daarna den jubilaris toe. Zoowel van het kerkboBtuur en de loden der gemeente als van ambt broeders mocht hp velo bewijzen van har- tel jjke belangstelling ontvangen. Beroepen te Linsohoten Ds. J. J. Wester bock van Korten te Vleuten. Dr. E. A. Laionder, predikant te Zegveld, is beroepen te Rheneo. Aangenomen het beroep naar Puttershoek door Ds. Mühring, pred. te Brandwijk. GOUDA3 Juni. De heor S. E. Oud- sohans Dentz te Leeuwarden heeft de hem vorloendo concessie tot aanleg en exploitatie eener waterleiding binnen deze gemeente aanvaaid. De daarop betrekking hebbende ■tukken zjjn geteekend. ♦GOUDA3 Juni. Op eene meeting in de Sociëteit „Ons Genoegen" is gisteren avond besloten, door belangstellenden in de stedelijke Muziekschool het 30-jarig bestaan dier school feestelijk te herdenken. De Commissie van Toezicht is met de hh. M. H. Kluitman, J. M. Noothoven Van Goor en D. G. Van Vreumingen uitgenoo- digd een kinderfeest te organiseoren, dat waarschijnlijk op twee achtereenvolgende d»gen zal wordon gehouden. GORINCHEM, 3 Juni. Omtrent do vergadering tot het stellen van een candi daat voor de Tweede Kamer zie men de binnenlandsohe berichten. De gemeenteraad heeft besloten om aan den Staat voor eene som van f 11.000 vrij geld om vrjj goed in eigendom over te dragen het gebouw der gemeente, be stemd tot postkantoor. Aan de overdraoht zal de voorwaarde worden verbonden, dat het rijk den geveUyan het bereids door hem aangekac{it0^Jp>awKten westen van hot postkantoor gelegen en daaraan onmid dellijk grenzende, in denzelfden stjjl brenge als dien van laatst vermeld pand, en voorts dat door het Rijk bjj het passeeren der akte van overdracht aan de gemeente worde uitbetaald do vermelde koopsom van f 11.000, met rente daarvan ad 4 pet. 's jaars, te rekenen van don dag der aan neming dezor voorwaarden, tot dien ran overdracht, blijvende tot eerstvermelden tijd do bestaande huurovereenkomst nopens het postkantoor hare kracht behouden. De mazelen-opidemie schijnt hier tot staan gekomon. In de laatste veertien da gen toch zijn geeno sterfgevallen aan die ziekte meer aangegeven. Daarentegen heeft zioh één geval van pokken voorgedaan en wel met doodelijken afloop. Bp do veiling de» onroerende goede ren alhier zjjn 11. Maandag ingezet De drie pakhuizen van den heer J. F. Dal- len alhier in vijf perceelen voor f7350; hot woon- on winkelhuis alhier van den heor A. do Jong Kz. te Krimpen a/d Lek, in twee porceelen voor f 5800en hot woon huis met erf en tuin van den heer H. van Dort alhier voor f 3200. De verpachting van het grasgewas dozer gemeente heeft opgebracht de som van f 241 togon f 314 in 1880. ALBLASSERDAM, 1 Juni. Van do werf van de Gobr. Jonker, scheepsbouw meesters alhier, js beden mot hot beste gevolg te water gelaten de jjaeren sleepkaan „Morgenster", groot ongeveer 300 lastvoor rekening Yan den heer Ant. Van de Werdt, te Rotterdam, en daarna de kiel gelegd van een ijzeren Rijnzeilschipgenaamd „Frida", voor rekening der heeren G. L, Verwaaijen on Van Embdente Pannerden. AMEIDE, 1 Juni. De Rijks-normaal- sohool, die onlangs tijdelijk yan hier naar Lexmond werd verplaatstzal definitief te Lexmond gevestigd bljjven. ♦AMMERSTOL, 4 Juni. Alhier zijn van 28 Mei tot 4 Juni aan de markt verkocht 100 zalmen, wegende,yan 7 tot 34 halve kilo's, prijs van f 1,10 tot f 1,50 per half kilo. 171 elften, prijs van f0,40 tot fö,70 per stuk. Een Bteur, -±z 100 KG wegende is verkocht voor f 12,50. ♦AMMERSTOL, 4 Juni. Dinsdag 11. had alhier door stemgerechtigde manslidmaten de stemming plaats voor kerkeraad of kies college. Het behoud van eerstgenoemde is verzekerd met 34 yan de 59 uitgebrachte stemmen. BERG-AMBACHT, 1 Juni. Tot heem- raad van den polder Zuidbroek is herkozen de heer Arie Boer aldaar. ♦BENSCHOP, 3 Juni. Het kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeenté over 1881 bedraagt de som van f 1336,50. Alhier zijn twee gevallon van mazelen waargenomen. BLESKENSGRAAF, 28 Mei. Bij de heden alhier gehouden yerkiezing van twee leden van hot polderbestuur Bleskensgraaf werden de aftredende leden, de heeren G. Noordhoek A. Slingerland Sonr., herkozen. CAPELLE a/d IJSEL, 2 Juni. Vrijdag is van de werf van A. Kalkman mot goed gevolg te water gelaten een ijzeren zeil schip, genaamd „Do Twee Gebroeders', voor rekening van den heer L. Luijters te Rotterdam, en de kiel gelegd voor een ijzeren paviljoenschuit, genaamd „Hermanus Hen- drikus, voor rekening van don heer H. H. Willemso te Delfshaven. GIESSENNIEU WKERK1 Juni. Heden is het hulppostkdntoor alhier upeugesteld voor den dienst der Rjjks-postspaarbank. In de plaats van den heer C. Tukker werd tot Heemraad van den polder Laag- Blokland gekozen de heer W. Swjjnenburg. r *QOUDB IA AN, 3 Juni. De heer H. Pop, cand., hooft hot beroep naar dezo gomeente aangenomen. ♦HAASTRECHT, 1 Juni. Tot secretaris- penningmeester der polders Rozendaal Benedon-Haastrecht en Hoog- en Laag- Bilwijk is gekozen de heer H. J. F. Heij- man, in plaats van don heer G. Van Ejjseren, thans burgemeester van Dreumel, die ont slag had genomen. Do ingelanden der verschillende pol ders onder dezo gemeente hebben in hunno laatste vergadering herkozen tot polder- mooster den hoor C. Den Baars voor Hoog- en Laag-Bilwjjk, den heor A. A. Sprujjt voor Rozendaal en den hoer J, Slujjs voor Beneden-Haastrecht. Heden werd herkozen tot polder meester van don polder Groot Koulovaart do heer H. Van dor Sprong. ♦HOORNAAR, 2 Juni. De polder Hoor naar heeft eone belastbare grootte van 502.5891 H.A. en is voor zjjn aandeel in het Hoogheemraadschap „de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe", voor het dienst jaar 1881/82, tegen een omslag van f4,75 por 1I.A. voor f 2387,30 aangeslagen. L.l. Zaterdag is alhier aanbostoed het vergrooten der onder wijzers woning met een gedeelte der oude school en het verbouwen van het andere gedeelte tot gemeente secretarie. De minste inschrijver was de heer A. Van Karsen alhier, voor f 1412. Sedert de vorige week is de prjjs der kaas f 1,— per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de om streken f 26 k f 27 per 50 KG. besteed. ♦KRALINGEN, 3 Juni. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 861 zalmen. Prijs dergroote zalm f 1,35 tot f 1,60 per half kilo; kleine zalm f 1,15 tot f 1,30 per half kilo. LEKKERKERK3 Juni. Tot onderwijzer te Geervliet is benoemd de heer E. B. Yan der Graaf alhier. ♦LOPIK, 2 Juni. Aangezien bij de pu blieke aanbesteding van hot Behoeven en schoonhouden van de Voorzevender en Lo- piker-voorwetering het werk niet was ge gund, heeft het bestuur thanB besloten de werkzaamheden in daggeld te doen ver- riohten door C. Boere, arbeider te Jaarsveld en B. Oskam, klompenmaker te Lopik. De leden van den raad welke dit jaar volgons rooster moeten aftreden, zijn: In de gemeente Jaarsveld, de heeren; Corns. Zaal, Corns. Molenaar en J. F. De Gier. In de gemeente Lopik, de heeren: S, I. Cambier Van Nooten, Johs. Bosch en G. Don Hartogh. In de gemeente Willige-Langerak, de heerenA. P. Timmer, Jan Boere en B. De Hoop. NIEUWERKERK a/d IJSEL, 31 Mei. Bij de plaats gehad hebbende verkiezing van een lid van het bestuur van den Kort- landschen Kleinpolder is met algemeene stemmen herkozen de hoer L. Mijnlioff Az. ♦POLSBROEK, 3 Juni. Met zekerheid kan worden gemeld, dat de aanbesteding van het stoomgemaal voor do waterschap pen Polsbroek en Keulevaart zal plaats hebben op Vrijdag 17 dezer. De aanwij zing in loco zal den 9en dezer worden gehouden. ♦STOLWIJK, 2 Juni. Bij de op 27 en 28 Mei plaats gehad hebbende verkiezin gen van leden van het polderbestuur was de uitslag als volgt: Do heeren G. Gra- voland en P. Van Wijnen wordon als pol dermeesters herkozen, de eerste met alge meene en de tweede met 500 van de 519 uitgebrachte stemmen. Als gecommitoordo ingelanden werdon herkozen do heeren L. v. d. Graaf, C. Stoppelenburg Dz. en H. Noomen en gekozen de heeren C. Hoogen- doorn en W. Graveland Pz. De Brievengaarder dezer gemeente is in zijne betrekking geschorst. Gisteren had alhier eene vergadering plaats dor verschillende polders, liggondo onder ons stoomgemaal. Het doel was de inlijving van don polder Kattendjjk wat het gemaal aangaat bij Stolwijk c. a. Ofschoon Kattendijk8 polderachout niet gemachtigd was definitief Jp beslissen, komt de zaak toch waarschijnlük binnen kort tot stand. STREEFKERK 30 Mei. Bij de heden alhier gehouden verkiezingen van twee loden van het bestuur van den polder Streefkerk met Kortenbroek en Langenbroek werden de aftredende leden, de heeren Maarten Mourik en Maarten De Jong herkozen, ter wijl tot peuningmoestor in plaats van den heer Arie Boer, die zijn ontslag heeft ge nomen, gekozen werd de heer Jan Boel Az. ♦VUREN EN DALEM, 2 Juni. Do be vestiging en intrede van Ds. J. W. Van Maanen is bepaald op 26 Juni a. s. Be vestiger Ds. A. De Pecker te Gorinchem. In den loop dezer week zijn te Vuren weer 3 nieuwe gevallen van pokken ge constateerd. Een der ljjders ligt doodelijk slecht. ♦WILLESKOP3 Juni. Op 22 dezer zal door stemgerechtigde ingelanden van dit waterschap eene keuze worden gedaan betreffende de oprichting van eeu stoom gemaal. ♦WILLIGE-LANGERAK, 3 Juni. Het kohier van deu hoofdelijken omslag dezor gomeonte over dit jaar is door B. en W. opgemaakt tot een bedrag van f 800, de zelfde fom als voo® den dienst 1880. WOERDEN, 1 Juni. De op heden ge houden aanbesteding van het stoomgemaal voor don polder Barwoutswaarder c. a. heeft de volgende uitkomsten opgeleverd: voor do machinerieën 10 inschrijvers; hoogste de Sociétó Anonyme des forgesusines fondóries do Gilly, teGilly, voor f16.400; laagste Walker, Stronck Van Delden, te Rotterdam, voor f9900. Gebouwen 8 inschrijvershoogste W. Lammers te Strijen voor f18.320; laagste A. en 0. Van Soest te Kockengeu en Mijdreoht voor f 15.080. Aandeelon Paleis voor Volksvlijt a f2,50 van 1869. 12e Serie-premietrekking op 1 Juni 1881. De 100 uitgelote Seriën zjjn: 209 221 231 234 312 354 357 390 417 456 464 474 548 581 586 724 746 753 822 889 972 1209 1275 1360 4405 1478 1603 1647 1678 1683 2039 2193 2261 2442 2544 2010 2623 2642 2702 2727 2844 2916 2982 3177 3203 3345 3719 3839 4081 4112 4148 4321 4464 4512 4601 4752 4793 4834 4872 4875 4901 4912 4936 4951 5046 5072 5393 5525 5567 5594 5676 5957 6019 6142 6222 6394 6469 6580 6592 6609 6721 6831 6858 7011 7034 7155 7322 7365 7409 7442 7627 7649 7690 7706 7769 7770 7868 7936 7937 7987. Serie 2193 No. 1 f50.000; s. 7868 n. 20; s. 822 n, 49 ieder f5000; s. 4875 n. 26, 37, s. 2642 n. 9, s. 5072 n. 3, s. 7937 n. 46, s. 5957 n. 26, b. 4951 n. 29,8.2193 n. 28, b. 4936 n. 41, s. 1678 n. 4, s. 4936 n. 2, s4112 n. 18, s. 354 n. 6, s. 464 n. 49, s. 2442 n. 44, ieder f 1000; s. 5395 n. 26, s. 5046 n. 30, s. 6858 n. 32, s. 7011 n. 26, s. 889 n. 29, s. 1603 n. 47, s.4512 n. 32, s. 5594 n. 5, s. 2642 n. 33, 2623 n. 13, s. 4601 n. 42, s. 6858 n. 21, s. 2193 n. 38, s. 474 n. 45, s. 312 n. 17, s. 2623 n. 37, s. 4112 n. 8, s. 822 n. 44, s. 2727 n. 35, b. 2916 n. 25 ieder f250. STADSNIEUWS. Schoonhoven4 Juni. Deze woek zijn bij de Art.- Iustr.-Comp. woder 12 volontairs aangeno men van 19 dio waron opgeroopon, waarvan 7 niet aan do oproeping hebbon yoldaan. Ook zijn 4 korp.-tit, ran hier overgeplaatst bjj de veld-artillerie, om daar verder te worden opgeleid. De Arrondissements-Reoht- bank te Rotterdam heeft Dinsdag J. L., goudsmid te Schoonhoven, beklaagd van diefstal in dienstbaarheid, veroordeeld tot 15 dagen cell, gevangenisstraf. Bjj vonnis van het Kanton gerecht alhier is S. M. K. van rechtsver volging ontslagen. (Zie opgave der von nissen in dit nommer.) De rekening en verantwoor ding over het jaar 1880 van de door de Nijverheids-vereeniging van goud- en zilver smeden alhier in 1863 opgerichte instelling „Tot Hulp en Lijden", werd in de alge meene vergadering van 2 Juni nagezien en goedgekeurd. Deze rekening toonde aan dat het kapitaal dier instelling, tellende 166 leden (gezellen), tot het aanzienlijke bedrag van f 7524,79 is geklommenterwijl gedurende dat jaar 1880, betaald of uit gekeerd werd f523,85*. Een tiental nieuwo leden werd ingeschreven. ♦—Door eenige ingezetenen deze r gemeente zijn gelden bijeengebraoht, tot het doen maken van plannen en bereke ningen enz. Yoor een Stoomtramweg tus schen Schoonhoven en Gouda. In de Dinsdag gohoudeit ver gadering van het Departement Schoonhoven der Maatsch. „Tot Nut van 't Algemeen" zijn tot leden van het bestuur herkozen do hoeren G.H. Westbroek en L. Akkorhujjs JEz. Tot voorzitter werd herkozen de hoer G. H. Westbroek, tot secretaris do heer Mr. D. Van Oosten Slingeland, tot penningmeester de heer 8. E. Van Nooten en tot bibliothe caris de heer A. Kuijlenburg Pz. Als be stuurders der spaarbank worden herkozen de heoren Mr. S. Gratama Hz. en D. Teijinck en tot leden der commissie voor de volks bibliotheek de heeren Mr. IJ. De Koek, W. N. Van Nooten, W. H. J. Van Nooten en Mr. G. L. Van Oosten Slingeland. Afloop van Publieke Verkoopiagen van Onroerende Goederen. Geveild te Oudewater, den 30 Moi 1881ten overstaan van den notaris C. A. Van Blaricum4 hectaren, 77 aren, 73 centiaren wei- en Jhooiland onder Hoen- koep, in den polder Dijkveld, nabjjdestad Qudowater. Kooper de heer K. Sille q.q. to Oudewatervoor f 18.200, behalve de koston. In openbaren v or koop, 31 Mei 1881 door Notaris W. J. Fortuijn Droog- leerer te Gouda gehouden, is een hnis en erf aan de Oosthaven te Gouda, wijk B, N°. 76, verkocht aan den heer W. Hoo- gendijk Wz. aldaar, voor f3750. ♦- Op 1 Juni werd to Goudriaan ten overstaan van den notaris Z. H. De Klein, publiek verkocht een huis met bouw en weiland, ter grootte van ruim 3 bun ders, voor de som van f7750. De l.l.Woensdag plaats gehad hebbende verkooping te Noordeloos van 11.39 hectaren bouw-, wei- en hooiland, van de erven van J. Boogaard, heeft de som van f 23325,00 opgebracht. INGEZONDEN. Ook een woord In het belang van deu Noord-Zevenderschen Voordijk. Allen, die bovengonoemden weg van nabij kennen, zullen 't met den inzender van 't stuk in No. 622 volkomen eens zijn, dat 't noodzakelijk is, dat er verbotering wordt gebracht in den onhoudbaren toestand waarin die weg zich bijna altjjd bevindt. Dat de inzender de gemeente Lopik met 't onder houd wil belasten door Noord-Zevender met de gemeento Lopik te vereenigen, is wel wat naief. Ieder begrijpt zeer goed dat 't voor de gemeente Lopik alles behalve welkom zonde zijnjuist dat gedeelte van Willige-Langerak bij zich gevoegd te zien, waaraan nota bene 'tonderhoud van een weg was verbonden, daargelaten nog dat men, indien die ver- eeniging werkelijk tot stand kwam, geneigd zoude zijn 't onderhoud yooJ eigen reke ning te nemen. Men denke aan de koston van onderwijs, enz. die daaruit zou^a voortvloeien. De zienswijze van den inzender gaat echter maak aan eenzijdigheid. De zaak is van algemeen belang. Want al wil do inzender beworen, dat Lopik 't moeste be lang bij dien weg heeft, 'tneomt niet weg dat de ingezetenen van Cabauw, Zuid- Zevender on Noord-Zevender, Schoonhoven en Jaarsveld daar evenzoo belang bij heb bon. En ik acht zelf de belangen van laatstgenoemde plaatsen te* zamen nog groo- ter dan die van Lopik alleen. Of gaan de ingezetenen van Cabauw, Zuid-Zevender en Noord-Zevender over 't dorp Lopik naar SchoonhovenP De inzender is waarschijnlijk door den goeden toestand waarin de Lopiksche Voor dijk in de laatste jaren verkeert, tot do gedachte gekomen, dat de Noord-Zevender- sche Yoordyk ook wel door de gemeente Lopik kon onderhouden worden. Al is dat een eer yoor Lopik, 't neemt niot weg dat 't mei aangaat om van eene gemeente dio zijne wogen goed onderhoudt te vergen dat zij de slecht onderhouden wogen van een naburigo gemeente in goe den toestand moot brengen. Men moet de zaak eerlijk behandelen en bet algemeen belang op den voorgrond plaatsen. De ge meento Willige-Langerak is dan wel dege lijk verplicht en het financieele van die ge meento laat 't zeer goed toe do gewonschte vorbetering in den slechten toestand to brengen. De ondordeelen van dio gemeente, wolko belang bij dien weg hebben, tellen te zamon 300 inwoners, terwijl de bevolking van de gomeonte slechts 875 ziolon bedraagt. Bovendien zullen do koston van ondor- houd niet zoo groot zijn, vooral wanneer 't waterschap Noord-Zovondor, zooals de in zender veronderstelt, eene bijdrage aan de gemeento wil afstaan. Do gemeente Willige-Langerak geeft niets uit voor' 't ondorhoua van wegen, terwjjl do gemeente Lopik ieder jaar bijna f 1500 ten koste legt aan den Lopikschen Voordijk. Mocht zij meordere uitgaven voor wegen kunnen missen, zou dan eene verbreeding van dien weg niet eerst aan de beurt zijn? Een subsidie van wege do provincie ware daarvoor alleszins wenschelijk. Een Lopik er. Aan wie de schold? Gisteren heeft de ondergeteekende en naar hij verneemt nog 14 fabrikanten met hem de groote teleurstelling moeten onder vinden, dat de goederen, tot onderzoek op het Bureau van Waarborg gebracht, niet verkrijgbaar waren op het einde van den dag; „de goederen waren tot aflevering niet klaar." ,T11 Op, Kamer van Koophandel, Nyverheids- voreeniging en allen die belang hebben bij de Schoonhovenache industrie I maatregelen moeten genomen worden, zulke feiten mo gen niet plaats hebbenzij werkon verlam mend op onze zaken, en Schoonhovendat door hare ligging wel reeds van do ver snelde middelen van vervoor verstoken, groote moeite heeft in de vlugge handels wereld te concurreerenmag door de wet met bemoeilijkt worden en een nieuwe con currentie worden aangedaan. Aan wie ée schuld P Waarlijk niet aan onzen geachten Con troleur van het Kantoor van Waarborg, die zooeeer de belangen dor sehatkist en die der belanghebbenden weet te ver eenigen. Ook niet aan de andere modewerkende heeren, door wie zoo dikwijls bljjken yan welwillendheid worden gegeven. Aan wie dan? Is het personeel op het kantoor te gering voor het werk, dan moet daarin voorzien worden, want do Industrie en de Handel mogen daaronder niet lijden. De ondergeteekende heeft nu niet alleen schade, raaar bezorgt ook anderen teleur stelling. Goederen, tot directe aflevering en ge bruik bestemd, kunnen nu niet geloyord worden. De wet waarborgt belanghebbenden het gemaakt goud en zilver en daarvoor betalen de fabrikantenmag men dan ook niet met billijkheid verlangen dat de toepassing van diezelfde wet do fabrikanten waarborgt voor schade, waardoor de industrie en handel en bjjgevolg hunno huisgezinnen onder gebukt gaan. Bij den ondergeteekende ligt ter teeke- ning een adres aan ZExc. den Ministor van Financiën, en noodigt in de eerBte plaats de meergenoemde 14 teleurgestelde fabri kanten onverder allebelangstellenden uit, ten eind? gezamenlijk den Minister te ver zoeken dat wy voor Bobade gewaarborgd worden. Schoonhoven, A. Pluut Jz. 4 Juni. KANTONGERECHT te SCHOONHOVEN. Zitting van 27 Mei 1881. C. S., wonende te K., veroordeeld tot een geldboete van f 15,00, b|j wanbetaling te vervangen door gevangenisstraf van vijf dagen; ter zake van „het als hoofd eener onderneming in dienBt hebben van een kind benedon twaalf jaren." Zitting van 3 Juni 1881. 1. S- M. K., wonende te S., ontslagen van rechtsvervolging; ter zake van hot hem ten laste gelegde feit „van in een brief op 26 Januari 11. uit Schoonhoven geschreven aan G. Slikker to Behagen, zonder daartoe uitgetergd te zijn, ten aanzien van J. Meijer, fabriekant te Schoonhoven, te hebben ge schreven o. a.: „en geof dan vooral do namen van die agentes op en de plaatsen waar zij wonen, dan zullen wij ze eens schrijven voor wat smeerlap ze werken." 2. J. H., wonende te K., vrijgesproken van het hem ton lasten gele gde feit van „op 11 Januari 11. onder de gomeente Jaars veld langs de rivier de Lek op een buiten waard, in pacht bij P. de Jong te Ammers- tol, een eendvogel te hebben geschoten, zonder voorzien te zijn van oen daartoe strekkende schriftelijke vergunning van den reohthebbende." 3. J. v. A., wonende te U., veroordeeld tot een geldboete van f 1,00, bij wanbeta ling te vervangen door gevangenisstraf van éénen dag; ter zake „van het als onderne mer van een oponbaar middel tot vervoer van personen en goederen niet zorg dragen, dat een door hem gewaarmerkte afdruk of afschrift van de aankondiging, bedoeld in artikel 2 der wet van 23 April 1880 (Stbl. Nö. 67), in het middel van vervoer gedu rende de uitoefening van den dienstop een voor allen zichtbare plaats, ten dienste van hot publiek, aanwezig was." 4. W. E., wonende te N., veroordeeld tot een geldboete van f2,50, bij wanbeta ling te vervangen door gevangenisstraf van drie dagenter zake van „hot buiten nood zaak'laten staan van een voorwerp op den openbaren weg, waardoor de doortocht werd belemmerd." 5. J. W., wonende te S., veroordeeld tot twee geldboeteri, een van f 5,00 en een van f5,50, bij wanbetaling elk te vervangen door gevangenisstraf van drie dagen; ter take van „het zich in kennelijk beschonken toestand vertooneif op don openbaren weg binnen de gemeente Schoonhoven; on het maken van nachtelijk burengerucht, vor- storonde de rust der inwoners." 6. P. v. L., wonende te A., als 5. LI. Dinsdag had op de rivior de Waal, tusschen Vuren en Brakel een treffend ongeluk plaats. Een aldaar liggondo baggermachine nl. werd door eeno schuit aangevarenwaardoor do lier losraakte. Dientengevolge werd van een 60-jarig werk man woonachtig te Giesendamde hersen pan verbrjjzeld zoodat hij onmiddellijk be zweek. Maandag is het zevenjarig dochtertje van den landbouwor O. B. te Bleskensgraaf in eene sloot achter de ouder- ljjke woning verdronken. Dezer dagen werd van Deven ter gevankelijk naar Leeuwarden ovorgo- bracht, om daar voor den krygsraad terecht te Btaan, een huzaar, verdacht van het ver- valschen van postwissels die hem uit België werden toegezonden. Hij moet zich bjj herhaling aan dat feit hebben schuldig gemaakt on zich eon bedrag van ruim f156 op die wyze ten nadeele van het Rijk hebben toegeëigend door nu eens de woorden fr. in ft. en dan weder het getal cjjfers te veranderen. Te Akkrum in Friesland heeft men do koe van een landbouwer do tong half afgesneden. Men denkt aan laaghar tige wraakneming. Een hevige brand woedde er Woensdag in den Stormpolder onder de ge meento Krimpen a/d IJsel. Do rietmatma- kerij van P. Boers en twee belendende ge bouwen werden geheel in de asch gelegd, terwijl eon derde woning groote schade be kwam. De brandspuiten der gemeente, als mede die van de heeren Van Walsura on Lans (Capelle a/d Usel) waren .poedig op de plaats dos onheils tegenwoordig. Als oen staaltje hoe het Ne- derlandsche vee in den vreemde gezocht blijkt te zjjn, deelt men mede, dat gisteren een extra veetrein heeft geloopen van Alk maar naar Parma (in Italië). De uitvoer van vee schijnt zich ook in die richting zeer uit te breiden. De dochter van den poelier Hahné to Zutfen is in do vorige week ge huwd en heeft, met onderling goedvinden, haren intrek genomen bij hare ouders. Haar broeder Bchijnt zich met deze schikking niet te hebben kunnen vereenigenen heeft Maandag-avond met verhit hoofd zijn on tevredenheid hierover gewrokon op zijn zus ter, door haar onverhoeds eenige messteken in de zijde aai\ te brengenhetgeen een niet onbelangrijke bloedstorting ten gevolge had. Geneeskundige hulp is onmiddellijk ingeroepen, en de verwonde verkeert niet buiten gevaar. De dader is in hechtenis genomen. Zondag-avond had een meisje van 10 jaren te' Nienwerkerk a/d IJsel het ongeluk bjj het plukken van een meitak in een diepe sloot te .vallen; het mocht echter W. Van Vliet nog in tijds gelukken haar te redden. De kassier der maatschappij van het Lesseps-Panama-kanaal is, zegt men, verdwenen, met eeno som van 30.000.000 francs in goud. Hjj zou vertrokken zijn met een sleeper, die hem aan boord van een stoomboot bracht. De maatschappij tracht die „verwijdering" zooveel mogelijk, geheim te houden, en laat zeggen, dat do kassier verdronken is. Ken latere tijding meldt insgelijks de verdwijning van een ander bediendo met ongoveer 800 pond sterling. Te Prinsenhago is de bliksem Vrijdag geslagen op den toren van de Pro tostan tsche kerk. Hij vernielde eenig houtwerk, en nam toen zijn loop door den schoorsteon in do keuken van den predi kant, waar hij voor de voeten van de vrouw des predikants eenige tegels losrukte en weder verdween, zonder dat do dame eenig letsel bekwam. Een meisje to Zwolle, dezer dagen haar 17e jaar ingetredendat do dwaasheid had zich aldaar door een dusge naamde waarzegster te laten voorspellen dat zij op 17-jarigen leeftijd sterven zoude, hoeft zich dat zoo aangetrokkondat zij sedert een paar dagen in levensgevaar verkeert. Geen onkel goraadpleegdo docter heeft aan haar geschokt zenuwgestel do vroegere kalmte kunnen terug bezorgen. Dkt komt er van, als men aan dergelijke dwaasheid geloof slaat De heer M. te Rotterdam zat Zaterdag-avond papieren geld op zjjne ka mer te tellen, toon iemand hom wenschte te spreken. Terwijl hij zich in de spreek kamer bevond, plakte zijn dochtertje, ^at bij hare spelen o. a. stijfsel gebruikte, vobr omstreeks f2000 bankpapier op elkiyujor op de deur der kamer. Toen de heer M. terugkeerde, was de massa reeds vrij sterk opgedroogd. i Te Potersburg heeft de CAar naar oud gebruik do uniformen van zijn overleden vader onder de troepen der gardo verdeeld. Ieder der 38 uniformen, die keizer Alexander II gedragen hadlag op eon fluweelen kussen, dat de Czaar, terwijl de muziek het volkslied deed hooronzelf over handigde aan eene compagnie van het regi ment, waarvoor de uniform bestemd was. Deze uniformen werden vervolgens naar ver schillende kerken overgebracht, waar zij in bewaring gegeven worden. Uit Zevenaar wordt gesohre- venDat men in onze eeuw van beschaving nog vaak middeloouwsch denkt en handelt, blijkt uit het volgende voorval. Eene vrouw, wior echtgenoot nu en dan zich aan sterken drank to buiten ging, van welke gewoonte zij hom gaarne wilde genezenhad als middel tot raad gekregeneen fleschjo ge vuld met jenever, ongekurkt, moost gedu rende tweemaal vier-en-twintig uren ge plaatst worden op een menschelijk lijk. Deze drank, den patient toegediend, zou onmiddellijk genezing te weeg brengen. Op het ljjk van eeno vrouw, den 20on dezer in de gomeente overleden, word Vrijdag een floschje met Schiedammer gezet en er Zondag afgenomen, om door den bewusten lijder te worden genuttigd, in de vaste overtuiging, dat hij van zijne neiging go- nezen zou. UitHoogevoen (Drente) schrijft men: In de naburigo gemeente Zuidwoldo is Zondag op klaar lichten dag eon afschu welijke moord gepleegd. Mina Koos, een meisje van omBtreoks 25 jaren, dienstmeid bij den landbouwor F. E. Nolde, ging des morgeus 10 uur uit om hare ouders, die in eene andere buurtschap van die uitgestrekte gemeente wonen, to bezoeken. Zij bereikte evenwel de ouder lijke woning niet en was ook des avonds niet in haren dienst teruggekeerd. Don vol genden morgen werd zjj gezocht en vond men haar ljjk in hot Schottorvold, mot go- heel doorgesneden hals, beroofd van do gouden krullen aan haar zilveren oorijzer, gouden bellen, zilveren knipbeursje en wel licht eenig zakgeld. Zelfs oen van de tweo paren kousen die zij droeg had de verfoeie- lijke moordenaar uitgetrokken. Daar bij de lijkschouwing geen uiterlijk spoor van zelf- weor is ontdekt, rijst hot vermoeden dat het slachtoffer wellicht op de heide in slaap is gevallen en ih dien toestand is aange rand en vermoord. De justitie uit Assen heeft heden oen onderzook in loco ingesteld en huiszoeking gedaan bjj iemand in do buurt woonachtig, die ter zelfdor tijd als do vermoorde in hot veld was geweest on togon wien verdenking was gerezen. Wat egn on ander aan het licht hoeft gobracht bleef tot nog too onbekend. Een diamantslijper te Amster dam Hot eergisteren op de Blauwebrug een kostbaren steen vallen, die ongelukkiger wijze in hot wator terechtkwam. Ondanks alle inspanningen is men er niet in geslaagd hom wodd* to voorscbjjn to halen. De eergte „koffiewagen" be weegt zioh langs Amsterdams straten. Het is oen vervoerbaar koffiehuiswaaraan alleen zitplaatsen ontbreken. Men schenkt er koffie, waterchocoladothee, yerfrisschende doch geen geestrijko dranken en ook geen bier, levert voorts broodjes met vleesch of kaas alles voor bescheiden beurzenmaar niette min goedzindelijkdegeljjk. Een vreeselijk ongelnk heeft de vorige week op de rivier bjj Londen in Ontario (Canada) plaats gehad. Ter gelegenheid van den verjaardag der koningin hadden velen uit Londen een uit stapje gemaakt. Ken der booten, die de lieden naar huis zouden brengen, de „Vic toria", een oud maar opgeknapt schip, ver trok met 400 menschen. Er waren speellui aan boord, on men maakte plaats om te dansen. Daardoor werd het voordek ovor- laden. Toen nu nog 200 mensohen worden in genomen, bleek geheel bet vaartuig overladen te zijn. Het schip kantelde, alles vloog naar den oenen kanthet bovendek stortte in en viel met allen die er op waren, op de me nigte benedon. Tegelijk zonk de boot weg en brakzonder dat iemand aan redding kon denken. 't Was een vreeselijk tooneel, dat nu volgde. Het was niet dan een gillen en schreeuwen der honderden vaders, moeders en kinderen, die met den dood worstelden. Eenigen trachtten zich aan de omgeslagen boot vast te houden. Ongelukkig was 't eenigszins mistig, wat de taak der booten en schuiten, die onmiddellijk te hulp kwa men, niet gemakkelijker méskte. Geheel de stad liep uit. Men verlichtte de rivier door langs den oever groote vuren van petroleumvaten aan te steken. Te midder nacht had men reeds 150 lijken aange bracht. In het geheel vonden 238 men schen den dood. Den 12 November, met klok slag twaalf uren, middernacht, zal de we reld vergaanAlthans volgens de bewering van den Amerikaanschen professor James Swormstodt, die het juiste oogenblik, waarop die groote omwenteling zal plaats hebben, heeft gevonden en met cijfers bewezen. Ziehier hoe do zaak zich zal voordragon. In den vorschrikkelijken nacht van 12 November, juist met klokslag van 12 uren, van welke klok? zulleu Jupiter, de Aarde en de Zon zioh juist in rechte lijn bevin den. Op dat tijdstip zal eene overgroote staartster ontstaan, en met onweêrstaanbaar geweld de aarde uit hare baan stooten. Onze ongelukkige planeet, door dien ont zaglijken schok bedwelmd, zal do haar véér eeuwen aangeduide baan niet meer terug vindon en in het niet terecht komen. Wat wij, do ongelukkige bewoners der aarde, op dit oogenblik zullen gewaar worden, of wat er van ons worden zal, heeft professor James Swormstodt vergeten to zeggen, of wel hij wil het niet zeggen. Voor jaren is reeds voorspeld, dat de wereld dit jaar zóu vergaan en dat wel door eene En- golsche waarzegster, die hare poëtische voorspelling aldus eindigde: „Maar dat is toch zeker en waarachtig. „De wereld vergaat in eon-en-tachtig." Wij laten natuurlijk het bovenstaande voor rekening van bedoelde profeten. Twee meisjes in Milwaukee, eerste liefhebsters van het touwtje springen, hebben de gevolgen van haar overmatig springen moeten ondervinden. Eon van haar, een meisje van dertien jaren, had niet minder dan 200 maal gesprongen en door die schok ken ontstond oen hersenschudding, waarna zij roods don volgenden dag overleed. Ook haar vriendin die eenige malen minder had gesprongenverkeert in levensgevaar en de dokters hebbon dan ook weinig hoop haar nog te rodden. w BEURSBERICHTEN. pC. 3 Juni. Nodorl. Werk. Schuld. .2» 66| Dito dito 3 791 Dito dito 4 104 Dito dito 18784 104 Loten Rotterdam. 3 102 Loten Amsterdam f 100. 3 110{ Spanje. Buitenl1 24 J Dito 1876. 2 44 ft Dito Binnen!1 22 Dito 1876. .2 408 Portugal, Oblig.3 Ö3[ Rusl., Obl. Hope 1798. 5 981 Dito 6e Serie. 1855. 5 80 J Dito Obligatiel. 1864 k f 1000. 5 95 Dito 1866 k f 1000. 5 94 ft Dito 1860 100 p.st. 4t 86 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 76 Dito Obligatieleen. 1872. 5 89 J Dito 1873. 5 911 Dito 1875. 4j 80J Dito 1877. 5 92 J Dito 1880. 4 711 Dito Pandbrieven. 100 Z. R. 5 791 Dito Aand. 1864 5pC. Rs. 100. 136 Dito 18661321 Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 65 Dito Feb.-Aug. 5 65ft Dito zilver Jan.-Juli. 6 66 ft Dito Apr,-Oct. 5 66 j Dito Aand. 4pC. fl. 250,1854. 106 Dito 5pC. fl. 500,1860. 1131 Dito fl. 100, 1864. 150 Turkije. Alg. Soh. 1865 5 15J Dito 1869 6 17} Egypte Oblig. 18764 77 ft Dito Spoorwogl. 1876. 5 971 N. Amerika Oblig. 1876 4j 113' Brazilië «Oblig. 1865. 5 100J Dito 1863. 41 95 Peru Oblig. 1870 6 221 Dito 1872 5 181 Gr. Russ. Spw. 5pC. aandeel. 130 t Russ. Spoorw. Jelez Oriasi. 5 87 Dito Poti Tiflis a f 1000. 5 90 Dito Jelez—Orel. 5 90 Dito Kursk—Charkow. 5 90 J Dito CharkAzow pd. st. 100. 5 90 Dito Zuid- Wost Spoorw.-aand. 6 59j Hong. Oblig. 1867. 5 95 Dito Loten 1870. 107 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 53 Ccntraal-Pacific, Oblig. .6 95 jj Theiss-loton4 97 J, Antworpscho loton. 1874. 3 96{ Aand. loting Madrid3 54 Toontje, ouden J, Kok oa 0. Sterk. Getrouwd: A.Van den Bergh en J. Van der Sluis. Overleden: E. Van der Dussen, oud 7 maanden. C. Kuylenburg, oud 10 maan den. A. Eijkelenboom, oud 9 maanden. B. Van Klaveren, oud 75 jaren, echtgenoot van M. Polak. Bij de op eergisteren plaats gehad hebbende besteding van het graven van oen kanaal naar het in aanbouw zijnde stoomgemaal voor de Vier Ambachten in Putten, is het minst ingeschreven door den heor W. Volker te Sliedrecht, en wel voor de som van f 14,635. - Ds. S. H. Buijtendijk te Ame- rongen is voornemens op 12 Juni zijne intreerede te IJselsteiu te houden. GOUDA, 2 Juni. Do stoomtramweg Gouda—Bodegraven, waarvoor aan den heer A. Kaptijn te Woerden concessie werd ver leend zal naar men ons mededeelt tot stand komon. Do voorbereidende maat regelen schjjnen reeds zoover gevorderd te zijn, dat de aanleg van den weg spoedig kan wordon verwaoht. ♦LEERBROEK, 2 Juni. Het hulpkan toor der posterij alhier is met ingang van 1 Juni opengesteld voor den dienst der Rijkspostspaarbank. ♦NOORDELOOS, 3 Juni. Gisteren ov«t- leed alhier, in den ouderdom van ruim 72 jaron na een langdurig en smartelijk ljjden, de heer Mattheus Hojjboerrustend hoofd onderwijzer. Gedurende oon tal van jaren wijdde deze waardige mandie veler hoog achting genoot, zjjno beste krachten aan het onderwijs in dezo gemeente. WILLIGE-LANGERAK, 3 Juni. Ds. Joh. Vinke hoeft voor hot boroep naar Ommelanderwijk c. a. bedankt. Vijf cii Twintigjarige ËCIITVEHEENIGING van HENDRIKUS SCHIPPERS MARIA CORNELIA PETERSE. Hunne dankbare Kinderen. Ameide, 6 Juni 1881. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene Dochter S. STERK, geliefde Echtgonoote van J. KOK. Schoonhoven, 2 Juni 1881. Eenige kennisgeving. Heden overleed, in de hope des eeuwi gen levens, onze geliefde Vader en Behuwd- vader M. HEIJBOER, in den ouderdom van 72 jaar en 9 maanden. P. J. HEIJBOER. K. HEIJBOER - VERMAAT. H. J. HEIJBOER. Noordeloos, 2 Juni 1881. Eenige kennisgeving. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot onze geliefde Vader en Behuwdvader de Heer B. VAN KLAVEREN, in don ou derdom van bijna 76 jaren. Weduwe M. VAN KLAVEREN - POLAK. J. B. VAN KLAVEREN. ABR. BERKLIJ. M. BEKKLIJ VAN KLAVEREN. M. BLIJDEN8TEIN. L. BLIJDENSTEIN VAN KLAVEREN. Echoonhovon, 2 Juni 1881. Do zaak zal op donzelfden voet worden voortgezet; wegens de treurdagen zal aan- staando week de Vleoschhouworij gesloten zijn. Heden overleed, in den ouderdom van bijna 76 jaar, mijn Broeder en Behuwd- broeder, de Hoer B. VAN KLAVEREN. J. VAN KLAVEREN. M. VAN KLAVEREN FRIJDA. NB. Wogens do rouwdagen zal de zaak toekomende week gesloten zijn. Heden overleed ons jongste Dochtertje AARTJE, in den ouderdom vau bijna 10 maanden. A. C. EIJKELENBOOM. AAGTJE EEGDEMAN. Scboonhovon, 2 Junij 1881. De Ondorgetoekendo betuigt zijn welge- moenden dank aan zijne geachte Patroons, do Heeren 8. E. VAN NOOTEN ZOON, voor de grooto bewijzen van waardeeriug, ontvangen bjj de herdenking van zyne 40-jarige werkzaamheid, in do zaak van HunEtL doorgebracht. R. BLAUW. Schoonhoven, 1 Juni 1881. Burgerlijke Stand. Gem- Schoonhoven. Ingeschreven van 27 Mei tot 3 Juni 1881. Goboren: Corstiaan, ouders J. Van Gel deren on C. Hoogenboom. Jan Hendrik, ouders J. Beton on C. Van Veen, Susanna Voor de vele blijken van hartelijke doel- neming bij het ovorlijdon van onzen ge liefden Vader en Behuwdvader, don Heer K. VAN DAM, betuigen de Ondergetoo- konden hun oprechten dank. NamenB de Kinderen en Behuwd- kindoren Do Wed. A. VAN LIT Haastrecht, VAN DAM. 3 Juni 1881. Voor de velo bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliofdo Moedor on Behuwdmoeder, Me vrouw do Wed. L. TOBBE, betuigen wij onzen hartolijkon dank. A. M. VAN SQUERPENZEEL - TOBBE. C. H. VAN SCHERPENZEEL. Schoonhoven, 4 Juni 1881. De Heer en Mevrouw VONCK betuigen bjj deze hun opreohten dank voor do velo bewjjzen van deelneming, ontvangen bij het overljjden van hun Zoon. Streefkerk, 3 Juni 1881. IN EFFECTEN, neemt gelden h déposito met een maand opzegging a 4 's jaars. Voor sommon boven f 1000,— wordt tot het volle bedrag ONDERPAW r> in Russische of andere solide fondsen ver strekt. Belast zich steods met den In- en ver koop van Do Notaris N, IMMINK te IJselstein zal op Dinsdag 14 Juni 1881, des voormiddags ten 11 nre, in „het Wapen van IJselstein" aldaar, publiek verkoopen: staande te IJSELST EIN aan de Grooto straat, no.' 327, tussohon do eigendommen van Mejuffrouw Garskampen den Hoer Stomps. 2. liet eeuwigdurend van een perceel BOUWLAND met VRUCHTBOOM EN, gelegen te IJsel stein, in de Loojj aan den Lekdijk, tusBchen do eigendommen van J. Tukker, groot 5 Aren, 56 Centiaren. Erfpachtscanon f 10,— 's jaars. Breeder bij biljetten. Een goed ter noring staand mot WINKELOPSTAND on TOONBANK, in de Stadhuissteeg alhier; huurprijs 1,75 per week. Te bevragen bij den eigenaar C. B. VAN BAAREN. liefst met TUIN. Opgave van huurprijs, onder adres letters N M, Bureau dezer Courant. en KEUKEN, bjj J. L. NIESSEN op de Haven. J. D. WENDELS. Zomerdienst zjjn k 5 Cents voorhanden in den Boek handel van S. W. N. VAN NOOTBN te Schoonhoven. Ook zjjn verkrjjgbaar: Officiëele Reisgids met kloine Kaart 15 Cts. Officiëele Reisgids met groote Kaart 25 Cts. Aan do JALOUSIËNÏABRIEK 1^* van C. KONING te Bebaonboven wordon gemaakt, die niet behoeven vastgezet te worden. Tevens wordt alle reparatiewerk, als- mode ©ververven, soliod afgewerkt. TEGEN worden alle soorten van geleverd door LoplkcrstraatSchoonhoven, hh Waar steods oone ruime keuze^ voorhanden is. Voorhanden bij de Boekhandelaren S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven Wet tot regeling vau deu klein handel in Sterkendrnnk en tot beteu geling van Openbare Dronkenschap. PRIJS 7^ CENTS. Binnenkort zijn verkrijgbaar: Dozelfde wet root aanteekeningen van Schuurman on Jordcns. Prijs 26 Cents. Dezolfdo wet mot aanteekeningen van H. Goeman BorgesiusLid dor Tweede Kamer. Prijs f 0,90. Dezelfde wet mot aanteekeningen van II. G. Hartman Jz.Secretaris der go meente Goos. Prjjs f 1,25. Dezolfdo wot met aantoekeningeu van Jacques Oppenheim, Secretaris der gemoonto Groningen. Prjjs f 1,25. S. W. N. VAN NOOTEN. tot verminderde prijzen, mot nmandelijkscho en wekeljjkscho afbetaling. WIJD8TRAAT.

Schoonhovensche Courant | 1881 | | pagina 2