NB. 635. Zondag 14 Augustus. Lastige lui. MINDEN, idheeljcnndlge, >UDA, ioonhoveu te spro- ELKUNDIGE be- ÏNBONS MIDDEL 1881. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgeven. MEIJER, GR te GOUDA. rlandsche LEIMES, Weekblad voor Zuid-Holland en Utrecht. AIMGE “land, PPBB ie p de Sluis, nheid der te Gorcom, den 11. AUGUS- des morgens ten - en blauw r Kaas, BINNENLAND. BUITENLAND. a Kosten en D. B. antache f230 per 4 8,00, mindere ,50. Bij een aanvoer ree, was de handel GEBITTEN wor- volgens de laatste litnemen der oude >t zou 2, Jt u misse! terstond bereid 2 hun zaken te one ■zegelde pakji J. W. P. HOFMAN jeuwsche, Flakk. dito góede f9,00 ,90. uwsche enDverm. f7,00 4 7,70. sche Winter en b Zeeuwscho Win- che f4,50 4 5,30, IEK van trnliein. 8CHHEID, VER- ut er geen beter 8CH00ÏÏH0VENSCHË COURANT >dig, daar hij ver- jemeen vertrouwen en elders. Zeg niet of liever kajuit der stoomboot de Hameien over Montfoort, IJssel- Oudewater en Schoonhoven naar tem. Schoonhoven. Augustus 1881. lis, ouden N. Hooij- Willemouders Johannes Dirk, en T. Castelijn Van Wjjk en J. 1 en A. De Groot. lunissen. )ud 14 maanden. IC H TEN. Boter: le qual. >er half kilo; kaas 26 4 28 et., overloo- 28h30, lammeren 1 24 4 26 ets. per f6 4 8 per stuk; m f2,00 per Heet, lint f 17. Gelling f6,00. stuks. s le qual. f31 4 Aangevoerd 96 »g- ote kaasmarkt. wei- dito f 1,40 4 Prijs der AdvertenngnVan 1 tot o regels f 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco, en uiterlijk tot Zaterdags-voormiddags te 10 uren. Alle binnenlandscho Advertentiënwaarvan de plaatsing 3 maal wordt opgegevenworden slechts 2 maal in rekening gebracht schijnt te denken, Rome te verlaten, indien de regeering geene betere waarborgen geeft. Z. H. zou zich naar Malta willen begeven en zich dus onder Engelands bescherming willen stellen kalf koeien f220 a 200, dito vaarzen n f 90 4 125, melk- n f55 4 90, gras- e kalveren f 5a 12. ware, op levering varkens van 6 4 8 weiboter f f,20 4 1 f 1,10 4 1,20 de 86 ot., 2de qual. Kalveren: 1ste f 0,75; Schapen ets. per kilo. 2de qual. f 56, Agent van da gun- r Hoeren te Zevenbergen, sring'van puik beste tigen prflg. IORCUM na afloop iet met gebruiksaan- 1,40, 1 kilo f 1,15, fpakjes van kilo een onderdeel van gering .belang te gaan doorslaan. De nog hooger' te waardeeren begaafdheid om door een geestigen zet de lachers partij te doen kiezen-—als het kan door middel van een aardigheid die de te genpartij moet kwetsert. wie na al deze middelen te hebben aangewend, nog geen gewonnen spel heeftverdedigt wel de meest hopelooze zaak tey wereld. Te midden van deze diverse soorten van «lastige lieden” die we de eer hebben ge had aan het geachte publiek voor te stellen, is het zeker een kunst, het geduld niet te verliezenof niet tot het besluit te komen dat het maar beter is het gezellig verkeer vaarwel te zeggen? Och neendat juist niet. Gewoonte wordt een tweede natuuren bovendien, als we eens tijd tot nadenken hebben, zullen we misschien tot de ontdekking komen dat wijzel ven Mag ik de pen maar neerleggen asjeblieft? Deze Courant wordt geregeld iederen Zaterdag-middag verzonden. Prjjs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,70. Franco per post door het geheele ryk 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. ,ug. Aangeveerd: j en graskalveren, I486 schapen of 142 biggen en 4 ct per half kilo. 15 per week. ■ktberioht van de debars. Goudsche jartijen. Prijzen qual. f26 429. Wie het voor ’t eerst gezegd heeft weet ik niet, maar gezegd is het en telkens weer in onderscheiden vormen herhaald: dat de zelfzucht de band isdie het mensch- dom bijeenhoudt. De zorg voor eigen welzqn, de strijd voor het persoonlijk be staan, de zucht om zich zooveel mogelijk te beveiligen tegen verderfelijke krachten en invloedenhebben veel meer uitgewerkt om demenschen tot samenwerking te dwingen, om hen steun te doen zoeken bij en steun te doen verleenen aan anderen, dan het voorschrift van broederliefde, ’t welk een der grondslagen uitmaakt van oude en nieuwegoddienststeiseisooit vermocht:ja, men zou de waarheid geen geweld aandoen wanneer men beweerde, dat gezegd geestelijk gebod eigenlijk de bevestiging is van een maatschappelijke noodzakelijkheid, door het egoïsme in het leven geroepen. De maatschappij zou dus, uit dat oogpunt beschouwd, een soort van vennootschap zijn, waarvan de deelhebbers uitsluitend het eigenbelang als richtsnoer erkennen, en juist daarom zich jegens het algemeen verdienstelijk maken. We behoeven deze zienswijze niet nader toe te lichten, om de opmerking uit te lokken dat zij, minstgenomenzeer eenzijdig is. Dit komt terstond uit, zoodra in eenig opzicht botsing ontstaat tusschen de be langen van één en die van allen, als wanneer de wyze waarop het geschil wordt opgelost, beslist over iemands waarde als mensch: niet als persoon, maar als deel van het geheel. Hoe dit echter zijn moge, en om niet langer in min of meer wysgeerige beschou wingen rond te zwevenhet is een feit dat we alle dagen redenen hebben om de zelfzucht in haar afwisselende schakeen ogen uiterst vervelend, niet zelden ergerlyk te vinden. We spreken hi$r natuurlijk niet van ons eigen aandeel in die overheer- schende hebbelijkheid; voor zoover we daarover oordeelen kunnen, zijn we er veel minder aan onderhevig dan ieder dien ge noemen wilt, ’t Is mogelijk dat we ons hierin vergissen, en dat zou nu zoo heel onvergeeflijk niet zyn, naardien we, in onzen loffelyken ijver om menschenkennis op te doen en derhalve onze natuurgenooten te bestudeeren, weinig tijd en waarnemings vermogen overhouden om onszelven tot een onderwerp van zorgvuldige beschouwing te maken. Spreken we van baatzuchtigen, dan bedoelen we daarmede altyd mijnheer A-, of mevrouw B., enz., het geheele al phabet door. Dat nu iemand zijn eigen beminnelijke persoonlijkheid aanziet als het middenpunt der schepping, als de spil waarom heen zich al wat isbeweegtis tot daar aan toe. Maar dat hy van meening is dat elk met wien hy in aanraking komt dezelfde belangrijkheid toekent aan zyn aangelegen heden wenschenbehoeftenbezwaren verdrietelijkheden en grievenzietdat vinden wy wel wat al te sterk. En toch Hoeveel van de vertrouwelijke mededee- lingen, die we dagelijks opvangen, hebben geen ander doel dan onze belangstelling te wekken voor den persoon des sprekers een belangstelling die door niets ter wereld is gerechtvaardigd? Ge ontmoet een oude kennis, vroeger hebt ge met hem gewerkt en pleizler of verdriet al naar ’t viel samen gedeeld, later zyt gij ieder een kant uit gegaan, ge hebt verschillende levenserva ringen opgedaanhij ooken deze hebben natuurlek de voorheen bestaande gelijkheid in denkwijze en opvatting aan merkelijk verminderd. Maar dat doet er minder toezyn gezicht brengt u weer een stuk levensgeschiedenis te binnenden tyd toen ge op elkanders ontwikkeling een merkbaren invloed uitoefendet. Ge tracht in uw toon iets te leggen van dien aange nomen indrukmaar ongelukkig zyt gij begonnen met, overeenkomstig den ouden sleur, naar zyn gezondheid te vrageniets dat we eigenlijk nooit moesten doen, even min als we het recht hebben naar den staat van iemand financiën te informeeren. Er volgt nu een vloed van bijzonderheden over ’s mans laatste ziektewaarvan hij goddank nu begint op te komen’k geloof het wel, hy ziet er uit als een beer bij de intrede van den winter, ofschoon hij er, volgens zijn zeggennaar aan toe is geweest maar zoo’n dokter, zie je, dat is eerst een mangeen zanikerijin eens maar flapl er op of er onder, jawel, zoo’n radicaal ’t goeie soort! Ja, en met zyn vrouw, dat was ook een bedenkelijk geval, dui zend tegen één dat ze voor twee jaar ’t hoekje niet is omgegaan. Verbeeld je.... En zoo ratelt de vent maar door. Hadden we dat kunnen denkendat hij na een schei ding van een dozyn jaren zulk een lastige zeurpot zou zijn geworden? Vindt u misschien de lui prettiger, die zyn jan en alleman over iderhouden? Vooral opreis treft men ze aan, en valt ge in hun handen beklaag ik u althans van harte, dat een praafje in den waggon nog in de 21.' reis verkort’t hangt er geheel van af van welken aard het praatje is. Verleden week ontmoette ik zoo iemand die my, vóór wy de torens van de plaats van vertrek uit het gezicht hadden, al verteld had dat hij naar X. ging om een erfenis te regelen; dat het zoo’n ingewikkelende zaak was, want, stel u voor, de overledene, een halve broeder van hem, was driemaal ge trouwd geweest, en uit elk huwelijk waren er kinderen geloof ik... lieve hemel, als ik dat alles hier ging opsnijden, ge zoudt dadelijk de courant in een hoek werpen, en dat zou voor mij oneindig grooter ramp zyn dan het aanhooren van het familierelaas van myn erfenislustigen reisgenoot, waar aan de conducteur gelukkig een einde maakte door te komen zeggen dat mija koffer ner gens te vinden was. ’k Zal er den man lang dankbaar voor zyn. Let ook eens op, wat fabelachtige uit komsten de lieden verkrijgenen met hoe veel onderscheiding zij door hooggeplaatsten zyn bejegendal hetgeen zij u met den noodigen omhaal vertellen. »Tien deskun- kigen hadden de zaak te vergeefs beproefd, en men was op het punt haar op te geven, toen ik er bij werd geroepen. Ik bekeek haar even op myn gemak ik zag dadelijk waar de schoen wrong. Probeer het zóó eens, zei ik, en waarlijk, het kwam zóó netjes uit, dat ieder er verbaasd van stond. Toch was het heel eenvoudig, maar zoo gaat het gewoonlijkde geleerden staren zich er blind op, een nederig bur germannetje ziet het in eens. Nuik had er eer van. Mijnheer Dinges, ik geloof dat hij lid is van de Eerste Kamer of zoo iets, enfineen voornaam sinjeur die aardig wat in zyn knoopsgat heeft, klopte mij op mijn schouder of hy mijn broer was en vroeg my familiaar ten eten. Natuurlijk bedankte ikby zulke groote hansen zijn we niet op on? gemak. maar ’t is toch aardig voor je gevoel. Multatuli schryft bij herhaling over het verwijt, tot hem gericht, dat hij te veel over zichzelf spreekt. Van hem zou ’tjam mer zynals h? het niet had gedaan bij verreweg de meeste menschen zou het een zegen wezen, indien zij er zich een weinig van onthouden konden. Konden zij maar even bemerken, hoe lastig hun om gang is, hoe hun woordenvloed den sluier der verveling over ieders gelaat spreidt, hoe men zich beijvert, hen niet aan het woord te laten komenmaar helaaszij bezitten een merkwaardig talent in het op sporen hunner slachtoffers! gewis, zij zouden andere onderwerpen van gesprek trachten te vinden. Nog zwaarder op de hand zijn de lieden, die de gewoonte hebben aangenomen telkens hun grieven uit te pakken. Daar zyn er, die zich altyd en door iedereen verongelijkt wanen; tevens hebben zij de vaste over tuiging dat het de maatschappij in haar ge heel genomen totaal ontbreekt aan billijk heidsgevoel, zoodat het onmogelijk is dat hun ooit recht geschiede. En toch is het vergryp, tegenover hen gepleegd, van zoo ernstigen aard, dat heel de wereld zich hun zaak moest aantrekkenja, al zou men er ook den staat mee ten onderst boven keeren, het nadeel, hun toegebracht, moet her steld,de miskenning, hun ten deel ge vallen, moet herroepen worden. Hun ver dienste is over het hoofd gezien, hun aanspraken zyn met voeten getreden. An deren die veel minder beteekenenzijn hun voorgetrokken. O, leefden we nog onder het oude stelseltoen geboorte en protectie alles vermochtenzy zouden er van zwij gen, omdat het zoo de regel was; maar in een tyd als den onzedie zich zooveel laat voorstaan op liberaliteiten beginselen van rechtvaardigheid, -zie mijnheer, dan zoo te worden verdrongen, dat is hard!” ’t Is jammer dat we maar zelden gele genheid hebben de gegrondheid der klacht nader te leeren kennen. Misschien zou het ons in de meeste gevallen blijken, dat de miskende grootheid door eigen onhandig heid haar zaak had bedorvenof dat het breed uitgemeten onrecht tot zeer beschei den verhoudingen is terug te brengen. Maar hoe dit zyn moge, wie somtijds gelegen heid gehad heeft, met zulke gekwelde na tuurgenooten in eenigszins drukke aanra king te komen, zal ons gelijk geven indien wy ons veroorloven hun een ©ereplaats onder de «lastige lui” aan te wijzen. Om ons kykje in het «gezellig” verkeer op waardige wijze te besluiten, zullen we uit den overgrooten voorraad nog één soort ten besten gevende gelijkhebbers. Wie in deze niet zeer vermakelijke klasse ge rangschikt wil worden, zorge in het bezit te geraken van de volgende eigenschappen: Een betamelyk dozis verwaandheidkenne lijk aan de gemakkelykheid waarmede men over alles en allerlei een oordeel velt. Een behoorlijke woordenrijkheid, die in staat stelt de meest ter zake dienende beweringen van een tegenstander in een stortvloed van praatjes te verdrinken. Het talent, om als het vuur wat al te heet wordt aangelegd, art. 35 van het reglement zijn op dit nummer niet van toepassing. 1. P. Ahnelt, Weissensee, Pervcnez. 2. H.L. Enthoven H.Lzn., ’sHage, Julie. 3. J. BlommesteinHeekendorpVlug. 4. B. ZoetemanSimonshavenMarianne. 5. A. O. Van den Akker, Hazerswoude, Mari anne. 6. W. baron Van Nagell, Barneveld, Darling. 7. H. Giddings, Barnfelt, Blossom. 8. H. Giddings, Barnfelt, Gray Bird. 9.0. Stechow, Berlin, Biegawoy. 10. C. Baufeldt, Berlin, Petishok. 11. A. Stechow, Berlin, Gramotlg. 12. A. Bross, Berlin, Welakita. 13. C. Ockhorst, Rotterdam, Amerikaan. 14. G. Ruiter, Mniden, Mina. 15. P. Van der Voort, Alkemade, Cornelia. 16. L. C. Entho ven, Voorburg, Doctor Tanner. 17. Mr. S. Sal verda, Leeuwarden, Diana. 18. P. Smit Jr., Rotterdam, Telegraaf. 19. A. Verweij, Oude- water, Ger ar da. 20. J. Bl unison, Londen, Spoled Lad. 21. Baron F. W. Van Tuyll van Serooskerken, Velsen, Pourtehak. 22. E. Wig- gers, Antwerpen, Negotiant. 23. H. v. Wickev. Crommelin, Heemstede, Mullum in Parvo. 24. G. J. v. d. Vliet, Over veen, Dora. 25. J. Roele, BuikslootMarie. 26. F. Delangle Rijsel American Star. 27. A. De Graaf, Watergraafs meer, Emigrant. 28. E. Oallaert, GentCapt- taine Thomson. 29. 0. Wedier, Roubaix, Oscar. 30. C. Wedier, Roubaix, Vitaz. 31. M. Dobigies, Roubaix, Nepokomy. 32. D. Jon gens, Deemster, Alida. 33. B. W. Schippers, CharloisCato. IV. (Te 2 u.) Harddraverij' van inlandsche paarden, geboren in 1876 of later, onder den man. Afstand 1600 meter. Prijs f300, premie flOO. 1. J. 0. Visser, Zegwaard, La Bonté. 2. E. Van Loon, Rozendaal, deLielze: 3. J. BouterAmeideBosa. 4. A. C. Van den Akker Hazerswoude Kampioen. 5. J. G. Matse, Boskoop, Hansje. V. (Te 2 Ju.) Wedren voor paarden van alle landen en alle rassenrijders in joekey- costuum. Afstand 2400 meter. Prijs zilveren beker aangeboden door de heeren A. Baron Van Brienen van de Groote Lindt en V. M, baron Van Tuyll van Serooskerkenbenevens f 1200 in geld premie f 400. V>«. dorde *~v- komonde ontvangt f50 uit de inleggelden. I. J. Petersen, Amsterdam, Lévrier. 2. J. F. v. O. de Vries ^rumund Zeist, Af ra. 3. J. Alberda,’sHage, Cupid. 4. G.ElsdonCas- teau, Distinguo. 5. Graaf Van Nesselrode, Wissen, Ailsbury. 6. Graaf VonLoë idem, Antonelli. 7. L. F. Maas Geesteranus’s Hage, Lord Lovell. 8. Baron Th. De Woelmont, Namen, Marcus. 9. Baron D. Loë, Bonn, Illusion. 10. Baron D. Loë, Bonn, Caglioslro. II. Comte P. DeMeeus, Boneffe, Mercure. 12. Jhr. W. J. P. Van den Bosch, ’sHage, Lady. 13. Baron V.M. Van Tuyll van Seroos kerken ’sHage, Miss May. 14. I. P. Wijn stroom ’s HageRoland. 15. Graaf N. Ester- hazy, Nofdkirchen. 16. Graaf N. Esterhazy, Nordkirchen, Camelia. 17. Oehlschlaeger Berlin, Grossfürstin. 18. O. Oehlschlaeger, Berlin, Stralhvaich. 19. O. Oelschlaeger Berlin, Kronos. 20. Vicomte de Baisseret, Neufvilies, Alphabet. 21. Vicomte de Buis- seret, Neufvilies, Martinet. 22.Freih. Von Rochow, Hannover, Swollen. 23. Freih. Von RochowHannoverHoody Crow. VI. (Te 3 u.) Harddraverij voor paarden van alle landen en alle rassen als twee span, gereden voor twee- of vierwielige rij tuigen. Inleggeld f 20. Afstand 3200 meter. Prijs f 600. Premie f 200. De premiowin- ner ontvangt de helft der inleggelden. 1. H. Giddings, Barnfeldt, Gray Bird, Blossom. 2. C. Baufeld, Berlin, Petishok. A. Brosz, Berlin, Wolakita. 3. J. Smits, Dub beldam, Freule. A. Van Aardenne, Voorburg, President. 4. Jhr. L. P. Quarl. v. Ufford, Loos- duinen, Sophia, Fortuna. 5. G. M. Langhout Hazerswoude, Sjoukje, Priuses Marie. 6. H. Jurgens, Oss, Apollo, Nimrod. 7. W. H. J. Brom, Utrecht, Emma, Susanna. 8. P. El- lerbroek, Hoorn, Peter, Trijntje. 9. J. Koster, Beemster, Broes, Diderik, 10, G. Vriend, BenningbroekDe Pauw. P. StapelOuden dijk, Trijntje. VIL (Te 3y u.) Wedren met hindernissen, voor paarden van alle rassentoebehoorende aan en bereden door officieren van hetNe- derlandsche leger. Rijders in uniform. Af stand 1800 meter. Prijs uitgeloofd door HH. MM. den Koningen de Koningin der Neder landen eene officiers veld-cantine, benevens f700 in geld. Eerste premie f200, tweede premie flOO. 1. O. D. Van Diepenbrugge 's Hage Japonnaise. 2. F. J. W. Scheurleer, ’sHage, Sarah. 3. G. P. A. G. H. Römer’s Bosch Szabernic. 4. Jhr. W. M. Boreel, ’s Bosch, Freeman. 5. Jhr. W. J. P. v. d. Bosch, ’sHage, Lady. 6. N. J. Erzey, Haarlem, Countess. 7. Jhr. A. Van der Wijck, Haarlem, Eclipse. 8^ Jhr. A. J. Storm de Grave, Haarlem, Sylvana. 9. R. baron Van Heeckeren van Molecate, ’sHage, Mistake. VIII. (Te 4 u.) Wedren met hindernissen voor paarden van alle landen en alle rassen, Ryders in jockey-costuum. Afstand 3200 meter. Prijs f2000 benevens een voorworp in zilver ter waarde van f 500aangeboden door eenige HH. uit Amsterdam. Premie f 500. De derde aankomende ontvangt f 50 uit de inleggelden. 1. H. L, v. d. Wall Bake, Hilversum. Darling. 2. G. von Nesselrode, Wissen, Vexation. 3. G. van Loë, Wissen. Leitstern. -- Z. M. heeft benoemd tot burge meester der gemeente Montfoort W. J. II. Bake. Aan het Departement van Wa terstaat werd Woensdag aanhesteed: het opruimen van duingronden langs den linker oever van den Nieuwen Maasmond aan den Hoek van Holland, en het uitvoeren van bijbehoorende werken, voor de verbetering van den Waterweg langs Rotterdam naar zee. Minste inschrijvers de heeren A. Volker Lz. en P. A. Bos te Sliedrecht voor f328.000. Uitslag der op 10 dezer ge houden besteding wegens het voltooien der batterij onder Brakel, onder het beheerder genie te Gorinchem, (Raming f16700.) D. Van der Plas te Hardinxveld, f18940; D. C. Hakkers te Werkendam, f19400; H. Dubbeldam te Gorinchem, f19649; C. De Jong Jzn. te Hardinxveld, f20200. De heer N. F. Cambier Van Nooten te Lopik heeft deze week met gun stig gevolg het tweede en derde gedeelte van het notarieel examen afgelegd. Het eerste gedeelte van het notarieel examen is met gunstig gevolg af gelegd door den heer J. Koeman te Gouda. De rekening der gemeente Meerkerk over 1880 bedraagt: in ontvang f67U,29J, in uitgaaf f5622,75, batigslot f 1088,541 die van Leerbroek: in ontvang f4458,45, in uitgaaf f 2458,06batig slot f2000,381 en die van Nieuwland in ont- vang f 3307,24|in uitgaaf f2003,57batig slot f 1303,67^. Het monument voor Van der Werff, dat dezer dagen in de fabriek van de heeren Enthöven te ’s Hage is gegoten, is thans van den vorm geheel ontdaan. Naar hetgeen wordt gemeld, is het beeld uitmuntend geslaagd. Het 50-jarig gedenkfeest van den Tiendaagschen veldtocht werd op ver schillende plaatsen op feestelijke wijze her dacht. Tot leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Meppel is benoemd de heer P. N. Van der Brugge te ’s Hage. Voor de uitgeschreven leo- ning van f 200.000 voor de Wostlandscho stoomtramweg-maatschappij is ingeschreven voor veertig millioen gulden. Door eenige heeren is aan den heer J. H. Müller, architect te ’s Hage opgedragen de noodige opmetingen te doen en ontyverpen te maken voor een stoom-tram- weg van stein Gouda. Het plan om de beurs te Am sterdam op den dag der wedrennen te Bussum te doen stilstaan vond geen bijval en zal derhalve niet doorgaan. Het programma der wedloopen op de heide tusschen Bussum en Hilversum, op Zaterdag 20 Augustus e. k., te 12 uren luidt aldus: I. (Te 12 u Harddraverij voor inland sche paardentoebehoorende aan Nederlan ders, ingespannen voor Hollandsche sjeezen rijders in nationaal costuum. Afstand 1600 meter. Prijsuitgeloofd door HH. MM. den Koning en de Koningin der Nederlanden, likeurstel met zilver en goud gemonteerd benevens f700 in geld. Premie f250. l.J. Smits, Dubbeldam, de Freule. 2. B. Zoete- man Simonshaven Marianne .ex Matador. 3. N. J. Ybema, Workum, de Nette. 4.P. Van der Voort, Alkemade, Cornelia. 5. A. Van Aardenne, Voorburg, President. 6. Jhr. L. P. Quarles v. UffordLoosduinenSophia. 7. N. Van Eendenburg, Wateringen, deLielze. 8. G. J. Schrijver, Loosduinen, Prinses. 9. H. Jurgens, Oss, Apollo. 10. H. Van dor Kroon, Baambrugge, de Liet ze. 11. J. KlaverSpier dijk, Hillegonda. 12. J. Kaskes, Diemerbrug, Prins Alexander. 13. C. Vellebregt, Zegwaard, Boerin. 14. A. H. Boekhout, Houten, Snijboon. 15. G. Vriend, Benningbroek, de Pauw. 16. G. Ellerbroek, Hoorn, Prinses. 17. P. Brommer, Zijpe, Willem III. 18. Gerardus Ruiter, Mui- den, Boerin. II. (Te 12 J u.) Heeren harddraverij voor paarden van alle landen en alle rassenonder het zadel gereden. Inleggeld f 10. Afstand 2400 meter. Prijs f 300premie f 100. De premiewinner ontvangt dd helft der inleg gelden de derde aankomende zijn inleggeld terug. 1. Jhr. W. A. L. A. Mock, Haarlem, Full Ghoke. 2. A. H. v. Wickev. Crommelin, Heemstede, Expectation. 3. H. Van Wickev. Crommelin, id., Double Six. 4. J. G. Huitink, DelftPhenix. 5. J. KosterBeemsterL'in nocent. III. (Te 1 u.) Harddraverij voor paarden van ajlo landen en alle rassen, ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Inleggeld f20. Afstand 4000 meter. Prijs f2000, pre mie f500. De premiewinner ontvangt de helft Overzicht Het Engelschc Hoogerhuis heeft ook de derde lezing der lersche landwet ten einde gebracht, doch daarbij tevens de nog al belangrijke wijzigingen van sommige bepa lingen gehandhaafd. Zoowel de regeering als het Lagerhuis, dat nu nogmaals de Wet ter hand zal moeten nemen, zijn weinig gezind om het Huis der Lords den zin in deze te geven. Vooral betreft dit de wij ziging van art. 7, dat aan de permanente Commissie eene uitgebreide bevoegdheid geeft, met betrekking tot de bepaling der pachtsommen, natuurlijk tot groote ergernis der „Heeren”. Deze zullen, indien, wat waarschijnlijk is, het Lagerhuis de oorspron kelijke redactie herstelt, vermoedelijk ook op hun stuk blijven staan, wat het spoedig tot stand komen der Wet wel eenigszins in gevaar brengt. Zoo althans oordeelde Glad stone, toen hij bij een feestmaal op Mansions Hause, de politiek ,van dan da^t bahandaliio. Onder die politiek van den dag behooren ook nog de Transvaalsche aangelegenheden, al is de overeenkomst met de Boeren ook goed en wel gesloten. Vooral omdat het bij elke gelegenheid blijkt, dat het rechts gevoel der Engelsche natie in deze zaak niet zeer luide spreekt, komt aan den grijzen premier de eer toe, dat hij den moed heeft, van deze aangelegenheid telkens op nieuw als van eene rechtvaardige zaak te gewagen. Do Fransche regeering bejjvert zich om aan de prefecten en andere ambtenaren te I toonen, hoe zij de officieële aanschrijving om bij de verkiezingen onpartijdig te blij- I ven, wenscht opgovat te zien. De Minister-president Ferry hield we derom eene redevoering, ditmaal aan een feestmaal te Nancy, waarin hij de kiezers aanspoort voort te bouwen aan de beves tiging der thans gevolgde staatkunde, en evenmin het oor te leenen aan de raad gevingen der anti-republikeinen als aan de inblazingen der uiterste Linkerzijde. Ni division, ni revisionzoo luidde de slot som zjjner redevoering. Geheel anders die van Gambetta, die wel degelijk révisior aanraadt. Hij kan de stoutigheid van den Senaat, die het scrutin de lisle afstemde, nog maar niet vergeten en wenscht dus als leus bij de verkiezingen hervorming van den Se naat op den voorgrond te stellen. ’t Is gelukkig voor Frankrijk, dat het be^t nog een poosje met de bestaande constitutie doen kan, dat de ex-dictator in zijne po gingen zoogoed als alleen staat. De meeste liberale bladen laten zich in afkeurenden zin daarover uit. Van den bijval der Belle- villers, voor wie hij dezer dagen mede zal optreden, kan hij echter verzekerd zyn. Het gaat overigens tot heden kalm toe in den verkiezingsstrijd. V6or een vijftigtal afgevaardigden, die niet meer in aanmer king wenschen te komen, zullen nieuwe moeten gekozen worden. Uit de beschouwingen dor officieuse pers in Duffscliland is duidelijk te bemerken, dat de regeering bij de ophanden zijnde ver kiezingen wederom steun zal zoeken bij con servatieven en het centruta. Nu, de clericale heeren hebben zich in den laatsten tijd niet te beklagen over buitengemeene gestreng heid der regeering, die zelfs tegen de be noeming van een verklaard tegenstander tot Bisschop te Trier geen bezwaar maakt. De ontmoeting van Keizer Frans van Oostenrijk met Keizer Wilhelm te Gastein is naar wensch afgeloopen. Het volk toonde, dat het gaarne die goede verstandhouding van Vorsten ziet. Ook den Koning van Wurtemberg, don prinsen van Beieren en den Groot-Hertog van Baden is de eer van eene ontmoeting mot den Keizer van Oos tenrijk te beurt gevallen. Men wil dat de Groot-Hertog van Baden evenals Rouma- nie’s Vorst een Koningskroon begeert en brengt het bezoek van Keizer Frans daar mede in verband. De botsing, die bij het overbrengen van het lijk van Paus Pius in ïtnltë’s hoofdstad heeft plaats gehad, dreigt verdere gevolgen te zuilen hebben. De radicale heethoofden dringen aan op intrekking dor zoogenaamde waarborgen-wot en maken het der politie oi never en

Schoonhovensche Courant | 1881 | | pagina 1