n* saiumiimiiT, NAWEIDE BOOMVRUCHTEN verhuring van Haweide, Jongen en een Halfwas. TIÏMERIAJ, Voorloopige Aankondiging. BOUWMARSWOMKG, Een Heerenhuis, eene DIENSTBODE. Belangrijk ERFHUIS. AMEUBLEMENT, Dubbel Gerstebier, BAD IHRIGHTIRC Gemengd Nieuws. nu ADVERTENTIES. Publieke Verhuring van en VERKOOPING van BOOMVRUCHTEN Publieke Verkooping 00 ameidb, C. BURGER, Ouderkerk a/d IJssel, Wei- en Hooiland, TWEE WOONHUIZEN Vervolg der Nieuwstijdingen. Wordt gevraagd, WERKMEID-NOODHULP. (ftfzL Gorinchem HijG. BURGER, STOELEN PIEGELS, CHILDERIJEN, TOVEN, Eene openbare vraag. Wed. Joh.de Jong, Eopikerstraat, Schoonhoven. D E. A M E I Een -KOSTHUIS vacant, te Schoonhoven. A. BRANDWIJK. Finale Uitroeijing WANDGEDIERTEN, ÜAlFnatistROOOE KRUIS Door de vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam ia bealoten Zaterdag 5 Augustus a. a. (wedloopen te Bussum) niet ala Beuradag te .besohouwen. Dit bealuit is genomen op roorstel ran 157 leden. Omtrent den verongelukten monitor „do Adder" zijn niet tele bijzon derheden mede te deelen. De atoomschepen „Frans Naorebout" en „Schelde" zijn tusaohen Seheteningen en Monster op 10 vadem water aan een zwaar voorwerp met de dregljjnen vastgeloopen, waarop de atoomaleepboot „ffercules" met den ingenieur der Marine Wjjseenige manschappen en duikertoestellen derwaarts vertrok, tien einde een nader onderzoek in te stellen. De juistheid van het bericht omtrent het vinden van „de Adder" wordt echter betwjjfeld. Immers op de plaats, welke nu wordt aangegeven, is indertijd gestrand een schip met aach, hetwelk daar ia bljjven zitten en in de wandeling door do zeelieden het aachachip wordt genoemd. Schipper Keus uit Scheveningen acht dat het wrak meer noordelijk zit. Hjj had een schoorsteen en een stuk vlaggeatok zien staan, zonder toen nog iets af te weten van het ongeluk, den monitor overkomen. Thans ia schipper Keus op de Naerebout by de opsporing tegenwoordig. Dinsdag-avond ia aan den zuidkant van Rozenburg eene flesch opgevisoht inhou dende een reep papier, waarop met potlood geschreven atond„De „Adder" zinkt, geen redding mogelijk. V. d. Aa." Doch men beweert, dat deze flesch moeiljjk van dien monitor afkomstig kan i(jn. Alles wat daarvan gevonden werd, was steeds be noorden Scheveningen. Vooral eene flesch, dio gedeelteljjk aan den wind is blootge steld, welke sedert de ramp bijna onafge broken Zuideljjk en Westelijk heeft gewaaid, zou b|j den atorken vloed, welke steeds Noordejjjk langs de Hollandsche kust trekt, voel sterker dan de eb Zuidwaarts, in noor del jjko riohting gedreven zijn. Waarschijn lijk heeft men hier dus slechts te denken aan eene hoogst ongepaste zoogenaamde aardigheid. Naar men verneemt, heeft de sleepboot „Kinderdjjk", kapitein De Brouwers, den öden Juli 's Woensdags den rammonitorde „Adder" gedurende het grootste gedeelte van z|jn tocht voortdurend in het gezicht fehad, tot 's namiddags 6 uur toe. Indien it bericht juist is, dan zou men daaruit kunnen opmaken, dat or vóór 's middags 5 i uur geen dreigend gevaar heeft bestaan, want anders zou toch wel om sleepen of andere adsistentie aan de sleepboot geseind sjjn, die aan dergelijk sein onmiddellijk zou gevolg gegeven hebben. Eenige l|jken z|jn nog aangespoeld en met vele eerbewjjsingen begraven. De Commissie van onderzoek naar de ramp van de „Adder" zal zijn samengosteld uit vjjf personen drie burgers en twee officieren van de marine. Onder do eerste zal Mr. E. N. Rahusen van Amsterdam behooren, die voorzitter van de commissie zal zjjn. Do beide officieren van do marine zullen gekozen worden uit officieren, die niet behooren tot het personeel van het Departement van marine of van de direction van marine te Hellevoetsluis en te Amsterdam. Binnen beeldhouwer te Rotterdam, knoopte onge- geen ongewoon verschijnselin vroeger da- de benoeming dier oommissio in do Staats courant kunnen lezen. Do ramp van de „Adder" doot nogmaals de aandacht vestigen op het nut, dat ook de Marino van postduiven zou kunnen trekken. Met de wedvluchten in do laatste jaren van Par|js, Dyon, Lyon, Munster, Coblonz, Hannover enz. gehouden, hebbon de post duiven wol bowozen vlugge boodschappers te zjjn, terwjjl een wodvlucht, dezer dagen van Londen naar Rotterdam gehouden, op nieuw heeft doen zien, dat de postduif zelfs tamely k groote afstanden over de zeo kan afleggen, ook by minder gunstig weder, met zwaar bewolkte lucht en regenbuion. Van Londen naar Rotterdam zyn Zondag 8 postduiven gevlogen in 6 k 9 uren, met ZW. wind en zwaar bewolkte lucht. Wan neer aan boord van de „Adder" zes stuks good afgerichte postduiven waren geweest, hadden se in zeer korten tyd het bericht van den nood der opvarenden kunnen over brengen waarvan dan onmiddellyk per telegraaf aan de betrokken autoriteiten ken nis had gegevon kunnen worden. In verschillende plaatsen zyn commissiën werkzaam tot het inzamelen van giften voor de nagelaten betrekkingen der beman ning van de „Adder". Ook worden muziek uitvoeringen enz. ten hunnen voordeele ge houden. Sommige voroenigingon zyn echter van hun voornemen hiertoe weder terug gekomen, omdat er reeds zooveel is bjjeen- gebraoht en men volstrekt niet weet hoeveel nagelaten betrekkingen van dio bemanning hulp noodig hebben. Do algemoene Groninger werklieden-ver- eeniging geeft hare verontwaardiging over de ramp luoht in een adres, dat aan den Koning en aan de Tweede Kamer zal ge zonden worden en waarin wordt gevraagd 1. een wet te doen afkondigen om aan de weduwen en nagelaten betrekkingen, voor zoover ze zulks verlangen, eon levenslang pensioen uit te keeron; 2. op hunne gravon een monument te plaatsen, waarop onder meer geschreven zou moeten staan Poor zorgeloosheid, onverschilligheid en on nadenkendheid der bevoegde autoriteiten vonden zy hun dood in de golven, en 3. die autoritoiten te straffen met eene zoodanige geldboete, ten voordeele van de nagelaten betrekkingen, geëvenredigd aan het feit. By de vermelding hiervan wordt opge merkt, dat er wel de^elyk eene wet bestaat, die levenslange pensioenen verzekert aan de weduwen en weosen van officieren en mindere sohepelingen der oorlogsmarine welke of in den stryd of in en door gevor- derdo of bevolen dienstverrichtingen ge sneuveld of omgekomen zynVamelyk de Pensioonwet van 28 Aug. 1881, nader aan gevuld in 1879. Wordt in den regel mot het misdryf van valsohhoid in geschriften gel delijk voordeel beoogd, dat dit niet altjjd het geval is, bleek Vrydag ter terechtzit ting van hot gereohtshof te 's Gravenhage, alwaar eon persoon ter verantwoording was geroepen, die alleen om een trouwbelofte na te komen, zich had schuldig gemaakt aan het gobruik maken van een valsche authentieke en publieke acte. De beschuldigde R., portretschilder ou veer een jaar geleden verkeering aan met de 17-jarige dochter Constantie Petronella v. d. H. aldaar, doch de vader van het meisje betoonde zich met die vereeuiging niet ingenomen. Vooral met het oog op de jeugd van sjjne dochterverlangde hij hoewel geene bepaalde weigering gevende, dat eenige tyd zou verloopen alvorens zyne toestemming tot een huwelyk van zyne dochter te verleenen. Later toen hy bespeurde dat zijne dochter door den omgang met beschuldigde in een belangwekkenden toestand verkeerde, was hy nog minder tot het geven van zyne toe stemming te bewegen. Dit veroorzaakte by besch. groote teleurstellinghy gevoelde zich gedrongen de eer zjjner geliefde te redden, maar zag zich daarin door de hou ding van den vader tegengewerkt Toch doed besch. zich met zyn meisje in onder trouw opnemen, doch de voltrekking van het huwelyk kon niet volgen. By een be zoek in een koffiehuis ontmoette beschul digde een hem onbekend maar zeer gedien stig persoon; al pratende kwam men tot de moeielykheid, die zich ten opzichte van het huwelyk had voorgedaan, en de onbe kende verklaarde zich bereid mede te wer ken tot het wegruimen der moeielykheid en zelf voor den vader van het meisje door te willen gaan. Beschuldigde vervoegde zich daarop by een notaris en verzocht hem een notarieele acte op te maken, waarin de toe stemming van den vader zou worden ge constateerd. Hieraan word door den notaris voldaan, en des middags werd de acte door den quasi-vader onderteekend met den naam van H. v. d. H., doch op eene wjjze, n. met romeinsche letters, waarop do aandacht van den notaris wel had mogon gevallen zyn. Hy stelde zich echter met zoodanige onder- toekening tevreden en do acte werd vervol gens aan den ambtenaar van den burger lijken stand overgelegd, terwjjl thans de voltrekking van het huwelyk op 26 April jl. werd bepaald. Op dien dag evenwel kwam de vader van bot meisje nog tydig zyne weigering ten raadhuizo herhalen, de valschheid der acte kwam aan het licht en in plaats van naar de echtelijke woning te kunnen gaan, werd besch. naar de ge vangenis gebracht. Ter terechtzitting bekende besch. volledig zyne schuld. Alleen om zyne aanstaande niet ongelukkig te maken bad hy zich aan het hem ten laste gelogde feit schuldig gemaakt. Adv.-Gen. Mr. Gregory geloofde echter dat, wat ook zyne bedoeling moge geweest zjjn, besch. zyne toevlucht niet had mogen nemen tot het bedriegen van de openbare autoriteit. Het kwam hem voor, dat de notaris die de acte heeft opgemaakt, uiterst lichtvaardig had gehandeld en zoodoende tot het misdryf had medegewerkt. De be doeling van besch. moge goed geweest zyn, zyne antecedenten gaven aeh vader van het meisje allen grond om het huwelyk van zyne dochter te weigeren. Het requisitoir strekte tot 3 maanden celstraf. Het Hof hoeft B. veroordeeld tot 3 maan den celstraf en f50 boete. Tegen het hoofd eener school in de Alblasserwaard is proces-verbaal op- maakt wegens overtroding van de wet op lrindaBnokoi-l. Hjj vim* meisjes, beneden de twaalf jaren, om tegen geringe belooning school* en kerk aan te vegen. De vrouw te Veenendaal, die zonder vergunning te hebbon bekomen ster ken drank tapte aan een vorkleedon veld wachter is door de rechtbank te Arnhem tot acht dagen gevangenisstraf voroordeeld. Een nieuw bond is tot stand gekomen en wol het Nederlandsch sohaat- senrijdersbondde ysclubs te Kralingen Heerenveen Leiden Leeuwarden on Am- j sterdam sloten er zich by aan. Een wedstryd in menschel jj k- heid wordt gehouden tuBschen de gemeenten Pouderoyen en Wel. Eene vrouw, geboortig uit Wel, is sedert eenige maanden dienst baar geweest in do gemeente Pouderoyen. Eenige weken goleden is zjj door haar baas ontslagen, omdat zjj volgens haar voorgeven niet konvolgens zijn opinio niet wilde werken. Zonder eenig te huis heeft zy in bar en nat weder een dag in een griend doorgebracht. Den volgenden dag heeft zy zioh voor haar laatste geld naar Wel doen transporteeren, maar kon ook daar geen onderkomen vindon. Wéér naar het ge meentebestuur van Pouderojjon weêr naar hot gemoentebestuur van Wel heeft zjj in laatstgenoemde plaats een paar weken dag en nacht onder den blooten hemel doorgebracht. Nog eens naar Pouderoyen wedr te vergeefs. Terug dan maar naar Wel. Wedr dezelfde ontvangst. Vrydag 11. heeft men haar van Wel naar Pouderoyen gevoerd. NB. des nachts tusschen tien en elf uren, heoft men haar aan de Maas onder een boom afgeladen, met een bed en een kastje; al dien tyd heeft zo daar dag /en nacht in regen en koude gezeten, zonder eenig dak dan de kruin van een boom. Arbeiders, die aan den djjk werkenvoorzien haar van voedsel. Ieder die aan hot veer op of van de boot gaatis getroffen door zulk een sohandeljjk toonool. Do stryd schjjnt hier te loopen over de vraag „Waar hoort zy tehuis?" De aandacht van de bevoegde macht zy hierop gevestigd, opdat er een einde kome aan zulk eene menschonteerende handeling. Wie aan do waarheid twyfelt, kan zioh komen overtuigen. A. C. Aardappelziekte in Luxera- j burg. Het blad „Der Landwirth" van 9 Juli begint zyn nommer met do Jobstyding, dat tengevolge van het aanhoudend natte weder der laatste maand zich op vele plaat sen de aardappelziekte vertoond heeft. Tot heden zyn het by uitsluiting vroege soorten, welke ziek zyn, maar het is waarsohyulyk, dat de kwaal snel zal voortschrijden. Daar, waar de ziekte snelle vorderingen maakt, blijft niets anders over dan de aardappelen te delvon en ze voor veevoer te gebruiken. Aanteekening verdient het verschijnsel, zegt genoemd blszd, dat zioh op sommige plaatsen oene goheel eigondommelyke ziekte toont, daardoor gekenschotst, dat de aardappelen inwendig bedorven, terwijl er van buiten rnerlei ziekteverschijnsel aan te bespeuren Ook verdient het de aandacht, dat op verscheidene plaatsen het loof der vroege aardappelen (vooral de rozen) roeds geheel zwart werd, terwijl aan de knollen nog geen spoor van ziekte te vinden was. Dit laatste is, onzes orachtons, volstrekt gen reeds heeft men juist op grond er van aangeraden, om het zieke loof zoo snel mo- geljjk te vernietigen, ten einde daarmee tal van kiemkorrels der woekerplant te vornie- tigen, en daarmee zoo mogelijk te voor komen, dat de knol aangestoken wordt. (Ldb. Ct.) Tot hoofd der openbare lagere school te Goudswaard is benoemd de heer A. Van der Zanden te Gorinohem. Blykens het verslag dor Plaat selijke Commissie van Toezicht op het lager onderwijs te Tiel, geven de predikanten der Hervormde gemeente aldaar godsdienst onderwijs op de openbare scholen aan de hoogste klasse. GOUDA, ly Juli. Gisteren had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer M. H. Kluitman, in tegenwoordigheid van oen groote Bchare belangstellenden, waaronder vele onder- wyzers en oud-onderwijzers, predikanten, kerkeraadsledenregenton van het weeshuis enz. enz. De kist, die het Btoffelyk om hulsel bevatte en welke getooid was met verscheidene schoone bloem-kransenwaar onder een van oud-leerlingeneen van de weezen enz., werd grafwaarts gedragen door de leden van den kerkeraad, en toen zy* in de groeve was neergedaald werd door de leerlingen der normaalschool onder een pleohtige stilte een lied aangeheven waarna de heer J. W. Haverkamp Be- gemann, pred. by de Herv. Gemeente, het woord nam en den overledene her dacht. Hy bracht zijne vele deugden in her innering en schetste hem als onderwijzer als vader der weezenbovenal als waar Christen. Daarop sprak Dr. D. Terpstra, arrondissements-schoolopzienerdio den heer Kluitman als uitstekend onderwyzer her dacht, welke de jeugd lief had en haar niet met strengheid behandelde, maar juist met zachtheid aller harten wist te veroveren. Ver volgens trad de heer J. Schippers, uit 's Gra venhage, oud-leerling van den overledene, naar de groeve en wijdde eon hartelijk woord van waardeering aan de huiselijke deugden van den overledene, wiens gunstige invloed niet alleen in de schoolmaar ook in het gezin zoo krachtig aan het lioht trad. De heer J. C. Emeio sprak vervolgens nog eenige woorden van dank en tot afscheid jegens den gestorvene, waarna de heer P. Kluitman, uit Alkmaar, de aanwezigen dank betuigde voor de belangstellingter wyl ten slotte de heer Van der Bruggen uit Bloemendaa], oud-onder wijzer van Lek- kerkerkzyn ouden vriend Kluitman even eens nog eenige woorden van hulde bracht. Naar men verneemt, bestaat by eenige oud-leerlingen van den heer M. H. Kluitman het voornemeneen gedenkteeken op te richten op zyn graf. G. 0. ♦GOUDA, 21 Juli. Bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het scherpschutters korps „Burgerplicht" alhier, zal Maandag 24 en Dinsdag25 Julie, k. een schietwSstrijd worden gehouden terwyl laatstgenoemden dag een Matinée musicale en des avonds een concert gevolgd door bal zal plaats hebben. ALBLAS3ERDAM 20 Juli. Ter vervul ling der vacature in den gemeenteraadont staan door het overlijden van den heer F. H. Vo.« LiuUmn, W.UUin «04 kio>oro kunontem uitgebracht. Do heer F. H. Von Lindern heeft 84de heer Kan 9 en de heer W. De Haan 8 stemmen verkregenzoodat de eerste met een overgroote meerderheid is gekozen. ♦ARKEL20 Juli. Door de goede wer king van het nieuwo stoomgemaal der pol ders onder Nieuwland en Leerbroek, zyn deze telkens spoedig van het overtollige water bevryd geworden. Thans heeft dit stoomgemaal, tegen billijke vergoeding, ook de polderB onder Meerkerk daarvan bevryd. Tengevolge van het uitmuntend succes, waarmede dit gemaal werkt, zullen ook de besturen der polders onder Kedichem en Oosterwyk weldra hunne verouderde wind molens door een meer doelmatig stoomge maal vervangen. ♦BERG-AMBACHT, 17 Juli. De zitting van den Rjjks-Ontvanger had heden voor de eerste maal alhier plaats ten huize van den heer C. Van den Dool, deurwaarder by de belastingen. Voortaan zullen daar de zitdagen maandelyks gehouden worden. ♦GIESEN-NIKU WKERK19 Juli. Ds. W. Van Asch heeft een beroep naar Eethen en Drongelen ontvangen en heeft voor het beroep naar Hooge-Zwaluwe bedankt. ♦GOUDRIAAN, 19 Juli. Heden morgen schrikte een paard, bespannen voor een met 80 kazen beladen boerenwagen, voor een langs den weg staande hondenkar. Paarden en wagen geraakten te water in den jiier vrij diepen boezem. Het paard werd gered en de kazen opgevischt. ♦HEKENDORR 17 Juli. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het bou wen oener nieuwe openbare school en het verbeteren der onderwyzerswoning. Van de volgende 13 personen was een biljet ingekomeu: J. W.. De Jong te Gouda f 18724; A. Grendel te Gouda f 17324; H. Steenland te Gouda f 16923,80; B. Hoo&erwaard to Gouda f 16592; A. Tolk te Uaastreoht f 16500; J. Van Dam te Haastrecht f 16495; T. Groenewegen te 's Hage f 15740; Th. Hooft te Haastrecht f 15346; C. Straver te Haastrecht f15295; C. P. W. Dessing te Gouda f 15100; J. Vermeer te Hokendorp f 14944; P. W. Hardebol te Oudewater f 14600; H. J. Nederhorst te Gouda f 14243. ♦HOORN AAR20 Juli. Sedert de vorige week is de prjjs der kaas f 0,50 per 50 KG gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier on in do omstreken f26,50 h f 27,50doch voor énkele stallen zwaardere en eenigszins moer beleg, kaas tot f29,00 p. 50 KG besteed. De Rijksontvanger zal voortaan ter inning dor belastingen alhier zyne zitdagen houden in de Raadkamer, daartoe door den gemeenteraad welwillend afgestaan. Gister-avond heeft de kerkeraad alhier tot predikant beroepen Ds. H. Bax, te Doornspijk. LEERDAM, 18 Juli. De bad- en zwem inrichting alhier, waarvoor het kapitaal, groot f 3000, door particulieren rentoloos werd bjjeongebracht, is heden goopend. gLEKKKKKERK, 18 Juli. By den scheepsbouwmeester T. Van Duyvendyk, is met goed gevolg van do werf te water gelaten het op zeilage gebouwde yeeren rijnschip „Struisvogel," gebouwd voor re kening van den heer W. llaaselo te Mil- lingen, bestemd voor de RHnvaart en Zee land. Tevens zyn de kielen gelegd voor twee boeiersbestemd voor vaste beurt schepen op Rotterdam. ♦LEKKERKERK, 21 Juli. Voor (hulp) onderwijzer heeft zioh aangemeld één sollicitant, de heer O. B. Van Vooren die door den Raad als zoodanig aan de eerfte openbare school is benoemd. Gisteren morgen ontstond er by den heer A. Nobel op het dorp een schoorsteen brand. Eenige personen in de onmiddellyke nabyheid boden de behulpzame hand, waar door zy zonder groote schade te veroor zaken, nog bytijds werd geblusoht. ♦LOPIK, 20 Juli. Voor de levering van 2500 HL. beste machine Ruhr-steenkolen ten behoeve van het stoomgemaal S. I. Van Nooten te Haastrecht, waren 8 inschrijvings biljetten ingekomenvan F. Oosterom te Jaarsveld voor 53 f ct. de hectoliter, C. Borst Kz. te Lopik 53} ct., Moes en Okhuyzen te Schoonhoven 52 ct., F. J. Mijnlieff te Krimpen a/d Lek 47 ot., H. Verwejj te Haastrecht 47 ct., Gustav Rappard te Duisburg 46 ct., Winschermann co. te Broick by Mulheim a/d Ruhr 45 ct., M. J. Masion en Zonen te Dordrecht 43^Aot. Aan den minsten in- schryver id de levering gegund. ♦MEERKERK, 21 Juli. De landbouwer A. V» was Donderdag 1.1. bezig met hooi laden op den polder Quakerpaat. Onder het laden gingen de paarden, waarvan één het hoofdstel afgestreken wasop holden ka- naaldyk langshet geheele dorp door en vervolgens den Bazeldyk in. Verscheidene personen trachtten het tweespan tot staan te brengendoch in plaats van op te hou den draaide het zich, na een kwartier dra- vensom en word later aan de Glanerbrug gegrepen. Opmerkelijk is het, dat de paar den over de brug by den heer Romejjn stapten en voor eene mot ijzer beladen kar en een hooiwagen behoorljjk uithaalden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats en 't ia haast ongelooflijkdat paarden tuigen, noch wagen eenig letsel bekwamen. MONTFOORT, 19 Juli. Bij de verkie zing van een lid van den gemeenteraad kwamen gisteren 89 kiezers op en heden vond men 90 briefjes in de bus, waaraan er 53 den naam droegen van den heer P. Th. Van Vuuren en 37 dien van den heer G. l h. Tromp, zoodat eerstgenoemde is gekozen. ♦NIEUWPOORT, 22 Juli. Tot veld wach ter in deze gemeente is benoemd C. Molendijk, gepensioneerd sergeant ran het O. I. leger, to Dordrecht. ♦OUDEWATER, 21 Juli. De rekening der ontvangsten en uitgaven van deze ge meente, over het dienstjaar 1881, in de op 17 dezer gehouden vergadering den Raad aan geboden, bedraagt in ontvangst f56052,85*, in uitgaaf f 53343,37 en sluit alzoo met een batig slot van f 2709,48*. De kermis alhier, beginnende den tweeden Maandag in Augustus, zal even als het vorige jaar dit jaar weder vijf dagen duren en dus gehouden worden van 14 tot en met 18 Augustus a. s. Aan de IJsel-Stoomtramweg-Maat- schappy, gevestigd te 's Gravenhage, is door den Raad dezer gemeente vergunning „verleend tot het leggen van rails en het ''exploiteeren van oen stoomtram daar langs ovor hot grondgebied der gemeente, met beschikbaarstolling tevens van het benoo- digde terrein, bniten de gewezen IJselpoort, tot het plaatsen van station, directeurswo ning, remises, werkplaatsen, enz. Tot voorzitter van hot departement „Oudewater" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is in do plaats van den heer E. C. Langerak, die naar elders is vertrok ken, benoemd de heer J. Boer Jz. te Snel- rewaard. De heer M. J. J. Nielsen, als socretaris van het departement periodiek moetende aftreden, is weder als zoodanig herkozen. SLIEDRECHT, 19 Juli. Met 107 van de 185 uitgebrachte stemmen is de heer H. Bos Az., in herstemming met den heer W. H. Van Haaften, gekozen tot lid van den gemeenteraad. SLIKKERVEER18 Juli. Gisteren is alhier van de werf van den scheepsbouw meester M. Van dor Kujjl te water gelaten de voor rekening van den heer M. J. De Jager te Amsterdam gebouwde ijzeren sleep- 8chroefstoomboot „Johanna Catharina". De machine met stoomketel wordt vervaardigd in de fabriek van den heer M. J. Wilton, fabrikant te Delfahaven. VUREN, 20 Juli. Alhier overleed Vry dag jl. de heer E. W. Van 't Voort. Sedert 1843*hoofd eener openbare school alhier, was hy 1 Juni dezes jaars wegens verge vorderden leeftyd en voortdurende ongesteld heid op de meest eervolle wjjze ontslagen. Door zekeren P. v. d. W. alhier werd dezer dagen een schynbaar levenloos kind van 3 jaar uit het water gehaald, al thans de omstanders verklaarden het dood. Door aanhoudend wry ven en rollen mocht de edelmoedige redder de zelfvoldoenings smaken, dat de levensgeesten van het kind terugkeerden. ♦ZEVENHUIZEN, 21 Juli. De mazelen zyn alhier epidémisch verklaard. Gejlukkig zyn zy niet van een gevaarlyk karakter. -- Nauwelyks hebben de aanhoudende regenbuien plaats gemaakt voor droger en bestendiger weder, of de landman spint alle krachten by om droog hooi te winnen. De drukte op hat veld is dan ook groojt. De snel uchten ioin boot ziekto in de aardappelen breidt zie uit, ook in de latere soorten. V< arbeider, die zyn land met deze bepoot heeft en die tot heden toe nog Iweinig heeft kunnen verdienenis dit ja ongunstig. Loost men van andere i dat er weder tal van muizen in de [lande rjjon hun vernielingswerk voortzetten, in onze polders ia men gelukkig van dezen oi digden gast bevryd. Wolhaaat zal er een tweede sti dienst doen tusschen onze gemeento en Rotterdam. Door den hoer 11. Jongeneel alhier is reeds een bW tot dat einde gekocht. STADSNIEUWS. Schoonhoven22 Juli. Hoewol Maandag 11. van hier vertrokken 7 korporaals titulair om hunne verdere opleiding als korporaal by de ver schillende regimenten veating-artillerie te ontvaugen, werd dit verlies echter weder aangevuld door 7 nieuw opgekomen volon tair*; 17 waren evenwel opgeroepen, doch slechts 12 beantwoordden aan die oprooping, 3 daarvan werden geneeskundig ongeschikt bevonden, terwijl 2 zich terugtrokken. Op Woensdag 26 dezer zal over de rivier de Lek voor deze gemeente een brug worden gelegd door het corps Pontonniers. Afloop van Publieke Verknopingen van Onroerende Goederen. Ten overstaan van den te Schoonhoven geveetigden notaris D. Teyinck zyn op 20 Juli 1882 aldaar in het open baar verkocht de navolgende, allen binnen Schoonhoven gelegen onroerende goederen, als Een woonhuis met daarnevens staande zoutery, alsmede het erf en de grond daar achter, vroeger gebezigd als leerlooiery, aan de westzyde der Koestraat. Kooper de heer H. A. Boeck, voor f4905. Een pakhuis met erf in het Vellebloot- straatje. Kooper do heer B. Van Duuren. voor f1580. Een gebouwtje met erf in het Appel straatje. Kooper de heer J. Meijer, voor f400. Een woonhuis met erf in de Nes. Kooper de heer G. J. Schreuder, voor f650. Een woonhuis met erf aan de Oude Haven. Kooper de heer H. J. J. Verlegh, voor f1800. Op het zwembad te Gorinohem wilde een 10-jarige jongen zich na het baden de voeten afspoelen in het groote badtoen hy vooroverschoot en in de diepte verdween. Pogingen om hem te redden mochten niet gelukken. Eindelijk werd hij buiten het bad met een dreg dood opgehaald. Mevrouw B., geb. P., een dame uit den zeer gegoeden stand, omstreeks 33 jaar, moeder van negen kinderen, heeft te Amsterdam Vrijdag-middag haar woning verlatenkort na haar vertrek zond zy aan hare familie een briefje, inhoudende, dat zij uit zwaarmoedigheid de haron verliet, met het voornemen, nimmer terug te koeren den echtgenoot beval zij in het bijzonder de zorg voor de goede opvoeding hunner oudsto dochters aan. Duizend gulden is uitgeloofd voor het terugbezorgen der dame in levenden lijve, honderd gulden voor de aanwijzing van haar lyk. Men vreest dat de ongelukkige in verstandsverbijstering is te water geraakt. G. P. N. Zondag-avond jl. werd het 2-jarig paard van den landbouwer B. te Leerbroek door den bliksem doodelyk ge troffen. Van vier pinken, die in de onmid dellijke nabijheid waren, geraakte een door schrik te water, doch bekwam geen nadeel. De marktdag te Rotterdam schynt ook de dag te zijn, waarop de zak kenrollers het best hun bedryf kunnen uit oefenen. In de vorige week werd er een gesnapt en 11. Dinsdag had de politie weer zulk een buitenkansje. De behendige dief was juist bezig iemands zakken te lichten, maar hy deed het nog niet zoo behendig of een der omstanders zag het, greep den kerel by den kraag en leverde hem aan de politie over. Een paar plotselinge sterfge vallen onder zeer treurige omstandigheden doen te Breda van zioh spreken. De serg.- majoor O., werkzaam aan de Kon. mil. Akademie, had zioh Vrijdag-avond in Bohyn- baar goeden welstand ter rust begeventoen zyn vrouw ontwaakte, vond zy hem dood naast zioh liggen. Schrik en Bmart troffen de vrouw zóó geweldig, dat zij drie dagen daarna mede een lijk was. Geef uwe varkens toch zuiver water. Zy het ook al, dat het varken in zijn dagelyksch voedsel veel vocht tot zich neemt, toch laat zich bij dit dier, vooral in deu zomer, het verlangen naar friscb, zuiver water gelden. Men kan er, zegt oen Duitsch blad, niet genoeg op drukken, dat het water friscb en zuiver zijn moet, te^vijl menigeen, in de dwaling verkeerende, dat het varken zich alleen in vuil te huis gevoelt, elke onreine, stilstaande sloot voldoende aohttot drenking van het borstelvee. AU geen ander water onder zyn bereik is, moet het varken, om zijn hinderlijken dorst te stillen, tot schade voor zijne gezondheid, met den be dorven drank, ja zelfs met aalt (gier) te- vreden zyn. Eén onbele proef, in het eigen belang des eigenaars gedaan, zal daghelder doen» blijken, hoe dikwyls en hoe gaarne het varken naar den met frisch water ge- vulden bak gaat, hoe gretig hij het water opzuigt en hoe zichtbaar verkwikt het dier daarna zyn stroo opzoekt of zich op zyn loopplaats rondwentelt. Trouwe zorg voor frisch dagelyksch drinken heeft nooit anders dan nuttig gewerkt. Wie geen vijand zijn wil van zijn eigen voordeel, verzuime niet hiervan partij te trekken. (Ldb Ct.) Na een afwezigheid van acht jaren kwam de vorige week een zeevaarder te Rotterdam hier ter stede aan. Was de man reeds mismoedig bij aankomst van zijn schip, omdat de zijnen, voor wier levens onderhoud hy al dien tyd gezorgd had, hem niet eens opwachtton, men begrijpt zyn gewaarwording bij het vernemen der tjjding, dat zyn vrouw en dochter sedert eenige dagen waren vertrokken, zonder eenig spoor na te laten. Men vermoedt, dat beide vrouwspersonen dq thuiskomst van den man niet durfden afwachten, wegens het minder goed gedrag, door haar in de laatste jaren geleid. Te Bleskensgraaf geraakte Vrijdag-avond een 4-jarig kind in een sloot, uitlooponde op dén Graafstroomde moeder sprong er bij, doch beiden zouden jammer lijk zijn verdronken, zoo niet zekere Teunis Koorevaar zich te water had begeven, die daardoor de zelfvoldoening mocht smaken beiden te redden. Zaterdag-middag sloeg do bliksem in een hoop hooi op het land van den laudbouwer L. C. in den polder gtein. Het hooi verbrandde, terwyl de eigenaar en zyne knechts, die achter den volgënden hoop voor den regen sohuilden, ongedeerd bleven. Zondag voormiddag trachtte zekere J. A. K., oud56jaren, BchoennSaker van beroep wonende te Goudazich van een mandje mot eieren meester te maken, en wel uit de stalling op het omsloten tor- rein der R. K. kerk te Kralingenterwyl de eigenaar van die eieren zich in die kerk bevond. De dader werd door de politie op heeter daad betrapt on ter beschikking gesteld van don officier van justitie te Rottordam. J. Vlind, uit Koog a/d Zaan, ttag van geluk spreken. Hjj had een paar dagen vóór het vergaan van de „Adder op dat schip dienst genomen als hofmeester, doch had zyn ambt nog niet kunnen aan vaarden, omdat zyn verhuisbiljetdat uit Zutfen moest komen, nog niet in orde was. Men had zich daar ter plaatse vergist en hem verward met zyn broeder; vandaar eenige vertraging in de toezending, ten gevolge waarvan V. van zyne nieuwe betrek king afzag en aan wal bleef. Een paar dagen na de ramp met de „Adder" ontving hy het bedoelde biljet. Een zeer tragische gebeurte nis heeft te Peterhoff plaats gehad. De keizer van Rusland wandelde in den tuin van zijn paleis en zag in de verte eenige werklieden arbeiden. Hy stelde belang in hun werk en wenkte een hunner naderby te kdmen om hem wat té vragen. De man wierp zyh gereedschap neder en snelde toe, dooh op twee pas van den keizer ■del hij, door het hart geschotendood neder. Een schildwacht, die last heeft te schieten op iederen vreemdeling die den keizer na dert, had gevuard, niet wetende, dat de czaar den man geroepen had. Z. M. hielp het lyk opheffen en toonde de bitterste smart. Yoor de vrouw en het huisgezin van den ongelukkigen man wordt de meeste zorg gedragen. Zaterdag 11. is het 8-jarig doch tertje van den bouwman A. M. te Yianen, in de stadsgraoht verdronken. Het kind hielp hare moeder by het verrichten van huiswerk en was met een emmer naar de gracht gegaan om water te soheppen. Door drie kwajongens werd Donderdag-avond op de Korte Prinsengracht te Amsterdam een wagentje met twee kin deren er in, op een oOgenblik dat het kin dermeisje een glas water haalde, wild voort gereden, het viel over een schuit in het water. Een der kinderen is levenloos op gehaald, het ander werd gered, doch had een arm en been gebrokenhet ligt hoogst bedenkelyk. De jongens kozen het hazenpad. Een schip zonder masten en overdekt met een koepeldak is thans te Nyack in aanbouw voor de „AmerikuanBche snelvaart stoomboot-maatschappij", en zal waarschijnlijk in het laatst der volgende maand gereed komen. De stoomboot is 150 voet lang en 16 breed en loopt van yorgn smal uit. Als zij voldoet aan de verwachtingen van den uitvinder, kapt. Moreland, zal zy 25 mylen per uur afleggen en de reis over den Atlantischen Oceaan in minder dan zes dagen doen. Het merkwaardigste van het vaartuig is het koepeldak over £et geheele dek, waar door deze ruimte, die gewoonlijk aan weer en wind is blootgesteld, geheel gebruikt kan worden. De voordeelen van dit koe peldak zjjn, volgens den uitvinder, dat de stevigheid van het Bchip er grooter dpor wordt, daar het de zijden van het vaartuig bjjeen houdt, en voorts, dat het Bchip min der van de golven te lyden heeft, daar deze op het gebogen vlak afstuiten. De schoorsteenende ventilators en de vlag zullen de eenige voorwerpen zyn, die men boven het dek ziet uitsteken. Onder de badgasten te Kol berg is tegenwoordig ook een merrie Aida" genaamdhet eigendom van Graaf L. Door verscheidene wedrennen hebben de zenuwen van het 3ier zoo geledendat het nemen van zeebaden noodzakelijk werd. Het gebeurt wel meerdat ook aan dieren door hunne doctors het nemen van baden voor geschreven wordt. Zoo kwam geruimen tijd geleden te Marienbad eenige jaren achter een, een dame dagelijks aan de bron om haar langharig schoothondje het genees krachtig water te laten gebruiken. De hond leefde streng volgens de voorschriften van de kuur en verliet na eenige weken, toen hjj wat minder zwaarlijvig geworden wasde badplaats weder op den arm zijner meesteres. BEURS! ERICHTEN. pC. 21 Juli. 2} 3 4 4 3 3 1 1876. 2 1 1876. 2 3 5 5 Nederl. Werk. Schuld. Dito dito Dito dito Dito dito 1878 Loten Rotterdam. Loten Amsterdam f 100. Spanje. Buitenl. Dito Dito Binnenl. Dito Portugal, Oblig. Rual., Obl. Hope 1798. Dito 6e Serie. 1855. Dito Obligatiel. 1864 k f 1000. 5 Dito 1866 k f 1000. 5 Dito 1860 100 p. st. 4j Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1872. 5 Dito 1873. 5 Dito 1875. 4J Dito 1877. 5 Dito 1880. 4 Dito Pandbrieven. 100 Z. R. 5 Dito Aand. 1864 5pC. Rs. 100. Dito 1866 Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr.-Oot. 5 Dito Aand. 4pC. 11. 250,1854. Dito 6pC. fl. 500,1860. Dito fl. 100, 1864. Turkjje. Alg. Sch. 1865 Dito 1869 Egypte Oblig. 1876. Dito Spoorwegl. 1876. v Amerika Oblig. 1876 N. Dito 1877 Brazilië Oblig. 1866. Dito 1863. Peru, Oblig. 1870 Dito 1872 Gr. Russ. Bpw. 5pC. aandeel. Russ. Spoorw. Jelez Griaai. 5 Dito Poti Tiflis A f 1000. 5 Dito Jelez—Orel5 Dito Kursk—Charkow. 5 DitoChark—Azowpd. at. 100. 6 Dito Zuid-Weat Spoorw.-aand. 5 Hong. Oblig. 1867. 5 Dito Loten 1870. Zuid-I tal. Spoorweg Oblig. 3 Centraal-Pacifio. Oblig. 6 Theisa-loten.%4 Antworpscho loten. 1874. 3 Aand. loting Madrid3 Aand. Turkjje met lot. 1870. 3 67 f 8U 102} 102* 100} mi 28r', 281 44} 261 53,', 96} 76 r', 92' 92' 81} 73J 821 821 74 87} 68} 75} 128} 127! 64} 65} 64} 100} 110} 144 10} 118 100 98* 14} J "I 1211 8U 85 i 851 841 84f 59 L 94 101[ ölfi 95 j 92 J 96 J 47* 11}* MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 19 Juli. Boter: le quaL 60 ct., 2de qual. 55 ct. per half kilokaas f28 A 30, vette varkens 24 A 26 ci, overloo pera (6k8, schapen f26 k 28, lammeren f 12A 14, vette kalveren 22 A 25 ets. per half kilo, nuchtere dito f4 A 6 per stuk; aardappelen le qual. f 4,00, 2e qual. f 3,00, poters f2,00 per Hectoliter. Hennep Schil f 18 A 20, Bint f 18,00, Gelling f16 per 50 kilo. Hennepzaad f 8 A 9. Eieren f3,50 per 100 stuks. 60 lammeren ter markt. Gouda, 20 Juli. Kaas. le qual. (29,00 k 32,00, 2e qual. f25 A 28, Noordholland- sche kaas f27 A 28,50. Aangevoerd 128 partyen. Handel vlug. Boter: goeboter fl,50 A 1,60, wei- dito f 1,30 A 1,40 per kilo. Vette varkenB 24 A 26 ct. per half kilo. Biggen voor Engeland 22 A 24 ot. per half kilo. Magere biggen f 1,00 A 1,40 per week. Vette schapen f 20 A 36. Weilammeren f 9 A 12. Nuchtere kalveren f 7 A 14. Graskalveren f 16 A 30. Gouda, 20 Juli. Marktbericht van de vereeniging van kaashandelaars. Goudsche kaas. Aangevoerd 128 partyen. Prijzen: le qual. f27,50 A 31, 2e qual. f25 A 27. Handel gewoon. Gorinchem, 17 Juli. By eon aanvoer van ongeveer 100 stuks vee was de handel heden vrij levendig. Prijzen: enkele zware kalf koeien f260 a 320, mindere qual. f 160 A 230, dito vaarzen f140 A 200, varekoeien f 130 A 200, guiste vaarzen f 80 A 130, melkkoeien f 160 A 220, nuchtere kalveren f 6 A 12. Varkens, eenigszins zware 47 A 49 ot. rr kilo, fokvarkens van 6 A 8 weken f7 9 per stuk. Goeboter f 1,36 A 1,48, wei- dito f 1,14 A 1,20 per kilo. Kipeieren f0,90 A 1,00 de 26 stuks. Rotterdam, 17 en 18 Juli. Aangev. 1 paard, 1208 runderen, 261 vette en graskalve ren, 17 nuchtere kalveren, 1092 Bchapen of lammeren, 344 varkens, 168 biggen en 1 bok of geit. Runderen lste qual. 90 ct., 2de qual. 72 ct., 3de qual. 52 ct.; Kalveren: lste qual. f 1,00, 2de qual. f 0,80; SchapeD 92 ct., alles per kilo. Weivarkens 54 tot 55 ets. per kilo. Boter: lste qual. f58, 2de qual. f54, 3de qual. f60; per kilo 65 A 85 ets. TarWe. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk. en Overm. zouder schot f 11,75 A 12,50, dito beste f 10,00 A 11,25, dito mindere f7,50 A 9,75. Rogge. Nieuwe Vlaamsche, Zeeuwsche en Overm. f7,60 A 8,20, dito mindere f6,50 A7,50. Haver. Nieuwe Inlandsche dikke f3,60 A 5,60, dito lange f2,80 A 4,90. Paardenboonen. f 6,80 A 7,80. Hennepzaad, f 10,25 A 10,50. Bodegraven, 18 Juli. Op de weekmarkt werd heden aangevoerdKaas80 wa gens te zamen 4285 stuks, wegende 29.995 kilo, prijs le soort Goudsche f28 A 30,50, 2e soort f24 A 27; hieronder 4 wagens Derby-kaas A f28 A 30 en 1 wagen Edam mer-kaas f 27. Boter niet aangevoerd. Handel matig. V A B I A. Twee honderd aanzienlijke dames te Athene hebben, tot vreugde van hare echt- genooten, pleohtig besloten, de weelde in de kleeding der vrouwen krachtig tegen te gaan; eene onlangs opgerichte damesver- eeniging in Engelands hoofdstad wil verbe tering in do toiletten brengen en in het modelievende Parijs strekt men tegenwoor dig zijne zorgen voor een passend kleed zelfs tot de dieren uit. Men is daar be gonnen met de honden al vast een waar dig voorkomen te geven. Doggen zyn uit gedost mot staande boorden en goklourde dassen, mopshondjes wandelen in keurig netto schoentjes. Er zjjn gelukkig in Frankrijk ook nog dames, die meer doen dan toilet maken. Ongeveer 2000 Fransche dames trachten door letterkundigen arbeid nuttig werkzaam te zijn. In Duitschland moet het aantal schrijfsters nog veel groo ter zjjn; in Nederland telt men er weinig. Hier te lande kan men ook boter van zyne centen dan van de pen leven. Dichters, heeft Busken Huet gezegd, zingen zich zalig, maar blijven arm. 't Mag veelal waar zyn, met den Amerikaanschen schrij ver Emerson, die onlangs gestorven is, was dit toch niet het geval. Hij laat een kapi taaltje van 5 tonnen gouds na. Iemand, die ook zijne schaapjes op het droge heeft, is de heer Van der Bilt, ook e^n Amerikaan. Zyn vermogen wordt geschat op 1200 mil- lioen gulden. In Parijs, waar hjj thans vertoeft, zal hij zeker geen onwelkome gast zyn. Onder do gewichtige personen van Wanneporveen komt zeker een plaatsje toe aan den landbouwer Sikkens. Bescheiden is dat plaatsje niet; de man weegt niet minder dan 267 pond en zal dus ook nog al wat breedte hebben. Op eene onlangs Sihouden boerenbruiloft te Hollenbeck in exlenburg gaven sommige gasten door slaande bewijzen van eene goede gezond heid. Twee varkons, twee vette kalveren, zeven ganzen, een groot aantal kippen en een flinke os werden zonder slag of stoot naar binnen gewerkt en bevochtigd met den inhoud van 900 flessohen wijn en ette- ljjke tonnen bier. Behalve toepasselijke bruiloftsliederen zong men ook het voor deze gelegenheid zeer toepasselijke lied: „Lieb Vaterland magst ruhig soin". Grootvorst Nicolaas Nicolajewitz, die ook van opmaken weet, is door zjjn oom, don Russischen keizer, onder curateele gesteld. Behalve het gebruik van paarden enrjjtui- gen, vrjj vuur en licht, mag hij por maand nagenoeg 14 duizond gulden verteren, 't Is genoeg om tevreden te zjjn. Een Engelsch- man, Lord Hamilton, moet zich ook ver minderen. Door zjjne hartstocht voor wed rennen aan lagerwal geraakt, worden thans zjjne kostbare kunstverzamelingen verkocht. De opbrengt, rekent men, zal niot minder dan 25 millioen gulden bedragen. Geen kunstveiling, maar eene verkooping van 3400 soldatenransels trok dozer dagen de aandacht van de zuinige Hollanders. Ze had plaats aan het Rjjks-kleedingmagazyn te Delft. De ransels, die nooit gebruikt waren en aan het Rjjk 8 gld. por stak. haddon gekost, brachten nu ieder de som van 5 ets. op. Eon Engelschman, George Fawcett, vierde onlangs zjjn 74-jarig jubilé als postbode. Te voet had hjj in dion tyd ruim 2000 injjlen meer afgelegd, dan de afstand bedraagt tusachon de aarde en de maan. Langzaam gaat zeker, past beter in den mond van dien Engelschman, dan op den achtersteven van de stoombooten, die door Lnndberg, een Zweedsch inge nieur voor rekening van een New-Yorksch handelshuis worden gebouwd. In 5 dagen moeten die vaartuigen den weg kunnen afleggen van New-York naar Liverpool. - 87 plannen van luchtschepen en vliegtoe stellen ontving dezer dagen de vereeniging tot bevordering der luchtscheepvaart te Berlijn. Jammer, dat volgens liet oordeel der commissie tot onderzoek dier plannen geen der vliegers kan opgaan. Een man, die reden heeft om laag bjj den grond te blijven is de heer Rinz te Berlijn. Onlangs brak hjj zijn been bjj het trappenklimmen. 't Was de vijfde maal, dat hem dit ongeluk overkwam. Een lesje in de voorzichtig heid kan een paard te Rotterdam dien man wel geven. Het beest, dat midden in den nacht te Fyenoord op zyn meester, een geneesheer, stond te waohten, nam eindeljjk den terugtocht aan en bracht het rijtuig met den in slaap gevallen koetsier zonder ongelukken over de Maasbrug in do een half uur verwijderden stal. De koetsier kon van het tochtje niets na vertellen. -- „Als iemand verre reizen doet, dan kan hjj wat verhalen," kan oen heer uit Arnhem wel boven zjjn reis-joornaal stellen. Hjj vertrok dezer dagen uit die stad naar Mar seille, om zich daar in te schepen naar Indië. In den spoortrein raakte hjj o. a. zjjn paszijne aanstelling en eene som van 400 Slden kwjjt. 't Was zeker gestolen. in zakkenrollers ontbreekt het ten minste in Frankrijk niet. In twee dagen werden onlangs door de Parijsche politie niet minder dan veertig van dat geboefte aangehouden. Bjj een vond men een halven goudsmids winkel: 11 portemonnaie'i5 gouden hor loges met... 2 dito's zonder kettingen, 3 halssieraden etc. Op het christelijke zendingsfeest op „Nijenburg" bjj Heilo heb ben ze ook hun onchristelijk werk verricht. Of het nu broeders van het Parijsche gild geweest zijn, valt niet met zekerheid te zeggen. In ons land heeft men ook nog menschen, die maar slecht kunnen galpoven, dat eerljjk het langst duurt. Een köfjioraal te Arnhemdie een bankbiljet van f 60 moest gaan wisselen voor een opperwacht meester van de rijdende artillerie, schijnt de kazerne niet terug te kunnen vinden. De wachtmeester betreurt zijn bankje en het regiment met den wachtmeester zoo'n braaf soldaat. De Zwitsersohe stad Zurich was dezer dagen in rep en roer. Meer dan dui zend personen, studenten en heeren van aller lei leeftijd, gewapend met alle mogeljjke ge raasmakende instrumenten, verzamelden zioh voor de woning van den leeraar in het Itali- aansch aan de polytechnische school in die plaats. De man had in een Italiaansch blad de Zuricher dames schandelijk belasterd. Zjjn loon was: een senerade van ketelmuziek met bengaalBche verlichting. Met de En- gelsche dames valt ook niet te spotten. Miss Hooman daagde dezer dagen haar vroegeren minnaar voor den rechter, wegens het niet vervullen zijner trouwbelofte. De man werd veroordeeld tot het uitkeeren van 36 duizend gulden aan zyne vroegere bruid. De betuiging: „weinig maar uit een goed hart," zal de man wel achterwege laten. Te Berlin liet een meisje haar galant in den steek. Het 17-jarig jong- mensch was wanhopig en wilde zich liefst maar dadelijk van kant maken. Herhaalde malen trok hij den haan van zijn" revolver over, maar zonder gevolg. Tot meer kalmte gekomen, bleek hem, dat hy in zjjne op gewondenheid vergeten had, een kogel in het wapen te doen. Men moet ook maar verliefd en 17 jaar zijn 1 Ook niet geheel normaal was dezer dagen de brandweer te Nijvel, België. Op het oerste sein rukte de manechap naar de boerderijdie in brand stond, maar toen men een flinken waterstraal verwachtte, kwam men tot de ontdokking, dat men in de drukte de slangen had ver geten. Niet zoo gauw verbluft was de bediendo, die door zijn patroon werd over vallen, terwyl hy de dochter des huizes het hof maakte. „Hoe, mijnheer Muller, wat zie ik betaal ik u misschien daarvoor?...." „Toch niat mijnheer, is het dood leuke antwoord, „dat doe ik gratis!" 2521 zalmen. Prij/der groote zalm van f 1,25 tot f 1,40, kteine zalm f0,85 tot f 0,95, St. Jakob-zalm fjl,80 tot f 0,95 per half kilo. ♦POLSBROEK, 21 Juli. Onder de jeugd hebben zioh in den laatsten tjjd verschei dene gevallen van waterpokken voorgedaan. PER TELEGRAAF ontvingen wij, even vóór het afdruk ken dezer courant, het bericht Volgens een te Scheveningen ont vangen sein uit zee is de monitor de »Adder" gevonden. Bevallen van een Zoon A. A.ZEEUW, geb. VERDUIJN. Cappelle a/d IJssel, 19 Juli 1882. De Ondergeteekende betuigt zyn harte- lijkon dank aan de Heeren J. F. A W. VERSTEEYEN (firma Wed. HONDORFF BLOCK BRAET), voor de onderschei ding aan hem ten deol gevallen bij zijne 25-farige dienstvervulling, en verder aan allendie hem bjj die gelegenheid zoovele blijken van belangstelling gaven. J A. C. VAN DEN BERGH. Schoonhoven, 21 Juli 1882. JACQUES VAN GELDER en Euhtgenoote. P- P- in 't RAADHUIS te JAARSVELD Donderdag 10 Augustus op 1882, s voormiddags ten 10 ure, Informatiën by den Heer DE KLEIJN te Ameide. van ten overstaan van Notaris BOD DE te Meerkerk, ten herberge 'T FORTUIN te op Vrjjdag den 11. Augustus 1882, 's namiddags ten 4 ure. Informatiën bjj de Heeren BOD DE voor noemd en DE KLEIJN te Ameide. G. JUNGELING te Haastrecht vraagt een bekwame voor geruimen tjjd werk. EEN AANKOMEND kan zoo spoedig mogelijk geplaatst worden, by P. DE HOOG, Mr. Bakker, Schoon hoven. P. SANTMAN vraagt, om da- deljjk in dienst te tredentegen hoog loon, een De Ondergeteekondezioh alhier gevestigd hebbende als beveelt zioh beleefdelijk aai) tot allea wat het vak betreft, ala ook tot het maken van JALOUBÏËN. Schoonhoven, Juli 1882. Voorhaven. In het laatst der maand Au gustus aanstaande, op tyd en HH plaats nader bekend te makon zal te ton overstaan van den Notaris SPRUIJT aldaar, in het openbaar worden verkocht: Eene zeer nette en hechte met p. m. 30 BUNDERS uitmuntend gelegen in gemelde gemeente, in den pol der de Neme. Notaris BODDK te Meerkerk zal verkoopen, bij veiling en afslag 1. Op Dinsdag 8 en 15 Augustus 1882, 's morgens 11 nur, bij de Wed. BOERBOOM te Leerdam: Van den Heer W. DE JONG te Leerdam. met ERF, GROND en groote TUIN, aan de Nieuwstraat te LEERDAM, groot 12 Aren, 60 Centiaren. In 2 per- ceelen on gecombineerd. Te aanvaarden den 1. October 1882. Inmiddels uit de hand te Itoap en te bevragen bjj Notaris BODDE. 2. Op Woensdag 9 en 16 Augustus 1882, 's namiddags om 5 uur, in „DE GOUDEN LEEUW" te Meerkerk: met ERVEN, GROND en TUIN, op het dorp MRERKERK. groot 06 Aren, 99 Centiaren. In 2 p Burgerlijke Stand. GemSchoonhoven. Van 14 tot 21 Juli 1882. GeborenMaria Angenitha, ouders C. Hoo- gendjjk en A. Jongeneel. Pieternella, ouders A. Murk en P. Van Vliet. Oornelis, ouders D. Hoogendoorn en J. Edeling. OverledenH. A. Stikker, oud 3 maanden. Bjj Kon. besluit is J. H. Van der Voort te Goes benoemd tot leoraaraan de rijks hoogere burgerschool te Gouda. Men verzekert dat dep heer Tak van Poortvliet de samenstelling van een nieuw Ministerie zou zijn opgedragen. De Staataoourant meldt: Zjjne Majesteitwillendo dat door eon deskundig en onpartjjdig onderzoek zoo mo gelijk de oorzaken worden nagegaan en op gespoord waaraan do zeerampZr. Ms. ram- monitor Adder" onlangs overkomen moet worden toegeschrevenneeft bij besluit van 21 dezer, N°. 1. eene commissie benoemd, bestaande uitals voorzitterden vice-ad- miraal R. L. De Haes als leden den kapi tein ter zee W. EnalioMr. E. N. Rahusen voorzitter van het college voor de zeeviascho- rjjen, T. 0. Van de Poll, expert van „Veritas, D. L. Wolfson, oud-zeeofficier, laatst direc teur der Nederlandsohe Stoomboot-Maat schappij te Fejjenoord, en als secretaris don luitenant ter zee lite klasse A. G. Ellis. Deze commissie zal op een door den voor zitter vast te stellen datum vergaderen aan het lokaal van het Departement van Marine. Uit Scheveningen wordt ge meld, dat de schokkerliede» thanB schjjnen te zullen beproeven de „Adder" te vinden immers .gisteren waren er niet minder dan een 12-tal op de Scheveningscho kust aan liet visschen. ♦BENSCHOP, 21 Juli. Mej. E. G. L. Van Beusokom alhier is op oene jaarwedde van f650 benoemd tot onderwijzeres aan eene openb. lag. school to Arnhom. Voor tweo plaatsen hadden zich daar '24 sollici tanten aangomejd. ♦KRALINGEN, 21 Juli. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht in het Logement „DE GROOTE BOER" te Lekkerkerk, Mevrouw DENEKAMP •ifêC-SrSPANJAARD (Dyk) vraagt met primo Augustus eeno De Notaris DE KLEIJN te zal Dingadag 25 en Woensdag 26 July 1882, 'a morgens 10 uur, in het Hótel DES PAYS-BAS aldaar, tegen dade- lijke betaling, in het openbaar verkoopea Een prachtig, zoo goed als nieuw waaronder: Linnenkast, Buffet. Eet- onLeca- en andere noten- of mahonjj bonton Tafels met marmeren Bladen, Canapé's, Divans, Voltaires, Stoelen, Pianino, Spiegels, Schil derijen, Pendules, Gazkronen, Kandolabres, Ganglampen, 18 stellen Overgordijnen, noten-, mahonjjhouten en jjzeren Ledikanten met Springmatrassen enz., Wasch- en Nacht tafels met marmeren Bladen, Tapiiten, Gang en Traploopers, groot Eet- en Tafelservies, fijn Glaswerk, Haarden, een geheele Keu- keninrigting, Tuinameublementon, Stalge- reedschappen en hetgeen verder zal worden aangeboden. Te bezigtigen Zondag 23 en Maandag 24 Julij e. k., van 's morgens 10 tot 'a namid dags 4 uur. KolHjhui, „DE DRIE STERREN" te Schoonhoven, is verkrijgbaar beat bjj 5 en 10 flesschen, 8 Cent» per atuk, vrjj aan huis. Er reist eon troep vreemdelingen van 18 in getal, mannen, vrouwen, kinderen," zelfs die niet loopen kunnen; de eene gemeento verdrjjft doze in haveloosheid, onreinheid en vrijpostigheid zeer verre de Zigeuners overtreffonde, do andere gemeente zegtzjj hebben goedo papieren, wjj kunnen er niets aan doen, en laat hun toe dat zjj overal aan en in loopen. Wie van beido heeft nu gelyk? Hij, welke die schunnige rommel zoo over de grens zijner gemeento verdrijft, als vreezende, al» men er mode in aanraking komt, voor oplichterij en soms ook nieuwe gevaarlijke ziekten aanbrengende; of hjj, welke deze troep, hoe nabjj het dierlijke ook, laat overnaohton even alsof het zoer arme, onschuldige Nederlanders waren. Mjjn gevoelen hieromtrent ia: Hebt waarijjk arme menschen lief, Als zij op mensch gelijken Zulk uitlandsch tuig is nier een grief. Zjj dio ze zien zal 't blaken En die hon overnachten 1^, Kan zeggen: hier kan men geen kwaad. Ik wacht op antwoord op mjjn vraag, Omkleed met goede reden, 't Doet my genoegen als ik slaag. Maar liefst niet van den tweeden, Of het verdreven ruwen zijn, Een raadsel is het nog voor myn. G. BEIJEN Gz. Btein bjj Gouda, 17 Juli 1882. in verschillende PRIJZEN en SOORTEN, ruim voorhanden in het Meubelmagastfn van bjjzonder geschikt voor een Vegetariër met een mnggenmaag, en houdende van „gezellig?" vorkeer. Briflven franco, onder het motto „Spinazie", aan bet Bureau van JAN VAN TRIENE. Den gehoelon dag G E O !P E N D. Voor Dames van 9 tot 1 uur. van zonder reuk of iets te beschadigen, met zea jaar garantie. Adrca: M. VAN DER HEIM, Lekkerkerk. Inspectie gratis. «MP* Vele attealen en dankbetnlgln- ge,, liggen Ier Inaage. MBT TliiB TOT BASIS PU lift ftBtiUf k vrtkift '»n »«t MOOti tan wviika s Wawlwoiidtu. kwuitanp- Hetierdam: VAN SANTEN KOLFF.

Schoonhovensche Courant | 1882 | | pagina 2