II TUIN-ALIAÏÏAK, DE VLUGGE PIANIST. PSOTOGRAFIE. nieuwe PLAKZEGELS WEI- en HOOILAND, VAN VLOTEN VAN DER ELST, HUISHOUDSTER, DIENSTBODE. 5 a 6 METSELAARS TIMMERMANSKNECHT twee bekwame Knechts, een Kleermakersknecht, Schiller's Lied van de Klok. REKENKUNDE. £ÜL,I8M IT" tsr ?e Ti'Mht*i) to k,t Gemengd Nieuwe. ADVERTENTIËN. DANKBETUIGING E. NOTEBOOM. Openbare Vrijwilligs VBHK0GHNG. ATTENTIE! T. A. vas ROOIJEN. Behangpapieren. Wed. WOLFF Zn. Kwitantiën, gedrukt op zegel. S. W. N. van Nooten. LEESBIBLIOTHEEK en circa 12 Hectaren POLSBROEK. VERKOOPING. EEN HUIS, V LIST, Het Meubel- magazijn van Wed. JOH. DE JONG, LopikerstraatSchoon hoven, is ruim voorzien in alle soorten soiiede MEUBELEN, tegenbil- lijke prijzen. Kassiers en Commissionairs in Effecten, DORDRECHT. Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat. DIENSTBODE. Een Boerenmeid, Geen grijs haar meer!!! gevraagd. Een bekwaam Horlogemaker Terstond gevraagd: ZANDTREKKÜRS, flinke Aardwerkers. Boachncgcra noch Rooühnldoa gun gaarne over de hun onbekende ene, „n het roor- «wtelde renplnn viel in don beginne niet ■blonder in hnn anunk. Na lang» Onder- handelingen met de opperhoofden slaagde men er eiodeiyk in eenige liefhebbersvoor den tocht te vinden. De leden ren dit rroomde reiageaeleohnn entten ep het tentoonatellingateiTein leven in een npmiul voor ben ingejrioht houten gobnnw, waaraan door de hleren, die de 'espeditie leien overkomen, knaten nooh Snoei ten geapurd rijn. Zjj brkngen hun eigen hutten mede, sooala tij in Suriname gebruiken, en deae tullen in het gebouw voor hen worden in orde gemankt Tjjdena de tentoonatelling tullen zjj hnn gewone bedrjjven uitoefenen, ala het maken van kruiken nit loem, vlechtwerk, houtanjjden ena., aoodat de beaoekera do genoemde In- iandaehe volkaatammen in hnn gewone leven kunnen leeren kennen. De bijbeltent, die op de inter nationale tentoonatelling te Amsterdam tal worden geplaatat, aal achtkantig gebouwd worden en drie meters ruimte hebben. In do tent bevindt sioh eene uitstalling voor bjjbels enz., allen naar behooren geordend en gerangschikt. Ook is er eene offerbus, die, gestadig ronddraaiende, den bezoeker m vier talen te lezen geeft: „Onze Vader, uw koninkryk komel" Het Britsch en buitenlandsch bijbelge nootschap en het Sohotsch nationaal bjjbel- genootsohap hebben hunne hulp toegezegd en zjjn, zoo noodig, bereid, evenals het Londensoh tractaat-genootschapde zaak ook geldeljjk te steunen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan het „Volksbond tegen drankmis bruik" vergunning verleend om op rykster- rein, paast het Rijksmuseum te Amsterdam, een kiosk op te richten tot verkoop van goed en krachtig bier, tegen 5 cent per glas. De Minister van Financiën brengt ter kennis van ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en acojjn- zendat voor de opengevallen kantoren te Maurik c. a. en te Ouderkerk a/d Usel (res sort Lekkerkerk), zich vooralsnog geen be voegde sollioitanten aangemeld hebbenr Ontvangers en andere ambtenaren dier belastingen krachtens de bestaande regelen tot een dier betrekkingen benoembaar, kun nen zich mitsdien alsnog tot 15 Mei e. k. bij het Dep. van Financiën daarvoor aanmelden, onverschillig of zy overigens tot mededin ging naar die kantoren bevoegd zgn. Het archief van de failliete Spoorwegmaatschappij Rotterdam-—Manster is té 's Hage publiek voor f 35,55 verkooht. De Haagsehe kermis gaat door. In den gemeenteraad is gisteren het schorsings-voorstel ingetrokken, dooh onder bepaling, dat tenten en kramen uit Rotter dam, Delfshaven, Schiedam en andere be smette plaatsen zullen worden geweerd. f De bekende luchtreiziger, de heer Pierre Crommelin zal in ons land een reeks van opstjjgingen doenwaarvan de eerste in het begin van Juni zal plaats grypen in den tuin van den Parkschouw burg te Amsterdam. Verder zal de hoer Crommelin in dit seizoen opstjjgen te 's Hage, RotterdamLeiden en andere plaatsen. Voor eleotrische verlichtingonder aan het luchtvaartuig, kon hy geen toestemming krjjgen. Toezegging van beroep naar Simonshaven en Biert is gedaan aan Ds. E. G. F. W. Ham te Boskoop. De Hoog-eerw. kanunnik J. J. Patmandeken ^ran Utrecht, is ernstig ziek en van de laatste HH. Sacramenten voorzien. GOUDA, 26 April, poor den heer M. B. Van Leer, onlangs alhier overleden, zijn o. a. de navolgende legaten gemaakt: aan de Werkinrichting alhier f 100,—; aan het Hospitaal voor ooglijden te Utreoht f 100, aan de Inrichting voor doofstommen te Rot terdam f 100,—; aan Jie Diaconie-armen der Hervormde gemeente, der Luthersohe gemeenteder R. K. St Josephs kerk en der R. K. Onze Lieve Vrouwe kerk, allen alhier, ieder f 200,—; «an het Israëlitisoh Centraal Weeshuis te Utrecht f 300,aan de Commissie belast met het beheer over het Heilige Land Jerusalem te Amsterdam f 300,aan de Godsdienstige Israëlitische Armenschool alhier f 300,—; aan het Is raëlitisoh Armbestuur en aan de Israëlitische gemeente, beiden alhier, ieder f 4000, Nat Werk. 2J pCt. Rentg. Schuld. Het 25-jarig bestaan der stearine kaanenfabriek zal Maandag a. e. worden kanen na Steonenhoek werd verpacht roor p'L'Ü4 «Mo jaren in 2 percoelen, voor 1280 per jeer. Teven» werd nanbeateed net wieden der grienden, het maken van baanwerken en het «choonmaken van hot TOOr"f2Örr 4 poroeeien, te tarnen - Bjj da ten Raadhuize alhier gehouden bMteding van het «loepen eoner beitaande tohool1 en het dear ter plaatte bouwen eener Tussohenschool, waarboven gymnasium, met de daarby behoorende sohoolmoubelon, gor- dynen, kachels enz., waren ingekomen 10 ïniohrijvingabiljotton. Hoogete in»ehrjjver de heer O. Exalto, voor f56500. Laag.to f42908r ,0ng 1,1 AmeWe' ,00r Daar het werk niet ia gegund, tal 4 Mei a.eene herbetteding plaat» hebben. •GORINCHEM, 2B April. Door den üemoe liter «ad i» alhier tot onderwfiaeret benoemd mej. P. Prillevits teGravendeel. •AMEIDE, 23 April. In de raadaver- gadering van heden i», op een na met algemeene «temmen, tot ontvanger dezer gemeente benoemd de heer A. Van Staveren alhier. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en ia de omstreken f 26,1 herdacht. By verscheidene ingezetenen be staat het plan de vlag uit te steken als bewys van belangstelliqg in het feest Dinsdag-avpnd werd den heer G. J. Steens 'Zijnen van wege de officieren der dd. schutterij eene serenade gebraoht by gelegenheid zijner benoeming tot Ridder van den NederlandBchen Leeuw. GOUDA, 26 April. Nadat een derde looomotief in dienst genomen is bij de stoomtram Gooda—Bodegraven, heeft van dat oogenblik af de correspondentie met de Rbynspoor op en van Leiden te Bode graven, en de correspondentie op de trei nen te Gouda geen enkele maal gemist. GORINCHEM, 25 April. De uitslag der op 20 dezer gehouden aanbestedingen was als volgt: a. Het éénjarig onderhoud van de kazernegebouwen enz. te Gorinchem. (Raming f4600.) Minste inschrijver A. G. De Pater te Gorinchem, voor f3917. b. Het één jarig onderhoud van de werken te Gorinchem en forten benoorden Waal en Merwede. (Ra ming f 5100.) Minite inschrijver, dezelfde, voor f4600. c. Het éénjarig onderhoud van de werken en van gebouwen te Wou- drichem en te Loeveètein en forten bezuiden de Waal en de Merwede. (Raming f 5200.) C. Verzjjl Hz. te Woudrichera, voor f 4850. d. Het éénjarig onderhoud der werken van het inundatie-kanaal uit de Waal beneden Tiel naar de Linge. (Raming f 580.) Minste inschrijver A. De Groot Czn. te Heukelum, voor f543. e. Eene verving voor een ge deelte der werken en gebouwen te Woudri- cheinte Loevestein en op bot fort bjj den Uppelscben dijk. (Raming f1000.) Minste inschrjjver C. J. Öpronk te Woudriohem voor f899. Dijkgraaf en Heemraden Van het Waterschap van de Lingo-Uitwatering heb ben alhier verpachthet grasgewas yoo? hot seizoen van 1883, in 25 perceelen, voor de som van f 1849,50. De opbrengst daar van bedroog in 1881 f3105,60 en in 1882 f2487,50. Het jachtrecht werd verpacht ♦AMMERSTOL27 April. In de afgeloo- pen week werden alhier aan de markt ver kocht 415 zalmen, wegende van 8 tot 44 halve kilo's; prjjs van f 0,80 tot f0,90 r0r half kilo. 2044 elften prijs per stak 0,65 tot f 1,06. ♦BERG-AMBACHT23 April. Dedorps- sohool, welke sedert 20 Maart jl. wegens de mazelen-epidemie gesloten was, is lieden heropend. ♦BLE8KENSGRAAF25 April. Be noemd tot tegenschatters voor de personoele belasting, dienst 1883/4, de heeren M. Ooms en J. Ouderkerk Sr. ♦GOUDRIAAN, 26 April. Het mond- en klauwzeer is ook in deze gemeente uitge broken. ♦HAASTRECHT27 April. Tot rjjksop- zichter by het vergrooten der haven te Vo- iendamgem. Edamis benoemd de heer B.JTerdoorn, opzichter alhier. ♦HEI- EN BOEICOP, 24 April. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. De With, is heden met 378 van de 602 stemmen, be noemd tot schoot van de polders Neder-Hei en Boeicop do heer H. De With Gz., thans secretaris en penningmeester, voor welke laatste betrekking hij nu onmiddellijk heeft bedankt. Tevens is de aftredende heemraad, de heer A. Van Os Jz., heden met bjjna algemeene Btemmen herkozen. ♦HOOG-BLOKLAND, 26 April. De ver pachtingen der hooi- en weilanden van ge meente, kerk en armen hebben te zamen opgebraoht f4104 tegen f4709 in 1882; dus f605 minder. ♦HOORNAAR, 26 April. Sedert de vorige week is de prjjs der kaas f 1,— per 50 KG. wordt thai ,50 k f 27, per 50 KG. besteed. De collecte voor de weduwen en wee zen der verongelukte visschers op Urk en te Paessens (Moddergat) heeft hier f 23,80 opgebraoht. ♦JAARSVELD, 27 April. In deze ge meente is onder een koppel rundvee mond en klauwzeer geconstateerd. Het kohier van de belasting op de honden in deze gemeente voor 1883 is opgemaakt tot een bedrag van f 89. - Het besluit van den Raad dezer gemeente tot afschaffing der kermis is door Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht goedgekeurd. Het aantal verleende vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein bedraagt voor dit jaar 4. Alle localiteiten zijn beneden f 100'geschat. ♦KINDERDIJK, 25 April. Een luister rijke en zeldzame uitvoering had Zaterdag 11. door de zangvereeniging „Aurora" alhier plaats. De opera Faust, in acten, muziek van Gonnodwerd met begeleiding van orkest ten gehoore gebraoht. Mocht ge noemde vereeniging iederen winter door prachtige uitvoeringen volle zalen lokken, toch zjjn wij overtuigd dat allen welke Zaterdag-avond tegenwoordig waren, uiterst verrukt en opgetogen huiswaarts keerden. De streelende, over het geheel lieve muziek, gevoegd bjj eene goede bezetting, zal velen een aangenamen avond hebben verschaft. Het glanspunt was zeker de 3e actezjj allen die daarin medewerkten werden naar verdiensten beloond door den dave renden bjj val; fraai en geacheveerd werd het gezongen. Ook de overige dames en heeren die zoowel in de kooren als in solo's in de an dere acten medewerkten, kweten zich loffelijk j van hun taak, en droegen zoodoende bjj tot het welslagen van de opvoering. Dat de waardige direoteur, de heer C. Van der Linden, door bet koor en de bezoekers wordt gevierd, bleek nog door de aanbie ding van een lauwerkrans; en zjj allen wenschen zeker dat hij nog lang moge werkzaam zjjn aan den bloei van deze corporatie, die zoozeer door Kinderdijk en omstreken wordt op prjjs gesteld. De vereeniging mocht het genoegen sma ken den heer Burk, president van de lieder tafel „Amphion" en tevens bestuurder van het Ned. nationaal zangersverbond, in hun midden te zien, die dan ook de tolk was van de aanwezigenom hulde en dank te brengen voor dezen genotvollen avond. KRIMPEN a/d LEK, 26 April. Tot pre dikant is alhier beroepen Ds. D. J. Karssen te Neerlangbroek(die ook eon beroep heeft ontvangen naar Dinteloord). ♦LEKKERKERK, 27 April. Het jjzeren hok, "in de vorige week aanbesteed, is niet gegund, zoodat andermaal eene besteding zal plaats hebben. Door het djjkcollege van de Krim- penerwaard is afwijzend beschikt op hot verzoek van adressanten, om de djjkver hooging binnen de kom der gemeente niet te doen plaats hebben. Wegens den geringen voorraad van hooi en het praohtige weder van de laatste dagen, beginnen de landbouwers hun vee in de weide te doen. het gedeelte des polders genaamd Sohaagt." ♦LOPIK27 April. Hot kohier van de belasting op do honden in dese gemeente, voor 1883, is opgemaakt tot oen bedrag van f142. Het besluit vau den raad dezer ge meen lo tot afschaffing der kermis, is door heeren Gedeputeerde Staten van Utreoht goedgekeurd. In deze gemeente heeft sioh onder een koppel rundvee mond- en klauwzeer voor gedaan. Het aantal verleende vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein be draagt voor dit jaar 18, zijnde 1 minder dan in 1882. Alle looaliteiten zjjn beneden f 100 geschat. LOPIKERKAPEL, 25 April. De pu blieke verhuring van weilanden in deze gemeente heeft raerkeljjk minder opgebracht dan in vorige jaren. Waarschjjnlyk is het uitbreken van het mond- en klauwzeer, onder de koeien van den veehouder T. Kas- telijn alhier, daarop wel vau invloed geweest. ♦MEERKERK, 28 Apr. De landbouwer G. B. alhier kooht den-16. 11. eene melk koe te Gorinchem op de markt. Na ver loop van een paar dagen vertoonde zich aan die koe de tongblaar, met het gevolg, dat thans nagenoeg de geheele stal aan die ziekte Ijjdende is. Bjj de jaarljjksche publieke verpach ting braohten de wei- on hooilanden der diaconie f 140 minder en die van de kerk eenige guldens meer op dan verleden jaar. ♦NIEUWRDO^T27 April. In de vaca ture van wethouder dezer gemeente, ont staan door het overljjden van den heer T. Roozendsalis door de verkiezing van den heer A. Pierhagen, tot tweeden wet houder, voorzien. ♦NOORDELOOS27 April. De benoe ming van den heer W. Lotsy, tot burge meester der gemeente Bodegraven, was voor de velen wier vriendschap en hoogachting ZE. tjjdens zjjn bijna vierjarig vorbljjf in deze gemeente heeft weten te verwerven eene onaangename verrassingdie hem hoewel hem zijne verbetering niet misgun nende toch gaarne in ons midden hadden zien blijven. De verpachting der landerijon van den heer Van Dam van Noordeloos heeft f 5952 opgebraoht, zjjnde f1203 minder dan het vorige jaar. Voor de betrekking van hulponder wijzer alhier hebben zich twee sollicitanten aangemeld; de heeren De Wit te Burgh (op Schouwen) en Van Loo te Scheveningen. By' de Woensdag 11. gehouden her stemming tussohen de heeren J. Kloek van Penrsom en C. Aantjes van Ottoiand voor een hoofdingeland-plaatsvervanger in het vjjfde distriot van het hoogheemraadschap de Alblasserwaard met Arkel benoden de Zouwpis de heef J. Kloek gekozen. Tot tegenschatters zijn alhier herbe noemd de heeren A. Dujjm en G. Den Besten. OUDERKERK a/d IJSEL, 23 April. De Zaterdag alhier gehouden verkoop of ver pachting van het grasgewas van de eigen dommen van den polder Kromme Geer en Zjjde heeft opgebracht f569, tegen f720 in het vorige jaar. ♦OUDERKERK a/d IJSEL, 27 April. 'Door de verbouwing van de late openbare school alhier zullen de leerlingen, met 1 Mei te beginnen, gedurende drie maanden in het kerkgebouw onderwijs ontvangen. ♦PEURSUM, 26 April. De dag ran het vergelijkend examen voor hoofd der school alhier is bepaald op Zaterdag 5 Mei a. s. De heeren Elshout en Van Hemert, hoofden van scholen te Gorinchem, zullen den dis trictsschoolopziener, den heer G. Blokhuijs, bij het examineeron assisteeren. SLIKKERVEER, 23 April. Heden is van de werf van den scheepsbouwmeester M. v. d. Kuijl te water gelaten de sloep- schroefstoomboot „Eben-Haëzer", voor re kening van den heer J. Moraal te Zwart sluis; de machine wordt vervaardigd bij den heer B. Wilton te Delftshaven. Daarna werd de kiel gelegd voor een goederen- schroefstoomboot, voor rekening van den heer N. Franken Wzn. te Dordrecht; de daarvoor bestemde machine wordt vervaar digd bij den heer H. J. Koopman te Dord recht. ♦STREEFKERK, 23 April. Heden over leed plotseling een oud-strijder van de Citadel van Antwerpen, de heer A. Huisman. ♦WILLIGE-LANGERAK, 27 April. Het kohier van de belasting op de honden in deze gemeente voor 1883 is opgemaakt tot een bedrag van f 88. Het aantal verleende vergunningen tot verkoop van sterken draak in het klein bedraagt voor dit jaar 4. Alle localiteiten zjjn beneden f 100 geschat en in eenloca- liteit wordt van Zaterdag-avond zes uren tot Maandag-ochtend ze9 uren geen sterke drank verkocht of geschonken. ♦ZEVENHUIZEN, 26 April. De reke ning van den Eendrachtspolder over 1882 bedraagt in ontvang f 10610,43 en in uit gaaf f9962,43, sluitende alzoo met een batig saldo van f 648. Den 9<jen Mei a. s. zal de verkiezing plaats hebben van 6 gecommitteerden, waar van 3 ((volgens het bijzonder reglement voor den polder den Hoek en Schuwagtvan 27 Januari 1875 „gekozen worden uit stemgerechtigde ingelanden van het gedeelte des polders den Hoek" én 2 „uit die van VARIA. In elf jaar tyds zjjn uit Duitschland weinig minder dan een milüoen personen naar Amerika verhuisd; 170 Duitschers, op weg naar de Nieuwe Wereld, kwamen dezer dagen wèer te Arnhem aan, en uit de kleine dorpen Nyewier en Lioessens, in Friesland, staan thans niet minder dan 20 personen „op sprong" om een plaatBbiljet naar 't verre westen te nemen. De baryton Lasalle, die ook aan verhuizen dacht, zal toch aan de groote ópera van Frankrjjks hoofdstad blijven, 't Verbljjf is hem nog al smakelijk gemaakt: hij zal een jaarlijksch tractemeutje van 54 duizend gld. genieten en de vrjjheid om 4 maanden per jaar op reis te gaan. Zoo kan zelfs de kunst te vreden zijn. Een varken van een landbou wer te Sprang, in Hannover, heeft bij zjjn leven ook weinig te knorren gehad over eeno slechte behandeling; de boer kon bjj den dood van 't beest reoht in zjjn schik zjjn. Door een wonder vfcn uitzetting bracht het beest het tot 875 pond. Dat de ziel, ook van menachen, in de maag kan zetelen, zag men dezer dagen in eeïie restauratie te Parijs. Twee koks hielden er, ten aanschouwo van eenige belangstellenden, een wedstrijd in 'fc.. eten. Volle drie uren duurde destrjjdmet mes en vork. De jongste der duellisten moest zich eindelijk voor overwonnen verklaren. Hjj had 8 flesoh champagne en 600 oesters verslonden; zjjn col logs bleef bom met 60 oesters en anderhalve flesoh de baas. Toen had eindelflk ook sijn maag het maximum van spanning bereikt. Hoogst „voldaan" koerdo men huiswaarts. 1» Frieslands hoofdstad kan men voldaan zyn over de stedeljjke gasfabriek. Sedert 1 Oot. '66 toch heeft se een voordeeltje aangebraoht van niet minder dan 363 duizend gld. Met de invoering van Edisons gloeilampen maakt men déér nog geon haast. De aandeel houders in de Ned. Amerikaansche stoom- vaartmaatsohdppy syn op don rug te spreken. Over '82 zullen zo eens geon dividend krygen. Mot zulke uitkomsten valt 't moeielyk den dichter met opgeruim de borst na te zingen: „Het water is ons element". In Zwolle heerscht gebrek aan vocht. Wegens den lagen waterstand heb ben Burgemeester en Wethouders, tot nadere aankondiging, het schrobben der straten en stoepen verboden. De Zwolsche vrouwen zijn radeloos. In de sohoonmaak mag zoo'n verbod voor vrouwen ook wel een wereld gebeurtenis heeten. Do Mormonen zyn ook weór, maar te kwader ure, ia Zwolle aangeland. Ofschoon het dompelen van stadswege niet verboden is, verbiedt dit zioh, in oen plaats waar geen water is, van zelf. Druk zyn de „Heiligen der laatste dagen", ook in andere landen, in de weer om bekeerlingen to maken. Pas zijn uit Amerika 65 zendelingen met dat doel naar Engeland en Duitschland op rois gegaan. In de annalen van de Utreohtsche zendings- veroeniging staat 't jaar '82 als^ by zonder vruchtbaar geboekt. Aan giften én legaten ontving zg ruim 41 duizend gld.in 'tjaar te voren kwam nog geen 13 duizend gld. binnen. Dat teekent vooruitgang. Den kreeften gang gaat het met onze vaderlandsche kerkge nootschappen. In 1870 vond men in ons land 2661 personen, die buiten alle kerkgenoot schappen stonden; dat kuddeke was in 1880 reeds tot een leger van 12253 man aange groeid. In Parys, vertelt oen directrice van oen weeshuis in die stad, hebben in vier jaar tyds 198 knapen on 40 meisjes zich aan zelfmoord schuldig gomaakt. Van deze 238 waren 200 beneden de twaalf jaren, 21 telden tien, 6 waren niet ouder dan negen jaar en de jongste had pas den leeftyd van zeven jaar bereikt. Ontzettende cij fers! Het levenslustige 72-jarige weeuwtje te Eindhoven men weet, dat ze op 't trou wen Btond met een 20-jarig jonkman zit in zak on assche. Ze moet nog een poosje wachten om haar overleden man te be schreien. Dit zegt do wet, en de menschen 't is net goed voor de heet gebakerde om nog wat af te koelen. Het huwelijk van een ontvanger der registratie, róór eenige maanden in een Limburgsch dorp voltrokken, is, wegens een gebrek in den vorm, nietig verklaard. De twee zielen moeten nu op nieuw „gloénd aaneengesmeed" worden, 't Is te hopen dat 't yzer nog heet is. Voor het in Juni te honden muziekfeest te Breda hebben zich nu reeds 289 deelnemers aangemeld en te Londen is Donderdag jl. de groote internationale schaakwedstrijd begonnen. Er zijn zes pryzen, de hoogste van f3600. Dat geeft ambitie. Wat meer ambitie voor gemeenteraadsverkiezin gen kon in Bolsward geen kwaad. Pas geleden kwamen van de 350 kiezers slechts 39 ter stembus opdagen; by eene vorige stemming kwamen maar 17 uit den hoek. Bolsward mag oud zijn, voor algemeen stemrecht is 't plaatsje nog niet heelomaal "jP- In eene rrooljjke stemming verkeerde dezer dagon een rondventer in oudheden. In Leiden kwam hy voor f 12,50 aan een porceleinen kop on schotel; gauw er meé naar een antiquair in Den Haag en 's avonds kwam hy zonder kop en schotel, maar met 650 gld, op zak bij vrouwlief thuis. Te Hooge en Lage Mierde werd door eonige arbeiders, die aan 't graven waren, een prachtige vondst gedaan. De los gewoelde grond, anders echt Nd.-Brabantsoh on vruchtbaar, leverde 860 goudstukken, een massief gouden kruis en een ring met steenalles ter waarde van ruim 5000 gld, op. De gemeente heeft den Bchat voorloopig in bezit genomen. Zalt- Bommel bezit zooveel stadslanderijen dat men er geen belastingen heeft. In dit opzicht heeft Zalt-Bommel weinig zustersteden. Harlingen staat zeker ook wel alleen. Het bezit tegenwoordig een loco burgemeester, een loco-stadsbouwmeester eu een loco-havenmeester. Delft is ingespan nen. Zy heefteen vroedschap om jaloersch op te worden. Heel 't land spreekt er van. Met verontwaardiging had zy de raad der oude en wyze mannenvernomendat eene nieuwe straat op haar grondgebied den naam droeg van De-Genestet-straatzonder dat zy vroedschap, er van te voren in gekend was. In eene openbare vergadering, van de vroed schap nl., is nu besloten, dat, aangezien niemand, in de vroedschap wel te verstaan ooit van een De Genestet had gehoorddie straat voortaan veel eigenaardiger zou heeten Singelstraat. En zoo geschiedde het. Het bordje hangt reeds. zal het keizerljjk «oh?,nar met hot oere- monieele brood en zout verwelkomd wor den door de Duma (stadsbestuur), door deputaties uit de gilden en standen en door de leerlingen der cadettenscholen, die nn aanbieding in groot tenue iu den stoet Het kroningsfeest van den Keizer van Rusland te Moskou zal, naar men hoopt ten minste, het prachtigste zyn dat in deze eeuw is gevierd. De regeering geeft er millioenen voor uit en de ontzag lijk ryke aanzienlijken van Moskou wed- yveren met haar en mot elkaar. Behalve de feesten in 't Kremlin-paleis, zal 't ook daar buiten, naar men weet, recht vroolyk toegaan. Op de groote Chodynski-vlakteu is men thans yverig bezig een groote ker mis met al zijn toebehooren in orde te brengen voor 400.000 personen. Eten en drinken zal vry worden rondgedeeld uit spoorwagens, tot tijdelijke gaarkeukens hervormd. Ieder die komt, ontvangt een aarden kruik, met hot Jceizerlyk wapen or op, en kan die naar believen laten vullen. 400.000 zulke kruiken zijn reeds vervaar digd. Verder krygt elk oetlustige twee vlee8ch-pasteiensuikergoedgedroogde vruchten en koek. Allerlei zinnebeeldige en geschiedkundige vertooningen zullen gegeven worden, terwyl 12 muziek- en even zooveel zangkoren hunne krachten zullen toonen. De lyfwacht-soldaton hebben op een afzonderlijke plek hun feest, waar tafols voor 10.000 man zullen aangericht wordon, onder de donnenboomen in het Sonolinky- park, dat drie nachten zal worden verlicht. De kroning vindt 27 Mei plaats en do feesten duren tot 8 Juni. De intocht in Potersburg is op den lOden Juni (29sten Mei a. s.) bepaald. Daarby zullen plaats i Tussohen 5 (17) en 7 (10) Mei rukt het grootste gedeelte uit van de regimenten der garde, d. i. dat deel hetwelk niet ter ge legenheid der kroningspleehtigheden naar Moskou gUat, teneinde de spoorwegen Pe tersburg-Moskou te bezetten. Voor deze bewaking zyn 600.000 man bestemd, zoodat gemiddeld 100 man per werst voor de vei ligheid op dezen 600 werst langen weg hebben zorg te dragen. Aan elk station wordt een veldwaoht geplaatst, die over een bepaald gedeelte van den weg geregeld pa trouilles moet ijitzenden, terwyl aan de hoofdstations dié militaire afdeelingen de viervoudige sterkte zullen hebben, waarvan een deel stoedg gereed moet zyn op tele grafisch verzoek zioh naar eenig punt bin nen de grenzen der afdeeling te begeven. De schildwachten, dio op zekeren afstand langs den weg opgesteld worden, ontvangen 20 scherpe patronen, die by elke aflossing op don post onderzocht en nqgeteld moeten worden. By tunnels, bruggen, holle wegen enz. worden deze posten versterkt en onder onmiddellyk bevel van een officier geplaatst. Van elk der aan de hoofdstations gepos teerde piketten moot dagelyks minstens éénmaal telegrafisoh rapport omtrent den toestand worden gezondep aan het hoofd kwartier van grootvorst Wladimir te Mos kou. Do troepen blyrou langs de spoor- wegljjn tot 1 (13) Juni in dienst Het behoeft niet gezegd te wordendat de politie de strengste maatregelen neemt om elke poging tot moorddadige aanslagen te Moskou te voorkomen en te vorydelen. Maar waartegen zjj, naar eigen erkentenis, nagenoeg machteloos staat't is het gebruik van handgranaten door personendie voor 't bereiken van hun doel geen waarde aan hun leven hechten. Wel heeft de politie bepaalddat gedurende den intocht goeü plaatsen op tribunes, voor ramen en op balkons verhuurd mogen worden dan aan hendie als vertrouwbaar door bekende personen worden aanbevolenmaar niet slechts zou dit bevel al zeer weinig waar borg opleveren, maar ook is hot te laat uitgevaardigd, daar reeds honderden plaat sen verhuurd zyn. Welke sommen overigens daarvoor besteed wordenkan blijken uit den prys, door zekeren ryken koopman Trotjakow voor het balkon van het huis- Lichatjew betaald. Alleen voor den dag van den intocht heeft hy voor het gebruik van dit balkonwaarop hoogstens 26 per- Bonen kunnen staan4600 roebels moeten neerleggen I By den hofjuwelier Chlab- nikow te St. Petersburg zyn 74 gouden schalen besteldwaarin den keizar by zyne terugkomst in de hoofdstad door de verschil lende deputaties brood en zout zullen wor den aangeboden. Alleen deze bestelling vertegenwoordigt eene waarde van 2 mil- lioen roebola. Deze schalen gaaneven als al het tafelservies en het zilver, dat bij de feestmalen ter gelegenheid van de kroning gebruikt wordt, in de keizeriyke schatkamer. Van de hand van den tegen- woordigen Minister van Koloniën, den heer van Bloemen Waanders, bevat de „Land- bouw-Courant" in haar laatste nummer eene aardige beschrijving van een familiaar di neetje, waarin op het veelzydig nut van de zoo versmade brandnetel gewezen wordt. Uit een en ander, daarin meegedeeld, blykt dat de kwade reuk, waarin deze plant staat, onverdiend is. Zy ontwikkelt zich zeer spoedig en vormt eene smakelyke groente in een tyd, als nog geen andere versche groenten verkrjjgbaar zyn. Hoe jonger ze geplukt wordt, des te beter van smaak, mits zy vooraf behoorlyk worde gewasschen. De commissaris van politie te Amsterdam, de heer Stork, maakt het vol gende bekend: In de dagbladen hier te lande zoowel als in den vreemde verschynen herhaaldelyk advertentiën, waarby door een „Buitenland- schen fabrikant" gevraagd worden Protes- tantsche meisjes van 18 tot 26 jaren, van een goed uiterlyk, om tegen een maande- lijksch salaris van f200 en gratis uitrusting zich te engageeren tot het opzicht houden over étalages op de Amsterdamsche Inter nationale tentoonstelling. Men had zioh, onder by voeging van eon photografisoh portret, te wenden tot den daarby aange wezen boekhandelaar. By het nasporen der gangen van dien zoo- genaamden buitenlandschen fabrikant is het don commissaris gebleken, dat hy is genaamd Berend Haitaema Enuma, oud 36 jaren, ge boren teNyehorn, prov. Friesland, van be roep hulp-apotheker te Amsterdamwonende in de Jacob van Lennepstraat n#. 75, en dat hy noch met de tentoonstelling, noch met eenige étalage aldaar iets gomoen heeft. De commissaris rekent het zich ten plicht aan het bovenstaande langs dezen weg open baarheid te gevenopdat fatsoenlijke meisjes of vrouwen niet langer dupe worden van een bedrieger en hg richt tot heeren redacteu ren vau binnen- en buitenl. bladen het be leefd verzoek, dat in hun respectieve ko lommen wel te willen doen overnemen. Wijders geeft hij kennis, dat aan zyn commissariaat berustend zyn verscheiden honderdtallen brieven met portretten, op voorsohroven frauduleus© wyze in het bezit gekomen van Haitzema Enuma. Wie voegt de „Arast." er by nopens gezegden Enuma iets meer wil weten, ver wijzen wy naar het „Maandblad tegen kwakzalvery". Eerst heeft hij zyn kunsten in practyk gebracht te Kampen, waar hy ryksdaalders op chemische wijze wist te besnoeien, voor welke manoeuvre hij tot- eenige jaren celstraf werd veroordeeld. Later werd herhaaldelyk tegen zijn prac- tijken gewaarschuwd. In den aanstaanden zomer wacht den Parijschen honden eene groote verrassing. Men ziet namely k achter do groote winkelruiten breede hondenbrace letten, dje aan de linkerpooten van de hondjes moeten schitteren. De mode schryft voor witte honden gouden, en voor zwarte zilveren braceletten voor. Wat zullen dio diertjes eon vermaak hebben in deze praal zucht van hunne meesteressen. En welke schoone vooruitzichten voor de Parjjzenaars met lange vingers! Een stier, even één jaar oud, 6efokt door den veehouder J. Wit Azo. te [idwoud (Noord-Holland), is voor f 800 ver kooht aan de landbouwschool te Wageningen. -Mr. J. P. Amersfoordt te Haar lemmermeer ontving dezer dagen van Z. M. den Keizer van het Hemelsche Rijk twee Chineesohe varkens ten geschenke. D. v. Z.-H. Te Leerdam heeft dezer da gen een treurig voorval plaats gehad. Ze kere juffrouw De F., die met de predikants familie Van Salms van Nisse derwaarts was meegekomen, om voorloopig eenige huis houdelijke hulp te verleenen, had het on geluk met het hoofd benedenwaarts van den zolder te vallen. Een paar dagen later is de ongelukkige, circa 38 jaar oud, na de hevigste smarten bezweken. LI. Maandag-namiddag kwam de koopman in manufacturen H. van Streef kerk met zyn pak op den rug in eene wo ning van de aan deze gemeente grenzende baart de Opperstok, en viel, waarsohyniyk door eene beroerte getroffen, dood neder. Het gouden ringetje, hetwelk moj. Monshouwer door den moordonaar H. De Koning te Gorinchem met geweld zou zyn ontvreemd, door, haar den vinger te verbrijzelen, is in hare woning gevon den, zoodat de verminking van dien vinger geon aanleiding kan geven tot het ver moeden van diefstal van bedoeld ringetje. Op het stroomgebied van den Mississippi zijn vele streken door oen zwaren storm zwaar geteisterd. Het aantal dooden is 83dat der gewonden 300velen der laatsten verkeeren in levensgevaar. De aan gerichte verwoestingen zyn zonder voor beeld. De „Herald" meldt uit Georgia, dat daar 20 menschen het leven verloren hebben en 200 gewond werden. Naar men verneemt braohten 12 oude, havelooze stoelen, bij eene pu blieke verkooping, dezer dagen te Gorin chem gehouden, de som van f71 op, on gerekend de 10 pet. onkosten. Er is grond om te vermoeden, dat bedoelde stoelen iets antieks bevatten, in welk geval ze den kooper geen windeieren zullen leggen. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 18 April. LI. Woensdag-avond werd al hier onder voorzitterschap van don heer Mr. 8. Gratama Hz. eene vergadering ge houden dor kiesvereeniging „Krimpener- waard", waarop versoheiden leden ook van elders, tegenwoordig waren. Tot bestuur ders werden herkozen de heeren G. A. Schalij en C. H. Van Scherpenzeelterwyl laatstgenoemde op nieuw werd gekozen als secretaris. Voor de aanstaande verkiezing van drie leden der Provinciale Staten werden de af tredende ledende heeren Mr. A. A. Van Bergen IJzendoom te GoudaG. A. Van Houweninge Gz. to Moordrecht en R. Blok te Lekkerkerk met algemeene stemmen op nienw candidaat gesteld. Woensdag-avond omstreeks 10 uren is een vreemdeling, die hier smids- vrerk zocht, in de Cingelgraoht geraakt en door Spermon met veel moeite gered. Aloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Door den notariz W. A. Mey- boom te Lekkerkerk is op 26 dezer aldaar geveild een huiz met tuin, boomgaard en twee bonwakkertjes. Verkocht aan diverse, ▼oor f3955. BEURSBERICHTEN. pO. 27 April. Nederl. Werk. Schuld. 2J 65$ Dito dito 3 77{ Dito dito 4 100J Dito dito 1878 4 100J Loten Rotterdam3 100 Loten Amsterdam f 100. .3 111 Spanje. Buitenl. Perp. 4 59$ Dito Binnenl. Perp. 4 Portugal, Oblig3 52/, Rush, Obl. Hope 1798. 5 95/, Dito 6e Serie. 1855. 5 76}$ Dito Obligatiel. 1864 k f1000. 6 93/, Dito 1866 k f 1000. 5 93$ Dito 1860 100 p.st. 4$ 82$ Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 76/, Dito Obligatieleen. 1872. 5 85 Dito 1873. 5 85 Dito 1875. .4J 76$ Dito 1877.. 5 90$ Dito 1880. 4 68$ Dito Pandbrieven. 100 Z. R. 5 78 Dito Aand. 1864 5pC. Rs. 100. 129$ Dito 1866124$ Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 64$ Dito Feb.-Aug. 5 65$ Dito zilver Jan.-Juli. 5 65 J Dito Apr.-Oot. 6 655$ Dito Aand. 4pC. fl. 250,1854. 100 Dito 5pC. fl. 500,1860. 110 Dito fl. 100, 1864. 141$ Turkije. Alg. Soh. 1865 gereg. 6 10$ Dito 1869 6 12» Egypte Oblig. 18764 73$ Dito Spoorweg!. 1876. 5 95 N. Amorika Oblig. 1876 4$ 111$ Dito 1877 4 118 Brazilië Oblig. 1865. 5 99», Dito 1863. 4} Peru Oblig. 1870 6 13/, Dito 1872 5 10 Gr. Russ. Spw. 5pC. aandeel. 123) Russ. Spoorw. Jelez Griasi. 5 82 Dito Poti Tiflis k f 1000. 5 85$ Dito JelezOrel5 85/, Dito Kursk—Charkow. 5 85 Dito CharkAzow pd. st. 100. 5 85$ Dito Zuid-West Spoorw.-aand. 5 56$ Hong. Oblig. 1867. 5 96 Dito Loten 1870. 95$ Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 51/, Centraal-Pacific. Oblig. .6 112/, Theiss-loten4 92$ Antwerpsohe loton. 1874. .3 95 J Aand. loting Madrid3 44 Aand. Turkije met lot. 1870. 3 13$ MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 25 April. Boter: le qual. 52 ct., 2de qual. 45 ot. per half kilo; bele gen graskaas f 32 a 34, hooikaas f 28 k 30, vette varkens 28 k 29 ct., jonge biggen f 6 ii 8, overloopers f 12 k 16, schapen f 30 k 34, jonge Jammeren f6 A 8, vette kalve ren 26 a 27 ets. per half kilo, nuchtere dito f6 k 9 por stuk; aardappelen Kleingeel 18,00, Zeeuwsche Jammen f7,00, Wol kammers f6,00, Roode f5,00, Poters f4,50 por Hectoliter. Eieren f3,25 per 100 stake. In den loop der week aangevoerd 40 bos hennep. Hennep Schil fl8k20, Bint f 16 A18, Gelling f 18 per 50 kilo. Hennepzaad f 10 A11. 1 party vruchtboomen ter markt. Gouda, 26 April. Kaas. le qnal. f28A 30, 2e qual. f25 A 27, Noordhollandsohe f32,00 A 35,00. Aangevoerd 101 partijen. Handel vlug. Boter: goeboter f 1,00 k 1,10, wei- dito f 0,80 k 0,90 per kilo. Vette varkens 25 A 29 ct. per half kilo. Biggen voor Engeland 20 A 23 ot. per half kilo. Magere biggen f 0,90 A 1,40 per week. Vetto schapen f25 A 36. Nuchtere kalveren f4 A 10. Fokkalveren f 12 A 20. Gorinchem, 23 April. RiBtarwe f9,25 A 9,50, roode dito f8,25 A 8,50, witte dito f8,50 A 9,40. Inl. roggo fG,50 k 7,00. Gerst f5,50 a 6,00. Haver f3,50 A 4,00. By een aanvoer van ongeveer 300 stuks vee was de handel heden vooral in beste soorten zeer vlug» Prijzen: enkele zware kalf koeien f240 a 330, mindere qual. f 160 a 230, dito vaarzen f 150 A 240, vare koeien f 140 A 200, guiste vaarzen f90 A 130, melkkoeion f 170 k 260, hokkeling ossen f 100 k 130, pinken f 40 A 90, nuchtere kalveren f5 A 12. Zware vette varkens op levoring 54 A 56 ct. per kilo; fokvarkens van 6 A 8 weken f 6,00 A 10,00 per stuk. Overloopertjes 48A46 ct. per kilo Goeboter f 1,00 A 1,20, weiboter f 0,85 A 1,00 per kilo. Kipeieren f0,75 A 0,85 de 26 stuks. Rotterdam, 23 en 24 April. Aangev. 13 paar den, 1 veulen, 1454 runderen, 171 vette en graskalveren, 206 nuchtere kalveren, 32 schapen of lammeren, 416 varkens, 280 biggen en 2 bokken of geiten. Èunderen: lste qual. 90 ct., 2de qual. 70 ct., 3de qual. ÖO ct.; Kalveren: lste qual. f 1,15, 2de qual. f 0,95; Schapen f 0,98, alles per kilo. Weivarkens 46 tot 48 ets. per kilo. Boter: lste qual. f56, 2de qual. f52, 3de qual. f48, per kilo 65 A 80 ct. Tarwe. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk. en Overm. f 9,00 A 9,50, middelbare f 8,30 A 8,90, mindere 8,25. Rogge. Vlaamsche, Zeewsche en Overm. f6,60 A 6,90, mindere 6,50. Gerst. Zeeuwsche, Flakk. en Overm. Winter f5,50 A 6,00, mindere f4,50, dito Zomer f5,20A 5,50, mindere f5,10. Haver, f3,90 A 4,50, mindere f2,80 A 3,80. Paardenboonen. f7,50 A 7,80, mindere f 7,40. Hennepzaad, f 8,50 A 9,50. Bodegraven, 24 April. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 156 wa gens, te zamen 6578 stuks, wegende 32565 kilo, prys le soort Qoudsche f28 A 30,00, 2e soort f23 A 26,50, hieronder 1 wagen 1 Derby-kaas, prys f 28. 1 wagen Edammer- kaas, prjjs f 32. Handel matig. Boter, 50 halve kilo, prys 50 ot., handel stug. 2 J koeien, 4 varkens tot f 17, 13 biggen tot f6AlO, 4 nuchtere kalvoron tot f3A10, alles per stakhandel stag. die hem en de familie De G. by herhaling ten deel vielen. Jammer, dat de opkomst door versohillende omstandigheden niet groo- ter was. ♦IJ8EL8TEIN, 27 April. In eone gis teren, door de R. K. centrale kiesveroeni- ging „Recht voor allen" te Utrecht, ge houden vergadering, die door 16 personen bezocht werd, zyn tot eaödidaten gesteld voor het lidmaatschap der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict IJselstein, de heer Mr. C. M. Blankenhoijm (Katholiek) en Jhr. Van ABoh van Wyk (antirevolutionair). Voor den 3den zetel werd in do gegeven omstandigheden geen candidaat aanbevolen. BERLIJN, 27 April. Naar de „Post" meedeelt, icf het landgoed Muscau, dat aan Prins Frederik def Nederlanden toebe hoorde, gisteren door de attuèr aangekomen uitvoerders der wilsbeschikking Verkooht aan graaf Herman von Arnim. Burgerlijke Stand. Qem. Schoonhoven. Van 20 tot 27 April 1883. Geboren: Cornelius Gerardus, ouders J. Ponsioen en C. A. Van Wamel. Cornelius Joannes, ouders H. Peltenburg en A. Stravers. Henrika, ouders J. Van Rooijen en P. Kortlever. OndertrouwdA. J. Den Uijl en N. Noteboom. J. De Hoop te Utrecht en J. Pelt. Getrouwd: J. J. L. Wee en J. E. Ver donk.J. Koppe, weduwnaar van C. Van Baaren, en C. Reehorst, weduwe van J. De Jager. J. Ros, weduwnaar vaq A. Verkerk, en J. Damen, weduwe vah D. R. Maassen. Op den 1, Mei hopen onze ge liefde Ouders D. HENGEVELT en M. J. KREVER hunne 25-jarlge Echtvereenlging te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen en Behuwddochter. Lopik, 28 April 1883. Op Dingsdag den eersten Mei I hopen GERRIT VAN DAM en zyne Echtgenooto TRIJNTJE BLANKEN 1 hunne 25-jarige Echtvereenlging 1 I te herdenken. Stolwyk, 29 April 1883. Vervolg der Nieuwstijdingen. By de opening der Amsterdam sche Tentoonstelling zal aan H. M. de Ko ningin oen ruiWr worden aangeboden, uit enkel oosterscho bloemen samengesteld. In de Belgische afdeeling der tentoonstelling te Amsterdam zal 0. a. pry- ken het kasteel te Arolsende geboorteplaats van H. M. de Koningin vervaardigd uit stukken bandveters en dergelijke artikelen. De eer van deze aardige gedachte komt toe aan de firma F. Van Damme en Zonente Hamme by Dendermonde. Het „Amst. Fin. Nieuwsblad" bericht, dat op de leening groot f 100.000, in 100 aandeelen van f1000, der Neder- landscho fabriek van bijouterion en ridder orden, gevestigd te Hilversum, welke in het laatst der vorige maand ter publieke in- Bchryving a pari werd aangeboden, niet een enkel stuk is ingeschreven. De kantonrechter te Leiden heeft thans te beslissen in eene vervolging ingesteld op grond van de wet van 1872 op de besmettelijke ziekten. Te Katwyk aan den Rijn zyn namelijk gevallen van pokken voorgekomen, en op grond daarvan heeft de bnrgemeoster het, in overleg mot de plaatselyke gezondheids commissie, noodig geacht de ingezetenen by circulaire te ontraden kerken te be zoeken. Een der ingezetenen, diaken der Christ. Geref. gemeente, C. v. Z., wienB vier kin doren de pokken hadden gekregen, verloor er één door den dood. Toen de overige aan de beterhand waren, zoo althans wordt in „De Standaard" beweerd, ging de vader naar de kerk. Dit had een bezoek ten gevolge van den veldwaohter, die op de vraag of v. Z. ter kerke was geweest een bevestigend antwoord kreeg. En nu werd v. Z. op 14 April gedagvaard om Maandag 23 April voor den kanton rechter te Leiden te verschijnen, wegens overtreding der wet op de besmettelyke ziekten. Ten rochtsdago werd het feit van het kerkgaan door v. Z. erkend en door drie getuigen bevestigd. De ambtenaar van het O. M. eischte veroordeeling tot f 10 boete of 2 dagen gevangenisstraf, en op 30 April zal de kantonrechter uitspraak doen. ♦BERG-AMBACHT27 April. Het hooi werd in deze week alhier verhandeld voor f 13 tot f 17 per 500 kilogrammon. KRALINGEN, 27 April. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 2400 zalmen en 23685 elften. Prijs der zalm f 0,85 tot f 0,95 per half kilo. Prjjs der elft f 0,65 tot f 1,10 per stuk. ♦LANGERAK, 28 April. Onder een kop pel runderen van den landbouwer A. G. is het mondzeer uitgebroken. OUDEWATER, 25 April. Gistoren-avond werd alhier in het lokaal „Rozenburg" eene Soiréo artistique amusante ten voordeele der algemeene arnton gegeven. Ze werd ver schaft door do familie De Gumstor en den hoer J. Loeff met welwillende medewerking van den heer Nou. Zoowel de muzikale als de letterkundige voordrechten van de familie De G. voldeden uitstekend on verschaften menig oogenblik van waar kunstgenot. Niet minder succes had do hoer Loeft' met zyne Magie Noire en zyn Magie Blanche en alleszins verdiend waren do toejuichingen Ondertrouwd: W. A. EMEIS A. O. DE JONG Pd. Ammerstol, 22 April 1883. Getrouwd: JOSEPHUS JOHANNES LUD0VICUS WEE, van Delft, en IDA ELISABETH WRDONK die, mede namens wederzydsohe familie, hun dank betuigen voor de vele bljjken van be langstelling, by hnn Hnwelyk ondervonden. Schoonhoven, 25 April 1883. Heden overleed plotseling onze geliefde Vader en Behuwdvader ARIE HUISMAN, Weduwnaar van Niktjz Ozmzvomlijx in den ouderdom van 73 jaren. Uit aller naam, P. HUISMAN. Streefkerk, 23 April 1883. Aan allendie bjj het overlijden myner Echtgenooto bewyzen van deelneming be toonden, betuig ik, ook namens myne Kinderen, mijnen harteiyken dank. E. E. DENEKAMP. Voor de menigvuldige bewyzen van deel neming, ontvangen by het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader A. OUWERKERK VAN LOMWEL, be tuigen wy onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. W. VAN LOMWEL. Ameide, 28 April 1883. De Ondergetoekende betuigt by deze zijnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, by het overlijden zijner geliefde Echtgenooto ontvangen. G. JÜNGELING. Haastrecht, 29 April 1883. aan Familie en aan allen, die den dag van 23 April 11. onzer 2ö-jarige Echtvereeniging een der onvergetelykBte onzes levens hebben gemaakt, en inzonderheid aan het Geuzen- korps „Pro Patria", dat door een zoo schoon en groot stoffelijk blyk van waardeering zoo ruimschoots daaraan heeft bijgedragen. J. G. KERGER en Echtgenooto. Krimpen a/d Lek, 28 April 1883. Bij alle Bookhandelaren verkrijgbaar: aanwijzende wat men maandelijks in Moes- en BloemtuinBoomgaardBoomkweekerij, Oranjerie en Broeiorij te verrichten heeft, door J. NIEDEKEN. Achtste druk. Naar de behoeften van den tegenwoordigen tyd omgewerkt door K. J. W. 0TT0LANDER. De prys van dit werk, bevattende onge veer 300 bladz. druks, is f 1,75. Handleiding om zonder onderwijzer, al leen door zelfonderricht, gemakkelyk en spoedig Piano of Orgel te leeren spelen, door J. VAN RO88UM. Compleet in 4 cursussen, elk van 10 brioven, k 30 Cents per brief. Elke oursus van 10 brieven is afzonderlijk verkrijgbaar Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven en bij alle Boekhandelaren te ont bieden. De Ondergetoekende berigt zyne geachte begunstigers voorloopig zyn ATELIER in de Koestraat te houden; doch verzoekt beleefd alle BOODSCHAPPEN, BESTEL LINGEN enz. na Woensdag a. te be zorgen by den Heer D. NOTEBOOM, op de Haven. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht is voornemens, op Woensdag den 16. Mei 1883, des morgensten 11 ure, in het HEEREN-LOGEMENT te Schoon hoven, in het openbaar te verkoopen: De'voor korten tyd nieuw gebouwdo De Ondergetoekende bericht aan zyne geëerde Begunstigers, zoo binnen als buiten de stad, dat bij hem van af heden to ver krijgen is le kwaliteit 26 en 24 cent, 2e 16 en 14 cent de 5 ons. Bestellingen in de stad worden ton spoe digste aan huis bezorgd, Schoonhoven, Lopikerstrnat. De Ondergeteekenden maken bekend, dat zy weder ruim gesorteerd zijn in alle Boor- ten van Behangpapieren, Randen, Doek, Gordijnpapierenin gewoon en alle breed ten, Schilderijen, Lijsten en Raamhorren, drooge en natte Verfwaren, Vernissen, Glas, enz. Verkoopers genieten korting. Sohoonhoven. De Ondergeteekendendoor ip a»"! Z.E. den Minister van Financiën gemachtigd tot het verkoopen van Gezegeld Papier, berichten bij deze, dat de by hen 5 Cents per stuk verkrijgbaar zyn. Tevens zijn by hen voorhanden en 6 Cents per stuk te bekomen. Schoonhoven. van S. W. N. van NOOTEN, Schoonhoven. 5 Cents per Boekdeel. Catalogus gratis. getd. nr. 32, aan de zuidzyde, op of naby het dorp Breeder omschreven by biljetten, en in lichtingen te bekomen ten kantore randen No tam. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht is voornemens, op Woensdag 16 Mei 1883, des middagB ten 12 ure, in het HEEREN-LOGEMENT te Schoon hoven, in het openbaar te verkoopen: ingericht tot Tappery, met vergunning, en SCHUUR met TUIN, ERF, WEG en WATER, staande onder de gemeente aan de westzyde. Breeder omschreven by biljetten. Inlichtingen geeft de Notaris. Inwisseling Belasten zioh met: van alle Coupons tegen de hoogste prijzen en ook nn reeds van Cou pons Rusland 1850, 1859, 1860, 1862, 1867/69 en 1877, welke met Mei, Juni en Juli aanstaande vervallen. Verstrekken geld in blanco en tegen onderpand. Ontvangen geld in bewaring tegen vergoeding van rente, verschillend naarmate den tyd van opvrage. Belasten zich met den Inkoop en Verkoop van alle binnen- en bnitenlandsehe Effecten. alle binnenlandsche en bnitenlandsehe wissels, tegen zeer matig tarief. Inoasseeren Iemand, 25 jaar oud, P. G., zag zich gaarne geplaatat als by een Weduwnaar met twee of drie Kin deren, hier of elders. Adres: bij DE VOS, in de Havenstraat,1 Schoonhoven. Mejuffrouw COSTER te Gouda, Gouwe No. 76, verlangt met Mei eene fatsoenlyke DIENSTBODE, P. G., die goed kan wer ken en van goede getuigen voorzien is. Loon f 100. In een net burgerhuisgezin te Sohoonhoven wordt tegen 1 Mei of zoo spoedig mogelijk gevraagd eene gesohikte Loon naar bekwaamheid. Adres Bureau van dit Blad. bekwaam voor de zaakwordt gevraagd met 1 Mei aanstaande of later, by de Weduwe F. GOUDRIAAN te Ouderkerk a/d IJsel. LONDON doet het gryze haar binnen en kele dagen ver- dwijnen, maakt het haar glans en zacht belet het uitval Jen vau en geeft groeikracht aan de jeugdige ha Adres: GEBRs. KREUKNIET te Har- dinxveld of to Glessen-Nieuwkerk. wordt gevraagd by A. J. STUURMAN, Mr. Timmerman te Ammerstol. Wordt gevraagd een flinke MP JONGEN om tot te worden opgeleid. Adres: MEIJER, Voorhaven. J. DE LANGE, Kleermaker Ml» Schoonhoven, vraagt dadelyk of zoo spoedig mogelijk voor rut werk en hooff toon. Prij» f 1,60 por flacon bij A. JJOERDIJK, Hoofd-depAthouder to Zulddorpe (Zeeland). Vorder bjj H. J. VAN EEKTEN te SchoonhovenJ. DROST te Oudewater) L. SCHEUK te Gouda; P. VERSLOOT te Bodegraven; L. VAROSSIEAU Zn. te AlpbonH. J. VAN STRAATEN te Meer kerk, J. F. SWEERMAN te Woerden; J. VAN EEUWEN te KamertkB. KRUIT HOF te Montfoort en H. MOES te IJ»»el- stein. )ij W. VAN HOUTEN, Mr. Kleêrmaker :e Lekkerkerk. Voor de STEENFABRIEK aan Wt) n~ „den Hem" worden gevraagd met of zonder schuitalsmede Adres: bij den baas dier Fabriek. Metrisch overgebracht door KGF. W. II AM. Prijs 40 Cents. Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoomhovbn en bij alle Boekhandelaren verkrygbaar. By S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven is uitgegeven: Theorie der Rekenkunde in vragen en opgaven, voor Normaallessen en Scholen voor u. 1. 0. door H. W. KRAMERS, Hoofd der le Openbare Burgersobool voor Meisjes en Directeur der Rijksnor maallessen te Gouda. Vier Stukjes. Prys van elk stukje 35 Cents. Kramers' Rekenvragenbevattende 700 vragen, ter herhaling en toepassing van het geleerde in de Theorie der Rekenkunde. Eerste Stukje. Tweede druk. Prijs 50 Cents. Tweede Stukje. Prijs 60 Cents. By alle Boekhandelaren verkrijgbaar.

Schoonhovensche Courant | 1883 | | pagina 2