1 U11U N°. 769. Zaterdag 8 Maart. Weekb ad voor Zuid-Holland en Utrecht. BUITENLAND. BINNENLAND. Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens uitgegeven. Prfjs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,70. Franco per poBt door het geheele rijk 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaardere. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven Uitgivers Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco, uiterlijk tot Vrijdags-namiddags. Alle binnenlandsche Advertentiën waarvan de plaatsing S maal wordt opgegevenworden slechts X maal in rekening gebracht. Overzicht. De eerste kennismaking tusschen de Sou- daneezen en de Engelsche troepen onder generaal Graham is voor eerstgenoemden niet heel best afgeloopen. Nadat een eisch om onderwerping was afgeslagen, trokken de Engolscho troepen op de manschappen van Osman Digna, die om El-Teb gelegerd waren, los en slaagden er inniet dan na hardnekkigen tegenstand, hen te verslaan en te verstrooien, waarna Tokar bezet werd. Deze eerste overwinning heeft echter nog geenzins den moed der opstandelingen ge fnuikt. Reeds heeft Osman zijne troepen weder verzameld, en onder Snahim opge steld om den vjjand af te wachten. Tot nog toe schijnt Gordon's taktiek bevrediging langs onbloedigen wog, nog niet veel Bnccès te hebben. Zijn tweede dreigmiddel (eorst dreigde hij met oene invasie der Turken) nl. een aanval der Engolschen, heeft reeds een begin van uit voering genomen en toch schijnt men wei nig geneigd, de bewoners van Khartoum uit gezonderd, naar zijne raadgevingen te hooren. De berichten welke de deputatie hem bracht, die, onder aanvoering van Stewart in gewapende booten, met een witte vlag in top, den Witten Nijl opstoomde, om de gezindheid der bevolking te leeren kennen, en haar met de proclamaties van Gordon bekend te maken, waren tneerendeels verre van gunstig. Er zal dan nog heel wat te doen vallen voordat Soudan gepacificeerd is en ontruimd zal kunnen worden. De Engelsche regeoring denkt er dan ook nog niet aan, zoo verklaarde Minister Granville in het Hoogerhuis, hare troepen uit Egypte weg te trekken. Ook daaraan had zij 't waarschijnlijk to danken, dat eene motie tot afkeuring voor haar beleid in het Lagerhuis met 150 tegen 108 stemmen werd verworpen. De regeling met de Transvaal schijnt ook bij de regeering der Kaap-kolonie oen goeden indruk gemaakt te hebben. De Gouverneur dier kolonie, die vroeger wel eens eene andeje wijze van handelen aan prees en in praktijk bracht, wees, bij een gastraaal in de Empire club te Londen, er nu op, dat het belang der kolonie overleg en samenwerking tusschen het Engelsche en Nederiandacho element eischte, en dat gezamenlijk en in onderling overleg maat regelen moeten genomen worden tot be scherming der inboorlingen. De Minister, Lord Derby, mede aanzittende, liet zich in gelijken zin nit. Op die wijze mag wer kelijk, zooals de Gouverneur verwachtte, de toekomst der kolonie hoopvol worden ingezien. Gladstone heeft zijn nieuwe kieswet in gediend en met de hem eigen welsprekend heid gewezen op do gevolgen van dien go- wichtigen maatregel, waardoor het getal kiezers van 3 op vijf millioen zal gebracht worden. Ten einde de afdoening te bevor deren zal eerst later aan eene betere ver deeling der zetels de hand worden gelegd. Ook in enkele andere stations zijn dyna- miet-aanslagen beproefd, doch door de politie gelukkig nog tijdig ontdekt. Tevens werd ontdekt, dat de bussen, waarin do helsche stof verpakt was, AmerikaanBche merken droegen. Dit en het vermoeden der politie, dat de aanslag door Amerikanen was voor bereid, zal er misschien toe leiden de be vriende Ainerlkaansche regeering te ver zoeken mede een oog in 't zeil te willen houden, iets wat echter met de vrijheids liefde, zooals de Amerikanen die opvatten, niet bestaanbaar schijnt. Bismarcks schrijven, hoewol nog niet ingekomen, heeft in het Congres reeds aanleiding gegeven tot alles behalve zoet sappige opmerkingen en het is te vreezen dat de Dnitaclie Rijksdag, die heden bijeen komt, er ook oen woordje aan wijden zal. Aardig is de opmerking van een sateriek Duitsoh weekblad. Daarin wordt met be trekking tot het genoemde voorval gezegd dat de postambtenaren nu even goed recht zullen hebben een brief bestemd voor een liberaal blad onbestelbaar te verklaren, als op het adres de redactie als geëerde redactie betiteld wordt! De Fransehe Senaat heeft bij de tweede lezing der wet op de gemeenteraden er zich bij neaergelegd, dat do zittingen dier oorporatiën openbaar zullen zijn. Intnsschen nam de Kamer een artikel aan, dat ook wel weder aanstoot zal vinden bij den Se naat, nl. dat onderwijzers geen kerkelijke of geestelijke bijbaantjes zullen mogen vervullen. Uit Tonking geen ander nieuws, dan dat de aanval op Bac-Ninh aanstaande is! Het gerechtshof, bestaande uit 9 boeren, 3 schou ten, 2 onderwijzers, 1 advokaat, 1 hout vester en 1 koster heeft den Noorweegschen Minister Selmer schuldig verklaard aan grondwetschennis en veroordeeld. De Ko ning, wiens prerogatieven hierdoor aange tast worden, schjjnt to aarzelen wat in deze moeieljjke zaak te doen. Bjj Zr. Ms. besluit is benoemd tot notaris te Charlois N. A. Yau Buuren, Het „Verslag dor Staats missie, benoemd bij Kon. besluit Mei 1883 (No. 1) om te ondorzoeki oom- an 11 van welke bepalingen der Grondwet herziening noodzakelijk on thans raadzaam is, met daarbjj behoorend ontwerp eouor gow jzigde Grondwet heeft het licht gezien." De voornaamste wijzigingen beti effen het kiesrecht; de invoering van eei zelf standige administratieve rechtsmacht; ver duidelijking der bepalingen nopens de t -oons- opvolging; regeling der defensie wai.rdoor algemeene dienstplicht mogelijk wordt. Behalve deze hoofdpunten stelt de com missie voor: Het afleggen van eed of belofte in de gevallen waar de Grondwet dit voorsc hrijft, aan ieders vrije keuze over te laten i n dus to schrappen do woorden „ioder ni ar de wijze zijner godsdienstige gezindheid. Het toekennen van subsidie aan k( rkge- nootschappen uit openbare kassen loven het genotene en behalve in het govt I van contractueele verplichting) te verbied m. Te doen vervallende veroischto Koninklijke goedkeuring op de provinciale verorden ngen. Te schrappen de bepaling dat de voor zitter van den gemeenteraad door de i Ko ning benoemd wordt en do dit punt aan de wet over te luten Het verleenen van do bevoogdhei i van den wetgever om het door den Koni ig in staat van beleg verklaren van een doel des grondgebieds te regelen, met aan« ijzing der gevallenwaarin dit geschieden kan. Bij die wet kan afwijking van eenigbe paald aangewezen grondwetsartikelen wor den geoorloofd. Dat de veranderingen in de Gronlwet, waarvan de wet de wenscbelijkheid heeft verklaard, na de ontbinding der Kamers, aan de nieuwe Kamers in vereenigc e zit ting zullen moeten onderworpen wore en en geacht worden verworpen te zijn, zo niet ten minste 65 loden (d. i. de grootste helft van het aantal leden der vereenigdo Ki mers) die voranderingon hebben goedgekeu d. Het hierboven vermelde artikel betrt ffonde het kiesrecht luidt als volgt: De leden der Tweede Kamer worden -echt- streeks gekozen door de meerderjarig* man nelijke ingezetenen, Nederlandera, d o niet bij rechterlijke uitspraak de beschikking of hot beheer hunner goederen hebben verlo ren noch van eenige rechten zijn o itzet en die, betzij ter zake van de bewoning van een huis of oen gedeelte daarvan in do belasting ten volle zijn aangeslagen sn het uit dien hoofde over het laatst erloo- pen dienstjaar verschuldigde geheel heb ben voldaan hetzij wonen op kamei s niet afzonderlijk in zoodanigo belasting ange- slagenen waarvan de jaarlijksche huur waarde ongemeubeld ten miuste zDoveel bedraagt als de som waarop de minste be lastbare huurwaarde daar ter plaatse is ge steld. Het bedrag van do minste tei volle belastbare huurwaarde wordt door e wot nergens lager dan f36of'hooger dan f300 bepaald. Wordt ter zake van de bewonii g van huizen geen Rijksbelasting geheveidan wordt het kiesrecht afhankelijk gestild van ideelte g per- heeft, e kies- ergens f300 candidaat-notariB aldaar. de huurwaarde der woning of het g daarvan, hotwelk meu krachtens een soonlijk of zakelijk recht in gebruik De minste jaarlijksche huurwaarde di recht geeft, wordt door do wet r lager dan op f52 of hooger dan op gesteld. Omtrent 's lands defensie zij nog mede gedeeld, dat do Commissie de Grind wet niets wil laten beslissen omtrent de samen stelling van het loger. Ingetrokkei wordt dus art. 178 der Grondwet. Do Conmissio acht het voldoende te bepalen dat 3e wet gever den verplichten krijgsdienst regolt. Het komt haar zelfs niet raadzaal i voor, een voorschrift omtrent den duur lan den diensttijd op te nemen. Of de geh iele lo- gerorganisatie bij de wet geregeld al wor den, behoeft de Grondwet evenmir uit te muken. De ovorige voorstellen in het fapport, betreffen slechts verbetering van orm en redactie. Het wetsontwerp tot wij ;iging van enkele bepalingen der drankwet is, naar men mededeelt, in bjjna alle afdi elingen van de Tweede Kamer ongunstig ontvangen. Aan het Ministerie'va i Wa terstaat is Woensdag aanbesteed: let bou wen van twee dubbele ijzeren ophi albrug- gen over de in aanbouw zijnde schutsluis onder de gemeente Vreeswijk, bel oorendo tot de werken van den aanleg ran een kanaal ter verbinding van Amatert am met de Merwede. Minste inschrijvers raren de heeren Do Vries Robbé, te Goi inchem, voor f 13.680. Ter behartiging van de belan gen der inzenders op de Internationa e Land bouwtentoonstelling van 1884 te Am itordara, en om de inzending van vee, zuivel akker bouwgewassen enz., te bevorderen, zijn de volgende commission benoemd Door de afdceling IJselmoudo or Hol- landsche Maatschappij van landb uw do heeren P. Smit Jr. te Rotterdam eére-voor- zitter J. Nolen te Katondrecht, voorzitter II. De Jong te BarendrochtH. Stcohouwer te RhoonPb. Qualjn te PernisR. C. Dam te Barendrechten J. A. Van Onwerkerk te Bolnessecretaril. Door de afdeeling Vijf Heorenlanden der genoemde Maatschappij de heeren J. Kloek te Peursnm; J. Vervoorn te Arlcei, en w. Bel Tzn. te Kodichem. Van vele zijdei zoowel uit het binnen- als uit het buitenland ontving het uitvoerend comité van ie Internationale Landbouwtentoonstelling, dit jaar te Amster dam te houden, het verziek om den tijd van aangifte voor inzending, die bij het programma op 1 April e. k. bepaald was, uit te stellen. De vergadering der commissie van ver tegenwoordiging der Nedadandsche Land- bouwmaatschappij die mei het uitvoerend comité dezer dagen is veigaderd geweest, heeft besloten aan dien wonscb gehoor te geven en alsnu is bepaald, dat de aangifte van voortbrengselen van ziivelbereiding en akkerbouw, van werktuigen en gereed schappen, van zaken voor lardbouwonderwijs en dierenbescherming, alsmede inzondingen van bijen véér 1 Mei e. k. noot geschieden, terwijl die van paarden, rindvee, schapen en varkens vóór 15 Juni a. s. bij den secrotaris van het uitvoereid comité moet zijp ingekomen. Op de Maandag te Utrecht ge houden paardenmarkt waren 1033 paarden aan de lijn. De paarden werden verkocht van f 500 tot f900; do vealens van f 100 tot f 300. Er waren veel binnen- en bui- tcnlandsche kooplieden. De handel in paar den van weelde was vrij levendig. Naar men verneemt, zijn door de zorg van dr. A. A. W. Hubrecht do noodige fondsen bijeengebracht tot proef neming in Nederland met de teelt van Amerikaansche elft, en zijn met de Ameri- kaansche regeering onderhandelingen aan geknoopt tot het verkrijgen van de noodige hoeveelheid elft-eieren. Do Transvaalsche doputatie hoeft tot gisteren-morgen te 'sHage vertoefd. Zondag word de godsdienstoefening onder het gehoor van ds. Van der Flier bijge woond. Onder de velen, die de deputatie hebben bezocht, behooreu ook do heeren Van Kempen, eigenaren der Kon. Ned. Fabriek te Voorschoten, ten oinde aan don staatspresidentden heer P. Kruger, een prachtig souvenir, in hunne fabriek vervaar digd, aan te bieden. Het geschenk stelt een forschen Nederlandschen leeuw voor, die het Transvaalsche wapen stennt. Het geheel is rjjk in zilver godreven, on bevat op het flink gevormde voetstuk het volgende inschrift „Huldeblijk aan de Transvaalsche Deputatio van J. M. Van Kempen en Zonen te Voor schoten Maart 1884." Woensdag heeft Z. K. H. Alexander der Nederlanden, Prins van Oranje, aan de doputatie een diner aangeboden. Dinsdag werd aan Delft eon bezoek go- bracht, terwijl de doputatie gisteren naar Amsterdam is vertrokken. Allerwege werd zij feestelijk ontvungen. Do deputatie zal den 17n en 18n Maart te Rotterdam vertoeven. -De hoor P.M. Mont ij n to Gouda publiceert do volgende oproeping Aan hel Nederlandsche Volk I Wanneer deze regelen gelezen worden zal de Transvaalsche Deputatiezullen do Volkshelden Kruger en Smit zich in uw midden bevinden. Na maandon lang oponthoudis de nieuwe regeling mot Engeland (althans voorloopig) tot stand gekomen. Of en in hoeverre die regeling gunstige resultaten zal opleveren, zal de tijd moeten leeren dochzooals steeds het geval is, zal ook hier tusschen oorzaken en gevolgen een onafscheidelijk verband zich voordoen. Het Nederlandsche volk echter was, is en bljjft zoowel aan die oorzaken als ge volgen feitelijk volkomen vreerad. Naar het schijnt, stolt zich de Deputatie tot hoofddoel oin,hier te lande Nederlandsch kapitaal te bekomen tot bestrijding van velerlei volksbehoeften en belangen: wjj willen hopen, dat zij daarin volkomen slagen; mocht dit echteronverhooptslechts ten deele het geval zijn, zou ik vermoedelijk in de gelegenheid zijn om (buiten Engeland) een vingerwijzing te doen naar buitenland- schc financiersdie de zaak zouden willen steunen, doch slechts bijaldien hier te lande een ernstig initiatief werd genomen door erkend solido financiers. Maar ook die finan- cieele kwestie regardeert uit den aard dor zaak slechts enkelen en het Nederlandsche volk blijft, als zoodanig, daaraan mede bijna geheel vreemd. En toch meen ik te mogen aannemen dat velen hier te lande sympathie gevoe len yoor don jeugdigen heldenstaut en daarvan gaarne blijk zouden geven. Het doet mij dan ook recht veel genoe gen, dat zich alom Commission bobben ge vormd om do Deputatie feesteljjk te ver welkomen, maar desniettemin was en blijft het mijn innigo overtuiging, dat een passend algemeen huldeblijk aun de Z. A. Republiek door het Nederlandsche volk behoort te wordon aangeboden, en waag ik het alzoo om mijn denkbeeld, ten verleden jare open baar gemaakt, thans opnieuw ter sprake te brengen, namelijk het aanbieden van een, twee of meer kanonnen. De hartelijke toespraken, de ovatiën en libatiën toch zullen Bpoedig spoorloos ver loren gaan, maar de stemmen die, gedu rende een lange jarenreoKs, zuueu opgaan uit die monden van metaal, in de Z. A. Republiek zflvezullen luide en krachtig weergalmen, door gansch Zuid-Afrika. En hot is daarom dat ik mij opnieuw tot U wend, o volk van Nederland, en U bij deze met bescheiden aandrang uitnoo- dig, dit denkbeeld te verwezenlijken en van uwe instemming daarmede aanvankelijk te doen blijken, door de eenvoudige toezen ding van een naamkaartje. Te Oud-Beierland hoeft zich weder een geval van pokken voorgedaan. In de vorige week kwamen te Leiden twee gevallen van die ziekte voor. Intnsschen is door den adjunct-inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Zuid- Holland verklaard, dat de pokken te Oud- Beierland opgehouden hebben epidemisch te heer8chen. Blijkens ingekomen ambtsbe- richten zijn in het tijdperk van vier weken dat op 23 Februari geëindigd isgoen ge vallen van longziekte buiten het spoeling district waargenomen. In de slachterjjen binnen het spoelingdistrict bleken de longen van 10 runderen aan 9 veehouders behoo- rendodoor longziekte te zijn aangetast. Gedurende voormeld tijdperk werden ter afmaking onteigend 435 van longziekte ver dachte rundoren scdort 1 Januari jl. 548. Staatscourant J. v. L., scheepmaker, wonende te Lekkerkerk stond 1.1. Dinsdag voor de Arr. Rechtbank te Rotterdam terecht. Aan boord komende van de Schoonhovensche stoomboot in den morgen van 2 October 1883, had beklaagde aan A. 8., bouwman te Lekkerkerk, in het openbaar, ten aan- hoore van de op die boot aanwezige pas sagiers, boosaardig ten lasto gelegd, dat A. S. aan beklaagde's zoon op do Lek f 15 had gegeven om daarvoor brand to stichten, en dit te doen bij zuidwestenwind. Zooals men zich nog zal kunnen11 herinneren, stond beklaagde's zoon 12 Juli van het vorig jaar voor het gerechtshof te 's-Gravenhago terecht en werd hij dienzclfden dag tot tweo jaar celstraf veroordeeld, o. a. ter zake van moedwillige brandstichting in den nacht van 18 op 19 Maart van dat jaar in het rietendak der woning van genoemden A. S. De aanleiding hiertoe moest gezocht worden in eene weigering, die hij gokregon had op zijn aanzoek om met de dochter van A. 8. verkeering aan te gaan. Beklaagde gaf ter terechtzitting op, ge noemde uitdrukking te hebben gebezigd, echter met deze wijziging, dat hij niet go- zegd had dat A. S. de f15 aan zijn zoon had gegeven, maar beloofd had ze den dag na de brandstichting te zullen geven. Het O. M. eischte zijne veroordooling tot zeven dagen celstraf. Dinsdag a. s. uitspraak. Do arrondissoments-rechtb. te Rotterdam veroordeolde 11. Dinsdag: J. O. te Ouderkerk a/d IJ sol, ter zake van het toebrengen van slagen aan P. M. R. aldaar, tot drie dagen celstraf. Door do Arr.-Itechtbank te Dordrecht zijn veroordeeld: W. v. d. A., te Sliodrocht, wegens raoedw. mishandeling, tot 1 maand cell, gev., f 8 boete, subs. 1 dag cell. gov. T. v. d. A., te Sliodrccht, wegens idem, tot 3 dagon cell, gov., fll boete, subs. 3 dagen oell. gov. W. v. d. M., 11 jaar, J. G. T. M., 10 jaar, beiden te Sliodrocht, wegens dief stal, vrijgesproken; met bevel tot opzending naar een verbeterhuis, die sub 1 tot 6 ja ren, die sub 2 tot 8 jaren opvoeding. G. v. D., to Heukeluin, ter zake ver wonding, vrijgesproken. 8. H., te Streef kerk, wegens verbreking van afsluiting, vrijgesproken. De zaak der Utrochtsche stu denten zalnaar men verneemtden 24en Maart te Amsterdam in hooger beroep voor het Hof aldaar worden behandeld. Zooal» wij in ons vorig nommor mededeeldon, heoft in hot postkantoor te Breda in den nacht van Donderdag 28 en Vrijdag 29 Februari 11. oen brutale diefstal plaats gehad. Niet minder dan 36 aangeteekende brieven met geldswaarde zijn ontvreemd. Men weet nog niet, hoe de dief of dieven zijn binnen gekomen, maar waarschijnlijk door zich te laten insluiten, aangezien geen sporen van inbraak of geweld aan ramen of deuren te vinden zijn. Volgens verklaring van don stokor, die 's morgonB om 4 uur het vuur voor hot verwarmingstoestel aanlegt, was toen alios goed gesloten. De diefstal hoeft waarschijnlijk tusschen 12 en 4 uurplaats gehad, en om de waarde machtig te worden, die in een blikken trommel in do brandkast goed geborgen wasmoest deze laatste worden opengemaakt, wat goed gelukt is. In den vroegen morgen werd reeds door een schipper uit de Haven bij hot postkantoor oen kistje opgovischt, inhoudende de ledige envoloppon der gestolen aangeteekende brieven. Behalve de brieven is ruim f 500 aan specie ontvreemd. Reeds vroeg waron de officier van justitie en de inspecteur der posterjjen, de heer Nagel, bezig met een onderzoek naar het gebeurde in te stellen. Een persoon, verdacht den diefstal ge- aegd te hebben, is weder vrijgelaten. i/S mo. u. mèiui:, utu ue zoon van oen smid, die vroeger de sloten van het nieuwe postkantoor geleverd had, Vrjjdag ochtend met don eersten trein vertrokken was en aan de grenzen zou zijn aangehouden en in verzekerde bewaring genomen. De officier van jnstitio te Breda beeft do volgende kennisgeving rondgezonden „Wie in den nacht van Donderdag 28 op Vrijdag 29 Februari iemand ontmoet of gezien heoft in of buiten de stad met een houten bruin kistjo, lang 41 centimeter (duim), breod 25 centimeter (daim), hoog 11 centimeter (duim), of wie in dien nacht iemand het postkantoor (bestellersdeur) of directeurswoning (Kraanstraat) heeft zien in- of uitgaan, wordt dringend verzocht zich aan te melden bij den heer rechter commissaris Mr. Diemont, bij den heer of ficier van justitie of bij don heer inspeoteur der posterijen. „Eene belooning van f50 (zegge vjjftig gulden) wordt toegezegd aan hem of haar, die eenige aanwijzing doet, welke strekt tot de ontdekking van den dader of de da- dors van den gepleegden diefstal." Nog meldt men dat aan geldswaardige papieren een som van ruim f 10.000 on aan bankpapier ongeveer f 17.000 ontvreemd is. Onder deze gelden waron vele half jarige stortingen voor de kadetten der K. Militaire Akademio, waarvoor 1 Maart do vervaltijd is. Waarschijnlijk zal dit den dief of dievan bekend zjjn geweest. Een t ingestold onderzoek aun do belendende per- ceelen van het postkantoor, naar aanleiding van het feit, dat men 'b morgens do eenige deur naar een klein binnenplaatsje open vond, een deur, dio men 's avonds te voren, naar gowoonto, goed gesloten had, heeft tot geonerlei ontdekking geleid. Aan de brandkast is geen braak of geweld bespeurd kunnen worden men voi*d,,haar eenvoudig ontsloten. Onder de gestolen golden was ook een bedrag van f 4025, door den heer Poulis, ontvanger der rogistratie te Bergen-op-Zoom, ambtshalve verzonden aan den arromlissem.- betaalmeester. liet volgende is een opgaaf van de ont vreemde of vermiste voorwerpen: 30 aangoteekende brieven, 0. a. Inhou dende effecten 1000 Doll. 5 pet. Union Pacific no. 3421 Coll. Trust B. f 100 4 pet. Holland 1883, no. 60759; 1000 Doll, 7 pet. Chicago 8. W., no. 147; 3 A f 1000 4 pot. Holland 1883, no. 19362, 49808, 49809; 1 a R- 500 Recepis 6 pet. 1883 Rusland, no. 18508; 1 b f 1000 3} pot. Amsterdam, no. 1540; 2 a fr. 100 3 pet. Bruss. loten 1879, no. 378390, 563311; Bankpapier fJOOO: Y. 8459, J. 5922, Q. 6913 (gestempeld VAN OORDT V. D. VALK Co. te 's-IIago, RUYS A Co. Kampen, 1 Januari 1872), U. 9739, Y. 6531, V. 4802, V. 5941, X. 1879, 8. 7972; f300: BB. 4551, N. 1315, P. 1781, R. 8310, H. 1224, R. 2680; f200: W. 579, Q. 6928, BB. 9984, Q. 2740, W. 3875; f 100: BO. 1968, TT. 102, AS. 3799, AN. 4898, BQ. 6818, PP. 9709, BD. 3916, AS. 4655, AV. 9167, AO. 2485, AX. 905, AS. 4300, AE. 6811, BS. 512, BE. 4753, BY. 5021; f60: BD. 4808, AR. 7667, AZ. 4030, AU. 3464, B8. 6118; f40: AP. 4408, BH. 9724, BD. 7951, BH. 3443, BT. 7613; f25: BZ. 3756, AX. 3104, ED. 4924, DS. 911, TD. 3325; 3 muntbiljetten van flO, gemerkt AW. 01333, C. 09939, AY. 05373. 6 bankbiljotten ad f200 Z. 4930, R. 313, Y.3977, Y. 114940.2274, V. 1734; 3 dito ad f 100: BY. 6120 dd. 26 Sept. 1883, RR. 5491 (stempol CAESAR A Co. Amsterdam), BV. 6452 f» dito ad f60: AF. 1071, BC. 5234, AO. 7125 dd. 13/4 1880, BE. 5334, LL. 7764 Dec. 1879, OR. 9194; 4 dito ad f40: BP. 14t9 6 Sept. 1882, PD. 4995QY. 9869, UN. 3218 4 Nov. 1878; 6 dito ad f25: EI. 6946, DO. 4652 2 Febr. 1880, DN. 290 5 Aug. 1880, CM. 9669, EW. 6220, EW. 6222; 7 muntbiljetten ad f 10: CM. 5255 1 Nov. 1881, VO. 2404, BP. 09405 of 09485, A. 6548, BU. 1616, BR. 9647, Y. 400; 1 Belgisch bankbiljet b fr. 500; 25 Belgischo bankbiljetten k fr. 100. De officier van justitio te Breda vorzoekt bij ontdekking van een dier stukken of biljetton tolegraphisch bericht en aanhou ding van verdachte personen, 100 daartoe termen zijn. Te Gorinchem hebben do slagers het rundvleosch 10 cents por kilo afgeslagon. Boroopon naar Giesendam Ds. N. J. Engelbert te Uithoorn. Bedankt voor Barendrecht door Us. A. Veelo, te Waarder.

Schoonhovensche Courant | 1884 | | pagina 1