1884. Zaterdag 29 Maart. I. 1 ■N Weekblad voor Zuid-Holland en Utrecht. rij F k I I iest. i >ns, oven. fi. BU1TKNLAND. BINNENLAND. t a halve HOED EL de en te Klundert Da. A. totel. wen, hart. .n Zondag 9 1 uvy. *8 I SCH00IÏH0VEH8CHE COURANT. S. W. N. VAN NOOTEN tb Schoonhoven, Uitgever». (fabriek hadden in het t komt ook overeen ;h nen. ed- rboven ratrekt. laar iph- >ngh. on. man. t we )N, r pat ra het ir zy- irlijke ig to kelijks steeds JN8T- laatste idheel- VAN 3T te H. J. VAN SS te IN en LE- N en inrich- ubliek leleefd •tand ndon; ïr iboot. VIANEN, 25 Maart. Een baggermachine ia hier aangekomen, om het veie zand, dat met het kwelwater uit don "put voor de nieuwe schutsluis ia meegevoerd uit het Zederikkanaal te verwijderen. De groote watefmachine op het terrein van de nieuwe schutsluis is thans gereed en heden voor het eerst in werking. VREESWIJK 26 Maart. Da. J. Vonk te age- Meern heeft voor do toezegging van beroep den 1 naar deze gemeente bedankt. nogmaals als zoodar Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterljjk tot Vrijdags-namiddaga. Alle binnenlandache Advertentiën, waarvan de plaatsing 3 maal wordt opgegeven, Worden slechts 3 maal in rekening gebracht. vorael tot eene geldboete van f25, en dat de bekl. De Jong was vrijgesproken. Ter zake van moedwillige ver wonding had zich 11. Dinsdag voor de Arr.- Röchthanlr io Rnfiardan» ta v.*< de 21-jarige P. v. B., wonende te Loplk. Beklaagde, die den avond van den 23en Februari jf. in de herberg van G. K. te Lopikerkapel had doorgebracht en met an dere bezoekers ruzie had gezocht, had bij het verlaten der herberg zekeren H. H. zonder eenige aanleiding moedwillig met een mes eenige sneden over den rechter schouder on arm, de linkerhand en den rug toegebracht. Hij ontkende zich aan deze feiten te hebben schuldig gemaakt. Evenwel eischte het O. M., de schuld be wezen achtende, tegen hom 3 maanden cel straf, f8 boete, subs, een dag celstraf. Dinsdag a. s. uitspraak. De arrondissements-rechtbank „te Rotterdam heeft de zaak, tegen de 20- jarige ongehuwde J. De J., wonende te Ouderkerk a/d Use), die beschuldigd wordt haar pasgeboren kind onmiddellijk na de geboorte met opzet te hebben gedood, ver wezen naar den procureur-generaal bij het gerechtshof te ’s-Gravenhage. Door de Arr.-Rechtbank te Dordrecht zijn veroordeeld: A. B., te Groot- Ammers, wegens moedw. mishandeling, tot 1 maand cell gov., f8 boete, subs. 1 dag cell. gev. E. V., huisvrouw van J. d. B., to Alblasserdam, wegens het tappen zonder vergunning, tot 2 boeten van f 11, subs. 7 dagen voor elke boote. Men herinnert zich, dat eenige weken geleden veel sonsatie maakte het geval van een ingezetene der stad Utrooht (den heer B.) op wion de verdenking rustte, dat hij zijn vrouw had vergiftigd, en die, naar het schijnt wegens die verdenking werd ontslagen uit een gewichtige betrek king door hem mot groote bekwaamheid en ijver waargenomen. Naar men verneemt, is hot zeer uitvoerig en nauwkeurig onder zoek van het lijk der overleaeuo nvu» roans afgeloopen en hebben zich daarbij geen spo ren van vergiftiging vertoond zoodat er van een rechtsvervolging geen sprake is. Sedert Vrjjdag-avond zynde daders van den diefstal ton postkantore te Breda ontdekt, gearresteerd en tot bekentenis gebracht. W. J. Ballintjjn, opzichter in do sigarenfabriek van den heer Meeuwesen, reeds voorloopig in arrest, onderging met den brievenbesteller J. II. Moors on don kleermakersknecht Z. A. Van Hal oen langdurig verhoor, waarbij allen eindelyk hunne misdaad beleden. Men zegt, dat B. reeds in het huis van arrest tot be kentenis was gebracht on toen zijne mede schuldigen heeft genoemd. Do gestolen effecten zjjn door hen verbrand, doch eene som van f 20,000 aan bankbiljetten is terecht gekomen. Nadat deze eerst in handen waren geweest van Ballintjjn, en later van Moors, had Van Hal, die als kleermaker werkte bij zijnen broeder, oen geacht burger, ze in diens huis achter een.behangsel geborgen, van waar zij dan ook op zijne aanwijzing door don officier van justitie werden te voorschijn gehaald. Moors heeft ook bekend een valschen sleutel te hebben laten maken, om in het postkantoor te kunnen komen. Ook een diefstal, den vorigen zomer ton huize van den heer Vester, terwijl deze met zijne ochtgenooto naar de Amsterdam- sche tentoonstelling was, moet door hom gepleegd zijn. Toen werden o. a. een aantal zilveren en gouden voorwerpen gestolen. Dit moot thans mede ontdekt zjjn, door het vinden van zilveren lepeltjes in het huis bij een meisje, dat met het toezicht op het huis van den heer Vetter belast was en met wie Ballintjjn, een gehuwd persoon, in betrekking stond. De drie beschuldigden behooron tot een beruehten club, onder den naam van Bloed raad. De nachteiijke bijeenkomsten hadden plaats in eene herberg op de Havermarkt, waar het in den regel bont toeging. Van andere zjjde meldt men, dat de ge arresteerde Ballintjjn Vrjjdag aan den offi cier van justitie heeft medegedeeld, dat do brievenbesteller Moors, als ook do kleer maker Van Hal zich door middel van een valschen sleutel toegang tot het postkan toor hadden v^schaft, terwijl hij op post stond, om van onraad direct kennis te geven. Toen Moors on v. Hal zich na eonige minuten met den gestolen buit bij hom be tonden, zijn zij met hun drieën onraiddol lijk naar do sigarenfabriek gegaan, waar Ballintjjn meesterknecht was, en waarvan hij de deur niet had gesloten, en in hot pakhuis van die fabriek hebben zij bij kaars- licht op hun gemak do brieven openge- j maakt en do waarde er uit genomen, wélke l touwslager Stoffer» alleen geslagen wordt voor den heer A. J. Meeuwesen, sigaren fabrikant. Na dit alles bewerkstelligd te hebben, hebben de drie booswichten zich huiswaarts begeven, nadat M. en v. H. net Kistje aan de brug nabij de gasfi' v - water geworpen. Dit met de verklaring, vervat in den anoniemen brief aan den commissaris van politie, en waarin de briefschrjjver, die zich B. toekent, meldt dat hij twee personen achter de gas fabriek heeft zien uitkomen, en iets in hot water werpen. De Belgische justitie zal een persoon uit Antwerpenvroeger inwoner van Breda uitleverendie verdacht wordt bankpapier van den diefstal afkomstig te hebben uit gegeven. Of dit vermoeden gegrond is, is nog niet bekend. De brievenbesteller Moors heeft Dinsdag nacht eene poging tot zelfmoord gedaan, door zich in de cel van het huis van arrest aan eene reep van zjjn hemd op to hangen. Daar men nog bjj tjjds tot de ontdekking kwamheeft men door dadeljjke afsnijding zjjn plan verijdeld. Voortaan zal hij dag on nacht bewaakt worden. Omtrent dienzelfden persoon kan nog worden berichtdat hij om bjj eene huiszoeking te kunnen bewjjzen nogal over gold te kunnen beschikken eono som van f 450 geleend had van een zijner familieleden. Van dezo golden heeft hij echter kort daarna ongeveer de helft terug gegeven. De geneesheer van Sohoonro- woord, de heer P. J. Halberstadt, dio om redenen van gezondheid aan het begin van dit jaar zjjne betrekking heeft nedergolegd, is de vorige week overleden. Ruim 46 jaar hoeft hij Schoonrewoord en omstreken ten dienste gestaan. Beroepen te Klundert Da. A. Van Veelo, predikant te Waardor o. a. Aangenomen het beroep naar Cbarlois^oor Ds. J. Post te Goes. “Te 'W' U o 14 i fl thana O a n A vrjje Gereformeerde gemeente gesticht, be staande uit leden van de Christ. Geref. gemeente aldaar, die met den predikant, den Heer A. Verhejj, laatstgenoemd kerk genootschap hebben verlaten. •AMMERSTOL, 25 Maart Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal en voor do Provinciale Staten be draagt in deze gemeente 28; voor den ge meenteraad 58. •BERG-AMBACHT, 25 Maart Deze ge meente telt thans 127 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal On evenveel voor do Provinciale Staten benevens 186 kiezers voor den gemeenteraad. 'BERG-AMBACHT, 28 Maart DeRjjks- normaalschool, met daaraan verbonden voor bereidingsklasse alhier, zal op 1 April 48 leerlingen tellen. Daarvan zjjn 11 te Schoon hoven, 9 te Lekkorkerk, 7 te Btolwjjk, 5 te Berg-Ambacht, 4 te Gondriaan, 4 te Polsbroek, 3 te Haastrecht, 3 te Berken- wonde en 2 te Ammerstol woonachtig. BOSKOOP, 26 Maart Ds. K. G. F. W. Ham hoeft de toezegging van beroep naar Middelharnis aangenomen. CAPELLE a/d IJSEL, 26 Maart. Van de werf van A. Vuyk alhier werden 21 dezer met het beste gevolg te water gelaten eono jjzoren sleopkaan, groot circa 270 last, ge bouwd voor rekening van Johann Kahmon en Jacob Kleinbolz te Mülheim a/d Ruhr, en een ijzeren lichter van 150 last voor Johann Faber te Duisburg. KINDERDIJK, 24 Maart Heden werd van het etablissement Fop Smit, firma L. Smit Zoon, met goed gevolg te water ge laten de salon-raderboot „Hohenstaufen", gebouwd voor rekening der Prenssischo Rhein-Dampfschifffahrt-Geselschaft te Keu len. Daarna word de kiel gelegd voor eeno zeesleepboot voor Engelsche rekening. LEERDAM, 26 Maart. Beroepen tot pred. bjj de Evang. Luth. gem. te Deutichem Ds, C. J. Mulder alhior. •LEXMOND24 Maart. In do op 22 dezer gehouden raadsvergadering is besloten om weder pogingen aan to wenden ter verkrij ging van oen eigen geneesheerop eene jaarwedde van f800. In diezelfde vergadering is do gemeente- rekening over 1884 aangebodensluitende als volgtOntvangst f 9033,05 uitgaaf f 8514,67, saldo f518,38. •POLSBROEK, 26 Maart De op heden door het waterschap Polsbroek gehouden I verknoping van planken, palen enz. hoeft j opgebracht de som van f (39,45. In dezo gemeenlb zijn thans een pi gevallen van besmottelijke keelziekte (dit ui«um c» uu nwiuo 01 uit gunvuwn, wniBB i a in hot bezit van B. is gebleven, verborgen thentis^goeonstatoord. in het genoemde pakhuis, tot i' Maart. De gestolen specie hadden zij direct onderling gedeeld. Vervolgens heeft B. 2 steenen uit hot pakhuis genomen en in het kistje gedaan on dit met een stuk touw, dat bij van een pak tabakstelen had afgesnedon, dichtge bonden. ’t Is vooral door dit eindje touw, dat de justitie aanleiding vond tot de arros- van B., wijl dio soort touw, zooj dir. stoelen;H. Krorawjjk te Linsohoten f 1440,35. Voor pakking (Tuchs) India RubberBakker en Co. te Ridderkerk f 144. Te Zwolle ia eergisteren eene vergadering gehouden r|bt oprichting een „Nederlandsche Bond van Steenfabri kanten”. Als voorloopige bestuursleden werden gekozen de Hseren N. Van Heu- kelom, te Nijmegen, J. Van de Loo, te Bommel, S. M. Van Wjjck, te Renkum, Knijff, te Woerden, G. W. Lans, te Capello a/d IJsel, J. Hellendoorn, te Randwijk en Jules Van Hasselt, te Kampen. Aan het voorloopig bestaur is opgedragen de statuten voor den Boni samen te stellen, ten einde die in de eerstvolgende vergadering in behandeling te nemen, De Transvaal-deputatie te Amsterdam geeft geen audiënties meer. Volgens berichten wordt de Transvaal- sche deputatie tegen het einde dezer week te Antwerpen verwacht. Ook verneemt men dat de drie stoombootea, onlangs aange kocht door het huis Van Maenen Co. om dienst te doen tusschen Antwerpen, Keulen andere Rijnsteden, do namen zullen ont vangen President Kruger, Minister Dutoit en Generaal Smit. De Nederlandtch-Zuid-Afri- kaansche Vereeniging wil trachten een fonds te stichten geheel uit vrijwillige bijdragen ten einde uit de renten jaarlijks ééne of meer studiebeurzen van nader vast te stel len bedrag aan Transvaalsche jongelui te verschaffenten einde hen in de gelegen heid te stellen, in Nederland aan eene der Universiteiten of aan do Polytechnische School te studeeren. Behoudens de goedkeuring der algemeone vergaderingdie in de maand Mei a. s. zal plaats hebben stelt het bestuur der Neder- landsch-Zuid-Afrikaansche Vereeniging als eerste bijdrage daartoe beschikbaar jaarlijks de rente van qgn kapitaal van f 12.000. Het bestuur twijfelt nietof van alle kanten zullen milde bjjdragpn vloeien hetzij in d®n vorm eeno gift in O0UB in die van jaarljjksohe toelage. Eeno gift uit Utrecht van circa f2.500 is reeds toegezegd. De Rotterdamsche Bank zal over 1883 een dividend uitkeeren van 5| pet. In de alg. /vergadering der Rotterdarasche Tramwaymaatschappij, gis teren gehouden, werd bij acclamatie een voorstel van commissarissen aangenomen om het salaris van den directeur van f 5000 op f6000 te brengen. In de Woensdag gehouden al- gemeene vergadering der Leidsche stoom bootmaatschappij „De Volharding”, is bo sloten over 1883 geen dividend uit te koeren. Als directeur dier maatschappij werd in plaats van den hoer J. Schoenmakers, die verzocht had voor een herbenoeming niet in aanmerking te komen, benoemd do hoor II. J. Van Nouhuys, oud-koopvaardij-kapitein. In de gisteren te Amsterdam gehouden algemoene vergadering van aan deelhouders in hot Panopticum aldaar werd verslag uitgebracht betreffende de exploitatie gedurende 1883. Uit dat verslag blykt, dat het Panopticum in dat jaar werd be zocht door 270.000 personen. De bruto- opbrengst was f 161.118 en de notto-winst f107.711. Het café-resteurant leverde, bjj een bruto-ontvangst ad f245.617, een netto winst ad f23.959. Het winstsaldo laat do uitkeering van 8 pCt. op de aandeelen en van f 41,50 per oprichtersaandeel toe. Ho( schijnt dat de eindtrek- king van de Tentoonstellings-lotory nog maals een uitstel ondergaan hoeft. Men meldt ons althans, dat bij beschikking van don Commissaris des Konings in Noord- Holland, de eiudtrckking der verloting van aangekochte voorworpen en van de hooge prijzen, definitief vastgesteld is op 31 Mei e. k. Van pokken kwamen in do vo rige weck'de volgende gevallen voor: Lei den 5, Maassluis 1 en Vlaardingen 1. Tot en met den 20 dezor had de 1 collecte, ton behoeve der Maatschappij van Weldadigheid gehouden, blijkens daarvan bij het bestuur ingekomen opgaven, opgebracht ruim f 53.000 bruto. Voor het gerechtshof te Am sterdam werd deze week de bekende zaak dor studenten Boddaort, Ram, Grenfell, Turk, De Jong en Van Rijckevorsel in hooger beroep behandeld. Door den adv.- gencraal is geconcludeerd, dat de beklaag den Ram en Rijckevorsel niet-ontvankelyk zullen worden verklaard in hun hooger be roep van het eerste deel van hot vonnis. Hij eischte tegen ieder van hen een celstraf van zes wekentegen De Jong en boven dien „tegen Rijckevorsel een celstraf van 5 dagen voor ieder en wat Boddaert on Turk betreft"bevistiging van het vonnis der Utrechtscho Rechtbank, nl. voor den eerste 8 dagen on voor den tweede f25 boete on do overigens by het gewraakte vonnis op gelegde geldboeten. Men zal zich herinnerendatde beklaagde eren waren u. Boddaert door den eersten rechter was vor- MahoniehoutG. oordeeld tot eene celstraf van 8de bo- 1 klaagden Ram en Grenfell tot eono celstraf j tatio van B., wijl die soort touw, zc van 15 dggon de bekl. Turk en Van Rycke- naamd tweedraadszakkenband, door Overzicht Dat een Engelscb Minister zelf verklaart, dat, indien alles voorzien had kunnen wor den, Engeland maar beter had gedaan zieh niet met de zaken in Egypte in te laten, bewyst genoeg voor het kritieke van den toestand aldaar. En in dien geest liet Lord Derby zich uit op een diner, dat hij dezer dagen pre sideerde. De geest van opstand in de omstreken van Karthoum is zoodanig toegenomen, dat Gordon daar ingesloten is, en slechts door vermomde handlangers gemeenschap met de buitenwereld kan onderhouden. Hij loopt nu wel met zijn garnizoen van 6000 man tegenover een even sterken vijand geen ge vaar, te meer daar de stad voldoende van mond- en krijgsvoorraad is voorzien, doch hij wordt intusschen in de uitvoering zjjner plannen belemmerd. Osman Digna heeft inmiddels zijne getrouwen ook weer om zich verzameld en wacht nu de Engelschen in het open veld af. Deze, en dit toont genoeg aan dat de jongste veldslag niet die gevolgen heeft gehad welke men er van verwachtte, zullen met hunne ge- heele legermacht tegen hem oprukken en hem trachten te omsingelen. Het is dan ook geen wonder, dat de En- gelsche regeering, niet gaarnft optredende als verkondigster van kwade boodschappen, het verstrekken van inlichtingen omtrent Egypte en het Lagerhuis heeft uitgeleid tot na de Paasohvacantie. De behandeling van het wetsontwerp tot uitbreiding van het Stemrecht, door Glad stone met zooveel vuur ingeleid, mist zijn meest talentvollen verdediger. De premier is ziek en zal zich waarschijnlijk voor eeni- gen tijd naar het zuiden van Frankrijk moeten begeven. Terloops heeft het Huis nogmaals ge tracht de Bisschoppen, die als zoodanig zitting hebben in het Huis des Lords, doch zich steeds weinig met de staatszaken in laten, indien dezo hun niet rechtstreeks aangaan, hun zetel te benemen. Doch de daartoe strekkende motie werd met 148 tegen 137 stemmen verworpen. De regeering achtte ze ontijdig, dus niet ongegrond. Onder voorzitterschap van het parlements lid Parnell is öene lersche Landmaatschappij opgericht, ten doel hebbende al te groote opeenhooping der bevolking tegen te gaan en het in eigendom verkrijgen van land te vergemakkelijken. Een maatregel dus die dezelfde strekking heeft als de middelen door de regeering aangewend en derhalve een gunstig toeken des tijds! Het toestaan van het aangevraagde cre- diet voor Marine - het troetelkind van re geering en volksvertegenwoordiging zal waarschijnlijk het eonige zjjn, dat de Dult- sche Rijksdag vóór de Paaach-vacautio af doet. Het wetsontwerp tot verzekering van werklieden tegen ongelukken en dat tot verlenging der zg. Socialistenwet, werden in handen van commissieu gesteld. Wat laatstgenoemd wetsontwerp betreft, ge schiedde dit op voorstel van Wiudthorst, die nog niet kon mededeelen of hij en zjjne partij, het centrum, in dezo met de regeo- ring kon medegaan. De sociaal-democratcn bestreden natuurlijk den maatregel, o, a. op grond, dat daardoor deu weg voor hunne bekeering werd afgesneden! De 87e verjaardag van Keizer Wilhelm is heden voor 8 dagen met luister te Berlyn en elders gevierd. Toen de Keizer zich te acht uur ’b morgens aan het venster van xyn paleis vertoonde, ging er een juichkreet op uit de duizendtallen, die zich voor het paleis verzameld hadden. Te Straatsburg werd dien dag, onder feestelijkheden, de eerste steen gelegd voor een nieuw Kei- zerlijk paleis.' De Keizer van Rusland gaf dien dag to Gatsshina mede een diner, dat o. a. door den Duitschen gezant en de militaire atta chés werd bij gewoond. Het Grleksche parlement ontwikkelde dezer dagen een werkkracht als maar zelden gezien wordt. Het nam in één zitting 30 wetsontwerpen aan, waarover de oppositie, die zich van stemming onthouden had, zóó verontwaardigd was, dat zij onder protest vertrok, de regeering aansprakelijk stellende voor de gevolgen. Bij kon. besluit is benoemd: tot burgemeester der gemeenten Goudriaan en Ottoland W. J, Van Slijpe. Z. M. heeft met intrekking van een vroeger kon. besluit voor zooveel do benoeming betreft van don veearts E. Over- bosch te Gouda tot plaatsvervanger van den districts-veeartswion ’s-Gravenhage •Is standplaats is aangewezenaan den districts-veearts, wien Schiedam als stand plaats is aangewezen, als plaatsvervanger toe gevoegd den veearts E.Overbosch te Gouda. Bij de Dinsdag gehouden ver kiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het hoofdkiesdistrict ’sGravenhage werden 1178 geldige stem men uitgebracht. Gekozen werd do heer Mr. H. Graaf Van Hogendorp mót 636 stemmen. De heer A. P. Godon verkreeg 526 stemmen. De verkiezingen voor de peri odiek aftredende hoofdingelanden en hunne plaatsvervangers in de Krimpenerwaard zullen gehouden worden op 16 April a. s. Voor het le district ten gemeentehuize van Ammerstolaftredende leden A. Nobel hoofding. te Vlist en G. Voorsluijs Jz., hoofding.-plaatsv. te Berg-Ambachtvoor hef 2e district ten huize van C. Ooms te Gouderak; aftredende leden: M.Verdoold Cz., hoofding. en G. Graveland Gz. hoofding.-pl., beiden te Stolwyk. In het 3e district zijn ditmaal geene aftredingen. De vergadering van hoofdin gelanden van Schieland heeft in hare op 25 dezer gehouden bijeenkomst eene voor dracht van drie personen opgemaakt ter voorziening in de met 1 Mei 1884 open te vallen betrekking van hoogheemraad van Schieland, door de periodieke aftreding van den heer J. J. Snel te Moordrecht. Daar genoemde heer verzocht had, op grond van zijn hoogen leeftijd, voor die betrekking niet meer in aanmerking te komen, is de voordracht thana samengesteld ala volgt; 1°. E. Jongeneel te Zevenhuizen. 2°. H. J. Van Gennep te Zevenhuizen, 3°. K. Ach terberg te Capelle a/d IJsel. Door 37 notabele ingezetenen van Alblasserdam en Kinderdijk (gem. Nieuw- Lekkerland) is aan de Tweede Kamer het volgend adres gericht: De ondergeteekenden geven met ver- schuldigden eerbied te kennen: dat zij met belangstelling kennis genomen hebben van de wetsontwerpen tot invoering eenor „klassenbelasting”, bij uwe vergadering in gediend door Zijne Exc, den Minister van Financiën. Zelfs al konden sommige uitgaven, zonder nadeel voor ’s lands dienst, zoodanig worden ingekrompen, dat versterking der geld middelen onnoodig word, dan nog zouden de ondergeteekenden eene belasting, als bij deze ontwerpen bedoeld, dringend «anbo velen ter vervanging van bestaande be lastingen, die zeer ongelijk drukken, of die handel, scheepvaart en nijverheid belemmeren. De ondergeteekenden behoeven de voor dooien eener belasting naar de draagkracht der ingezetenen voor uwe vergadering niet in het licht te stellen; evenmin de goede eigenschappen, waardoor bovenbedoelde wetsontwerpen zieh van andere, vroeger ingediende, onderscheiden. Zij zijn van meening, dat de kans, om eindelijk eeue lang gewenschte verbetering in ons belastingstelsel te verkrijgen, zelden zoo gunstig is geweest als thans, en zouden het betreuren als die gunstige gelegenheid verloren ging. Redenen waarom ondergeteekenden uwer hooge vergadering beleefd, doch dringend verzoeken om aan bovenbedoelde wetsont werpen uwe goedkeuring te hechten. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben verklaard zich te vereenigen met het gevoelen van burgemeester en wethouders van Montfoortdat heffing van rechten voor het trekken van bagger uit de stadsgrachten niet als plaatselijke be lasting kan worden aan gemerkt. Aan het Ministerie van Wa- terstaat zou II. Woensdag worden herbe steed: het wegruimen van het in den bo- nedenmond van het Scheur bij de Westpunt van Rozenburg gezonken stoombaggerwerk- tuig N°. 5, doch hiervoor waren geen bil jetten ingekomen. Vervolgena werd aanbesteed 1°. Het voltooien der verdedigingswer ken aan den linkeroever der doorgraving aan den Hoek van Holland en tot het ver dedigen van gedeelten der boorden van den zuidelijken mond van het kanaal aan het benedeneind van Rozenburg, voor de ver betering van den Waterweg langs Rotter dam naar zee. (Raming f103.000.) Minste inschrijver de heer C. Van der Plas te Har dingsveld, voor f94.029. 2r. De uitvoering van graaf- en bag- gerwerk op het bovendeel der Nieuwe Mer- wedo, gedeeltelijk door middel van rijks- stoombaggorvaartuigen, met de bediening en het onderhoud dier vaartuigen tot en met 31 Maart 1886. (Raming f367.500). Minste inschrijver de heer A. G. Huiskes te Hedel, voor f338.000. 3°. Het onderhoud van het kanaal mot schutsluis aan het benedeneinde van Ro zenburg, behoorende tot de werken van den Hoek van Holland en het Scheur, aanvan- gendo 1 April 1884, eindigende uit. Juni 1885. Minste inschrijvers de hoeren A. Volker Lz. te Sliedrecht en P. A. Bos te Gorinchem, voor f3750. Door de directie der IJsel- Stoomtramwegmaatschappij werd Maandag 11. te 's Hage aanbesteed het leggen der Trambaan tusschen RotterdamOverschie enz. Minste inschrijver de heer J. Do Bruin te ’s Hagevoor f 29.800. - Bij do Woensdag door de di rectie van de Rjjnspoor gehouden aanbe steding van magazijngoederen waren o. a. minste inschrijversyoor Mahonienouttr. Woldeman Herngreen te Berg-Ambacht f 1142. Voor Handspakenremblokken 20. g 3, en de g "1

Schoonhovensche Courant | 1884 | | pagina 1