I IS, r f Zaterdag 5 September. N°. 847. onen, w|n, 'erlangde I 1885. I IER, ?erk, :n, ustus. REN I I i Holland en Utrecht. Weekblad voor Zi er!!! nrsel. 4LK. s BUITENLAND. BINNENLAND. 8GHOOHÏÏOVEB8CHE GOÜRAUT S. W., N. VAN )TEN te Schoonhoven, «ter. <T tot ambtenaren on hoven. tenrij ksch Weenen Bekroond natreken awater. 15.) ie deel- ITING. )t Bèn- ipeciale UG”, ▼oor: ’•jon) ilongatie- eursvoor- Amster- fshaven, 'entoon- Parij., 1,50 per ierten te ter; J. H. Gouda; J. van sselstein. rdam, traat 13. ran 8. opt ieuwe DON, )ste van >estaande leriën om yze haar i enkele te doen jnen. iren van makende, i deszelfs stelt on en ver een pro- vergadering van ”'g voor de o. a. verslag Laf Ds. C. Woutman, het beroep naar oom met Alkmaar, Medaille. 4. Eenig 1873 te Tentoon- j Purmer. gebruikt t mjj bij tig jaren kleur gebruik. [JNIS. mhoven- Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco, uiterljjk tot Vrijdags-namiddags. Allo binnenlandsche Advertentiën waarvan de plaatsing 3 maal wordt opgegeven, worden sleehts l maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens 'uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,70. Franco per post door het geheele rijk 0,80. Men kan lich abonneeren by alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. BOSKOOP2 Sept. De collectegehou- deh in ’t Evangelisatfegebouw alhier voor de Ubie, heeft opgebracht de som van f 43,86. mJGIESENDAM, 31 Aug. Nog steeds blijft de toegangsweg naar het op ruime schaal ingerichte station in den meest oorspron kelijke n toestand verkeeren, zoodat de sedert de opening van den spoorweg bestaande omnibus den dienst sedert eenigen tijd heeft moeten staken. Het blijft dan ook tot de vrome wenschen behooren, dat toch spoedig, al ware het op kosten van ongelyk, een einde worde .gemaakt aan dezen treurigon toestand. Het geschil tussphen Staat en gemeente loopt over de vraagof deze weg als toegangs- dan wol als parallelweg moet worden beschouwdin bet eerste geval komt het onderhoud ten laste der gemeente. Ook van verlichting van dezen ruim uur gaans langen weg, aan beide zijden door breede slooten omzoomd, is hoegenaamd niets te bespeuren, zoodat bij donkere avonden een ware Egyptische duisternis heerscht. Een on ander is dan ook wel oorzaak, dat meer van de uitstekend inge richte stoombooten wordt gebruikt gemaakt dan van den trein.' ♦GIESEN-OUDEKERK teren-morgpn omstreeks S hier brand op den smid F. F. hulp heeft Spanje en Duitschland tot een botsing kwam. Van Von Bismarcks staatsmanswjjsheid mag verwacht wordendat het zoover wel niet zal komenen een billjjk vergelijk weldra zal getroffen worden. Nade Keizersontmoeting teKremsier wordt thans een bezoek van den Czar aan Keizer Wilhelm in het najaar aangekondigd. Thans zal Denemarken de eer van een bezoek van den Russischen Czar en zijne familie genie ten bij gelegenheid van het huwelijk van Prins Waldemar met de dochter van den Hertog van Chartres, waarvoor de Paus, daar de verloofden van geloof verschillen dispensatie verleende. 3 Sept. Gis- 9 uren ontstond den zolder der smederjj van Door spoedig ahngebrachto __.r t men den brand bedwongen, zoodat alleen de smidswinkel afgebrand is en het woonhuis, alsmede do belendende ge bouwen, gelukkig gespaard zijd gebleven. GOUDERAK 1 Sept. De rekening dezer gemeente over 1884 bedraagt in ontvangst 1 desom'van f 11170,67, in uitgaaf f9061,125, zoodat ze sluit met een batig slot van f2109.545. Voor onderwijs werd uitgegeven f2868,32 en voor armwezen f1230. ♦GOUDRIAAN, 1 Sept. Herbenoemd tot Wethouder de heer Adriaan Vonk. ♦HAASTRECHT, 2 Sept. Met algemeene stertihen is gisteren tot wethouder herkozen de heer T. J. Den Hartog. De rekening van den polder Hoog en Laag Bilwijk over 1884 bedraagt aan ont vangsten f284 en aan uitgaven f 96^40’, alzoo een batig'saldo van f 187,59’. De begrooting voor 1885 bedraagt aan ont vangsten f242,59’ on aan uitgaven f 161,75, alzoo een vermoedelijk batig saldo van f80,845. In de laatst gehouden vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Qouda en omstreken, zijn herbe noemd de hoeren Hooftman en Blom te Gouda en de heer J. Brouwer de Honing, alhier. Genoemde heeren moesten volgens rooster met 1 Januari 1886, aftreden. Tot afgevaardigden naar de algemeene verga dering te Purmerend werden gekozen de heeren De Ruiter en Van Veen en tot plaats vervangers de heeren Zwitser en Breebaart. De jl. Vrijdag gehouden grasver pachting van den polder Rozendaal heeft opgebracht 146 gulden. HOENKOOP, 31 Aug. De rekening dezer gemeente is vastgesteld, iu ontvangsten op f3009,49 en in uitgaven op f 1307,41, slui tende alzoo met een batig slot van f 1792,08. De begrooting bedraagt in ontvangst en uitgaaf f3182,08. ♦HOORNAAR, 3 Sept. Sedert de vorige week is de prijs der kaas weder f 1 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 18 A f 19,50 per 50 KG. besteed. In de raadsvergadering van 11. Dinsdag zijn de herkozen raadsleden, de heeren A. De Jong en H. Blob Bz., op nieuw geïnstalleerd en is de heer H. Slab. Bz. tevens tot wet houder herkozen. JAARSVELD, 2 Sept. Ds. M. H. Bol kestein te gierden heeft voor hot beroep naar deze gemeente bedankt. KRALINGEN, 2 Sept. Hqrbenoemd werd de heer Ketting als wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stapd. Door den Raad is besloten dat door de gemeente niet zal worden betaald het verschil in huur van f200 voor het ge bouw, waarin thans het Rijkstelegraaf- en postkantoor^ aan het Kralingsche Veer is gevestigd. KRIMPEN a/d LEK, 1 Sept. In de heden gehouden raadsvergadering werd tot wet houder herkozen de heer K. Smit Jz. ♦KRIMPEN a/d IJSEL, 3 Sopt. De heer W. Van Waning is met ingang vau 1 Sep tember jl. andermaal benoemd tot Burge meester dezer gemeente, welke betrekking hij vervult sedert 1850, in welk jaar zijne benoeming plaats had tot Burgomeestor- Secretaris van Krimpen a/d IJsel en Storm- poldor. Sedert dat tijdstip werd Z.Ed.Achtb. zevenmaal herbenoemd, namelyk in 1852, 1855 (in welk jaar Krimpen a/d IJsel met Stormpolder is verbonden), 1861, 1867, 1873, 1879 en 1885. Gedurende oen tijdperk van 35 jaren waren dus de belangen der gemeente, aau zijne-leiding toovortrouwd. ♦LANGERAK, 4 Sep|. De heer L. S. Jongs ma, cand. te-Arum, hooft voor het beroep 'naar do Chr. Geref. gemeente al hier bedankt. tot ambtenaren van don bu ♦LEKKERKERK1 Sopt, Door den raad do hoeren A. Do Jong Wzu. is vastgesteld de begrooting over 1886, be dragendo in ontvangst en uitgaaf f21949,74‘« Tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand alhier is herbenoemd de heer M. Van der Graaf. Tot gecommitteerde van den polder „den Hoek en Sóhuwagt” is gekozen de heer A. Streefland. De varkensziekte breidt zich meer on meer over deze gemeente uit; de voorbe hoedmiddelen welke daarvoor worden aan gegeven worden niet eens aangewend. LOPIKERKAPEL, 1 Sept/Wnzo pre dikant, Ds. W. Willems, hq|0 *en beroep ontvangen naar Cothen. NIEUWERKERKa/dIJSEL, 1 Sept. In de raadsvergadering van heden werd benoemd tot wethouder en ambtenaar van den burger lijken stand de heer A. Vis. NIEUWLAND, 81 Aug. Onze geachte predikant, Ds. M. C. J. Wanroojj, hoeft een beroep ontvangen naar de Hervormde gemeente te Terwolde bij Apeldoorn. NIEUWLAND2 Sopt. Zondag-avond circa elf uur brak een hevige brand uit, die weldra de in het vorige jaar gebouwde woning van denlandbouwer J. V. en een vijftal arbeiderswoningen, de zoogenaamde „Kazerne”, in de asoh legde. De bewo ners die allen reeds te -bed waren, konden zich slechts met moeite redden; de vlam gpeepzoo hevig om zich heen, dat er van het in veiligheid brengen van huisraad en inboedel geen sprake kon zijn. Alles was verzekerd, behalve de inboedel van een viertal arbeiders. De oorzaak van den brand is onbekend. NIEUWPOORT, 1 Sept. Herkozen tot wethouders de heeren A. Pierhagen en L. Ringeling. ♦NOORDELOOS 2 Sept. In do gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering zijn de herkozen loden, deheeren J. VanMuijlwijk en A. Van den Dool* geïnstalleerd en is eerst genoemde ook als ambtenaar van den bur gerlijken stand herbenoemd. ♦OTTOLAND, 1 Sept. Herbenoemd tot Wethouder de heer M. Slingeland. OUDERKERK a/d IJSEL, 1 Sept. Tot wethouder en ambtenaar van den burger lijken stand alhier is met algemeene stemmen benoemd de heer A. L. De Raadt. ♦POLSBROEK, 1 Sept. De laatst ge houden verpachting van grasgewas, 2e snede, toebehoorende aan het waterschap Pols broek, bracht de som van f 171 op, tegen f379 in 1884. Herbenoemd tot wethouder en tot ambtenaar van den burgerlijken stand, de heer J. De Pater. De door den raad dezer gemeente vastgestelde begroeting voor het volgende dienstjaar bedraagt in ontvangst en uitgaaf de som van f5403,995. SLIEDRECHT, 2 Sept. In eene gis- teren-avond gehouden raadsvergadering is de heer Jacob Kalis, wethouder, als zoo- danig herkozen. Uit eene missive van den directeur der gasfabriek, betreffende de verlichting van den weg, bleek dat de maatschappij op nieuw wil contracteeren on wel voor 5 jaar, togen 2| ct. voor iedere vlam in ’t uur, mits de aanleg in den Toegangsweg 1 niet voor hare rekening kome. Mot algemeene stemmen werd besloten, dat de gemeente zich tot wederopzegging voor genoemden prijs wil verbinden. Nog werd met algemeene stemmen be sloten den Toegangsweg te verlichten met 20 petroleumlampen. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de school in wijk C. alhier, hebben zich 32 sollicitanten aangomeld. TIENHOVEN, 1 Sept. Herkozen tot wethouder de heer D. De Jongh. VREESWIJK1 Sept. Tot wethouder alhier is benoemd de hoer P. H. Peletier. WADDINGSVEEN, 31 Aug, Degemeen- terokening over 1884 bedraagt in ontvangst f28821,025 on in uitgaaf-25368,375 en sluit alzoo met een batig slot van f3452,65. Voor het onderwijs werd uitgegeven f 8450. Voor vergunningsrecht werd ontvangen f875. WILLESKOP, 31 Aug. De rekening dezer gemeente over het jaar 1884 is vast gestold in ontvangsten op f 4507,80 en in uitgaven op f3257,665, sluitende met een batig slot van f 1250,13’. De begrooting voor het jaar 1886 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f4010,135. WOERDEN, 2 Sept. De gemoente- rekening over 1884 is vastgosteld, tot eon bedrag in ontvangst van f38133,26 en in uitgaaf van f29841,40, sluitende dus met eon batig saldo van f8291,86. Tot wethouder is benoetnd de heer C. E. Van der Quast. WOERDEN, 2 Sept. Op do heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 143 wagens. De prys der Goudsche le soort was f 18 f23,50, 2e soort f 14,50 A f 17,50; Edamsche f22. Handel vlug. IJSELMONDE, 1 Sept. Herbenoemd tot wethouder alhier de heor A. De Jong Wzn., tnt arnkknoun don burgerleken stand en A. Maaskant. AM EI DE, 1 Sept. Herkozen tot wet houder de heer H. Van Lomwel. §AMEIDE,'2 Sept. Als eeno bijzonderheid kan worden gemeld, dat door N. Hoeijonbos alhier, niettegenstaande het meestal koude weder, in dezen zomer van denzelfden akker tweemalen kloeke aardappelen zijn gerooid, en wel de eerste maal in Juni en do tweede maal einde Augustus. ARKEL, 1 Sept, predikant alhier, heeft Berkhout aangenomen. BENSCHOP, 31 Aug. Ds. J-. H. Wiersma, predikant alhier, heeft hot beroep naar de gemeente Rheden (prov. Gelderland) aan genomen. Dinsdag den 25. Augustus 11. is door het bestuur van dit waterschap do 2. snede gras verpacht, staande op de eigendommen van dit waterschap; hoewel er bij velen gebrek aan voeder, zoowel voor het oogen- blik als voor don aanstaanden winter, be staat, heoft doze verpachting niet het ge wone bedrag opgebracht. Verleden jaar leverde zij eeh som van f 454 op, tegen f 170 in dit jaar. Do geheole verpachting dor oorsto on twoedo snode, welke ten vorigen jaro opbracht f 1909, heeft dit jaar opge bracht f456, dus eon verschil van f 1453. BOSKOOP, 1 Sept. Tot wethouder is door den gemeenteraad herkozen de hoor B. J. Lünnemann. Overzicht. De buitenwerkingstelling of liever het yernteawen der uitzonderingswetten ▼oor Ierland, door het tegenwoordige Ka binet in Engeland, heeft, naar hot nu reeds blykt, niet de gewenschte vruchten ge dragen. De party, die onder den naam van Land league den veldtocht tegen de pachters leidt, is weer met onverminderden moed aan ’t werk getogen. Te Rathkeale, in het zuiden van Ierland, zijn weer een aantal personen gesignaleerd om op allerhande wyze in hun doen en laten te worden belemmerd. Te Mullinavott, graafschap Kilkening, heeft een troep van 2000 personen getracht te beletten, dat een paar pachters, die in ge breke bleven huur te betalen, van hunne hoeven werden verwijderd. Dientengevolge had er eene botsing plaats met de politie, waarbij aan beide zyden vele gewonden vielen. Do vrouwen der oproermakers wachtten do terugkomst der politiedienaars af met emmers kokend water, die zij over hunne hoofden uitstortten. Geen slechter middel kon gekozen wor den om tegemoetkoming aan beweerde grie ven te erlangen. Het is een gelukkig ver schijnsel dat dit ook zoo begrepen wordt door do hoofdmannen der party. Op een feestmaal, dozer dagen door den Burge meester van Dublin aan Parnell en diens medeafgevaardigden voor Ierland in het Parlement aangeboden, gaf Parnell den raad om voortaan allo zoogenaamde agra rische misdaden na te laten, omdat de na tionale zaak het verkrijgen van volkomen zelfregeering voor Ierland er niet mede gediend wordt. Die „nationale zaak” heeft trouwens toch niet veel kans van slagen. Alle partijen de belanghebbende natuurlijk uitgezon derd zjjn het hieromtrent vry wol eons, gelijk ook bloek uit eeno redevoering, door den oud-Minister Hartington, bij de opening eener liberale club te Waterfort gehouden. Hij zeide nl. dat nooit eenige partij hetzij behoudende of liberale toestemmen kan in de eischen van Parnell, zoolang deze zulke onmogelijke dingen blijft vorderen, waardoor de eenheid en de welvaart van het Rijk in gevaar zouden worden gebracht. Behalve redevoeringen van Minister, oud- Minister en hoofdleiders geven ook tal van openbare vergaderingen, in dezen tijd van stilstand op parlementair gebied, stof tot besprekingen en beschouwingen. Op één dag hadden niet minder dan drie der- gelyke bijeeenkomaten plaats; nl.een van arbeiders zonder werk, die besloten den Minister van Koloniën te gaan verzoeken om hun het verhuizen naar de Koloniën gemakkelijk te maken; een van koetsiers en conducteurs van ry- en voertuigen om te protesteeren tegen de vele werkuren, en een van winkeliers in het Strand om be scherming te verkrijgen tegen het rond venten van onzedelijke blaadjes en voor stellingen in die buurt. De liberale partij, die ’t zonder Glad stone maar niet schijnt te kunnen bolwerken, is zeer gelukkig met het bericht dat die Staatsman, die voor korten tijd geleden om gezondheidsredenen naar Noorwegen vertrok, vry wel hersteld, op zijn terugkeer is naar het vaderland. Sir Drummond Wolff, (Je gevolmachtigde voor Egypte, is door den Sultan van Turkije ten gehoore ontvangen. Hij was zeer inge- nomon mot de indirecte erkenning zijner Souvereine rechten over Egypte, die de gevolmachtigde in zijne inleidingsspeech liet doorschemeren en hij verklaarde weder- keerig veel prijs te stellen op de vriend schap der Koningin, zoodat hij gaarne de voorstellen om zijne medewerking te ver- leenen om einde te maken aan de verwik kelingen in Egypte in overweging zou nemen. Elene commissie werd aangewezen om met Wolff in nadere besprekingen te treden. Spanje’» poging om in het geschil met Duitschland, over de bezetting der Caro- linen eilanden, Engeland tot zijne zijde over te halen, is ten eenemale mislukt. Engeland gaf te kennen dat het zich hield aan de nota van 1875, waarin, zooals men weet, het recht van Spanje betwist wordt. Daar tegenover heeft de regeering te Madrid thans aan die te Berlijn mededeeling ge daan van een voor drie jaren geleden met de hoofden der bevolking van de eilanden gesloten overeenkomst, waarin Spanje’s sou- vereinschap erkend wordt. Het geschil maakt nog steeds een punt van onderhan- deling uit tusschen beide Kabinetten on ’t mag als een gunstig teeken beschouwd worden dat de Spaansche regeering de op gewondenheid der bevolking, die door de republikeinen zeer in de hand wordt ge werkt, zooveel mogelijk tegen gaat. De Fransche republikeinsche heethoofden trachten uit dit geschil ook munt te slaan tegen Duitschland. Zé vergaten maar al te spoedig hoe kortgeleden zij tegenover Koning Alfonzo, bij diens bezoek te Parijs, de eerste plichten als gastheer veronachtzaamden niot alleen maar gruweljjk miskenden en zouden nu, o, zoo gaarne zien, dat het tusschen meene achting Mvot en veler vertrouwen- bezatmoet nog blykende gebeurtenis heeft groote ontroeifng verwekt en algemeen ia de wensoh«fe twnder gunstige ge- ruchtehdia JsaB^’lMding hiervan in omloop worden gebrachtworden gelo genstraft. In een buitengewoon Politie blad verzoekt de officier van justitie te Rot terdam opsporing en aanhouding van: Pau lus Moreloud 22 jrenvolontair ter Secre tarie laatstelijk w«nende te Lopiklengte 1.7 meter, aangezicht ovaalvoorhoofd hoog oogen grijsneus en mond gewoonkin rond, haar donker blond en aankomende knevel gekleed met bruin phantasiepak blauw vest, zwarten hoed en puntige schoenen. Door de arrond.-rechtbank te Rotterdam is tegen hemter zake van diefstaleen bevel van gevangenneming uitgevaardigd. Do rechtbank te 's-Hage ver oordeelde Vrijdag de dienstbode van adyo- caat-generaal Jhr. De Savornin Lohman tot ééne maand celgevangenis, wegens het ten nadeele van haren meebter in loondienst ontvreemden van een lapje biefstuk en een geringe hoeveelheid thee, niet bestemd voor de keuken. De luttele waarde van het ontvreemde gold voor de rechtbank als ver zachtende omstandigheid. Ofschoon de steenen niet in prijs gestegen zijn, komt er thans op de steenfabrieken langs den Rijn weer meerder vraag, en zijn er (behalve de oude steonen, die grootendeels zijn opgeruimd) van het nieuwe fabrikaat aanzienlijke partijen ver kocht. Dit jaar werien alleen onder de gemeenten Renkum en Wageningen ruim 40 millioen steenen gebakken. Voortdurend worden de aard appelen minder in pnjs. Aan de beurzen tellerwijnen en te Vuren worden ze thans af geleverd voor f 1,35 per HL. Was de uitkomst nu maar goed, doch ook deze daaf nog al te wenschen over. Inde com missiën, welke in het najaar van 1885 belast zijn met het afnemon van examens ter verkrijging van de akte bedoeld in art. 56a der wet op het lager onderwijs zijn benoemd Voor de provincie Zuid-Holland. Tot lid en ▼oorzitterde schoolopziener in het district Rotterdam tot leden de school opzieners in de arrondissementen Schiedam, DordrechtWoerdeh en Görinchem tot leden-plaatsvervangersde schoolopzieners in het district ’s Gravenhagoen in de arrondissementen Rotterdam, Gouda, Vlaar- dingen en Sommelsdijk. Voor de provincie Utrecht. Tot lid en voorzitter de schoolopziener in het district Utrecht; tot leden: do schoolopzieners in de arrondissementen Utrecht, Amersfoort, IJselstein en Loenen; tot lid-plaatsver- vangerde schoolopziener in het arrondis sement Renen. By het te Utrecht gehouden examen Fransch L. O. zijn o. a. geslaagd: mej. M. H. Stellenboom en M. Smit te Görinchem en mej. A. C. Stuart te Vianen. '—De heer J. J. Corbijn, gewezen' hoofd der school te Noordeloos, staat nom- mer één op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer 4e kl. aan de open bare burgerschool (le soort) aan de Schelp kade te. ’s Hage. Benoemd tot 1 en-onderwyzer aan eon bijzondere school te Görinchem, de heer S. C. Van Loon, te Rotterdam. Den 28. Augustus jl. had de bisschop van Roermond, Mgr. J. A. Paredis, het zeldzame voorrecht, in goede gezond heid zijn negentigsten verjaardag te vieren. By koninklijk besluit is be- noemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Dordrecht, ter standplaats Dordrecht, Mr. H. J. K. Dijckmeester thans rechter-plaatsvervanger in de arron- dissoments-rechtbank, advocaat en procureur aldaar. Bij Z. M. besluit is aan Mr. M. E. J. J. Van Lidth de Jeude op zyn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Tiel. Bij kon. besluit zijn, met in gang van 1 Sept. 1885, benoemd: tot bur gemeester van Bleskensgraaf en Hofwegen, H. Gautier, secretarie dier gemeente; tot burgemeester Heukelum, J. C. M. Pompe, secretaris dier gemeente; tot burgemeester van Krimpen a/d IJsel, W. Van Waning, secretaris dier gemeente. De heerJ. Van Dgk, werkzaam ter secretarie te Aarlanderveen, is benoemd tot secretaris van Alfen a/d Rijn. In de Woensdag gehouden vergadering van den Raad van State, af- doeling voor de geschillen van bestuur, werd o. a. verslag uitgebracht in zake het beroep van A. Lagerenberg te Gouda, van eon besluit van burgemeester en wethouders dier gemeente, waarbij hom vergunning is geweigerd voor het oprichten van eene var kensslachterij. Rapporteur, de staatsraad De Vries. De appellant, zelf verschenen, verzoekt dat hem alsnog de vergunning worde verleend. Bij de op 31 Augustus te Am sterdam gehouden aanbesteding door het Departement van Koloniën is het minst in geschreven voor 2500 streng kolfgaren, door de Goudsche mach, garenspinnery, Gouda, voor f287,50. In de jl. Vrijdag te Stolwjj- kersluis gehouden vereenigde Vergadering van Dykgraaf en Hoogheemraden met Hoofd ingelanden van de Krimpenerwaard, is de rekening van het hoogheemraadschap, over het dienstjaar 1884/85, goedgekeurd en vast gesteld tot een bedrag van f78666,02 in ontvangst en f70840,025 in uitgaaf, zoodat batig slot bedraagt f7825,99’. Dr. Th. W. Van Lidth de Jeude, conservator aan ’s Rijks Museum te Leiden, is vanwege de Regeering aan ’t Kralingsche Veer gestationneerd, om de geslachtsrijpheid van de zajpi te onderzoeken. Dinsdag heeft de go s 1 o t en vischtijd naar zalm met de zalmzegens op de benedenrivieren een aanvang genomen en mag alleen met drijfnetten of vlouwen gevischt worden. De gesloten tijd duurt van 1 Sept, tot 15 November. Te Rotterdam is van wego de Vereeniging tot verbetering van Armen zorg op een aantal plaatsen een biljet aan geplakt van den volgenden inhoud: „Er wordt geklaagd over toenemend ge brek aan werk. Dit is niet enkel een ge volg van vermindering van welvaart in de stad. Er is nog een andere oorzaak. De toevloed van gezinnen van het platte land en uit andere steden vermeerderd het aantal werkzoekenden. Zij vinden niet altijd werk, maar toch blijven zij hier wonen, ten na deele der Rotterdamsche werklieden. Velen dreigen geheel te verareden en ten laste te komen van de Armbesturen. De Vereeniging tot verbetering van Ar menzorg acht zich verplicht vreemde werk lieden te waarschuwen, dat zij thans moeielijk op werk, zeker niet op onderstand kunnen rekenen. De Vereeniging zal dezen winter niemand ondersteunen, die in den loop van hot jaar te Rotterdam kwam wonen. Zij hoopt, dat die maatregel zal bijdragen om den toevloed van onnoodige werkkrachten te stuiten.” De heor J. A. H. B., notaris te Utrecht, heeft sedert eenigen tijd die stad verlaten naar het schijnt zonder orde op zijne zaken te stellen zoodatnaar men verneemt, het O. M. zich verplicht heeft geacht aan de rechtbank een requisitoir in te dienenten einde een notaris worde aan gewezen om het protocol van don heer B. over te nemen on de hangende zaken van het notariaat te behandelen. Wat aanleiding tot de verwijdering van den heer B. heeft gegevendie de alge-

Schoonhovensche Courant | 1885 | | pagina 1