iw, G, taren wland EN, do gemeente he. eöM, 1885. N°. 853. Zaterdag 17 October. innenten IARTEN, wit carton >or f 1.00 ig van het be- loekhandelaars o Schoonhoven. -——4- Weekblad voor Zuid-Holland en Utrecht. willige ING. IDE minder. tiinzaam enkolen. REN. »11EL, -ET, Gouda •ING. en, >VEN, Koestraat, als BUITENLAND BINNENLAND. SCHOOUHOYENSGHE COHRAÏT ,Die positie li sten jen 15 Decem- en ten kantore DINSDAG waarvan 11 voor het eerst van de gelegen- I f 12,50 per f 50 huurwaarde. kN NOOTEN. iven door den zullen tijdig te ezichtigen, des on des namid- lar het if Maandag INDVLEESCH an ie enkolen. AN DUUREN. 1RMER lijke prjjzen. rijen 1 Januari 1LLIGE K te Schoon- 22 October ure, ten sterf- 1N DUUREN, zat te MAHL8TBDE jacht is voor- Woensdag jtober 1885, ten huize van het dorp te verkoopen: jenomen dat dergelijke gevonden en roept in Nederland toe dergelijke wanordelijk ordelijke en werkman te rijwillige JPLNIG. te Schoonhoven tober 1885, it Koffijhuis van ten verzoeke DUUREN, in een hoofd- „den Over- Ameide”, dien op het P. IL A. de ;eld, verkoopen: jehooren, na, Vloerkleed, Spiegels, Schil- Chiffonnière ureau, Mangel, nuis, Kagcbel, lias- en Aarde- en ZILVER, twee Handwa- aten, Schoppen een Haan en jn zal worden S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgrtm. sekend B 280, idaster Sectie C, n bij de beta- jekend B 195, .daster Sectie C, tij de week ver- >r f 1, jkend B 196 I, op den hoek atjekadaster Co aanvaarden Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,70. Franco per post door het geheele rijk f 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Insending franco, uiterlijk tot Vrijdags-namiddags. Alle binnenlandsche Advertentiën, waarvan de plaatsing S maal wordt opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. HAASTRECHT, 13 Oct. Onze predikant, Da. G. J. Paré heeft toezegging van beroep ontvangen naar de gemeente Tilburg. ♦HOORNAAR, 15 Oct. Sedert de vo rige week is de prijs der kaas weder fl per 50 KG gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 23 a f 25, en voor zeer zware kaas tot f 28 per 5Q KG besteed. Eindelijk is toch na veel oponthoud het hennepzaad gedorscht en schoongemaakt. De opbrengst bedraagt gemiddeld HL per vim of 104 bossen. In den loop der vorige en het begin dezer week zijn hier en in den omtrek reeds eenigo partijtjes zaad te gen f8,25 a f8,75 do HL opgekocht. KINDERDIJK, 12 Oct. Inde afgeloopen week zijn met goed gevolg te water gelaten van de werf der Gebr. Jonkerscheepsbouw meesters alhier, twee ijzeren schepenals eene sleepkaangenaamd Petersberg”, voor rekening van den heer Wilh. Beckerte Lobitheen Rijnzeilschip voor rekening van de hoeren Gebr. Van Didden, te Arnhem; on op heden zijn de kielen gelegd van twee ijzeren sleepkanen, de eene genaamd „Die zwei Gebrüder”, voor rekening van den heer D. Scholwerth, en de andere genaamd „Hoe erat in votus”, voor rekening van den heer Carl Kron beide te Beeck bij Ruhrort. •KRIMPEN a/d IJSEL, 15 Oct. Blij kens bekendmaking van Burg, en Weth. zal in dezon winter voor degeaen die het gewoon schoolonderwijs genoten hebben gelegenheid bestaan tot het genieten van herhalingsonderwijs. Het onderwijs zal gegeven worden gedu rende do maanden November, December, Januari en Februari, op Maandag, Dins dag, Donderdag en Vrijdag van elke week, des namiddags van 6 tot 8 uren, zoodra zich daarvoor 8 of meer leerlingen aan melden. Het schoolgeld bedraagt 20 cents per woon, vuur ieder kiuu uuuuuiueu uu zij die, ofschoon niet bedeeld, onvermogend zjjn, zijn niet, do minvermogenden slechts voor de helft aan de betaling van het school geld onderworpen een en ander ter beoor deling van Burg, en Weth. Daar zich het vorige jaar geen voldoend aantal leerlingen aanmeldde, worden ouders ten krachtigste aangespoord hunne kindo- ron van dit onderrichtdat door het hoofd der school zal worden gegeven, te doen gebruik maken. Menige lange winteravond zal daardoor nuttig worden doorgebracht. jjLOPIKERKAPEL15 Oct. Naar men verneemt, zal de Zangvereeniging „Con cordia" alhier, op den avond van den 22. dezer, eene buitengewone uitvoering geven, waartoe door het college van kerkvoogden het gebruik van het kerkgebouw alhier goedgunstig wordt afgestaan. Aangezien de veroeniging het voornemen heeft om do opbrengst tot een liefdadig doel te beste den, koestert men de hoop op een talrijk en belangstellend publiek. ♦NOORDELOOS, 15 Oct. De begrooting dezer gemeentedienst 1886bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 5940. Na zeer veel tegenspoed, veroorzaakt door het ongunstige weer, is eindelyk de laatste hennep afgedorscht. De opbrengst van het zaad is middelmatiger zjjn reeds verscheidene partijen opgekocht tegen f8,75 per Hectoliter. Door de zware regens der laatste dagen is hot polderwater zoodanig gerezen dat zoo er geen spoedige verandering komt, de landbouwers hun vee naar de stallen zuilen moeten halen door enkelen is dit zelfs al voor een gedeelte gedaan. •OTTOLAND, 13 Oct. De begrooting dezer gemeente, dienst 1886, is vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 4565,27*. De kosten van hot lager ouderwijs zijn geraamd op f 1890. Het vergunningsrecht voor kleinhande laren in sterken drank is vastgesteld op f 12,50 per f 50 huurwaarde. gOUDEKKERK a/d IJSEL, 14 Oct. Het gemeentebestuur heeft, in overleg met het College van Zetters, beslotendat volledige vrijstelling van de vier eerste grondslagen der personeele belasting behoort te worden verleend voor alle gebouwde eigendommen mot aanhoorighedendio benedon de f 30 huurwaarde zyn. of zullen worden geschat. Tot heden zyn alleen die eigendommen vry, welker huurwaarde met hooger ia dan f 18. SLUIPWIJK, 13 Oct. De bevestiging en intredo van den alhier beroepen candi- daat, den heer M. J. Sanders, zal plaats hebben op a. s. Zondag dos voormiddags ten 9{ ure en des namiddags te 2 uron. Als bevestiger zal optreden Da. J. Dooron- bos, predikant te OosterbierumFriesland.. Als eeno zeldzaamheid wordt medegedeeld dat deze gemeente slechts vier maanden vacant is geweest.' WOERDEN, 14 Oct. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangeroqrd 63 wagens. De prijs der Goudache le soort was f22 26,50; 2e soort f 17 ii 21. Handel vrij vlug. Do eerstvolgende Markt zal, uithoofde dor invallende rundermarkt, niet gehouden worden op Woensdag 21, maar op Vrydag 23 dozer. handel was levendigEr waren weinig bin- nenlandscbo kooplieden ter markt. Op de vrtfjm^aardenmarkt te Bodegraven werden aan gevoerd 21 paarden 6 yeulens en 5 hitten. De prijzen beliepen van f50 tot 1300. Do te Kralingeo gevestigde afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond hoeft met algemoene stemmen de volgende motie aangenomen De afd. „Kralingen” v. h. A. N. Werkl. verbond, vernomen hebbesde, dat in den laatsten tijd in verschillende plaatsen in ons dierbaar vaderland ernstige ongeregeldhe den hebben plaats gehad, waardoor de rust der ingezetenen verstoord en de eigendom van particulieren werd aangetast, heeft met leedwezen kennis gene 1 J toonoelon hebben plaats hare mede-werklieden „Onthoudt u van w w heden en zoekt alleen laags nuttige wegen uwe positie als verbeteren. De pogingen van l^et Hoofd bestuur der „Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen” tot oprichting eener arbeids beurs zullen geen voortgang hebbennu het Bestuur der Maatschappij voor den Werkenden Stand besloten heeft die zaak tot stand to brengen. I n D u i ts o h la n d heeft men goede verwachtingen van de werking der nieuwe overeenkomst betreffende de zalm- visscherij op den Rijn. Men zoekt geschikte plekken voor het vangen van zalmen ten behoeve van de kunstmatige zalmteelt, en op verschillende plaatsen worden inrichtin gen voor die teelt gemaakt. Te Keulen, waar er reeds zijn, komen er nog oenige bij; te Euskirchen on te Mülheim bouwt men er tweete Gummersbach zevente Siegkreis vier; te Wuldbröl en te Wipper fürth vyf; te Bonn een, enz. De zalm visscherij op den Ryn nabij Wageningen levert aanvankeljjk zeor goede resultaten op. De gunstige stand van hot water oefent daarop zeker invlood uit. De prijzen zijn echter niet hoog. De zalmvangst.in het visch- water van do Haaftenschö visscherij loo- pendo van Zaltbommel tot Brakel, begint reeds goede resultaten op te leveren. In de afgeloopen week werden 20 zalmen ge vangen, tegen 8 stuks de wook te voren. 1 Do prjjs blijft op eene hoogte. De Hooge Raad behandelde Maandag o. a. de voorziening van Timmer mansden moordenaar der familie Van Oppen te Maastricht. Twee middelen van cassatie werden door Mr. D. 8. Van Emden voorgedragen. Den 19den dezer zal do pro- curour-generaal conclusie nemen. Wij vernemen dat het Stout der brouwerij „de Gekroonde Valk”, te Amsterdam, dat reeds in Frankrijk bur gerrecht verkreeg, thans ook is toegelaton in de hospitalen te Antwerpen, na her haalde proefnemingen, waaruit zijno ver sterkende eigenschappen zyn gebleken. Men schrijft aan de L. Ct.Do moeste landlieden halen hun veo op stal, want op het hooge weiland is het niet veel beter gesteld dan op het lage. Zij, die daar mede dralen op hoop van droog weer, doen zich veel schade, want hot veo lijdt gewel dig door de nattigheid of het wordt ziek. Op sommige plaatsen loopen de koeien tot do knieën in het water, en had de polder- Miolen geen wind om steeds te kunnen malen, dan stond het weiland onder. Overal wordt het gras vertrapt, dat in den laatsten tijd in het geheel nog niet schraal was. Dat bij zooveel water duisenden veldmuizen verdronken zijn is voordeel, maar dat is ook het oenige waarop do landman kan roemen. Vroeg stallen en niet te ruim do hooiberg gevuld, is voor een winter van half October tot Moi ongeveer, geenszins bemoedigend. Kwam er droogte en geraakte de polder uit het overtollige water, dan zouden som mige landlieden kunnen besluiten, een deel van de nu gestalde runderen nog in het weiland te sturen, want tijd jjewonnon, is voel gewonnen. Gedurende de afgeloopen week zijn in de omstreken van Leeuwarden door Duitsche en Italiaansche kooplieden een groot aantal koeien en kalveren aangekocht on naar het buitenland verzonden. Dc invlood der algemeen heer- schende werkeloosheid doet zich gevoelen op do werving voor het leger, zoo voor Indiö als hier te lande. Velen worden ech ter wegens oen of ander lichaamsgebrek voor den dienst afgekeurd. De heer R. Bekker, directeur van het Gorcumsch mannenkoor Caeciba te Gorinchem, heeft als zoodanig zijn ont slag genomen. Van het h e r h al i n g son der w y s te Alblasserdam wordt op de eerste open bare school door 4 en op de tweede door 1 13 leerlingen gebruik gemaakt. Het onder- wijs in handenarbeid van het departement der maatschappij tot Nut van 't algemeen uitgaande, wOfdt genoten door 26 leerlingen, heid om dit onderwijs te ontvangenge bruik maken. jegens gebrek aan deelne ming kan er te IJselmonde gedurende de wintermaanden geen herhalingsonderwijs ge geven worden. De collecte voor de scholen met den bybel hoeft opgebracht te Jaarsveld (Herv. kerk) f 7,75. Het 22e christelijk nationaal zendingsfeest zal op een nader te bepalen dag in de maand Juli van het volgend jaar, op hot landgoed „Beeckenstein”, te Velzen gehouden worden. Toegelaten tot de Evangelie bediening bij de Evang. Luth. gom. de heer J. F. Meijer, theol. cand. te Hokendorp. Ds. J. C. Damstó, predikant te Sliedrechtis beroepen te Deventer. Ds. A. G. Roede te Osoh c. a. is beroepen te Zuid-Scharwoude. Ds. G. Klaarhamer, te Mont- foortheeft voor het beroep naar Dintol- oord c. a. bedankt. Zondag is te 'sGravenhage in gevorderden leeftijd overleden de hoer J. Esseroud-resident van Timor on een der steunpilaren van de anti-revolutionaire partij. GOUDA, 14 Oct. De firma J. Coster alhier is op de in Juni jl. alhier gehouden Landbouwtentoonstelling met twee eerste prijzen bekroond voor zijn fabrikaat bo- 'terkleursel en kaasstremsel. Mej. C. Haagens alhier is benoemd tot onderwijzeres aan eene bijzondere school voor m. u. 1. o. te Rotterdam. De heer W. Bos, commies-verificateur te Weert, wordt met 1 November naar hier overgeplaatst. Maandag-middag werd onze stad be zocht door een paar colporteurs van het b!«3 „R«nht vno» allen,” die door den ver koop onder het uitroepen van du uuKeuae holklinkende frases „het eenigst blad dat do belangen van den werkman voorstaat” on „Weekblad der Sociaal-democraten,” voor hunne zaak alhier propaganda trachtten te maken. Daar zij hunne waar niet 's avonds mochten uitventen, zijn ze tegen 7 uren wederom vertrokken. GORINCHEM, 12 Oct. Do stad onzer inwoning heeft een treffend verlies geleden, door het afsterven van een harer meest verdienstelijke burgers. Na eene korte, maar hevige ongesteld heid, werd de heer H. A. Ravenswaay, hoofd der handelsfirma van dien naam, aan zjjn talrijk gezin en aan zijne vele vrien den door don dood ontrukt. Algemeen en diep zal het gemis worden gevoeld van den man, die aan zoo velen werk en brood gaf, wien tijd noch moeite te veel was, indien hij voor andoren nuttig kon zijn, getuige de grooto diensten die hij o. a. als wethouder, als lid van de Ka mer van Koophandel, als voorzitter van het Nutsdepartement en van do departemen tale spaarbank, bewees. Bij menigeen zal zijn naam in dankbare herinnering blijven. •GORINCHEM, 15 Oct. In oenige huis gezinnen hebben zich in de laatste dagen gevallen van mazelen voorgedaan. Onze vleesehhouwers hebben toch ook eindelijk den prys van hot vleesch met 10 Cts. por kilo verlaagd on op 80 Cts. per kilo gebracht. AMEIDE, 12 Oct. Bij de Zaterdag al hier gehouden verkiezing van v--*j ingeland voor het waterschap waard”, van wege den polder zjjn uitgebracht 43 stemmen, aftredend lid, don heer A. Kleyn alhier, die alzoo herkozen ia. •AMEIDE, 13 Oct De heden alhier gehouden beestenmarkt was tamelijk goed bezet. Het vee gold laag in prijs, wat van do tijdsomstandigheden te verwachten was. Do handel was lusteloos, zoodat er weinig werd verkocht. jjAMEIDE, 13 Oct. Don llden dezer kon de gemeente voor de eerste maal ge bruik maken van de sierlijke petroleum verlichting welke door de goede zorg van H. 11. Kerkvoogden, ten behoeve der avond godsdienstoefeningen in ons bedehuis, is aan gebracht, waartoe door een onbekende eene vrijwillige bijdrage van f50 was verstrekt. Tevens prijkte de kansel voor het eerst met een fraaien bijbeleen geschenk van onzen president-kerkvoogdwaarbij door een lid der gemeenteraad een nieuw psalm boek met toebohooren was gevoegd. Met bljjmoedige erkentelijkheid aan God en warme hulde aan henwien we deze voorrechten schuldig zyn, werd een en ander in gebruik genomen en met dankbare ingenomenheid wordt er hier melding van gemaakt. •GOUDRIAAN, 13 Oct. De begrooting dezer gemeente voor 1886 is in ontvangst en uitgaaf vastgestold op f 4966,06*. De kosten voor het lager onderwijs zijn ge raamd op f 1760. Het vergunningsrecht voor kleinhande laren in sterken drank is vastgesteld op Overzicht. ’t Vlot nog niet bijzonder goed met de tusschenkomst der Mogendheden in de zaken op het Balkan-Schiereiland. De gezanten kwamen bijeen en nog eons bijeen, stelden een memorandum op, dat aan de goedkeu ring der verschillende regeeringen moest onderworpen en daarna aan de partijen overhandigd worden, doch voordat het zoo ver kwam moesten er breede gedachten wis selingen tusschen de verschillende regee ringen plaats hebben. En intusseben gingen Turkije, Griekenland, Servië en Bulgarije voort met zich te wapenen en geld te maken. Zoo komt het, dat nu de gezanten eindelijk tot het indienen eener gemeenschappelijke nota gereed zijn, het zwaard reeds uit de schede getrokken wordt en er veel kans bestaat dat het overleg door het geweld wordt onderdrukt. Eerst werd verzekerd dat Servië en Grie kenland, die beide Bulgarijo’s uitbreiding van grondgebied benijdden, een verbond van houw en trouw gesloten hadden, doch sinds de Porte in het bezit kwam van papieren, waaruit zou blijken dat de coup d'etat in Riimelië niet zulk een natuurlijke oorzaak had, als Vorst Alexander aanvankelijk voor stelde, schijnt deze minder op concessies van Turksche zijde te mogen hopen en is meer toenadering ontstaan tusschen Servië en Turkije. In hoeverre deze verandering van positie nu van invloed zal zijn op de ook door de Mogendheden ondersteunde oplossing, dat met afkeuring van het gebeurde, nochtans zal berust worden in de vereeniging van Bulgarije en Rumelië, mits onder afzonder lijke grondwetten en met volledige erken ning der suzereiniteit van don Sultan en schatplichtigheid aan dezon, is niet te raden. Van Russische, Engelscbe en Duitsche zyde wordt alles gedaan om Servië en Griekenland vooral aan te manen de oor- logstqebereidselen te staken. Ook ity deze heerscht dus vrij wel eenstemmigheid^ doch het is de vraag of, indien het oonnmal tot eene uitbarsting kwam en de oude/ vrat stukken om het mijn en dijn in hei Oost weder aan de orde kwamen, die eenstem migheid, by zóóveel verschil in belangen, wel van langen duur zou zijn. Hierin zijn echter alle toongevende staats lieden en organen ’t vrij wel oens, dat al mocht ook het gevaar voor eene uitbarsting, voor eene dófinitieve boedelverdeeling van den Zieken Man, op dit oogenblik nog be zworen kunnen worden, dat alleen uitstel, geen afstel van executie is. Onder die omstandigheden maakte het een eenigszins zonderlingen indruk, dezer dagen in de Engeische pers met den noo- digen ophef melding gemaakt te zien van eeno overeenkomst, die eindelijk, dank zij Sir Drummond Wolfs pogingen, tusschen de Porte on Engeland zou zijn tot stand gekomen, met betrekking tot Egypte. Zon der de hulp of tusschenkomst van Turksche soldaten en terwijl de Engeische bezettings troepen zoo spoedig mogelijk het land zouden ontruimen, zou in Egypte eene gewichtige hervorming tot stand komen en zouden do zaken in Soudan afdoende geregeld worden. En wat die mededeelingen eonig gewicht kwam bijzetten, was het feit, dat de Sultan den Khedivo de versierselen toezond der hoogste orde, zoodat het scheen alsof alle bestaande geschillen waren bijgelegd. Maar al te spoedig bleek dat deze berichten voor barig en overdreven zijn en alleen een nieu we grondslag is gelegd voor onderhande- lingen, die eenigen kans hebben om tot een goed einde te leiden. In Engeland gaat op dit oogedblik alles op in de voorbereiding tot de aanstaande verkiezingen. De leden der tegenwoordige en die der vorige regeering trachten hunne beginselen, zoo smakelijk en verleidelijk mogelijk toebereid en ingekleed, aan den man te brengen en voort te planten, en menig maal gebeurt het, dat zij zonder het te willen jn hetzelfde schuitje varen. WoordenWoor den! mag men hierbij ook wel uitroepen. De verkiezingen in Frankrijk hebben laat, doch zooals men hoopt, nog niet te laat, de zoo jammerlijk verdeelde Republi keinen weder bijeengebracht; alles wordt in ’t werk gesteld om bij de herkiezingen niet het verloren terrein te herwinnen, wat natuurlijk niet mogelijk is, doch om te behouden wat te behouden is. Zelfs de radicalen sluiten zich bij de meer gematigde fracties aan. De stem der kiezers heeft de aandacht gevestigd op vele fouten, vroeger begaan en zal dus in ieder geval deze nuttige uitwerking kunnen hebbendat men door schade on sqhande leert. Als candidaat voor den Bruiuiwijkecben troon wordt thans weder Prins Albert, zoon van wijlen onze Prinses Marianne, genoemd. Het bericht dat Duitschland en Spanje reeds tot overeenstemming waren gekomen in sake het Carolinen-geschil, is niet bevestigd. Z. H. de Paus is aan het bemiddelen voorzeker een werk dat uitstekend bij zijn ambt past. Het Deensche Folkething is begonnen met do wet op de Middelen af te stemmen! Door Z. M. is benoemd tot rechter in de arrondisseménts-reebtbank te Rotterdam Mr. Th. J. Hoppe te Roermond. Door Z. M. is benoemd tot substituut-officier van justitie bij de arrond.- rechtbank te Dordrecht Jhr. Mr. W. A. De Jongeambtenaar van het openbat ministerie bij de kantongerechten in h; arrondissement Zierikzee, te Zierikzee. Z. M. de Koning heeft toege- staan, dat de nieuw opgerichte departe mentale bewaarschool te Bodegraven den naam dragon zal van Prinses Wilhelmina- bewaarschool. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid heeft zijne beschikking van 17 December 1879, waarbij het yk- kantoor te Utrecht tijdelijk is aangewezen voor den ijk van gasmeters, ingetrokken en ter kennis gebracht van belanghebbenden, dat thans voor dat doel geopend zijn de ijkkantoren te ’s-Gravenhage Rotterdam Dordrecht, Amsterdam, Zwolle, ’s Hertogen- bosch en Leeuwarden. Dezer dagen heeft de Minister van financiën de ontvangers der registratie aangeschreven, om nauwlettend toe te zien, dat bij wissels en kwitantiën, van plakzegel voorzien, de dag, de maand en het jaar worden gesteld niet over het plakzegel heen, maar geheel en al op het plakzegel. Bij niet nauwkeurige naleving wordt het stuk beschouwd als ongezegeld, en wordt eene boete van f 25 verbeurd. Bij beschikking van Z. E. den Minister van justitie, dd. 6 Oct., is inge trokken de commissie van onbezoldigd ryks- veldwachter van L. Noordergraaf Jz. te Ouderkerk a/d IJsei en J. Scholten JHz. te Ammerstol. De adelborst G. L. H. Lujjten is bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse. Benoemd tot hoofdingeland van den Lekdijk Bovendams de heer N. J. Van Bemmel te Wijk bij Duurstede. In de Tweede Kamor isinge- komen een wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Rotterdam en Delfshaven. Door don Raad van State, af deeling voor de geschillen van bestuur, werd Woensdag eene openbare vergadering gehouden, waarin o. a. een Koninklijk be sluit werd voorgelezen, houdende beschik king op het beroep van A. Lagerenberg te Gouda, van een besluit van Burg, en Weth. dier gemeente, waarbij hem vergunning is geweigerd voor het oprichten van eene varkensslachterij. Het besluit van Burg, en Weth. is vernietigd en aan den appel lant en zijne rechtverkrijgenden alsnog de vergunning onder voorwaarden verleend- Aan het Departement van Wa terstaat, Handel en Nijverheid te ’s Hage werd Woensdag aan besteed het maken van een gebouw voor sluispersoneel bij Vrees wijk, behoorende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede. Minste in schrijver de heer C. M. Rozenburg te Naald wijk voor f 15.500. Aan het gebouw van het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland te ’s Hage werd Maandag aan besteedhet bestorten van den Oudelandschen Zeedijk aan de zuidzijde van Goedereede. Minste inschrij ver de heer 0. Roskam te Sliedrecht, voor f 4117. Dinsdag vergaderde te Rotter dam de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid-Holland. Zij werd ge opend door den voorzitterden heer Vening Meineszburgemeester van Rotterdammet de mededoelingdat do vereeniging thans telt 116 leden. In het afgeloopen jaar wer den 8 nieuwe leden aangenomen twee over leden terwijl twee hun radicaal verloren. Men heeft dus 2 leden meer dan in het vorige jaar. Tot bestuursleden werden herkozen do heeren Vening Meinesz en A. P. Zaalberg. De rekening werd door do daartoe be noemde commissie nagezien en goedgekeurd. Voorts werd behandeld het ontwerp- reglement tot wijziging van het bestaande, welk ontwerp werd goedgekeurd. Nader werd nog besloten, de vergadering voortaan in Augustus te houden. Ook de Gemeenteraad te 'sGra- vendeel heeft aan de heeren A. K. Van der Garde c. s. concessie verleen I tot ex ploitatie van eene stoomtram. De gemeenteraad van Papen- drecht heeft besloten de kermis af te schaffen, tengevolge van het misbruik dat vooral de laatste maal daarvan jjginaakt is. Op de Maantrecht ge houden paarden mar712 paarden aan de lijn. De volgende prjjzen werden besteedWeelde-paarden van f 500 tot f700, werkpaarden van f 100 tot f450, 1-jarigo paarden van f 150 tot f240, 2-jarige paarden van f180 tot 300, jonge paarden van f80 tot f 140ponnies van f 80 tot f 175, paarden voor de slachtbank van f30 tot f80. De

Schoonhovensche Courant | 1885 | | pagina 1